Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok! Olyan éttermet, panziót, hotelt szeretnék találni ahol vállalják tejallergiás menü elkészítését (itthoni és külföldi ötletek is érdekelnek). Én itthon az alsópáhoki Colping Hotelről tudom biztosan, hogy bármilyen diétás étrendet elkészítenek. Ha valaki tud még ötletet adni, annak nagyon örülnék. (Tengerparti hotelnek pedig különösen 8) ) Köszi


Szia!
Sajnos nem tudok ilyet, de nekünk is tejallergiás volt a kisfiunk, és mindig olyan helyre mentünk nyaralni, ahol svédasztalos kaja volt. Így biztosan tudtam neki olyan ételeket összeválogatni, amiket ehetett. Persze néhány "kelléket" mindig vittünk magukkal (tápszer, téliszalámi, némi nassolnivaló), hogy pl. ha reggelihez csak beazonosíthatatlan felvágottak vannak, akkor is tudjak mit adni. A Kolpingról csak annyit tudok, hogy borzalmasan drága, de az rendes tőlük, hogy készítenek diétás kaját :D
 
 


Szia Judit! Köszi a segítséget. Jó ötlet a svédasztal, de felmerült bennem, hogy ott sem lehet biztosra menni... Nem tudom például megállapítani, hogy a kenyérben van-e tej, esetleg a levesben leveskocka v. a húst nem tejben pácolták-e. Annyi tapasztalatom már van, hogy a legelképesztőbb kajákban találunk tejet, amikről sose gondoltuk volna... Ezért szeretnék olyan helyeket találni, ahol biztosan tejmentesen főznek, ha kérjük.
A múlt idő azt jelenti, hogy már kinőtte? :D Van remény?

 
 

Szia, rég írtad, de talán olvasod. Konkrét helyet nem tudok írni Neked, bár már elég sok helyen megfordultunk az elmúl hét évben. A tapasztalatom az, hogy a helyek 90% rendkívül segítőkész ételallergiás gyerekek kapcsán. Ennek csak a tájékoztatlanságuk szab határt. Tehát ha Te megfelelő ismeretekkel rendelkezel, tudod, hogy mik a veszélyforrások, miben mi lehet, és ezt meg tudod beszélni a vendéglátóhellyel, nagyon jól be lehet tartani a diétát. Többségében pozitív tapasztalataim vannak ezen a téren, ami engem meglepett. :)
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron