Új privát üzeneted érkezett!

Mármint melyik???
Névtelen
 


[url=http://index.hu/politika/bulvar/agyh0120/" TARGET="_top]http://index.hu/politika/bulvar/agyh0120/[/url]
Noname
 


Sziasztok!

Ha igaz ez a kiskatonás helyzet, akkor cikis. Merhogy se nem A se nem B se nem C típusúja van nekije. És még csak most vonult be, ha jól értem, szóval mégcsak nem is a katonaság rossz körülményei miatt legyengült szervezete volt. Nem????

Ildi

Ildi
 
 

 
 

Sziasztok!
Felkeltette az érdeklõdésemet a topic. végigolvastam bár láttam régóta pangKép.
Kisfiam 1999 telén született, másnap du-n lázas lett, de közölték hogy ez nem nagy baj, elõfordul. Másnap reggel viszont közölték, hogy éjjel kritikussra fordult az állapota, a gyerekosztályon van.Rohantam át, ott közölte a doki hogy agyhártyagyulladásra gyanakodnak. ami du-ra sajna beigazolódott. 3 napig élet halál között volt, de õ gyõzõtt! Ezután a károsodással "biztatak"Kép.
most 4 éves, és semmmi károsodása nincs!
hogy mitõl kapja el egy újszülött? jó kérdés. a kórházban azt mondták méhen belül fertõzõdõtt, amit dokim elutasított hisz totál zárt méhszájjal mentem be,túlhordás miatt. ill. akkor nem kapott volna 10/10 Apgart. amíg benn voltunk 4 csecsemõ került szintén agyhártyagyulladással az osztályra.
most várom a következõ babaámat, és már most rettegek,nehogy megint ugyanígy járjak. És a félelem elkísér. szinte túlzottan féltem, nehogy történjen vele vmi.
szóval a védõoltás nagyon jó dolog. kisfiam is megkapta, és a születendõ gyermekemet is biztos beoltatom.
Kata

 
 


Szia Kata! Nagyon örülök hogy nem történt végülis komolyabb baj!Kép Az én kisebbik lányom is 1999 tél végi, február 26-án született. Melyik kórházban szültél? Csak azért mert ez a halmozódás hát hogyismondjam kissé elgondolkodtató. Szeritnem a kórház hibájából történhetett ez, még szerencse hogy nem lett belõle komolyabb gond. Most is ott fogsz szülni? Milyen idõszakban? Mert ugye az agyhártyagyulladást okozó baktérium úgy október-novembertõl április-májusig aktív, utána nincs nagy veszélye hogy elõforduljon. Szerintem ne izgulj emiatt (tudom, könnyû mondani), nem lesz semmi gond! Problémamentes szülést meg aztkövetõ idõket kívánok! Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!Ha nem aktuális a téma bocsi,de Mérei Andreának volt egy elõzõ terhessége,és az a kislánya halt meg!Barátnõm kisfiáért 3 hónapig küzdöttek az orvosok sikeresen,õt egy fülész szúrta el,mert nem vette észre,hogy hiába szúrta fel a fülét többször,nem folyt ki a genny!Minden létezõ szövõdménye volt a kisfiúnak,de úgy tûnik csak átmeneti volt a látás-halláskárosodása,Hála az Úrnak!
 


Sziasztok!

Szeretnék segitséget kérni.
! hónapos a lányom és Doktornö felirta az oltást, és beadná neki. Ez szerintetek nem korai??

Köszönöm ha van válasz
Sziasztok!
 


lemaradt hogy 4 honapos köszönöm

Sziasztok
 


Szia Bencebaba,
nekem a legkisebb kb.2 hónapja kapta meg az első kullancs-oltást. Ő nálunk a 4. baba, most 22 hónapos. Maximálisan megbízom az orvosunkban, ő nem látta értelmét előbb oltani...Szerintem kérdezz rá a védőnőnél, vagy barátnőid orvosainál is. Egyébként úgy tudom, hogy ma már sokféle oltóanyag létezik a témában.
Barnus
 
 


Sziasztok!
Új író, de régi olvasó vagyok. Az agyhártyagyulladással kapcsolatban anyaként elég komoly tapasztalatom van.
Én minden védőoltást- ha kötelező, ha nem- beadatok a lányaimnak (3 és 1 évesek). Plusz van egy amit külföldről hozatok be. Ennek a neve Prevenar és ez is agyhártyagyulladás ellen van. Kérdezzétek meg róla a háziorvosotokat!
Sziasztok
hma
 
 


Bernadett! Elolvastam a cikket, de szerintem nevetséges. Egy pökhendi és fanatikus oltásellenes írása, aki azt gondolja ért a gyógyszertechnológiához 10 éves gyakorlattal.

Kép

KépKép
 


Remélem még él ez a topik. Ma adattam be lányomnak (1 éves) az agyhártyagyulladás elleni oltást. Gyerekorvosunk szerint fiamnak már nem érdemes, mert 5 éves korig ajánlott és fél év múlva lesz 5. Én mégis hajlok a beadása felé. Mit gondoltok?

Kép

KépKép
 


Sziasztok!

Van itt néha még vki???

KépKép
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Egy oltás csak egyféle baci ellen véd, ezt jó, ha tudja mindenki.
Nálunk szülés után 3 héttel történt egy fertőzés, amit a kórházban 5 napig nem ismertek fel.
Utána 3 hét intenzív a pécsi gyerekklinikán, aztán rehabilitáció, minden mennyiségben. Sajnos mi nem úsztuk meg.
 
 


Kedves Szülők!

Én egy 24 éves, frissen végzett konduktor vagyok, nagy örömmel vállalnám csemetéjük fejlesztését minden nap, délutáni óráktól kezdve :)
A fősikola alatt tapasztalatot szereztem minden korosztályban a központi idegrendszeri sérült gyermekekkről. ( Ataxia, Athetosis, Hemiplegia, Diplegia, Monoparesis, Tetraplegia/paresis...)
Korábban is dolgoztam már két családnál, ahonnan földrajzi okokból kifolyólag maradtam el, lévén, hogy külföldiek.

Érdeklődni a fodorlinda@gmail.com-on, illetve a 20-320-8484-es telefonszámon tudnak.

Tisztelettel:
Fodor Linda

Fodor Linda
konduktor

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron