Új privát üzeneted érkezett!

imádom az internetet :) sok sok mindenre rálehet jönni és tájékozódni, tapasztalatokat szerezni és olvasni.én is úgy tudtam hogy a bérest lehet adni mindenféle betegnek.de ez a grapefruit magos kivonatos valamit még én nem láttam sehol sem hogy írták volna. ha valamiféle gyógymód náthára meg hasonlókra akkor szívesen meghallgatnék valakit aki tudja mire is van :P
 


a grapefruit mag kivonat az lényegében hasonlít a béres cseppre..mondjuk keserűbb és emiatt a gyerkőcöknek is jóval nehezebb beadni. De a béres cseppben más összetevők vannak más nyomelemek. Bár szerintem átfedések vannak. De az együtt szedését szerintem nem ajánlaná egy doki sem. Ha jól tudom más nyomelem tartalmú étrendkiegészítővel nem nagyon szabad szedni.
 


gemkacsa írta:kipróbálom a bérest, remélem hajlandó lesz meginni :))


Lehet trükközni. Már valaki írta itt a fórumon a gyümölcsleves ötlete. Az se rossz, de még így is lehet kicsit érezni az ízét. Ha kicsit nagyobb a gyerek, akkor megérti, hogy miért kell meginnia, de kisebbeket nehezebb kicselezni. Főleg mikor jön a válogatós, semmit nem eszek, nem iszok, ami nem a fogamra való korszakuk. Ha kis mennyiségű gyümölcslébe adagolod a cseppeket, akkor a gyerek már meg is itta, mire rájön, hogy rossz az íze:D
Egy tuti, hogy teába nem ajánlatos rakni. Egyszer próbáltuk és teljesen elsötétedett tőle :/
Sok sikert a próbálkozáshoz! ;)

 
 

fiatalanyuka írta:
gemkacsa írta:kipróbálom a bérest, remélem hajlandó lesz meginni :))


Lehet trükközni. Már valaki írta itt a fórumon a gyümölcsleves ötlete. Az se rossz, de még így is lehet kicsit érezni az ízét. Ha kicsit nagyobb a gyerek, akkor megérti, hogy miért kell meginnia, de kisebbeket nehezebb kicselezni. Főleg mikor jön a válogatós, semmit nem eszek, nem iszok, ami nem a fogamra való korszakuk. Ha kis mennyiségű gyümölcslébe adagolod a cseppeket, akkor a gyerek már meg is itta, mire rájön, hogy rossz az íze:D
Egy tuti, hogy teába nem ajánlatos rakni. Egyszer próbáltuk és teljesen elsötétedett tőle :/
Sok sikert a próbálkozáshoz! ;)


Mi is kevés gyümölcslébe tesszük, és általában reggeli, ebéd közben veszi be (ha eszünkbe jut :D), így még kevésbé érzi az ízét :)
Teát tényleg elszínezi, de én pl szoktam teával bevenni, nem zavar a színe, és az íze meg elnyomja a cseppét :) Ja és gyümölcsteát nem színezi el :)


Nem értem miért baj az, ha elszínezi a teát :D vannak alapból nagyon sötét teák is.
Esetleg lehet még nagyobb rosttartalmú italokkal próbálkozni.
Én erre mindig facsarok friss narancslevet, mert amúgy sem kell sok innivaló ehhez a pár csepphez, 1 dl bőven elég.
Szerintem lehet szedni más, nyomelemeket tartalmazó kiegészítőkkel, mert pl. a Béresnek sem csak ez az egy "csepp-terméke" van (front elleni, porcerősítő, B6, Magnézium....Ott vannak az idősek. Ők több ilyet szednek egymás mellett).
De hallottam olyanról is, ami már külön ízesített gyermekek számára.
 
 


eszi34
különböző nyomelemkészítményeket én sem adnék/szednék egyszerre. A vitaminoknál is megvan a napi szükséges adag, ott sem ajánlatos túllépni ezt, főleg a zsírban oldódóknál.
A béres a magnéziumB6-nál is írja megjegyzésként, hogy

fokozott figyelmet kell fordítani más vitamin, ásványi anyag és nyomelem tartalmú készítmény együtt szedésekor, hogy ne lépje túl a biztonságos mennyiséget

De itt lehet tájékozódni erről bővebben, ha pedig más márka termékeit szednénk párhuzamosan, főleg, ha egy dolog erősítésére különbözőt, akkor mindenképp érdemes orvost, gyógyszerészt megkérdezni!
http://beres.hu/hu/termekek/beres_csepp/
 
 


Köszönöm a segítségeteket! Beadtam a lánykámnak a bérest gyümölcslével, és valóban észre sem vette. Remélem, hogy a sok dicséret, amit ez a készítmény kapott igaz... Azért mindenképpen úgy gondolom, hogy a zöldség és a gyümölcs sem elhanyagolható még emellett a készítmény mellett sem. Remélem nem lesz beteg, mert jönnek a téli hónapok és az influenza szezon. Elolvastam, hogy végül is mire is jó ez a készítmény, és a fáradékonyságtól kezdve, a betegségek ellen, sőt hiányos táplálkozásra is. Egyébként szedhetik cukorbetegek, és tejcukor érzékenyek is. Szóval ha beválik ,akkor ez egy nagyon jó immunerősítő készítmény...Majd még írok, hogy mire jutottunk, ha végre kifejtette hatását, vagyis lejár az az idő ami az útmutatón volt...Szóval akkor majd leírom a tapasztalataimat... :D
 
 


gretta, egyelőre mi is csak várjuk az eredményét. Sajnos megint megbetegedtünk, de most az egész család, pedig szedünk a 'feltöltődési' időszakban c-vitamint.. :(

Mondjuk én azért bízom benne, hogy ha lemegy az első betegséghullám az oviban és a Béres is hat már, akkor jobban fogja bírni a lánykám a 'kiképzést'. És remélem mindez bekövetkezik hamarosan, mert csak maximum február végéig akarjuk szedni a Bérest és aztán beiktatjuk a szünetet, onnantól meg esetleg c-vitaminnal segítünk rá az immunvédekezésre.
 
 


barhelg írta:gretta, egyelőre mi is csak várjuk az eredményét. Sajnos megint megbetegedtünk, de most az egész család, pedig szedünk a 'feltöltődési' időszakban c-vitamint.. :(

február végéig akarjuk szedni a Bérest és aztán beiktatjuk a szünetet, onnantól meg esetleg c-vitaminnal segítünk rá az immunvédekezésre.


Kedves fórumozók!

Ne haragudjon senki, de muszáj, hogy írjak! A szintetikus vitaminok nem csak tapasztalati úton, hanem klinikailag is bizonyítva vannak, hogy maximum 10%-ban szívódnak fel, és ennek is csak töredék a hasznosul szervezetünkben. Ergo ez szinte teljesen felesleges pénzkiadásnak számít. Több, mint 5 éve tapasztaljuk, hogy a magas beltartalmi értékű vegyszermentes zöldségek, gyümölcsék képesek csak megoldást nyújtani immunrendszerünk és szervezetünk feltöltődéséhez. na jó, de hol találunk olyat? Van egy egészségvédő klubunk, amely segítséget nyújthat a beszerzésében.

És egy kis tudományos írás:
fiatalsag
Budapest
 
 


gretta írta:Remélem nem lesz beteg, mert jönnek a téli hónapok és az influenza szezon.


A bodzabogyó igen gazdag létfontosságú
vitaminokban (C-, A-, E-, B1-, B2-, B3-vitamin), ásványi
anyagokban, aminosavakban, fehérjékben és flavonoid
típusú vegyületekben, antociánokban (ezektől fekete a
bodzabogyó), mikroelemekben (vas, kálium, kálcium,
magnézium, foszfor), illóolajokban. A bodzabogyó hatékonynak bizonyult számos influenza vírus törzzsel szemben, mint a
laboratóriumi, mint a klinikai vizsgálatok során. A klinikai vizsgálatokban A és B típusú influenza
vírussal fertőzött betegeknél az átlagos gyógyulási idő (6-10 nap), míg a bodzabogyó instantot
szedő betegeknél csak 3-4 nap volt. A betegek vérének vizsgálata kimutatta, hogy a terméket
fogyasztók vérében magasabb volt a vírus ellen termelt ellenanyagok szintje, mint azoknál, akik
nem kaptak bodzabogyó instantot.
Laboratóriumi körülmények között a H1N1 vírus szaporodását is gátolta. Alleluja! :-)
fiatalsag
Budapest
 
 


barhelg írta:regina78,
a Normaflore kifejezetten erre való, szokták is adni antibiotikummal párhuzamosan, visszaállítja a bélflórát. Ezt mindeképp add neki.

Tápszer téren meg pro- és prebiotikumos csecsemőtápszerek mindenképp jók, szerintem semmivel sem lehet ilyen szempontból rosszabb a dm-es, de ha téged megnyugtat, akkor vedd inkább az ismert márkájút. Szerintem azok közül is mindegy melyik márkát, a lényeg, hogy probiotikus legyen.

Cukorbeteg gyerek vitaminpótlálsára senki nem tud tanácsot? :(


Kedves regina78!

Cukorbetegeknek az úgynevezett csicsóka instantot tudom ajánlani. Gyermekek is fogyaszthatják, hiszen már a nyálkahártyán keresztül is fel tud szívódni. Van hozzá sokféle gyümölcskoncentrátum. Nem étrendkiegészítő, így 100%-ban hasznosul. (Szervezetünk nem vitaminokhoz van szokva, hanem tápláléknövényekhez, így a felszívódásnál és hasznosulásnál nagyon fontos a sok más összetevő, melyek a növényekben jelen vannak, mint pl. az enzimek, flavonoidok, színanyagok, rostanyagok, amelyekben megtalálható a Q10 is stb stb.)

Privátban szívesen írok többet.

Szép napot minden kedves fórumozónak!

Sok szeretettel:
fiatalsag
fiatalsag
Budapest
 
 


regina78 írta:Sziasztok!Segítenétek?Másfél éves a kislányom és most esett át egy nagyon ronda vírusfertőzésen,ami hasmenéssel,hányással járt.Mivel tudom visszaállítani az antibiotikum után a normális bélflórát?Sajnos már 1 éves kora óta tápszert,és nem anyatejet kap,így pl. nem tudom melyik a legjobb választás ilyen esetben,nem hiszem hogy pl. a dm-es tápszer sokat segítene ilyen esetben.eddig mildibé-t,meg nestlé-t kapott.


Kedves regina78!

Vírusfertőzésre antibiotikum? Ne haragudj, de tudomásom szerint az antibiotikum csak élő mikroorganizmusokra hat, mint pl. a baktériumok, vagy különböző bacillusok. Ezt különböző kémiai vegyületek által érik el, amelyek méregként hatnak a sejtekre. Sajnos a legtöbb a bélflórára is negatívan hat, így azt valóban újra kell építeni. Vírusfertőzésre csak az ezüstkolloid jó, mivel a vírusok nem számítanak az élő mikroorganizmusok körébe. Ezüstkolloidnál fontos, hogy OÉTI engedélye legyen, pozitív ion tartalma 1% alatti legyen, legalább 5 kilences (99,999 %) tisztaságú ezüstből készüljön. Jelenleg a piacon egyetlen ilyen készítményt ismerek, privátban szívesen megírom, melyik az.
- Probiotikumnál nagyon fontos a csíraszám, a megfelelő kapszula, mint hordozó, hogy eljusson a bélbe a baktérium, a táptalaj (lehetőleg csicsóka), a hasznosulás, a baktériumok által termelt enzimek jelenléte, és a megfelelő "hibernálási" technológia. Nekem ajánlottak egy boltban nem hozzáférhető probiotikumot, amely még a tejcukor-érzékenységemet is elmulasztotta. A készítmény felhasználása 3 éves kor alatt nem javasolt, de utána tudok járni, mit lehetne adni helyette.

Szép napot minden kedves fórumozónak! :-)
fiatalsag
Budapest
 
 


Elvben egyet értek azokkal, amit írsz fiatalság, de a béres pl nyomelem készítmény, mely tartalmazza azokat a segédanyagokat is, melyek a nyomelemek felszívódásához szükséges. Ez alól a c-vitamin az egyetlen kivétel, de azt írja, is hogy kell mellé bejuttatni a szervezetbe.

Persze, hogy sokkal jobb a természetes formában bevitt vitamin, csak sajnos erre nem mindig van lehetőség.

És mi ez az instant, amit te ajánlasz? Ez mit jelent, ki van vonva belőle a nedvesség és aztán hígítva kell fogyasztani?

Kép
 
 


Sziasztok!Találtam egy cikket az immunrendszerrel kapcsolatban,bocsi ha már más is belinkelte,csak gondoltam témába vág nektek.

http://www.babanet.hu/tarsalgo/viewtopi ... 58#4177458

Egyébként tök jó ez a kis fórum,mert nagyon hasznos dolgokat irogattok!
 
 


Te jó éh,Te aztán felkészült vagy!! Örülök,ha ilyen emberrel akadok össze :)
Nem tudom ezek után határozottan azt mondani,hogy vírusfertőzése volt,mert ezek szerint nem tudom a különbséget.Csúnya volt a torka,és hamenése,hányása volt,a doki irta fel az antibiotikumot,én meg beadtam neki,ennyit tudok,gondolom ő tisztában volt vele,hogy miért épp így kezelte(legalábbis remélem...).
Nem tudsz valami értelmes infót ha már itt tartunk, a PRObiotikumos tápszerekről,illetve junior italokról?Én a betegsége óta mindig kizárólag azt veszek neki(tejet nem kap),de ezek után nem tudom valóban jó-e.

Üdv: Regina

Kedves regina78!

Vírusfertőzésre antibiotikum? Ne haragudj, de tudomásom szerint az antibiotikum csak élő mikroorganizmusokra hat, mint pl. a baktériumok, vagy különböző bacillusok. Ezt különböző kémiai vegyületek által érik el, amelyek méregként hatnak a sejtekre. Sajnos a legtöbb a bélflórára is negatívan hat, így azt valóban újra kell építeni. Vírusfertőzésre csak az ezüstkolloid jó, mivel a vírusok nem számítanak az élő mikroorganizmusok körébe. Ezüstkolloidnál fontos, hogy OÉTI engedélye legyen, pozitív ion tartalma 1% alatti legyen, legalább 5 kilences (99,999 %) tisztaságú ezüstből készüljön. Jelenleg a piacon egyetlen ilyen készítményt ismerek, privátban szívesen megírom, melyik az.
- Probiotikumnál nagyon fontos a csíraszám, a megfelelő kapszula, mint hordozó, hogy eljusson a bélbe a baktérium, a táptalaj (lehetőleg csicsóka), a hasznosulás, a baktériumok által termelt enzimek jelenléte, és a megfelelő "hibernálási" technológia. Nekem ajánlottak egy boltban nem hozzáférhető probiotikumot, amely még a tejcukor-érzékenységemet is elmulasztotta. A készítmény felhasználása 3 éves kor alatt nem javasolt, de utána tudok járni, mit lehetne adni helyette.

Szép napot minden kedves fórumozónak! :-)[/quote] :D :D
 


Bocsánat! rosszul "idéztem"! Elbénáztam :)
 


Nem baj regina78!Szerintem érthető volt.
 
 


kamilla85 írta:imádom az internetet :) sok sok mindenre rálehet jönni és tájékozódni, tapasztalatokat szerezni és olvasni.én is úgy tudtam hogy a bérest lehet adni mindenféle betegnek.de ez a grapefruit magos kivonatos valamit még én nem láttam sehol sem hogy írták volna. ha valamiféle gyógymód náthára meg hasonlókra akkor szívesen meghallgatnék valakit aki tudja mire is van :P


Sziasztok!

Én a lányomnak nem tudtam beadni a grépfruitmagcseppet még én is nehezen iszom meg bármiben is van érzem az ízét. Én pre- és probiotikumot szoktam neki adni mellette azért szerencsére szinte mindent megeszik. A grépfruit nálunk akkor jön számításba ha nátha van vagy ha gombásodás sőt az egyik fórumon azt is olvastam, hogy ha valakinek a körme gombás ara is külsőleg hatásos, tényleg mi lenne velem internet nélkül :) Anna gyógyszert nem nagyon szokott kapni ha elkerülhetetlen akkor évente egyszer beszed valami kórságot amire kell antibiotikum akkor is csak probiotikumot szedünk utána mondjuk kicsit annak is savanyú az íze rágható tabletta de ha iszik rá valami finomat akkor azért kibírja (ez az a teknősös, de nem akarok reklámozni);)
 


Sziasztok! (az én unokám 4 éves)immunerősítésre bátran javaslom a homeopatiás ECHINACIA D6-ot, szedése egy hétig napi 1x5, majd egy hét szünet és így tovább 4-6 héten át.
Ha lehet köhögésre is homeopatiás készítményt kap Stodal szirupot, mivel ez a szer úgy a száraz, mint a hurutos köhögésre egyaránt adható, ez évben újabb szert a HEEL cseppeket kapja köhögéskor, napi 2x10-et. Ha lehet mindenre homeopatiás szert adok neki.
Egyébként semmiféle íze nincs, így azt gondolja,hogy cukorka, és amikor bármi baja van, "kéri a bogyókat!"
Erről bővebben olvashattok a patikában kapható Homeopatia Napjainkban c. könyvből, ill. a homeopatia.info.hu oldalon sokféle betegséggel kapcsolatos kis füzetecske ingyenesen letölthető!
Szintén az említett honlapon bátran kérdezhettek homeopatiás orvosoktól, 1-2 napon belül megérkezik a válasz is! Üdvözlettel Mária
kertiborzaska
Gödöllő
 
 


Piciknek való probiotikumot szoktam hasmenős időszakban adni, meg a tápszerrel próbáljuk a nyomelemeket és vitaminokat pótolni, amit sajnos a tejhiány miatt nem tudok megadni neki :(
Nagy ötlet volt ez a tápszer, akárki találta is fel, sok gyereket mentett meg vele. Engem meg az a pasi mentett meg jó sok nyűgtől, aki ingyen kihozza az ajtónkig: http://minu.me/-tapszer
Ismeretlenül is köszi! :)
gwendeee
Budapest
 
 


Sziasztok!
Csatlakozom Kertiborzaskához! Echinacea CH15 megy naponta egy héten át majd egy hét szünet. A gyerek vidáman jár oviban és ha meg is betegszik kb 1-3 napig tart. (Igaz, az oviban nem engedik, hogy nagyon beteg gyerek fertőzze a többieket)
Az idéntől a kicsi is kapja. Probiotikum is megy kúraként.
És C vitamin,....természetes, nem szintetikus ha lehet.

Jó egészséget!
N.

Kép Kép
 


Sziasztok!

Stodal nekünk is nagyon bejött szinte hihetetlen hogy tök mindegy hogy száraz köhögés vagy hurutos mindegyikre jó!! Nálunk szerencsére volt anyatej Annát egy éves koráig szoptattam, de amikor volt szájpenésze (már a szó hallatán is rosszul vagyok) akkor kapott rá boraxot és nekünk akkor is ajánlották a por restore-t mert az anyatejben is feloldódik, és emlékszem kiskanállal adtuk a babának, nem mertük cumiból nehogy rákapjon. :) Ez se ma volt Anna már 6 éves :)

Andi
 


Sziasztok!

Echinacea CH15 ..ezt mi is kipróbáljuk!!! :-) Remélem nálunk is bejön.

Omega 3. Adjuk a gyereknek!!
Biztos mindenki tudja:

A gyermekek fejlődéséhez az Omega3 zsírsavak nélkülözhetetlenek. A várandósság utolsó időszakában és a kisgyermekkorban, a tízes évek elejéig alakul ki az agy és az idegrendszer. Ekkor van a fejlődés legintenzívebb szakasza. Az Omega3 zsírsavak, az EPA és a DHA bevitele ekkor kimagaslóan fontos, természetesen a hagyományosan értelmezett gyermeknevelési folyamatok mellett.

Omega 3:
- fejlesztik a koncentrálóképességet,
- segítik a mozgásszervi problémák javítását,
- erősítik az immunrendszert,
- allergiás reakciók kezelését is pozitívan befolyásolják,
- javítják az olvasási készséget,
- segítik és fejlesztik a problémamegoldó képességet.
- Számos nemzetközileg elismert kutató bebizonyította, hogy bizonyos Omega3 zsírsavak hiánya okozhat asztmás, ekcémás, allergiás tüneteket és egyéb bőrproblémákat, hiperaktivitást, epilepsziát vagy akár bizonyos fül-orr-gégészeti betegségeket is.


De FONTOS hogy amit mi és gyermekeink eszünk az CSAK FRISS, MINŐSÉGI termék legyen.

Ezért is keresgettem a neten és rábukkantam arra, hogy már van egy olyan nemzetközi szabványérték ami jelzi hogy milyen friss olajból készült a termék. Mert ha avas, régi az olaj, akkor azzal ROSSZAT teszünk!!!

Fontos! Figyeljük a TOTOX értéket.

A TOTOX egy nemzetközi szabvány érték, mely jelzi, hogy az olaj milyen fokban friss vagy avas. Minél magasabb a TOTOX érték, az olaj annál rosszabb minőségű. A GOED Nemzetközi Halolaj Feldolgozóipari Szövetség, 26-os felső TOTOX határértéket állapított meg, míg az Európai Pharmacopoeia szerint 30 a felső határ.
kindle
Debrecen
 
 


JÓ HÍR! Most már az is megtudható, hogy milyen genetikai eredetű anyagcsere betegség lappanghat gyermekeinkben! 101 ilyen betegséget szűrő teszt, otthon levett vizeletmintából!

http://dnaplus.de/hu/termekek/dna-nachw ... by-100-20/
morena
Budapest V. kerület
 
 


Nyugtalan a babája, nem alszik jól, vagy étkezési zavarokkal, puffadással küszködik? Vagy csak jobban meg akarja ismerni babája személyiségét? Az ayurvédikus babamasszázs évezredes gyógyító tudománya segítségével, az ön gyermeke is boldog és kiegyensúlyozott lesz.
Több gyermekes képzett oktatótól sajátíthatja el az ayurvédikus babamasszázs elméletét és gyakorlatát.
Hívjon bizalommal: 0620-39-93-793 Heuszler Emőke
heuszleremoke@gmail.com


Helló Mindenkinek!

Multivitamin készítmények közül nekünk a Robokid multivitamin jött be - még pici a kisfiam, de a legutóbbi nátha szezont mi ezzel vészeltük át, gond és nátha nélkül! :)
Ha mégis beüt valami, akkor egyébként a gyerekorvos ajánlotta nekünk a szintén Robokid Calcium szirupot, hogy azzal vegyük be a Cvitamint, mert sokkal jobb a felszívódása, mint a Calcimuscnak...


Szerintem aminek tényleg van értelme az a D-vitamin pótlás, minden más vitamin táplálékkal be tud kerülni a szervezetbe.


Itt szerintem, érdemes böngészni a cikke között:http://protexin.hu/category/immunrendszer

Andi
 


Mi C-vitamin D-vitamint szedünk és kúra szerűen protexin probiotikumot gyerekek a juniort, mi meg a balance-ot.
baba585
Budapest I. kerület
 
 


@baba585:


:) mi is ezt:http://protexin.hu/termek/protexin-junior-30-db-ragotabletta
De ez már rágótabletta!
klara11
Budapest XI. kerület
 
 


@baba585:


:) mi is ezt:http://protexin.hu/termek/protexin-junior-30-db-ragotabletta
De ez már rágótabletta!

 

klara11
Budapest XI. kerület
 
 


Immunrendszer megerősitése tanévkezdéskor:
A tanév és az ősz beköszöntével a bakteriális és a vírusos fertőzések elterjedésének időszaka is elkezdődik. A gyermekek ilyenkor újra nagyobb közösségbe kerülnek, így cseppfertőzés útján terjedő megbetegedéseknek könnyen áldozatául esnek.
https://protexin.hu/a-probiotikumokrol/ ... vkezdeskor
klara11
Budapest XI. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron