Új privát üzeneted érkezett!

Hello!
A nutriton-t mi se bírtuk ezért csak egy választás van a rizs.A nutriton az szentjánoskenyérmagliszt, erre allergiás Marci, mert később kipróbáltuk a karob port, kakaó helyett u.olyan panaszokat eredményezett nála,csak bő3/4 év után.Minden cumisüveg tápit rizzsel kellett sűrítenem ill. turmixolnomÍgy nem bírta a Sinlac pépet sem.Esetleg ez lenne nektek is a megoldás+H.A .tápszer helyett tejallergiásoknak való tápi.Van erre egy jó barátnőm példája, de most nincs időm leírni.De majd leírom később.Bocsi.

t.hajni
 
 


Sziasztok!

A Dendrite Hungary piackutató cégnél dolgozom és jelenleg GERD-ben szenvedő 1-11 hónapos kisbabák szülei körében végzek kutatást. Ebben szeretném a segítségeteket kérni!

A kutatás egy beszélgetés formájában zajlik, ami kb. 1 órát vesz igénybe, és hangfelvétel készül róla.
Természetesen az általatok adott válaszokat bizalmasan és az adatvédelmi törvénynek megfelelően kezeljük! A kutatásban való részvételért 2500,- ft étkezési utalványt adunk.

Kérlek, ha van rá időtök, segítsétek munkámat a válaszadással!

Jelentkezni a eszter.szalma@dendrite.hu e-mail címen vagy a 30/245-1313 számon tudtok. Illetve a kutatással kapcsolatos kérdésekre ezeken az elérhetőségeken tudok válaszolni, forduljatok bizalommal hozzám!

Köszönettel:
Szalma Eszter
 
 


Kedves Lányok!

A Babanet szerkesztősége szeretettel várja a Látogatók történeteit a gyerekvárásról, családtervezésről, gyereknevelésről, szülésről, egészségügyről, családról, óvodáról, iskoláról, munkáról. Ha van olyan történeted, amely kacagtató vagy megható, megindító, elgondolkoztató vagy felháborító, esetleg reményt vagy megoldást adhat másoknak, ne habozzatok, hanem ragadjatok billentyűzetet és a kész írást küldjétek ide: szerkeszto@babanet.hu.

A történetek bekerülnek a Babanet Te Történeted rovatába, illetve a főoldalon is láthatók lesznek.

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

 
 

Sziasztok.Én is leirnám nálunk,hogy kezdődött a reflux, hátha segitek ezzel valakinek.Kislányom kb 1 hónapos volt amikor egy héten egy -két napot hányt,sokszor sugárban.A háziorvosunkat kérdeztem azt mondta lehet,hogy gyomorszükülete van,mert az ilyen idősen jön elő,de várjunk még hátha csak tuletettem.Eltelt még egy honap amikor is egyik reggel pillanatra felsirt a baba odamentem hozá és addigra már nem lélegzett.Az egy leirhatatlan érzés amin akkor keresztülmentem.Fogalmam se volt mit kezdjek vele és csak a csodának köszönhető,hogy kb egy perces rémület után máig se tudom hogy de magához tért.Este bementünk egy gyerekkorházba ahol bent is tartottak.Egy hétig vizsgálgatták babot és semmire nem jutottak.Hazajöttünk és egy nap mulva megint volt légzéskimaradása,csak akkor már alatta volt a légzésfigyelő.Mindenkinek javaslom főként a refluxos babáknál,hogy használják.Megint a korházban kötötünk ki.Vizsgálgatták aztán volt mikor 4-5 órán át visitott a gyerek a doktornő füle hallatára,a negyedik erőteljes kérésemre volt hajlando megvizsgálni,mert adig a hasfájásra fogta,pedig én mondtam nem szokott ennyit sirni.Másnapra rájöttek,hogy marja a gyomrát a sav és azért sir és ebből sikerült végre rájönniük,hogy reflux.Tanácsuk:büfiágy ,emelt kiságy ,sürü tápszer meg ucagant volt--- és a majd kinövi.Háziorvos javasolta a sinlacot,áttértünk.Az volt a leghatásosabb és--ismét a majd kinövi.Csak nekem nem volt 2 honapig se éjjel se nappal,mert nem mertem elaludni.Agyogyszert szuper titkosan kezelik,senki se mondott semmit és azoknak utolag kivánom kerüljenek ilyen helyzetbe.-És lás csodát 4 honaposan elmentünk egy gaszro dokihoz aki felirta a losecet.Azota sokkal jobb és leköti a gyomorsavat.Még szokott hányni,de már merek aludni.Egyébként a zöldség pürét eszik sz benne marad.Most 6 honapos a kislányom-ELKEZDTE REMEGTETNI A KEZEIT.Ha tud nekem valaki ebben segiteni légyszi irjatok.Kuszni se probál csak csapkodja a lábait.Neurologus azt mondta ha igy marad elviselhetetlen gyerek lesz belőle.Ez igaz?????Egyébként nagyon okos értelmes gyerek kb egy honapja csinálja.Segitsetek.Köszönöm Marcsi
 


Sziasztok.Elöbb elfelejtettem irni a lényeget.Azért fontos a légzésfigyelő használata refluxos babáknál,mert a visszaáramlógyomorsav lebénithatja a légzősejteket-ez történt nálunk is-és ez légzéskimaradáshoz vezethet.Várom a segitségeteket kézremegtetés ügyben.Nem lehet az a sandifer szindroma?Köszi
 


Szia Marcsi!

Elolvastam amit irtál, nem vagyok egészségügyi végzettségü. Én a helyedben megmutatnám a gyermeket olyan orvosnak aki a refluxxal foglakozik, s még ezen kivül gyermek neurológusnak Nem tudom, hogy Budapesten belül hol laktok, és melyik gyermek kórházhoz tartoztok. Mi a II: Gyermekklinikához, vagy másképpen a Tüzoltó utcai Gyermekklinikához tartozunk.

Ha gondolod irhatsz privátba is . Ha kell ajánlok orvost is. Ne várjál sokat. Beszéld meg a körzetddel! Lehet, hogy kell körzeti gyerek orvos beutaló is.

Remélem minél elöbb kiderül, mi ez amit irtál. Minden jót kivánok ismeretlenül is.
Üdvözlettel: Anna
 
 


szia.szeretném tudni hogy azóta mi van veletek.
hnol86
Püspökladány
 
 


Szia! Remélem el olvasod. Kíyáncsi lennék hogy azóta mi van veletek. Hasonló tüneteket produkál a kislányom is. Válaszod előre is köszönöm.
hnol86
Püspökladány
 
 


Szia! Remélem el olvasod. Kíyáncsi lennék hogy azóta mi van veletek. Hasonló tüneteket produkál a kislányom is. Válaszod előre is köszönöm.
hnol86
Püspökladány
 
 


sziasztok az én kisfiam 3 hónapos álandóan bukik a3 madik fajta tápszert eszi és még mindig jön még 2 óra mulva is nem merek vele menni sehova mert mire fel öltöztetem öszehánya magát de ezt én hijába mondom az orvosnak még sem küld sehova :( mér anyit mosok hogy az rengeteg ahova forditja a fejét oda tegyem a pelust ugy sajnálom most próbálom az etetést kis krumplival de nem akar enni aki olvasa remélem ad tanácsot nagyon el vagyok keseredve:(:(:(((
jolan
Mátészalka
 
 


Sziasztok! Az én kisfiam is sokat bukott, és mi is több tápszert is kipróbáltunk - sajnos szoptatnom nem sikerült, csak pár hétig. Ami nekünk nagyon bejött, az a Humana Baby Fit Plus tápszer, kimondottan refluxos babáknak. Sűrűbb, mint a sima tápi, viszont finom banános...imádja a pici és nem is bukik azóta! :D

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: