Új privát üzeneted érkezett!

Féléves kisfiam baloldali lógó szemhéjjal született.
Bárki, akinek hasonló problémája van, vagy tapasztalattal rendelkezik e témakörben, kérem, ossza meg velem tanácsait, tapasztalatait.
 
 


Szia Judit!

Veleszületetten nincs tapasztalatom. Nekem 21 éves koromra alakult ki, de utólag a fényképek alapján már hatévesen létszott, aztán egy év alatt hirtelen nagyon rossz lett.
Kivizsgáltak, nincs-e idegrendszeri oka, daganat stb., aztán mikor minden negatív lett, megplasztikázták. Műtét közben mondta a doktornő, hogy kevés volt az izom, ami a szemhéjamat tartotta. Ez volt 14 éve.
Nem értek hozzá, nálam ennyi volt. Gyerekorvos nem mondott semmit?

Éva
 
 


Kedves Éva!

Először is rendkívül hálás vagyok, hogy jelentkeztél és megosztottad velem tapasztalataidat. Köszönöm!

Ugyanakkor, mivel ez egy nagyon ritka dolog, lenne még egy pár kérdésem, amivel nagyon sokat segíthetnél egy aggódó anyának.

A gyermekünk szemorvosa azt mondta, hogy 4-5 évesen meg lehet műteni, de mi megriadtunk a műtéttől, mert nem tudjuk, hogy mivel jar. Meg tudnád írni, hogy:
-milyen technikat alkalmaztak nálad a műtét során
-milyen nyomokat hagyott a műtét és azok mennyi idő alatt múltak el
-van -e maradandó nyoma a műtétnek
-mennyire volt eredményes a műtét, személy szerint elégedett vagy -e
-mennyi időre kellett befeküdni a kórházba?

Örömmel vennénk, ha megosztanád:
-melyik szemklinikán végezték a műtétet, esetleg emlékszel-e az orvos nevére.

Bocs, hogy ilyen sokat kérdezek hirtelen, de minél több részletre kiváncsi vagyok. Nekünk azt mondták, hogy azért eléggé kockázatos ez a műtét, így az is érdekelne, hogy szerinted mennyire kockázatos.

Egyszóval, örülnék ha minél többet írnál nekünk, mert sajnos nagyon keveset tudunk erről a dologról.

Felbecsülhetetlen segítségedet előre is köszönöm!

Judit
 
 

 
 

Kedves Judit, bár nem engem kérdeztél, de azért én is leírom amit tudok.
Nekem a kislányomat 4 éves korában operálták meg kancsalsággal, a Mária utcai szemklinikán. Volt ott egy másik kislány, akit ilyesmivel operáltak, nála a felső szemhhéjai nem tudtak egészen felhúzódni, mindig kicsit megemelte a fejét, hogy láthasson, úgy nézett ki mindig mint aki félig alszik.

Azt elmondhatom, hogy nálunk mi volt, mert egyszerre voltak operálva...
Műtét alőtt egy nyugtató injekció, a műtét altatásban. Rövig műtét, megrövidítenek egy két kis izmot, a helye sem látszik később, és műtét utáni napon nagyon virgonc volt a kislány.
(Az enyémnek egy napig teljes két szem takarás, másnap a nem operált szemnél 1mm-es rés a szemüvegen, harmadnap jó szem kitakarva, negyednap az operált szemen középen 1mm-e rés, ötödnap mindkét szem kitakarva, és mehettünk haza. - de nála konkrétan a szemet operálták)

Számíthatsz egy-két kötőhártyagyulladásra esetleg, úgyhogy legyen otthon Neomycin szemcsepp vagy hasonló, irasd fel.
Nem nagy ügy és pillanatokon belül gyógyul. Tudtommal egész nap ott lehetsz mellette, mikor nálunk volt ez, akkor még éjszakára haza kellett menni, nem hinném, hogy ez változott volna..)
Üdv: Aliz
 


Szia Judit!!

Szeretnék segíteni és megosztani Veled a tapasztalatomat. Nekem is a kisfiam ezzel a problémával született. Most 5 éves és nem műtötték meg. Évente egyszer járunk ellenörzésre. Ilyenkor azt vizsgálják, hogy lát-e,és hogy a lógó szemhéj mennyire zavarja a látását. Ő tökéletesen lát, azaz a szemhéj alatt kilát. Csak abban az esetben műtik ha romlik az állapota.Több szemész véleményét kikértem. Mind azt mondta, ha nem kell akkor nem végzik el a műtétet. Majd 18-20 évesen lehet róla szó,azaz majd Ő eldönti,hogy vállalkozik- e ilyen nagy műtétre.
Nyugodtan kérdezz!!
 
 


Kedves Aliz és Sanda,

nagyon köszönöm a tanácsaitokat.
SANDA-hoz lenne még egy pár kérdésem, ezért szeretném, ha telefonon vagy privát emailen is elérhetnélek. Az én email-címem: kmate77@yahoo.com, tel.: 201-7855, bárkit visszahívok.
Mindenesetre most a következő kérdések jutottak eszembe:
-amikor bekerül kortárs csoportba a kisfiam (óvoda, iskola...),nehezebb-e a beilleszkedése
(küszködtök-e csúfolódással emiatt stb.)
-befolyásolja-e az önértékelését, beszél-e erről, zavarja-e
-kérdezik-e tőle, hogy miért ilyen a szeme, és mit szokott erre válaszolni
-amennyiben semmi problémát nem okoz nálatok ez az esztétikai probléma, kérlek, írdd meg, hogyan lehet neveléssel ezt jó irányba befolyásolni
-hova és kihez jártok szemészetre

Úgy tudom, hogy a szemhéj műtét szinte rutin beavatkozás. Miért nem ajánlják mégsem?

Én egy szilikonzsinóros megoldásról hallottam, amit a szemhéjba vezetnek és a szemöldök ideghez kötik, ez mozgatja onnantól kezdve a szemhéjat. Régi technika az, hogy vágnak a szemhéjon és kicsit megnyesik azt a kinyúlt izmot, ami miatt nem mozog rendesen a szemhéj. Ismertek-e olyan embert, aki ilyenen már átesett, és hogy milyen lett az eredmény.

Az a gondom, hogy az orvosok elmondják nekem a műtéti lehetőségeket és azt, hogyha nem muszáj, nem műtik, de még nem láttam/hallottam soha olyanról, akinek meg is csinálták volna, és így -az eredményeket nem ismerve- nem tudom eldönteni, hogy érdemes -e vállalni a műtét kockázatát.

Nekem a személyes tapasztalatom az, hogy míg az orvosok legyintgetnek mondván, hogy ez csak egy esztétikai probléma, örüljek, hogy nincs komolyabb baja és "kilát a szeméből", addig a környezetemben élő emberek rögtön azt kérdezik, hogy mitől ilyen és mikor lehet korrigálni.
Mivel van két nagyobb gyerekem, azt már most látom, hogy az óvodában és az iskolában is a gyerekek észreveszik, és kérdezgetik, hogy mi a baja.

Előre is köszönöm.

Judit
 
 


Kedves Éva!
A 9 hónapos kislányomon most mondták ki ezt a diagnózist a Tömő utcai szemészeti klinikán. Ő is ugyanezzel született, bal oldali lógó szemhéj. Először azt hittük, hogy szűkebb az egyik szemrése, aztán voltunk neurológián, Dévény féle gyógytornán, sok mindent próbáltunk már, és sokat javult is a szeme, de azért nem tökéletes. A látását nálunk sem zavarja, de mindenképpen egy esztétikai problémáról van szó, Lilla pedig ráadásul kislány, ahogy ezt a baba-mama torna oktatónk a fejemhez vágta. Ugyanezekkel a dilemmákkal nézek én is szembe, mint Te. Azt mondták, hogy egy éves kora körül műtik leghamarabb, ha gátolja a látást. Nálunk szerencsére nem gátolja, így esetleg majd később műtik. Én egy évesen semmiképpen nem is akartam műtétet. Ráadásul azt mondták, hogy nem lesz tökéletes azzal sem, akkor meg nem tudom, hogy megéri-e kockáztatni. Nagyon érdekelnének a tapasztalataid.
Üdvözlettel:
Emmalee


szemhej írta:Féléves kisfiam baloldali lógó szemhéjjal született.
Bárki, akinek hasonló problémája van, vagy tapasztalattal rendelkezik e témakörben, kérem, ossza meg velem tanácsait, tapasztalatait.
 
 


Sziasztok!

Mi is tegnap voltunk szemésznél mert nálunk is Kornél egyik szeme csukottabb mint a másik. Bár a dokinő szerint nem a fent említett betegsége van, merthogy szépen emeli a szemhéját ha figyel, nem pedig a homlok ráncolásával együtt, ahogyan azt Ti írtátok. De a biztonság kedvéért elküldött neurológushoz, ahová is péntekre kaptunk időpontot. Mit csinálnak ilyenkor vele? Tudtok nekem ebben segíteni? Már olyan ideges vagyok. Azt mondta a szemész, majd 1 évesen fogja tüzetesebben megvizsgálni a szemét (3 napos szemcsepegtetéssel ki kell tágítani a pupilláját, ezt most ebben a napfényes időben nem akarja), de eddig rendben lát rajta mindent. Legjobb esetben csak esztétikai probléma. De kérdés az, hogy a környezet hogy fog erre reagálni, nem lesz-e nehezebb a beilleszkedése?
Köszi a segítséget, és hogy szólhattam.
Üdv, Anita

KépKép
KépKép
 


Kedves Emőke és a Többiek!

Kisfiam már 3 éves. Amikor kicsi volt mi is jártunk Dévényi Annánál és a fizioterápiától kezdve minden lehetőség iránt érdeklődtem, hogy hogyan lehetne a szemhéját erősíteni. Egyöntetűen azt mondták, hogy ezen csak műtéti úton lehet javítani.
Ezért meg szeretném kérdezni, hogy mit jelent az a leveledben, hogy javult a szeme?
Azt még észrevettem, hogy amikor álmos vagy nyűgös, még lejjebb tartja a szemhéját, ugyanakkor ha valami érdekes történik vele, akkor olyan, mintha nagyobbra tudná nyitni (gondolom a homloka ráncolásával húzza fel...).
Azt, hogy később érdemes-e megműteni (ha őt ez az esztétikai dolog zavarni fogja), akkor tudnám eldönteni, ha találkozhatnék olyanokkal, akik túl estek a műtéten, és meg lehetne bizonyosodni az eredményről.
Az még a gondom, hogy az orvostól azért nem merem megkérdezni, hogy hány ilyen műtétet végzett és milyen sikerrel, mert félreértheti: arra gondolna, hogy nem bízom benne.

Ha Ti bátrabbak vagytok és bármit megtudtok a konkrét műtéti tapasztalatokról, örülnék ha megosztanátok.
A legjobban persze olyan fotóknak örülnék, amelyek bemutatják a páciensek műtét előtti, illetve műtét utáni állapotát.
Mi az 1-es sz. Szemklinikára (Mária utca) Fodor doktornőhöz járunk, és ott egyébként a fiamról fotót is készítettek.

Judit
20 / 417 8766

Ui.: Anita! A fénykép alapján "fejemet teszem rá", hogy Kornélnak nincs lógó szemhéja!
 
 


Kedves Judit és Anita!
Régen nem jártam erre, azt hittem, nem írt senki. Örülök, hogy volt hozzászólás. Judit, mi nagyon egyformán gondolkodunk. Tegnap voltunk az első kontrollon (tehát a második alkalommal) a Tömő utcai szemészeti klinikán. Az orvos továbbra sem tartja szükségesnek a műtétet. Márpedig, ha az orvos nem erőlteti (ők általában mindig műtétet erőltetnek) ... Csak megerősítettek mindent, ami idáig volt. Lillus szemével/látásával nincs gond. A ptosis nem olyan mértékű, hogy zavarná a kilátásban és ezáltal tompalátást okozna. A műtéttel nem tudnak tökéletes eredményt igérni. Különbség mindig lesz a 2 szem között. Mivel nálunk eleve nincs olyan nagy különbség, a várakozást javasolják. Várjuk meg, mennyire csúfolják emiatt az oviban. Én persze anyaként nem értem, miért kellene megvárni, de valahogy olyan érzésem van, hogy mivel úgysem tudnak tökéletes eredményt elérni, ezért ha rel. kicsi a "lógás", akkor nincs értelme.
A műtét során egy egy mm vastag szilikon csövet "varrnak" végig a szemhéjába, amit aztán valahol a szemöldöke alatt felkötnek. Ez állítólag segíti felhúzni a szemhéjat, ugyanakkor nyúlik, tehát le tudja csukni alváskor. Állítólag egy 20 perces műtét, 5 pici heget ejtenek, amit még varrni sem kell, a műtét legnagyobb kockázata talán az altatás.
Én is pontosan ugyanezt kértem, hogy mutassanak képet előtte-utána, de csak ptosis-os gyerekek képeit tudták mutatni (a műtét előtt). Nagy dilemma, illetve mi most várakozó állásponton vagyunk. Annak ellenére, hogy "csak" esztétikai problémáról van szó, sokszor ez is elég, mert sajna zavaró/szembetűnő a különbség sokszor a két szem között. Teljesen jó lenne, ha a másik szeme is ugyanilyen lenne, de a másik szeme, amelyik oldalára neki izomtónusfokozódást állapítottak meg, az meg nagyon is "tágranyílt". A mozgásfejlődése egyébként azóta teljesen rendben van.
Én egyébként úgy vettem észre, hogy volt/van javulás. Amikor először kezdett függőleges helyzetbe kerülni, akkor olyan volt, mintha az egyik szeme kínai lett volna. Az ma már sokkal jobb. Sokszor nem látszik a különbség, sokszor pedig látszik. Pillanattól függ. Én most úgy döntöttem, hogy próbálok másféle megoldást keresni (olyasmit, mint a Dévény masszírozás, amit kb. 8 hónaposan hagytunk abba).
Csatolok képeket.
Üdv, Em Kép Három hónaposan Kép Fél évesen Kép 8 hónaposan Kép Mostanában, elmúlt egy éves 1 Kép Mostanában, elmúlt egy éves 2 [/img]
 
 


Szóval a képeken nem feltétlenül látszik, hogy van javulás, mert ez tényleg a pillanattól függ. De a család véleménye is az, hogy javulgat. Vagy lehet, hogy csak megszoktuk??? Nem tudom.
 
 


Én indítottam a topikot. Emalee! Nem találom a telefonszámod, léci írj a csigavonal@chello.hu-ra, vagy hívj újra....
Kisfiam most három és fél éves. Találkoztam az első élő anyukával akinek a gyermeke többször is át esett műtéten lógó szemhéj miatt. Hat évesen a zsinóros megoldással véglegesen megoldották a dolgot, nagyon picit látszik, ha valaki nem tudja, nem veszi észre a műtött szemhéjat.
Ez az anyuka arra bíztatott, hogy minnél hamarabb essünk túl a műtéten, egyrészt mert nagyon sokat csúfolták a lányát, ezért szerinte a szülő akkor tesz jót ha ezt megpróbálja megelőzni.............másrészt mert , minnél kisebb a gyerek annál inkább bent lehet vele maradni a kórházban a kritikus napokban.......
Pár nap múlva megyünk a Tömő utcába konzultációra


Sziasztok!

Most találtam ezt a fórumot, és úgy gondolom, hogy talán megnyugtató lesz, ha írok pár sort személyes tapasztalataimról.
22 éves vagyok, és jobb oldali ptosissal születtem. Nem műtöttek meg kiskoromban. Akkor még valóban látszott, hogy lejjebb van az egyik szemhéjam, de ma már csak akkor veszik észre az emberek, ha fáradt vagyok, egyébként nem. Nem javaslom senkinek sem a műtétet. Nem lesz tőle jobb. Bár nem fog látszani, de folyton ki fog száradni a szeme, amit állandóan ápolni kell, begyulladhat, szóval nagyobb gond van vele, mint ha úgy marad.
Kiskoromban sosem csúfoltak, legalábbis óvodában sosem, gimnáziumi éveim alatt volt a legnehezebb. Akkor előfordult, hogy nagyon megbántottak azzal, hogy gonosznak tartották az egyik szemem, de akkor még tényleg sokkal jobban látszott mint most. Azt hiszem egy éve van az, hogy már teljesen el tudtam fogadni magam, ráadásul a barátomnak fel sem tűnt:), sőt mikor elmondtam, hogy sokáig gátlásaim voltak emiatt, egyszerűen nem értette, mert gyönyörűnek tart.
Szerintem nem kell aggódni senkinek sem, ha így születik a gyermeke, mert egy idő után egyre kevésbé fog látszani. Engem a legjobban mindig az bántott, és lehet hogy ettől alakult ki főleg a gátlásom, hogy a szüleim jegyezték meg a legtöbbet egész életemben, és anyukám foglalkozott vele a legtöbbet. Sokszor mondta egy iskolai fényképezkedés után, hogy nem előnyös nekem, ha így meg úgy fordulok a képen, és hogy miért nem tudom ezt. Egyébként pont ezért sosem szerettem erről beszélni, és magamba folytottam, és ezért alakultak ki a gátlások, amiket mostanra sikerült leküzdenem.
Szóval azt javaslom, ha valakinek így születik a gyermeke, akkor mindig törekedjen arra, hogy egy cseppet se éreztesse vele, mert akkor tudni fogja, hogy ő így szép ahogy van.
 


Kedves Apolline!
Öt évvel ezelőtt én indítottam ezt a topikot. Fiam szeptemberben lesz öt éves. Az óvodában senki sem csúfolja egyelőre, szépen beilleszkedett, vannak barátai. Nekünk így természetes, megszoktuk, viszont másoknak szembetűnik, ezért a barátaink fele arra biztata, hogy az egynapos benttratozkodásos rutinműtétnek vessük alá iskola előtt, a másik fele pedig ugyanúgy természetesnek veszi mint mi, és tudjuk, hogy így kell elfogadni. a gond az, hogy vannak kimondatlan dolgok, nem tudhatjuk, hogy mégis milyen sűrűn hall megjegyzést emiatt a kortárscsoportban, vagy az utcán később bulikon ... és később, ha nem is bántják emiatt belül ez sebet üthet, negatívan befolyásolhatja az önképét, önbizalmát, amit aztán vagy elmond nekünk vagy másként kompenzál.................vagy esetleg majd csak kamaszként veti a szemünkre, hogy miért nem műtettük meg, javítottunk rajta ha lehetett stb.
Tudom, hogy a mi hozzáállásunk döntő, de úgy érzem, hogy ez kevés, ezért érdekelne minden olyan eset, melyben a műtéti út végleges javulást hozott. Az orvos nem mondta, hogy utána majd mindig csepegtetni kell! Ezt nem szeretném, mert az ugyanúgy macera, sőt akkor napi szinten foglalkoznia kell a "rossz szemével"!!! A mi esetünkben nem hiszem, hogy javulás lesz, nagy a szeme ezért különösen asszimetrikus, hogy az egyik szemhéj "álmosan" áll.
Ha lennének előtte-utána fotók akár az orvosnál, vagy így a fórumon, könnyebben tudnánk dönteni mi is és akik hasonló cipőben járnak. Jó volna egy statisztika, hogy hánybó hány műtét sikeres, mennyit kell utólag korrigálni, és milyen szövődmények fordulhatnak elő. Sajnos hazánkban nem divat a páciensek széleskörű tájékoztatása, ezért mindenkit kérek, hogyha ismerőse részt vett ilyen műtéten értesítsen (csigavonal@chello.hu, 06 20 417 8766). Köszönettel: Judit
 
 


Stisztok!
23 éves lány vagyok, én is job oldali logo szemhéjjal születtem.
Az az egy szerencsém volt hogy mindez mellett nagyon dekorativ lany vagyok es igy konnyebb volt, annyit nam bantottak de azert neha elofordult nalam is hogy serto megjegyzest tettek a szemre.Az elso mutetem 19 eves koromban volt,az egy sima feleslege boreltavolito mutet volt, a 2. tavaly volt. Az elso mutet nem volt hasznos mert nekem az izommal volt a baj.Viszont mostmar szinte majdnem egyforma a 2 szemem.Most tervezem a 3, ik es remellem egyben az utolso mutetet, hogy tejesen szimetrikus legyen.Azert nehez ezt elerni mert a mutet utan par honappal a szemhej valamennyire megereszkedik es azt elore nem tudjak hogy mennyivel, viszont arra is kell vigyazni hogy nehogy tulsagosan megemeljek es a logo szem legyen kesobb a tagabb.
En a mutetetekkel kapcsolatban azt tudom mondani hogy ez egy rutin mutet nincs mitol tartani,az in szallag szakadasom sokkal rosszabb es fajdalmasabb volt.Mindketszer helyi erzestelenitesben mutottek .A mutet korulbelul egy oras volt, az elso 3 nap picit fajt , 6 nap utan varratszedes, de ket het utan az ember el is felejti hogy mutottek.
Mindenkinek csak ajanlani tudom, egyaltalan nem kell felni tole.
En nagyon haragszom a szuleimre amiert nem mutettek meg meg gyeremek koromban, ezen nincs mit szegyelni es nem kell ugy csinalni mint ha ez a problema nem allna fent, nem kell kitenni a gyermeket felesleges megprobaltatasoknak, netalaltan meg torz onkep, onertekelesi zavar is kialakulhat.
Velemenyem szerint a szulonek kotelessege ettol megovni a gyermeket, es be kell valalni a mutetet foleg ilyen minimalis kockazat mellett.
 
 


Kedves "szemhej", kedves Mindenki!



En csak most talaltam erre a forumra. Egy veletlen folytan. Nem szeretnek senkit befolyasolni a donteseben, pusztan csak meg szeretnem osztani a sajat tapasztalataimat. 1970-ben szulettem logo szemhejjal. Nekem is a bal szemem az erintett. Az orvosok akkoriban, sot a 20-as eveimben sem foglalkoztak ezzel a problemaval Magyarorszagon. A "jelenseget" ismertek, de megoldast nem tudtak vagy nem akartak talalni ra, ertem ezalatt a muteti lehetoseget. Egyetlen egyszer fordult elo, hogy egy szemeszorvos utalast tett a mutet lehetosegere, de o olyan elrettento eseteket sorakoztatott fel, hogy inkabb nem is foglalkoztam vele. Szoval eltem az eletemet logo szemhejjal. Amiota az eszemet tudom, mindig jelen volt az eletemben a logo szemhejam es persze nem orvendetes tenykent. Az ovodatol kezdve furcsan neztek ram az emberek, de igazan akkor kezdett el zavarni a dolog, amikor a felnottevalas utjara leptem. Mindig es mindenhol megbamultak a szemem. Megjegyzesek is voltak, ezeket jobb volt nem hallani. Pedig fiatalon talan annyira meg nem is volt zavaro. Azonban ha megnezek vagy eloveszek egy regi fenykepet, ott latom a dobbenetes elterest a ket szemem kozott, tehat amirol en ugy gondoltam, hogy nem annyira szembetuno, azt a fenykep nagyon is annak mutatta. A csaladomat es a kozeli ismeroseimet folyton kerdezgettem, hogy oszinten mondjak meg, hogy mennyire lathato az elteres, ok szeretetbol vagy megszokasbol mindig azt mondtak, hogy egyaltalan nem feltuno. Megis mindenki pillantasa eloszor a szememre esett. Ennek az lett a kovetkezmenye, hogy egy ido utan kerultem a szemkontaktust, elforditottam a fejemet stb., hogy probaljam lathatatlanna tenni azt, ami egyebkent az arc legfrekventaltabb helyen van. Szamomra akkor teljesedett ki igazan a problema, amikor a munkaltatok az oneletrajzhoz elkezdtek fenykepet is kerni. Hiaba szep az arcom, ha ott van a lelogo szemhej, ami megbelyegzi azt. Sokat tanultam, diplomas ember vagyok, megis mindig a "hatso sorbol" indultam, amikor munkat kellett talalnom. Es ez csak egy pelda a sok kozul. Ahogy halad elore az ido, a szemhej rancosodik, meg faradtabb lesz. Nem igazan esztetikus latvany. A mai "tokeletes" vilagunkban, ahol minden leginkabb a kulsosegekrol szol, nem tudom mennyire lehet talpon maradni egy ilyen problemaval mutet nelkul. Egeszen biztos vagyok abban, hogyha nem tortenik meg a problema orvoslasa, az ki fog hatni a baba egesz kesobbi eletere.



Nem tudom, hogy egyaltalan el-e meg a forum, mert az utolso bejegyzes majd 2 eve volt, de ha valaki olvassa, akkor remelem, hogy egy kicsit tudtam segiteni.



.
gabriel14
Budapest XII. kerület
 
 


Kedves "szemhej", kedves Mindenki!



En csak most talaltam erre a forumra. Egy veletlen folytan. Nem szeretnek senkit befolyasolni a donteseben, pusztan csak meg szeretnem osztani a sajat tapasztalataimat. 1970-ben szulettem logo szemhejjal. Nekem is a bal szemem az erintett. Az orvosok akkoriban, sot a 20-as eveimben sem foglalkoztak ezzel a problemaval Magyarorszagon. A "jelenseget" ismertek, de megoldast nem tudtak vagy nem akartak talalni ra, ertem ezalatt a muteti lehetoseget. Egyetlen egyszer fordult elo, hogy egy szemeszorvos utalast tett a mutet lehetosegere, de o olyan elrettento eseteket sorakoztatott fel, hogy inkabb nem is foglalkoztam vele. Szoval eltem az eletemet logo szemhejjal. Amiota az eszemet tudom, mindig jelen volt az eletemben a logo szemhejam es persze nem orvendetes tenykent. Az ovodatol kezdve furcsan neztek ram az emberek, de igazan akkor kezdett el zavarni a dolog, amikor a felnottevalas utjara leptem. Mindig es mindenhol megbamultak a szemem. Megjegyzesek is voltak, ezeket jobb volt nem hallani. Pedig fiatalon talan annyira meg nem is volt zavaro. Azonban ha megnezek vagy eloveszek egy regi fenykepet, ott latom a dobbenetes elterest a ket szemem kozott, tehat amirol en ugy gondoltam, hogy nem annyira szembetuno, azt a fenykep nagyon is annak mutatta. A csaladomat es a kozeli ismeroseimet folyton kerdezgettem, hogy oszinten mondjak meg, hogy mennyire lathato az elteres, ok szeretetbol vagy megszokasbol mindig azt mondtak, hogy egyaltalan nem feltuno. Megis mindenki pillantasa eloszor a szememre esett. Ennek az lett a kovetkezmenye, hogy egy ido utan kerultem a szemkontaktust, elforditottam a fejemet stb., hogy probaljam lathatatlanna tenni azt, ami egyebkent az arc legfrekventaltabb helyen van. Szamomra akkor teljesedett ki igazan a problema, amikor a munkaltatok az oneletrajzhoz elkezdtek fenykepet is kerni. Hiaba szep az arcom, ha ott van a lelogo szemhej, ami megbelyegzi azt. Sokat tanultam, diplomas ember vagyok, megis mindig a "hatso sorbol" indultam, amikor munkat kellett talalnom. Es ez csak egy pelda a sok kozul. Ahogy halad elore az ido, a szemhej rancosodik, meg faradtabb lesz. Nem igazan esztetikus latvany. A mai "tokeletes" vilagunkban, ahol minden leginkabb a kulsosegekrol szol, nem tudom mennyire lehet talpon maradni egy ilyen problemaval mutet nelkul. Egeszen biztos vagyok abban, hogyha nem tortenik meg a problema orvoslasa, az ki fog hatni a baba egesz kesobbi eletere.



Nem tudom, hogy egyaltalan el-e meg a forum, mert az utolso bejegyzes majd 2 eve volt, de ha valaki olvassa, akkor remelem, hogy egy kicsit tudtam segiteni.



.
gabriel14
Budapest XII. kerület
 
 


Kedves Gabriel14 nagyon átérzem minden szavát, mivel 32 éves lányom hasonló problémával küzd a vele született jobb oldali lógó szemhéja miatt.
Tükörbe nézve és fotókon durvábbnak látszik mint amilyen a valóságban.
Sajnos a valóságban érzékelhető differencia is épp elég egy örökös önértékelési problémához. Azzal is egyet értek, hogy az idő múlásával, a szemhéj további megnyúlásával és ráncosodásával a helyzet még csak nehezebbé válik.
Lányomat születésétől fogva több szemorvoshoz, sőt plasztikai sebészhez is elvittem. Csecsemő korban azt monsták a szakemberek, hogy majd 18 évesen ő döntse el, akarja e műtétileg korrigáltatni, mert van rá lehetőség, de kis gyermekként ezt még nem végzik el. 18 évesen a plasztikai sebész nem vállalta.
Később egy szemész főorvos úgy informált, hogy ezt a műtétet nem plasztikai sebészek, hanem szemorvosok végzik. Nagyon finom, precíz, hozzáértő, gyakorlott orvos kell hozzá.
Kedves Gabriel14, mondja meg nekem, hogy maga miért nem csináltatta meg a műtétet felnőtt korában?
Lányom most úgy látja, mintha még lejebb ereszkedett volna a szemhéja, és most már vállalkozna műtétre, persze ha tudnánk, hol számíthatunk a legjobb eredményre.
Van önek erről valami hasznos információja?
Sosem késő, hogy egy nő, főleg egy csinos nő ilyen szerencsétlen adottságtól megszabadulhasson.
Kérem válaszoljon, és másokat is kérek, ha még ez a fórum feléledne, hogy próbáljunk segíteni egymáson.
mamcsi02
Budaörs
 
 


Kedves Mamcsi02!

Amikor en voltam fiatal, meg nem igazan foglalkoztak ezzel a problemaval. Nem tudtam, hogy hova vagy kihez lehetne fordulnom. A szemeszeteken vegzett szemvizsgalatok alkalmaval sem vazoltak fel semmilyen lehetoseget a ptosis kezelesere, legalabbis egy orvos kivetelevel, aki viszont a leheto legrosszabb peldakat hozta fel a muteti eljaras ellen. Igazabol a “rendellenessegem” pontos nevet sem tudtam egeszen addig, amig kb. 7-8 evvel ezelott plasztikai sebeszhez nem fordultam. Engem o vilagositott fel eloszor teljeskoruen arrol, hogy mivel is allok szemben es milyen lehetosegeim vannak. Azt o is azonnal leszogezte, hogy nem vallalja a mutetet, mert ezt csak kifejezetten erre a teruletre specializalodott szemesz szakorvosok vegezhetik. O a Tomo utcai szemeszeti klinikat ajanlotta, de egeszen biztos vagyok abban, hogy lehet talani olyan szemeszeti maganklinikat is, ahol kituno orvosok szinten elvegzik ezt a korrekcios mutetet. Nalam erre meg nem kerult sor. Egyreszt azert sem, mert nem sokkal azutan, hogy felkerestem a plasztikai sebeszt, arpa alakult ki az erintett szemhejamon. Ezzel a problemaval tudtam, hogy hova kell fordulnom, bar ne tettem volna. A Szent Janos Korhaz szemeszeten vettek kezelesbe a szememet. Kenocsoket es szemcseppeket kaptam, javulni is kezdett a gyulladas. Az arpa azonban par honap mulva sajnos visszajott. Akkor ismet kaptam szemcseppet es kenocsot. De nem akarom hosszura nyujtani a tortenetet: az arpa betokozodott, jegarpa lett belole, amit “muteti” uton kellett eltavolitani. A beavatkozas kozben az orvosno szornyulkodott, hogy mennyire be van tokozodva az arpa es mennyire nehez kivennie, majd egy hangos karomkodas utan megkerdezte tolem, hogy nincs-e valamilyen fertozo betegsegem (hepatitisz, AIDS), mert valahogy sikerult magat megszurnia-megvagnia az arpa eltavolitasa kozben. Ezek utan viharos gyorsasaggal befejezte a mutetet, de nem tavolitotta el a teljes betokozodott reszt. A szemem nagyon nehezen es hosszu ido utan jott csak helyre (mas orvosok segitsegevel). Azt mindenesetre sikerult kideriteni, hogy nalam az arpat az allergia es/vagy a stresszes helyzetek valtjak ki. Gyakorlatilag 1-2 honapos megszakitasokkal ujra es ujra elojon ez a problemam. Addig viszont egyetlen orvos sem vallalja a mutetet, amig az arpa teljesen el nem mulik. Termeszetesen nem adom fel, es bizok abban, hogy elobb vagy utobb, de inkabb elobb sort fogok tudni keriteni a korrekcios mutetre. Sokat keresgeltem a neten es talaltam olyan atmeneti (nem muteti) megoldasokat is, amelyek "segedeszkozkent" mukodnek. Ilyen pl. az a specialis szemuveg, amely megemeli a szemhejat vagy az a specialis kontaktlencse, melyet szinten ugy alakitottak ki, hogy megemelje a szemhejat. Ha sikerul, akkor tuzok be kepet roluk. En szemely szerint azt javasolnam Onoknek, hogy csinaltassak meg minel elobb a mutetet. Hiszem azt, hogy a korigalassal hatalmas lelki teher esne le a lanya vallarol, es ezzel mindemellett uj tavlatok is megnyilnanak a lanya eleteben. En legalabbis igy erzem vagy inkabb ezt ereznem, ha szamomra is adott lenne a muteti beavatkozas lehetosege. Mindenesetre nagyon sok erot, kitartast es foleg sikert kivanok hozza!
Udvozlettel, Gabriella[/img]
gabriel14
Budapest XII. kerület
 
 


Kép

Kép

Kép
gabriel14
Budapest XII. kerület
 
 


Kép


Kép
gabriel14
Budapest XII. kerület
 
 


Kedves Gabriel14!
Végtelenül örülök, hogy megkapta az üzenetemet, és ilyen gyorsan válaszolt.
Nagyon köszönöm az összes tanácsát és a saját történetét.
Sajnálom, hogy a sűrűn jelentkező árpa ennyire megnehezíti az Ön korrekciós műtéti megoldását. Ne adja fel, sosem késő!!!!!!!!
Igaza lehet abban, hogy a Tömő utcán kívül magán szemklinikákon is lehetne próbálkozni. Sajnos a Tömő u.-ról sok jót nem hallottam.
Az a probléma, hogy ez a lógó szemhéj nem egy sűrű jelenség, így a műtéti gyakorlat sem lehet mesterfokon. Tartok tőle, hogy hatalmas szerencse kérdése, hogy melyik műtét sikerül, és melyik nem.
Köszönöm, hogy a speciális szemüvegről és kontaktlencséről is küldött fotókat. Hát nem igazán hiszek egyikben sem.
Igazából azzal a hölggyel szeretnék nagyon kapcsolatba kerülni, aki már 3 műtéten túl van, a fórumban évekkel ezelőtt nyilatkozott. Tőle megtudhatnánk, hogy hol, személy szerint kivel műtette magát. Megpróbáltam "privát" levelet írni neki a fórum adta lehetőséggel, de azóta tán megváltozott a címe, vagy valamiért nem ért célt a levelem. Választ nem kaptam.
Mégegyszer köszönöm gyors válaszát. Bármilyen módon sikerül is előbbre jutnunk ebben a témában, megkérem, ön is informáljon, és én is informálni fogom Önt.
Üdvözlettel:
Litkeiné
mamcsi02
Budaörs
 
 


Sziasztok!

Én indítottam a fórumot. Az én fiam 5 és fél évesen kérte, hogy műttessük meg a szemét, mert zavarja, hogy kérdezgetik miatta. A Tömő utcában műtötték. Magánklinika nem jobb, mert ott meg nincs elég eset, nem tudnak kin gyakorlolni, és valóban szemész végzi. Szerencsénk volt mert nem járt fájdalommal, hamar gyógyult, nem lett rosszabb (pl ha nagyon felvarrják akkor szárazság ellen élete végéig csepegtetni kellett volna), hanem jobb. Az üröm az örömben, hogy csak egy minimétert tudnak így javítani, ami azt jelenti, hogy kevésbé feltűnő, de továbbra is asszimetrikus, csak egy fokkal jobb. Felvarrtak egy picit a szemhéjból, lerövidítették a kinyúlt izmot, szóval nem a zsinórós megoldást választottuk.
Ennél jobbat valóban csak 18 évesen saját döntésre tudnak kihozni, ha szerencésje van az embernek, de valaki írta, hogy neki a korrekció óta az asszimetria művivé vált-többen rákérdeznek, eddig pedig amolyan isten adta asszimetria volt, szóval nem tudom... Addig haladhat előre a technika. A kontaktlencse nagyon szimpatikus megoldás, ki fogja próbálni ha később zavarná. Az iskolában most másodikos, és nincsennek szociális problémái, kedvelik, nem csúfolják többet mint bárki mást. A párválasztásban és a munkainterjúkon gondolom hátrányává válhat majd, a fenti levél ebben erősített meg. Nem tudom, hogyan alakul, reménykedek, hogy a kotaktlencsés emelő beválik, meg tulajdonképpen az önéletrajzhoz és állásinterjúhoz is felteheti, hátha segít.
Judit
 
 


Sziasztok! Abszolut egyet kell értsek gabriel14-el. Én 26 éves vagyok, hasonlóak a tapasztalataim... A mai világban elég egy nagyobb orr, egy kócos haj, egy elállófül és céltáblává vállik az ember. Az arc központja (a lélek tükre) a szem... Nehéz vele együtt élni...
hold26
Budapest I. kerület
 
 


sziasztok

a hároméves kislányomnak is veleszületett ptosis van a szemén. sajnos kicsit rálóg a szemhéja a pupillájra. a heim pál kórház szemészetére járunk vele, mindig megnézik, heti öt napot tapasztjuk a másik szemét, hogy ezt is használja, és minden alkalommal elmondják, hogy majd meg lehet műttetni (a szilikonzsinóros variációt emlegetik). én eléggé ellenzem a műtétet, de majd megbeszélem vele, ha annyi idős lesz, hogy lehet műteni. legszívesebben mindenféle természetgyógyász izékkel is próbálkoznék; amikor kicsi volt, hordtam akupunktúrára. meggyőződésem, hogy használna, de sajnos nagyon gyakran és folymatosan kellene hordani és az most idő és pénz hiányában nem megy. (és szerintem most nem is hagyná, hogy megszúrják, mikor pici volt, engedte) talán jövőre megint meg tudunk próbálni egy-két kúrát, majd kiderül.
a kérdezősködésből egyelőre nincs bajunk, csúfolni se csúfolták eddig (még nem jár oviba, majd kiderül, ott hogy reagálnak a gyerekek) de azt gondolom, mindenkit csúfolnak valamiért...
pampara
Bp
 
 


Sziasztok! Az én kisfiam is jobb oldali szemhéjcsüngéssel született. Most 14 hónapos elmúlt, és meglehetősen erőltetik nálunk a műtétet. Semmi gondot nem okozott a mozgásfejlődésében, szépen jár, és neurológiai kontroll alatt is állt, ahol kiderült, hogy nem neurológiai eredetű a szemhéjcsüngése. 2 hete voltunk a Mária utcai klinikán, ahol a doktornő aki megvizsgálta, szintén a szilikonos műtétet javasolta, valamint még azt is kiemelte, hogy most a kisfiam jobb oldalra (a rosszabbik szeme felé) billenti a fejét, emiatt gerincferdülése is lehet. Sajnos nálunk a műtét elkerülhetetlen lesz, hiszen nem szeretnék neki nagyobb bajokat a jelenleginél, mostmár csak az a kérdés, hogy kinél, és hol műttessük. Az érdekesség a sztoriban annyi, hogy a hugomnak is ugyanez a betegsége van, csak neki a bal szemén, és ő most 27 éves, és most volt 3 műtétje is, viszont sokat nem javítottak neki rajta sajnos. Ő is a Mária utcai klinikára járt ezért. Esetleg nem tudtok olyan helyet, ahol kifejezetten csecsemőket műtenek, vagy olyan helyet, ahonnan szintén be lehetne kérni véleményt? Nem szeretnék 1 orvos véleménye alapján műttetni... köszönöm! :)
 


én is most gondoltam rá, hogy máshova is el kellene vinni megvizsgáltatni, de attól tartok, hogy mindenhol ugyanúgy a műtétet fogják nekünk is javasolni. :(
ahova természetgyógyászhoz vittem volna, ott azt mondták, ők nem foglalkoznak szemgyógyítással.
szerintem a gerincferdülést, rossz tartást meg lehet előzni rendszeres tornával, de persze az sem egyszerű.

nekünk azt mondták, leghamarabb 4-5 éves korban műtenek (a heim pál kórházba járunk)

sokat nem segítettem...

de szeretném, ha működne a topik. mi valószínűleg januárban megyünk kontrollra, épp most mondták, hogy idénre már nincs időpont.
pedig most nagyon szeretném megnézetni a kicsit, mert egész hónapban beteg volt és borzasztóan lógott a szemhéja :(
pampara
Bp
 
 


sziasztok az aki kiváncsi a ptosis műtétre a you tube-on megnézheti
 
 


Kedves Fórumozók!

Nektek szerencsétek van, mert úgy olvastam itt vissza, hogy mindenkinek csak az egyik szeme lógó szemhéjú. Nos, az én kisfiamnak, aki ma 1 éves, sajnos mind a kettő, bal oldali túlsúllyal.
Már voltunk neurológián Gyulán, Szegeden, de senki semmi konkrétat nem mondott még. Szegedre május elején kell visszamennünk Dr.Végh Mihály professzorhoz, aki reméljük tud valami okosat mondani.
Tehát a kétoldali ptózis miatt, a kisfiam hátrabiccentve tartja a fejét és alig lát ki a lukon... :(
Idegi alapon biztos nincs baja, mindent tud, a korának megfelelően, és a vizsgálatok is azt mutatták, hogy olyan baj nincs. Kutacson keresztül ultrahangozták többször is.

Kérdésem a következő Hozzátok: Kinek mitől van ez???? Mit mondtak az orvosok, ha nem idegi alapon van??? Öröklődött???
Mert szerintem igen, a család többi tagja szerint nem.

Segítsetek légyszí!

Meg abban is, hogy milyen vizsgálatokra menjünk még el, mert nekünk túl sok mindent nem mondtak.

Előre is köszönöm:
Kata
 
 


Sziasztok,

Az én "lógó szemhéjam" és az általa okozott probléma, tudom, eltörpül a gyermekeitekéhez képest, de mégis, engedjétek meg, hogy leírjam történetemet, amellyel egyrészt köszönetet szeretnék mondani Dr Boros László plasztikai sebész doktor Úrnak, másrészt azt remélem, hogy egy kis segítséget nyújthatok másoknak is.
Kisfiam születése után pár évvel komoly, csúnya ráncok jelentek meg a szemem alatt és kezdett rálógni a felső szemhéjam az alsóra, néha úgy éreztem, hogy "beakad" a felső szemhéjam , valahogy összegyűrődik és nehezen tudom kinyitni tőle a szememet, főként reggel. Nagyon idegesítő állapot volt, de mindig azzal nyugtattam magamat, hogy "ez másnak is ilyen" és, hogy pusztán hiúságból és az általa okozott kis kellemetlenség miatt nem érdemes foglalkozni vele, illetve, hogy úgysem tudok mit tenni ellene. Dehogy is nem!
Barátnőm csináltatott felső szemhéjplasztikát Boros Doktor Úrral. A változás döbbenetes már évek óta! Úgy döntöttem, én is belevágok félelmeim ellenére. Mindig is rettegtem mindenféle műtéttől, de Boros doktor Úr már az első konzultáció alkalmával megnyugtatott. Éreztem, jó helyen járok, egy olyan orvosnál, aki nem csak jó szakember, hanem empatikus orvos is és figyel majd Rám. Felső szemhéjplasztikai műtétet csinált Nekem, melyet botox injekciókkal egészített ki a szemem alatti ráncok eltüntetésére. Az eredmény döbbenetesen jó lett! Nem csak kívül, hanem belül is. Egyszerűen jobban érzem magamat a bőrömben! Végre normálisan tudom "használni " a szememet, nem győrődik folyton a felső szemhéjam, zavarva a látásban. Én ráadásul „ajándékba kaptam most 5-7 évet”egy kedves, jó szakembertől, akit mindenkinek csak ajánlani tudok:

Dr Boros László sebész, plasztikai sebész, leírom az elérhetőségét is: http://szemhejplasztika-mindenkinek.hu/


Köszönöm szépen Doktor Úr!

nagyanna1
Budapest V. kerület
 
 


Én is hallottam már Boros Doktor nevét pozitív értelemben. Szeretnék érdeklődni, hogy szerintetek elvállaná e a már egyszer elvégzett, de kevésbé jó műtétem korrekcióját? Felső szemhéjplasztikám volt. Elnézést a kérdésért, de másodszor már biztosra szerenék menni. Járt már nála valaki hasonló esetben? köszönöm szépen!
 
 


Szia Tami!

Boros László plasztikai sebész verhetetlen szemhéjplasztikában! Menj el hozzá bátran egy konzultációra és a vizsgálat után okosabb leszel. Én is műttettem magamat vele, lézeres szemhéjplasztikát és, hát a tükőrrel azóta igencsak jó baratságba kerültem...Biztosan rajtad is segít majd.
piri111
Budapest XIII. kerület
 
 


Sziasztok! érdeklődni szeretnék. nekem a bal fölső szemhéjam lóg és mostanában nagyon zavar ugy veszem észre hogy a látásomban is és lefgőképp ESZTÉTIKAILAG! Letudná irni valaki nekem hogy egy ilyen plasztikai műtét mennyibe is kerül??? köszi előre is
 
 


Segitsetek nekem légyszives, fontos lenne...
 
 


Minden kedves fórumozót, aki már szülő,szeretném megkérni,hogy töltse ki kérdőívemet,mely nagy segítség lenne a szakdolgozatom elkészítéséhez!A témája a szülővá válás folyamata.Nagyon hálás lennék,ha segítenétek!
A kérdőív itt érhető el:
https://docs.google.com/forms/d/1YFhwbL ... c/viewform
Előre is köszönöm a segítséget!
deadwood
Szeged
 
 


@evaanya:


Szia! 


 


Azért írok neked ,mert itt babaneten olvastam,hogy neked is gondjaid voltak a szemhéjaddal? 


Én most vagyok 23 éves ,és én is kezdem felfedezni,mitha egyre inkább ereszkedne meg a bal oldali szemhéjam,és ez nagyon bánt.... :/


Megszeretném kérdezni,hogy Te hol műttetted meg végül? 


Egyébként,úgy vettem észre,hogy fotók alapján,hogy nekem is ,már gyerekkorom óta lóg ,de most már normálisan is észre veszem.


 


Előre is nagyon köszönöm ,ha írsz! :)


 


Üvözlettel:


 


hiden 

hiden
Gödöllő
 
 


Tudom, hogy már pár éve nem volt hozzászolás, de szeretnék érdeklődni, hogy akiknek a gyerekei logó szemhéjjal születtek megműtették e és mik a műtét következményei? Mennyire volt sikeres a műtét? Volt e értele ha csak miniálisat javult a helyzet illetve mennyire szenvedett a műtéttől és az azt követő időszakban a gyermek? Mennyit fejlődött azóta a világ változtak e a műtéti eljárások, egyszerűbb lett e? Kérlek írjatok mert az én kisfiam is szemhéj ptosissal született. Még csak 10 hónaposak vagyunk, már több kivizsgáláson voltunk ezzel kapcsolatban, de gondolom a műtétről érdemben csak Pesten tudnak nyilatkozni. Tudnátok esetleg orvos neveket, tel számokat, kórházakat mondani ahol érdemes elindulnom felméretni a lehetőségeket. Köszönöm szépen a segítséget. pegabika@gmail.com
 


Kedves @pegabika:
Nem tudom, fogod-e olvasni a válaszom,de az én felnőtt lányom már25 éves és lusta szemhéjjal született.Annyira,hogy a bal szeme be volt teljesen csukva.Érdekes módon szopásnál,ill.szájmozgásnál ki-ki nyílt/nyílik.Kb.egy éves koráig a Budai Gyerekkorházban elektromosan stimulálták, de ez nem használt. Aztán a Heim Pál kórházba vittük Dr. Juhos Piroskához,akkor kb 3 éve volt már aki mondta,hogy le kell ragasztani az ép szemét és így kényszeríteni a lusta használatára.A lustával is látott,de azon egyre inkább tengelyferdülés alakult ki. Persze a letakart szemmel való élet sok csetlés-botlást eredményezett.Összességében a lusta szemével máshol látta azt a képet,amit az egészségessel és az agya nem tudta összehozni a kettőt.Ezért azt mondta a dr.-nő, hogy ha nem erősödik meg a szemmozgató ideg, meg kell emelni azzal a bizonyos szemöldökbe varrt szállal - hátha akkor a két képet jobban össze tudja hozni.Megműtötték -altatásban, kb.5 napos korházi tartózkodással -de nem volt Neki nagy megrázkódtatás.Ez szerintem alkati , hogy melyik gyerek hogy bírja az otthontól,mamától való távolságot. A műtét nem nagy beavatkozás és nem tartott sokáig. Az a hátránya a mai napig, hogy így nem tudja teljesen becsukni a szemét alvásnál,vagyis kiszárad a szeme.Kb.2 mm-t nyitva van.Ezért szemkenőcsöt kell éjjelre használni,hogy ne száradjon ki. A doktornő javasolta, hogy tornáztassa a szemét -nyitogassa -de nem akarta.Pedig,ha felhúzza a bal szemöldökét, mivel benne van a szál, a szeme szépen kinyílna.Ezt fárasztónak tartja, ezt sem csinálja(dacból?).Mióta felnőtt Ő a szemkenőcsöt sem használja már,hanem azon az oldalon alszik úgy, hogy a párnát a szeme alá teszi, hogy az lecsukva tartsa. Ha ez nem tart egész éjjel,persz reggel szúr a szeme és könnyezik -pedig az éjszakai kenőcs ezt mind megelőzi, és persze teljes sötétben tud aludni. Egyébként a rövidlátása(ez családi örökség egyébként is nálunk,mindenki szemüveges)és a tengelyferülése, ill. a kettős látása miatt cilinderes szemüvege van, amivel mindez korrigálható.Mikor már felnőtt lett javasolták a protézises szemüveget,ami megemeli a szemhéjat vagy a sötétedő üveget -de az én lányom kemény fejű és vállalni akarja a szemét. Nem is a szeme a probléma, hanem ahogy az emberek viszonyulnak a helyzethez. Ovodás korában természetesen megkérdezték a társai miért ilyen a szeme és Ő mondta így születtem - ahogy Neked a hajad barna, nekem ilyen a szememe -így tanítottuk és az ovodában ez elég is volt.Az iskolások sokkal kegyetlenebbek:csúfolták,kiközösítették,stb.Sok múlt(volna) a pedagóuson. A gimiben már normálisabban fogadták, de a szeme miatt (is)mindíg kicsit a közösség perifériáján volt.Nem tudom , hogy a szeme miatt vagy egyébként is, de elég nehezen illeszkedett be minden közösségbe.Ma már (látszólag)nem foglalkozik vele, hogy megbámulják az utcán. Az udvarlói gyakran mondják Neki, hogy ez a szexepilje.Már könnyedén talál barátokat,akik szépnek látják így is és a megismerkedéskor ,Ő az ,aki szóba hozza: essenek túl ennek a témának a megbeszélésén. Szóval lehet így is élni, érvényesülni, sikert aratni. Az önbizalma azért nem teljes, mert bevallatlanul, de zavarja , hogy ilyen a szeme. Sok függ a szülőtől, hogy tanítja meg a gyermekét, kezelni az ebből adódó helyzeteket. -Remélem semmi fontosat nem felejtettem ki. A doktornőt jó szívvel ajánlom, ez a weboldala.Nem tudom hol érhető el, párszor visszarendelt minket kontrollra,aztán elbocsátott minket,mert mindent redben talát. Azt mondta ez a maximum,amit ebből a helyzetből ki lehet hozni.http://www.juhospiroska.hu/ -ezt találtam. Talán ma már többet tud a tudomány, hátha több sikerrel jártok. Minden jót és egészséget kívánok! evamama

 
 


Kedves @pegabika:
Nem tudom, fogod-e olvasni a válaszom,de az én felnőtt lányom már25 éves és lusta szemhéjjal született.Annyira,hogy a bal szeme be volt teljesen csukva.Érdekes módon szopásnál,ill.szájmozgásnál ki-ki nyílt/nyílik.Kb.egy éves koráig a Budai Gyerekkorházban elektromosan stimulálták, de ez nem használt. Aztán a Heim Pál kórházba vittük Dr. Juhos Piroskához,akkor kb 3 éve volt már aki mondta,hogy le kell ragasztani az ép szemét és így kényszeríteni a lusta használatára.A lustával is látott,de azon egyre inkább tengelyferdülés alakult ki. Persze a letakart szemmel való élet sok csetlés-botlást eredményezett.Összességében a lusta szemével máshol látta azt a képet,amit az egészségessel és az agya nem tudta összehozni a kettőt.Ezért azt mondta a dr.-nő, hogy ha nem erősödik meg a szemmozgató ideg, meg kell emelni azzal a bizonyos szemöldökbe varrt szállal - hátha akkor a két képet jobban össze tudja hozni.Megműtötték -altatásban, kb.5 napos korházi tartózkodással -de nem volt Neki nagy megrázkódtatás.Ez szerintem alkati , hogy melyik gyerek hogy bírja az otthontól,mamától való távolságot. A műtét nem nagy beavatkozás és nem tartott sokáig. Az a hátránya a mai napig, hogy így nem tudja teljesen becsukni a szemét alvásnál,vagyis kiszárad a szeme.Kb.2 mm-t nyitva van.Ezért szemkenőcsöt kell éjjelre használni,hogy ne száradjon ki. A doktornő javasolta, hogy tornáztassa a szemét -nyitogassa -de nem akarta.Pedig,ha felhúzza a bal szemöldökét, mivel benne van a szál, a szeme szépen kinyílna.Ezt fárasztónak tartja, ezt sem csinálja(dacból?).Mióta felnőtt Ő a szemkenőcsöt sem használja már,hanem azon az oldalon alszik úgy, hogy a párnát a szeme alá teszi, hogy az lecsukva tartsa. Ha ez nem tart egész éjjel,persz reggel szúr a szeme és könnyezik -pedig az éjszakai kenőcs ezt mind megelőzi, és persze teljes sötétben tud aludni. Egyébként a rövidlátása(ez családi örökség egyébként is nálunk,mindenki szemüveges)és a tengelyferülése, ill. a kettős látása miatt cilinderes szemüvege van, amivel mindez korrigálható.Mikor már felnőtt lett javasolták a protézises szemüveget,ami megemeli a szemhéjat vagy a sötétedő üveget -de az én lányom kemény fejű és vállalni akarja a szemét. Nem is a szeme a probléma, hanem ahogy az emberek viszonyulnak a helyzethez. Ovodás korában természetesen megkérdezték a társai miért ilyen a szeme és Ő mondta így születtem - ahogy Neked a hajad barna, nekem ilyen a szememe -így tanítottuk és az ovodában ez elég is volt.Az iskolások sokkal kegyetlenebbek:csúfolták,kiközösítették,stb.Sok múlt(volna) a pedagóuson. A gimiben már normálisabban fogadták, de a szeme miatt (is)mindíg kicsit a közösség perifériáján volt.Nem tudom , hogy a szeme miatt vagy egyébként is, de elég nehezen illeszkedett be minden közösségbe.Ma már (látszólag)nem foglalkozik vele, hogy megbámulják az utcán. Az udvarlói gyakran mondják Neki, hogy ez a szexepilje.Már könnyedén talál barátokat,akik szépnek látják így is és a megismerkedéskor ,Ő az ,aki szóba hozza: essenek túl ennek a témának a megbeszélésén. Szóval lehet így is élni, érvényesülni, sikert aratni. Az önbizalma azért nem teljes, mert bevallatlanul, de zavarja , hogy ilyen a szeme. Sok függ a szülőtől, hogy tanítja meg a gyermekét, kezelni az ebből adódó helyzeteket. -Remélem semmi fontosat nem felejtettem ki. A doktornőt jó szívvel ajánlom, ez a weboldala.Nem tudom hol érhető el, párszor visszarendelt minket kontrollra,aztán elbocsátott minket,mert mindent redben talát. Azt mondta ez a maximum,amit ebből a helyzetből ki lehet hozni.http://www.juhospiroska.hu/ -ezt találtam. Talán ma már többet tud a tudomány, hátha több sikerrel jártok. Minden jót és egészséget kívánok! evamama

 
 


Köszönöm szépen a levelét, nagyon örülem neki! Azt szeretném még kérdezni, hogy hány éves volt a lánya amikor műtőtték? Nyílván sokat emeltek a szemhéján, azért nem tudta lecsukni ugye? Ezt nem lehetett korrigálni később? Úgy tudom több műtét is szükséges lehet, mert egy nem hoz teljes eredményt! Ma vagyunk 1 évesek és nagyon rettegek, hogy hogyan fogja érinteni a későbbiek folyamán. Mostanában többet vagyunk kint az utcán a jó időben, van egy ikertestvére is így ünnepi látványosság vagyunk , viszont szegénykének nagyon sokan rákérdzenek miért ilyen a szeme. Most még nem érti, de csak hónapok kérdése és szegénykém is felfogja. Gondolom mint anya Önnek is megszakadt a szive, ha bántották :( Köszönöm szépen mégegyszer a levelét! Gabi
 


Kedves  pegabika   Úgy emlékszem kb.3 éves volt, mikor műtötték.Nagyon hamar gyógyult és már másnap eleven volt. Nem emeltek túl sokat, de hogy ki is lásson a szükségeset kellett. Ha béna az ideg, mint az én lányomnál is -nincs mit tenni,csak így lehet műteni.Később is volt egy műtéte, de azért mert begyulladt a szál. Kicserélték.Az csak 1-2 napos bent lét volt, nem is viselte meg -már ismerte a körülményeket és ott annyira kedves, gyerekcentrikus mindenki,(a Heim Pál kórháyban volt) hogy szinte jól érezte magátÍ(mikor bevittem kértem a nővért, hogy egy meglepetés macit rejtsenek el az ágyában, és mikor bement , mutatták a helyét és boldog volt, hogy "itt még macit is kapunk" :))Igen nehéz az emberekkel megétetetni eyt a helzyetet,és persze mindenki tudja a "tutit" és osztja az észt,sajnálkozik.Ezzel persze árt a gyerek lelki egészségének, ezt is el kell majd a kicsinek magyarázni. Azt mondtuk, hogy azért beszélnek így, mert irígylik, hogy van egy különlegessége, ami nem mindenkinek van.(Később mondták is Neki, hogy ez a szexepilje)Mikor már a gyerek is ovis  és értelmes volt, meséltem,hogy Ő akkor az oviban természetesnek vette, Persze a gondozókon is sok múlt, már az elején megbeszéltem velük a dolgot. Az iskolában kezdett fájdalmassá válni, a csúfolások miatt. Erre fel kell készíteni -de nehéz időszak lesz. Aztán már gimis korában dacossá vált és azért sem vete igénybe a sötétedő ,"ortopéd" szemüveget -mert van ilyen is. -Hogy a szülő, hogy viszonyul, hogy kezeli a helyzetet, úgy fogja a gyerek is megélni. Igaz a kamaszkor -ami enélkül is nehéz -ettől még nehezebbé válik, de ha van egészsége önértékelése, sikerei,a gyerekek előtt attól lesz respektje(az én lányom remekül énekelt már akkor is, később SZINPADRA ÁLLT a zenekarával -az ilyen szemével, szemüvegben. Mi nem akartunk drámát csinálni és természetesen kezeltük -van akinek óriási anyajegy csúfítja az arcát, vagy beteg más testrésze -és élni kell vele. Ha tragédiaként éljük meg,mi szülők Ő is úgy fogja és szerencsétlenné válik. Az én lányom dacos, keménykötésűvé vált -de ez hosszú út volt. Sokat dícsértük, hogy milyen szép, okos -mindenért, mert ellensúlyozni akartuk ezt az állapotot.És ma már ilyen szemmel -ma sem takarja el -sok az udvarlója. Könnyebb volt,hogy mindenkivel nyiltan, természetesen beszéltünk erről.És a gyerek is ezt szokta meg. - Az orvos tudomány akkor nem tudott jobb megoldást, de lehet, hogy ma már igen -hiszen sokat fejlődik. Javaslom , keresse meg Juhos Piroska dr.-nőt és ne keseredjen el. Ettől még egészésges lelkű, syép gyermeke van és az is marad -ha okosan beszélgetnek vele. Ha gondolja, kérjen pszichológusi segítséget, biztos sok jó tanácsot fog adni. Az utcán sok ilyen szemű fiatalt látok -mert én is figyelem, hogy a sorstársai, miként élnek. Lehet sikeres, erős lelkű fiatal belőle. NEM szabad elkeseredni, sőt a szülőnek kell erősnek lenni és evvel példát mutatni. Kívánom, hogy legyen ereje mindehhez. Van egy mondás:"amibe nem halunk bele -attól megedződünk" -és ebbe nem halunk bele :) -Ön is meg fog lelkileg is erősödni! Minden jót kívánok a továbiakhoz!-Üdvözlettel: evamama
 
 


Sziasztok! Ha valaki még olvassa a topicot csináltam egy facebook csoportot ahol információt cserélhetünk, tapasztalatokat oszthatunk meg szemhéj ptosisal kapcsolatban. Ha gondoljátok csatlakozzatok! Szemhéj ptosis néven van a csoport!
 


@pegabika:
Szia! A kislanyomnak is ez a betegsége van, kerestem a facebookon a csoportot de nem talalom,
Segits legyszi
Köszönöm
Szilvi
raviszilvi
Budapest XIX. kerület
 
 


Szemhéj ptosis néven van, várunk szeretettel minden érintettet tapasztalat szerzés céljából! https://www.facebook.com/groups/8868969 ... 3/?fref=ts
 


Sziasztok!
En 27 eves vagyok es enis ugy szulettem hogy nem volt meg a szemhej emelo izom a szememben ezert a jobb oldali szememet kisem tudtam nyitni sajnos itt magyarorszagon anyueknak azt mondtak hogy majd ha nagyobb leszek raer stb mindenhova elvittek de semmi sem tortent! Halaistennek apu kulfoldon kapott allasajanlatott ezert kiutaztunk es 4 eves koromban megis mutottek a szemhejem helyere helyeztek valami nagyon vekony cerna feleseget es felrogzitettek a homlok emelo (szemoldok) izomhoz igyhat kiskorom ota megszoktam hogy ugy nyitom a szemem hogy a homlokom felvan huzva de mivel kiskoromba csinaltak ezert ezt senki sem veszi eszre! Ha tehetitek minnel elobb csinaltassatok meg a gyerekeiteknek! Ha kell a segitsegem irjatok orvossal is megvan a kapcsolatom es reszletessen mindent eltudok mondani! Minden jot!
 


Sziasztok!
En 27 eves vagyok es enis ugy szulettem hogy nem volt meg a szemhej emelo izom a szememben ezert a jobb oldali szememet kisem tudtam nyitni sajnos itt magyarorszagon anyueknak azt mondtak hogy majd ha nagyobb leszek raer stb mindenhova elvittek de semmi sem tortent! Halaistennek apu kulfoldon kapott allasajanlatott ezert kiutaztunk es 4 eves koromban megis mutottek a szemhejem helyere helyeztek valami nagyon vekony cerna feleseget es felrogzitettek a homlok emelo (szemoldok) izomhoz igyhat kiskorom ota megszoktam hogy ugy nyitom a szemem hogy a homlokom felvan huzva de mivel kiskoromba csinaltak ezert ezt senki sem veszi eszre! Ha tehetitek minnel elobb csinaltassatok meg a gyerekeiteknek! Ha kell a segitsegem irjatok orvossal is megvan a kapcsolatom es reszletessen mindent eltudok mondani! Minden jot!
 


Sziasztok!
En 27 eves vagyok es enis ugy szulettem hogy nem volt meg a szemhej emelo izom a szememben ezert a jobb oldali szememet kisem tudtam nyitni sajnos itt magyarorszagon anyueknak azt mondtak hogy majd ha nagyobb leszek raer stb mindenhova elvittek de semmi sem tortent! Halaistennek apu kulfoldon kapott allasajanlatott ezert kiutaztunk es 4 eves koromban megis mutottek a szemhejem helyere helyeztek valami nagyon vekony cerna feleseget es felrogzitettek a homlok emelo (szemoldok) izomhoz igyhat kiskorom ota megszoktam hogy ugy nyitom a szemem hogy a homlokom felvan huzva de mivel kiskoromba csinaltak ezert ezt senki sem veszi eszre! Ha tehetitek minnel elobb csinaltassatok meg a gyerekeiteknek! Ha kell a segitsegem irjatok orvossal is megvan a kapcsolatom es reszletessen mindent eltudok mondani! Minden jot!
 


Sziasztok!
En 27 eves vagyok es enis ugy szulettem hogy nem volt meg a szemhej emelo izom a szememben ezert a jobb oldali szememet kisem tudtam nyitni sajnos itt magyarorszagon anyueknak azt mondtak hogy majd ha nagyobb leszek raer stb mindenhova elvittek de semmi sem tortent! Halaistennek apu kulfoldon kapott allasajanlatott ezert kiutaztunk es 4 eves koromban megis mutottek a szemhejem helyere helyeztek valami nagyon vekony cerna feleseget es felrogzitettek a homlok emelo (szemoldok) izomhoz igyhat kiskorom ota megszoktam hogy ugy nyitom a szemem hogy a homlokom felvan huzva de mivel kiskoromba csinaltak ezert ezt senki sem veszi eszre! Ha tehetitek minnel elobb csinaltassatok meg a gyerekeiteknek! Ha kell a segitsegem irjatok orvossal is megvan a kapcsolatom es reszletessen mindent eltudok mondani! Minden jot!
 


Sziasztok!
En 27 eves vagyok es enis ugy szulettem hogy nem volt meg a szemhej emelo izom a szememben ezert a jobb oldali szememet kisem tudtam nyitni sajnos itt magyarorszagon anyueknak azt mondtak hogy majd ha nagyobb leszek raer stb mindenhova elvittek de semmi sem tortent! Halaistennek apu kulfoldon kapott allasajanlatott ezert kiutaztunk es 4 eves koromban megis mutottek a szemhejem helyere helyeztek valami nagyon vekony cerna feleseget es felrogzitettek a homlok emelo (szemoldok) izomhoz igyhat kiskorom ota megszoktam hogy ugy nyitom a szemem hogy a homlokom felvan huzva de mivel kiskoromba csinaltak ezert ezt senki sem veszi eszre! Ha tehetitek minnel elobb csinaltassatok meg a gyerekeiteknek! Ha kell a segitsegem irjatok orvossal is megvan a kapcsolatom es reszletessen mindent eltudok mondani! Minden jot!
 


Sheila 1989! Megkérlek ha van facebookod, csatlakozolnál a csoporthoz és megosztanád a tapasztalataidat! Hol műtöttek téged? Engem érdekelne elérhetőség. Felkeresnél légyszíves a pegabika@gmail.com email címen vagy a facebook csoportba. ( feljebb linkeltem) Köszönöm szépen
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron