Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Azért indítom ezt a topicot,hogy segítsünk egymásnak összeszedni,mely termékeket vehetjük meg biztonsággal allergiás gyermekünknek,vagy akár magunknak.

A neten keringő listák nem igazán aktuálisak,vagy tejmentességük mellett sajnos szóját tartalmaznak,így mi azt sem vehetjük meg.

Eddig EFEF márkájú virslit vettünk,ez laktózmentes is,de egy netes értékelés szerint elég gyenge minősítést kapott,főleg hogy ez a változat (ALDI) csupán 48% húst tartalmaz.

Tejhelyettesítők (zabital,rizsital) nálunk már megoldva :)

Szintén EFEF márkájú a sonka és párizsi is,amit vettünk,de várnék további ötleteket!

Eszti

Kép
 


Sajna én is csak ezeket ismerem.

Álltam már 2 órát a Tesco-ba és Auchanba a felvágott pultnál. De hiába! :S

Bár nálunk most zöld utat kapott a tej, és kapott is már a csajszi és nincs baj belőle! :D

Még a tojás tabu.

Dia

Lilypie Pregnancy tickers
Lilypie Fifth Birthday tickers
Lilypie Third Birthday tickers
valaki1985
Budapest
 
 


Nálunk sajnos a tojás és a tej is tabu,a tej miatt pedig a szója is...
Kezdünk belejönni a diétába,és már csak a bevált dolgokat vesszük.

A Herz sonkája nem tartalmaz tejet se,és szóját se,de ezen kívül nem sokfélét találtam! Piacon vettünk egy bácsitól kolbászt,Ő tudta, hogy sk.mit rakott bele.
Kiábrándító,hogy mennyire fogalmuk sincs az élelmiszer kereskedelemben dolgozóknak,hogy egyáltalán mi is az a laktóz,szója,glutén...

Mikor tej- és tojásmentes dolgokat kerestem,mutatták,hogy ezek itt mind gluténmentesek.... (????)
Továbbálltam,mert ezek szerint jobban nem érdemes belemenni ebbe a beszélgetésbe :)

Eszti

Kép
 

 
 

Sajnos manapság már minden termékre ráírják, hogy nyomokban tartalmazhat szóját, földimogyorót stb. mert így levédik magukat a cégek az esetleges támadásoktól.


A gyerekkori kedvencem laktózmentes változatát találtam nemrégiben a boltban: Camping sajt! 

gwendeee
Budapest
 
 


Pick termékeknél is fel van tűntetve, hogy milyen allergéneket tartalmaz, téliszalámijukról tudom biztosan h tejmentes, tojásmentes. Tejcukor az a legkissebb probléma, laktáz enzimmel simán meg lehet oldani minden terméknél.


Annamaria: köszi,azóta én is felfedeztem,és összevetettem a táblázatokat :)

Gwendee: bárcsak simán laktózérzékeny lenne a gyermek... A Sparnak is van rengeteg saját márkás laktózmentes terméke,de mivel SEMMILYEN tejszármazék nem lehet a tejallergiás (ez nem ugyanaz,mint a laktóz-intolerancia) gyermekem étrendjében,ezért sajnos ez nem játszik...


nálunk nyomokban sem tartalmazhatja a termék a fent felsoroltakat... :(

Eszti

Kép
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron