Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Lányok !

Segítséget szeretnék kérni:
3,5 éves kisfiam ovis, de szeretnénk heti 1 alkalommal egy kis angolra hangolni, hogy könnyebben menjen neki az isiben !!!

Tud valaki a környéken olyan helyet vagy valakit aki oviskorú gyereket tanítana ????

Előre is köszi a válaszokat !!!

Kép
 
 


Szia!

Több lehetőség is van:
http://www.englishmyway.hu/ - ez a lakóparkban egy angoltanár, a számomra ismeretlen Hocus-Lotus módszerrel tanítja a kicsiket, pl. a Szivárvány Sziget családi napköziben is ő tart foglalkozásokat

http://www.helendoron.hu - erről már biztos hallottál, nemzetközi hálózat, helyi iskolája a Pacsirta utcában van, a CBA-s körforgalom másik (tehát nem a CBA felőli) oldalán, a cukrászdától nem messze.

Aztán van a BEBE-angol, ovis korúaknak hétfő esténként a Faluházban (kisebbeknek csütörtök délelőttönként a Közösségi Házban):
18:00-18:30 BEBE ANGOL 3-6 éveseknek - "Játszva, dalolva angolul" (FH)Információ: Buzáné Kovács Bernadett +36 (30) 562-3565; bettibuza@hotmail.com

Most ennyi jutott eszembe :)
Utóbbi kettőről van személyes tapasztalatom is, mi szeretjük.

üdv

 
 

Szia Mikkromakka !!!

Nagyon szépen köszönöm a felvilágosítást, nagyon jól hangoznak !!!

Először attól féltem, hogy nem lesz a közelben , most meg azon töröm a fejem , hogy melyiket kéne választani ???

Ti az utolsó kettőre jártok egyszerre ???

Attól félek ha napi rendszerességgel kell majd feladatot végezni és CD-t hallgatni az nagyon sok nekiés hamar ráun, én ilyen heti egy alkalommal gondoltam !!!

Hú de nem tudom melyik lenne a jó !!! :oops:

Kép
 
 


Szia,

igen, de a BEBE-ből mi a bölcsis verzióra járunk, mert az én fiam még csak 16 hónapos. Helen Doronra 9 hónapos korától járunk. Feladatot végezni nem kell egyáltalán, a szó köznapi értelmében nincs is "feladat" egyáltalán, csak játék, éneklés, mókázás (legalábbis ennek a korosztálynak, de én még csak ezt ismerem). CD-t ugyan hallgatni kell a Helen Doron esetében, de csak napi kétszer negyed óra, és nem kell aktívan, lehet pl. gyurmázás, evés közben is, "bekúszik a fejébe" :)
Biztos volt már, hogy olyan sokat hallgattad egy-egy kedvenc lemezedet, hogy még csak épp véget ért a következő szám, te már tudtad, hogy melyik jön utána és kezdted dúdolni - na kb. ez a helyzet szerintem. :)
Amúgy meg nagyon szeretik a gyerekek, ezt nem csak a saját tapasztalatom alapján mondom, hanem a többiekén is.
Foglalkozás amúgy csak heti 1-szer van mindkettő esetében (a harmadikat, amit írtam, nem ismerem).


Ja, még azt akartam írni, hogy ha csak egyet választanék, akkor én a Helen Doront választanám, a BEBE inkább csak annak jó kiegészítője. Viszont az árak is khm, egészen máshogy alakulnak, az igaz, és lehet, hogy ez is befolyásolja a döntésedet. A Helen Doron havi 10ezer Ft, plusz a kezdőcsomag, amiben az adott tanfolyam cd-i, könyvei vannak, az még egyszeri 20ezer Ft. Szóval nem kevés.
A BEBE az egy könnyedebb, félórás énekelgetés (kb. mint a Ringató, csak az angol dalok sokkal játékosabbak, mókásabbak, mutogatósabbak), ott 8ezer Ft 8 alkalomra a bérlet, amit azt hiszem, 3 hónap alatt lehet lejárni, szóval egy foglalkozás így 1000 Ft-ra jön ki.
Amit én ajánlok: el lehet menni bemutató órára (ami annyit jelent, hogy beültök egy rendes órára) ingyen a Helen Doronhoz, nagyon fognak nektek örülni. Betti BEBE-angoljára is be lehet fizetni egy alkalomra is, talán úgy egy picit drágább, de meglátjátok, hogy milyen. És akkor meglátod, melyik hogy néz ki, melyik a szimpatikusabb nektek.

Kíváncsi vagyok, hogy jön be, majd írd meg! :)

üdv


Mikromakka

Köszike a tanácsot kipróbáljuk !!!!

Kép
 
 


Az elmúlt hetekben folyamatosan keresem a fórumot, hogy a nyilvánosság segítségét kérhessem a Biatorbágyi 1.sz. általános iskolában tapasztalt súlyos válság miatt. Baráti család már végigjárta a hivatali utat. Ők először az érintettekkel próbáltak a végére járni a problémakörnek, mely az alábbi:
Gyermekek panaszkodtak eleinte csak a történelem-biológia szakos tanár nőre.
A tanerő igen érdekes nevelési és pedagógiai elveket vall. (Sajnos kénytelen vagyok szó szerint idézni, amit a gyermekek megdöbbent és szorongó arccal kommentáltak.) Tanítási órán kis „pöcsöknek” és kis „kurváknak” szólítja az illető pedagógus a gyermekeket!!! Legutóbb miközben a táblánál magyarázott a „geci”és „köcsög” szavak fűződtek a mondandójába. Egyik minapi órán pedig egy könyvvel úgy orrba vágott egy kisfiút, hogy folyt a vére, majd még percekig ordítva ráncigálta. Bár csak ő ilyen durva, de nem az egyetlen, aki nem éppen tisztelettel viseltetik a jövő generáció iránt. Az eset óta a barátomék gyermekének rendszeresen fája feje.

A matematika-kémia tanárnő kis kretén megszólítással illeti dédelgetet féltett kincseinket. Bár ezt a kifejezést a pedagógusok általánosan elfogadottnak, gyakorlatilag a gyerek szinonimájának tartják e tanintézményben. Ezt használja órákon például férfi testnevelő is.

A női testnevelő tanár minden keze ügyébe eső tárggyal dobálózik a gyerekekre. Olyan is megtörtént, hogy futás közben kiverte gyermek alól a lábát, aki igen nagyot esett.

Persze a legkiemelkedőbb mégis K.ZS.-néni, akitől elnézést kell kérnünk, amiért a 12-éves gyermekeink nem tudják mi az a leszbikus. Szégyenletesen hiányosan neveljük a gyermekeinket!

A legdurvább talán mégis az igazgatónő reakciója volt, miszerint e szuperpedagógus kiemelkedő érzékkel csak a saját anyanyelvükön szól a gyerekekhez. Nos ha az én véleményemet nézzük az ilyen stílusról, akkor ez durva sértés volt rám és minden szülőtársamra nézve!!!

K.Zs. legutóbbi húzása: Tanítási órán kontextus nélkül többször azt hangoztatta, hogy Idézem: „a szar kenhető”
Valószínűleg megrendült a tanerő elmeállapota! Veszélyt jelenthet a gyerekekre. Mi van, ha legközelebb, amikor megharagszik nem egy könyvet kap fel?!!

Az igazgatónő erre ismét csak azt reagálta, hogy nem lehet másként „ezekkel a gyerekekkel”!
A barátomék, még mindig hisznek a hivatali útban. Szerintem csak a nyilvánosság segíthet!
Kérek mindenkit, reagáljon, küldje tovább, másolja be fórumokba!
Egy aggódó anyuka!
kerteszvirag
Biatorbágy
 
 


Kedves kerteszvirag!

Amiket leírtál elég felháborítóak és félelmet keltőek (főleg mivel két gyermekem is az oktatási intézménybe jár).

Érdemes elgondolkodni azon mi segíthet a helyzet megoldásában!

Ha az egyszemélyes "hivatalos út" végigjárása nem, javallom fogjanak össze a szülők és közösen tegyenek a helyzet javítása érdekében!

pl. egy egyszerű diktafonnal felvételt lehet készíteni (bár nem tudom nem ütközik e jogszabályba) az ily penetránsan beszélő pedagógusról, amivel már kész tények elé lehet állítani az igazgatónőt.

vagy

Biatorbágy Város Képviselő-testülete 2011. január 20-án (csütörtökön) 18 órakor közmeghallgatást tart a Faluház nagytermében.
Ez is egy fórum ahol hangot lehet adni a nemtetszésnek.

egy apuka
eszakisanc
Biatorbágy
 
 


Sziasztok!

Ismeri valaki Dr. Nemes Nagy Györgyit?
Gondolkozom rajta, hogy esetleg átmennénk hozzá, de előbb jó lenne valami infó róla. :)

Köszönöm a segítséget!

Kép
 


Sziasztok!

Alicelány!
Nem bánod meg ha Nemes drnőt választod. Ismerem egy jó ideje, s mi is hozzá járunk. Teljes mértékben megbízom benne, mindig lehet rá számítani, nagyon jó orvos, kedves, segítőkész. Bátran lehet tőle kérdezni, válaszol, tanácsot ad. Nem tudok rá rosszat mondani.
Régebbi "betegeit" (szüleit) is ismertem, csak jót tudtak róla mondani. Akkoriban mikor megismertem biztos voltam benne, hogy jó kezekbe kerültünk.
Remélem sikerül a legjobbat választanod!
Majd írd meg, hogy döntöttél, vagy esetleg átléptél-e már hozzá???
Most kihez jártok?

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Újra írok, csak mert visszaolvasgattam egy pár hozzászólást a gyerekorvos témáról. Sajnos csak most lett lehetőség a Nemes dr.nőhőz járni, így nekünk ő a 3. Az elsőt mi váltottuk le elégedetlenség miatt, a másodikat pedig azért, mert Nemes drnő nekünk többet ér(t).
Én nem ismerem Juhász drnőt, de Szárayval már találkoztam párszor, emberséges, kedves, tényleg foglalkozik az emberrel, s nekem az jött le, hogy jó és felszerelt orvos-úgy gondolom, ami egy körzeti rendelésen szükséges megvan neki(k).
Nemesről még annyit, hogy nem igazán homeopata, hogy van e ilyen jellegű végzettsége nem tudom, de nem is ír fel azonnal Ab-t, nekünk eddig eltalálta a megfelelő gyógyszert, kezelést. Alaposan kivizsgálja a gyerekeket, és szakemberhez irányít, ha van valami, nem próbálja kitalálni (mint itt írták Juhász drnőről) hogy mi baja lehet a gyereknek, sőt "Nemes egyszerűséggel" vállalja, hogy arra ott a szakember, ő nem ért adott területhez. De szerintem ez így korrekt, s így van rendjén. Nyílván van amihez jobban ért van amihez kevésbé. HA szakrendelésre küld nekem eddig mindig adott 1-2nevet, lehet hivatkozni rá, meg Száray drnőre, ad címet, telefonszámot...szóval segít. Utánanéz dolgoknak. Telefonon rendelkezésre áll.
Nos ezeket azért írtam, mert hasonló jellemzéseket olvastam Száray és Juhász drnőkről. Gondoltam akkor megosztom hasonló jellegű tapasztalataimat Nemesről is.
Remélem tudtam segíteni.

Szép napot! Noémi,Málna,Jázmin
Kép
Kép
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Kedves Renus,

nem tudom jársz e még erre; de ha igen, láttam ajánlottad magad fodrászként.
engem érdekelne!!!
köszönöm,
sziberma
Biatorbágy
 
 


Sziasztok!

Tud ajanlani valaki egy jo asztalost Biatorbagyon?
Koszi
napraforgo78
Budapest
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: