Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Remélem tud valaki hasznos tanácsot adni.Kisfiam 10 hónapos.11 hetes kora óta végigaludta az éjszakát de amióta elkezdtük a hozzátáplálást(6 hónaposan)éjszakánként állandóan felsír,erőlködik és ha szerencsénk van,akkor kicsúszik a puki.Szegénykém van úgy,hogy felsír,megfordítom és félálomban tornáztatom.Napközben,amikor mozog semmi gond nincs de éjszaka....
Kipróbáltuk már az Infacolt és az Espumisant(jelenleg is ezt adom neki) de igazán nem látok javulást.2 féle homeopátiás szerrel is megpróbálkoztunk sikertelenül.Kerülöm a puffasztó kajákat én is,mert még szopik.A védőnő azt mondta,hogy ilyen fajta és majd kinövi de mikor???
Jó lenne egy nyugis éjszaka de az nem ma lesz,mert amióta elkezdtem ezt a levelet írni már 4× kellett bemennem hozzá :(

Üdv Juci
 


Szia Juci!

Van egy olyan készítmény, hogy Smecta. Ez a görcsöket szünteti meg, akkor kell adni amikor sír. Késhegynyit picike vízben fel kell oldani és fecsivel beadni a szájába.

Nekünk bevált.

Sok sikert.
Lilka
 
 


Szia Lilka!

Most vettem észre,hogy üzentél!Ne is gondoltam volna,hogy ilyen hamar lesz segítség :) Tavaly írtam ide a rendelőbe,amikor ez az egész elkezdődött de nam kaptam azóta sem választ :(
Holnaptól munkaszüneti nap lesz,ezért lehet,hogy csak hétfőn tudok patikába menni de kipróbálom mindenképp és írok a fejleményekről.
Köszönöm a tippet.
Üdv Juci

Üdv Juci
 

 
 

Szia Lilka!

Nem tudom olvasod -e majd ezt az üzit.Kérdezném,hogy tuti ilyen gondotok volt?mert most voltunk dokinál,mert náthás a kisfiam és rákérdeztem erre a Smecta-ra. :oops: Azt mondta a doki,hogy hasmenésre adják ezt a készítményt.A kisfiamnak nincs szerencsére székletproblémája.Az elején szorulós volt (még most is néha) de már helyrejött.
Ha netán olvasod,akkor írj légyszi.vagy ha van ötlete valakinek.
Üdv Juci

Üdv Juci
 


Szia

Van olya aloes készítmény ami segíti a gázok távozását az a neve activátor, annyi cseppet kell adni belőle ahány kg a baba és nagyon jó tapasztalatok vannak.

Ha szorulós a baba van őszibarackos aloe gél ami már 1 napos babának is adható hiszen az aloe növény belső géljéről van szó. Ez szépen beszabályozza a baba székletét és immunerősítő is. Egy kanna gél tovább elég mint 1 haónap a kisbabának és kb 6000 Ft.

bővebben moni0511@freemail.hu
 


Szia Juci!

Igen a Smecta hasmenésre való. Viszont a hasmenés gyakran jár bélgörcsökkel és valószínüleg ahogy a bélgörcsöket megszünteti lelassítja a bél mozgását ezért okozhat szorulást. Nem kell egy egész zacskót adni neki, csak amikor látod hogy fáj a hasa egy késhegynyit feloldassz pici vízben és azt adod neki (egy kávéskanálnyi vízben). Nekünk sikerült. Ha mégsem lenne nektek jó, akkor is van otthon vészszükség esetén "gyógyszer" hasmenésre. :D

A gyerekorvosunk ajánlotta! Nem én találtam ki. Egy próbát megér szerintem, annyira kétségbeesettnek tűntél. Én is sokmindent kipróbáltam már. Más vizsgálatokat nem javasolt a dokitok?

Lilka
 
 


Szia Lilka!

Örülök,hogy írtál.Gondoltam,hogy nem te találtad ki,nem is azért írtam.Sajnos a helyzet azóta is változatlan.Végül is tényleg megér egy próbát.
Nem javasolt semmi vizsgálatot a doki.A védőnő is annyit mondott,hogy ilyen fajta és majd kinövi.
Majd írok,hogy milyen eredmény lett.
Köszi a választ.

Üdv Juci

Üdv Juci
 


Szia Lilka!

Jó lenne azt írni,hogy bevált :cry: de sajna nem.Ráadásul néha úgy megfogta a székletét,hogy megkellett hőmérőznöm.Még mindig éjszakázunk és most még ráadásul jön a Peti foga is.
Olyan jó lenne okosnak lenni,hogy mit kellene csinálnom,hogy jó legyen neki de már teljesen tanácstalan vagyok.Nem is az zavar,hogy fel kell kelni hozzá,hanem,hogy szegényem úgy sír néha :cry:
Azért köszönöm szépen.Most úgy döntöttem,hogy elhagyom az Espumisant is és megpróbálom mégegyszer a homeopátiás golyót.
Majd meglátjuk....

Üdv Juci
 


Juci!

Nagyon sajnálom! :cry: Annyira reménykedtem! Te eszel tejterméket? Bár ez rossz kérdés, mert valószínüleg igen. Azt olvastam, hogy a tejcukor intolerancia is okoz ilyen tüneteket. Mi lenne, ha kiiktatnád a tejtermékeket 2-3 napra? Hátha jobb lesz.

Én azért felvetném a dokinál egy gasztroenterológiai kivizsgálás lehetőségét, mert azért ők már több ilyet láttak.

Írjál majd.
Lilka
 
 


Szia!

Gondolom akkor neki se adjak tejterméket,ugye? :cry: Pedig imádja,főleg a túrót na és a túró rudit (persze csoki nélkül).Most ahogy átgondolom a tejterméket a túrós dolgon kívűl nem is eszik meg semmit.Próbálkoztam pár dologgal de elutasította,én pedig nem erőltetem.
3 napja nem adok neki semmit estére.Az első 2 éjszaka egész jó volt.Nem azt mondom,hogy nem kellett felkelnem hozzá de a kb. 15 helyett 5-ször.Már-már kezdzem reménykedni tegnap éjjelig.
Katasztrófa volt,egyfolytában felsírt,mire visszaaludtam volna már kelhettem is.5 után volt 2 óra (7-kor kelt),amikor nem sírt fel.
Pár hét múlva megyünk az 1 éves tanácsadásra,akkor rákérdezek én is erre (bár eddig is mindig mondtam),mert tényleg kimerítő mostmár ez az egész.Ha a férjem megy be hozzá(szegény ő is segíteni szeretne,hogy tudjak aludni),az még rosszabb,mert vele huncutkodni,játszani akar éjszaka is.Ezért maradok én,mert ha én megyek,akkor tudja,hogy alvás van és meg sem próbál kezdeményezni a játékra.
Hát most ennyi a fejlemény,remélem a tegnap éjjel csak véletelen volt.
Tudod mi a legrosszabb még?hogy annyi minden ki kell iktatnom nála kajában ( a kortársai már simán eszik pl.cukorborsó,zöldbab,karfiol stb...) és nálam is persze a cickó miatt.Szeretnék én is változatosan főzni neki de olyan nehéz.Ja persze a zöldbabon kívűl teszteltem a kajákat.A karfiol után (pici volt a főzelékben) 20 perc után ordított,mint a sakál.
Inni sem adok neki kamillateán kívűl semmit.Mondjuk örülök,hogy egyáltalán mostmár ezt megissza egész szépen.
Most mennem kell tízóraiztatni.
Írok maj de még pár hét vissza van a tanácsadásig.

Üdv Juci
 


Szia Juci!

Na, most viszont, hogy írtad ezt a huncutkodást, szöget ütött a fejembe. Nem lehet, hogy élvezi, hogy berohangálsz hozzá és semmi köze az emésztéséhez. Esetleg éhes is lehet! Úgy nem szabad lefektetni, hogy nem adsz neki enni! Egy kisgyerek akkor alszik jól ha tele a pocak.

Nekem van egy olyan gyanúm, hogy most már rá is játszik erre az egészre. Persze nem zárom ki, hogy vmi van a hátterében, de mi lenne, ha egy-két éjszaka (tartva a diétát), mégsem mennél be hozzá csak beszólnál neki az ajtóból és úgy nyugtatgatnád. Lehet, hogy inkább alvási gond ez nem is emésztési, vagy a kettő együtt.

Hajrá!
Lilka
 
 


Sziasztok

Az én véleményem az, hogy hasifájós vagy nem lehet hogy jön a foga? Én 2 éves koráig minden éjjel mosogató rongy voltam 8 hónapig a hasija fájt aztán jöttek a fogai:))


Hasifájásra nagyon jó ( sajnos én akkor még nem ismertem ) az activátor nevű aloes készítmény.
 


Sziasztok Lilka!

Amikor bemegyek hozzá,sőt rosszabb éjszakán ott alszok vele a szobában,persze ő a kiságyában,amikor felsír erőlködik nagyon és amikor nagyon sír felveszem,egyből lehajtaja a kis fejét a vállamra,én úgy hívom,hogy döcülöm a kis hátsóját és alszik tovább.Elég sokszor ugye,ahogy felveszem felhúzom a lábát így csökkentem a görcsöt és ahogy ez így hülyén hangzik de ahogy rázom vagy rázkódik a döcitól PUKK és kint van.Utána simán leteszem és alszik tovább.Persze nem kell mindig kivenni,néha elég ha egy kicsit maszírozom (hason alszik) a derékrészt és akkor is kicsusszan a PUKK.Persze éhesen nem teszem le aludni.Viszont a foga az tuti,hogy jön.Alvási zavara az tuti nincs,mert pici kora óta nagyon jókat alszik napközben is.Éjszaka sem lenne gond ha ez nem lenne.Azt hozzá kell tennem,hogy amióta nem adok neki semmit,mintha javulna a helyzet.Már 5-nél többször nem kell felkelni hozzá persze van,hogy nyöszörög de egy kis csssst elég és abbahagyja.Ki tudja a végén tényleg kinövi????Ki tudja?

Üdv Juci
 


petererik írta:Szia Lilka!

Amikor bemegyek hozzá,sőt rosszabb éjszakán ott alszok vele a szobában,persze ő a kiságyában,amikor felsír erőlködik nagyon és amikor nagyon sír felveszem,egyből lehajtaja a kis fejét a vállamra,én úgy hívom,hogy döcülöm a kis hátsóját és alszik tovább.Elég sokszor ugye,ahogy felveszem felhúzom a lábát így csökkentem a görcsöt és ahogy ez így hülyén hangzik de ahogy rázom vagy rázkódik a döcitól PUKK és kint van.Utána simán leteszem és alszik tovább.Persze nem kell mindig kivenni,néha elég ha egy kicsit maszírozom (hason alszik) a derékrészt és akkor is kicsusszan a PUKK.Persze éhesen nem teszem le aludni.Viszont a foga az tuti,hogy jön.Alvási zavara az tuti nincs,mert pici kora óta nagyon jókat alszik napközben is.Éjszaka sem lenne gond ha ez nem lenne.Azt hozzá kell tennem,hogy amióta nem adok neki semmit,mintha javulna a helyzet.Már 5-nél többször nem kell felkelni hozzá persze van,hogy nyöszörög de egy kis csssst elég és abbahagyja.Ki tudja a végén tényleg kinövi????Ki tudja?

Üdv Juci
 


Lilka!

Most nézem,bocs a sziasztokért.

Üdv Juci
 


Szia Nellibaba!

Igen,biztos a fozás is közre játszik,mert mostanában este csak akkor szopik ha bekenem az inyét Dentinoxal.Be van duzzadva a foginy fent és lent is.

Üdv Juci
 


Szia Juci!

Örülök, hogy javuló a tendencia! Így tovább!

Sok sikert!

:) Lilka
 
 


Szia Lilka!

Köszi aranyos vagy.Remélem mire a következő levelet írom már végigalusszuk az éjszakát. :)

Üdv Juci
 


Sziasztok!

Bár én csak egy nagymama vagyok, de engedjétek meg, hogy néhány mondatban reagálja .

Az én fiam is nagyon sokat sírt és azt mondták nekünk is, majd kinövi. Hát nem nőtte ki! Vannak ételek, amiket nem eszik, mert nem bírja, pedig felnőtt már.
A gondok 6 hónapos kórtól kezdődtek, amikor a szopás mellé bejöttek a különböző ételek. A puffasztó ételeket, a tejes dolgokat módjával ehette, de a rostos anyagokhoz hozzá kellett szoktatni. Volt gyakran, étkezése után édeskömény teával kellett megitatni (természetes anyag, az orvos csak ezt ajánlotta), mert segített a gázok eltávolodásában.
A fogzáskor az érzékenyebb babáknál előfordul hasfájás, sőt gyakran hasmenés is. A rágófogak kibújása előtt van, hogy belázasodik a baba, éjjel, szinte felsikolt.
Amit nem árt megfigyelni a tejes dolgok fogyasztásakor (különösen a tehéntejnél) nincs-e puffadás, zuborgás is, mert akkor érdemes megvizsgáltatni, mert lehet, hogy egész életen át kerülni kell, ha érzékeny.
Nem okoskodni akartam, sem kioktató lenni, csupán a segítés motivált.
roni nagyi

Kép
Kép
 


Sziasztok fogzásra az aloe zöld krémje nagyon jó jobb mint a dentinox.
 


Sziasztok! Nekem a Viburcol nevű homeopatiás kúpot ajánlották, bár a kisfiam 2 alsó foga észrevétlen jött ki, a Dévény féle spec masszázs utáni fájdalmakra( mivel felébredt miatta éjszaka, pedig 3 hónapos kora óta végigalussza már, most 8 hós)kipróbáltam és bámulatos hatása van!!!!A gyógyszerész szerint még megfázásnál is jó!!!Nincs mellékhatása, nem kell a fogát kenegetni, nem nyeli le, kényelmes és nagyon hatásos. :lol:

benianya


Kedves Roni nagyi!

Egyáltalán nem okoskodás,amit leírt,sőt...Köszönöm a hozzászólást.Tejterméket Lilka is írta,hogy pár napra hagyjam el.Tejet még nem kap,mivel még nincs 1 éves és még szopik.Nekem is azt mondták,hogy elnövi de igyekszem odafigyelni,hogy mit kap.Peti csak a kamillateát hajlandó meginni azt is izesítés nélkül,még a rostos leveket sem issza meg.
Köszönöm a hozzászólást mégegyszer.

Üdv Juci
 


Szia benianya!

Tényleg jó a kup és még a kamomilla vuglaris golyók is fogzásra.

Köszike.

Üdv Juci
 


Szia!

szegény olyan nehéz kitalálni hogy mi lehet a baj. A smectát nekünk is hasmenése adták. Én amikor mér hozzátápláltunk adtam egy pici szilvalekvárt ha szorulása volt de csak nagyon picit ha meg hasmenése arra inkább anyatejben feloldható probiotikumot mert attól elmúlt a hasfájás nekünk az volt a mentsvár:) a mai napig azt adok neki hasfájásra csak most már a rágótablettát is szét tudja rágni a teknősöset.
 


Nekünk fogzáskor volt hasmenéses mi protexin restore-t adtunk neki tápszerhez, simán megitta és a hasmenése is rendbe jött. Hát igen nagyon nehéz kitalálni éppen mi fáj szegénykéknek. De kitartás csak túl leszünk ezen a kiskoron!
klara11
Budapest XI. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron