Új privát üzeneted érkezett!

Szia Zsu!
Anyósódtól tudom, hogy itthon vagyok. Tudom, hogy most aztán semmire sincs igazán idő, pláne levélírásra nem. De azért én elmondom, hogy mi újság velünk.
A lányzó mégiscsak náthás lett, de semmi vészes dolog, egy kicsit folyik az orra. Sikerült kiválasztani egy jelentkezőt, reméljük, hogy beválik. Elég rossz érzés volt a többinek megmondani, hogy nem őket választom. Szinte mindegyik pályakezdő volt, és nagyon szerettek volna dolgozni. Akit felvettünk szintén pályakezdő. Most derül ki, hogy az exkolléganő mi mindent csinált nagyon-nagyon rosszul. Pedig extra kívánságaim nem voltak, de nagyon figyelmetlenül dolgozott. Talán jobb is,hogy van egy kis frissítés, és nem egy apeh ellenőrzésnél derülnek ki a hiányosságok.
Apropó! Van e bébi örződ? Mi ugyanis most kaptunk egyet tök ingyen a párom munkahelye melletti bababoltból, de már igazán nincs rá szükségünk. Nagyon szivesen odaadnám, ha kell. Nagyon rendesek ezek a boltosok és a párommal rengeteget szoktak "üzletelni", habár rendszerint ott vásárolunk, de nagyon sok holmit, játékot kaptunk már ajándékba tölük. Inkább mint ,hogy kidobják.
Hétvégén jön az anyukám, és itt lesz egy egész hétig, hogy segítsen nekem. Azért várom már. Kicsit rossz, hogy ilyen messze van tőlem, de azért már nem tudnék vele egy fedél alatt élni hosszú ideig. Nagyon az egymás agyára mennénk.
REmélem jól vagytok, van tejecske is, és nem vagytok hasfájósak!
Amíg nem találkoznánk, addig is gratulálok
Üdv Moxi
 
 


Szia Moxi

Zoli vagyok, egy darabig beszélgettem Zsuval, azt sejtettem, hogy már megszült, de nem tudok róla semmit, nem válaszol a levelekre, tudsz valamit róla?

Zoli
 
 


Szia Zoli!
Annyit tudok, hogy itthon vannak és múlt szombaton jól voltak.Bár nem lakunk messze egymástól, még nem volt időm elmenni hozzá. Igazából nem is akartam zavarni, mert az első hetekben nem biztos, hogy látogatókra vágyik.
Ma pedig a lánya sem jött, hogy menjünk együtt kutyát sétáltatni. De azt hiszem, hogy a jövő héten biztosan meglátogatom.
Moxi
 
 

 
 

Szia Moxi

Az alényeg, hogy jól vannak, Kép)))))))))

Zoli
 
 


Sziasztok

Zsu miujság van veletek?

Moxi, ha tudsz valamit róluk légyszi ird meg nekem

Zoli
 
 


Szia Zoli!
Zsuékkal 2 hete találkoztam, akkor jól voltak.
Moxi
 
 


Köszi Moxi
Zoli
 
 


Sziasztok!

Szeretnék információt kapni az ürömi védőnőkről. Ma kerestem őket, de sajna 3 után két perccel értem oda és már senki nem volt ott. Most mennék hozzájuk először.

Köszi
Szofi_71
 


Szia Szofi!
Először is a védőnők egész normálisak. Nekem különösebb gondom nem volt velük. Ha bármi gondom volt felhívtam őket és segítettek. A legjobb ha telefonon a 350-733-on hívod Őket, reggel 8-tól 1/2 9-ig általában bent vannak és megtudják mondani, hogy mikor van kismamáknak gondozás és mikor van csecsemőtanácsadás. Mióta laksz Ürömön?
 
 


Szia Moxi!
Májusban lesz két éve, hogy itt lakunk. Köszi az infót, holnap hívom őket!
Szofi_71
 


Sziasztok!
Tudna valaki valamilyen infot adni az Uromi ovirol, ovonokrol, tapasztalatokrol?
Koszi
Moan
 
 


Sziasztok!
Megpróbálok életet lehelni ebbe a topicba.
Én a két hónapos kisfiammal vagyok itthon, és még Ürömön is csak egy év élünk.
Pitypang
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


Sziaszstok

Kismamaként találtam egy jo melot,net kell hozzá csak.Heti kerest akár több ezer forint is lehet. érdeklödj a mariann10@freemail.hu n
üdv:Mariann
 


Pitypang!

Itt vagy meg?
Most latom egyidosek a gyermekeink????

Merre laktok????

dodo

KépKép
Kép
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Mamik
Nyitok egy új topikot ahova szeretném összegyűjteni a véleményeket tapasztalatokat, hogy hova érdemes költözni Budapest környékére... hol milyen lehetőségek vannak? Milyen az iskola óvoda?

http://www.babanet.hu/tarsalgo/index.html

Itt a topik gondoltam, jobb ha egy helyen van és minnél több embert meg tudok kérdezni...


ÉLETMÓD----HOL ÉRDEMES ÉPÍTKEZNI?

nem enged linkelni valamiért...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Tudom, hogy ide már jó ideje nem írt senki, de hátha sikerül újjáéleszteni a topicot.
Én egyelőre nem lakom Ürömön, építkezünk az Ezüsthegy lakóparkban és várhatóan a tavasz derekán sikerül majd beköltöznünk.
Mesélnétek nekem arról, hogy milyen az élet gyerekekkel Ürömön? Gondolok itt óvodára, játszótérre ,
egyéb foglalkozásokra gyerekek számára....
Nekem egyébként 2 kis gyerkőcöm van, Zsófi 2,5 éves, Marci pedig szombaton lesz 6 hónapos....

Erka

Kép

Kép
 


Szia Mankababa!

Nekem még nincs gyerekem, így csak a hallomásos tapasztalataimat tudom megosztani. Én most várom az első babám, jelenleg 18. hetes a babám.

Ürömön most újították fel az óvodát, így több a férőhely, és gondolom jobbak is a körülmények. Amit még tudok, hogy a doktor utcában, és az Ady Endre utcán van egyfajta családbarát gyerekmegörző, bár állítólag igen drága lett , mióta az önkormányzat nem ad nekik támogatás. Mindkettőt egy alapítvány működteti. Hallomásból úgy tudom 42 e Ft. egy hónapra, ami szerintem igen sok.
Remélem, egy kicsit tudtam segíteni.

Szió, Kitti
 
 


Szia Kitti!

De jó, hogy jelentkeztél:)

Gratulálok a babához, tudjátok már a nemét? Problémamentes a terhességed? Remélem igen....

Köszönöm az infókat az óvodával, gyermekmegőrzőkkel kapcsolatban, remélem sikerül bejutni az oviba!!! Igaz, még nem szobatiszta Zsófi, ami ugye feltétel, de remélem addigra az lesz (idén szeptember)!!!!

Te mióta élsz Ürömön? Melyik részén? Szereted?
Nekem nagyon szimpatikus a település, alig várom, hogy odaköltözzünk!!!!

Erka

Kép

Kép
 


Szia Mankababa!

Jó rég nem jártam itt. Most épp táppénzem vagyok egy hetet, mert nagyon kifáradtam hiába, már a 23. héten nem annyira birja az ember. Még egy hónap és végleg itthon leszek. Alig várom ezer dolgom van.

Igen tudjuk már a nemét, kisfiú lesz. Köszönöm kérdésed, nagyjából problémamentes, sajnos most épp azért is maradt megint itthon a fáradságot leszámítva, mert megint hánytam. Ez ebben a korban tudom már rikta, engem mégis sajnos elért.

Ürömöm már lassan két éve élek. Szeretem nagyon, nyugodt környék, jó levegő. A régi részén lakom, bent a faluban. A Csókavár utcában, ahol a busz is megáll a nagy puszta után.

Ti kiköltöztetek már? Zsófi halad a szobatisztaság felé? Bejelentkeztél már az óvodába?

Várom jelentkezésedet, szia
Kitti
 
 


Szia Kitti!

Gratulálok a kisfiúhoz! Neve van már? :)
Szörnyű, hogy még mindig előfordul, hogy hánysz, engem ilyesmi szerencsére elkerült mindkét terhességem alatt.....

Mi még nem költöztünk ki, valószínűleg nyár eleje lesz belőle, kicsit lassan halad, de legalább nagyon szép lesz!!!! :D
Zsófi még nem halad a szobatisztaság felé, majd nyáron próbálkozom vele újra.
Az óvodát már felhívtam, április végén lesz a beiratkozás, nagyon szimpatikus volt a vezetőnő, akivel beszéltem.

Ti Ürömre jártok háziorvoshoz? Kihez? Elégedettek vagytok vele?

Melyik kórházban fogsz szülni? Az én nőgyógyászom egyébként éppen Ürömön lakik :)

szia

Erka

Kép

Kép
 


Szia Erka!

Igen, megvan a fiú név, Benjámin lesz a kis drága. Szerencsés vagy, hogy nem volt ilyen tüneted. Az elején én sem voltam ilyen, csak 3 napig vakbélgyanúval bekerültem a kórházba karácsony elött. Éheztettek 36 órát, szomjaztattak 12 órát 3. hónapos terhesen. Ez annyira megviselt, hogy utána egy hónapig minden nap hánytam, vagy öklendeztem, mire rendbe jöttem. Azóta sokkal jobban figyelnem kell magamra.

Gondolom már várod, hogy a szép új házatokba legyetek. Nem nehéz két gyerek, plusz egy építkezés együtt?

A férjem jár a Horti Szilviához, de nem nagyon van megelégedve vele. Anyósomék is nála vannak, mondjuk annyiban jó, hogy elküldi őket jó szakorvoshoz, ha arról van szó. De összességében nem az igazi. A Kovács doktor fia állítólag jó, meg valami nő Zsófi vagy Eszter, de nem tudja a férjem megmondani pontosan. Szerencsére sokat nem jár orvoshoz.

Én a Szent Imrébe fogok szülni, remélhetőleg épp nekem jut az alternatív szülőszoba káddal, és franciaággyal, meg persze rendes szülésznővel és a dokimmal.

Tényleg nem is tudtam, hogy lakik itt nőgyógyász Ürömön. Hogy hívják? Neked jó szülés élményed van? Hol szültél?

A gyerekorvos és a védőnő a Doktor utcában van, ahol a gyógyszertár van a sarkon, meg egy jó kis pékség. :)

Várom válaszod, szia,
Kitti
 
 


Szia Kitti!

Köszönöm a gyors választ! :)

Szép a Benjámin név, a szomszédunkban lakik egy néni, akinek Benjámin az unokája, gyakran itt van nála, kicsit fiatalabb Zsófinál, nagyon cuki kis Beni :)

Ez a vakbélgyanú elég borzasztóan hangzik, akkor a hányásnak valószínűleg lelki okai voltak elsősorban....

Igen, nagyon várom a költözést! Annyira kényelmes lesz a házunk... A férjem építész és a kivitelezést is ő irányitja, szóval minden olyan lesz, ahogyan elképzeltük, megálmodtuk :)




Az építkezés rám nem ró feladatokat, a 2 gyerek meg csak időnként nehéz, ha már nagyon kimerülök :) De szerintem csak a kis korkülönbség miatt vannak nehézségek, amelyek, majd, ha idősödnek, el is fognak tűnni....Szerencsémre ők nagyon kedves, tündéri, jól kezelhető gyerekek :)


Ezek szerint a férjed által kerültél Ürömre :)
Köszi az infókat doki ügyben, majd még körbekérdezek az ismerősöknél ez ügyben, a mostani dokimtól mindenesetre elmennék, ha lenne jobb Ürömön.

A Szent Imre nagyon jó, több ismerősöm szült ott, szerencsés vagy az alternatív szobával!!!! Tesóm felesége is ott szült októberben, nagyon elégedett volt, főleg a szülésznővel.

Az én dokimat Sztanyik Lászlónak hívják, a Rákóczi utcában lakik, felesége gyermekorvos Ürömön, dr. Gaál Gabriella, mi hozzá szeretnénk majd járni, csak jókat hallottam róla.

Zsófit a Kútvölgyi Kórházban szültem, egy másik dokinál, az nem volt olyan jó élmény, de majd csak akkor mesélem el, ha túl vagy rajta :) Igazából a dokimban csalódtam nagyot, ennyit röviden elöljáróban.

Marcit a SOTE II. Klinikán, mert a dokim ott vezet szüléseket. Túlhordtam a bébit, így 1 hét után a doki megindította a szülést, 3 óra alatt megszületett a mi kicsi fiunk :) ez utóbbi nagyon jó élmény volt a fájdalom ellenére, ami egyébként szerintem elviselhető....

Igen, tudom, melyik a Doktor utca, a pékséget meg majd felfedezzük!!!! :) :) :)

Vigyázz magadra, mikorra vagy kiírva pontosan?

Erka

Kép

Kép
 


Szia Erka!

Igen, apukám is azt mondja, hogy lelkileg viselt meg az ott történt dolgok. Míg nem kerültem osztályra tényleg elég szörnyű volt az egész, meg persze nagyon meg is voltam rémülve. Fő ok, hogy a nőgyógyász nagyon bunkó volt, akkor láttam utoljára. Híres, neves, csak mikor baj van, egy vagy neki a sok közül. Okulásként a neve: dr. Bardóczy Zsolt

Milyen szerencsés vagy, hogy a férjed tud intézni mindent, ez nagyon jó. :))

Igen, ideházasodtam Ürömre. Ő már itt is született.

Június 20.-ára vagyok kiirva.

Ti jártok babaúszásra?
A Ramada hotelba járok aquanatalra heti egyszer és a foglalkozások után van bébi úszás papás-mamás. Dicsérik nagyon.

Tényleg te valamilyen szülés felkészítő tanfolyamon vettél részt szülés előtt? (elsősegélynyújtó, babagondozás, intimtorna, stb.)

Légy jó,
Kitti
 
 


Szia Kitti!

Hallottam már a doki nevét, akkor neked is volt negatív tapasztalatod nőgyógyásszal :(

Szóval júniusi baba lesz, nekem mindkét gyerkőcöm júniusi, Zsófival június 23-ra voltam kiírva, 22-én éjjel született, Marcival pedig június 9-re, 15-én született :)

Zsófival jártunk babaúszásra, Budakalászra a Cseppek Házába, csak ajánlani tudom, nagyon jó élmény volt!!!! Az intézményt a Gézengúz Alapítvány működteti, amely sérült gyerekeket gyógyít, de a babaúszásra egészségesek is járhatnak, a mi csoportunkban (cirka 8 fő) 1 sérült kisfiú volt. Igényesen kialakított szoptatóhelyiség, kultúrált öltözők (bár nagyon szűkös sajnos), zuhanyzók, tiszta, klórmentes vizű medence állnak rendelkezésre és nem utolsó sorban közelebb is van, mint a Ramada Hotel, bár az sincs messze.

Nem vettem részt szülésfelkészítőn, illetve még a Kútvölgyiben eljártam előadásokra, Marcival pedig terhestornán voltam néhányszor....
A babagondozást a Kútvölgyiben tök jól megmutatták a csecsemősnővérek, úgy jöttem haza, hogy már volt egy kis gyakorlatom, Marcival már nem volt szükségem a nővérek segítségére :D De az aquanatal nagyon klassz lehet!!!!!

Mi most egy ausztriai wellness-programra készülünk a gyerekekkel, Zsófival már jártunk itt, lehet, hogy már hallottál is róla: www.sonnentherme.at, www.sonnenpark.at. Nagyon szuper hely, ahol minden a babák körül forog!

Szia

Erka

Kép

Kép
 


Szia Erka!

Akkor a Marci az ikrek jegyű, ami várhatóan az én babám is lesz. Milyen az ikrek kisbaba? Nekem mindenki azt mondja, hogy mozgékony és akaratos gyerek lesz a jegy alapján.

Igen hallottam már a Gézengúz alapítványról. A cseppek házát nem ismerem, majd utána járok.
Nekem bevált a Ramada hotel, nagyon kuktúrált, és tiszta. Bár igaz a női öltözőben csak 2 zuhanyzó van. Úgy látszik ez mindenhol probléma. Az aquanatalon van jógagyakorlat, szülési pozició, és lgzésgyakorlat. Most annyira beindult, hogy már valószínűleg két csoport lesz. Mondjuk az érdekes, hogy egy olyan nő tartja, akinek nincs gyereke. Kicsit hitelesebb lenne, ha egy gyakorló édesanya vezetné a foglalkozást.

Érdekes az élet, pont a héten voltunk a Kikában, és ott volt egy szóróanyag Burgenlandról, ez is benne volt. Nézegettem is , hogy milyen jó, és messze sincs. A katalógusban még árakat is feltüntettek. Biztos nagyon jól fogjátok érezni magatokat. Majd mesélj egy kicsit, hogy mik a tapasztalataid. Itthon a barátaink a Keszthelyi Hungesthotel dicsérik nagyon, ahol szintén el lehet tölteni szórakoztatóan a napot gyerekkel.

Tényleg a Kútvölgyi szülészete most megmarad? Mintha kérdéses lenne a sorsa?

Te használsz baba pihenőszéket? Gondolkozom hogy vegyek-e, most láttam a Kismamába egy jót. Gondoltam jó lesz, ha fözök a pici ott lenne velem.

Szió,
Kitti
 
 


Szia Kitti!

Marcikám elég mozgékony a 10 kg-os súlya ellenére, igaz, hogy 6 hónapos koráig csak feküdt békésen :), még csak nem is forgott... Nagyon nyugodt, békés, az akaratosság még ebben a korban szerintem annyira nem nyilvánul meg...Én is szoktam babahoroszkópot olvasgatni, azt hiszem az nlc-n is található ilyen.

A Kútvölgyi szülészetéről nem tudok semmit, 2005. június 27-én megszakadt velük a kapcsolatom... Ekkor jöttünk haza Zsófival a kórházból :), de kár lenne érte, ha bezárnák, nagyon elégedett voltam vele!

Pihenőszéket eleinte használtam, kölcsön kaptunk egyet, egy teljesen alap típust (nem zenélt, nem ringatott, még csak játékok sem lógtak felette :)), de Marci szerette, jól elvolt benne. A hátránya szerintem, hogy meglehetősen drága ahhoz képest, hogy csak addig tudod használni, amíg nem kezd el mozgolódni a bébi, mert akkor már nem marad meg benne. Én is sokaktól hallottam, hogy főzéskor felpakolták a gyereket maguk mellé a konyhapultra :) Tesómék is vettek, de az ő kisfiuk egyáltalán nem érezte benne jól magát, csak néhányszor használták, azóta már nem tudom, hányadik hasonló szerkezettel kísérleteznek....

Ma voltunk a Corában útlevelet csináltatni a gyerekeknek. Egyébként nekem is pont most akadt a kezembe egy prospektus valamelyik régi Kismamából és én is meglepődve láttam, hogy ez a fürdő és szálloda is benne van, ahová mi megyünk :)
Majd mesélek...A fürdőben már voltunk, fantasztikus élmény a családnak, remélem a szálloda is klassz lesz...

Igen, ez elég fura, hogy egy olyan nő tartja az aquanatalt, aki még nem szült :( ezt el merte mesélni???? Mi eleinte egy olyan védőnőhöz tartoztunk, akinek nem volt gyereke, hozzá kellett járnom, amikor Zsófival terhes voltam, mit ne mondjak, teljesen hiteltelen volt, bármit is mondott.Meg még olyasmit is éreztem, hogy irígy a pocakosokra.....(vénlány külsejű fiatal nő volt)


Azután körzetváltozás miatt egy másik 2 gyerekes védőnő vett át, vele azóta is minden ok :)

Hogy vagy? Remélem jobban! Minden készen áll már Beni fogadására?

Jó hétvégét!

Erka

Kép

Kép
 


Szia Erka!

Köszi a pihenőszékes infót. Van két gyesen lévő barátnőm, de ilyen egyiknek sincs. Még meggondolom vegyek-e.

Sokat kellett várnotok az okmányirodában, vagy tekintettel voltak a gyerekekre?
Mikor mentek a pihenésre?

Védőnő :) mosolyognom kell, mert az enyémnek sincs itt Ürömön. Szerintem elég közhelyekben beszél. Meg érdekes volt, hogy mondtam neki az elején, hogy folyamatosan hőemelkedésem van, és aggódom, mire ő nyugodtan vegyek be lázcsillapítót. Persze nem tettem. Az orvos meg felvilágosított, hogy állapotosan az első hónapokban ez normális. FÁjdalomra meg panadolt javasolt, mert szerinte jobb, hogy nem fáj, mert azt a kicsi is érzi. Én elég gyógyszer ellenes vagyok, így inkább szenvednék, minthogy bevegyek bármit is.

Szerintem védőnő csak szülés után lehetne az ember lánya. Hisz annak tényleg vannak gyakorlati tapasztalatai. Máskülönben inkább úgy vagyok vele, hogy a barátnőimet kérdezem, mint őt. Így már neki nem is nagyon teszek fel kérdéseket.

Jól vagyok köszönöm. Élvezem az itthon létet. Pihenek, rendezkedünk, meg sokat agyalok mi hogy legyen. Úgyanis festés lesz nálunk, meg szobacsere, bútor pakolás, stb.

Festés után még a baba bútorjait kell hazahozni. Aztán kaptam egy csomó ruhát azt átválogatni, kimosni, majd még venni, ami kell.

Tényleg nem néztek ki a nagy vihar után a házatokhoz? Nagyon brutális volt. A férjem épp a szomszédnak segít a cserepeket visszarakni. Nálunk szerencsére betoncserép van, amit nem visz le a szél. A másiknál meg a kúpcserepet vitte le a szél. Nálunk az ablaknál jött be egy kicsit a víz. Megint hívhatjuk az asztalost, hogy állítson rajta. Bár állítólag ilyen viharnál így is , úgyis bejön.

Nektek iss jó hétvégét!
Kitti
 
 


Szia Kitti!

Remélem már teljesen rendbejöttél és újra dolgozol! Ha jól emlékszem, már nem sokáig, kitartás!!!!!

Az okmányirodában nem voltak ránk tekintettel, kb. 1 órát kellett várni, pedig nyitásra értünk oda, de már 12-en voltak előttünk :shock: De nem volt vészes a dolog, marci elaludt a bébihordóban, Zsófi meg bement apával a Corába nézelődni, szóval gyorsan eltelt az az 1 óra :)

Húsvétkor megyünk majd, akkor mindig elutazunk valahová, ha tehetjük, nem vagyunk locsolni járó-locsolókat váró "típusok" :D

Köszi, hogy aggódsz a ház miatt, tényleg rendes Tőled! Szerencsére a mi házunkon is betoncserép van, nem keletkezett semmiféle kár, de valóban félelmetesen nagy vihar volt, mi itt lakunk a Római parton, iszonyatos erejű szél volt, szabályosan féltem, az egész család délutáni sziesztáját töltötte, csak én cidriztem, míg bámultam ki az ablakon......

Most esett le nekem, hogy Te valószínűleg a volt Hotel Aquincum-ba jársz aquanatal-ra, nem a Margitszigetre, az egykori Ramadába. Szóval, a mostani nevén Ramada Plaza nevű hotelben mi is voltunk egyszer babaúszáson, mert az oktatónk ott is tanít és tv-felvételre invitált minket....Nekem a Cseppek Háza jobban tetszik: nagyobb medence, kényelmesen lehet mozogni a babákkal, meg ami nagyon rossz volt, hogy öreg nénik áztatták magukat abban a medencében, ami egyébként is kicsi, miközben mi a néhány hónapos babáinkat úsztattuk és senki nem szólt rájuk, hogy ugyan már, menjenek át máshová........Szóval összességében nem volt meggyőző....Nem akarlak rábeszélni, de mivel én mindkettőt láttam, mindenképpen a Cseppek Háza viszi a pálmát....Egyszer nézzétek meg!

Most be kell fejeznem, szia


Erka

Kép

Kép
 


Szia Erka!

Hogy vagytok?

Van valami honlap címe a Cseppek Házának, hogy megtudjam a pontos elérhetőségét?

Igen, én a Szentlélek térnél lévő szállodához járok. Most egy kicsit kiakadtam a tanárra, mert változtatni akart az időpontomon, hogy egy órával előbb menjek, mert nemrég csatlakoztam a csoporthoz. Ez azért volt gond nekem, mert így is 3 embertől kellett elkéredszkednem, és ha tudom, hogy egy órával előbb kezdődik, akkor nem fizetek be, míg nem vagyok táppénzen. Ráadásul a bérlet is csak +2 hétig érvényes, vagyis két alkalommal lehet elhalasztani a foglalkozást. Végülis ma a rendes időben mentem, mert megmondtam az oktatónak, hogy sajnos én előbb nem tudok menni, mert dolgozom. Nem is volt gond csak 9-en voltunk, elfértünk a medencében.

Most az a kérdés foglalkoztat, hogy mikor kell a kórházba elindulni, ha megindul a szülés. Te mikor mentél? Túl hamar nem szeretnék indulni, vajúdni itthon is tudok. Fájdalomcsillapítót nem akarok, beöntés és a borotválást meg itthon is meg tudom csinálni.

Jaj majd elfelejtettem már ki van festve a bébiszoba, nagyon jó lett. Jöhetnek a bútorok. :)))

Még egy infó kérés: babaágyba való kókuszmatracot jó minőségűt hol lehet venni?

Köszi előre is a válaszokat, szia
Kitti
 
 


Szia Kitti!

Gratulálok a gyerekszobához!!! Milyen színű lett? Lassan mi is kezdhetünk gyerekbútorokat nézni, meg dekorációt a falakra :) Ez egy nagyon klassz elfoglaltság! :)

A Cseppek Háza elérhetőségét megtalálod a www.gezenguz.hu oldalon, a Kapcsolat menüpont alatt, ahol külön telefonszámot találsz, ha úszással kapcsolatban szeretnél érdeklődni.

Meddig dolgozol még? Menj csak nyugodtan abba a csoportba, ahová eddig jártál, szerintem a tanár csak bepróbálkozott, hogy hátha tudsz máskor is menni...neki is érdeke, hogy ne veszítsen el emiatt egy tanítványt.. Egyébként mivel foglakozol? Nem nagyon megterhelő? Én annak idején Zsófival február végéig dolgoztam (június 23-ra voltam kiírva), mert elkaptam egy csúnya vírust a suliban, ahol tanítottam és a doki nem engedett vissza dolgozni a fertőzések "melegágyába".... Idestova 3 éve itthon vagyok :)

Szülés:
Zsófival nekem elfolyt a magzatvíz, ilyenkor azonnal indulni kell a kórházba az esetleges fertőzések elkerülése végett, tehát ebből a szempontból ez az egyszerűbb eset. Marcinál én is izgultam, hogy felismerjem az igazi fájásokat és időben elinduljunk, azután az élet úgy hozta, hogy túlhordtam, így előre megbeszélt napon megindították a szülést. De azt mondják 5 perces fájások esetén elég elindulni, ha nincs túl messze a kórház. Én azért 10 percesek esetén elindultam volna, amilyen paramami vagyok... :) :) :)
A borotválást célszerű otthon megcsinálni, ebben igazad van, a beöntést viszont jobb a szülésznőre bízni, mert fel tudja gyorsítani az eseményeket :), jó pár wc-látogatást tud indukálni, jobb elkerülni, hogy az autóban adódjanak ebből problémák.....

Kókuszmatrac: a Brendonban, Baby Planet-ben biztos kapható jó minőségű, Baby Planet a Csillagvárban is van, de azt biztosan tudod....

Nemsokára megyünk bejelentkezni Ürömre (kell az oviba való beiratkozáshoz), a férjem szerint 2 hónap múlva költözhetünk :)

Szép napot!

Erka

Kép

Kép
 


utánanéztem, a Baby Planet-ben nem látom, hogy szerepelne a termékek között a kókuszmatrac, de van a Csillagvárban a földszinten egy Novetex bemutatóterem, ott árusítanak kókuszmatracot különböző méretekben...
ezen kívül lehet kapni a Kenguru Goldban is a Bécsi úti Stop Shopban....ezek szerintem megbízható helyek, ha valakinek fontos a minőség :)

Kép

Kép
 


Hello-bello!

Köszi az infókat, majd megnézem.

Bébiszoba halványdrapp színű lett, mennyezet meg fehér.

Hogy meddig dolgozok, terveim szerint 03.31. De mivel keményedik estére a hasam, ami elég korai, és pénteken megyek orvoshoz. Szerintem héfőn még bemegyek elszámolni és kész. védőnő is az mondja, hogy így hagyjam abba a munkát. Ülőmunkát végzek, pénzüggyel foglalkozom. Sajnos így is nyomom a bébit napközben. Már szinte fekszem úgy használom a számítógépet, meg a nadrágvarrása pont ott lent van, és a bébi napközben mindig ott rugdós. Inkább már unatkozom bent, mert már kérni kell a munkát, már nem nagyon biznak rám dolgokat. Fejben meg már a teendőimet számolom.

Te mit tanítottál?

Akkor aggódó tipus vagy?

Igazán a barátnőmtől kellene elhozni a gyerekágyat, mivel felajánlották, és abba akarok új matracot. Elég sürgős az ügy, mert jön a keresztfiam Franciaországból, és kellene neki a fekvőhely. Legalábbis én szeretném , ha abba aludna. Barátnőm persze hoz hordozható ágyat. Remélem a festés is kész lesz addigra.

Jaj annyi minden van így a célegyenes környékén intézni való. Már úgy mennék a boltokba szétnézni. Még nemigen voltam.

Ezt a honlapot nézd meg, irtó jó dolgok vannak benne, legalábbis nekem nagyon tetszik.
http://www.szepotthonszalon.hu/vox_bababutorok.pdf

Két hónap múlva költöztök. Az szuper. Bútorok megvannak már. Akkor lesz feladatod bőven, szelektálni, lassacskán pakolni, költöztetést leszervezni, stb. Izgatot vagy már a költözés miatt?

A házzal együtt a kert is készen lesz nálatok? Gyereket birtokba vehetik majd?

Szió,
Kitti
 
 


Szia Kitti!

Remélem sikerült elintézni, hogy táppénzre menj, ez a keményedés valóban elég korainak tűnik....

Németet tanítottam és idegenvezetést egy idegenforgalmi középiskolában.

Igen, meglehetősen aggódó típus vagyok, de azért ismerek nálam "rosszabbakat" is :) Jobb félni, mint megijedni, közhely, de nagy igazság! :)

Megértem, hogy szeretnél már vásárolgatni a babának, ezt én is nagyon imádtam, meg még most is szeretek ruhákat venni a gyerkőcöknek!!! :)

Jó a honlap, amit átküldtél, éppen múlt hétvégén voltunk a Max Cityben, ott rendeltük meg az étkezőasztalt, székeket, meg a kanapét. Egyébként a többi bútorunkat egy asztalos készíti, épp a mostani Lakáskultúrában szerepelnek a munkái, nagyon szépen dolgozik....

Jaj, nagyon várom már a költözést!!!! Igen, remélhetőleg a kert is elkészül időben, klassz kis játszótér is lesz benne a gyerekeknek, hintákkal, homokozóval, csúszdával meg egy kis asztalkával, paddal.

Képzeld, voltunk Ürömön a Polgármesteri Hivatalban bejelentkezni, jövő péntekre elkészül a lakcímkártyánk és ürömi lakosok leszünk hivatalosan is :) Beszélgettem ott egy korombeli lánnyal, aki sajnos kicsit lelombozott, mert szerinte nagyon nehéz az ürömi oviba bekerülni, na majd meglátjuk, legfeljebb próbálkozunk Pilisborosjenőn is, állítólag ott is nagyon jó az ovi....

Most megyek pakolni, lemegyünk Balatonra a hétvégére.

Jó hétvégét Nektek!

Erka

Kép

Kép
 


Halihó!

Mi újság veletek? Pihenés? Költözés?

Nálunk kész a festés, és lassan a nagytakarítás végére is érek. Amúgy már két napja nem alszom 4 órától, ettől kissé nyomott vagyok. :(
Kéne valami tuti tipp erre.

még egy hét és megyünk 4 d ultrahangra, már alig várom, hogy lássan a manókámat. :)))))))))))

Szió,
Kitti
 
 


Szia Kitti!

Boldog névnapot!

Sajnos rosszul alvás ellen nincs semmi jó tippem, ezt sajnos így kell végigcsinálni! :) nekem is voltak hasonló problémáim.....

Azóta már túl vagy az ultrahangon. Édes a Kicsi? Kire hasonlít?
Hányadikára is vagy kiírva? Cirka másfél hónap van hátra, ugye?

Mi jól vagyunk, májusban költözünk, 10-én kezdjük a pakolást :lol:
Most csinálják a kertet, nagyon kíváncsi vagyok az eredményre! :)

Zsófit végül nem az ürömi oviba írattuk, mert nem sok esély volt rá, hogy felveszik, Csillaghegyen jár majd egy nagyon helyes kis óvodába :)

szia

Erka

Kép

Kép
 


Szia Erka!

Köszönöm a köszöntést.

Jaj, nagyon aranyos, a lába a nyakában volt, kilenc perc elteltével meg eltakarta magát, mert megunta az ultrahangot. Amúgy épp olyan pisze orra van, mint nekem, és vékony szája, mint az apjának. Épp másfél kiló volt.

A nagy nap június 20. lesz, előbbi időponttal eddig nem biztattak. Még hét hét a nagy találkozásig. :)))
Már van babakocsi, szekrény, a dekorációs is lassan készül. A Bébiággyal és a hozzávalókkal vagyunk elmaradva.

Akkor a héten már pakolsz. Az jó, gondolom tele vagytok izgalommal. Ha ilyen szép idők lesznek, akkor nagyon fogod élvezni az új házat.

Sajnálom ,hogy az óvi nem sikerült. Biztos a Csillaghegyi is jó lesz. Csak nem oda viszed, ami a hévmegállónál van?

Gyerekek várják már a költözést?

Hogy sikerült az osztrák pihenés?

Szia,
Kitti
 
 


Szia Kitti!

Május 20-án sikerült Ürömre költöznünk!
Te hogy vagy? Már biztosan megszületett a kis Benjámin!
Remélem olvasod soraim, jelentkezz, ha van kedved és persze időd!
Jó babázást, sok tejcsit és szép napokat kívánok!

Erka

Kép

Kép
 


Hello Erka!

Üdvözöllek Ürömöm. Hogy alakul az életetek itt? Jól vagytok?

Gondolom élvezitek a házat. :))

Én jól vagyok, köszönöm. Június 28.-án szültem. 3450 g 55 cm, fekete haj, gyönyörű kék szemű a kis Benjamin. Épp alszik.
A szülés nagyon jó volt és gyors, gátvédelemmel szültem. Viszont után egy hétig voltunk bent, a csecsemősök párszor kiborítottak a Szent Imrébe. A bébi sajna besárgult, és antibiotikumot is kapnia kellett. Tejcsi van szerencsére. Szombaton már mehetünk egy órát sétálni. Végre kiszabadulok a több hónapos szobafogságból.

Szia,
Kitti
 
 


Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, néhány információra lenne szükségem.

Idén nyáron költözünk Ürömre a férjemmel, Karácsonyra pedig 8 hetes terhes lettem.

Állítólag ideje lenne tanácsadásra és védőnőhöz mennem. A neten megtaláltam az ürömi védőnő számát, oda ünnepek után bejelentkezem, a tanácsadás szempontjából azonban tanácstalan vagyok. :)

A János Kórházba kell mennem? Üröm honlapján azt olvastam, hogy odatartozunk... ez jó megoldás lenne, mert a nőgyógyászom ott osztályvezető.

Előre is köszönöm!!

Kriszta


Szia Kriszta!

Gondolom már megoldódott a problémád, de ha mégsem:

A tanácsadást a védőnő tartja, de ha felhívtad azóta, ezt biztosan elmondta. (Mondjuk, ha még nem laktok Ürömön, elég körülményes ide kijárkálni hozzá???!!!!)

A továbbiakat a nőgyógyászoddal kell megbeszélned. Mivel a János kórházban dolgozik, ott vezeti a szüléseket is. Függetlenül attól, hogy Üröm hová tartozik, az általad választott nőgyógyász "munkahelyén" fogsz szülni.

Jó babavárást!

e

Kép

Kép
 


Sziasztok,

olyan sok kismama van Ürömön, ne hagyjuk kihalni ezt a fórumot!!!!!!

Hahóóó, anyukák! :)

Kriszta

Kép

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/


Sziasztok!


Reklámozok egy kicsit, jó? Ha nem szeretnétek lapozzatok nyugodtan tovább :-)

jól árasított társasaink kisebb gyerekeknek

Szívesen segítek választani, ha esetleg a családban valami távolabbi rokonnak kell ajándék és nincs ötleted. gyereknek, felnőttnek egyaránt tudunk jópofa, újszerű ajándékot. Jobb, mint egy üveg ital! Rendelhetsz a weben www.jateksarok.eu vagy megtalálsz a Győri Anyukák topikban is.

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: