Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
4 éves kisfiamnak vastagbél problémája van és a sorstársaink jelentkezését várom.Nagyon nagy segítség lenne.előre is köszi
 
 


Szia Birgit!

Együttérzek veled! Kép
Most diagnosztizálták a betegséget a kisfiadnál? Hogy derült ki a dolog?

Yoan
 
 


Szia Joan!
2003 őszén műtötték meg először Petit a Madarászban és ott derült ki ez a konkrét betegség.azóta átkerültünk az I. számú gyerekklinikára,ami összehasonlíthatatlanul jobb.Sajnos ez egy ritka betegség és nagyon kevés az info.Ha érdekel ez a téma szívesen elküldöm amit találtam.Magyarul szinte semmi nincs.Nem sikerült találnom más hasomló cipőben járókat pedig vannak, de nincs fórum.
Szerencsére Peti egy életvidám aranyos értelmes kisfiú.Roppant mozgékony, gyönyörűovodás.
Saját bőrömön rájöttem sok mindenre ha valakit érdekel írjon.
 
 

 
 

 
 


Szia Birgit!

Örülök, hogy Peti szépen fejlődik. Kép Remélem meg fog oldódni a gondotok.
Nálunk (erősen remélem!) nincs szó erről a betegségről, csak a lányom meglehetősen székrekedéses, de én ezt az étrendjének tudom be. Ugyanis nem hajlandó megennni semmilyen zöldséget, gyümölcsöt is szinte semmit, és egy képzett dietetikus biztonságával választja ki azokat az ételeket, amik tutira nem lazítanak, inkább fognak. Kép
Ha, azok között, amikre rájöttél esetleg van spéci étrendi tanács is, annak nagyon örülnék.

Yoan
 
 


Szia Joan!
Nem írtad meg mennyi idős a lányod és mi a neve?A neten elég sok minden van taplálkozással kapcsolatban, a szulo.hu-n nagyon érdekes dolgok vannak, az egészség rovatban biztosan találsz tanácsot.Próbáljátok ki a teljes kiörlésű kenyereket, és már lehet kapni teljes kiörlésű tésztát is.Vannak ilyen lisztek is, Peti egyik kedvence a nokedi mi azt is graham lisztből készítjük.Finomak a műzlik is és azok is lazítanak.Nem tudom , hogy merre laktok, mert Óbudán vannak bölcsödei játszócsoportok ahol ebédet is adnak.Ha rossz a kislányod étvágya itt biztos megjavul.Több gyógynövény is segít az étvágytalanságon.
A rengeteg folyadék is nagyon fontos, hogy ne legyen székrekedése.
Remélem tudtam valami használhatót írni, minden jót:
Birgit
 
 


Szia,
Eszti most 20 hónapos. Köszi a tippeket, majd megpróbálok ilyen kenyeret venni, bár az a helyzet, hogy elég kevés kenyeret eszik. (Szinte semmit.) Egyedül melegszendvicsként néha. Pékáruból meg csak a hagyományos kiflit, de abból se sokat, egy-egy csücsköt időnként. A "válogatós" topicban, meg a "hozzátáplálásban" szoktam panaszkodni, hogy a kölök nem eszik mást, csak husit, krumplit, és a levesek levét. Ha a kanalára kerül egy hangyányi zöldség, akkor azt a másik kezével gondosan visszalökdösi a levesbe. Kép Kép
A bölcsin már én is gondolkodtam, mások is mondták, hogy a rosszevő gyerekük ott mindent megevett. Majd ha 2 éves lesz, akkor valószínűleg teszünk egy kisérletet. Óbudán hol van ilyen játszócsoport? Mibe kerül, és mennyi ideig lehet ott a gyerek?

Yoan
 
 


Szia!
Az egyik játszócsoport a mc'donalds mögötti bölcsiben van, a telefonszám:368-9291 (remélem ez az).Amikor mi jártunk 300-400 Ft volt 1 délelőtt.Itt a szülőnek is ott kell lenni ( én néha ott hagytak a fiam , nagyon rendes volt a gondozónő)és az ebéd is benne van az árban.Hívd fel őket és elmondják hogy van most.
Birgit
 
 


Birgit,

Köszi szépen!

Yoan
 
 


Sziasztok! Véletlenül olvastam bele a levelezésetekbe, nem vagyok érintett, nálunk a két nagy normálisan eszik, remélem a két kicsi is úgy fog, ők csak most kezdenek tejcsin kívül mást enni. Viszont a barátnőm fia, az uez a "no gyümölcs-zöldség típus". Neki a mamája aloe gélt ad, meg zöldség tablettát, így a vitamin, a rost, meg az emésztés normalizálása is meg van oldva. Amúgy ez minden "beles" panaszra javallott. Az én gyerekeim gyerekorvosi javaslatra szedik immunerősítésre. Ismeritek? Ha nem, de érdekel, írj emilt, cím a profilomban. Tudok anyagot küldeni neten is, ja, és hozzáértő gyerekorvos véleményét is ki tudjuk kérni, akár telefonon is. Szívesen segítek! Egyébként a nem fehér pékárút is biztos meg fogja szeretni. Nincs véletlen kenyérsütőd otthon? Nekünk volt, amit abban sütöttem, azt mindig falták! Üdv: Claire
 
 


Sziasztok!
Elkészült a magyar Hirschsprung honlap. Van fórum, cikkek, linkek magyarul és idegen nyelven. Írjatok bátran, hogy segíthessünk egymáson.

http://hirschsprung.no-ip.info/

üdv
Dóri
kdoryy@yahoo.com
 
 


Kedves Doryy!
Már jelentkeztem a Nők Lapja Café oldalain keresztül is,örülnék,ha fel tudnánk venni a kapcsolatot!
 
 


Sziasztok! Én most láttam, hogy van ilyen oldal, gondoltam leírom mi történt velünk!
Pici fiam 5 éves, Még kórházban van, kiderült hogy hirschprung beteg. Kevesebb mint 1 éves kora óta székrekedéses, rengeteget próbálkoztunk természetes, és végül egyéb hashajtókkal, székletkönnyítőkkel, voltunk gastroenterológián, rengeteg röntgenen, ráadásul krupp miatt minden évben kórházban, beöntéseken, végül pszichológusnál, és most új orvoshoz mentünk megint, már 2 hetes nem kakilásokkal, és beöntési sikertelenségekkel, és végre kiderült a probléma, amire 5 évvel ezelött is rájöhettek volna a fantasztikus orvorsok.
2 hete kerültünk a Madarászba, kipucolták altatásban, aztán két napos nem evés után még beöntést is kapott só nélkül, az egészet felszívta a bele, kapott még infúziót is=agyi ödéma, Na hiány tünetek, só-víz háztartás felborulás, intenzív osztály. Ezt túlvészeltük, rnegeteg beöntés(napi 7-8) után végre kitisztult a gyerek :( , és Kedden megműtötték. Most tökre le van fogyva, de jobban van, és nem biztos, hogy meggyógyul...Még lehet lesz műtétje, és a kitágult bélszakasza( 5 éven keresztül) még sokára fog rendbejönni. Ha tudtam volna, hogy ilyen betegség létezik, nem nyugszom bel, hogy majd kinövi a székrekedéést, meg majd a pszichológus kihozza belőle az okot...Ezt mondták eddig mindenhol. Mi láttuk, hogy szervi baj van, de megvizsgálták nem egyszer!Meg azt mondták anyuka ne szóljon bel, mert nem ért hozzá, ezért vannak a szakemberek... :) Hát csak ennyi egyenlőre! Remélem más nem fog így járni! És remélem pici Andris fiam is meggyógyul egyszer!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Szia Ikverius!

Rendbe jött a kis fiad azóta? Hogy vagytok? Madarászban is mütötték? Hallottam már régebben erröl a betegségröl, azért irtam.

Üdvözlettel: Anna
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: