Új privát üzeneted érkezett!

Ha a homeopatias gyogyszert homeopatas orvos ajanlotta a kislanyodnak es az nem hasznalt teljes mertekben, akkor az uj es a meg meglevo tunetek segitsegevel biztosan segit megtalalni a megfelelot uj HP szert. Nalunk a homeopatia csodakat muvelt, tiszta szivembol ajanlom mindenkinek mielott barmi mast - ami art - kiprobalna.
 
 


Sziasztok!

Nem egészen ide tartozik, de emiatt nem indítok egy új topikot.
Nem tudtok egy jó gyerek-bőrdokit Budapesten? Lehet magánrendelés is.
Egyáltalán van olyan, hogy külön gyerekeknek bőrdoki? És kell beutaló?
Köszi!

Bóbita
 
 


Sziasztok!
3 hónapos kisfiam arcán pattanásszerű kiütések jelentek meg. Főleg az állán! Olyanok, mint a rendes felnőtt patik:-(( Eddíg semmi gond nem volt. A szép kis pofiját mindenki csodálta:-)de most pár napja , mint aki kamaszodik:-( Se étrendemben, se mosóporban ,se fürdetőben nem változtattam. Szerintetek mivel lehetne kezelni vagy elmúlik magától???

Kép

Kép
 

 
 

Szia Timcsusz!

Nem lehet egyszerű tejkiütés? Az én Miksámnak is volt, nagyjából ekkora korában. Én úgy tudom, hogy teljesen természetes a szopis babáknál. Gond nélkül el is múlt. De én asszem fölhívtam a védőnőt és a doktort is miattaKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
 
 


Szia Timcsusz!

Ma már 4,5 éves fiamnak voltak a leírás alapján hasonló kiütései, szintén úgy 2-3 hónapos korban jelentkeztek, ha jól emlékszem. Gyerekorvos először tejkiütésnek vélte, de nem múlt el. amikor már nagyon sok volt, elmentem bőrgyógyászhoz, és azt mondta, hoyg "baba pattanás" (a latin diagnózisban is szerepelt az acne szó). Adott egy gyógyszertárban kevert kenőcsöt, ami jelentősen csökkentette a pattanások számát, majd el is múltak. AZ a baj egyedül, hoyg máig apró sebhelyek maradtak az arcán, bár halványulnak azért. valszeg ha hamarabb elmgyek, és kezeljük, és nem hiszek oly sokáig a gyerekorvosnak, akkor nem járunk így. (gyerekorvos utána pl. a másik fiam ekcémáját egyszerűen nehezen gyógyuló sebnek vélte.)
én a Heim Pál bőrgyógyászatán voltam.

Zsuzsa
 
 


Sziasztok!

4 hetes kisfiam arcán és fejbőrén kamaszpattanásra emlékeztető kiütés jelent meg pár napja. A kiütés maga sárga közepű és amint elkezd sírni a kicsi körülötte vörös folt alakul ki. Ha alszik, akkor szinte nem is látni semmit a kis arcán. Eddig a fürdést követően a gyógyszertári krémmel vékonyan bekentem neki, de ahogy láttam, hogy nem javul tegnap kamillateával töröltem át. Mára valamelyest javult, jelek szerint száradnak a "pattanások". Igazán nem tudom mik lehetnek ezek. Legjobb tudásom szerint minden allergizáló ételt elhagytam: nem iszok tejet, tartósítót tartalmazó rostos üdítőket; nem eszek rostos déli gyümölcsöt, diót stb. Bár ha ételre, italra lenne allergiás, akkor gondolom a teste más területén megjelennének ezek a kiütések. Ha valakinek tapasztalata van e téren, akkor kérem segítsetek. Sajnos nincs időm visszaolvasni a topicban, mert örülök, hogy ezt a levélkét is sikerült megírnom...
Üdv, Bujka

u.i.: Mindenkinek boldog új esztendőt kívánok!!!!

KépKép

KépKép
 
 


Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni,hogy van-e vki közületek,aki mindennel kivárta az 1 évet amivel kell(tej,tojás,liszt,..stb),-lévén allergiára veszélyeztetett a babája,tehát a családban van allergiás,ezért HA tápszert kapott a babája,és nem lett semmire allergiás?Nem lett ekcémás.pl.
Nagyon érdekelne.
A választ köszönöm.
Edit

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


Sziasztok!

Bár már nagyon régen nem írt senki, de talán mégis megnézi egyszer valaki, szóval, nálunk is 4 hetesen jött ki pattanásszerű kiütés az arcán és nyakán. A dokinő szerint tejkiütés, pedig már nem eszek semmi tejterméket és más allergizáló dolgokat amit fentebb is mások leírtak. Felírt elocom tartalmú kenőcsöt ami ugye ekcémára való, ismerem mert nekem a kezem gyerekkorom óta ekcémás. Ez szerintem nem ekcéma, de a kenőcsöt nem igazán akarom használni mert tudom, hogy csak ideig-óráig használ de a kiütések visszajönnek.
Van aki azt írta elmúlt magától. De mennyi idő múlva?
Esetleg érdekel másnak még mi használt.

Orsi
 


Sziasztok!

Ha tényleg tejkiütés annak pár napon belül el kell múlnia. Az én kislányomnak is pár hónaposan a térde ekcémás lett és elocom kenőcsöt ( stroidos ), kaptunk de sajnos most már igaz 5 éves elmúlt de télen mégis visszajönnek a foltok a lábacskáján. Most a foreveres zöld kérmet használom rá illetve orvos ajánlotta a foreveres probiotic nevű hasznos bélflóra szedését 3 hónapig. Csak a ph semleges aloe vera krémszappannal fürdetem pár hete és sokkal szebb a bőre, gondoltam megosztom veletek.
 


nellibaba írta:Az én kislányomnak is pár hónaposan a térde ekcémás lett és elocom kenőcsöt ( stroidos ), kaptunk de sajnos most már igaz 5 éves elmúlt de télen mégis visszajönnek a foltok a lábacskáján.

Remélem, visszajössz ide, hogy elolvasd:
Bőrünkön keresztül csaknem 2x(!)annyi méreganyag kerül be a szervezetünkbe, mint emésztő-rendszerünkön keresztül. Mégis olybá tűnik, hogy ma, az egészséges táplálkozás és méregtelenítés korában mintha nagyobb jelentőséggel bírna, hogy mivel mossuk át beleinket, mint hogy mivel mosunk hajat, fogat, testünket kívülről.
Pedig ráadásul amit megeszünk-megiszunk, azok egy jó része a kiválasztás révén el is távozik szervezetünkből, míg a bőrünkre kent, s a bőr mélyebb rétegeibe felszívódó káros anyagok a véráramba kerülve eljutnak a különböző szervekhez, szövetekhez, lerakódnak a sejtekben.
Aztán meg csodálkozunk, miért olyan sok a beteg kisgyerek; s mitől allergiás és ekcémás minden 4.-5. baba!
Ekcéma. Hm! :( Sajnos tulajdon gyermekem is áldozatul esett ennek a jelentéktelennek látszó, ám általában évekig vagy akár életfogytig tartó, gyógyíthatatlan betegségnek. Elárulom, 8 orvosnál voltunk a kicsivel, a 8 orvos közül nem találtam 2-t, aki ugyanazt mondta volna. Egyetlen közös nevező volt: „az ekcéma okát, kóreredetét ma még pontosan nem lehet tudni!"
Sokat keresgéltünk, míg megtaláltuk a tartós megoldást, hálás vagyok a Jóistennek, hogy egy rádióriport meghallgatásával véletlenül belebotlottam. (Bár már előtte sem hittem a véletlenekben.)
Van megoldás, nem szabad beletörődni, de amit végképp nem szabad: ELOCOM tartalmú krémmel "elrontani" a bőrét, mert ennek később beláthatatlan következményei lehetnek! :evil: Kép


Sziasztok!
Karola 2 hónapos lesz. Rajta is jelentkeztek arcon és fejbőrön, nyakon ezek az apró kiütések. Alvás közben szinte eltűnnek, erőlködés, sírás stb esetén vörös foltos lesz, mint azt korábban is írta valaki. Mi jött be nektek? Hogy tudnék segíteni a kislányomon? Félek, hogy csak ártok neki bármilyen kenőccsel. Ahogy múlik el, olyan száraz a helyén a bőr, hogy szinte elrped. Még a fejbőre is hámlik. De nem koszmó!
S.O.S!!!!!!!!!!!!!! :(
 


Sziasztok!

A "régiek" talán még emlékeznek rám, jó 2 éve irogattam, akkor még csak tervben volt a gyermek Smile 2007. okt. 17-én viszont már mindez valósággá vált: kisfiam született, Kolonics Péter Dávid
Azóta is olvasgatlak titeket, csak úgy éreztem, amíg nincs babóca, addig nem tudok nagyon hozzászólni.
Most viszont szeretnék egy kis segítséget kérni:
kisfiam fejbőrén - de csak ott, (ill. egyik acocskáján 2-3) pici vörös kiütések vannak. Védőnő szerint vmi műszálas anyagtól alakulhatott ki. Ő azt mondta hétfőn, hogy 2-3 nap alatt elmúlik. Doktornéni csak jövő hét szerdán jön - telefonon azt mondta, szerinte a melegtől. Tegnapra halványodott is, de ma erősödött, s hátul a kis fején még több lett. Nem adok rá műszálas ruhát, és a feje alatt textilpelenka van.
Lehet-e vmit tenni ellene, hogy elmúljon?
Köszi a segítségeteket előre is!

Szilvi
 


Sziasztok!
Nálunk is voltak a sokatok által emlegetett tejkiütés...ezek azért jönnek ki, mert ilyenkor még nem tudja rendesen megemészteni az anyatejet,mivel még nincs bélflórája és valami miatt ezért lesz pöttyös a gyerek arca.Az én fiam így nézett ki, mint aki serdül.A gyorvos kamillateás lemosást javasolt, amit hagyni kellett megszáradni a bőrén és utána a sima gyógyszetrári A vitaminos babaolajjal bekenni...ma már alig van rajta pötty,kb.1 hétig tarott az egész...remélem segítettem... Kép tejkiütés

Réka

Kép

Kép
 


Sziasztok!
Remélem tud nekem majd valaki hasznos információkkal szolgálni.
Kislányom 4,5 hónapos és ruháit kezdetektől fogva Dreft Baby folyékony mosószerrel mosom gépben, és Coccolino Sensitiv öblítőt használok hozzá. A mi ruháinkat másfajta Coccolino-val öblítem és Dosiával mosom, amiket ugye a gép ugyanazon adagolójába töltök.
Kb. 1 hónapja vettem észre a lányom könyökénél apró kis pöttyöket, majd kb. 2 hete kezdtek sűrűsödni és már ott tartunk, hogy a ruha alatti részeken mindenhol van rajta.
Az lenne a kérdésem, volt-e valakinek ilyen jellegű problémája (egyenlőre a mosásra tudok gondolni), ha igen, azt hogyan orvosolta, mire váltott.
Köszönném, ha valaki tudna nekem segíteni.
 
 


Sziasztok!

Beleolvastam a történeteitekbe, mert az én 4 hónapos kislányom bőrén is megjelentek piros foltok, és nem tudom eldönteni, hogy tejkiütések, vagy valami egészen más. Ahogy leírtátok a tüneteket, az alapján ekcémás foltok rajta, de ez elég ijesztő elsőre. Ha az orvosok is különböző dolgokat fognak nekünk mondani és javasolni, akkor honnan fogjuk tudni, hogy mivel teszünk jót?
Tudtok segíteni, hogy mi az amit mindenképp kerüljünk el, és mi lehet - akár étkezési, de főleg az eltűntetését segítő megoldás, ami visszavarázsolja a szép kis puha bőrét és nem károsítja meg egy életre?

Nagyon megköszönöm a segítségeteket, így előre is!
uzsoka
Baja
 
 


Sziasztok!

Találtam olyan krémet az ekcéma pont com-on, ami nem tartalmaz szteroidot, és most minden fürdetés után bekenem a kislányom kezénél meg lábánál és egészen más tapintású lett a bőre! Rettentően örülök neki, Decubalnak hívják a krémet, nagyon jó szívvel ajánlom!
uzsoka
Baja
 
 


Sziasztok!

Kislányom bőre is hiper-érzékeny, időnként pirosas foltok jönnek elő itt is ott is. Több krémet kipróbáltunk, több doki is megnézte a bőrét. Az egyik megnyugtatott, hogy "csak " érzékeny és nagyon száraz a bőre!
Ő azt javasolta, hogy ne használjak mosáshoz öblitőt, ne fürdessem , kenegessem semmilyen boltban kapható fürdetővel, krémmel.
Írt fel gyógyszertári fürdetőt és testápolót és használt! :)

Nekünk bevált, azóta szép a lánykám bőre, és ami még jó, hogy nem volt horror ára a krémeknek!!

Szép napot!
Vendég
 


Mi Nuskin-es babafürdetőt használunk (az ekcémás bőrre is jó), így ha ritkán kijön az ekcéma a kislányom bőrén, akkor dermalex kenőccsel kenem, abban sincs szteroid és elmúlik tőle hamar.
zsofianya
Budapest XII. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: