Új privát üzeneted érkezett!

Mióta már nem szopik a fiamnak bogyós a kakija. A vécére szoktatásnál soha nem eröltettük, a saját ütemében lett szobatiszta. Normális mennyiségben iszik, persze van mikor figyelmeztetni kell, főleg nyáron. Gyümölcsöt ,zöldséget rendszeresen eszik. Egy dolog van ami gondot okozhat. az a csoki.
Tejcsokis turórudit szokott kapni a nagyapjától. Azon kívül, nem szoktuk tömni, nem is veszünk, néha-néha fehér csokit, mást nem.
Nagyapját így is csak alkalmanként 5 percre látja, amikor hozza neki a rudit. Egy ideig azzal próbálkoztunk , hogy leszedtük a csokit róla.
De úgy nem az igazi, és legalább 1-2 hét kellett mire rendeződött a széklete.
Rendszeresen van kaki, csak az nagyobb részt bogyós. Oviban kicsit tart a kakilástól, mert már volt olyan, hogy sírva fakadt annyira nehéz volt elintézni a dolgát. Igaz akkor sokkal rendszeresebbek voltak ezek az ajándékozások.
Beleszólni nem szólhatok mit hozzon a kedves papa, a végén még ennyi ideig se fog ránézni.
Van -e valamilyen ötletetek mivel lehetne kompenzálni ezt a székrekedést.
 
 


Szia,

Az én lányom is eléggé székrekedéses. Mi több mindent is végigpróbáltunk, és a következők segítettek: Van a HIPP-nek egy sárgabarack bébiitala, -sajnos elég drága,- de nagyon jól lazítja a székletet. Majdnem ilyen jó a Hey-ho dobozos barack ital (Peach).
Ugyancsak jó székletlazító, ha veszel gyógyszertárban Laevolac Lactulóz szirupot, ebből napi 1-2 kiskanállal kell bevenni, és másnapra van meg a hatás. Ez kifejezetten a krónikus székrekedésre van, hosszú időn át folyamatosan szedhető. Azonnali hashajtásra is jó, akkor folyadékkal kell bevenni, akkor 1-2 óra múlva hat. Ha csak a széklet általános rendezésére kell, akkor folyadék nélkül. Érdemes figyelni rá, hogy a bevétel előtt-után legalább fél órán át ne igyon a gyerek, mert akkor ugyanúgy azonnal meghajtja, mintha vízzel venné be.
De ami a legfontosabb, az a napi elegendő folyadékmennyiség. Mivel az én lányom még nincs 6 éves, így nem tudom, mennyit kellene innia egy 6 évesnek, de gondolom, úgy egy-másfél litert biztos.
Ja, és még egy szintén nagyon jó székletlazító ital, az aszaltszilvalé. Bioboltokban, és gyógyszertárakban lehet kapni. (Valami: Wörischofener, vagy hasonló neve van.) Sajnos ez is marha drága.
A gyümölcsök közül előnyben részesítendők: a grapefruit, (sajnos a gyerekek nem szokták szeretni, mert keserű), a narancs, szilva, (aszalt szilva!) sárgabarack, (aszalt sárgabarck) kisebb mértékben de szintén lazítanak a szőlő, (mazsola) őszibarack. Az almáról, körtéről megoszlanak a vélemények. Van aki szerint lazít, van aki szerint fog.
Most ennyi jutott eszembe.

Yoan
 
 


Bocs, nem Hey-ho, hanem Happy day 100%-os baracklé.

yoan
 
 

 
 

Yoan,
Én úgy hallottam, hogy a főtt almapüré lazít, a nyers (főleg ha hagyjuk megbarnulni) megfog.

Krimami,
Yoan nagyon jókat írt. Csokiról jutott eszembe, hogy lehetne korlátozni úgy, hogy a fiaddal megbeszélitek, hogy Te mennyit tartasz elfogadhatónak és ő mennyit, és közösen megegyeztek. Ha kellemetlen neki a szorulás, akkor lehet, hogy hajlandó ilyen "áldozatra" (de ne nevezzétek annak Kép). A túró rudi meg eláll néhány napig a hűtőben.

Kati
 
 


Sziasztok!

Nekünk is voltak székrekedéses problémáink, Bori azért tartotta vissza, mert fájt neki, csak hát a visszatartástól meg még jobban fájt. Volt nálunk is kúp meg Laevolac (már nem is emlékszem, hogyan kell írni a nevét Smile ), de a valódi megoldást két dolog hozta meg: az első, hogy sokkal több folyadékot adtunk neki, gyakorlatilag folyamatosan kínálgattuk, s mindig volt előlhagyva víz. Egy idő után szokássá váltak bizonyos ivós helyzetek (pl. amikor mentem érte az oviba, reggel ébredés után rögtön, evés után mindig). Pár kortyonként aztán meglett a megfelelő folyadékbevitel. A másik pedig egy shake. Egyik ismerősöm ajánlotta eredetileg nekem ezt a táplálékkiegészítőt, amely fehérje alapú, ráadásul növényi eredetű, így az emberi szervezet még könnyebben bontja le. Borinál és nálam is bevált! Azóta Borka hízott 1 kilót (4,4 évesen 13 kg), az én testem meg átalakult. És nincs székrekedés sem. S nem mellékes, hogy nagyon finom! Én az eredeti formában tejjel turmixolva iszom, Bori joghurtba vagy pépesített gyümölcsbe keverve kapja. 4 féle íz van (vanília, eper, csoki és krémes keksz), mi az utóbbit fogyasztjuk jelenleg, de jó alternatíva a csokis ízű is, kakaóként tálalva.

Üdv. Ktc
ktc
 
 


Próbáljátok ki a KUBU Multivitaminos italt, eleinte soha nem tudtam, hogy miért fosik be az onokám ha ezt adom neki a játszótéren... (nem kell rosszra gondolni, akkor még pelenkás volt).:)

(A másik amitől szintén hasmenése lett azonnal az a méz volt, de aztán rájöttünk, hogy allergiás rá - de 2 éves korára kinőtte hálistennek.)

Üdv: eszterlánc

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: