Új privát üzeneted érkezett!

Szaisztok.
Eleg sokaig nem jelentkeztem sehol a firumon, demost kis gondban vagyok.
Kint elek nemetorszagban, es Niko most 2 es fel eves.
Kb 10 napja kezdödött szombaton egy nagy hanyassal az egesz.
elötte Niko megevett egy kisseb pizzas korongot amin szep nagy füstölt sonka darabok voltak.
Belatom, egy nagyon hülye ötlet volt neki adni, igaz nem is neki vettem, ahenm magamnak, hogy ne halljak mar ehen a nagy hetvegio bevasarlas alatt.
Szval neki adtam, es joizüen elfalatozgatta..
Marha meleg volt, es gondolom elötte jo sokat allt a pultban a psonkas korong.
Aztan masnap elkezdödött az igazi gond, nagyon vilagos szeklet, kicsit higabb is mint a normalis.
Szombaton Niko csak feküdt, iagazan ki volt ütve.
Vasarnap kapott dedalonetta kuppott, attol mar jobban volt, de dietaztattam.
Hetfön voltunk orvosnal, vittem egy kis üvegben szekletet magammal, hatha mond valamit a dokinak.
Meg is nezte, es azt mondta virusos fertözes, semmit nem kell tenni, dieta..
Ha a kuppot beadtam, niko jol volt, evett, ivott, de kupp nelkül maraz etel lattan is hanyingere volt.
Ezert szerdan / mert itt szerdan semmifele doki nem rendel / felvittem nikot a jkorhazba, ahol az ügyelet van.
MOst mar vizelet mintaval is es szeklet mintaval is felszerelkezve mentünk..
A vizeletet megvizsgaltak, egyszeresen pozitivvolt, de a szeklet mintat meg sem neztek, csak mondtam vilagos, na ja akkor virus fertözes, dieta, majd elmulik.
Ma 10. napja igy megy elvittem szinten orvoshoz, na ma vettek nikotol vert, es szekletet is küldtek laborba.
Hepatitisre is megvizsgaltatjak az egeszet.

Ha valaki hasonlo cipöben jart mar kerem segitsen!
Mit tudok tenni, mi lehet ez, ja a vizelet is sötet lett, de ezt tudom azert mert idönkent keveset iszik, mert hanyingere van..
Szval S O S
A magyrorszagi gyerekorvosunkat is hivtam mar, ö is virusos fertözesre tippel, igy tavolsagilag nehez diagnosztizalni.
Moinden valaszert halas vagyok!!
Köszönettel Pele1 Olga
 
 


Szia!
Nem akarok nagyon okoskodni,de ha egy romlott kajától van akkor az inkább bakteriális fertőzés nem :!: Honnan a vírus?
De lehet,hogy hülyeséget mondok.... :oops:
A tíz nap nekem egy kicsit soknak tűnik,akár mi is az...
A sötét vizelet,bármilyen gyógyszer szedése melett előfordulhat szerintem...
Hát nem nagyon tudtam segiteni :(
Jobbulást kivánok
Vendég
 


Sziasztok!
Nemetorszagban elünk, a ferjem itt dolgozik, kisfiunk ket es fel eves.
Kb 5 hete Niko sirni kezdett, a pocakjat simogatta, mint ami faj,es elkezdet hanyni. Meg ketszer hanyt aznap. Masnap a szeklete egesz vilagos lett, hanyni hanyt, es nem maradt meg benne semmi.
Ez szombaton kezdödött, es hetfön elmentünk körzeti orvoshoz, szekletet vittem magammal, mert nagyon furcsa volt, egesz vilagos, majdnem feher, es teljesen kemeny, szekredeses szeklet.
Az orvos hazaküldött bennünket virusos gyomor es belrendszeri fewrtözesel, mondvan majd elmulik..
Ket nap mulva Niko meg rosszabbul volt, es mivel itt szerdan nincs orvos, ezert az ügyeletes korhazba mentünk, de a szeklet mellet mar vizeletet is vittem , mert az meg egesz sötet lett. Mint egy nagyon erös fekete tea.
A doktornö szinten a virusos nyvajaval küldött el, a szekletet meg sem nezte , egyfolytaban valami hasmeneseröl beszelt, ha megnezte volna a szekletet latta volna, az en fiam szekrekedesel küszködött.
A lenyeg, 10 nap mulva, amikor Nikomar nagyon sokat leadott, vegre vert vettek töle, es a szekletet is vegre laborba küldtek.
Masnap hivtak telefononm, hogy Niko hetatitiszes, es korhazba kell mennünk, de nem a es nem hepatitis b.
A korhazban rögtön vert vettek, es mindent laborba küldtek, a ver laborertekie nagyon rosszak voltak, es nem talatak semmit, semmi hepatitiszt, ekkor ultrahanggal neztek meg a hasüreget, es epekövet talatak nala, ami 7 mm hosszu volt.
Mütetet javasoltak, mert Niko csak Dedanoletta kuppal nam hanyt, es voltak etelek amiket meg azzal is kihanyt.
Aztan a 4 napon a korhazban Noro virussal fertöztek meg a kisfiut, igy a mütet elhalasztodott meg meg 4 nappal.
A követ kivettek, es elküldtek laborba, ahol megallapitottak, hogy a kö 80 %-ban carbonat tartalmu calciumfoszfat a masik 20 % nem definialhato.
Az rovosok azt mondjak volt egy masodik kö is , ami elment, es ez okozta a vilagos szekletet, meg az allando rosszuletet.

A korhazbol ugy lettünk elengedve, hogy ket heteb belül vert es vizelet ellenörzese szükseges, sajnos a mi orvosunk epp szabira ment aznap amikor hazajöttünk, a helyettesitö meg nem akar semmit elkezdeni, ami meg ket het szünetet jelent Nikonal.
A felnött körzeti orvosunk velemenye, hogy Nikonal meg kellene nezni, nincs-e anyagcsere zavar nala, mi az amit a szervezete nem tud feldolgozni etelt.
Hat en allok, mint akit fejbe vagtak,mert ugyan a csaladunkban mind a ket oldalon a nagymamak epe mütütek, söt mar a 30 eves öcsem is, es itt az egyik orvos azt mondja genetikai örökseg, nem kell vele foglalkozni, a masik azt mondja anyagcsere zavar, tudna nekem segiteni, mi lehet ez?
Hogyan lehetne ezt megtudni, mi okozta egy ket es fel eves kisfiunal az epekövet?
Esetleg tudna nekem valakit ajanlani, ha vegre hazaerünk, kinel vagy hol tudnank Nikot kivizsgaltatni?
Mert itt nemetorszagban egyenlöre minden rosszul indul, es ami a gond tul kesön. A nemet orvosok tul lazan vesznek mindent, aes amit nem tudnak megmagyarazni, virusos fertözes, ug yranezesre.

Hat ez ez lett a virusos valamiböl, a nemet rovosok nem strapaljak magukat, ha tudtok, segitsetelk.
esetleg interneten elerhetö orvos ha tudnatok ajanlani.
Minden segitseget megköszönök:
Pele
 
 

 
 

kedves Pele
Tökéletesen megértem az aggodalmad. Engem 30 évesen műtöttek epére,miután már nagyon rosszul voltam,a víztől is hánytam...
Most jelenleg babát várok,és nem ok minden,sokszor van gond az emésztésemmel.
Sajnos orvost nem tudok ajánlani,engem Pécsen műtöttek.
Azt elhiszem,hogy az epekő lehet örökletes hajlamtól is,de olyant még nem hallottam,hogy egy 2.5 éves kis emberkénél kialakuljon...
Szerintem biztos,hogy van még valami ételtolerancia a háttérben. Ne hagyd annyiban a dolgot,vizsgáltasd ki mindenképpen. Szerintem elég lesz egy ételallergia teszt is. Vagy olyanon már voltatok?
Ezt szerintem bármelyik rendelőintézetben megcsinálják.
Tudom,nem igazán tudtam segíteni,csak együttérzésemet szeretném továbbítani neked. Kérlek írj majd,hogy mi lett veletek,hogy van _Niko,nagyon érdekel.
Szorítok nektek...
Vendég
 


Szia Cseri!
Tudnal valakit Pecsen ajanlani,mert ha otthon vagyunk, en Pecsen lakok, a Rozsadombon. :)
 
 


Cserikem, en nemetorszagban elek, a ferjem dolgozik.
Most a mütet ota Niko jol van, de azert az orvosok mindenfelet mondanak, es jo lenne tudni mi is all a dolog hattereben.
 
 


csak azt ismerem,aki engem műtött,őt dr.Gőbel Gyulának hívják,a megyei kórházban van. Nagyon szimpatikus ember,nekem legalábbis az volt.
De azt nem tudom,hogy foglalkozik-e kisgyerekekkel is?De valami okosat biztos tud mondani...Igaz,azt sem tudom,ott van-e azóta még...
Én Szekszárd mellett lakom,ide inkább ne gyertek,semmi jót nem tudok mondani. De a Pécsi kórház szerintem sokkal jobb,mint a szd.-i.
Örülök,hogy jobban van a kisfiad. Azért figyeljetek,hogy mit eszik. De gondolom ezt elmondták a kórházban is,a műtét után...
Vendég
 


Cserikem, azt mondtak par napig kimelö etelek, aztan ujra ehet mindent.
Ennyi volt a korhazi felvilagositas a korhazbol valo hazaengedes utan.
Szerintem meg Szekszardon is jobb a helyzet, mint itt.
Mar le kellett volna vennie a körzeti porvosnak a mütet utani elsö kontroll vert laborhoz, de mivel a mi körzeti dokink szabin van meg juni 11 ig, a helyettesitö dokihoz mentünk, ami irdd es mindd semmit nem akar csinalni, mondvan a mütet megvolt, a gyerek latzsolag rendben van, mit akarunk meg?
Ez örület ami it kint van.......
 
 


Cserikem, azt mondtak par napig kimelö etelek, aztan ujra ehet mindent.
Ennyi volt a korhazi felvilagositas a korhazbol valo hazaengedes utan.
Szerintem meg Szekszardon is jobb a helyzet, mint itt.
Mar le kellett volna vennie a körzeti orvosnak a mütet utani elsö kontroll vert laborhoz, de mivel a mi körzeti dokink szabin van meg juni 11 ig, a helyettesitö dokihoz mentünk, ami irdd es mindd semmit nem akar csinalni, mondvan a mütet megvolt, a gyerek latzsolag rendben van, mit akarunk meg?
Ez örület ami it kint van.......
 
 


A Göbel dr?
Ismerem hallasbol, asszem most Szigetvaron van. :)
 
 


régebben a Szigetvári kórház igazgatója volt,tavaly januárban már biztos,hogy Pécsen volt. Lehet visszament szigetvárra,nem tudom...
De az szerintem nem igaz,hogy ehet mindent a kisfiad...
Vagyis ehet,de mértékkel ehet csak fűszereset,olajos,zsíros dolgokkal is vigyázni kell...meg a tejtermékkel. Egy epe nélküli szervezet azért nem ugyanaz,mint egy epés,még akkor is,ha idővel az epevezeték átveszi az epe funkcióját...
Szerintem mindenképpen menj el Pécsen,ha itthon lesztek. Nekünk,miután műtöttek,egy rendes eligazítást tartottak,hogy mit lehet,mit nem...persze,ez egyéni tolerancia kérdése is...
Vendég
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: