Új privát üzeneted érkezett!

Szia!

Én, ha a Te helyedbe lennék megmutatnám sebésznek. Ö megnézi, és elmondja mi a teendö, s mi várható. Az egyik fiunknál, ha jól emlékszem 3 éves kora körül tették rendbe. Már régen volt.

Üdv: Anna
 
 


Szia!Hallottam valami krémről ami feloldhatná a tapadást de ezt csak orvos írhatja fel!Szerintetek próbáljam meg!Nem akarom kínozni ha nem muszáj!Az a baj hogy itt Szabolcsban nem tudok normális orvost és itt szeretik kínozni az embert!Tavaly télen is elkezelték a mandula gyulladását és lett belőle fekélyes mandula gyulladás!Injekció egy hétig reggel este!Vagy próbáljam meg én is a kamillát hátha feloldja a tapadást?A pisivel nincs gond!Vagy írassam fel a gyerekorvossal azt a krémet?Szerinted?

Niki

Németi Nikolett
 
 


Szia Nikolett!

Ennyire a mostani módszerekben Én nem vagyok jártas, mert a fiaim 23, és 21, s aharmadik pedig kislány. Szerintem beszéljél a körzeti gyerekorvossal, Neki képben kell lenni. Ezt tudtam csak.

Üdv: Anna
 
 

 
 

Niki
Asszem ha gond van, azt kínzás nélkül nem lehet megúszni :( Krémet csak és kizárólag doki írhat fel, de azok mind szteroid tartalmúak és elég sokáig kell használni. Napi 1-2x kb.1 hónapig és ez sem sétagalopp a gyereknek. Mi ugyan nem ezt választottuk, de ismerősömék igen. Ők sem szenvedték meg kevésbé, mint mi a műtétet :roll: Nálunk a műtét testi része 1 hét alatt lezajlott. Lelkileg kicsit tovább tartott, de asszem ez nem kizárólag a műtétnek, hanem a kórházi hozzáállásnak volt köszönhető :evil:

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Momi
A fitymatúltengés az, amikor hosszabb a bőr. Asszem te írtad, hogy nálatok is van ilyen gond. Szal mikor feláll neki, akkor is marad egy kis bőr, ami nem feszül. Asszem írtad is, hogy nem érted, hogy ebből hogy lesz javulás. Hát ezaz, én sem érettem. Egy lehetőséget tudok...a kukac nő, de a ő bőr nem ugyanolyan gyorsan és így egyszercsak behozzák egymást :wink: Akkor javulhat a helyzet, de sztem máshogy nem :roll: Vagyis nehéz elképzelnem....

Kép
Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!Megpróbáltam a kamillát és sikerrel jártunk!3 napig fürdőt kamillába és hátrajött a bőr!Mi megúsztuk úgy néz ki!Megfőztük a kamillát benne mosogattuk és sikerült!Magának hátrahúzta!Mindenkinek ajánlom!Még ő is meglepődőt hogy mi történt!Most már újságolja hogy meggyógyult a kukac!Mi szerencsések vagyunk!Köszi a segítséget!

Németi Nikolett
 
 


Sziasztok!

Nagyon nem olvastam itt semmit.csak rátaláltam erre az oldalra és gondoltam egy tapasztalatot megosztok veletek!
Szóval...a most 8éves fiamnak fitymaszűkülete volt,és a doki többször is azt tanácsolta,hogy várjunk vele...persze a mi nem tetszésünkre....de azt mondta ez pár éven belül remekül,könnyen fel fog jönni.Nem volt letapadva neki,csak szegény nagyon nehezen tudta csak felhúzni!
A lényeg:
Egyik fürdésnél mondta neki apa,hogy húzd fel és hagyd úgy amíg fürdesz!a fürdés végén szegény nem tudta visszahúzni,és apa sem!Gondolhatjátok jól megijedtem!
Aztán vártunk vagy 20percet és újra....sajnos ekkor sem ment!Ekkor bekente neki apa sudokremmel,hogy picit lazúljon neki ott a bőr...és hagyta rajta fél órát!Utánna végre sikerült visszahúzni!
Másnap reggel én már dokit hívtam,és bejelentkeztem,rá egy hétre(akkora kaptam időpontot a sebészetre)....aztán jött az este...!
És csodák csodájára a kukacon a bőr kőnnyen felcsúszott és vissza! :)
Igaza volt a dokinak...menni fog ez csak adjunk neki időt!
Persze az ember félti,hogy valami gyulladása nehogy legyen ott szegénynek...stb...de végülis örülök,hogy vártunk!

Hát ennyi a történetünk!
Remélem valakinek ez is segít!
Vendég
 


sziasztok !szeretném segítségeteket kérni!Kicsi fiamnak az orvos azt mondta hogy fitymaszükülete van ő most 2éves!VAlamilyen krémet vagy valamit nemtudtok amivel a későbbiekben elkerülhető lenne a műtét?
 
 


Nálunk ugyanez volt. Ftorocort krémmel kell kenni legalább egy hónapon át minden este. Szépen fellazul tőle. Gyereksebész írta fel (XI.ker. Kiss Margit, gyerekrendelő, Fehérvári u.)

És nem szabad megriadni a szteroidos kenőcstől, mert olyan minimális mennyiség jut be a szervezetbe, aminek semmi jelentősége, viszont van benne egy összetevő, ami fellazítja a fitymaszűkületet. Unokám így úszta meg a műtétet.

Üdv: eszterlánc


Sziasztok!

A 15 hónapos fiamnak is fitymaszűkülete van, mondhatni, ennél szűkebb már nem is lehetne. Gyakorlatilag tűhegynyi réssel rendelkezik, így pisiléskor ballonszerűen felfújódik a bőr. Ráadásul pár hete állandósulni látszik a bőrpír is a végén, hiába kenem gentamicinnel. Szóval szeretnék felkeresni egy ilyen témában járatos doktorbácsit, de nem tudom, merre induljak. Tudna valaki jó szakembert ajánlani Békéscsaba, Gyula, Szeged vagy Szentes környékén?

Előre is köszönöm!

Kép
Kép
 


Gyereksebészet.

Üdv: eszterlánc


Szeretném megosztani a tapasztalatunkat.

3 éves kisfiamnak olyan fitymaszűkülete volt, hogy lufiszerűen felfújódott a bőr amikor pisilt és sosem tudtuk felhúzni a bőrt rajta. Miskolcon a gyereksebészeten az orvos adott neki 1 esélyt és Locoid Lipocream nevű krémmel kellett hetente 4 napig + 3 nap szünet krémezni esténként 6 héten keresztül. Ez szteroidos krém volt. 70%-ban kést jósolt neki, de azt mondta, hogy csodák vannak.
2 hét elteltével szépen feljött a bőr, rendbejött.
6 hét múlva visszaszűkült, pedig esténként mindig visszahúztuk rajta a bőrt.
Újabb 6 hét krémes kezelés követte és azt mondta a doki, hogy ha ismét visszaszűkül, akkor már csak a műtét jöhet szóba.
Azóta eltelt már 2 hónap és még feljön a bőr de már reggel és este is hátrahúzza magának 3szor, hogy vissza ne szűküljön.

Remélem így marad és tudtam ezzel az írással valakinek segíteni.
 
 


Sziasztok!
21 hón.kisfiamnak fitymaszűkülete van,begyulladt,de a doki már most megmondta,hogy körül kell metélni.mivel lehtne ezt megelőzni?Vagy bízzam az orvosra?
 
 


Töpike, é - ha még aktuális a dolog - én adnék még egy esélyt a gyereknek, mert vannak krémek (általában szteroidosak), amikkel szépen fel lehet lazítani a fitymát.
Unokámat is meg akarták műteni, és a műtét dátuma előtt egy nappal találtunk egy másik gyereksebészt, aki lebeszélte a lányomat róla.
Kapott a gyerek Ftorocort kenőcsöt, azzal kellettt egy hónapig este bekenni, és azóta sincsen semmi baja, pedig már 6 éves.

A műtétnek is vannak kockázatai, pl. ha rosszul hegesedik, egy életre kínlódni fog vele.

Üdv: eszterlánc


Köszönöm a választ.Még aktuális,egy hét múlva lenne a műtét a Madarász-ban az egyik legjobb sebésznél.
 
 


:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára töpike 2010.06.03 09:04-kor.
 
 


Nem lesz műtét! :D
Megmutattam a körzeti orvosunknak,megnézte,és mondta,hogy ezzel minden rendben van.Nincs letapadva,szépen feljön a bőr,kár kínozni a műtéttel.Már kenegetni se kell,de én mindig felhúzom,remélem,nem lesz gondunk később sem.
Köszi a tanácsot. :D
 
 


sziasztok!
Van a e valakinek tapasztalata abban,hogy a születendő fiúnkat születése után körülmetéljék még a kórházban.Azért gondoltuk így,hogy később ne alakuljon ki esetleges rendellenesség vagy probléma.Sok előnyt olvastunk erről a dologról.Van esetleg aki már ezt kérte?
pri
 
 


sziasztok!
szeretném a segitségeteket kérni!
Több mint egy éve Angliában kezdtem új életet a kis családommal. sajnos 5 éves kisfiam fitymaszűkülettel szűletett. szerencsére eddig problemamentes volt de szeretenek beszerezni minden informaciot arrol hogy angliaban hogyan kezelik ezt a betegseget. termeszetesen felkeressűk a haziorvost de nem szeretnenk felkeszűletlenűl varni a tajekoztatast. kerem hogy aki tud segitsen kisfiamnak az informacioval.


köszönettel  
Erika

 
 


Sziasztok!
Szeretném megosztani veletek a mi tapasztalatunkat és egyben seíteni, hogy mit ne csináljatok!
Kisfiunk 5 éves. Három éves korában egészen jól működött a dolog, míg aztán egyre nehezebb lett.
Próbálgattuk, de jött a berpedezett bőr stb.. Egyszer az okos apuka (én) úgy gondolta, hogy fürdés után egy kicsit felhúzva hadja. Kb 20-30 perc múlva megláttuk, hogy a szűkület és a makk között a bőr felduzadt. Este 10-kor telefon az ügyeletre, kérdeztük hogy mit tegyünk? Azt mondták azonnal vigyük a Heim Pál korházba, ott van a gyerek sebészeti ügyelet. Így is tettünk.
Nagy nehezen a második doki visza tudta neki húzni, viszont az sem a kisfiamnak, sem nekem nem volt egyszerü. A doki azt mondta beödémásodott.
Hozzátette még, az ötletem fizikailag jó, de biologiailag nagyon nem. Most ismét elmentük a korházba, hogy beszéljünk egy dokival hogyan tovább, mik a lehetőségeink.
Felírt egy kenőcsöt amivel 2 hétig kenni, azután 2 hét szünet. Majd megint 2 hét kenés, azután kontroll! Most kenjük egy hete, még semmi változás. Amennyiben ez így marad, elkerülhetetlen lesz a műtét.

Tanulság: ha egy kicsit is nehezen megy fel, soha ne hadjátok neki úgy!!!!!!!!!
u.i. amit a Vendég írt, neki szerencséje volt, senki ne próbálkozzon vele!
Üdv: Gábor

menyete
Veresegyház
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron