Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Alinka lányom 8 hetes korában átesett az első légúti betegségen. Többféle antibiotikumot is szedett, egyik sem használt igazán. A köhögés megmaradt. A dr néni Zyrteket adott, szerinte allergia okozza a tüneteket. Most 6 hónapos a kislány, továbbra is tele van váladékkal a légcsöve és időnként köhög is. Elvittem allergológiai szakrendelésre. Kivizsgálják.
Szívesen olvasnám azoknak a tapasztalatait, akik hasonló problémával küzdenek, illetve akiknek véleményük van a témáról.
Köszönöm
Orsi
zelka
 


Szia Orsi!

Nem tudom, hogy nagyobb gyerekek esete is érdekel-e. Első fiamnál 4 éves korig semmi extra nem volt, sima náthák stb. Hozzá kell tenni, hogy 3 éves koráig máshol laktunk. 4 évesen ősszel kapott egy kruppos rohamot, ami pedig állítólag hamarabb szokott elsőnek jelentkezni, neki addig nem volt. Később egyszer még valami kicsi volt, de azt már otthon orvosi rohanás nélkül tudtuk kezelni. Mostanában viszont szintén sokat köhögött, és minden orrfolyással induló betegség bronchitissé fajult nála. Télen elvittük allergiavizsgálatra, ahol kiderült, hogy a téli eseteket nem indokolja, viszont keményen allergiás: parlagfűre és egyéb nyári gyomokra.
Zyrtecet egyszer a kisebb fiam is kapott, amikor 4 hete volt egyfolytában náthás, de nem számított a dolog neki semmit, viszont ő azóta úgy ált. egészségesebb.
És még valami, ami nekünk nagyon bevált, bár nektek még korai, de később jó lehet: Broncho-vaxom kúra
Ez egy kapszulás kúra, kicsit drága, mert egy doboz kb. 1700-1800 Ft körül van, és összesen két doboz jelent egy kúrát. Előbb 30 napon át minden nap kap egyet, majd utána szünetekkel folytatódik. A kúra lényege, hogy immunrendszer-erősítő, nem akarok valótlant mondani, hogy pontosan mit tartalmaz, de rá van írva, egy adag légzőszervi bacis megbetegedés elleni védekezésre készíti fel a szervezetet. (kicsit hasonló módon, mint az oltások). Nálunk nagyon jól bevált, közösségbe kerülés előtt érdemes elkezdeni, mert ott aztán beindulnak a betegségek. Ez a bigyó segít, hogy könnyebb lefolyásúak és gyorsabbak legyenek a betegségek.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves Zelka!

Jól értettem, hogy a tüneteket sem az antibiotikum, sem az allergia ellenes szerek nem enyhítették? És mit mondtak az allergiavizsgálat alkalmával? Gondolom rögtön tesztet is csináltak. Annak mi lett az eredménye? Zyrtec szedése semmit nem enyhitett? Miért gondolja a doktornő, hogy allergia? Bocs, hogy ennyi kérdésem van, de nem igazán látok tisztán. Nálunk az egész család allergiás. A gyereken még nem láttam nyomát. De többek között ezért is költöztünk vidékre. Lehet, hogy ti is valami forgalmas helyen laktok? Üdv, Bea
Bea
 

 
 

Kedves Zelka!

Jól értettem, hogy a tüneteket sem az antibiotikum, sem az allergia ellenes szerek nem enyhítették? És mit mondtak az allergiavizsgálat alkalmával? Gondolom rögtön tesztet is csináltak. Annak mi lett az eredménye? Zyrtec szedése semmit nem enyhitett? Miért gondolja a doktornő, hogy allergia? Bocs, hogy ennyi kérdésem van, de nem igazán látok tisztán. Nálunk az egész család allergiás. A gyereken még nem láttam nyomát. De többek között ezért is költöztünk vidékre. Lehet, hogy ti is valami forgalmas helyen laktok? Üdv, Bea
Bea
 


Sziasztok!
Kedden jártunk az allergia vizsgálaton. A doktornő elküldött minket Rtg-re. Masszív bronchitises kép látható a felvételen. Allergia tesztet nem csináltak, mert a doktornőnek az volt a meglátása, hogy nem allergiáról van szó, hanem egy úgynevezett reflux betegségről. A gyomorszáj nem zár rendesen és a visszajutó gyomortartalom bekerülve a légutakba tart fenn egy állandó légcsőhurutot. Eltanácsoltak minket a gastroenterologiára, ahol korházi kivizsgálást és kezelést ajánlottak. Szóval kedden megyünk a Heim Pál-ba. Nagyon féltem Alinát!
Üdv:
Orsi
zelka
 


Zelka!

Ez a refluxos ötlet mitől jött a doktornőnél? Volt valami egyéb erre utaló dolog is? (az én fiam is masszívan köhög, sokat, és csak töröm a fejem, neki mért van ennyiszer bronchitise)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Kedves ORsi! Együttérzek veled. Feltétlen ird meg, mit mondanak a Heim Pálban! Üdv, Bea
Bea
 


Sziasztok!

Ildi
Nem tudom a te fiad mennyi idős. Azt hiszem ez a kórkép csak kicsi babáknál merül fel. Egyébként azért gondoltak erre, mert nagyon sokat bukik és a súlyfejlődése is egy picit lassúbb, mint kellene. Ez a két dolog egymásból következik és a reflux tipikus tünetei.

Bea
Köszi, hogy drukkolsz nekünk, feltétlenül írok majd.

Orsi
zelka
 


szia Orsi!

Azért kérdeztem, mert mostanában a reflux divatos betegség, felnőtteknél is! (28 éves barátunk jó egy éve tartó problémájára vélik most éppen, hogy reflux okozza) Szóval kialakulhat később is. Egyébként 7 éves a fiam, és parlagfű allergiás, szóval mostanában arra fogom a dolgot, de februárban nem tehetem ezt...
Ildi
Pethes Ildikó
 


Hát az en fiam születését?l kezdve igen száraz
b?r? volt, és sokáig avval is kezelték az orvosok,
mig 1-2 éves korában fél év alatt 3 szor is volt
korházban mert fulladt, és a légzésszáma 55-60
közé is felment (liheget). sok mindent
kipróbáltunk már. azt tudtuk elérni, hogy azota
nem kellett korházba vinni, rendszeresen járunk
évente két hetet barlangozni, és mostani állás
szerint parlagf?, és házi poratka 4 alergiája van,
2-3 havonta atkátlanítunk a teljes lakásba, a
szobájából már szinte mindent kiraktunk, ami
atkafogó lehet.
little
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: