Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Utánaolvastam picit a témának.Valszeg. tényleg gégegyuszi által kiváltott krupp volt ami később ráment a hörgőkre is.Azok ilyenkor megduzzadnak és nem kap rendesen levegőt a gyerek.Ventolint (hörgőtágítót) fújtam neki be és jobb lett a légzése.Az a baj hogy változatlanul ömlik az orra és szinte ötpercenként felébred éjszaka.Ti ezt hogy oldottátok meg? Igen, Somi a fülgégészünk.Nagyon drága de legalább foglalkozik velünk, volt hogy egy órát is ránk szánt és kikérdezett mindent a gyerekről.
Most azon filózom, hogy nem kellene valami gyulladáscsökkentőt is kérni? Olyan remek hogy mindenki mást mond és most már fogalmam sincs hogy mit adjak neki.
 


Szia!
Az orrfolyásra sajnos nekem tippem nem sok van mert a fiamnál álltalában úgy volt,hogy éjjel nem zavarta reggel meg telefújt 10 zsepit.A mi orvosunk azok alapján amit te leírtál már adott volna antibiotikumot,mondjuk ő néha akkor is ad amikor szerintem nem feltétlenül kéne....
Sajnálom,hogy igazán okosat nem tudok mondani,csak még egy pár nap és vége.....Talán amikor bejönnek a nagy hidegek elpusztulnak a bacik,és nem lesz annyi nyavaja...(remélm)
Én nagyon híve vagyok a teáknak is ,kakukkfű,hársfa,citromfű,nem tudom te hogy vagy vele..pl,az utóbbi gyulladáscsökkentő is.
Remélem a mai éjszakátok jobb lesz
Vendég
 


Antihisztamint nem kaptatok? Fenistil cseppek?

Takony: mi éjjel is szívtuk rendszeresen, mert valósággal foldoklott tőle. :( És csepegtettük is. (Sterimar orrspray.)
 
 

 
 

íSziasztok!

Most jöttünk a gyerekdokitól, a nővére is elkapta és én is elég rosszul vagyok.
Az antihisztamin mire való? Soha nem használtuk még.A kisfiú némi hurutos köhögéstől eltekintve jól van, de Lucinak ventolint kellett fújni mert fulladt. Kép
 


Sziasztok!

Az én kislány a jövő hónapban 6 éves lesz és sajnos hörghurutra hajalmosak vagyunk asztmára is ezt mondta az orvos. Ez úgy jelentkezik nálunk, hogy amikor esős idő van vagy ködös nyálkás akkor egyik napról a másikra hurutosan köhög éjjel nappal. Éjjel alig alszunk volt már amikor ventolin pipát kaptunk ami hörgőtágító. Szerencsére 1 éve ráakadtam 1 jó készítményre ami egy amerikai cég terméke nem tudom ismeritek e forever livingnek hívják és náluk van kakukkfűbe ágyazott fokhagyma kapszula és piros nevű mélymelegítő krém. Ha hallom hogy hurutos már első naptól adom neki a fokhagymát, ami a kakukffű jótékony nyákoldó hatása miatt megteszi a magáét. kb 1 hét 2x2 szemnyi adagolás után kutya baja és a köhögése teljesen megszűnik de addig olyan sűrű zöld váladék ürül a hörgőiből hogy nemis tudom hogy tud annyi 1 kisgywerekben termelődni. Éjjelre bekenem a mellkasát a mélymelegítő piros krémmel és simá alszunk egész éjjel.

Sajnos pont most éjjel volt ilyen hogy nappal még nem volt baja de éjjel fel fel köhögött álmában bekentem a krémmel ég reggelig aludt. Mától pedig elkezudtem neki adni a fokhagymát amit beadtam neki regel 6-kor mivel akkor kelünk és az ovodáig ( kb 7-re értünk oda ) már ürült is az orrából a sűrű váladék.

Nem tudom segítettem e de gondoltam leírom a tapasztalataimat mert mi eddig mindig orvoshoz szaladtunk vele ilyenkor meg éjszakákat nem aludtunk most meg tudom kezelni és nem gyógyszerekkel.

puszi
 


Sziasztok!

Látom nagyon régen történt meg az utolsó beírás ebbe a topikba. Azóta eltelt 3 év, változott sok dolog...
Az én kisfiam, Norbika most éppen 3 éves, és tavasszal történt meg az első, ill. most a második pskruppos rohama.
A legborzasztóbb, h most minden előzmény nélkül. Az óvodát kezdtük most, és 1 hét után, amikor érte mentem folyt egy kicsit az orra.Semmi más. :S
Igazából már nagyok sok oldalt elolvastam a betegséggel kapcsolatban, itt a fórumon is. Igazából talán ezért nem is maga a betegség érdekelne.
Inkább az, h pillanatnyilag melyik az a kórház, amelyik ilyen esetben normálisan ellátja a beteg gyermeket, és teljeskörű információt nyújt a szülőnek.

Nálunk is első alkalommal az éjszakai ügyeleten nyomták belé az első Rectodelt kúpot, majd másnap, mikor bementünk a Madarászba ott fel is írták.
A mostaninál kicsit jobban bepánikoltam(bár tudom, h ezt nem lenne szabad, de szülőként ez kicsit talán érthető), mert igazából fel sem ismertem, nem voltam biztos benne, h ez a gond. Inkább úgy tűnt, mintha váladékkal lenne tele a torka a kicsinek, és attól nem kapna levegőt. Aztán megszólalt.... azon a szörnyű rekedt hangon :S így nem volt kérdés, h beadjam-e neki a kúpot. Utána egyből Madarász, hisz tavasszal azt mondta az orvos, h mindenképp vigyem be ilyen esetben. Ott kiderült, h a 30 mg-os kúp kevés volt, így inhalátorban kapott még gyógyszert. Bent is tartottak. A tapasztalat viszont nem volt túl rózsás. Első napon szinte semmit sem csináltak vele.Még az orrát sem szívták le.A váladék már az arcüregben volt, másnap már a füle is fájt. Haza akartam hozni saját felelőségre, h kúrálni tudjam, de az orvos nem engedte, mert hátha a 2. éjjelen is előjön a roham. Nem, nem jött, viszont "klassz" kis bronchitisbe váltott át. Orrcseppért, és h rendesen kiszívják a pici orrát is volt, h úgy kellett hisztiznem. Iszonyat. Aztán szombaton, amikor a főorvos ügyeletes volt szinte a fél osztályt "kidobta", így jutottunk mi is haza. Rosszmájúan azért megjegyezném, h a TB száméra leadott papírokon tuti vagy hétfőig fel voltunk véve..... Eddig legalább gyermeki szinten nem volt rossz véleményem országunk egészségügyéről, de ez most változott.
A másik, h miért van az, h ilyenkor egyből a szteroidos kúphoz nyúlnak - amikor egy szülő számára ez elég ijesztően hangzik- , s miért van az, h tudom a háziorvosom megint el fogja húzni a száját, mert ő nem örül ennek. Borzasztó ez a megosztottság is. Úgy érzem egy szülőnek joga lenne mindent tudni, tájékoztatást kapni.
Nagyon megköszönném, ha segítenétek egy jó orvost/kórházat találni, mert laikusként nem szeretnék kísérletezni a gyermekem egészségével, ill életével.

Előre is köszönöm: Anikó
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: