Új privát üzeneted érkezett!

nem ma
 


Sziasztok!Az én kislánykám 4 éves születésétől kezdve gondok vannak a bőrével,szóval neki sosem volt olyan gyönyörű bőre mint a legtöbb babának.Helyette hámló vörös viszkető foltok,főként tére és könyék,lábszár és a hajlatok a legproblémásabb területek.Sok mindent kipróbáltunk,de a hígított elocom vált be a legjobban.Sajnos ez is szteroid de inkább mint a viszketés.Kb 3 hónapja szép a bőre és csak a testápolót használjuk. :) Már régen volt ilyen sokáig tünetmentes,vagy már kezdi kinőni:)Jó lenne.Strand és uszoda nekünk is kilőve,de állítólag a tengervíz jótékony hatású.
 


Sziasztok!
A nagyobbik gyermekem ekzémás, tavaly télen annyira száraz volt a bőre, hogy a vér is kiserent a kezén. A dokink javaslatára ősszel elkezdtem adni neki colostrumot, nagyon jól van, a bőrszárazságot hidratáló krémmel kezeljük.
Üdv.Szalmafejű

 
 

Sziasztok,

A kisfiamnak 3 honapos koraban kezdodott az ekcemaja (most 9 honapos es 6 honapos koraig csak anyatejet kapott), eloszor csak a konyokhajlatban, aztan a terdhajlatban, majd a nyakon es arcon is megjelentek a szaraz foltok, amik egy ido utan nagyon pirosak lettek.

Nekem is volt csecsemokori ekcemam, aztan elmult, tinedzserkoromban megint elojott, aztan kinottem.
Kisfiam szuletse ota nem ittam tejet, mivel en erre voltam erzekeny, de aztan gondoltam, hogy nem eszem tejtermeket sem, egy ido utan, mar nem tudtam mit enni, mindig csak arra gondoltam, hatha attol jon ki neki, amit eszem, nagyon rossz vlt igy szoptatni.

Ket helyen is voltunk borgyogyasznal, mindket doktor neni gyermekkorhazban rendelt, es mindketten ugyanazt irtak fel a borere, egy vizes testapolot es higitott hidrokortizonos szteroidos gyogykenocsot. Az arcara 1%osat, a testere 2,5%osat. Azt mondtak, ha vannak foltok, addig kenjem, amig el nem mulnak, es utana is meg egy par napig. Ha megint elojonnek, megint kenjem be oket.
Nagyon elkeseredtem, mert ha egy hetig bekentem, aztan abbahagytam, megint elojottek a piros foltok, az arcara meg vegkepp nem akartam ezt kenni, foleg nem a szeme ala. Az Interneten ratalaltam egy allergologus gyermekorvosra, akihez 6 honapos koraban elvittem. Kikerdezett alaposan, aztan elkuldott minket a Svabhegyi Germekgyogyintezetbe vervetelre (hamar megvolt, nem kellett sorballni, a noverek ugyesek, kisfiam nem sirt, mert kozben szorakoztattam), es 1 het mulva megvolt az eredmeny.
Kiderult, hogy mogyoro, szoja es haziporatka erzekenysege van, nem nagyon, meg a normalis hataron belul, de kimutathato. Szoval ne egyek mogyorokremet, szojat, a haziportaka irtasra azt mondta, hogy nem kell elkezdeni, csak rendesen toroljek port.
Nem tudom, mennyiben okozza a mogyoro, szoja es a por a tuneteket, a doki is azt mondta, hogy kerdeses, mert meg a hataron belul van, mas doki meg nem hisz abban, hogy ilyen pici korban a vervetel megbizhato eredmenyt mutat.
En viszont azota nem eszem pl. mogyorokremet, csokit, semmit, amiben mogyoro vagy szoja van. Amugy is gyanakodtam magamtol is a mogyorokremre, mert pl, Ferrero Rochek utan mindig pirosabb lett, es azota persze tudom, hogy a mogyoro igazbol tiltva van egy szoptatos anyanak, azelott nem gondoltam, hogy ez ennyire komoly.

A lenyeg: a tobbi folt mellett 6 honapos koratol a hereje mellett a hajlataiban es a popsija korul is iszonyu piros, csunya lett a bore, egyes dokik szerint ekcema volt az is, masok szerint gomba, 2 honapig szenvedtem mindenfele boraxos popsikenoccsel, szelloztettem, semmi javulas.

Az allergologus doki adott egy olyan testapolo kremet, amiben semmi szteroid nincs, akar le is nyalhatja, akarhanyszor be lehet kenni vele a geyreket, nagyon zsiros, es masnapra rendbe rakta a hereje mellett a hajlatokat!!!!!!!!!!!!!!!!!

Azota is ezzel kenem az egesz testet, az arcat.
Azt mondta, hogy csak akkor kenjem szteroiddal (o az Elocomot ajalnlja, de csak 2-3 napig, egyszer), ha nagyon csunya, es viszket, veres.
Hat meg egyszer sem kellett bekennem Elocommal, miota nala voltam. Az biztos, hogy enelkul a krem nelkul, most nem lenne ilyen szep a bore, a konyok, terdhajlatok meg nem teljesen gyogyultak, de egytol eltekintve, feherek, neha megjelennek meg rajta szaraz foltok, pl. a combjan, de nem gyulladnak be, a a nyakan elol, es azrcan eltuntek a foltok, ott teljesen szep a bore, szoval osszessegeben rengeteget javult a bore, ami szerintem nagymertekben koszonheto ennek a kremnek.

Remelem az a masik ok, hogy kezdi kinovi, de nem akarok semmit sem elkiabalni. Csak ezt szerettem volna megosztani veletek, hatha masnak is segithet ez a doki, vervetellel, vagy anelkul. Egyebkent nagyon kedves, 2 gyerekes apuka. 8000Ft a verveteles dij, anelkul, nem tudom mennyi.

Itt a weboldala, a maganrendelojeb lehet bejelntkezni

http://www.allergia-orvos.hu/

Sziasztok,
Jutka
 


Szia Jutka!
Letudnád írni a krém nevét amit kaptál?
Előre is köszi
Éva

Kép
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy belekotyogok, de muszáj leírnom a véleményemet. :oops:

A hajam áll égnek, amikor innen is, onnan is azt hallom, olvasom, a bőrgyógyász szteroidos krémeket ír fel a gyerek bőrére. Persze, oké, valami kell, hiszen a gyerek szenved, a bőre beteg. A szülő segíteni akar, orvoshoz fordul és elkezdődik a gyerek látványos, ámde mégis káros kezelése. Tüneti kezelése...
Lányok, minden külső probléma valamilyen belső ok külső megnyilvánulása. Sajnos a betegségeink 80%-a valamilyen hiánybetegség következménye. Az ekcéma is. Több topic-ban is olvastam már többféle nagyon jó hatású TERMÉSZETES készítményről. Igen, sajnos általában drágák, bár ismerőseim szerint az ekcémára való készítmények is elég húzós árban vannak.
Kis idővel ezelőtt személyes meggyőződésből elkezdtem foglalkozni foreveres termékekkel úgy, hogy először csak magamon (foggyökér ciszta miatt) "teszteltem" ezt-azt. Hogy őszinte legyek, hittem is, nem is, azt az egyet tudtam biztosan, hogy a szájsebészt azt nagyon nem kívánom...
Rászántam magam és bár valóban nem olcsó dolgok, de megvettem a natúr gélt és az A-beta CarE nevű tablettát, valamint kaptam egy ismerősömtől ajándékba egy foggélt. Ezeket kezdtem használni és legnagyobb meglepetésemre a ciszta kb. 5-6 hét alatt nyomtalanul eltűnt. Ráadásként energikusabb lettem, a hajam, bőröm, körmeim állapota szemmel láthatóan jobb lett, az emésztésemre rá se ismerek, nem sorolom... Ennél és a másoktól hallott sok-sok jó tapasztalatnál nekem nem kellett több bizonyíték, beléptem, hogy olcsóbban jussak hozzá a termékekhez és azóta is családostól használom a termékeket. A közvetlen környezetemből sokféle problémára kaptak megoldást emberek ezektől a termékektől. Többnyire kisgyermekekről van szó, azt hiszem, ők azok, akiktől nem tagadunk meg semmit, bármilyen drága is legyen. Sajnos magam is így vagyok ezzel. Ha rólam van szó, nem mindig vagyok hajlandó áldozatokra :oops: , de a gyerekem érdekében bármit megtennék és az is nagyon relatív, hogy mi a drága. :roll:

Több ismerősöm többféle történetét leírhatnám most itt az enyém után, de nem teszem, nem kell bizonygatnom, aki rászánja magát, hogy kipróbálja, annak maga a termék fog bizonyítani. Egyetlen rövid, ide kapcsolódó esetet írok csak le:

Egy kedves barátnőm szintén ekcémás problémákkal küzd, sőt, úgy tűnt, a 3 hónapos kisbabája is produkálja a tüneteket. Hosszas próbálkozás után sikerült meggyőznöm, adjon egy esélyt magának, de legalább a babának, nem kell százezrekért vásárolni, kezdjen egy aloe szappannal és egy lila, vagy kék krémmel, ha "csak" tünetileg kezelünk. Hónapokig elég, ha csak a baba használja. Eszter barátnőm rászánta magát, beruházott és kipróbált. Már kéri az okokat kezelő termékeket is. A napokban hívott fel és majdhogynem isten áldását kérte rám, pedig én semmi mást nem tettem, mint ajánlottam valamit, ami nálunk is bevált.

Itt sem teszek másként. Ajánlok, mert nekem és a környezetemnek maximálisan "bejött" :wink: .
Nem kérem senkitől, hogy vásároljon tőlem kosárszám "csodaszereket", de ha bárkinek bármilyen problémával a pattanástól kezdve a nőgyógyászati gondokon, meddőségen át a daganatos betegségekig -és e termékekkel- kapcsolatban kérdése van, kérdezzen bátran, legjobb tudásom és a segítő kollégák, orvosok tudása szerint segíteni fogom.

Ha a probléma nem publikus, nyugodtan küldjetek privit, e-mailt: flpba@gmail.com

Remélem, hogy nem tartotok tolakodónak és rámenősnek, nem volt célom. :oops:

andi
 
 


sziasztok!

tudja valaki, hogy az exxema repair-t lehet-e szoptatás alatt használni? nagyon csúnyán ekcémás a kezem, és a gyógyszertárban ezt adták rá. de nem bízom a gyógyszerészekben, mert terhesen kaptam én már magzatvízhajtó teát......
esetleg van valakinek tapasztalata a krémmel kapcs.?

andi, te tudsz segíteni?

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
 
 


Sziasztok!

Ha jól tudom, vény nélkül kapható Protopic 0,03% nevű kenőcsünk megmaradt bontatlanul, ha esetleg valaki használ ilyen kenőcsöt, féláron elküldöm postán. 2009 decemberéig használató fel.
agocseliza@freemail.hu
 
 


Sziasztok!

Én is olvasom a bőrkiütésre vonatkozó topikokat, mert a 4 hónapos kislányom bőrén számomra aggasztó, bár még egyáltalán nem csúnya foltok jelentek meg, főleg a hajlatokban. Nem szeretném a bőrét szteroidos krémmel kenni, féltem őt ettől.
Anyatejet kap csak, figyelek az étkezésemre, elvileg semmi allergizáló ételt nem eszek, így ő sem juthat hozzá rajtam keresztül.

Segítsetek, kérlek, honnan tudom megállapítani, hogy tejkiütései vannak, vagy ekcémája - és ha ez utóbbi, akkor mi a teendő? Minden orvos mást mond, kinek hihetünk? Szeretném, ha szép, egészséges bőre lenne és kicsit izgulok, hogy vajon kinőhető-e az ekcéma.

Köszönöm előre is!
uzsoka
Baja
 
 


A tejkiütés szerintem az arcon jelenik csak meg és fehéres pöttyök.
Az ekcéma a hajlatokban leginkább, de máshol is és sebesedik, meg száraz.
Én dermalex nem szteroidos kenőccsel kenem magam és a gyerekeket is ha éppen van vmi kijövő ekcémánk. próbáld ki, én szeretem. T
tundermama
Budapest
 
 


már átnéztem a többi topikot is, de örülök, hogy válaszoltál! az utóbbit állapította meg az orvos barátunk és ő javasolt egy szteroid mentes krémet, a Decubalt. A lányom bőrének egészen más lett a tapintása tőle, én hiszek benne. :)
uzsoka
Baja
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: