Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Már mi is itthon vagyok,majd jelentkezem bővebben később! :wink:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Tök jó, hogy mindenkinek jók a cukrai. :D Az a tapasztalatom, hogy a nyár ilyen szempontból jobb. Bár nekünk elég vegyes mostanában. A melegtől és a sok mozgástól többször is hypozott, aztán meg persze felment. Csütörtökön megyek doktornőhoz, majd meglátjuk, mit mond.

Boszibaba
Milyen volt a Balatonon? Biztos kiélveztétek a jó időt. A mamád hogy van? Hazaengedték a kórházból?

Katica
Ez jó hír, hogy a munkahelyeden pozitívan állnak a visszameneteledhez. Nálunk kicsit véletlen is volt, hogy így alakult az óvodai léte Dórának. ELőször az óvónők kérték, hogy ne egyen ott, hogy legyen idejük megtanulni a Dórával kapcsolatos dolgokat. Aztán így maradt a dolog. Igazából ez egyszerűbb volt, mint ebéd után elhozni, és nem akartam erőltetni az ottalvást sem, mondván ő nagyon régóta nem alszik du. De én ezt persze meg tudtam tenni Gergő miatt. Szeptembertől már ő is ott fog enni és aludni. Amúgy nem bánom, hogy így alakult, még egy kicsit együtt lehettünk.
Vikinek biztos tetszeni fog az ovi, és élvezni fogja a sok kisgyereket, az új barátokat. :D

Talival kapcsolatban: mi június közepéig leszünk még itthon, aztán hosszú távra lemegyünk a Balatonra. Jó lenne, ha addig össze tudnánk hozni vmit. Nem tudom, ti hogy közlekedtek - kocsival vagy tömegközlekedéssel. Nekem két lehetséges hely jutott eszembe: Lágymányosi öböl, Állatkert. Mit gondoltok?

Pviki
pviki
 
 


Sziasztok! :wink:

Balatonon nagyon jó volt,kisfiam nagyon sokat fejlődött,még több szót megtanult,hízott is kicsit,és nagyon jó színe is lett a sok szabadban eltöltött idő miatt.
Szomszéd bácsit rendszeresen PAPA-nak hívja máig!
Sokszor olyan,mintha 3 gyerekem lenne,mert nagyon nehéz vele,de ilyenkor én is tudok szigorú lenni és muszáj is,mert akkor később lenne elég nehéz dolgom.
Anyukám születésnapja is jól sikerült. Egy egyszerű süteményt sütöttem csak,mert nem volt sok időm rá,de annak is nagyon örült. Diabetikus volt az egész Gabika és a mamám miatt is.
Mamámat ma adta ki a kórház,este fele hozta meg a mentő.
Végül is kiderült,hogy nem tüdőgyulladása volt,és nagyon valószínű vírusfertőzést kapott,amit lehet még előtte az Idegosztályon kapott el,és akkor jött ki rajta.
Most jól van,leletei jók,de pl: arra nem emlékezett,hogy volt az Idegosztályon nem is olyan régen!
Párom holnaptól keddig itthon lesz,lesz pár együtt eltöltendő kis nap,és pihenés!


Kép

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 

 
 

Jön vki a Gyereknapra?
Mi megyünk! :P Tali nem tudom mikor lehetne. Én nem megyek egyedül a városba Gabikával,itt minden egy helyen van,és mivel nem muszáj,csak apával szoktam,meg aztán nekünk is most szoros minden hét,ballagás meg ilyenek,de azért bízom benne,hogy vmikor összejön a tali! :wink:

Cukraink jók nagyon,nagyon örülök ennek!
Sajnos a cukormérőnk beadja a kulcsot úgy néz ki! D-cont Optimum van,erre 6 év a garancia. A kódból az első számot félig mutatja. Holnap viszi el apjuk a szervízbe,adnak cserét is helyette.

Veletek mi újság?

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Nekünk is elég jók az értékeink, kivéve a mai uzsi előtti mérést, akkor ugyanis 8,8 volt. Este már minden rendben volt, inzulin előtt 5,4-et mértem.

Mi is igyekszünk minél többet a szabadban lenni. Hétvégén klassz programok voltak a Városligetben. Nagyon jól érezte magát a kislányom. Volt kifejezetten a gyerekeknek kialakított rész is, ahol rajzért, bukfencezésért Vitatigris járt. Nem tudom, hogy Ti próbáltátok-e ezt a gyümölcs sűrítményt. Először tartottam tőle, végül kipróbáltam és teljesen jó értékek jöttek ki méréskor. Csak gyümicukor van benne, még tartósító sincs. Régen nagy kedvence volt a kislányomnak, de örülök, hogy legalább ezt nem kell száműznünk.

Mi mindenképp megyünk a Pólusba!!!

Képzeljétek, az utóbbi napokban nagyon ügyesen bilizik a kislányom. Nagyon büszke magára, mindig mondja, hogy most már mehet oviba! Nagyon vágyik! Nem hittem volna, hogy egyik napról a másikra ilyen jól fog menni. Ha messzebbre megyünk valahová, még adok rá pelust, de majd próbálom kitolni ezt az időszakot is.

Még egy jó hír: ma érkezett a levél, hogy még egy oviba felvették a kislányomat. Ez egy olyan ovi, ahová be lehet vinni a kaját. Bár közlekedés szempontjából nem a legjobb, de egyik barátnőm kisfia is oda fog járni és valószínűleg egy csoportba is kerülnének, ha azt választanánk. Még megvárjuk a többi ovi válaszát is.

Pviki
Mi volt a dokinál? Minden rendben van???

Talizhatunk az Állatkertben. BKV-val és kocsival sem gáz a közlekedés, bár az utóbbinál inkább a parkolás okozhat gondot. Nektek mikor lenne jó?
A Lágymányosi öbölben még nem voltam, de nekünk nincs messze. Ott is talizhatunk!
Nekünk csak a hétfői és a pénteki napok nem jók, mert vettem bérletet a zenebölcsibe és még le szeretnénk járni, ugyanis csak június 15-ig van foglalkozás.

Boszibaba
Aranyos a kép rólatok! Biztos jó lehetett a Balcsin!!!
Esetleg nem tudnátok megoldani, hogy összehozzunk egy fél napos hétvégi talit az Állatkertben, amíg itthon vannak a Pvikiék? A gyerkőcöknek biztos nagyon tetszene. Az én kislányom sosem tud betelni a sok állat látványával. Nem gond, ha mostanában nem értek rá, majd összehozzuk egyszer! Gyereknapon viszont tudunk talizni!!!

Minden jót! Vigyázzatok magatokra!

K.
katica1975
 
 


Katica ti mikor jöttök a Pólusba? Mi szerintem 11 után indulunk,és akkor eszik ott ebédet! :wink: Te biztos felismersz majd,mert raktam ugye fel képet,akkor nyugodtan szólíts meg! :wink:
Na mentem készülödni!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Katica örülök,hogy összefutottunk! :P
Bocsi,hogy már nem taliztunk,de elmentünk a Tescoba,meg harapni vmit. Aztán az Alma koncertet hallgattuk egy ideig. Kerestelek,de annyian voltak,nem láttalak.
Gabika egy idő után nagyon álmos lett,el kellett indulnunk haza,így 15:30kor már itthon is voltunk,de persze míg a buszig mentünk jól elkapott minket az eső!
Itt nálunk most is szakad! :roll:
Később még írok!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia Boszibaba!

Én is nagyon örülök, hogy tudtunk találkozni!!!!!!!!!!!!!!!
Sajnálom, hogy ebéd után már nem sikerült, de anyósomnál ebédeltünk és mire visszamentünk, már vége volt az Alma koncertnek. Pedig nagyon szívesen beszélgettem volna még! Nem baj, majd legközelebb!!!!
Mesélte az Éva, hogy említette Neked is a cukis klubot Csepelen. 13-án lesz a következő. Bízom benne, hogy ott ismét össze tudunk futni!!!!
Sajnálom, hogy eláztatok!
Mi 6 körül indultunk haza. Addig dumáltunk a szervezőkkel. A Viki is jól elvolt. Mindig talált valakit, akivel tudott játszani.

Pviki! Remélem, Ti is ráértek! Majd összehozlak a szervezővel és ha időtök és energiátok engedi, gyertek Ti is!!!! Mindenféle cukis téma lesz és a későbbiekben előadók (dokik) is fognak szerepelni.

Vigyázzatok magatokra!!! További jó GYEREKNAPOT!!!

K.
katica1975
 
 


Sziasztok!

Ahogy olvastam a beszámolókat, jól éreztétek magatokat a gyereknapon. Örülök neki. Majd írtok részletes beszámolót is, mi volt?
Mi végül mégsem utaztunk el, mert a férjemet leszámítva minannyian betegek lettünk, meg az idő sem volt túl, így nem láttuk értelmét. Gondolkodtunk azon, hogy mi is elmegyünk szombaton, de Dóra nem volt még annyira jól, hogy el merjünk menni. Holnap már talán oviba is tud menni.


Boszibaba
Örülök, hogy jól sikerült az ottlétetek. Nagyon jó a Balaton parti kép. Már én is alug várom, hogy fürödhessünk.
Sikerült megjavítattni a cukormérőtöket? Mi baja volt? Egyszer nekünk is el kellett vinni, mert többször is leesett. De nagyon rövid idő alatt meg is csinálták.

Katica
Tök jó, hogy már hivatalosan is felvették Vikit az egyik oviba. A pelussal sem hiszem, hogy lesz gond, nyár végére biztos teljesen szobatiszta lesz. Nyáron mi is elkezdjük Gergőnél a szobatisztaságot. Kíváncsi leszek, mert már egy ideje érdeklődik a dolog iránt, és néha már sikerült is bilibe pisilni.


Tudtok vmit mondani erről a cukros klubról? Érdekelne engem is. Hol van pontosan?

A talival kapcsolatban: ha még nem voltatok az öbölben, nagyon tudom ajánlani, mert szuper hely. Mi 18-án utazunk el. Nekünk a du-ok nagyjából jók, ha szép idő van, mehetünk.

Dóra cukrai mostanában elég elfogadhatóak. Csak a reggeli utáni értékei magasak, gyakran 10 fölött vannak. De nem merek adni neki több inzulint, mert akkor később tuti behipozna. Most próbáltam változtatni egy kicsit a reggelin, nem iszik tejet, és rozskenyeret eszik zsemle helyett, de egyelőre nem látok lényeges változást. Szerintetek mi lehet az oka?

SZiasztok Pviki
pviki
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek, nálunk is elég rossz eredmények voltak. Biztos a hidegfront okozza. Sajna nem egyszer fordult elő 10 körüli vagy feletti érték, főleg reggeli után és este. Mi csak egyszer emeltünk egy egységet, de visszaálltunk, mert nem változott a reggeli utáni mérés, sőt ma jobbak is voltak a megszokott 4 egységnél, mint tegnap az 5-nél. A neten írják, hogy a hidegfront fel, míg a melegfront leviszi az értékeket.

Pviki
A gyereknapon volt pár program (Alma együttes - erről sikeresen lemaradtunk, pedig nagyon szerettem volna megnézni, bábszínház, bohócok, bűvészek, arcfestés). Mi a legtöbb időt a cukisoknál töltöttük. Nagyon aranyosak voltak a szervezők. Mindenféléről beszélgettünk.
A Klub már elindult, vagyis úgy tudom, hogy egyszer volt. Legközelebb 13-án lesz 10 órától Csepelen az ÁMK-ban.
Itt tudod megnézni (a lap alján van): www.amkkozmu.mindenkilapja.hu
Itt található a cím és a szervező (Éva) elérhetősége is. Boszibabát már ismeri, de Rólad is beszéltem és megígértem, hogy szólok Nektek, hátha van kedvetek eljönni! Mi mindenképp megyünk!!!

Hét vége felé térjünk vissza a tali egyeztetésére. Addigra körvonalazódik a jövő heti időjárás is. Sajna a héten minden napra mondanak esőt. Így jó lesz?

Viki már nagyon ügyi! Olyan gyorsan átállt a pelusról a bilire. Este még adok rá, de nap közben egész nap "szabadlábon" van. Ha elmegyünk valahová, akkor még úgy érzi magát biztonságban, ha "becsomagolom", mert azt mondja, hogy az utcán nem tud sehová sem pisilni. :)

Boszibaba
Ti hogy vagytok? Jól van a Mamád?

Minden jót!!

K.
katica1975
 
 


Bocsi, így teljes az elérhetőség:

www.amkkozmo.mindenkilapja.hu/?m=3295898
katica1975
 
 


Sziasztok! :wink:

Nagyon jó volt a Gyereknap,nekünk is tetszett nagyon,és jó volt beszélgetni Éváékkal! :wink:
Nekünk nem említette a Klubot! :roll:
Azt mondta,hogy most szombaton Veszprémben lesz rendezvényük,tudnak buszt is biztosítani,de a páromnak dolgozni kell,nem tudunk menni.
A Klubba szerintem mi nem tudunk elmenni. Csepel nagyon messze van nekünk,és kocsi nélkül nagyon nehéz eljutni bárhova is sajnos.
A Pólusba is több,mint 1 óra volt az ódaút és ugyanennyi a visszaút. Nem kevés! :roll:
Tali jó lenne,de közelebb nem lehetne vhol,hogy nekem se keljen a fél városon átmenni?!
Igazából én sose mentem vele a városba,csak.ha párom is jött,és babakocsival fel se tudom emelni! :shock: Sok helyen meg lépcső van!
Anyóséknak van kocsi,de ők nem mindig érnek rá,így rájuk se számíthatok,hogy elvisznek,és jönnek értem!
Cukrok nekünk is jók,ha vmi front jön nekünk is felmegy kicsit,de aztán helyre is áll szépen! :wink:
Nektek mennyit alszanak a gyerekek?
Nekem délelőtt alszik 2 órát Gabika 10-12ig! Délután nem mindig,már ritkán,pedig volt aki azt mondta nekünk,hogy 4-5 órát kellene! :shock:
Cukormérő helyett kaptunk cserét,ma küldöm vissza a cégnek a mienket! Végü is újra hívtam őket,mert a párom nem tudott volna elmenni hozzájuk és küldtek egy másikat! :wink:
Éva azt mondta nekünk,hogy nézte a cukros naplót,hogy inkább 12,mint 3 legyen a cukor és ne legyenek nagy ingadozások,mert az se jó! Nem annak kell örülni,hogy de jó 6-os,hanem,hogy 1 szinten van! :wink:
Annyi idős mint én,és 23 éve cukros,neki még sosem volt kómás állapot,de nem egyszer volt 20-as cukra!
Most pl azt csináljuk,hogy ha este inzulin előtt 5-6 alatt van a cukra,akkor 3,5 helyett 3 egységet adok neki!
Hétfőn lesz majd kontroll,kiváncsi leszek a doki mit mond. Sajnos a párom nem tud jönni,mert mégis dolgozik! :roll:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Megnéztem útvonaltervezőben 2 óra lenne a Klubhoz az út és 2 vissza! :shock: Az rengeteg!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Katica
Néztem ezt a honlapot, de nem jöttem rá, mit kell nézni. :shock:
Van egy halvány esély, hogy aznap jönnek Dóra keresztszülei, de ha nem (és nem jön közbe semmi), akkor elmegyek. Ez amúgy gyerkes program, vagy Dóra nélkül menjek?


Boszibaba
Persze, tudunk máshol is találkozni. Csak azért mondtam az öblöt, mert vhogy úgy értelmeztem, hogy te most nem igazán tudnál eljönni egy talira. Ti hova tudtok könnyen lejutni? Eszembe jutott még a Szent Itván Park, ami a Margit-híd pesti hídfőjéhez van közel, oda talán ti is könnyen el tudnátok jönni.
Az utazás BKV-val nem egyszerű. Én Dórával nagyon sokat utaztam, mert akkor még nem tudtam vezetni. Amikor kicsi volt, kendőbe vittem, később meg volt egy könnyű babakocsink, amivel jól lehetett menni. De két gyerekkel ezt már nem akartam csinálni, inkább megtanultam vezetni.

Nálunk Dóra már nagyon régóta nem alszik du, Gergő - ha alszik - egy, másfél órát du. Este Dóra már 8-kor alszik, Gergő - ha aludt du - 1/2 9 körül, ha nem, akkor már 1/2 8-kor.

Ebben az egészben ezt utálom a legjobban, hogy minden nap egy küzdelem, hogy egyensúlyba tartsa az ember a cukrát, és főleg náluk ez olyan nehéz. :?

Megyek, mert lassan fürdünk.
Pviki
pviki
 
 


Sziasztok!

Pviki
Bocsi, az első hivatkozás volt a jó, onnan be tudsz lépni a klubokba és a legutolsó helyen megtalálod. De a biztonság kedvéért leírom a címet: Nagy Imre ÁMK Közművelődés - Könyvtár 1214 Bp., Simon Bolivár sétány 4-8.
A honlap szerint Csepeli HÉV végállomása környékén található. Még én sem voltam ott, de majd megnézem a térképen.

Én vinni fogom a kislányomat. Az Éva mondta, hogy nem probléma, ha nincs hová tenni a gyerkőcöt, bár a múltkori talin nem voltak gyerekek.

Boszibaba
Nálunk a Viki visszaszokott a délelőtti alvásra. Ez annyit jelent, hogy reggeli után visszaalszik és csak a tízóraira kel fel. Ilyenkor nincs délutáni alvás. Viszont ha délelőtt van programunk, akkor ebéd után vagy uzsi után szokott aludni. Az alvás mennyisége változó, 1-3 óra közötti.

Te véletlenül nem a szőke hajú lánnyal beszéltél? Az Éva barna hajú, Ő szervezi a Klubot. (Vele később taliztam, lehet, hogy addigra Ti már haza is mentetek). Talán ezért nem tudtál róla. A szőke hajú lány - ha jól emlékszem, Melinda - pedig a veszprémi utat. Tényleg, ezt el is felejtettem írni a múltkor. Itt megtalálható (remélem, most jól írom) :D
www.diabetes20.hu

K.
katica1975
 
 


Sziasztok! :wink:

Katica igen jól mondod Évával akkor már nem találkoztam,és sajnálom,hogy ilyen messze van a Klub! :(
Apának nálunk is van jogsija,de kocsivásárlás mostanában szóba se jöhet,vagy,ha kapnánk is a fenntartással lenne gond! :roll:
Talit még megbeszéljük.
Június,július nekem nem jó,a többit még nem tudom. :roll:
Margit híd még nem tudom,ott is ezer a lépcső,ha megyek a villamos,buszhoz,de majd meglátjuk. :wink:
Gabikának tegnap volt egy 23-as cukra,és nem tudom mitől! :shock:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Katica
Megnéztem a honlapot, így megtaláltam. Nagyon sok információt nem tartalmazott. Neked mit meséltek a szervezők, kik szoktak menni, hogy szokott kinézni egy klubnap? Ha tudok menni, akkor biztos Dóra nélkül.

Mi ma lemegyünk a Balatonra. Hát egyelőre nincs túl jó idő, de remélem, hétvégén jobb lesz.

Szép hétvégét nektek!
Pviki
pviki
 
 


Sziasztok! :wink:

Viki nektek nagyon jó pihenést a Balcsin,remélem jobb időtök lesz majd,mint most itt ami van! :roll:
Nekünk ez a 7 hosszúm,apa holnap is dolgozik,aztán hétfőn kontroll,amit már várok,mert kíváncsi vagyok mit mond a doki.
Most már 2x kell vennem teljes áron tesztcsíkot! :roll: Ilyen még nem volt,mindig elég volt amíg mentünk a következő kontrollra. :roll:
Nektek meddig elég a 3 doboz csík,mert ugye 1 hóra annyit írhat fel a doki?! :roll:
Nekünk 1 hét alatt 1 doboz el is fogy,mert naponta 6-7x mérek.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

A Vikinek sem nagyon vannak már 4-5 körüli értékei, sőt a reggeli előttiek egyre magasabbak. :( Ma is 8,6-ot mértem.

A Klub nemrég indult, úgy tudom, hogy eddig csak az az egy alkalom volt, ami fel van tüntetve a honlapon. Csak beszélgetés lesz 13-án, cukis szülők jönnek. Viszont a későbbiekben lesznek meghívott előadók is. Úgy tudom, hogy a dr. Körner Anna lesz az egyik vendég. Ő az I. számú Gyermekklinikán foglalkozik cukis gyerekekkel. Nála voltunk egyszer, nagyon rendes, bármit lehet tőle kérdezni, alaposan utánanéz, elmagyaráz mindent.
Ha esetleg mégsem tudsz jönni Viki, akkor majd beszámolok az egészről.
Mindjárt írok is az Évának és mindent megkérdezek.

Mi is vettünk egy plusz tesztcsíkot, mert nekünk sem elég a 3 doboz. Elég lenne napi 4-5 mérésre, de amióta magasabb a cukor, többet mérek, így túllépem a havi 150 mérést. :(

Pviki, Nektek jó pihenést, szép időt!

Boszibaba
Remélem, minden rendben van a cukorral azóta! Majd számolj be a kontrollról! Mi szerdán megyünk.

K.
katica1975
 
 


Beneveztem kisfiam egy Babaszépségversenyre,aki tud szavazzon rá!
Előre is köszönöm!
http://www.babamamatudakozo.hu/aquaszig ... d=316#vtop
SMS kód: MANO 0316

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Válaszolt az Éva a klubbal kapcsolatban.
Mivel ez lesz a 2. alkalom és még csak 1 tag volt ott az előző előadáson, így tőlünk fog függni, miről is szeretnénk beszélni. De szó lesz az inzulinról, diétáról, szövődményekről, aktuális problémákról. Ezt követően ősszel lesz a következő előadás. Ha többen leszünk, akkor jönnek az előadók. Én még 2 ismerős anyukának szóltam - akik gyerkőceivel egy oviba jár majd a kislányom -, de ha Ti ismertek még érintetteket, nyugodtan szóljatok Nekik, hátha érdekelne mást is!!

10 órakor kezdődne és délig tartana a beszélgetés, de nem kötelező végig maradni. Ki meddig ér rá.
Az ősz folyamán további rendezvények lesznek, erről is fogunk majd beszélgetni. Illetve lesznek nyári táborok is, de azt hiszem, ez a gyerkőceinknek még nem aktuális.

Ja, ha esetleg valaki gyerekkel jönne - ismerős ismerőse, aki cukis -, a felügyeletüket is meg tudja szervezni az Éva!

Ha lenne érdeklődő, megadom a Mártonné Éva elérhetőségét: 06-70-947-9566

K.
katica1975
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk a dokitól,nagyon hosszú volt ez a délelőtt és fárasztó!Kisfiam már alszik is!
10:45re mentünk,de 1 órát kellett várni,mert a rendszer elromlott,senkit nem tudtak felvenni,és így egymás után hívták be az embereket,nem időpont szerint.

Doki visszaemelte a reggeli adagját 8-ra. Mondtam neki azért vittük le 1 egységgel,mert sok alacsony volt,és volt 2 komoly,mikor remegett is. Hát nem örült neki,hogy csak magunktól változtattunk,azt mondta a 8-as kell neki,és akkor legyen 2x mennyiség a tízórai,mert a hypok úgyis délelőtt vannak általában és ezzel ki lehet védeni.
12:45re értünk haza.
Még jó,hogy hazafele cukrot mértem,mert 1,9 volt. Gyors szőlőcukor és pogácsákat kapott,aztán el is aludt,cipelhettem hazáig,nem volt könnyű.
Legközelebb 08.03-án kell menni majd.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Boszibaba
Kiakadtam az orvosi utasításon! Mi bármikor változtathatunk 1-1 egységet felfelé és lefelé is, ha úgy látjuk jónak. A CH mennyiséget sem emelte? Az 1,9-es érték nagyon durva! Hogyan reagált rá Gabika? Nem viselkedett furcsán?
Mi is két részletben tízóraizunk. Külön a lassút és a gyors szénhidrátot. De még nálunk sem álltak be igazán a délelőtti értékek.
Néha már 1/2 10-kor leesik a cukor, máskor pedig ráérek 10-kor adni neki a tízórait. Remélem, nyáron beáll, legalábbis mire elkezdődik az ovi!
Mi szerdán megyünk, majd beszámolok róla. Remélem, meglesznek a vérvétel eredményei is!
Pont a kislányom szülinapján mentek újra kontrollra. :D

Pviki
Hogy telt a hétvégétek? Milyenek az értékeitek?

K.
katica1975
 
 


Sziasztok! :wink:

Reggel és éjjel hőemelkedése volt Gabikának: 37,3-37,4

Most orrfolyás,köhögés is van!

Hurrá! :roll:

Katica hát sajnos sok doki nem örül neki,ha az engedélye nélkül változtat az ember. Majd ezentúl szólok neki!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Hogy van Gabika? Gyors gyógyulást nektek. Sajnos ebben a hülye, szeles időben olyan könnyű megfázni. Mi is ma voltunk Gergővel orvosnál, ahol kiderült, hogy a nátha az arcüregére ment. Most kap antibiotikumot is.

Egyébként indokolt volt, hogy a doki felemlte az adagját? Magasak voltak mostanában a cukrai? A végtelenségig a ch mennyiségeket sem lehet emelni. :shock: Fura, hogy ehhez ilyen vaskalaposan áll hozzá. Főleg, úgy, hogy kéthavonta lát csak titeket. Ennyi idő alat rengeteg dolog történhet, ami miatt esetleg módosítani kell. És szerintem egy idő után a szülők szereznek annyi rutint, hogy ennyi módosítást megtehessenek. Én mondjuk az elején nem nagyon mertem változtatni, ezért volt, hogy kéthetente mentem a dokinőhöz, vagy akár hetente hívtam őt. Most már lazább vagyok, és bátrabban belenyúlok, ha gond van, De ő sem csinál gondot, ha látja, hogy változtatni kellett, és megtettem. Sőt, megbeszéljük, hogy mit hogyan csináljak, és megbízik bennem, hogy el tudom dönteni, mit kell tenni.

Tetszcsíkkal kapcsolatban: nálunk három havi adagot szoktak felírni, így egyszerre 9 dobozt kapunk. Persze sose elég, ezért én a háziorvosunkkkal szoktam felíratni, ha elfogyott. Valószínűleg ez nem a legszabályosabb módja a dolognak, de eddig soha nem szóltak. Egyébként kell lenni havi plussz közgyógy keretnek is, és szerintem ilyet abból is meg lehet vásárolni. Azt, hogy mennyi pénz van ebből a keretből, a gyógyszertárban meg tudják mondani, és azt is, hogy ebből mit tudtok venni. De pl. a mi háziorvosunk volt, hogy Dórának más gyógyszert is ennek a keretnek a terhére írta fel.

Katica
Jónak hangzik ez a klub, érdekel nagyon. De még mindig nem tudom biztosan, hogy jönnek-e hozzánk Dóra keresztszülei. Ha nem, mindenképpen megyek. Majd írok, ha végre kiderül.

Jól éreztük magunkat a Balatonon. Szerencsénk volt az idővel is, mert végig szép időnk volt. Csak vasárnap du kezdett el esni az eső. Már nagyon várom, hogy végre hosszabb időre lemenjünk, és fürödjünk a BAlatonban.

SZiasztok Pviki
pviki
 
 


Sziasztok!

Jobbulást a gyerekeknek!
A Viki is megfázott vasárnap, de szerencsére egy kis orrfolyással megúsztuk.

Nemrég értünk haza a dokitól, minden rendben van. A reggeli 5 g-ot - amit lecsaltam, hogy ne legyenek nagyon magas értékek - át fogjuk tenni tízóraira, így az 25 helyett 30 g lesz. Megérkezett a vérvétel eredménye is: HbA1c: 6,2 %. Azt mondta a doki, hogy nagyon jó!!! :D A többi eredmény még nem érkezett meg, állítólag hónapok kérdése.

Képzeljétek, felvették a kislányomat abba az oviba is, ahová a kórházból szállítják ki az ételt nekik!!! Úgy örülök!!! Legalább nyugodt leszek a munkahelyen. Ebben az oviban minden csoportban van 1-2 cukorbeteg gyerkőc, így az óvónénik profin végzik az ezzel kapcsolatos kötelezettségeket is, sőt még inzulint is beadnak, ha szükséges. Kirándulni is viszik a gyerekeket. Már több éves tapasztalat áll a hátuk mögött, így úgy érzem, a legjobb helyre fog kerülni szeptembertől.

A tesztcsíkkal kapcsolatban nekünk azt mondta a doki, hogy ne írassuk fel keresztbe, mert kibukhat és megbüntethetik őket. Amúgy a körzetinél szoktuk felíratni a havi 3 dobozt és 1 dobozzal veszünk. Nem tudom, hogy a keretet fel lehet-e erre használni, de szerintem érdemes megkérdezni!!! Jó ötlet, Viki!

Minden jót! Vigyázzatok magatokra!

K.
katica1975
 
 


Sziasztok!

Katica
Gratula az ovihoz! :D Tök jó, hogy végül ilyen jól alakultak a dolgok.

Boszibaba
Hogy vagy Gabi?

Végre kiderült, hogy jönnek hozzánk szombaton Dóra keresztszülei, így biztos nem tudok menni a klubba. De szeptembertől számíthattok rá, mert érdekel, és szeretnék is
menni.
Majd számolj be, mi volt.

Sziasztok Pviki
pviki
 
 


Sziasztok!

Éppen előbb hívott a szervező. Mondta, hogy 4-en leszünk. Majd mesélek holnap róla.

Minden jót!

K.
katica1975
 
 


Sziasztok!

Katica
mi volt szombaton? :roll:

Én is nemsokára írok bővebben majd! :P

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

A klub egy könyvtárban volt megtartva, mert az épület éppen felújítás alatt áll. Hárman voltunk végig. Egy pasi is beugrott, személy szerint volt érintett az ügyben, mesélt pár érdekes dolgot (pl. ideges volt és csokival sikerült ezt a problémát megoldania - így kezdődött nála a betegség!), de nem maradt sokáig, mert dolga volt. Elég"családias" volt a hangulat. Az Éva rengeteg kiadvánnyal készült. Ha jöttök szeptemberben, biztos Nektek is fog hozni. Hozott pár könyvet is, amiből 2-3 db-ot érdemes megvenni. Az egyik a Cukorbetegek nagy diétáskönyve. Ez nekem is megvan, tök jó receptek vannak benne. A másik a Gyermekkori cukorbetegség. Azt hiszem, ez a címe. Ezt könyvtárból vettem ki régebben, elég sok minden van benne.
Ezután végig néztük a gyerekek értékeit, megbeszéltük, hogy kinek hogy alakultak, miért magasak/alacsonyak, mitől ingadozhatnak. Beszéltünk az inzulin pumpáról, a szúrás helyekről, frontokról, kajákról. Mindenről, ami éppen eszünkbe jutott. Hihetetlenül gyorsan eltelt az a 2 óra. Az Éva volt a "tanácsadó", hiszen a fia már 10 éve cukros. Most 13 éves. A másik anyuka februárban szembesült a dolgokkal, a kisfia 8 éves. Amúgy az Éva elég sok mindenbe beleásta magát, így tudott érdekes dolgokat mondani.
Hirtelen ennyi jutott eszembe.

Ti jól vagytok???

Mi igen. Voltunk szombaton a maciknál Veresegyházán. Nagyon jó volt. Lehetett lovagolni is. A kislányom nagyon jól érezte magát.

Minden jót!

K.
katica1975
 
 


Sziasztok! :wink:

Megvagyunk mi is,csak elég mozgalmas napjaink voltak,és nem nagyon voltam itt/vagy csak olvasó üzemmódban.

Pénteken ballagáson voltunk. A párom legkisebb öccse ballagott a 8 általánosból.
Szombaton a nem vmi jó idő miatt elhalasztottuk a Gyerekszigetet.
Vasárnap pedig a szép időre való tekintettel kimentünk az Állatkertbe. Gabika most volt először és mondanom se kell mennyire nagy élmény volt neki,nagyon élvezte.
7-8 éve voltunk utoljára,azóta rengeteg újítás történt.
A 3D mozi is szuper,Gabika egyik kedvence volt.
3 órát voltunk kint,de még így se tudtunk mindent megnézni,tehát majd jövőre ha megyünk az elmaradt állatokkal kezdjük a sort! :lol:

Cukraink jók: 4-7 közt van neki mostanában.

Még kicsit náthás és köhög,de jól van szerencsére! :P

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Katica örülök,hogy jól sikerült a szombati nap!
A receptes könyv nekem is megvan,a másikról hallottam,de én a dokim által írt Gyerekkori diabétesz könyvet szeretném megszerezni,csak sehol nem látom! :roll:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek nem is írtam megkaptuk a szervizből a cukormérőnket. Semmi hibát nem találtak rajta,átkalibrálták.
Nemrég küldtem vissza az övékét,mert az csak kölcsöngép volt.

Cukraink nagyon jók: 4-7 !:D
Pedig 10 órai étkezésre már 2x mennyiséget eszik,és így is 5,9 volt az ebéd előtti!:)

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Jó sűrű napok vannak mögöttünk. Holnap uatzunk le a Balatonra, így pakolás, takarítás ezerrel. Közben Gergő folyamatosan beteg, nem akar elmúlni a náthája és a köhögése. Pedig már antibiotikum kúrán is volt, de hétfőn megint ráfázott. :( :(

Boszibaba
Nagyon jók ezek a cukrok. :D :D Ügyesek vagytok. Jó sokat kell ennie tízóraira, hogy ne kerüljétek el a hipot. Lehet, hogy mégis sok neki a reggeli inzulin?
Az Állatkert szerintem is nagyon jó, tényleg sokat változott - előnyére. Nagyon jó program, a gyerekek is mindig szívesen mennek.

Katica
Nagyon jónak tűnik a klub. Remélem, szeptemberben én is eljutok. Sajnáltam, hogy nem tudtam menni, de Dóra keresztszülei is ezer éve nem voltak nálunk, és amúgy az ő fiúk meg a mi keresztgyerekünk. (3 hét van a két gyerek között) Nagyon örültünk, hogy végre összehoztunk egy találkozót, és jól is sikerült a du.
Vasárnap meg a Normafán voltunk pikniken, úgyhogy kijutott a jóból.

Dórának meg kicsit felborult a cukra. Vasárnap óta többször is hipozott, aminek következtében du-ra és éjszakára egekben volt a cukra. :( Tegnap egy vacsora előtti 5,3-ra jött egy 20-as érték. :( :shock: Ezt nem is értem, mi a fenétől. Az biztos, hogy kell majd csökkenteni vhol, valószínűleg az ebéd előttiből veszek le egy felet.

Nagyon jó nayarat kívánok nektek! Holnap lemegyünk a Balatonra, és még nem tudom, mikor jövünk haza. Ott elég bizonytalan a nethez jutás - betárcsázós -, de azért időnként igyekszem jönni.


Sziasztok Pviki
pviki
 
 


Sziasztok!

Ismeritek a Glyx kenyeret?
Én tegnap vettem kisfiamnak,de nem nagyon eszi,így mi esszük meg,pedig 400Ft volt 1/2kg.

Glyx diétás kenyér: GI 38
A Glykémiás index (GLYX vagy GI) egy olyan világszerte alkalmazott mérési módszer, amely azt mutatja meg, hogy alakul a vércukorszint a táplálkozás után.

Az Aranycipó szaküzleteiben kapható GLYX diétás kenyér más sütőipari termékekkel ellentétben kevésbé növeli a vércukorszintet, az alacsony GLYX érték elejét veszi a farkaséhség kialakulásának, és a magas inzulin szint elkerülhető.

Hogy bírjátok ezt a meleget?
Én rólam már a víz is folyik így is,28-29 fok van a lakásban! Persze 7végén mikor együtt a család,akkor lehetséges rossz idő lesz!

Pviki nagyon jó pihenést nektek,remélem jó időtök lesz! :)

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!:)

Nem tudom ki ismeri a György teát?!
Nekem is ajánlották,és utána olvastam.
Hát nem semmit találtam:

http://homar.blog.hu/2008/11/18/megveze ... pharmaherb

A használati útmutatón szerepel,hogy cukorbetegek részére nem ajánlott a fogyasztása!!! Akkor minek vezetik az embereket félre?
Ezek után nem veszek,csak kíváncsi voltam,és olvasgattam.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Boszibaba
Örülök, hogy ilyen szépek a cukor értékek!!
Mi is nehezen bírtuk a meleget, szinte felüdülés volt a tegnapi nap. Bár délutánra kicsit hideg lett. Ez sem jó, hiszen nyár van!! Kibékülnék egy 25 fokos hőmérséklettel!

Mi teljes kiőrlésű kenyereket adunk a Vikinek, bár erről sem hallottam valami jókat. Egyszer próbáltuk a zsemlét (hagyományos), de felvitte a cukrát. Vagyis ha jobban belegondolok, nálunk a reggeli utáni értékek 8 körül vagy sajnos felette vannak, így lehet, hogy egyszer még próbálkozom vacsinál is. Ti milyen pékárukat adtok reggelire????

PViki
A mi értékeink is ingadoznak. Június elején volt egy 11,5 és egy 11,9 reggeli után, aztán teljesen lement, 4-8,8 között ingadozott. Viszont 18-án megint történt valami (talán front), de megint felborultak az értékek. A legmeglepőbb az volt, amikor ebéd után és vacsora előtt ment fel. Ez egy napon történt. Vacsora előtt 10,1 volt, lefekvéskor pedig 13,2. Másnapra csökkent, de még mindig volt egy 10-es értékünk, pedig betartottuk a CH mennyiségeket.
Lehet, hogy emelnünk kellene az inzulint? Csak attól félek, hogy éjjel leesik a cukra és észre sem vesszük. Aznap éjfélkor is mértem, akkor 9,5 volt, reggelre pedig 5,9.

Jó pihenést, jobb időt a nyaralásra!!! A Gergőnek mihamarabbi gyógyulást!!!

Én is olvastam a György teáról, de állítólag az a 2. típusú cukorbetegeknél hat(hat). Beszéltünk a készítővel, azt mondta, hogy nem lehet tizenévesnél kisebb gyereknek adni a teakeveréket - ez a honlapon is szerepel -, de ajánlotta, hogy próbálkozzunk a fekete áfonyalevél teával. Bár csak negyed kanállal lehet főzni belőle egy nap és ebédnél odaadni. Pici levélkével szoktunk a teába csempészni. Viszont nem tudjuk ellenőrizni a hatását, mert akkor is voltak jó és rossz eredmények, amikor nem kapta.

K.
katica1975
 
 


Sziasztok! :wink:

Mi zsemlét,kiflit szoktunk Gabikának adni,vagy rozskenyeret,amit éppen elfogad! Most a sajtos pogácsa van porondon,tehát sokszor eszik azt! :P
Mit szóltok ehhez a nyári időhöz? :roll:
Tegnap Gyerekszigetezni szerettünk volna,hát nem esett az eső,mikor indultunk volna!
Hátha ma eltudunk menni... :roll:
Csütörtökön Szentendrén kirándultunk,nagyon jó volt! :wink:
Még jövő héten van itthon apa,szegényem még nem talált másik helyet,mert ami szuper lenne fele annyit fizet,akkor meg az ő pénze elmegy a hitelre,enyém a rezsire és semmi nem marad! :(
Tegnap előtt egy 11-est mértem vacsi előtt,pótvacsi előtt meg 2,6 lett! :idea: Keltem is hajnalban 3-kor újra mérni,amikor is 2 volt a cukor,és kellett vagy 30 perc,mire elfogadott vmit! :roll:
Ti mit csináltok? Viki még Balcsin vagytok?

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Mi tegnap a Vadasparkban voltunk. Nagyon jó volt, még az eső is elkerült minket!

A Viki cukra 21-én este szökött az egekbe. 12,4 volt vacsi előtt, utána pedig 13,8, majd 15,5, éjfélkor 18,2 és 1 órakor kezdett csökkenni. Akkor már a 15-ös értéknek is tudtam örülni! Érdekes módon másnap reggel még 9,7 volt, de utána teljesen beállt. Ennyire rossz hatással volt rá a hidegfront. :(
Azóta teljesen rendben van (kop-kop).

Boszibaba
Amikor 11-et mértél, akkor lecsökkentetted a vacsi adagot? Mennyi idő telt el a vacsi befejezése és a pótvacsi között? Én június elején mértem egyszer lefekvéskor 3,9-et, gyorsan pótvacsiztattam és éjfélre már 9,0 lett az eredmény. Másnapra megint beállt.

Még jó, hogy abban a 30 percben, amíg győzködtétek a Gabikát, nem lett rosszul. Én a határértékhez közeli állapotban mindig túró-rudival próbálkozom, mert tudom, hogy az mindig elfogy. Bár sosem mértem még ilyen alacsony értéket.

Milyen pogit vesztek (méretre, g-ra)? Vagy Te sütöd? Én már nagyon unom ezeket a teljes kiőrlésű kenyereket.

Mi történt a férjed munkahelyével?

K.
katica1975
 
 


Sziasztok! :wink:

Na úgy látom itt a nyár mától! :P
Holnaptól Komáromi Wellnesst tervezzünk pár napig...
Katica akkor nektek is borult a cukor látom az idő miatt! :roll:
18:30-kor mértem 11-et,utána megkapta az inzulint,vártunk 30 percet és megkapta a vacsit,amiből nem csíptem le semmit. 19:30 előtt fejezte be,és rá 1 órára volt 2,6 a cukra! :roll:

Pogácsát a pékségben szoktunk venni. 3-4 db 20gr-ot tartalmaz!
Én is szoktam sütni,itt egy recept,ami gyors:

Sajtos-sós aprósütemény
Hozzávalók:

* 35dkg liszt
* 25dkg hideg margarin
* 2 tojás
* 10 dkg (= kb. 2 evőkanál) tejföl
* 1 teáskanál só
* 15 dkg reszelt sajt

Elkészítése:

Átszitáljuk a lisztet és elmorzsoljuk benne a hideg margarint. Hozzáadjuk a sót, a tejfölt, 1 db tojást és 10dkg reszelt sajtot, majd az egészet alaposan összegyúrjuk. A tésztát 1 órára hűtőszekrénybe tesszük, majd 1-1,5 cm-re kinyújtjuk és pogácsákat szaggatunk vagy 5cm hosszú rudakat formázunk belőle. 1 tojást felverünk és a formák tetejét megkenjük vele. Ha megszáradt, újból átkenjük és megszórjuk a maradék sajttal. Előmelegített sütőben 15-20 perc alatt megsütjük. A tetejére sajt helyett használhatunk kömény- vagy szezámmagot is.

A teljes mennyiség szénhidráttartalma: 231,5g

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Férjem most sokallt be teljesen a melóhelyen sajnos,de úgy néz nem tud váltani,mert sehol nem ígérnek közel se annyit,mint ahol most van! :roll: 20.000 kiesés még ok lenne,de 70.000 azért durva!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia Boszibaba!

Durva, hogy ennyi idő alatt nem tudott felszívódni a vacsiban lévő CH mennyiség!!

Köszi a receptet!!! Csütörtökön egész nap itthon leszünk, ki is fogom próbálni. Biztos fog örülni neki a Viki! A kakaós csiga után ácsingózik, de még nem próbáltam sütni. Anyum sütött régen még cukorral...

Szegény férjed, tényleg nagy kiesés ennyi fizucsökkenés a családnak! Az enyém is panaszkodik, hogy nincs melója! Pedig még tavaly milyen jó volt!

Jó pancsolást holnaptól!!! Várom a beszámolót! Érezzétek jól magatokat!!

K.
katica1975
 
 


Szavazzatok Gabikára!

http://www.babamamatudakozo.hu/aquaszig ... 009/?kat=m &gyid=316#vtop

Figyelem!!!

Ma éjfélig :


Minden

*
SMS 100 szavazatot ér.
*
KIEMELÉS 60 szavazatot ér.
*
10. SMS 250 szavazatot ér.
*
Kézi nem bejelentkezett: 3 szavazatot ér.
*
Kézi bejelentkezett: 6 szavazatot ér.

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Voltam házidokinál pajzsmirigyemmel.
Jövő héten vérvétel,16-án uh,aztán majd a Pajszmirigyszakambulanciára kell mennem!
Semmi panaszom nincs,lehet csak szépséghiba,de még semmi nem biztos.
Állítólag a fiús anyukáknál elég gyakori,mert a szülés UTán termelődik vmi hormon,ami ha nem fejlődik vissza,akkor ez a göb/strumma képződik.
Nekem is érezhető sajna.
Panaszom nincs.
Sógornőmnek se volt panasz,végül műtét lett a vége!

Holnap ebéd után utazunk,majd jelentkezem lentről is,ha tudok! :wink:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!



Tegnap délután bő 1 ór 20 perces kocsikázás után megérkeztünk Komáromba.

A kemping nagyón jó,nincs túlzsufolva,sok a német!

Gabika mindenkit lenyűgőz,ajándékokat kap a németektől!

Már tegnap is nagyon meleg volt,igy érkezés után nem sokkal mentünk is strandolni! Nagyon jó volt! Jó meleg a víz!

Ma is már fürödtünk. Most kiscsalád pihen,aztán majd megyünk vhova!

Nem tudom Pesten milyen idő van,de itt kánikula,fürdőruciban is melegem van! Itt a lakókocsiban viszont kellemes,megy a légkondi!

Lehet tovább maradunk,mert nagyon jól érezzük magunkat,majd még kiderül!

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Boszibaba
Remélem, minden rendben lesz a vizsgálaton!
Időnként nem árt elmenni vérvételre. Nekem így derült ki februárban , hogy súlyos vashiányos vagyok. 4 hónapos vastabletta kúra után jött rendbe a vasam. Bár elég tortúra volt a vérvétel, mert először elkeverték egy cukros nénivel a leletemet a laborban, így az első eredmény azt mutatta, hogy cukros vagyok. Utána csak a cukrot ellenőrizték, pedig az itthon is ment volna. Végül a 3. vérvételnél derült ki, hogy - egyelőre - minden rendben van. Fél év múlva kell csak kontrollra mennem.

Örülök, hogy ilyen jól telt a napotok! Pesten is dög meleg van, a szobában hűsölünk. Tényleg csak légkondival lehet kibírni.
Július második felétől mennénk a Balatonra. Remélem, marad a jó idő és nem kell elhalasztani a nyaralást. Még nem foglaltuk le a szállást, majd meglátjuk, mikor lesz ilyen jó idő.
Nektek további jó nyaralást!!!!!!!!

Tegnap voltunk az oviban megbeszélni a részleteket. A teljes étkezést biztosítja a kórház, nem csak az ebédet. Már csak abban reménykedem, hogy nem fog válogatni a kislányom, mert akkor marad az itthoni koszt.

K.
katica1975
 
 


Hazaértünk,majd mesélek! :wink:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Remélem, nagyon jól telt ez a pár nap és a cukrok is jól alakultak!!!

Sajna nálunk tegnap az uzsi és az utóvacsi is kimaradt, mert 10,9 és 12,9- es értékek voltak. Ma emeltük a reggeli egységet és a reggeliből lecsíptünk 3 g-ot. Bár ilyenkor szinte mindig visszaalszik, reggeli után még így is 9,3 volt. :(
Ebéd után elmegyünk valahová, hogy tudjon szaladgálni.

Várom az élménybeszámolót!!!!

K.
katica1975
 
 


Katica nekünk is volt 1-2 magasabb érték! Azt tudod,hogy a sok mozgás felfele is viheti,nemcsak lefele!
Nekünk mindig azt mondta a doki,hogy étkezést sose szabad kihagyni,csökkenteni kell,ha magasabb. Én,ha 10 alatt van a cukra,a rendes adagot adom neki,ha 10 felett kicsivel,akkor vagy várok 20 percet,vagy 40%át leveszem. :wink:

Délután megpróbálok majd írni,vagy holnap! :wink:

Kép
Kép
Kép
boszibaba1980
Budapest III. kerület
 
 
 


Szia Boszibaba!

A dokink azt mondta, hogy 10-nél még nyugodtan kimehetünk mozogni, 14-15 körül - az emelkedés elkerülése miatt - viszont nem szabad sétálni sem. Bár amikor magasabbak voltak az értékek, pont nem voltunk sehol. 12,9-re nem mertem adni kaját, főleg, hogy utána még egyet ugrott felfelé. Ez pl. utóvacsi előtt volt, amikor már tudom, hogy nem mozog.

A kajára azt mondta, hogy 8-9 körüli értéknél még nyugodtan kaphat uzsit (ez szokott nálunk problémás időszak lenni, kiszámíthatatlanok az értékek, semmi logika nincs benne), de 10 körül faragjak le az adagból. Én is szoktam várni fél órát, de ha nem megy le, csökkentek vagy a legrosszabb esetben kihagyom. De majd megpróbálok egy keveset adni ilyenkor is, majd meglátjuk, mi lesz.

1-jén is érdekes adataink voltak. pl. 7,8 volt a reggeli érték, utána lett 12,7, majd tízórai előtt 12,3, így csak fél adagot kapott tízórait, különben nem tudott volna ebédelni (a tízórai nálunk 25 g, így nem mertem többet adni). Ebéd előtt még így is csak 8,3-ra csökkent le. Ilyenkor nehéz eltalálni, mi jöhet még...

Te hogy szoktál mérni? Nekünk elvileg 1. nap reggeli előtt, után, este és lefekvéskor, 2. nap reggeli előtt, ebéd előtt, után este és lefekvéskor, 3. nap reggeli előtt, este és lefekvéskor kellene mérni. De naponta 5-6 mérésünk meg szokott lenni. Néha több is.

Tegnap 2,5 órát labdáztunk, sétáltunk. Valószínűleg ennek köszönhetően nagyon jó lett a Viki esti eredménye. Pedig uzsi után még egy Mekis fagyit is megkóstolhatott. :D (Nem vittük túlzásba, tényleg csak kóstolás volt).

Ma megyünk lovagolni. Találtunk egy lovardát a közelben. Meglátjuk, hogy fog menni. :D

K.
katica1975
 
 

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: