Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Kuka vagyok autizmus-ugyben, de mi az, hogy echoalia?
A 2.5 eves kisfiam nagyon hirtelen kezdett (kb. masfel honapja) IRDATLAN HOSSZU mondatokban (akar 8-10 szo, megszamoltam...) beszelni, es kb. 3 hete gyakori hogy szavak 1-1 szotagjat ismetelgeti, ugy mintha dadogna, de nem feltetlenul az 1. szotagon akad el. Ez az? Gyerekpszichologus (ilyen aprokakra specializalodott) latta, szerinte nincs gond, csak az aktiv es a passziv szokincs kozott igen nagy a kulonbseg. Ha verseket mond, nem annyira feltuno, ill. nem is eszlelheto sokszor.
Amugy szerintem minden OK, ill. ha jatszoteren vagyunk, nem veti be magat rogton a tobbi gyerek koze, csak miutan kirohangalta magat, es ritka, hogy o kezdemenyezne valamifele "egyuttjatszast". (Ekkorak meg eleg kezdok ebben, ha jol tudom)
Koszi, sziasztok
Bea
ubi
 
 


Echolália, olyasmi, hogy pl. ha megkérdezed, "kérsz tejet", akkor válaszol, hogy "kérsz tejet".
Amit leírtál, szerintem nem ez, inkább olyan élettani dadogás lehet.
Ha játszik megfelelõen (autóval berreg, nem csak elbabrálgat a dolgokkal), akkor az se számít, kezdeményez-e a játszótéren.
Keke
 


Sziasztok!
Nagyon örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra.
Ha valaki kompetens 7 éves, "magas" szinten funkcionáló,(fúj,micsoda megfogalmazás)asperger szindrómas gyerek témakörben,kérem jelentkezzen.
Elõre is köszi.
Hara
Névtelen
 

 
 

Jótékonysági est az autista gyermekekért

Az autista, autisztikus és halmozottan sérült gyermekek és fiatalok segítésével foglalkozó Flóra Alapítvány jótékonysági estet rendez január 24-én 19.30-tól a Danubius Grand Hotelben, melyre szeretettel meghív mindenkit, aki segíteni szeretne a beteg gyerekeken.


A jótékonysági est résztvevõi megismerkedhetnek a Flóra Alapítvány munkájával és az általuk alkalmazott Bánffy módszerrel, majd egy kellemes vacsora után Kokas Katalin, Kelemen Balázs hegedûmûvészek, valamint világbajnok táncmûvészek produkciót tekinthetik meg. Az est háziasszonyai Barabás Éva és Kõbán Rita lesznek. A belépõ ajánlott ára 15 ezer forint, amelyet a Flóra Alapítvány tevékenységének támogatására fordítanak.

A Flóra Alapítvány 1992-ben szülõi kezdeményezésre kezdte meg tevékenységét. Az alapítvány célja az autista, autisztikus és halmozottan sérült gyermekek és fiatalok rendszeres és folyamatos fejlesztése a Bánffy módszer szerint. Ez az egyetlen hely Magyraországon, ahol Bánffy módszerrel történik a terápiás fejlesztés Dr. Bánffy Eszter engedélyével és szakmai támogatásával, akinek innsbrucki intézetében kaptak elméleti és szakmai képzést a Flóra Alapítvány szakmai vezetõi és vezetõ terapeutái. Az Alapítvány megcélozza a gyerekek fejlesztését, hosszú távon, lehetõleg véglegesen családban maradását, az alapvetõ önellátás megtanítását, a családi munkamegosztásban történõ részvételt.

További információ: Flóra Alapítvány
[url=http://www.haza.hu/florahir/" TARGET="_top]http://www.haza.hu/florahir/[/url]
Nevtelen
 


Szeretnem megkerdezni -ezzel kapcsolatban - hogy tulajdonkeppen mi a kulonbseg az autista, es az autisztikus szemely kozott? Elore is koszonom!
csippi
 


Csippi
Sajnos en csak talaltam a linket es ide masoltam. Probalj erdeklodni a Flora alapitvanynal.
Nevtelen
 


Szervusztok! Szervusz Csippi!
Ha komolyan érdekel a téma, ha érintett vagy valamilyen formában, látogass el a http?//www.esoember.hu oldalra.
Illetve írj nekem, beveszlek egy nagyszerû csapatba - egy levelezõ fórumba - ahol az autizmus problémakörét boncolgatjuk már jóideje, különféle megközelítésben.
Rainman rainman@freemail.hu
névtelen
 


Szervusztok! Szervusz Csippi! És kedves Névtelen hozzászóló január 6-án!
Ha komolyan érdekel a téma, ha érintett vagy valamilyen formában, látogass el a [url=http://www.esoember.hu" TARGET="_top]http://www.esoember.hu[/url] oldalra.
Illetve írj nekem, beveszlek egy nagyszerû csapatba - egy levelezõ fórumba - ahol az autizmus problémakörét boncolgatjuk már jóideje, különféle megközelítésben: egészségügyi (aktuális trendek, kutatások), szociális (jogi csûrcsavarok) oktatási (klf. módszerek) és persze a napi gondok, sikerek, stb.stb.
Áll a meghívás autistákra, autisztikusokra, Kanneriekre, Aspergeresekre stb.

Rainman rainman@freemail.hu
névtelen
 


De jó, hogy valaki beírta a Flórát. Kép
Akartam én is, a képes meghívót, de nem sikerült. Kép

Vasárnap reggel a tv2-õn is volt riport róluk.

Autista és autisztikus, autisztikusat az enyhébb esetre mondják inkább, illetve magára a tünetekre, de szerintem ez a két fogalom nagyjából egymás szinonímája.
Autisztikus jegyei lehetnek valakinek autizmus nélkül is. Mint ahogy az autizmus jelzõt használják nem csak ezen állapot jellemzéseként, hanem tulajdonságként is, pl. autista politikusok. De szvsz egy autista a legkevésbé autista ez utóbbi értelemben.
Keke
 


"Sikeres és áldozatos munkát végeznek. Nem menedzserek, hanem gyógyító pedagógusok. Önerõbõl és szülõi hozzájárulásból nehezen fognak kitörni a – szószerint sötét – pincébõl, a méltatlan körülmények közül. A módszer elterjesztése és az Alapítvány mûködése elsõrendû érdeke az önnön börtönükbe zárt embertársainknak, családtagjaiknak és egy humanista társadalomnak. "
Keke
 


Ide is beírom: (biztos ami biztos...)

MAMI, BLUE
Film egy autista kisfiúról, aki dallamokkal kommunikál.
Édesanyja (aki egyedül neveli õt), állandó örlödésének nagy
kérdése: továbbra is egyedül vagy intézetbe adja fiát.
A nehéz döntés után milyen lesz a viszony anya és fia között?

Bemutató:
Január 28-án 15:00 órakor és 19:15 órakor Budapesten a Széna téri Mamut mozi Aquincum termében.
Január 31-én 12:45 órakor a Mamut mozi Pasarét termében.
Jegyek elõadás elõtt a pénztárnál válthatók: 500,- Ft/db
Rainman
névtelen
 


Helyesbítés!!!

Január 31. helyett Január 29-én, a Pasarét terem helyett a Krisztina terem lesz a helyszín, 13:15-kor!
De elõtte tájékozódjatok!
névtelen
 


A.
 


Hátha pont itt olvas valaki, aki ...

"Segítségért fordult hozzánk a Flóra
Alapítvány, akik autista, autisztikus,
valamint halmozottan sérült gyermekekkel
és fiatalokkal foglalkoznak.
Szükségük lenne egy több helyiségbol álló
épületre vagy épületrészre, melyben egész
napos terápiát tudnak folytatni."


[url=http://www.haza.hu/florahir/" TARGET="_top]http://www.haza.hu/florahir/[/url]
Keke
 


Szia Keke!

Koszi a valaszodat az echoaliaval kapcs kerdesemre (meg vmikor decemberben). Amit a kisfiam akkor produkalt az inkabb vmi elettani dadogasfele volt, bar a gyerekpszicchologus szerint akihez parszor elvitte azt mondta, hogy annak se tipikus. (mivel elsosorban a szavak utolso szotagjat ismetelgette.
Bea
ubi
 
 


Autista gyerekek fotói
[url=http://momsonamissionforautism.org/Faces_of_Autism.shtml" TARGET="_top]http://momsonamissionforautism.org/Faces_of_Autism.shtml[/url]
Névtelen
 


[url=http://momsonamissionforautism.org/Autism_Central/Washington_March.shtml?Adopt_a_Chair_Photos" TARGET="_top]http://momsonamissionforautism.org/Autism_Central/Washington_March.shtml?Adopt_a_Chair_Photos[/url]
Névtelen
 


sziasztok!
autisztikus gyerekekkel foglakozo gyogypedagogus vagyok. szivesen vallalom autista, autisztikus gyermek otthoni fejleszteset, tanitasat.
tel: 06 30 5522112 -- varga gabi
idras (idras)
 


ha van olyan barátja, aki fogyatékos gyereket nevel a www.tavtanfolyam.hu/szulok/ linken olyan információkat talál, mellyel segíthet jobbá tenni az életét. Kérjük, ha van ilyen ismerõse, rokona, informálja.
80/204-233
M
 


macko
 


névtelen
 


Nem tudom hallottátok-e... A tegnapi fókuszban volt...
Két gyermek született körülbelül egy időszakban. Az egyiknek az apja pilóta volt, a másiké légiirányító. Ugyanott. Sugárzásoknak voltak kitéve. Mindkét gyermek autista lett. Szerintetek van ennek jelentősége?
A jelenlévők autista gyermekeinek az apjai milyen körülmények közt dolgoztak a fogantatás idejében?
Érdeklődő
 


Kedves Szülők!

Õsszel fejlesztő csoport indul autizmussal élő gyermekek számára.

Játszóház működtetésének célja sérült gyermekek foglalkoztatása, fejlesztése speciális és részben játékos formában.
Ha valakinek felkeltettem az érdeklődését, a részletekkel szülők jelentkezését várom a 0620-235-8202-es telefonszámon vagy a magyued@freemail.hu e-mail címen.


Martosné Gyutai Edina
 
 


Kedves Szülők!

Õsszel fejlesztő csoport indul autizmussal élő gyermekek számára.

Játszóház működtetésének célja sérült gyermekek foglalkoztatása, fejlesztése speciális és részben játékos formában.
Ha valakinek felkeltettem az érdeklődését, a részletekkel szülők jelentkezését várom a 0620-235-8202-es telefonszámon vagy a magyued@freemail.hu e-mail címen.


Martosné Gyutai Edina
 
 


Kedves Szülők!

MEGYE
AUTIZMUSSAL ÉLÕ GYERMEKEK KÉSZSÉGFEJLESZTÕ JÁTSZÓHÁZA

Fejlesztő csoport indul autizmussal élő gyermekek számára.

Induló csoportjainkba korhatár nélkül várjuk a gyermekeket előzetes bejelentkezés alapján.

A gyermekek fejlesztése egyénileg illetve kiscsoportokban (max. 4 fő) történik, képességeik és igényeik pontos felmérése után korosztályonkénti bontással.

A foglalkozások helyszíne:
Budapest, I. Krisztina krt. a Tabán mellett, igényesen kialakított környezetben

Érdeklődni lehet:
Martosné Gyutai Edina Tel: 20/235-8202
Honlapunk: http://w3.externet.hu/~martoskft/
 
 


[quote="Névtelen"] Sziasztok!
Nagyon örülök,hogy rátaláltam erre a fórumra.
Ha valaki kompetens 7 éves, "magas" szinten funkcionáló,(fúj,micsoda megfogalmazás)asperger szindrómas gyerek témakörben,kérem jelentkezzen.
Elõre is köszi.
Hara [/quote

Szia! Remélem ellátogatsz még ide. Most találtam rád. Van egy 8 éves kisfiam, aki nagyon más, mint a többiek. Véletlen akadt a kezembe egy könyv, amiben az Asperger szindrómáról szó van. még orvos nem diagnosztizálta, mert azt sem tudom hová forduljak. Beszélgetnék veled. vrea
 
 


Szia Vrea!

Ha felhívsz szivesen segítek neked....különben diagnosztizálással többek között az Autizmus Alapítvány (www.autizmus.hu), a Korai Fejlesztő Központ, Vadaskert Alapítvány foglalkozik.
Tel: Martosné Gy. Edina
0620-972-2063
 
 


MEGYE
AUTIZMUSSAL ÉLŐ GYERMEKEK KÉSZSÉGFEJLESZTŐ HÁZA

Autizmussal élő gyermekek jelentkezését várom fejlesztő foglalkozásra, korhatár nélkül, előzetes bejelentkezés alapján.

A gyermekek fejlesztése egyénileg, illetve idővel akár kis csoportokban (max. 4 fő) történik, képességeik és igényeik pontos felmérése után, korosztályonkénti bontással.

Foglalkozás célja:
-Autizmussal élő gyermek fejlesztése játékos és speciális formában (pl: vizuális támogatás, alternatív kommunikációs eszköz a képek cseréjének kommunikációs rendszerével (PECS))
-A gyermek szociális önállóságra irányuló törekvéseinek a segítése
-A nem beszélő, és a kommunikáló de nehezen érthető autizmussal élő gyermek kommunikációs képességeinek fejlesztése
-A meglévő viselkedészavarok csökkentése, a további viselkedésproblémák megelőzése.

A foglalkozások helyszíne:
Budapest, I. Mészáros u.32.

Érdeklődni lehet:
Martosné Gyutai Edina Tel: 20/972-2063
e-mail: megye-autizmus@freemail.hu
 
 


Figyelem!!!!!!!!!!!!!!
2007. november 27-én, kedden késő éjszaka
a Tv2 és a Telecom közös pályázatán
”Az ügy” című műsorban bemutatkozik az
Autista Sérültekért Zalában Alapítvány.
A műsorhoz kapcsolódóan telefonon szavazni lehet arról, hogy négy bemutatkozó non-profit szervezet által meghatározott célok közül melyik nyerje el a Magyar Telekom 5 millió forintos fődíját.
A hívások díja (200 Ft) egyben adomány is.

A telefon és SMS-szám: (csak T-com és T-mobile hálózatból hívható).

A hívások díja teljes egészében az alapítvány számlájára kerül akkor is,
ha nem erre a filmre jön a legtöbb szavazat.

Szavazzanak az 1771-es számon
kedd (november 27.) 000 órától vasárnap (december 2.) éjfélig!

Egy telefonról több szavazatot is le lehet adni,
így aki nagyobb összeggel szeretne segíteni, telefonáljon többször,
a hívások díja mindenképpen a Autista Sérültekért Zalában Alapítványt illeti.
Ez az összeg hozzásegítené az alapítványt, hogy bővíthesse boncodföldei lakóotthonát hálószobával, konyhával, terápiás szobával.

Segíteni lehet úgy is, ha továbbítják mindenkinek ezt az információt, akiről úgy gondolják, hogy segítene. További listákra is el kellene juttatni, hogy minél többen szavazzanak!!
KÖSZÖNJÜK SZÉPEN.
ktc
 
 


Sziasztok

Bár nem vagyok érintett, de nagyon érdekelne, hogy örökölhető-e az autizmus. Sok mindent elolvastam már, de nem igazán tudtam kibogozni.

A párom első fokú unokatestvérének mindkét gyereke autista, és félek tőle, hogy túl a harmincon első baba mekkora lehet az esélye, hogy sérült lesz.
Vendég
 


Szia Anuk76!

Valószínűleg válaszolt már neked valaki azóta kérdésedre (autizmus-öröklődés). Az én kislányom is autista, s mi is félünk, hogy vajon a kistesóval majd mi lesz, ha lesz... Mai napig vita van a tudósok körében is, elsősorban genetikai eredetű zavarra gondolnak. Nálunk úgy gondolom, nem genetikai eredetű, hanem egy nagyon kora-terhességi vírusfertőzés következménye - állítólag ennek a magyarázatnak is van létjogosultsága. És akkor nem beszéltünk még az oltási következmény variációról. Szóval nincs egyértelmű válasz, s még szűrni sem tudják. Bízni kell, hogy minden rendben lesz! Pozitív gondolatok!

Szeretettel üdvözöllek!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára ktc 2009.11.22 22:28-kor.
ktc
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

nem tudom, mennyire látogatjátok még ezt a topikot, de egy barátnőm indított egy honlapot, ami segítségetekre lehet:
www.mamaguru.hu

Kép

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet:

 

cron