Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Lejla24!
Én is Miskolcra hordtam a gyek-be a lányomat sima tornára!
Mi is voltunk neurológusnál Velkeinél.Őt nagyon jó szakembernek tartják nekünk is Ő javasolta a tornát.Az én lányom 9,5hónaposan került oda mert nem tudott,kúszni,mászni,ülni.2hét torna után elkezdett mászni,felült,1hónap múlva állt fel.Nekünk jó volt.A rehabon ki az orvosotok?Nekünk Szabó Emese!

Én azt hallottam,hogy a korán van egy nő aki Dévénnyel foglalkozik vmi Ilike ha jól emlékszem Ő vállal magán is!Próbáld meg.

Sziasztok!

Kép
 


Lejla! Hogy álltok, mit mondtak, mire jártok, van fejlődés?

benianya


sziasztok!
Nekem is kérdésem lenne a védőnő szerint már ideje lenne a lányomnak kuszni.
De a lányom nem hogy kuszni forogni se nagyon akar. naponta egyszer kétszer bemutatja hogy meg tudja csinálni de ennyi.
ha felültettem megtartja magát akár percekig is igy eljátszik. de hason utál lenni ha lerakom vagy kiterül mint egy béka vagy pár percig tartja magát aztán szintén kiterül.
tanácsot szeretnék kérni hogyan birhatnám rá a hason fekvésre és a forgásra??? ,
Kép anya vett nekem fogkefét... Kép Kép igy ülök... Kép megy kéz nélkül is...
Vendég
 

 
 

Szia csokinyufr!
Tündéri a kiscsajszid!
rjuli tud neked ötleheteket adni, milyen játékkkal, ingerekkel lehet ösztönözni a forgásra. Olvass vissza azért: sok hasznos dolgot irtunk le, és rjuli nekünk-majd mindannyian Dévénnyel vizsgáltattuk a babáinkat, Katona féle rehab tornára jártunk és majd mindenkinél volt ilyen-olyan nagyságú hipotónia.
Egy biztos: nagyon fontos, hogy a mozgásformák a megadott ütemben és sorrendben épüljenek egymásra, ha valami kimarad,egyre inkább összefüggésbe hozzák a későbbi tanulási zavarokkal.
De ha 5 hónaposan ül nagy baj nem lehet. Max. egy kis rásegités nem árthat , de az izmait, az inakat csakis szakember képes megvizsgálni.
Rjuli ránézésre is megmondja van-e valami.
:wink: :wink:

benianya


Kedves Zsóka!

Nem szeretnék senkit sem korrigálni, de gyógypedagógus vagyok, s jelenleg a TSMT módszert tanulom a BHRG Alapítványnál.
Igenis baj, ha a gyermek nem mászik, mert a későbbiekben az tanulási problémákhoz vezethet.
Azonban vannak korrekciós megoldások, illetve a mászatás. Én azt vallom, hogy "le kell nyomni" a gyereket, s alagutakon, vagy asztal alatt, ahol állva nem fér át mászatni kell!!! Igen, tényleg van olyan gyerek, aki kihagyja... a szülők 8-10 éves gyereküknél sokszor mondják el a szakembernek, hogy nem vált be az iskolába... és ez a mászás kimaradása miatt (de mástól is lehet) van...
Szóval nem jó, ha kimarad. Én mindenkit arra buzdítok, hogy ha feláll a kicsi, akkor különböző játékokkal serkentsük a kúszásra, majd mászásra...

Köszönöm, hogy elolvastad soraim!

Edina
 
 


Szia Csokinyuff!

Látom, mostanában Juli nem nagyon jön, úgyhogy írok én pár szót. :)
Remélem azóta megoldódott a kúszás problémája, és a további mozgásfejlődés is rendben zajlik.
Az ülés, amit februárban írtál, a képeket nézve, és a mozgásfejlődésbeni állapotot látva sem javaslom. A gyerekek mindent csinálhatnak, amit önállóan külső segítség nélkül meg tudnak oldani. Vagyis akkor ülhet, ha önállóan fel tud ülni. Ez azért is fontos, mivel Maja még nem kúszik, vagyis még nem elég erős a hátizomzata ahhoz, hogy megtartsa magát. A csontos alátámasztás (a gerince megtartja) ugyan megvan, de az sajnos kevés, mivel az izomzat hiánya miatt ferdülhet a gerince és ez a későbbiekben gerincferdüléshez, másodlagosan pedig lábfej és csípőproblémákhoz vezethet.
Korábban már írtam, néhányan talán emlékeznek rám. Konduktor vagyok én is, mint Juli, és gyógypedagógus, mint Edina.
A mászás kérdésében részben egyetértek Edinával. Tény, hogy a diszes gyerekek jó része nem mászott, erről nagyon jó kutatások vannak, viszont arról, hogy az összes nem mászó gyerek közül mennyi lett diszes, sajnos nincs. De ettől függetlenül tényleg nagyon fontos a mászás, és ha a járás és a kúszás között kimarad, akkor igyekezzünk bepótoltatni a gyerekkel. Bár minden olyan mozgás jó, ami az ellenkező kéz-láb mozgásokat (diagonál) gyakoroltatja, hiszen az agyi keresztdominanciákat ezek is fejlesztik, az írás-olvasástanuláshoz ezek kellenek majd.
Üdv: Melinda

Kép
Kép


Köszönöm a válaszokat!
Maja még most sem kuszik se mászik csak néha probálkozik néha a feneke alá huzza a térdeit.
Akárhol feláll amit elér, de mostmár nem csak aggodok. Jájjj dixes lecc a gyerekem :?
Vendég
 


sziasztok,
úgy láccik, lemaradtam.
Melinda, igaz, h nem tudjuk, hány nem kúszó-mászó gyerekből lesz dys-es, de ha megfordítjuk, h hány dys-es nem kúszott, akkor elég nagy az arányuk. számokat nem tudok...
kúszás tanításához sztem a Katona féle ötlet nem rossz: egy vasalódeszka egyik végét megelemed, így a gravitáció hatását ki lehet használni. elvileg, ugye nem fog 4kézlábra feltámaszkodni, mert nem elég széles, meg talán tart is tőle, úgyhogy jó esetben marad hason és úgy indul lefelé. ha meg sem moccan, emelni kell a lejtő dőlésszögét-szép fokozatosan persze. és a célhoz érdemes vmi motiváló játékot odatenni, h legyen, ami inspirálja.
Dévény Anna terápiája spec. ilyesmire jó szokott lenni, állítólag néhány alkalom beindítja ezt a mozgásformát.
 
 


amit még szeretek használni, az a labda. ha elég alacsony-babának kb. kosárlabda méret, de lehet kicsit nagyobb, akkor, ha ráhasaltatod a gyereket és előre-hátra görgeted a labdát, akkor, mikor előre ér, le kell, h támasszon- ez a pozíció erősíti a vállövet, egész kart. ha felülteted a labdára, háta mögött vagy és combtőnél tartod, úgy billegteted, az is jól erősíti a hátat. ahogy lassan gördül előre a labda úgy egyenesedik a háta. kimondottan ültetni -ahogy Melinda is írta-nem szabad, de a nyaki-háti izmokat lehet erősíteni az ülésbe húzással és lassú visszaeresztéssel pl. pelenkázón.
 
 


Köszönöm. köszönök mindent megprobáljuk...
Sajnos nem éppen dévényközelben vagyunk 4 óra ut pest de talán megindul már. :roll:
Vendég
 


vannak vidéken is dévényt végzett gyógytornászok. kérdezd meg a központban, vagy a védőnőtöket, neurológiát, vagy dévényes fórumon is lehet érdeklődni (asszem az nlc-n vannak)
 
 


Szia csokinyuff!

Ha megírod,hol laktok, akkor tudok mondani neked dévényes elérhetőséget, ha van a közeletekben. Van egy listám a Pesti és vidéki dévényesekről.

Szia Juli!
Bocsi, hogy "bepofátlankodtam", csak láttam, hogy rég jártál erre. :)

Üdv: Melinda

Kép
Kép


Melinda, jajnemár:)
látod a topik címében a nevemet? 8)
 
 


Mélykúton lakunk.... Baja és szeged között...

Különben Maja ma rájött a titkára elindult emelgeti a popsiját és már másfél mérert is lehaladt :wink: :lol: :lol: :lol:
Vendég
 


http://freevlog.hu/video/12649.html
Szerintetek lesz belöle valami ezt csinálta két napja azota halad is...
:roll:
Vendég
 


Sziasztok :)

Mi BHRG-zünk, már "nagy" fiaim vannak.(3,5 évesek) Nem tudjátok, hogy vidéken, konkrétan Debrecenben van-e BHRG, vagy egyéb szenzomotoros fejlesztés? Gekkoról tudok, de oda nem akar menni az ismerösöm, nem jókat hallott róluk.

Felméretni akarja az ikerlányokat, hogy nincs-e gond velük.

Köszönöm a segítséget.

Cat

Cat
Kép
 
 


sztem üsse be az ismerős a goggle keresőbe, h debrecen bhrg. én egy olyat találtam, h www.softalap.hu . itt konkrétan bhrg nincs, de, h van-e szükség fejlesztésre, azt itt is meg tudják sztem nézni. ill. mindenhol van nevelési tanácsadó, ahol szintén.
 
 


Köszi Juli. Én is a Szivárvány Korai Fejlesztő Központot találtam. Javaslom ezt neki.

Minden jót!

Cat
Kép
 
 


Sziasztok!

Ismét jó hirekkel jövök, volt panasz bőven, úgy gondolom előre visz ha a jót is megosztjuk egymással. 22 hónapos Beni és a sok Dévénynek majd a BHRG-nek köszönhetően azt hiszem tökéletes lett. Csodálatosan ügyesen mozog,olyan kaszkadőrmutatványokat is megcsinál a játszón,amit sok 3 éves még nem mer.Csodás látni ahogy erővel felmászik mindenhová,sokszor meg is fogom a hátsó combizmát-késztetésem van erre, hogy ha nem hinnék a szememnek érezzem milyen erős lett. Most még utánlépéssel lépcsőzik, viszont pár hete nagyon megindult a beszédfejlődése(ami 14 hónaposan még csak 9 hós szinten volt a HRG felmérés szerint)
Kis mondatokban beszél,nagyon jó vele az élet!
Beigazolódott amit félévesen mondtak róla,miszerint 2 éves korára abszolút felzárkózik a kezelésektől, sőt lesz amiben ügyesebb,fejlettebbb lesz kortársainál.
Soraimat biztatásul szánom azoknak a szülőknek akik az út elején járnak!Fantasztikus lehetőségek vannak a korai fejlesztésben, használjátok ki. :P :lol: :wink:
Sok sikert mindenkinek!
Kép

benianya


Sziasztok!

Először is, had mondjam el, hogy tüneményesek a gyermekeitek, gyönyörűek! Tegnap találtam erre a topicra, miközben a neten keresgéltem, remélem jár még valaki erre, aki tud nekem tanácsot adni.
A kislányom 1 hét múlva lesz 10 hónapos. Édesen gagyog, tapsikál, forog, minden irányba, felül. Azonban nem mászik, nem húzza fel magát. A kúszást hátrafelé műveli már régóta, de túl sokat nem halad vele. Erős, masszív baba, sokan türelemre intenek, hason nem is szeret lenni, mióta ül, így hajlandó játszani is, ügyesen elnyúl, elhajol dolgokért. Ha felállítom az ölemben akkor spiccen megáll, térdelni is térdel segítséggel, de jól látható rajta, hogy nem tetszik neki.
Nem tudom, én aggódom-e túl és valóban csak kicsit lusta vagy valami probléma van a háttérben?
Válaszaitokat előre is köszönöm Lili
 


Szia lillencs!

Nem tudom jársz-e erre mostanában, de szerintem feltétlenül nézesd meg. Saját tapasztalatból mondom. Inkább többen mondják, hogy nincs semmi baj, minthogy későn derüljön ki a baj.

Orsi
 
 


Kedves lilliencs!

Nem tudom azóta mi történt Veletek, meg kislányod mozgásfejlődésében történt-e változás. Én szakemberként szorgalmazom, hogy nézesd meg a kicsit! (bár lehet, hogy megtetted már)
Ugyan vannak eltérések minden gyermek fejlődésében, így nem minden csecsemő kezd el 8 hónapos korában kúszni, hanem később, de mindenképp felhívó jelnek lehet venni. Lehet, hogy enyhe pszichomotoros megkésettség áll fenn nála, ezt terápiával hatékonyan javítani, fejleszteni lehet.
A kúszás- mászás a kisgyermekek fejlődésében a legfontosabb mérföldköveknek számítanak, mert akármilyen nehéz is elhinni, de a későbbi olvasás-írás tanulás alapjai is. Ezt most nem fejtem ki bővebben miért, mert kissé hosszú lenne.

Ha gondolod ellátogathatsz honlapomra, ahol bővebb tájékoztatást is kaphatsz a gyermekek fejlesztésével kapcsolatban. (www.szinnyaibori.uw.hu)

Üdv. Szinnyai Borbála (gyógypedagógus, mozgásterápiás szakember)

Szinnyai Borbála


Kedves Szülők!

Én egy 24 éves, frissen végzett konduktor vagyok, nagy örömmel vállalnám csemetéjük fejlesztését minden nap, a reggel, illetve a délutáni órákban.
A fősikola alatt tapasztalatot szereztem minden korosztályban a központi idegrendszeri sérült gyermekekkről. ( Ataxia, Athetosis, Hemiplegia, Diplegia, Monoparesis, Tetraplegia/paresis...)
Korábban is dolgoztam már két családnál, ahonnan földrajzi okokból kifolyólag maradtam el, lévén, hogy külföldiek.

Érdeklődni a fodorlinda@gmail.com-on, illetve a 20-320-8484-es telefonszámon tudnak.

Tisztelettel:
Fodor Linda

Fodor Linda
konduktor


@Anonymous:


-kedves -maci! Nem tudom, hogy jársz-e még erre, én úgy írnék neked, de valamiért nem sikerül levelet küldenem a topikból. Olvasva a soraidat a gyereked tüneteiről nem bírom ki, hog
y ne írjam meg neked, hogy nézz rá a neten a KISS syndromára. Ne ijedj meg tőle, semmi nagy gond, kezelhető is. Nem vagyok orvos, egy anyuka vagyok, akinek torticollisos a babája és külföldi oldalakon botlottam a KISS syndromába a troticollis révén. A te gyereked minden egyes tünetét hordozza. A lényege a szindromának, hogy a nyaki felső gerinccsigolyák valamelyike nincs tökéletesen a helyén és ez elhúzza az izmokat. Teljesen rendbehozható.
dude
bp
 
 


Kedves Mindenki!


Azon személyek segítségét szeretném kérni szakdolgozatom megírásához, akik érdekeltek a korai fejlesztésben, vagy van olyan ismerősük, aki gyermekével részt vett korai fejlesztésben! Óriási segítség lenne, ha kérdőívemet kitöltenék azok a szülők, akik gyermekükkel eljártak az alábbi kezelésekre: Dévény-kezelés, TSMT, HRG, kondukció. Hálásan köszönöm, hogy a kérdőívem kitöltésével hozzájárulsz a kutatásomhoz!
Továbbá nagyon megköszönöm, ha továbbítod olyan ismerősöd számára a linket, aki szintén érdekelt a témában.


A kérdőív az alábbi linkre kattintva nyitható meg:
https://docs.google.com/forms/d/1ZhRt1f ... k/viewform
tusazsanett
Budapest XIX. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron