Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ti beadatnátok a gyermekeiteknek a különböző, orvos által ajánlott, de nem kötelező védőoltásokat. Gondolok itt pl az influenza elleni oltásra, vagy a bárányhimlő ellenire. Nekünk az orvos kiírta a receptet a bárányhimlő elleni oltásra, de még nem váltottam ki. Nem tudom mi a jobb. Ha kiváltom és beadatom. (aztán vagy elkapja vagy nem. Ha el is kapja állítólag gyengébb lefolyású.)Vagy ha inkább elkapja és átesik rajta, mint mi mikor gyerekek voltunk??
Vélemények?

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikö,
Én bárányhimlöre semmiképp sem, és influenzára csak akkor, ha asztmás lenne, vagy más betegség miatt gyengébb a szervezete. Ezek nem olyan súlyos betegségek, amivel - szülöi ápolás mellett - ne tudnának a gyerekek megbírkózni. Vannak olyan vélemények, hogy ez a gyerekkor, illetve a fejlödés része; és hogy az oltással kiiktatott betegségek helyébe más betegségek lépnek.
Nehéz elmagyarázni, nincs olyan szülö, aki szívesen látná, hogy beteg a gyereke. De ha az immunrendszere küzd meg a betegséggel, és nem az oltás, akkor hosszútávon jobban járunk, nem?
Lili hathónaposan volt bárányhimlös, tölem kapta el Kép (Egy sokgyerekes házban laktunk átmenetileg, egyikük sem kapta el viszont, csak nekünk hazahozták Kép) Gyenge lefolyású volt (sztem az anyatej miatt), ezért elvileg elkaphatja mégegyszer. - Tehát könnyü azt mondanom, hogy nem adnám be, mert neki már volt egyszer. Viszont nálunk (Anglia) nem kötelezö egyik sem, és nem is fogja az MMR-t megkapni. (A fentiek miatt, csak nem tudom jól kifejteni)

Kati
kat_ica
 
 


Szia Enikő,
csatlakozom Katicához. Nekem 4 lurkóm van, tavaly a 3 nagy elkapta a bárányhimlőt (7, 5, 3, évesek és 22 hónapos a pici), 2hét alatt túl voltunk az egészen, meg sem viselte őket. Mi egyedül a kullancs elleni oltást adattuk be plusszban, ezekből sajnos jócskán van mostanában.
Ja, a bárányhimlő végigvonult az egész óvodán, egyetlen cikis esetről sem hallottam!
Barnus
barnus
 
 

 
 

Sziasztok!
Csatlakozom a többiek véleményéhez, annyi kiegészítéssel, hogy szerintem a Haemophylus Influenzae (lehet, hogy nem így írják) ellen, ami agyvelő?- hártya?-gyulladás (tehát vmi borzalom) ellen nyújt védelmet, valamint az időnként járványszerűen fellángoló agyhártyagyulladás ellen érdemes még beoltani a kullancsoltáson kívül.
A bárányhimlő tényleg nem olyan durva, az influenza elleni oltás pedig, ahogy hallottam, néha több gondot okoz, mint amennyit használ.
Tünde

Tünde
tünde28
 
 


Sziasztok!

Amit Tünde ír, a Haemophylus Influenzae B nevű akármi, arra van a kötelező HIB oltás (amit 2 hósan kapnak illetve utána a 4 hósnál is meg az 5 hósnál is, legalábbis Mo-n).
Bárányhimlőről van a baranyhimlo.hu weboldal, amit szerintem az oltást gyártók támogatnak, szerintem túlzás. sőt, szerintem az is az, hogy az mmr-t 15 hósan adják, szerintem elég lenne 10-12 évesen azokat, akik addig nem estek át rajta.

További hasonló oldalak innen a babanet társalgóból:
Gyermeknevelés: Oltások
Anyaságról: Felelem a vedooltasok mellekhatasaitol
Gyermekek - betegségek, gondok: Agyhártyagyulladás
(mintha egy baris is lenne, most hirtelen nem lelem)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ugy tunik sokan NEM TUDNAK rola, hogy a baranyhimlonek (ritkan ugyan, de..) lehetnek szovodmenyei !!! Kép
Amik lehetnek nagyon sulyosak is, egesz eletre kihatoan okozhatnak ilyen-olyan komoly karosodast a gyereknek (vagy felnottnek), es akar halalt is okozhatnak!!! Kép Kép Kép
Ha kicsit tajekozodnatok rola.... lehet ezekrol a szomoru esetekrol olvasni, TV musorokban latni, stb.
En beadattam volna a gyerekeimnek a baranyhimlo elleni vedololtast, de mar azelott elkaptak, mielott erre sor kerult volna.
saguaro
 
 


Sziasztok!
Köszi a hozzászólásokat!
Kb 3 hete a kislányomon kijöttek apró picike piros pöttyök. Másnap rohantam vele az orvoshoz, mert azt hittem bárányhimlő. Akkor már 2 ismerősöm gyereke is himlős volt, ráadául mindkettővel érintkezett is Bogi!
Nem himlő volt, hanem csalánkiütés, el is múlt. Akkor mondta az oltást a doktornő. Nagyon javasolta. Én mondtam, hogy dehát ez egy olyan gyermekbetegség amin minden gyerek átmegy (mumpsz, bárányhimlő,rózshimlő...stb) Én is átestem rajta és semmi bajom. Erre mondta a doki, hogy akkor még nem láttam a pesti Heim Pál kórház fertőző osztályán fekvő gyerekeket,babákat. És ha oda felmennék megnézni a fertőző osztály kisbetegeit, biztos, hogy nem vacillálnék, hogy oltassam be a gyereket vagy sem! Elmesélte, hogy a mai himlők már nem olyan "jóindulatúak", mint a régiek. Ezeknek a vírusa is edzettebb lett, ellenállóbb, agresszívabb és valami alfajai alakultak ki, ami nagyon nagyon hosszú és rossz lefolyású is lehet!

Én megkérdeztem a szüleimet, a tesómat és a Bogi másik nagyiját (aki óvónő), hogy beadassam vagy sem. Mindenki lebeszélt, hogy minek, meg ezen át kell esni stb....... de én komolyan nem tudom, mit csináljak! Ahány embert kérdezek meg, annyi véleményt kapok és nagyon őszintén mondom,hogy gyűlölöm még a kötelező védőoltásokat is. Félek a mellékhatásoktól.

Állítólag nyugaton már ez az oltás is kötelező!Ezt a dokink mondta!

Puszi
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Épp a múltkor kérdeztem a mi-amúgy igencsak legyintős típusú- gyerekorvosunkat ezekről.
A bárányhimlő oltásról azt mondta, hogy mivel elég drága(5800 ft) és TÖBBNYIRE nem jár szövődménnyel, nem tud egyértelműen se rá-, se lebeszélni. Ezzel együtt lehet, hogy a saját unokáit már be fogja oltatni. Mert persze általában egyszerű lefolyású a dolog, de, ha épp az én gyerekemnél lép fel v.mi szövődmény azután, hogy ő esetleg lebeszélt az oltásról, akkor én joggal borítom rá az asztalt. Csecsemőknél pl. nagyon súlyos is lehet.
A többi oltással kapcsolatban viszont azt mondta, hogy legszívesebben ordibálni tudna, amikor azt hallja, hogy számos országban nem kötelező, és itthon is vannak "aktivisták", akik az oltások ellen kampányolnak. Körbevezetné őket olyan otthonokban, ahol az elmaradt oltás miatt megbetegedett és csúnya, életreszóló szövődményektől szenvedő gyerekek, felnőttek vannak. Németo-ban, Angliában sokkal több az ilyen beteg, épp azért mert nem kötelező. Azt az anyagi és lelki terhet, amivel egy ilyen károsodott gyerek felnevelése jár, esetleg csak annak kívánná(nyilván nekik sem), aki buzgón hirdeti az oltások feleslegességét, bízva abban, hogy a többiek oltottsága lévén a sajátja is elpotyázik megbetegedés nélkül.
Az oltási szövődményeknél sokkal gyakoribbak a betegségek szövődményei.
Amúgy egyszerűen nem értem, hogy egy évek óta jól működő, a gyerekeink érdekét szolgáló egészségügyi előírást miért kell visszatérő rendszerességgel megkérdőjelezni. Ráadásul sosem szakértők, hanem laikusok teszik mindezt.
Számomra annyira természetes, hogy jót akarnak, és az egész a gyerekek egészségét szolgálja, hogy az egyébként lázadó természetem ellenére soha fel sem merült bennem, hogy megkérdőjelezzem a védőoltások létjogosultságát.
rjuli
 
 


RJuli: Egyetértek a hozzászólásoddal! Te beadatnád a gyerekednek?
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Jó kérdés. Amikor beszéltem az orvossal, már gyanítható volt, hogy lappang, ezért nem adattam be. Végül aztán megúsztuk egyelőre. Az az igazság, hogy ebben a kérdésben nem volt egyértelmű a doki, mi meg annyira sz.rul állunk( és mindjárt 2-t kéne venni, az meg már majd' 12 e ft), hogy még mindig gondolkodóban vagyok. Talán ősszel, ha újraindul az ovi, akkor beadatom.
Gondolom, ettől persze nem lettél okosabbKép
rjuli
 
 


Még v.mi:
Az önköltséges agyhártyagyull. ellenit beadattam még 1 éves kor előtt mindkettőjüknek, így abból 3-3 kellett, míg, ha megvártuk volna a szülinapot, akkor elég lett volna 1 is, de ebben pl. semmiképp nem akartam kockáztatni egyik gyereknél sem.
rjuli
 
 


Ez az agyhártyagyuszi elleni milyen volt? Ha betölti a gyerek az 1 évet akkor "csak" 1 kell neki??? Voltak mellékhatásai??

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Off
Enikö, megérkezett már a csomag? Megkaptad az e-mailt tölem, ugye?

Kati
kat_ica
 
 


"Számomra annyira természetes, hogy jót akarnak, és az egész a gyerekek egészségét szolgálja, hogy az egyébként lázadó természetem ellenére soha fel sem merült bennem, hogy megkérdőjelezzem a védőoltások létjogosultságát."

Rjuli,
Es a gyogyszerlobbiet? Ebben akkora, de akkora penzek vannak, hogy mi azt fel sem tudjuk fogni! Kepzeld el mennyi penzt hoz a gyartonak, ha egy oltast egy orszagban kotelezove tesznek? Es mennyit erhet meg nekik, ha a korzeti- es gyerekorvosok az oltasok melle allnak? Az oltasok mellekhatasairol, szovodmenyeirol szinten a fentiek miatt nincs semmifele kimutatas!
Termeszetesen belatom, hogy azert az oltasok jok, es szukseg is van rajuk! Nagyon jo, hogy nincs difteria, tetanusz, gyermekbenulas! De nem latom be, hogy miert kene az egy eves gyerekemet hepatitisz b ellen beoltatnom, aki meg kozossegbe sem jar?

Zsuzsi
zsuzsi74
 
 


Sziasztok!

A fakultativ agyhártyagyull. oltásról (mening...valami) a fentebb linkelt topikban is sokat olvashattok. Én fontos mérlegelési szempontnak tartom azt is, hogy ennek a betegségnek A, B és C tipusa van. Ezek közül kettőre létezik oltás (most nem akarok betű ügyben hazudni, talán A és C), ugyanakkor Magyarországon a harmadik (tehát talán a B) a leggyakoribb. Magyarul a védettség nem teljes, talán a figyelmet is lankasztja.

Szivesen olvasnék valamit arról, hogy tényleg mutálódnak és "erősebbek"-e a mai virusok, pl bárányhimlő.
Bennem az merült fel laikusként, hogy inkább olyan gondok vannak, hogy sokkal gyengébb az immunrendszerünk. Ennek meg sok oka van, részben az életmód, stressz, rohanás, részben a környezetszennyezés, fontos szerepe lehet a sok (sokszor felesleges) fertőtlenitésnek (lást antibakteriális mindenfélék), a mindenre antibiotikumadásnak és egyáltalán a betegségekhez való hozzáállásnak. Rémlik valami, hogy Amerikában már létezik kosz-injekció vagy hasonló.

Tényleg, tudja valaki, hogy a bari oltást hány éve használják? Kiváncsi lennék, hány évesek most azok, akik először kapták és vajon effektive védettek-e? Sokszor merül fel ugyanis, hogy az oltások csak véges időre 10-15 évre jelentenek védettséget (mig a kiállott betegség egy életre szól)

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Kati: Off: Az emilt megkaptam , köszikeKép A kazik még nem jöttek megKép. De türelmesen várom.Kép Én majd akkor Agusztus 12 után küldöm neked, de még nem vettem meg, elég pocsékul vagyok (émelygős, hányósKép...stb) és nem igazán megyek sehova, ebbe az 500 fokba. Ha kicsit enyhül az idő nyakamba kapom a várost és keresek Lilinek kazitKép ON

Zsuzsi: erre a gyógyszerlobbira már én is gondoltam. Nekem az is furi, hogy a dokink, szinte minden panaszra, ugyanazt az antibiotikumot írja fel Boginak. Teljesen mindegy mi a baja a gyereknek, ezt az egy félét kapjuk szinte mindig. Most lehet, hogy megkövetzek, de nem is szoktam mindig kiváltani. Nem tartom normálisnak, hogy mindenre antibiotikumot adjak neki! A szervezetének kell legyőznie, amit lehet!

Ildi: Én nem tudom mióta adják ezt az oltást, de úgy tudom, hogy elvileg egy egész életre védettséget nyújt, sőt az övsömör ellen is véd. Ehhez képest már hallottam olyat, hogy valaki az oltás ellenére elkapta, csak enyhébb lefolyású volt..... Nem tudom, teljesen tanácstalan vagyok. A szivem mélyén úgy érzem, hogy nem adatnám be neki az oltást, a természetre bíznám. Ha az eszemre halgatok, akkor pedig igen, mert mi van ha pont ő fog beleesni abba a bizonyos x %-ba akinél a himlő "rossz lefolyású". Kép
Nem tudom!Kép

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Én meg sajnos , nem egy estet hallottam (gyerekorvos sógornő) akinél a barioltás igen komoly betegséget okozott. És sajna senki nem garantálja az életre szóló hatást. Ha meg pont a felnőttkorra alakul veszti hatását és akkor lesz beteg , akkor ügye se terhesen nem kedvező , se nem felnőtt férfiaknak.
Minden betegségnek vannak "áldozatai" akik sajnos rooszul viselik. És hát az oltásnál ugyanez a helyzet. Mérlegelni kell és úgy lépni.
És nem mindíg az a jó amit az adott orvos vagy patikus ajánl , mert sajnos a gyógyszergyártók nagy urak és nagyon jól megtudják győzni a egészségügyet.Kép
Én agyhártya és kullancs ellen oltottam , de a bari és az influ ellen nem. A barin azóta túl vagyunk és hamarabb lezajlott , mint gondoltam , pedig rengeteg pötty volt mind a kettőn.
De ez csak az én véleményem , amivel nem feltétlenül kell egyetérteni. Szerencsére szabad választás van!Kép
Mindenkinek szép napot!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Kanga: Gyönyörűek a gyerekeid Kép Gratula! Kép
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


A gyógyszerlobbi -ellenérvet már vártam.
Nem hinném, hogy az orvosképzést, a gyerekgyógyászatot aszerint tanítják, hogy mik az aktuális gazdasági érdekek. Az sztem teljesen más, hogy, ha már v.milyen gyógyszer kell, akkor mi szerint választ márkát az orvos.
Különböző szakorvosoknál már nekem is számtalanszor volt az az érzésem, hogy nem meggyőződésből írta az adott gyógyszert, de spec. a gyerekorvosunk soha nem konkrétan ajánlja a nem vényköteleseket, de a recepteseknél is egyeztet. És, ami a legmeggyőzőbb, hogy nem mondta, hogy adassam be a bárányhimlő ellenit, hanem ő maga is bizonytalankodott a szükségességet illetően. A hepatitis B-n magam is csodálkoztam, amikor egy ismerősöm babájának kimondottan javasolta az orvos. Állítólag uszodában, strandon is elkapható a betegség. Hát, nem tudom, én nem adatnám be.
Ildi,
jól értem, hogy azt írod, hogy Mo-n épp arra a típusúra oltanak, ami ritka, magyarul a másiktól pedig sorozatban betegszenek meg a gyerekek?
rjuli
 
 


Enikő!Kép
A tiéd is tündéri!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Bocs Kanga, de en ugy tudom, hogy NEM a baranyhimlo a nagyon veszelyes a felnott ferfiakra, hanem a mumpsz!!! Kép
A vedooltasra visszaterve: en nem kockaztatnam meg azt, hogy azert mert a Kis Pistikenek, meg a Kovacs Juliskanak nem volt semmi szovodmenye, de pont az en gyerekemnek lesz pld. tudogyulladasa, es nem tudjak megmenteni! Kép Kép Kép

Es bizony a Hepaptitisz B-s oltast sem viccbol talaltak ki! Kép Az is egy komoly (sokszor gyogyithatatlan) betegseg.
saguaro
 
 


Saguaro: Ezt most a bárányhimlőre érted vagy az oltásra? Hogy tüdőgyuszi a lehetséges mellékhatása???? És melyiknek vannak gyakrabban és súlyosabb mellékhatásai. Magának a betegségnek vagy az oltásnak?? Ezt meg tudja valaki mondani, pölö számokban vagy százalékban???
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Eniko, a baranyhimlonek (mint betegseg) lehet egyik sulyos szovodmenye pld. a tudogyulladas, vagy agyvelogyulladas..de elofordul mas is.Kép
A vedooltas mellekhatasairol nem tudok (biztos vannak, de kisebb szazalekban).
Sajnos szamokban, statisztikaban nem vagyok jaratos, de azt hiszem nem veletlenul mondta a gyerekorvos, hogy erdemes lenne elvinni a tanacstalan szuloket a Heim Pal fertozo osztalyara, hogy sajat szemukkel lassak, hova is vezet(het) egy "szimpla kis" baranyhimlo! Kép
En valtozatlanul javaslom a gyerekeknek a baranyhimlo elleni vedooltast (bar, mi mar lemaradtunk rola).
saguaro
 
 


Bárányhimlö:
"Egyes gyerekek lázzal, alhasi fájdalommal, vagy gyenge hányingerrel szenvednek 1-2 napig a kiütés elött. Ezek a tünetek néhány napig eltarthatnak, a láz 37.7-38.8 C között marad, esetenként magasabb lehet. Fiatalabb gyerekeknél a tünetek gyakran gyengébbek, és kevesebb a kiütés, mint idösebb társaiknál vagy felnöttknél.

Általában a bárányhimlö gyenge lefolyású betegség, de BIZONYOS CSOPORTOKNÁL súlyosab és komplikációk is felléphetnek. Ezek a csoportok: CSECSEMÖK, TINÉDZSEREK, FELNÖTTEK, és GYENGE IMMUNRENDSZERREL RENDELKEZÖK (betegség, vagy hosszútávú gyógyszeres kezelés miatt). Leggyakoribb komplikáció ezeknél a csoportoknál baktériumos fertözés, pl a hólyagok körüki bör, csont, tüdö, és vér fertözése."

http://kidshealth.org/parent/infections/bacterial_viral/chicken_pox_p2.html (angolul)
kat_ica
 
 


Bocsibocsi,
igen, a bárányhimlüónek lehetnek súlyos mellékhatásai. DE!!!! Nagyon-nagyon ritkán fordul elő, és megfelelő antibiotikumokkal könnyen ghyógyítható. Nem kellene beparáztatni az anyukákat-szülőket.

(Megjegyzés: a fiam+lányom tavalyelőtt karácsonykor lett bárányhimlős. A fiam bágyadt volt, fejét nem tudta jól előrehatjani, fényt nem bírta. Ezek lehetnek
- a kiszáradás tönetei
- a bárányhimlő egy ritka szövődményének, az agyvelőgyulladásnak a tünetei.
Ahogy a doki megnézte, azonnal bevittük a Lászlóba. Ott rögtön mondtáék, hogy ez nem agyvelőgyull., viszont megfigyelésr benntartottak. Ivott a lurkó sokat (választhatott, iszik vagy infúziót kap, az ivást választotta Kép), másnap hazajöttünk.

A lányomon rengeteg pötty kijött, kapott rá Zovirax szirupot, így a sok pötty ellenére enyhe lefolyású volt. Így viszont lehet, hogy nem szerezte meg a védettséget...

Én a történtek ellenére fix, h nem adatnám be a gyerekemnek a bari elleni védőoltást. Kicsit olyannak érzem, mint Amerikában a "piszok-vakcinát", amit ott immunrendszer erősítésére adnak, mert a sok fertőtlenítás miatt a gyerek szervezete már semmit nem bír...
Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka Kép
Köszi szépen - teljesen egyetértek. Esetleg ezt hozzá kellett volna adnom a fentiekhez, mert látom, hogy másként is lehet értelmezni.

Kati
kat_ica
 
 


Bizony-bizony, a mumpsz a férfiak rettegett betegsége, u.is heregyulladást okozhat, ami maradandóan károsíthatja a herék spermiumtermelő képességét. A rubeola a kismamákra nézve veszélyes, a többi nem nemhez kötött.Kép
rjuli
 
 


Elöljáróban leszögezem nem vagyok oltáspárti. A doktornénink sem javasolta. De Középső lányom hazahozta a barihimlőt az oviból. Bizony küzdött, lázas volt meg pöttyös. De nem estem kétségbe. DOktornéni sem. Csak amikor hetekkel később a 15 hónapos, még szopó, már lábadozó kicsit látta. Addig csak emlegette, hogy a testvéreknél nagyon megerősödhet a vírus, meg kicsiknél kellemetlenebb a betegség. Hat napig csillapíthatatlan magas láza volt, kiütések testszerte. A száj, az orr az összes létező nyálkahártyán is. Végül még valószínűleg az egyik nyirokcsomója is bedagadt. Mikor megláttam a féldiónyi duzzanatot a kicsi hóna alatt... Szóval akkor gondoltam először arra, hogy én oltatnék. Szerencsére így a második hét vége felé a lábadozás útját járjuk. Úgy néz ki, megúsztuk a Lászlókórházat, a sebészetet. De örökre csalódtam a Pöttyös PAnni című könyvben, ami úgy kezdődik: ez szelíd himlő, olyan szelíd, mint a báránykák.

sofka
sofka
 
 


Sziasztok!
Nálunk is az volt a helyzet mint Sofkánál: a nagy lányom néhány pöttyel és hőemelkedéssel megúszta a bárányhimlőt. Az öccse pár héttel később napokig 40 fokos lázzal feküdt és szinte nem volt nem piros felület a testén. Szerencsére ő is túl lett rajta kórházi ellátás nélkül, de nagyon ijesztő volt. Én nem tudtam ezt a testvéreknél megerősödik a vírus dolgot, azt hittem a kicsinek csak pechje volt.
Szerencsére a most öthónapos legkisebbem akkor még nem volt meg és bízom benne, hogy őt egyelőre elkerüli a vírus. Nálunk eddig nem merült fel, hogy be kellene őt oltani. Én nagyon bízom a gyerekorvosunkban és ő soha nem említette.
Anna
tinalila
 
 


Juli!

HOgy ritka, azt igy nem merem mondani, mindenesetre a háromból a leggyakoribb Mo-n az, amelyikre nincs oltóanyag. És nem attól a leggyakoribb, hogy arra nincs oltás, mert az elhiresült (kiskatonás stb) esetek előtt is ez volt a tendencia.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Saguaro !
Tegnap írtam és nincs itt!
Szóval a bárány is okozhat bajt felnőtt pasiknál!
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Azt tudni kell, h a "második" gyerek, aki elkapja családon belül (tehát ugye mondjuk először megfertőződik a nagyteó, műásodiknak a kicsi) mindig súlyosabban jön ki rajta, mint az eléső fertőzött gyereken. Ezt nekünk az orvos mondta, még amikor csak a nagyfiam kapta el, h készüljek fel, a lányomnáél csúnyább lesz - és tényleg gy volt. (És tudom, nem egy statisztika, Kép, de az összes ismerősömnél így volt). Nem tudom, miért van ez, biztos megvan az orvosi oka.

Zs.

Zsóka
zsóka
 
 


Csak hogy legyen ellenpélda isKép: én felnőttként kaptam el, elég csúnya volt, az öcsémen -aki szintén felnőtt volt már addigra-, sokkal enyhébben jött ki. Nekünk épp azt mondta az orvos, hogy másodjára már gyengül a kórokozók intenzitása. Ugyanez volt a mononukleózissal is.
Kivétel erősíti a szabályt?
rjuli
 
 


Lehet Kép. Nyilván nem lehet 100 %-ra kijelenteni vmit, semmilyen betegséggel, de egyáltalán semmivel kapcsolatban sem.


Azt mondja a fáma, h felntteken sokkal rosszabbul jön ki. Több barátosném járt úgy, h a férje a gyerekektől kapta el - nagyon magas láz, tele hólyagokkal, nagyfokú elesettség stb. Bár lehet, h csak a szokásos hattyú halűála, amit a ffiak elő szoktak adni egy szimpla megfázás esetén is Kép. (Na jó, ez csak poén, még mielőtt bárki megsértődik Kép).

Zsóka
zsóka
 
 


Gondold el, egy ereje teljében lévő férfi ovisoknak való betegségben szenved, lázas is pöttyös is, naná, hogy kiakadKép
Amúgy engem is rendesen leterített, magas láz, hatalmas pöttyök mindenhol, 3 hétig voltam otthon.
rjuli
 
 


Nyilván nem ezért van sz.rul, mert cikinek érzi a betegséget. Állítólag sokkal magasabb a lázuk, az immunrendszerüket jobban megviseli.
Hálistennek én anno átestem rajt' gyerekfejjel. Nem is emlékszem rá. Kép

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!
Nem lehet, hogy a kistesónál azért jön ki erőteljesebben a himlő, mert több időt van egy légtérben az oviban megfertőződött nagytesóval???? Lehet, hogy ez hülyeség, csak megfordult a fejemben Kép

Tesóm amikor rubeolás volt, én nem kaptam el tőleKép Azóta se keptem el, de most, hogy babát várok, (meg amikor az elsőt vártam), áldottam volna az eget, ha ,már átestem volna rajta kiskoromban.....

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikö,
Te már voltás bárányhimlös? Most nem emlékszem pontosan, nem-e az egyik rizikós betegség várandósan. Ami ugye teljesen más szögbe helyezi az oltás kérdését.

Beszélgettetek (nem csak Enikö) már szüleitekkel, hogy ök hogy látják ezt? Én emlékszem, amikor tesóm skarlátos volt, mind a négyünket összeraktak, hátha elkapjuk - sikertelenül.
(Most már nagyon meg akarom kérdezni anyukámat oltásügyben!)

Kati
kat_ica
 
 


Pedig a skarlát az egy olyan betegség, amin többször is át lehet esni, azaz nem jelent védettséget az egyszeri átesés. Nem akarok hazudni, de talán nem is virus, hanem baci okozza. És van rá antibiotikum.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Kati! Én voltam bárányhimlős, nagyon picike koromban, de a védőnő meg a dokim így is óvva intett a bárányhimlős gyerekektől. Kép Azt mondta, hogy oké, hogy én már voltam, de a bébi a pocakomban még nemKép Egyébként a barátnőm babája is valószínűleg ezért ment el, mert nagytesó himlős voltKép Azt mondják, hogy csak a rubeola a veszélyes, de újra és újra kiderül, hogy szinte minden fertőző betegség!!!Kép

Anyukámék nem támogatják a védőoltást.Szerintük, ezen át kell esni......
Hát tanácstalan vagyok, no majd még alszom rá párat!
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Nem érv, nem is ellenérv, de azok a gyerekbetegségek, amik ellen a gyerekeink oltást kapnak, a mi gyerekkorunkban még szokványosnak számítottak. Mumpsz, kanyaró, skarlát, rubeola.
Nyilván túl sok volt a maradandó szövődmény, különben miért vezették volna be az ingyenes és kötelező oltásokat.
Én személy szerint nem szeretem összehasonlítani a régi dolgokat a maiakkal, mert ilyen alapon némi túlzással akár a szamárköhögés ellen is minek oltanak, hiszen antibiotikummal majd jól kikezelik, aki mégis megkapja.
Szokták kérdezni, hogy minek azok a flancos eu-szabvány játszók, mi is felnőttünk valahogy. Igen, de nem mindenki élte túl, vagy úszta meg károsodás nélkül a betonra való pottyanást.
Szóval érdekességképp meg lehet hallgatni a szülőket, de engem spec. nem tudna lebeszélni néhány gyerekkori történet.

Off: Enikő-jól rakosgattam össze a képet, neked van új párod, és vársz most tőle kisbabát?
rjuli
 
 


RJuli: Nem "új" a párom, de a többi stimmel. Kép
A játszóteres hasonlattal egyetértek, és ezen a régi-új dolgon én is gondolkoztam már. Nem jutottam előre. Mindig bennem van a félsz az oltás mellékhatásától. És ha már olyan emberek beszélnek le róla, mint óvónő, gyógypedagógus......stb, akkor begondolgozom, hogy kell-e vagy sem!
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


És, ha olyan emberek beszélnek rá, mint gyerekorvos?
Az a gond, hogy, ha épp egy olyan gyógypedagógussal beszélsz, akinek azért került a praxisába egy gyerek, mert beoltották, akkor nyilván lebeszél. Ha pedig azért, mert nem oltották be, akkor rá fog beszélni.
Én olyan német gyerekkel dolgoztam már (nem eggyel), aki agyhártyagyulladáson esett át.
Szóval nem egyszerű döntések ezek.

Nem úgy értettem az újat, hogy a minap újítottadKép, hanem v.miért arra gondoltam, hogy ő nem a kislányod apukája, de lehet, hogy keverlek v.kivel. Akárhogyis van, gratulálok.
rjuli
 
 


Én az agyhártyagyulladás ellenit beadattam a két nagynak még egy éves kora előtt és a kicsiknek is befogom. Az igaz, hogy egy éves kor után csak egyet kell, viszont egy éves kor alatt több támogatás jár rá, zóígy ugyanannyiba kerül. Legalábbis 3 éve így volt.
A barika elleni jó kérdés. Legnagyobb fiam most esett át rajta, első nap csillapíthatatlan 39 fokos lázzal. Hát nem örültem neki. Ugyanakkor nem szívesen oltatom agyon a gyerekeimet. A kötelezőkkel semmi gond, én is azt vallom, hogy nem véletlenül találták ki.
A régi dolgokkal való összehasonlításra én azt szoktam mondani, hogy a dédnagyanyám meg a patakban mosott én mégsem teszem azt.
krisztike01
 
 


Igen, és miért (nem mosol patakban)? Azonkívül, hogy van mosógép, tiszta patakvizet sem igen találsz a városban. Én is például kocsi-gyerekülés nélkül nöttem fel, mégis ragaszkodom hozzá. Nem lett semmi bajom, de pl. húsz éve nem volt ennyi autó, ekkora sebességek.
Ezzel szemben az emberi szervezet nem változik meg olyan drasztikusan 20 év alatt! Ami pedig az orvosokat illeti, az orvostudomány létezése óta sokmindent csináltak, amiröl ma már szó sem lehetne. A mai orvosok miért lennének istenek (tévedhetetlenek)? Itt egyáltalán nem egy-két gyerekkori sztoriról van szó, hanem egyszerüen más felfogásról.
kat_ica
 
 


Nem az változott meg, hogy régebben nem voltak súlyos szövődmények, ma meg igen-bár szokták mondani, hogy sok kórokozó mutálódik, így hiába hasonló a szervezet, ha a vírus más.
A felfogás változott meg. Korábban egyrészt nyilván nem is létezett biztonságos oltóanyag ipari mennyiségben, másrészt az egészségügyben el kell jutni oda, hogy felismerjék, többe kerül a betegeket gyógyítani, és, ha maradandóan sérül, akkor életreszóló költség az adott gyerek ápolása, plusz az őt ápoló családtag segélye. Nyilván gondos számítások alapján jutottak arra, hogy ennyi betegség ellen oltanak, hisz az állam nem jótékonykodik, csak akkor hoz ilyen döntést, ha neki az megéri.
Nem azért nem mosunk a patakban, mert a városban nincs tiszta patakvíz, hanem, mert praktikusabb a mosógép. Ugye nem kell felsorolnom, hogy hány érv szól a mosógép mellett? A mi gyerekkorunkban nem volt autósülés, ma már van, és mi akkor is bekötöttük a gyerekeket, amikor még nem volt kötelező. Néha megúszható egy nagy ütközés ülés nélkül, máskor nem. Sokan a biztonsági övet a személyes szabadságuk korlátozásaként élik meg. Vajon egy tolószéket hogyan definiálnának?
Néha, nagy ritkán hallani olyat, hogy v.ki azért úszta meg ép bőrrel, mert nem volt bekötve, vagy azért nem, mert be volt kötve, azért a bizt. öv többször menti meg baleset esetén az életet, mint ahányszor nem. Ugyanígy praktikusabb megelőzni egy súlyos betegséget, mint kockáztatni, hogy megússza-e a gyerek, vagy sem.
Ha pl. beoltatom a gyereket, és oltási szövődmény lép fel, nem tehetek magamnak szemrehányást, hogy hanyag voltam, kockáztattam, mert tudom, hogy az ismereteim szerinti legjobbat igyekeztem megadni neki. De, ha úgy betegszik meg, hogy én csak okoskodtam, felülbíráltam az orvostudományt, és hoztam egy oylan döntést, amiben az orvosok nem erősítettek meg, akkor aztán életem végéig furdalhat a lelkiismeret, hogy milyen alapon fosztottam meg a gyereket attól a vakcinától, ami elkerülhetővé tette volna a bajt. Elég abszurdnak tartom, hogy nyugat eu-ban a szülőre bízzák a döntést, hiszen ők nem értenek a dologhoz. Hogyan dönthetnek felelősséggel oylasvalamiről, amihez nem értenek? Én azt vallom, hogy ami megelőzhető b.miféle segédeszközzel, annak én nem teszem ki magunkat. Más meg máshogy dönt.
rjuli
 
 


"az ismeretem szerinti legjobbat igyekeztem megadni neki." Pontosan. Nyugat-európai szülök tanulmányozzák a témát, mit mond az orvos, az egészségügy. Megkérik egy természetgyógyász véleményét, beszélnek más szülökkel tapasztalaitaikról. Orvosok között is vannak nagyon eltérö vélemények egy-egy témát illetöen? Akkor a laikus hogyan döntse el, hogy melyikre hallgat majd?
Szülöként nagyon sok dologról kell döntenünk, amihez "nem értünk", megtesszük képességeink szerint a legjobbat.
Én nem kérdöjelezem senki döntését, csak a sajátomat próbálom megmagyarázni. Így többoldalú a beszélgetés Kép

Kati
egy nyugat-európai szülö
kat_ica
 
 


Én a tágabb családomban két bárányhimlős esetre emlékszem: a hugom talán 15 évesen esett át rajta - eléggé megszenvedte + az elvakart himlőhelyek máig megvannak, meg a nagyobbik lányoméra, aki 4 évesen esett át rajta, és gyakorlatilag csak addig szenvedett (és attól), amíg feküdnie kellett.

Épp ezért én a picit csak akkor fogom beoltatni, ha iskolás koráig nem esik át magától rajta.
És ha beleszólásom lenne, az MMR-t is áttenném 6 éves korra. Ez növelné az oltás hatékonyságát, mivel az immunizált szervezet folyamatosan találkozna a kórokozókkal, és motiválva lenne arrra, hogy folyamatosan termelje az ellenanyagot. Mivel a biológiai rendszerek az entrópia minimalizálására törekszenekKép, egy "fölösleges" immunanyag szintje az idő múlásával csökken.

Borcsa

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Borcsa, szivemből szóltál. Az MMR-rel nekem is nagy problémám (pláne, hogy Ancsinak lassan aktuális, holnap lesz 15 hósKép), hogy túl korán van. Teljes mértékig elfogadom, hogy veszélyes lehet felnőttként, pubertáskortól, és indokoltnak is tartom, hogy az át nem esetteket oltsák. De hogy 15 hónaposan kelljen megküzdenie vele a babának, azzal nem értek egyet.
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi: Mi is az az MMR? Úgy konkrétan! Mire is adják? Mi már túl vagyunk rajta, de nem emlékszem mi ellen adták!

Borsts: Egyetértek minden szavaddal! Azt hiszem tökéletesen megfogalmaztad a gondolataimat! Kép

Kati: És Angliában végül is a szülők átlagban hány %-ban adatják be? Nem tudod véletlenül??

Egyébként pedig, hogy ha annyira veszélyes lenne ez a betegség, akkor kötelezővé tennék ezt az oltást is, nem????

RJuli: OFF Köszi, jól emlékszel, nem egy az apukájuk. De tudod erre azt szokták mondani, hogy azé a föld aki megműveli KépKép Aki felneveli, aki foglalkozik vele. Mert megcsinálni állati könnyű, utána a felelősséget ledoni magadról...ez mind könnyű (a pasiknak), de aki felvállalja, hogy segít nekem a gyerek felnevelésében, arra az emberre én onnantól fogva felnézek Kép És nagyon szeretik egymást, ami nekem a leges legfontosabb!Kép ON!

Puszó
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: