Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Zsunya!

Sajnos nem válik be, nem tud velünk aludni, mert pici kora óta külön kiságyhoz van szokva, meg nagyon éberen alszik, minden apró zajra felriad. És a mi hálónk már eléggé tele van, a nagyobbik gyerek, aki két éves múlt velünk alszik.. már így is alig férünk...Kép
Azért köszönöm.. majd csak megoldódik.! Én bízom benneKép
Névtelen
 


Sajnálom. Kép
Sok erõt és türelmet kivánok hozzájuk.

 
 


Sziasztok,

A varosunkban nemreg volt egy SIDS (Sudden Infant Death Syndrome) ellenes kampany, a mi csaladunk is adott penzt a kutatasra. Cserebe tajekoztatnak minket minden uj kutatasi eredmenyrol. Igy tegnap hallottam, hogy a kovetkezo IS (meg meg ezer mas, mar jol ismert dolog is) okozhatja a bolcsohalalt:

Aki uszni viszi a babajat az tudja, hogy amikor rafujnak a baba arcara, az visszatartja a lelegzetet, es olyankor lehet viz ala meriteni. Nos, sok hazban a futotest (nem radiator, nem padlofutes) es a legkondi szabalyosan fujjak a levegot. Amennyiben a kisagy rossz helyen van a szobaban, es a levego a baba arcaba fujodik, az kivalthatja ezt a legvisszatartasi reflexet. A kisagy jo vagy rossz poziciojat gyertyaval ajanljak megnezni. Oda kell tenni a gyertyat ahol altalaban a baba feje van. Ha a gyertyalang mozog, akkor az azt jelenti, hogy a legaramlat pont ott "uti" a baba arcat. Ilyenkor erdemesebb a kisagyat mas pozicioba tolni.

Remelem ezzel az informacioval is meg tudunk menteni nehany kisbabat.

Judit
Judit
 

 
 

Sziasztok!
Én úgy tudom, hogy a bölcsőhalál, a 2. szülött, és fiú gyermeket vesztélyztetheti leginkább. Nekem van egy másodszülött fiam, és ne tudjátok meg mit izgultam, bár nem voltunk rizikó faktorosok.

Én úgy tudom, hogy rizikófaktor:
- koraszülés;
- családban már előfordult;
- Édesanya a terhesség alatt, illetve szoptatás alatt dohányzik;
- terhesség alatti problémák.
Most hirtelen ezek jutottak eszembe. Ezek már mind elhangzottak. Nekem anno azt mondták, hogy a túlfűtött szoba, cigarettafüst, nagy rizikót jelent a kisbaba számára.

Viszont itt valahol, valamelyik hozzászólásban olvastam a hasonfekvésről. Végül is ezért kezdtem el írni. Mert egyáltalán nem bizonyított, hogy a hason fektetett babákat éri ez a szörnyű tragédia. Nekem mind3 csemetém picikorától, sőt a lányom már a Kórházban a roominingben is hason feküdt, csak úgy tudtak nyugodtan aludni. Hálistennek mindhárom él.KépKépKép A hasonfekvés a gernicnek nagyon jót tesz (Ortopédus orvos javasolta, még akkor amikor én kislány voltam.) Arról nem is beszélve, hogy a hasfájós csecsemőknek is nagyon jó pozicíó a hasonfekvés. Természetesen, akinek fenntartásai vannak a hasonfekvéssel kapcsolatban, és meg van róla győződve, hogy a bölcsőhalálba közrejátszhat a hasonfekvő pozíció, AKKOR NE altassa így pici babáját.

Egyébként megjegyzem, hogy a nagyfiam, 3 hónap múlva 11 éves lesz, a középsőm 8,5 éves, kislányom 25 hónapos, és a mai napig megnézem mindegyiket, hogy mozog-e a mellkasuk, amikor alszanakKépKépKép, pedig őket már egyáltalán nem veszélyezteti ez a szörnyűség.

Zsuzsa

 
 


Megtalálták a hirtelen csecsemőhalál okát:

http://hvg.hu/tudomany/20050720csecsemohalal.aspx?s=rss

Cat
Kép
 
 


Mi két hete vagyunk túl egy bökcsőhalál szerű eseményen. Nem tudják az okokat , de légzésleállás volt éber állapotban. TÚLÉLTÜK!!! Egyébként hason alszunk, mert másképp nem alszik, van rizikófaktorunk. mert kivizsgálták.Nem sokat alszom azóta, de van légzésfigyelőnk. (azóta) A gondom az, hogy az esemény óta néha lesápad. Voltunk kórházban, alapos kovizsgálás : egészséges. de akkor mi az oka?! Tud valaki valami hasonlóról? Nem vérszegény.

mariann
 


:arrow:lk

KépKép
 
 


nemtudom jár e még erre valaki de ha igen:

azért javasolják az orvosok az egy szobában alvást mert akkor a baba nemtud olyan mélyen elaludni,mert ahogy anyuka vagy apuka mozgolódig,levegőt vesz nem engedi.a mi kisfiunk 6 hónapos koráig aludt velünk mert addig laktunk anyuméknál!2 hónapja költöztünk el és 1 hét utánn különtettük.én hallotam olyat is hogy a légzésfigyelő csak nagyon pici babánál jön be mert a nagyobbacska babák már forognak álmukba és ha elmozdulnak annyira hogy a légzésfigyelő nem érzékeli őket akkor beriaszt.ezért én nemis vettem.szerencsére mivel a fiam 2 hónaposan már elmászott az ágy másik végébe éjjel.
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Gyermekek - betegségek, gondok

Jegyzetfüzet: