Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Mit csináljak? Vak a babám! Pedig nem is volt koraszülött! Most3,5 éves, 6 hónapos korában a doki azt mondta, semmit se lát a gyerek. egy másik meg azt mondta, semmi baja.
de mindennek nekiment/megy, és csak nézett a semmibe... aztán újra elvittük, és és mmindketten ugyanazt mondták..:-(( Azóta már nagyfiú, és beszél.olyanokat tud mondani!!! Mintha felnőtt lenne!!!!!
pl.
-anyu, mi az a piros?
-Mi az a látni?
- Én miért nem láthatom az Angélát? (ő a kishúga)
Olyan szívszorító!!! És ahogy néz a semmibe!!!! Kérlek, segítsetek!!!!!! Mit csináljak???
Jutka
 


Jutka!
Sajnos segiteni nem tudok, de szeretettel gondolok Ratok. Nekem is összeszorult a szivem olvasvan a soraid. Sok puszi!

Kép
Vendég
 


Szerintem meg kéne tudni, hogy műthető-e, ill. speciális-vakok és gyengénlátók- ovijába kéne íratni, de legalább fejlesztő foglalkozásokra járni vele.
egy ötlet
 

 
 

Jutka!

Rendes gyermekszemészeti szakrendelésen kivizsgálták? Hogy milyen mértékü, műthető, változhat-e?
Azonkivül neked szükséged lenne hasonló gondokkal küzdő szülők társaságára...

Beszti

KépKép
KépKépKép
 
 


Jutka!

Van itt a babaneten egy olyan, hogy Nem vagy egyedül, azon van egy pár neked hasznos link:
VIZUS Alapítvány a látássérültekért,
Magyar Vakok és Gyengénlátók Országos Szövetsége,
Látó-tér Alapítvány
és van egy tematikus gyűjtemény:,
VAKSÁG ÉS LÁTÁSI PROBLÉMÁK.
Remélem valamelyik segit neked.

Ildi

Ildi
 
 


Sziasztok! Köszi a segítséget! a pici szeme nem műthető :-(((( . Azt mondták, h maximum 5%-os lehet a látása, és csak ha különböző ellátásokban részesül. De akkor is , csak 5 % !!!!!Puszi!!!
Jutka
 


sziasztok!
ma a kicsi nekiment a szekrénynek, és beverte a kobakját.
És annyira rossz nézni, ahogy megtapogatja a dolgokat, és nyújtogatja a kezét a semmibe!!! Légyszi, írjatok!!!!
A héte voltunk dokinél, és azt mondta, hogy most 5%-os a kicsi látása, és hogy szerinte van rá remény, hogy minimálisan lásson. Azt mondta, hogy nem tudja, mennyit fog látni a gyerek.azt mondta, hogy lehet, hogy 10%, lehet, hogy több, és lehet, hogy kevesebb.
De hát mit kezdjek vele????
Akkor se fog normálisan olvasni, látni, írni:-(
amúgy nem nagyon látszik rajta, hogy vak, első ránézésnél.néhe elkezd rezegni a szemecskéje, és kalimpál a karjával, és tapogat. és ahogy néz a semmibe!!! Légyszi írjatok!
És nem sajnáltatni akarom magam, csak segítséget kérek!
Köszi!!
Jutka
 


mihez, a szakdogádhoz?Kép annyira lejön, hogy kamu ez az egész, ne nézz már minket madárnakKép Én egy jó pszichológust ajánlok, segítségképpen, de neked.
Jutka
 


egyáltalán nem kamu. Miért lenne? Lehet, hogy túlzottan sajnálom őt, és talán magamat is egy kicsit, még nem szoktam hozzá annyira. Attól még teljesen normális vagyok. És a történet igaz. Még nem hallottál a vakokról??
JutkaIgazi
 


Jutka!

Megnézted már az Ildi által ajánlott linkeket?
Felvetted már a kapcsolatot fejlesztő intézetekkel, emberekkel? Felkerestél már hasonló problémákkal küzdő önsegítő csoportot?
Mi itt biztos meghallgatunk, de nem hiszem, hogy ennél többet segíthetnénk nektek.
Nagyon sajnálom a kicsit, rossz belegondolni...
Nekem volt vak ismerősöm aki már egy egyetemet is elvégzett! Ne add fel! Mindennek járj utána, szorítunk:
Bellana
 
 


Jutka!
Sok-sok lelkierőt kívánok neked! Jobbat én sem tudok írni, csak hogy sajnálom hogy így alakult a helyzetetek!!! Ha tudnék segíteni szíves örömest megtenném!!
Én is csak azt tudom javasolni, hogy próbálj olyan szülőkkel találkozni,akik hasonló helyzetben voltak/vannak! Hátha ők többet tudnak nektek segíteni!

Betti

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Megnéztem a linkeket, és föl fogom venni a kapcsolatot hasonló sorsú szülőkkel.
Tudom, hogy nem igazán tudtok segíteni, de nekem igazából arra van szükségem, hogy kiírhassam magamból. Na, puszi mindenkinek!
Sziasztok!
Jutka
 


Boldog karácsonyt, és sok boldogságot az új évben mindenkinek!
Jutka
 


Kedves Jutka!

Remélem sikerült felvenni a kapcsolatot a sorstársakkal?
Nektek is nagyon boldog karácsonyt!

Kép

Bellana
 
 


Kedves Jutka!

Az én kislányom 2 éves volt februárban.
most hogy olvastam a topicot elsírtam magamat.
Hihetetlen az hogy vannak emberek akik a problémádat nem valódinak gondolva így megbántanak Kép
Minden együttérzésem a tiéd és sok erőt és kitartást kívánok.
Ha van kedved írj mélt cím a topicban.
Most hogy van a törpe?
Remélem már javult az állapota és megkezdődött a fejlesztése is.

Sok puszi

Norcsi
 


Szia Jutka!

Most látom nincs meg a mél a topicban
norcsisze@freemail.hu

Ha van kedved írj

Norcsi
 


Nem akarok kötözködni, de szerintem is kamu az egész.

1.) Ha van egy gyereked, 3,5 évesen még babának hívod?????
2.) pláne ha van egy kishúga.

3.) fél évesen az egyik doki azt mondta vak a gyerek, a másik, semmi baja.......na neeeeeeeeeee


Na neee hogy nem derült ki fél éves koráig, hogy nem lát....
egy három hónapos csecsemő is rádmosolyog, ha rámosolyogsz....az azért elég feltűnő kéne hogy legyen, hogy rámosolyogsz a babára, és nem mosolyog vissza.
Akinek van gyereke, az elvileg kiszűrhetné, hogy kamu.....

egy gyerekkori barátnőm tesója volt vak. Kicsi korunktól együtt voltunk, láttam a gyereket. Na neee, hogy nem látszik ha vak. Meg "nekimegy a szekrénynek" kalimpál a kezével...három és fél éves korára ha születésétől vak, megtanulja mi hol van.

Nem bántásból írtam, de tényleg inkább pszhiomókusra lenne szükséged, mert ez biza betegség. Örülj, hogy nincs semmi bajod, ne fantáziálj már ilyenekről!!!!!

Maszat
 
 


Maszat ne haragudj meg erte, de annyira-annyira tipikus MAGYAR mentalitasod van, hogy az mar faj!!! Kép
A rosszindulat, gonoszkodas, a piszklalodas iskolapeldajat mutattad meg.
Annyira szomoru, hogy ilyen emberek (is) vannak! Kép Kép Kép
Ha segiteni nem tudsz, akkor legalabb ne rugj bele abba, akit inkabb vigasztalnod kellene!
 
 


Saguaro!

Nem haragszom. De már jó négy éve idejárok, és azt hiszem, nem igazán vagyok rosszindulatú.

De nem igazán hihető a történet a már fenn emlegetettek miatt.

Mindegy, ha netalántán mégis igaz, bocsánatot kérek Jutkától, mert akkor csak furán fogalmazott.

De én mégis azt hiszem, ez nem így van. pont.

ui: Nem akarok nagy veszekedést, de azt a "tipikus MAGYAR mentalitásod van" dumát már másik topicban is elejtetted, hiába no, lépten nyomon hangoztatni kell, hogy te nem itt a Balkánon élsz, és lenézed azokat, akik hülye magyar mentalitással rendelkeznek. Nahát, csak nem azért mert Magyarok????



Maszat
 
 


Bocsi, hogy beleszólok, de véleményem szerint egy regisztrálatlan hozzászóló számomra alapból nem hiteles.
üdv.
egy tipikus Magyar

Kép

KépKép
 


na ezt kicsit hülyén fogalmaztam, most már mindegy.
Egyébként már nekem is feltűnt, hogy mennyire nem hiteles a történet. 3 éve tudja, hogy vak a gyerek, de úgy kérdez, mint aki most tudta meg. 3 év alatt már az összes ehhez kapcsolódó szakirodalmat elolvastam volna és felkerestem volna a vakok intézetét, ahol rentgeteg anyuka küzd hasonló problémával. Ide is bejelentkeznék, de sorstársakat keresni és nem résztvét nyílvánításokért.

Kép

KépKép
 


Sajnalom Lanyok, de en elhiszem amit a topicindito irt! Kép
Egyebkent most latom, hogy 2003-ban irodott a level, ugyhogy nem is tudom hogy kerult ez most igy hirtelen elo? Kép
Ugye Ti sem gondoljatok komolyan, hogy van olyan pihentagyu, nagyon unatkozo ember, aki azzal szorakozik, hogy a Babaneten nyit egy ilyen topicot, es ettol lesz egy jo napja??????
Lehet hogy meglepo, de en NEM TUDOM elkepzelni.
Kivanok Nektek egy picivel tobb empatiat, segitokeszseget, a masok problemainak megerteset.

Azert, mert ez a holgy talan kicsit "egyszerubb" stilusban fejezi ki gondolatait,attol meg el lehetne hinni, hogy ez is egy szalmaszal, egy kapaszkodo, hogy itt valaki(k) irjon neki nehany vigasztalo szot, tanacsot.
 
 


Jól van, örülök, hogy nem vagyok egyedül a "tipikus MAGYAR mentalitásommal" és másnak is szemet szúrt ez - az.

Hidd el Saguaro, van olyan pihentagyú, aki ilyet ír, hogy sajnálják, vagy hogy foglalkozzanak vele. Pl: a chaten hónapokig fenn volt (egy vagy több (mindenesetre több néven, több élethelyzetet elmesélve) lány, aki azt írta, 17 éves, terhes, és nyáron lesz az esküvője, stb. Na ő is szemet szúrt egy két mondatával, (p: 12 hetes terhesnek mondta magát, én megkérdeztem: na, és milyen lett a CTG eredmény? erre rávágta, hogy még nem jött meg).
Szóval nem a z"egyszerűbb" stílussal van gond, hanem amit Nyanya is írt: ha három éve tudom, hogy vak a gyerekem, már régesrég járnunk kéne ilyen-olyan fejlesztésekre, intézményekbe oviba esetleg, neeem??? Ahol sok sok sorstárs szülő van. És akkor nem úgy nyitom a topicot: "jézusom,vak a BABÁM mit csináljak?
"

Továbbra is nem akarok lovagolni, de nekem a fő gyanús dolog a BABÁMOZÁS volt. De bárkinek szemet szúr, akinek van egy három év körüli és egy pici gyereke. Te így nyitnál topicot? Nem úgy: Vak a kisgyerekekem???
Szőrszálhasogatás, de kicsit bele kell gondolni....
Egy ovis korú gyerek nem bab

De nem ismétlem önmagam. Azóta se láttuk "Jutkát" érdekes, nem???

Amúgy kísértetiesen egy időben tűnt fel azokal a lányokkal, akiket fenntebb említettem....Nohát...

skizofémiáról nem hallottál???

Maszat
 
 


Azért az érdekes, hogy amióta csak regisztrálva lehet írni, nem láttuk Jutkát
Saguaro
Ne gondold, hogy ennyire szívtelen vagyok, csak talán kevésbé naív mint Te Kép és azt hiszem túlságosan bizalmatlan.
A Babaszobán volt egy lány, aki szívszorító történetével, miszerint 4 gyerekkel (ha jól emlékszem 6 éves 3 éves és 1 éves ikerpár) otthagyta a férje és megélhetési problémái voltak. Segítséget kért a kismamáktól és le is irta igényeit. Használt ruhák, játékok... Nekem már az szemet szúrt, hogy kis műanyag csúszdát kért Kép Hmmm, nekem ebben a helyzetben nem ez lenne a legfontosabb. Aztán egyre több kismama kezdett gyanakodni és végül kiderült, hogy csaló. Egy másik topikban más néven árulta a ruhákat amiket küldtek neki a jóérzésű kismamák. A Blikkben is megjelent az eset.
Persze ez haszonszerzésből történt, de el tudom képzelni, hogy van aki szórakozásból teszi. Remélem, hogy Jutka is csak szórakozik, ha nem akkor én is bocsánatot kérek tőle.

Kép

KépKép
 


tegnap írtam ide, de nem találom!!
 


Mindegy, újra leírom. a Babázással kapcsolatban, szerintem teljesen normális, ha az ember a gyerekét babának hívja. Azért kezdtem olyan kétségbeesetten a topicot, mert előző nap voltunk egy nagyon nagy nevű orvosnál, aki azt mondta, hogy semmi remény. Ezen szerintem ti is kétségbe estetek volna...de azóta egy másik fél éve elkezdett vele egy kezelést, és mintha néhány százalékkal javult volna az állapota. Kép
Az orvosoknak gyakran teljesen különböző a véleménye. Ezt én is csak most tapasztaltam meg igazán. A legrosszabb ilyenkor, hogy nem tudod, melyikre bízd a kicsit, melyiknek higgyél...
hálásan köszönöm a biztató hozzászólásokat!!!!
sok szeretettel mindenkinek
Jutka
 


Sziasztok!
Az én fiam 3 éves, és csak "titokban, magamban" babázom, ő már kisfiú, és szerintem vagy Maszat-nak van igaza, vagy rettenetesen szerencsétlenül indította Jutkaigazi a topikot. Így nem kezdünk témát: "Sziasztok! Mit csináljak? Vak a babám!".
Olyan,mintha most vette volna észre 3,5 évesen, hogy vak... Még egy kezdő anyától is elvárható, hogy korán felismerje a problémát, (szerintem a vakság eléggé feltűnő tünetekkel jár...) és rögtön szakembertől (akár pszichiátertől) kérjen segítséget. Ha sorstársakat keresel, akkor írd meg, vagy fordulj az ezzel foglalkozó szervezetekhez. Az orvos is ajánlhatta volna, mit tegyél ezügyben. Ha tényleg vak (vagy nagyon rosszul látó) a gyermek, sürgősen el kell kezdeni a fejlesztését. Ne haragudj, ha megbántottunk, de tényleg furcsán indult a topic! Ne gondold, hogy szívtelenek a hozzászólók, sajnos a gyanakvásnak jogos alapja van... (van egy jó pár unatkozó skizofrén)
Az orvosokkal kapcsolatban teljesen egyetértek veled. Most milyen kezelést kap a gyermek? Jártok-e hasonló problémájú gyermekek, szülők közé?
Üdv.
Erika
 
 


Sziasztok!CSak annyit ehhez az egészhez,hogy én is babának hívom a fiamat aki három éves hiába van kei most egy 4 hónapos húga.Valahogy jól esik néha babának szólítani.Az meg hogy igaz ez a történet vagy sem azt mindenki eldöntötte azt látom csak nem magában ez itt a baj.Ha valaki topicot nyit annak oka van és ha ilyen szerencsétlenül sikerült hát istenem.Vannak vakok ebben a világban sajnos és elég szörnyű,hogy egy kisgyerekről van szó,az anyuka segítséget keresett szerintem pontosabban lelki támaszt.Amit itt azt hiszem nem kapott meg,csak a rágalmazásokat többnyire.ugyan kik vagyunk mi?Mért itélkezünk olyan felett akit nem ismerünk?pont ezért?ha ismernénk közelebbről ugye más lenne a helyzet?nagyon sajnálom a kisfiút és csak kitartást tudok kívánni...(Lehet,hogy az anyukának ez volt az utolsó mentsvára hátha megtud valami okosat,mert bizonyára a könyvek elfogytak
és néha a legegyszerübb dolgokban akadunk rá a megoldásra
Sziasztok
 


Sziasztok!látom ez a topic már nagyon régi,de hátha még olvassa valaki.Egy 2 hónapos babánál mik a jelek?az én babám még alig követi a dolgokat és az egyik szeme mindig befelé csúszik.mintha bandzsítana.Háziorvos már látta de nem mondott biztosat,csak annyit hogy várjunk,még kicsi!Én nagyon aggódom!Megosztanátok ha van evvel kapcsolatban tapasztalat!
Jutka,sok erőt kívánok nektek!!!
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: