Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

5 éves kislányomnak székletproblémái vannak. Nem bír kakilni, atam neki kúpot, de semmi! Nagyon erőlködik, és azt mondja, hogy egy kicsit fáj is neki. Ezért adtam kúpot, hátha...de semmi, nem bír kakilni. Ilyen már előfordult, néhány hete, a doki is csak kúpot adott, akkor használt, de most nem. Nincs valami otthoni "csodaszer"? Esetleg változtatni kéne a táplálkozáson? Pedig eszik össze-vissza minden "rosszat", mit adjak neki, hogy könnyebben menjen??

Kriszta
Kriszta
 


Hány kupot adhatok neki/nap??
Kriszta
 


Az étkezését kellene rostdúsra átállítani. Nyers zöldség, gyümölcs (szilva, szőlő!!!), müzliszelet, sok folyadék. És próbáld meg a tamarin lekvárt. Csak nagyon figyelj az adagolásra44 sofka
 
 

 
 

Köszönöm, sofka, ma már jobb volt, és sikerült kakilnia. Eszünk gyümölcsöket, de úgy látszik keveset.Kép Ezentúl odafigyelek rá jobban. Bár az étel nagyrészét mától az oviban kapja majd.
Ez a tamarin lekvár milyen??

Kriszta
Kriszta
 


Kriszta!
Áztass be aszalt szilvát éjszakára(4-5)szemet, és reggeli előtt/reggelire add be neki, mondjuk joghurttal. Én is kipróbáltam az egyévesemmel, neki jó volt. Vagy szilvalekvárt is adhatsz neki, vagy simán kanálból, ha elfogadja, vagy azt is joghurtban. Finomabb is natúrjoghurttal, mint amit ízesítve lehet kapni a boltban. Páfrány
 
 


Sziasztok!
Elnézést, ha hülye kérdés, de aggódom...
Lehet aranyér, vagy valami hasonló egy 8 éves gyereknél? A doki arra gyanakszik...vagyis már nem is gyanú, hanem azt mondta, nem tudom, hogy higgyjek-e neki. (?)
Eléggé megküzd a gyerek minden kakilásnál, gyakran kemény a széklete, és vérzik is néha. Szerintem csak a kemény széklet miatt, felsérti, mert nem látszik semmi.
Nem tudom, kinek higgyek...van valakinek tapasztalata?
G. MÁRTA
 


Sziasztok!

Kriszta! Nekem egy 6 éves kislányom van akinek sajnos ugyan az a gondja.Mi már elég sokmindennel probálkoztuk de nemsok eredménnyel.
Most guttalax cseppeket szedjuk orvos javaslatára.
 
 


Sziasztok!
4 éves fiam heti egy alkalommal "tud" kakilni,válogatós,talán korához képest keveset is eszik.Csokit, kakaót, egyéb édességet nem, vagy alkalomszerűen eszik csak.Igyekszem gyümölccsel,levesekkel,főzelékkel etetni(ha megeszi).Talán már a legnagyobb problémánk, hogy fél,mert ez neki nagyon fáj(mondja Õ).Mit lehet tenni?
Tudom ne aggódjak,de könnyű ezt mondani.
orvos vagy természet gyógyász? Talán pszichológus kell nekünk??

Előre is köszi!
 
 


Szia Magdi4!
A kisfiamnak is néha vannak kakilási nehézségei és ha előfordul, hogy három napig nem kakil, akkor én a következőt szoktam csinálni:
Kristálycukrot-valamennyit-tűzön felolvasztok egy edényben, amikor már folyékony állapotú, akkor leveszem a tűzről és felöntöm vízzel,ami ekkor megdermed, de ha visszateszem a tűzre ismét folyékonny lesz. Amikor teljesen folyékony, akkor leveszem a tűzről és tejbe teszem, aminek isteni karamell íze lesz. Ezt itatom vele és ez szokott segíteni. Nem azonnal, de órák múlva.
Ha gondolod próbáld ki.
Szia Palandi
 
 


Szia Magdi!

Én a meleg vízben oldott mézet ajánlom éhgyomorra.
Nekünk bejött, bár nem mindig akarja meginni, de valahogyan azért rá lehet mindig beszélni a lányomat.

A kórházakban amúgy bizonyos műtétek után (pl. sérv) paraffin olajat itatnak az emberrel, hogy ne "ragadjon" be a széklet, hanem jönnyedén csússzon ki. (nem szabad eröltetni műtét után a hasat)
Persze gyerekkel nem lehet megitatni gondolom paraffin olajat, de valami gyümilében feloldani?
 


Szia Georgina!
Szia Palandi!
Köszönöm a tanácsokat, kipróbált ötleteiteket.
Igazából a széklete már lágy, hiszen paraffin olajat is iszik,laevolak szirupot szenna teát(este egy bögrényit)csak a "félsz" még benne van,hogy fájni fog.Így napokig szorigatja, hiszen a kis gyatya kicsit"odavan"mire az oviból hazaér.Nem tudom a beleknél szívódik-e fel valami méreganyag, hogy 4-5 napig is a belében van a széklet?
Palandi! Mi a karamellt(a család)megisszuk,de Kristóf sajnos még nem hajlandó.
Sziasztok !
 
 


Sziasztok!
Nem tudom, hogy tudtok-e kezdeni valamit a mi esetünkkel, de hátha segít valakinek, leírom. Az első gyerkőcnél kb. 2 hónapos korában kezdődött, hogy csak 4-5 naponta kakilt. A gyerekorvos legyintett, hogy anyatejes baba, ne aggódjak. Próbáltam nem aggódni, de szegénynek fájt a hasa, nem aludt, mindig sírt. Elvittük másik orvoshoz, aki elküldte mindenféle vizsgálatra, és kiderült, hogy szűk a végbélkijárata. Fáj neki, amikor nyomja, és inkább visszatartja. Kaptunk egy gumi csövecskét, amivel tágítgatni kellet, és szépen lassan megoldódott a dolog. Egyébként azt mondták, hogy ezt általában kinövik a gyerekek.
A legkisebb gyerkőcnél is észleltem ezt a problémát, de enyhébb mértékben, így vele nem is voltam dokinál, de most 2,5 éves, és elég sokszor sírva kakil.
ÉvaKép
 


Sziasztok!

A nagyobbik fiam, 2,5 éves. Székrekedéssel küzdünk, kb 4 naponta van siker, de nagy fájdalommal jár neki, és ezért rendszerint visszatartja. Most ott tartunk, hogy szinte nem hajlandó enni. Gyerekorvosunk még adott 1 hetet, hogy próbálkozzon, majd beutal minket a sebészetre kivizsgálásra. Nem tudom mi tévő legyek. Elég válogatós Bálint, hiába teszem elé a gyümit, főzit, levest stb rendszerint beletúr csak..
Olvastam, hogy paraffin olajat is adtatok a gyerekeknek? Mennyit? Gyümölcslébe?
(egyébként kb 1hónapja küzdünk ezzel csak, eddig nem volt soha probléma, és régebben sem evett több rostos dolgot mint most)

Remélem elolvassa még valaki,
Előre is köszi
Edina
 


Hello edina!Most olvastam amit írtál,azén fiam is előfordul,hogy nagyon nehezen kakil.Utál enni szinte semmit nem szeret,gyümölcsöt főzeléket főleg nem .Én őszibarackot szoktam leturmixolni szinte ivólé lessz belőle(sűrübb).Egy kis cukorral.Nagyon finom és egy-két nap után meghozza az eredményt.Persze ezt is csak akkor issza meg ha szomjas.És így legalább a gyümi is meg van oldva.(5 éves).
Vendég
 


Hello edina!Most olvastam amit írtál,azén fiam is előfordul,hogy nagyon nehezen kakil.Utál enni szinte semmit nem szeret,gyümölcsöt főzeléket főleg nem .Én őszibarackot szoktam leturmixolni szinte ivólé lessz belőle(sűrübb).Egy kis cukorral.Nagyon finom és egy-két nap után meghozza az eredményt.Persze ezt is csak akkor issza meg ha szomjas.És így legalább a gyümi is meg van oldva.(5 éves).
Vendég
 


Sziasztok!
Régebben írtam kisfiamról,aki nehezen kakilt.Ma sem kakil naponta,de már tudatosan irányítja 2 esetleg 3 nap után. Nem sír és nem kell küzdeni vele a wc-n. Elfogadta,hogy vannak ételek amik "segítenek" a kakilásban és vannak amik nem! Válogatós,de egyre könnyebb rávenni újabb ízek kóstolására. Voltunk természetgyógyásznál -bélszakaszon fejletlen redőzet,nem működő bélbojhok-ez a diagnózis. Szedünk homeopátiás bogyókat amitől még nagyobb javulást várunk!!!!!!
Mindenkinek kívánok: türelmet,szeretetet,megértést és kitartást ezekhez a "kakis" gyerkőcökhöz !
Később megírom mi lett az eredmény
 
 


Sziasztok!

Nekünk is voltak székrekedéses problémáink, Bori azért tartotta vissza, mert fájt neki, csak hát a visszatartástól meg még jobban fájt. Volt nálunk is kúp meg Laevolac (már nem is emlékszem, hogyan kell írni a nevét Smile ), de a valódi megoldást két dolog hozta meg: az első, hogy sokkal több folyadékot adtunk neki, gyakorlatilag folyamatosan kínálgattuk, s mindig volt előlhagyva víz. Egy idő után szokássá váltak bizonyos ivós helyzetek (pl. amikor mentem érte az oviba, reggel ébredés után rögtön, evés után mindig). Pár kortyonként aztán meglett a megfelelő folyadékbevitel. A másik pedig egy shake. Egyik ismerősöm ajánlotta eredetileg nekem ezt a táplálékkiegészítőt, amely fehérje alapú, ráadásul növényi eredetű, így az emberi szervezet még könnyebben bontja le. Borinál és nálam is bevált! Azóta Borka hízott 1 kilót (4,4 évesen 13 kg), az én testem meg átalakult. És nincs székrekedés sem. S nem mellékes, hogy nagyon finom! Én az eredeti formában tejjel turmixolva iszom, Bori joghurtba vagy pépesített gyümölcsbe keverve kapja. 4 féle íz van (vanília, eper, csoki és krémes keksz), mi az utóbbit fogyasztjuk jelenleg, de jó alternatíva a csokis ízű is, kakaóként tálalva.

Üdv. Ktc
ktc
 
 


szia ktc!
két hónapja szültem meg második gyermekem,azóta székrekedésem van,nagyon fájdalmas.Mellesleg nagyobbik(2.5éves)gyermekem is kakilási problémával küzd.Nagyon kemény a kakija,ezért tartja amíg bírja.Vettem neki LAEVOLAC széklet lazítót,de attól nagyon csikar a hasa.Én nem ihatom mert szoptatok,érdekelne a pontos neveés ,hogy hol lehet kapni azt a shke-et.
borcsi5
Vendég
 


Szia Borcsi5!

Az első, és legfontosabb a megfelelő folyadékbevitel, utána pedig a rost pótlása. A rostot húsokkal, gabonákkal, gyümölcsökkel viheted be. Ha mégsem elegendő, vagy valamiért nem megoldott (ahogy nálunk is ez a helyzet), akkor jöhet a shake - nekünk nagyon bevált. Priviben írok még róla, addig is kérlek, írd le egy átlagos napon mikor, mit és kb. mennyit esztek, te és a nagyobbik gyermeked. Abból kell ugyanis kiindulni.

Szeretettel üdvözöllek!

ktc

Ui.: tetszik a nickneved, mert a kislányomat is szoktuk Borcsinak becézni... :D
ktc
 
 


szia ktc. A folyadékkal nincs gond,mivel szoptatok a napi 2-3l szinte kötelező.Gyümölcsöt eszünk rendesen.Az étkezések idejét nem tudom neked megmondani,mert ha éhes szól.(mostmár hál'Istennek!!Régebben evési problémái is voltak)Van,hogy megeszi a levest,van hogy nem.Nem tudom,örülök,h.eszik egyáltalán. köszönöm....Borcsi5
Vendég
 


Borcsi5, írok privit!
ktc
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron