Új privát üzeneted érkezett!

4 éves Hanna lányomat megcsípte valami napközben az oviban.Nem emlékszik rá mikor és mi volt, de akkora lett mint egy darázscsípés.
Nem múlt egy egész nap elteltével sem és udvara van. Calciumot adtam neki és Fenistilt. Tuti nem kullancs volt.Van valami ötletetek?
F. Dia
fd
 
 


Szia!
Csak 1 van rajta? Mert csak akkor csípés. Az én fiamnak így jött ki az allergiája. Amúgy jól elláttad. De figyeld!

Kriszta

 


igen 1, persze figyelem. KösziKép
Dia
fd
 
 

 
 

Fd!

Ha kullancs lett volna azt észrevenni, mert ha megcsípi, az benne is marad (befurja magát a bőr alá mint egy dugóhúzó) amíg tele nem szívja magát vérrel. Ha már teleszívta magát akkor kb fél cm átmérőjűre megnő a potroha (vagy minek hívják, amibe a vért szívja) és magától kiesik, na de az nem két perc.

puszi
sasha

Kép
 
 


Sasha!

Kösz tudom, ezért írtam tuti nem kullancs. Valószínűleg pók volt, kencétől elmúlt. Teljesen nyugodt azért nem vagyok mert állítólag póktól is lehetlymot kapni.
De azóta se láz se semmi.
Dia
fd
 
 


Sziasztok!

Nálunk az a helyzet, hogy allergiásak vagyunk némelyik szúnyogra. A lányom és én is. (Persze, pont ezt örökölte Kép ) Akkkkkorára dagad, mint egy darázscsípés másnál. Érdekesség, hogy nem minden szúnyog váltja ki ezt a reakciót, csak a "gonoszok" . (Kitti szerint Kép )
Nekünk a Fenistil eléggé olyan mint halottnak a csók, viszont az a régi fajta rázókeverék, amit még ma is lehet kapni a gyógyszertátban, nagyon jól hűsíti és enyhíti a fájdalmat és a viszketést.
Ja, a kutyabolha is ugyanilyen csípést csinál rám, a gyerek még nem találkozott vele szerencsére. Onnan lehet tudni, hogy bolha, hogy olyan helyen csíp meg, ahol fedett volt a bőr. Leginkább a hason vagy a deréktájon szeret.(engem)
Úgyhogy szerintem ne aggódj, bár elég kellemetlen ez. Nagyon sokáig megmarad a helye, kb. 1 hónap.
Üdv.
Andi
 
 


No ehhez én is hozzászólok, bár már elhalt ez a topic, de hátha később hasznos valakinek... igenis van úgy, hogy egy egszereű szúnyogcsípés is ilyen hatalmas dudort, vörös duzzadást eredményez - ne féljetek, ez ahogy nő a gyerek egyre kevésbé lesz - a nagyobbik lányom volt ilyen, volt úgy, hogy egy szúnyogcsípástől vagy feldagadt a fél szája Í(ha körülötte volt), vagy reggel nem tudta kinyitni a szemét, vagy mondjuk a lábán egy gyerektenyérnyi piros duzzadt folt lett... calcium pezsgőtableta jó ilyenkor, ha meg időben ott vagyunk a csípéskor, akkor citrom módjára kersztbevágott vöröshagymával kell bedörzsölni!!! (Darázs és méhcsípéseknél is nagyon jó...)
 


Sziasztok!
Kislányom kézfejét csípte meg egy szúnyog,amit gyorsan sikerült is lecsapni.Ennek ellenére vagy 3-szorosára dagadt a kezeKép
Forró volt,vörös,és lüktető.Mikor bekentem fenistilel,még tovább nőtt a pirosság,és már a kis ujjai is bedagadtak.Kép
Doktornő írt fel cseppeket,de semmi változás nem volt.Erre eszembe jutott a kálcimos pezsgőtabletta.
Végre lappadni kezdett a csípés,viszont a popsija kipirosodott a lánynak.Most múlt 15 hónapos a szentem.Mit kaphat egyáltalán egy ekkora gyerek?
Ihatja a felnőtt pzst-t?
Ha nem,akkor mit?
Örülnék,ha megírnátok tapasztalataitokat.Köszi.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Edit,
nekem a drnő azt javasolta, hogy kenjem be a csípést Zyrtec cseppel.
Ihat fél Calcium Sandozt és mentholos hintőport is használhatok. (17,5 hónapos enyémgyerek).

Kriszti

Kép

Kép
 


Szia Kriszti!Kép
A Zyrtec cseppet recept nélkül lehet kapni?Gondolom nem.
Most vettem Calciumot(Pharmavit).Abból is felet kell.Ezt javasolta a gyógyszertárosnő,mert a dokinéni is ezt szokta javasolni.
A mentholos hintőport hogy kérjem a gyógyszt.-ban?Kép

Akkor ezek szerint nektek is bedagad a szúnyogcsípés?Kép
Remélem hamar kinövik a gyermekeink!
Üdv.Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia Edit,
Zyrtec csepp mehet vény nélkül, nyugodtan kérjed. Azt nem is írtam: Reggel, délben, este mehet. Én 1 cseppel szépen bekentem az egy helyen előforduló csípéseket.
A mentholos hintőport kérdd nyugodtan így a patikában, én is vettem és nem kérdeztek semmit.

Nekünk is elég csúnya a csípés, még mindig meglátszik a helye, pedig vasárnap történt. Makón voltunk egy barátunknál babalátogatóban és ott permeteztek előtte este autóval, azzal a füstöléses technikával. Ennek a 6ása 20 óra, de gondolom a legtöbb szúnyog csak mérgeződik, de nem pusztul el.
Kitapasztaltam, hogy legkritikusabb a permetezés utáni órákban, mert iszonyú agresszívek ezek a mérgezett állatok Kép.

Enyémgyereknek sajna nem ízlett a Ca-Sandoz.

Ja,
és a Zyrtec-től nem is viszketett Neki. A púdert nem próbáltam még, de beszereztem.

Én kimondottam a Calcium Sandoz nevű pezsitablettából adtam Eszternek.

Jobbulást a csípésekre Kép.

Szia,
Kriszti

Kép

Kép
 


Sziasztok,

a 14 hónapos fiamnak az orrát, kezét, lábát csípte meg a szúnyog. Legrondább az orra lett, az egész lilás-vöröses, sőt sebes lett, pedig azonnal mentünk a bőrgyógyászhoz. Kapott antibiotikus krémet, meg egy büdös ichtiolost. Plusz Fenistil cseppeket. Másnap lázas lett, a gyerekorvos most antibiotikumot szedet vele. És mindezt egy szúnyogtól!

A bőrgyógyász szerint allergia, a gyerekorvos szerint inkább a szúnyog volt fertőzött. Utóbbi még talán a jobbik eset lenne, hiszen mi van, ha egy darázs csípi meg?

Éva
 
 


Sziasztok lányok!

Sajnos az én lánykám (15 hós) is ugyanolyan érzékeny a csípésekre, mint én. Jól bedagad és piros. De ami különösen aggaszt, hogy sebes lesz utána, és az elég sokáig megmarad. Az első csípéseket kb. 2 hete szerezte, és még mindig látszik - ráadásul a homlokán. Van ezirányú tapasztalatotok? Ugye nem marad meg a nyoma örökre? Kép Bőrgyógyászhoz nem sok kedvem van vinni, mert nekem sem tudtak soha segíteni. Egyetlen dolog segített, amikor valamelyik nyáron Calciumot szedtem.

Hétfőn elmegyek a gyógyszertárba, beszerzem ezeket a cseppeket, amit ajánlotok, és megkérdezem, hogy a Tovita Calciumtablettát (ezt az egyet szedtem terhesség alatt, "természetes" Calcium) lehet-e már ekkora gyereknek adni.

GyeZsu
 
 


GyeZsu,
ez milyen calciumtabletta? Homeós? Mi van benne?

Kriszti

Kép

Kép
 


Kriszta!
Köszi.Kép
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Évaanya!
A mi gyerekdokink meg azt mondta,hogy ő még olyat nem látott,hogy egy szúnyog ilyet csináljon:mármint hogy a gyereknek beduzzad a torka,combja...nálunk igy volt.+kézfeje durván.
Azért felirt vmit,de csodálkoztam rajta.Azt hittem már elhajt.Szerintem allergia
is,meg fertőzött szcsipés is nálunk.Abból gondolom,hogy máskor ha megcsipte egy szúnyog,akkor nem volak ilyen durva tünetek.Bár lázas nem volt.


A három hetes csipés nagyon halványan látszik még,inkább csak vékonyabb még a bőr.Kép
Õszinte részvétem minden sorstársnak:gyerekeknek és anyukáknak.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Csinálhat ilyet egy szúnyog! A fiamnak is egy-két csípés tenyérnyi foltot hagy. Én először 23! éve jártam így. Balcsin táboroztunk és megcsípett valami a combomon és tenyérnyire dagadt. Nem tudták a dokik, hogy mi. Popsikrém és párakötés volt a gyógymód. Legközelebb rá 3 évre a kezemet a kisujjam és gyűrűsujjam között csípte meg, bucira dagadt. Sem lógatva, sem égnek tartva nem volt jó. Fájt, zsibbadt. Egész nap lóbáltam a kezem, így lett elviselhető. Doki adott krémet és borogatást írt elő, meg gyógyszert is kaptam. Szintén nem tudta mi volt. Akkor tudtam és is, amikor kb. 4 nap múlva észrevettem a szúnyogot, amikor csípett és az dagadásnak indult. A gyógyszernek hála azonban nem dagadt be óriásira, csak nagyra.
Most a fiam a soros. Bár ő még nem járt ennyire rosszul. Amúgy imádják a szúnyogok. És a permetméreg okozza az allergiás csípést. A nyoma nem marad meg.

Kriszta

 


Mohácska!
Mi az a párakötés?
Szerinted az a permet okozza ezt,amivel a szúnyogokat permetezik,v.az ami a növényekről (gyümölcsfa,rózsa..stb)rájuk tapad?
Amúgy nincs vmi szabály,hogy mikor permetezhetik a dögöket,és mikor nem?Vagy hogyan?stb.Múltkor a játszótéren a fejünk felett ment el a repülő,és nem dobott fel,ha arra gondoltam,hogy potyog a fejünkre a méreg..Kép
Nemrég azt híresztelték,hogy tán még rákkeltő is az a szer,amit írtásra kiszórnak.Nagy mennyiségben..
Jó lenne vmi megoldás..
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia Kriszti!

Nem homeós, gyógyszertárban lehet kapni, ma nem voltunk a nagy meleg miatt, de holnap megyek, veszek, és beszámolok a leírásáról.Kép

GyeZsu
 
 


GyeZsu,
nagyon megköszönöm Kép!
Várom (pl íz is)

Edit,
én is rohantam összeszedni a ruhákat az erkélyől, amikor meghallottam a repülőt.
Szólhatnának, mikor irtják, mert én sem szívesen lennék alatta Kép.
Melyik játszótérre jártok?

Szeretnénk Sopronba menni pár napra, viszont elkeseredve hallottam, hogy kis országunkban itt a legnagyobb a kullancsveszély Kép.
Most cívódok, hogy beoltassam-e a Lányomat, vagy nem?
Van tapasztalatotok? Azt sem akarom, hogy a sok védőoltástól ne legyen ellenálló a szervezete.

Köszi,
Kriszti

Kép

Kép
 


Kriszti,
Nem tudom, hogy pontosan mennyi idős a lányod, de az én 15 hónaposomra azt mondta a doktor néni, hogy ilyen kis korban még nem adható az oltás. A másik, hogy úgy tudom, kell valamennyi idő, amíg a védettség kialakul. Nyár elején már nem nagyon érdemes oltatni, inkább tavasszal.

A nagy (most 11 és 9 éves) gyerekeimet 5 éves koruk óta oltatom, és soha semmilyen mellékhatása nem volt a dolognak.

Anna
 


Anna,
másfél éves a Lányom 1 hét múlva.
Egy ismerősöm fia 21 hónapos, most kapta meg az elsőt. Azt mondta, 3 oltás összesen.
Szóval akkor még nem ajánlják.
Kicsit idegenkedem az oltásoktól, ezért is vacillálok rata. A bárányhimlőn is.

Kriszti

Kép

Kép
 


Kriszti,
Igen, első alkalommal három oltást kell adni, azután már csak valahány évente emlékeztetőt. Nálam a nagyok éppen most kaptak, azt hiszem öt év után.
Már nem emlékszem pontosan, hogy annak idején milyen időközönként jött a három oltás. Csak arra, hogy az első évben, amikor felmerült bennem már késő volt, mert mire a három szuri lement volna, már eltelt volna a nyár. Ezért gondolom azt, hogy idén már Nektek sem érdemes ezzel foglalkozni (meg a kislányod kora miatt sem), majd jövőre.
Én nem vagyok szakember, a nem kötelező oltásokkal kapcsolatban a doktor nénink véleményére szoktam hagyatkozni. Szerinte, aki sokat jár kirándulni, természetbe, annak a kullancs ellenit érdemes beadatni. A bárámyhimlő ellenit ő nem javasolta. De gondolom, hogy más orvosnak lehet más a véleménye.

Anna
 


Kriszti!Bimbó utcai..Bár nem ott lakunk.Kép
Kullancsról lecsúsztunk.Báránykát mi 6 éves kor után,ha addig nem kapja el.Bár ez még nem biztos..
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szilde!
Párakötés=vizesruha+rá nylon+fedőanyag leragasztva.
Igen, az a permet okozza, legalábbis nekem ezt pedzegették. Be is mondják a rádióban, írják az újságban is, mikor szórnak, de sztem a dögök már immunisak rá, nem úgy mint mi.Kép

Kriszta

 


Sziasztok!
Most jól rám ijesztettetek. Póktól lyme-ot? Hétvégén megcsípte valami a kislányunkat, csúnyán feldagadt és fájt is neki. Na meg belázzasodott. De mivel köhög is, én arra fogtam. Zyrtec-et adtam neki. Kullancs nem lehetett mert nem volt benne semmi. Szerintetek felejtsem el az egészet, vagy vigyem el valamilyen kivizsgálásra?
Ribiszke
 


Mohácska!
Hol írják pontosan?Hol szólnak?Rádió?Írnál erről bővebbet?
Köszi:Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Szia Szilde!

Nálunk Óbudán a helyi újságban rendszeresen olvasom és már rádióban a Balatonnál is hallottam.

Kriszta

 


Mohácska!Köszi!
Utánanézek akkor,hátha nálunk is olvasható vmiben.(Szeged)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


A nagyobbik lányomnak volt rovarallergiája pár évig... abból állt, hogy ha egy szúnnyog megcsípte, akkor legalább 5 cm átmérőjű vörös duzzanat keletkezett rajta, és most hadd ne beszéljek arról, mikor álmában éppen a szája fölött csípte meg... rémes volt.

Hogy ez a szúnyopgtól volt avagy a szúnyogok permetezőszerétől, már ki tudja, akkor is permeteztek. Kálcium tabletta segített valamelyest, no meg az is, mikor elcsíptük a csípést, és azonnal félbevágott vöröshagymával bekentük.

(Viszont a csípésallergia elmúlik, ez biztos... fel a fejjel.)
 


Szia Alíz!

Hát nekem nem múlt el a csípésallergiám Kép, mondjuk azért nem minden csípésem olyan randa. De a párom füvet nyír, locsol, megissza kint a sörét, mindeközben összecsípik a szúnyogok - mondja ő, én meg nem látok rajta semmit. A hagymát a szúnyogcsípésre is alkalmaztátok? Én csak darázs- és méhcsípésre ismerem, arra tényleg bevált.

Kriszti, ma jutottam el a gyógyszertárba - teljes kudarc. Zyrtec cseppet csak receptre adnak, a gyógyszertáros nem értette, hogy én mért akarnék a gyereknek Tovitát adni, de egyébként sem volt sima Tovitájuk, csak D vitaminos, azt meg gyerek úgysem kaphat. Egyébként találtam egy régi dobozt, abban 1 éves kortól van megadva az adagolás. És én úgy tudom, hogy a Tovita tablettát tojáshéjból készítik.

GyeZsu
 
 


Sziasztok!
Én amiatt szoktam aggódni (persze tudom, hogy a lehetősége kicsi, de mégis), hogy ha a gyerekemet a darázs, vagy a méh a nyakán, netán véletlenül a szájában csipi meg, elsősegélyként laikusként mit tehetek, amivel a fulladást megakadályozhatom. Elég a kálcium pezsgőtabletta? Kórház tőlünk 20 km-re van, oda esetleg későn jutnánk el...

Üdv:
Bébiőr
 


Hát ez érdekes tényleg mit lehet olyankor tenni?


Bébiőr!

Nekem a dokinéni azt mondta, hagáz van, Fenistil csepp (1 csepp per kg), kalciumpezsgő, futás az ügyeletre. Van egy homeopátiás bogyó, a Ledum, amit szezonban szedni kell, ez enyhíti a csípés hatásait.

A sebesedésről meg annyit mondott, mindig az orvosnak kell eldönteni, mennyire gáz, mert ha elfertőződik és jönnek a mindenféle coccusok, nagyon nagy baj lehet. Az Õrsön irtó kedvesek a gyerekbőrgyogyón és még sosem mondták, hogy kár volt odamenni. Sajnos.

Éva
 
 


Sziasztok!

Hát nálunk elég drámaian alakulnak a csípések (szüleimnek van némi dezsavü érzése...), a legrosszabb, amikor a szeme környékén csípi meg a szúnyog. (Legutóbb nem is volt annyira a szeme környéke, a homloka közepén volt a csípés - a szeme fölött.) A hatásmechanizmus érdekes, mert első nap még normális (bár nem nagyon van összehasonlítási alapom, lehet, hogy már ez is nagyobb picit, mint az átlag), másnap elkezd bedagadni, harmadnap tetőzik - majd kezd leapadni. A tetőzik legutóbb azt jelentette, hogy Katának csak egy rés volt a bal szeme, úgy feldagadt felül-alul Kép Most meg a szemhéján van egy csípés...) Igazán próbálom védeni, de egy-egy szúnyog mindig megtalálja.Kép

Kérdeztem a doktornőnket, ő azt mondta, hogy Locoid kenőccsel bekenhetem, meg talán Fenistil cseppet is felírt - az vész esetén mindenképp jól jön majd. Hát most kiváncsi vagyok, elkezdtem adni Katának a Tovita tablettát (napi fél), szerencsére megeszi, meg ezt a mostani csípést kenegettem - meglátjuk, mi lesz a hatása.

Azt szeretném kérdezni, hogy ti hogyan tudjátok elérni, hogy a gyerkőc ne vakargassa a csípést?

GyeZsu
 
 


24 honapos kislanyomat megcsipta az arcat egy szunyog.Ez mar 2 hete volt.Azota a teste tele van kiutesekkel.Sajnos allandoan vakargatja az arcat es egy oriasi nagy seb van a szunyogcsipes helyen.Kaptunk ra valamilyen antibiotikumos kenocsot.A testere meg valamit bekevertek a gyogyszertarban.Volt mar valaki ilyen helyzetben?Mit lehet tenni az ellen,hogy ne vakargassa a csipest?
 
 


Kend be fenistil gél-lel vagy patikai hűsítő rázókeverékkel.
 
 


A Fenistil nem segit.Mar az egesz testen elterjedtek a csalankiueshez hasonlo kiutesek.

KépKép
KépKép
 
 


Lehet, hogy nem is csípés, hanem allergiás reakció és semmi köze a szúnyoghoz?
Fenistil cseppet próbáltad már?
 
 


Sziasztok

Elég régi már ez a topic de hátha betoppan valaki és mégis olvassa:) Én az aloes first sprayt tudnám ajánlani minden csípésre nem ég utánna, nem vakargatja a gyerek és aztán ennek van a gél változata ami 100%-os aloe azt rákenni és másnap nyoma sincsen a csípésnek ha hiszitek ha nem. :D

Bővebben: moni0511@freemail.hu
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron