Új privát üzeneted érkezett!


Sziasztok

Készülget a fiam weblapja, igyekeztem csinosítgatni rajta.
Ha volna valami javitanivaló akkor szóljatok, kösziKép

down-up.hu

Zoli
 
 


Sziasztok!

Én egy végzős szülésznő hallgató vagyok és a segítségeteket szeretném kérni! A szakdolgozatomat írom, és a témám a Down szindróma, azon belül is a lélektani dolgok!
Mivel a szakdolgozatomhoz szükség van egy kis kutatásra is, én azt választottam, hogy néhány szülőt kérdeznék meg arról, hogy hogyan élték át a gyermekük születését!
Ha segítenétek nagyon hálás lennék!
A válaszokat (amiket remélem kapok) e-mailbe szeretném ha elküldenétek a huunncc@hotmail.com címre, mert ott könnyebben nyomon követhetem és feldolgozhatom!

Íme a kérdéseim:
- amikor megmondták hogy a gyermek Down szindrómás, azt milyen módon tette a gyerekorvos/szülésznő/szülészorvos, és mikor közölte a diagnózist? (itt arra gondolok, hogy pl rögtön szülés után, pár nappal később stb. és arra hogy köntörfalazás nélkül megmondták vagy elbagatellizálták a dolgot)
-milyen javaslatokat adtak volna az orvosoknak/szülésznőknek hogy a közlés humánusabb legyen, segítse az anya gyerek kapcsolatot
-milyen volt az orvosok, nővérek reakciója
-milyen kihatással volt a családi életre a Down szindrómás gyermek érkezés
-milyen volt a rokonok, barátok, szomszédok reakciója, amikor megtudták, hogy a gyermek nem egészséges?
-megváltozott-e, kihatással volt-e a partner kapcsolatra a gyermek?
-a testvér(ek) reakciója milyen volt
- kaptak-e információkat a kórházban, hogy hova fordulhatnak segítségért a szülők
-hallottak-e a Down Dada szolgálatról?

Ezek lennének a kérdéseim. Nagyonmegköszönöm minenkinek, aki segít nekem. Aki úgy érzi, hogy kérdéseim indiszkrétek, azoktól elnézést kérek.

Előre is köszönök minden választ

Üdvözlettel: Rátkai Bernadett szülésznő hallgató
 
 

 
 

Sziasztok!mindenkinek,aki erre az oldalra benéz!Jó lenne,ha újból egymásra találnának a Ds szülők,hiszen már régóta nem irt senki!Én újként vagyok,és jó lenne hasonló szülőkkel beszélgetni. :roll:
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: