Új privát üzeneted érkezett!

Anett!

Azt hiszem, neurológus javaslatára is lehet gyógytornázni. Amúgy megmutatnám dévényes szakembernek, mert ilyesmikre ők elég jó manuálterápiát alkalmaznak. Talán www.deveny.hu , de nem tuti. Google keresőből biztos rájuk találsz. A központ Bp-en van, de nyilván szerte az országban van képzett emberük, max. fizetős, és nem állami...
 
 


Szia Juli!

Neked lett igazad!!!! :wink:

Lilka
 
 


most örüljek vagy sem? :twisted:
 
 

 
 

Hát ilyen arccal, inkább ne :lol: :lol: :lol:
 
 


Anett! Jarsz meg erre? Ha igen, jelentkezz! Udv,
Kami
 
 


Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem!

Babóm is ferdén tartja a fejecskéjét, szinte csak a bal irányba. Viszont ez nálunk a születéskor még nem volt, hanem az elmúlt két hónap alatt alakult ki. (most két hós) Valószínű az lehetett a probléma hogy a kiságyához mindig bal irányból jöttünk és ha felébrend az alvásból balra fordítva a fejét várt minket. Viszont már annyira durván tartaj balra a fejét hogy alig lehet átfordítani a másik irányba. Már megfordítva teszem a kiságyba így jobbról közelítjük meg de ő renszeresen a bal oldalon vár minket és nem hajlandó megfordulni.
Olvasgattam a hozzászólásokat és az otthoni tornáztatásról szeretnék kérdezni hogy hogy is kéne csinálni. Elég az ha csak fordítgatom a fejét jobbra-balra vagy mást is kéne még?
Amúgy jövőhéten megyünk tanácsadásra és akkor rákérdezek a gyerekdokinknál hogy ő mit javasol, bár nem nagyon bízok benne, sztem egy kicsit link.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


szia!
ha most 2 hós és ez 2 hónapja van így, akkor ez mégiscsak születése óta így van. a megszületés utáni néhány nap max. nem volt szembetűnő. ne hidd, h a kiságy beállítása az oka,hiszen minden gyerek féloldalas lenne, ha ez így működne.
létezik ún. ferdenyak nevű elváltozás, de lehet ox. hiány miatti tónusfokozódás is. kérj beutalót neurológiára, ortopédiára!
 
 


Szia Juli!

Köszönöm hogy ilyen hamar válaszoltál!

Sajnos most látom hogy egy kicsit rosszul fogalmaztam. :oops: Két hós babómnál két hója alakult ki :) :oops: :oops:

Már nagyon korán, 4 hetesen megtartotta a fejecskéjét egyedül pár percig és akkor szépen forgatta mindkét irányba. Kb. 2 hete tűnt fel ez a balra fordulás. Na azóta figyelem őt és tényleg fokozatosan alakult ki ez a balra fordulás vagy csak most szembesültem vele hogy úristen talán gond lehet???. Viszont ha nagyon ingereljük őt jobbról akkor átfordítja a fejét de aztán vissza balra és ugy is tartja. Próbáltam már átfordítani neki mikor balra tekint de annyira feszít hogy alig lehet olyankor.
Mondtam a védőnőnek is és ő azt mondta hogy nincs semmi baja mert a hangra szépen forgatja a fejét. Mondtan neki hogy forgatja amig van valami de utána csak bal.

Halgatok rád mivel nem szeretném hogy bármi baja is legyen a babómnak és mivel írtad hogy ox. hiány miatt is lehet, ezért sos kérek beutalót a neurológiára. Ugyanis mire beértünk a korházba a magzatvíz elfolyása után kb. 1 órával már bekakilt a magzatvízbe és kialakult nálam a toxémia is 180-as vérnyomással addigra.

Most egy kicsit elkezdtem aggódni de remélem nem lesz nagy gond. Bizakodom.

Meg egyszer köszönöm a hozzászólásod és ha nem bánod majd jelentkezem hogy mi lett a folytatás.

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 


Hali, épp ez van a barátnőmnek is, ezért jöttem be ide, a cim miatt.A kései mozgásfejlődés topicban irunk ilyesmit, meg DSGM-et is, rjuli is ott segit nekünk. nézd meg azt is, hasznos, nekem is nagyon sokat segietett. Ti még nagyon időben vagytok!!!Ügyi vagy, hoyg észrevetted és nem legyintesz rá.Dévényeshez is vidd el, neurológusa válogatja mit mond.

benianya


Momi!

Ne aggodj! Nekunk a szules utan derult ki a ferdenyak (torticollis), Aron fiamnak balra dol a feje. Raadasul nem is sirt fol egybol, ugyhogy oxigenhiany is felleppett, aminek kovetkezteben a bal oldala kicsit feszesebb, mint a jobb. A gyerekdoki szerencsere minden tennivalot elmondott ott a korhazban: 2 hetesen ortopedushoz vittuk a kolkot, 3 hetesen koponya UH-ra, aztan 4 hetesen neurologushoz, aki a DSGM-et ajanlotta. 4 hetes kora ota csinaljuk es rengeteget valtozott. Meg mindig "balra tart" a feje (eleg kifejezett volt a dolog szuleteskor), de az izomtonusa kezd kiegyenlitodni, raadasul a DSGM az egesz fejlodesere oriasi hatassal van. Fizikailag nagyon eros baba lett Aron (a gyogytornasz szerint az ereje egy 4 hpnapos gyereke) es ertelmileg is jobban fejlodik, mint kortarsai. Szerintem ne gondolkozz, fogd es vidd, ha anyagilag megteheted. A Deveny Anna gyogytorna sajnos igen draga - ha belevagsz, tarts ki vegig, mert ha ki is egyenesedik a gyerek nyaka, nem feltetlenul er veget a dolog. Utana meg kell kezelni, nehogy visszaessen, illetve nehogy gerincferdules, migren stb kialakuljon.

Ha van meg kerdesed, keress, akar priviben is.

Udv,
Kami
 
 


Sziasztok lányok

Kisfiam nyaki és háti hypotoniával született(izomgyengeség).
A kis buksiját alig bírta tartani,és ő is szinte csak egy irányba fordította a fejét,ez meg is látszott rajta,kicsit laposabb volt a feje az egyik oldalon.
Elmentünk fejlődésneurológiára,ott kicsit elszomorítottak,hogy soha nem fog mászni,ülni,stb...gondolhatjátok :cry:
De egy nagyon aranyos konduktornőt találtunk,akihez havonta jártunk,megmutatta hogyan tornáztassam,amivel erősítem az izmokat. Tornáztunk is minden nap,kb. négy hónapos koráig. Akkorra kisfiam teljesen behozta a többi gyereket,pörgött-forgott,időben mászott,ment,ült,csinált mindent,és azóta is nagyon aktív-kicsit túlságosan is :D
Nekünk sokat segített a torna,meg,hogy nem adtuk fel. Néha sírtam szegénnyel,mikor már fáradt volt,nem akarta tovább. Kicsit pihentünk és folytattuk. Két hónapos kora körül már játszva tornáztunk,nagyon élvezte.
Ma már semmi nem látszik meg a mozgásán,illetve annyi,hogy kicsit erősebb-pedig vékonyka- a társainál,elég rendes kidolgozott izomzata lett :D
A gyakorlatok nem voltak nehezek és naponta csak 2-szer 10-15 percet tartott az egész. Megérte.
Soha ne adjátok fel. Ha eleget foglalkoztok a babátokkal,elöbb-utóbb meglesz az eredménye.példa rá a kisfiam
Vendég
 


jajj,azt még elfelejtettem,hogy a kis fejecskéje lapossága is teljesen elmúlt :D
Vendég
 


Sziasztok!

Kicsit megfeletkeztem beszámolni a fejleményekről :oops: Most fütyi gondunk van ami pont e topik alatt van ígyy eszembe jutott a mulasztásom :oops:

Köszönöm mindenki kedves szavát, biztatását.

Hát nálunk ugy néz ki hogy minden ok, kicsit túl paráztam a dolgot. Viszont tényleg létezik az hogy azért néz egyirányba állandóan a baba mert állandóan egy irányból közelítik meg a kiságyat így kialakul nála ez a rossz tartás. Ahogy átrendeztük a kiságyat, pár hét alatt szépen nézelődött aa Ricsi mindkét irányba, mára már szépen forog, ül. Szerintem nekünk nem is volt ferde fejtartásunk csak én képzeltem be :oops:

Mégegyszer köszönök mindent, asszem kicsit kilógúnk ebből a topikból :oops: :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron