Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Segitseget szeretnek kerni, illetve masok tapasztalatairol hallani ebben a temaban. A kislanyom ma het hetes es eddig negyszer szolalt meg a legzesfigyelonk. Utoljara ma reggel. Es sajnos nam nagyon hisszuk, hogy teves riasztas lenne, mert eleg erzekeny, ket lapos, nem tud legurulni rola.(Ezt mar kiprobaltam, barhova tettem leaz agyban, mindenhol erzekelte es jol mukodott). Szerencsere ujraeleszteni eddig nem kellet, eleg volt felvenni (2*) maskor meg mar a sipolasra megriadt.
Nemsokara megyunk Heim Pal korhazba egy egynapos kivizsgalasra. Tudtok errol valamit?

Aztan nem tuom, hogy osszefugg-e ezzel, de ha sir a babam es nem erek oda idoben, (ertsd 1-2 perc), akkor ellilul es nem vesz rendesen levegot, sot. Nem tudom, ez a ketto osszefuggesben van-e?

Ha van valakinek hasonlo tapasztalata, kerem irjon, mert egyre jobban aggodom.

zsoka
zsoka24
 


Kedves Zsóka!
Nincs tapasztalatom a légzésfigyelõvel. Csak annyi, hogy valahány ismerõsömnél, akiknek van, mindig beriasztott néhány alkalommal. Egyébként egyik baba sem tartozik a veszélyeztett csoportba.
Megértem, hogy aggódsz. Mi lett a kivizsgálás eredménye? Remélem, megnyugtatott valamennyire!
Szia,
Lídia
Lídia
 


Kedves Zsóka!

A kivizsgálás egyik fele, hogy a babád fejére, orra alá, szája alá érzékelõket tapasztanak és így alvás közben figyelik a babát, hogy vesz levegõt stb... Vannak olyan babák akik olyan mélyen be tudnak aludni, hogy elfelejtenek lélegzetet venni. Ez persze ritka, de elõfordul. Ha jól tudom 3-4 óra alvást vesznek fel és pár nap múlva megvan az eredmény. A másik fele egy rutin vizsgálat: vér,vizelet, ultrahang.
Mindenesetre ha riaszt a készülék az jelent valamit, jól tettétek hogy kivizsgáltatjátok.
A sírás közbeni ellilulás nem tudom, hogy kapcsolódik-e ehhez, de mindenesetre figyelni kell õt.

Remélem megnyugtató választ kaptok majd a kórházban.
szia
Ádimami
 

 
 

Kedves Zsóka24!
Kérlek válassz magadnak másik nicket, mert én ezen a nicken futok itt már a babanet indulása óta, és így bizony összekeverhetõk vagyunk. Tudom, hogy az azonosítüóhoz mást írsz, de így is összetéveszthetõk vagyunk. (Látod, mindenki Zsókának szólít).
köszi szépen
Zsóka

Zsóka
 
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen a hozzászólásokat. Egyenl?re még nem tudok semmit mondani, ma délután megyünk be a kórházba. Állítólag le fognak dugni egy orrszondát neki, amit ott is hagynak. Mert nagyon sokat bukik mostanában és így felmerült a reflux lehet?sége is. Amíg az els? id?ben heti 300 g-kat hízott, addig az utolsó három hétben már csak 50-60 g-ot.

Ádimami!
Nektek is volt ilyen vizsgálat? Nálunk még az a plussz, hogy én asthmás vagyok és végig szednem kellett gyógyszereket, meg még most is(bár nagyon minimálisat). Eddig mindenki azt mondta(orvos, gyerekorvos, tüd?gyógyász) hogy ennyivel lehet szoptatni és nekem van is tejem b?vem.
Hát, majd meglátjuk.
Ha megvan az eredmény, akkorjelentkezni fogok.

Zsóka!

Láttam már, hogy Te is vagy, ezért is írtam a 24-es jelz?vel. Meg aztán, amíg kórházba nem kerültem a friss kismamiknál is így futottam. Az elfogadható lesz, ha azonosítónak marad ez(csak mert már regisztráltattam magam), aláírásnak pedig egy változat?


Szóval ezután zsoka=bozsi.

sziasztok:

bozsi
 
 


Az el?bbi az elírás, hát lássuk, így m?ködik-e.
 
 


Szia Bozsi,
nagyon szépen köszönöm!
Remélem, minden rendben lesz nálatok, sok tejcsit kívánok,
üdv
Zsóka

Zsóka
 
 


Sziasztok,
nekem koraszulott ikreim alatt volt legzesorzo. A jelzest komolyan kell venni, de nem mindegy, hogy melyik tipusut hasznalod. A Medikor nem annyira megbizhato, mint a Baby Sense. Figyelj a megerzeseidre. Nekem az egyik gyereknekl riasztott, tobbszor is leallt a legzese, mint utobb kiderult RSV fertozest kapott. Ha az elso jeleknel orvoshoz fordultam volna, talan nem durvult volna el annyira a helyzet. Hala Istennek tuleltuk. Az I-es Gyerekklinikan Machay elvegeztetett egy egynapos SIDS (ha jol emlekszem igy mondjak) monitorozast, ahol a szamitogep minden levegovetelt rogzitett, meg a par msp-es kimaradasokat is . Diagnozis: eretlensegbol fakado centralis beidegzodesi zavar. Feleves korara notte ezt ki (en 1 eves koraig hasznaltam a legzesorzot annyira feltettem). A gyerkoc most 2 eves, jol van eltekintve az eros akaratabol fakado affekt apnoetol. Magyarul, ha valami nem az o akarata szerint tortenik, akar el is ajul.
udv, Ildi
ildi
 


Sziasztok,

megjártuk a kórházat, sajnos kiderült, hogy nem csak túlaggódtuk magunkat. Megcsinálták a kislányomnak a SIDS monitorizást, ami egy éjszakán át tartott, aztán másnam még röntgen és UH. Mint kiderült, refluxa van, vagyis nem zár jól rendesen a gyomorszája és visszafolyik a gyomortartalom. Ilyenkor megijed és nem vesz leveg?t. Konkrétan 15 ilyen légzéskimaradása volt egy éjszaka alatt, 5 kevert légzéskimaradás és egy affekt apnoe.

Most beállították gyógyszerekre, ami nem is olyan
egyszer?. Az egyiket fél órával evés el?tt kell beadni, ami igény szerinti szopinál nem is olyan egyszer?. Ez húzza össze a gyomorszájat. Aztán kapott savleköt?t és szopáa el?tt s?rít?t kellene vele etetni, de ett?l öklendezik. Szóval ezt egyenl?re nem kapja, majd jöv? heten újra próbálkozunk.
Amúgy az apjának is van refluxa, ami mint kiderült örökl?dik.

Sajnos a sírás alatti kekülés is ett?l van. Vagyis továbbra sem szabad sírni hagyni. (AMi nem órákat, hanem perceket jelent, mert pillanatok alatt felhergeli magát és már kész is a baj)

Ildi, ti mit csináltok ilyenkor a kisfiaddal?
Bár a lányom m,ég csak két hónapos múlt és most semmi mást nem lehetr csinálni, mint felvenni, de azárt egy nagyobb gyerekre már nem lehet mindent ráhagyni, gondolom.

Amúgy a légzésfigyel?nk Angel care, és sajna nincs nagyon téves riasztás.

Most mennem kell, mert már nyöszörög a lányom.

bozsi
 
 


Szia Bozsi!
Sajnálom, hogy ilyen problémákra derült fény! Milyen jó, hogy elvittétek a babát kivizsgálásra. A gyógyszerezés tényleg nem egyszerû, de azért bízhatsz abban, hogy lassacskán valószínûleg beáll egy rendszer, és ki tudod számítani, hogy körülbelül mikor akar majd enni. Sok örömet a lánykában, és remélem, hogy ezek a nehézségek minél elõbb már csak rossz emlékek lesznek.
Lídia
Lídia
 


Lídia!

Gyógyszerek mellett gondoltak a gravitációra is?
Arról nem írtál, hogy hogyan áll a baba ágya, mózeskosara.
Ha a fejvégét megemelitek (ágyláb alá lexikon), akkor visszafolynia sem olyan könnyû. Úgy kellene beállítani, hogy ne csússzon le reggelig a baba az ágy alsó végébe.
Csak egy tipp, ha eddig nem próbáltátok, akkor lehet hogy segít egy kicsit.

Remélem
Snoopy
snoopy
 


Szia Bozsi,
A legjobb modszer az affect apnoe elkerulesehez nalunk a megelozes. Megprobalom elterelni a figyelmet arrol a dologrol, ami idegesiti (ez altalaban nagyon nehez, sok turelemt kivan), elmagyarazni, hogy nem erdekel a hiszti, menjen a szobajaba, mert nem akarom hallgatni. Akik ezt eszkozkent hasznaljak okos kis lurkok, gyorsan rajonnek, hogy lehet ezzel a szulot zsarolni. Ha engeded. Hidegnek kell maradni, semmikepp nem megijedni, tudomast sem venni az egesz hisztirol. Nalunk mar reg nem volt ilyen, tudja a gyerek, hogy nem dolok be neki. De a kiserletezes, hogy meddig lehet fesziteni a hurt, egesz nyaron tartott.
Remelem, te meguszod,es a lanyod nem fogja csinalni

Megvaltozott a nevem, ugy hogy mar Molnarka vagyok

Ildi-Molnarka
 


Szia Molnárka!
Bocs, hogy itt kérdezlek, de máshol nem láttam a hozzászólásodat. Arra lennék kíváncsi, hogy a kisfiaidat császárral szülted? Azért érdekene, mert én fél éve szültem császárral, és már gondolkodunk egy újabb babán. Láttam, hogy Nálad sem telt el sok idõ (ráadásul ha jól értem, ikreid vannak) a két szülés között, és nagyon érdekelne, hogy ilyenkor mennyire veszélyes ilyen hamar újabb terhességet vállalni. Megköszönném ha válaszolnál (e-mail címem a profilomban).
Elõre is köszönöm:
Viki
 
 


Viki!

Szerintem böngészd át a császáros topikokat (pl. Szülési esélyek császármetszés után), biztos találsz idõket is.
(nekem a doki 2-3 év kihagyást javasolt, igaz ikrek után)

Ildi

Ildi
 
 


Köszi Ildi, megnézem. Na ez az, hogy én is ikreket szültem, és 2-3 évet nem szeretnénk várni, bár ha muszáj, akkor megtesszük. Azért keresek olyan anyukákat, akik ikrek után nem sokkal újra szültek.
Szia:
Viki
 
 


Szia Viki,
az en benasagom miatt fordoult elo, hogy kulonbozo neveken bukkanok fel itt ott. Szoval Sziszi neven volt mar egy fajdalmas kozos temank. Szeintem kerdezz meg tapasztalt orvosokat a kovetkezo terhesseged vallalasa elott. Az en mehemet a gyors terheles kikeszitette, kvazi, nem vallalhatok ujabb gyereket. Sajnos.
Molnarka
 


Sziasztok!

Jár még erre valaki?

Engem konkrétan érdekelne, hogy mit lehet/kell tenni abban az esetben, ha megszólal a légzésfigyelő?
Ami nekünk van ahoz at írták, hogy csak képzet személy végezhet "újraélesztést", ha szükséges, mert nagyobb károkat okozhatunk vele, mint ha nem tennénk. Adtak ugyan egy videókazit is, de mivel nincs lejátszónk, így még nem néztem meg.
Na de üljek ölbe tett kézzel, amíg kiér a mentő?
Szóval mi a teendő?

Üdv,

Zoli
h2o
 
 


A Madarász kh szokott tartani "tanfolyamot" ezügyben a saját készülékük árusítása kapcsán. De nem muszáj náluk venni,akkor is meg lehet őket hallgatni. Sem árat, sem elérhetőséget nem tudok, de a kórház tel. száma fenn van a neten, ott megmondják, melyik osztály fogllakozik ezzel.
 
 


Hmmmmm... Köszi RJuli!

Abban reménykedtem, hogy valaki esetleg tud konkrét teendőkkel, utasításokkal szolgálni.

Azért érdekes, hogy eladnak egy ilyen készüléket, aztán ha meg jelez és nagy a gond, akkor szinte semmit nem tehetsz. Esetleg az árban benne lehetne egy oktatás is. Vagy legalább konkrétan leírnák, hogy mit NEM szabad, és mi az amit tehetek. De így....!

Persze azért jobb, mint a semmi. Előfordulhat, hogy a jelzésre a gyerek felriad és meg is szűnik a probléma. Na meg a szülőknek is nyújt némi - még ha kicsit kétes is - biztonságérzetet.

Üdv,

Zoli
h2o
 
 


Sziasztok!
Nekünk volt riasztásunk - kb 4-5 db.( Angelcare típusú figyelőnk van), de nem tudom, hogy valódi, vagy téves??
Voltunk kivizsgáláson a Madarászban, de nem minősítették kórosnak a légzéskimaradásait, azt mondták, ennyi minden csecsemőnél előfordul ( 4-5 mp-ig tartó centrális aponé ), mind 10 mp alatti, azt mondták ez ebben a korban ( 2 hónapos) normálisnak tekinthető, a csecsemők légzése még nem egyenletes.
Azt is mondták, hogy egy 20 mp-es légzéskimaradásnál a baba elkezd kékülni ( Az Angelcare 20 mp-nél riaszt be). Mi az arcszín változását sosem észleltük.
Nem tudom, nem -e csak a légzésfigyelőnk szórakozik? De mi van ha nem?? Nincs egy nyugodt percem sem. Van valakinek infója ez ügyben?
 


szia Dorottya,

épp most estem be ide én is.
Nekünk medikor van, a kicsim 4 hetes lesz, és volt 3-4 riasztásunk. A medikor is 20 mp után riaszt, de az én babám sem kékült vagy ilyesmi.
Nekem mondjuk logikusan az következik, hogy a 20 mp utáni légzéskimaradásokat jelzi a szerkezet, de hátha "túl van biztosítva".
Szóval remélem.
Hogy jutottatok a Madarászba? Kértétek, hogy nézzék meg, vagy a háziorvos, vagy mi?
Meddig tartott a vizsgálat? Bent lehettél?

Előre is köszi,

B.

Bótika és Marci (2006. 01. 15.)

Kép
 
 


Még valami,

ezt bárkitől, aki olvassa? Mit jelent az, hogy "nem olyan megbízható" a medikor? Tévesen jelez, vagy pont nem, akkor sem, amikor kéne? Mert nem mindegy...

Köszi,

B.

Bótika és Marci (2006. 01. 15.)

Kép
 
 


sziasztok, ha valakinek van affect rohamos kisbabája, kérem írjon nekem szeretnék levelezni vele, az én kisfiam 8 hónapos kora óta elájul, ha elesik és megüti a fejét, vagy ha megijed
köszi zsuzsa
lozsu@citromail.hu
 
 


Szia Lozsu!

A mi kislányunk is affect apnoés, már 9hónapos kora óta, most lesz két éves. Mi nagyon aggódunk, hogy kinövi-e, mert azt mondták. Ti mit tapasztaltok, mit mondtak. Én már elléggé kivagyok ettöl az egésztől. Aggódom, hogy nem-e agykárosodást okoz.
Köszi csilla
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: