Új privát üzeneted érkezett!

Mindenkinek Boldog Új Évet kivánunk!!!! :P

DagiKép
 
 


Sziasztok!

Nagyon boldog, egészséges Új Évet kívánunk mindannyiotoknak!

Dagi,
a vizsga pihenés nem igazán jött össze, sok betegség, 12 órázás, úgyhogy majd talán máskor. A karácsony jól telt, kár hogy nem sokára menni kell melózni :cry:

Chrissy, te merre jársz? Hónapok óta be sem néztél....

Puszi, és mégegyszer BUÉK!

Tündér
 


Sziasztok!

B.U.É.K. Mindenkinek!!!

Üdv: Anna

Anna

Kép

Kép
 

 
 

Sziasztok!

Roncsi ma kivételesen ¼ 10-kor elaludt, úgyhogy most van egy kis időm írni.

1x is boldog újévet mindenkinek.

Roncsi az utóbbi időben nagyon sokat fejlődött, egyre több mindent csinál. Állás közben már csak fél kézzel kapaszkodik, de egyelőre még csak a bútorokba kapaszkodva mendegél. Jobban szeret mászni, mert az már villámgyorsan megy neki, főleg ha a fejébe vesz valamit, amit nem lenne szabad.

Az a legújabb, hogy kb. 1 perc alatt, talán még annyi se kell neki, felmászik a kb. 20 fokból álló lépcsőnkön az emeletre. Nem tudom hogy jött rá, hogy hogyan kell, de egyik pillanatról a másikra elkezdett mászni felfelé, és csak azt vettem észre, hogy már az emeleten vagyunk. Úgyhogy most már alul is használnunk kell majd a lépcsőzárat, mert nagyon tetszik neki ez a lépcsőzés.

Igazi cserfes kislány, ahogy felébred, már jár a szája, és egész nap szövegel, még félálomban is. Mindenfélét mond, baba, bab, mamam, ajajaj, vavava és még egy csomó egyelőre kivehetetlen dolgot, de mindenhez van hozzáfűznivalója.

Pár napja már annyira tudatosan ad puszit, hogy ha mondjuk neki, hogy ’Adj puszát’, akkor visítva hozzánkrobog, és bekapja az arcunkat. Ez nagyon tetszik neki.

Elkezdett pakolni, kedvence a konyhaszekrény, annak nyitogatja az ajtaját, és szedi ki belőle a cuccokat. Még szerencse, hogy megcsináltam neki, hogy az ottani dolgokat nyugodtan kipakolhatja.

Az éjszakáink teljesen változóak, van amikor csak 1x kelt fel 3 körül, van amikor többször. Általában 9 körül elalszik, de hétvégén meg most, hogy itthon vagyok, borul a menetrend, mert tovább alszunk reggel. Igy ha napközben 2x alszik, vagy délután később alszik el, képes akár ½ 11-ig fent lenni.

Az elalvás mostanában elég balhés, mert nem akar semmiből sem kimaradni, főleg ha itt vannak a barátnőmék, akikkel nagyokat szokott hancúrozni lefekvés előtt.

Továbbra sem az evés bajnoka, de imádja levámolni a kajámat, reggel falatozik a zsömlémből, kispohárból issza a meggyes joghurtomat, úgyhogy gyakran a végén már nem is kell neki a saját reggeli teje.

Az utóbbi hónapban annyi munkám volt, (meg lesz is), hogy hulla fáradt voltam, mire hazaértem, és este, miután Roncsi 9 körül elalszik, már csak egy vágyam van, hogy aludhassak. Szerencsére jön vissza dolgozni egy kolléganőm, úgyhogy tudok majd neki átadni dolgokat, remélem így kicsit könnyebb lesz. De élvezem, amit csinálok, bár azért örülnék, ha nem este ½ 6-ra érnék haza jó esetben. Szerencsére Roncsi teljesen jól hozzzászokott a dolgozó anyuhoz.

A karácsonyunk jól sikerült. 23-án éjjel feldíszítettük a fát, reggel pedig jött a Jézuska, mert délután rohangáltunk. Roncsi teljesen elámult a fától, 1 percig szólni sem bírt, csak nézett nagy szemekkel. Kapott egy zenélős telefont meg egy pörgős játékot, meg apjától egy cipőt. Délután mentünk a nagymamámhoz, aztán anyósomékhoz. Utána átjöttek anyumék a fürdésre (mint minden este), úgyhogy elég szépen elfáradt a kisasszony. Annyi játékot kapott, hogy most próbálom beosztani neki, hogy naponta kapjon valamit, mert nem tudja feldolgozni a sok ajándékot. 25-én anyuékkal ebédeltünk (nem tudom írtam-e már, velük egy kertben, de 2 családi házban lakunk), aztán anyósoméknál voltunk. 26-án meg Dagiékal karácsonyoztunk.

Persze sikerült megfáznunk, úgyhogy Roncsinak karácsony óta folyik az orra, meg porszívózzuk, és kicsit köhögött is, ami szerencsére elmúlt. Eleinte sírt az orrszívás miatt, de amióta rájött, hogy így jobban kap levegőt, szépen hagyja még az orrcseppentést is.

Szilveszterkor itt voltunk nálunk tizesben a barátokkal, többek között Dagiékkal. Anyuék elutaztak, így a babák a másik házban tudtak aludni, már amennyit aludtak. Élvezték a sokadalmat, úgyhogy Dagival 11 körül tudtuk csak nagy nehezen elaltatni őket. Viszont jól elfáradtak, úgyhogy a nagy durrogás egy cseppet sem zavarta őket. 2 körül ébredt fel Kismiki, erre persze Roncsi is, és nem volt hajlandó visszaaludni, úgyhogy Roncsit kénytelen voltam áthozni aludni az ágyunkba. Viszont cserébe ½ 9-ig aludtunk.

Fibi hogy vagy?

Vikianyuja megpróbálok gyakrabban jönni, de írjatok!

Remélem mindenkinek olyan jól teltek az ünnepek, ahogy elterveztétek. Na most már befejezem a regényírást :-)

Üdv:

Lilla

Kép


Sziasztok diósdi netező anyukák :)

Én netező anyuka vagyok, de még nem diósdi, de tervezzük, hogy rövid időn belül azok lennénk. Sajnos úgy látom, eléggé fölmentek az árak arra felétek, de talán sikerül...
Igazából van néhány ismerősünk Diósdon, amit láttunk belőle, az nagyon tetszik, de egyébként nem ismerjük a helyet. Ha van kedvetek, mesélnétek róla? Milyen ott élni, óvoda, iskola, orvos lehetőségek, ha szerettek ott élni, miért, ha van, amit nem szerettek, az mi? Ilyenek. És persze, ha tudtok segíteni eladó házban, az is jól jön. Hol nem szabad venni, mire kell figyelni, stb.

Köszönöm, ha válaszoltok!

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sziasztok!

Jövök majd bővebben, de most leesésgátlós kiságyat keresek.
Ha tudtok segíteni nagyon köszönöm!

Puszka!

Anna

Kép

Kép
 


Kedves Fórumosok! Anyukák és Apukák! Tartsátok nálunk, a Szülők Házában fórum találkozótokat és egyéb családi rendezvényeiteket (szülinapi buli, stb). Kétszáz négyzetméteren, óriási játéktéren, sok-sok játékkal, beszélgetős és kávézós sarokkal, óriás csúszdával várunk titeket! Címünk: XI. kerület Eleven Center, Rétköz utca 7. Előzetes bejelentkezés alapján árainkból 10% csoportos kedvezményt adunk. Állandó programjainkat a http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_programok.html honlapunkon olvashatod. Amennyiben csak Ti szeretnétek aznap játszani, az egész játszóházat is kibérelhetitek, sőt, még szakértői, illetve egyéb programokat is szervezünk nektek.
 


Sziasztok!

Én parkvárosból vagyok, júliusra várom a babát, látom nektek, már van, nem baj az még jobb, meséljetek milyen volt várni, és milyen volt először megfogni, hazzavinni, másnak megmutatni? Hova jártok játszótérre, bölcsibe, oviba, orvoshoz? Hol lehet jó dolgokat vásárolni? Irjatok én még "kezdő" vagyok!

vikianyuja!

Én láttam a kikában ágyra szerelhető "korlátot" - nekem jónak tűnt ! ?
 


Sziasztok Régiek és Üdv Újak!

Dagi gratula az fogacskákhoz, szerencsés vagy hogy nem volt gond vele. Hál istennek nekünk sem. Nekünk már 16 van! :D
Házikónk lassan alakulgat, mert párom sokat dolgozik, és nincs ideje csinálni, dehát ez az ördögi kör. Ha nincs munka nincs pénz, van pénz de nincs idő! :cry: Nem baj lassan de biztosan azért alakul. Talán jövő hétre megvannak az ablakok, úgy gyártják őket, már decemberbe meg kellett rendelni, aztán kijött egy mókus felmérni a terepet, azt ígérte január közepe, vége. A mennyezet gipszkartonozása is lassan kész. Aztán válaszfalak, aztán víz, villany,fűtés, központi porszívó stb. Á nem is sorolom, te tudod, már túl vagy rajta. Én tartom magam ahoz hogy idén már ott szeretnék karácsonyozni, de apa nem ilyen biztos benne.

Tündér mizu? Vizsgák? Meló? Te sem tudsz semmit Chrissyről? Mi lehet vele? Iwiwen megtaláltam, de nem merem zavarni, annyira nem ismi, csak itt jókat dumcsiztunk, meg segített nekem sokat.

Lilla ne dolizz annyit, most jönnek a legszebb pillanatok. Most kezd egyre értelmesebb lenni, én sokszor behalok Vikin miket művel. Utánoz minket, egyre több szót mond,stb. Elindult már egyedül? Még kétszer alszik napközben? Viki kb. 8 hós kora óta csak egyszer. Van hogy két órát, van hogy csak 45 percet. Ja és Viki is egyre rosszabb evő, azt mondta a dokinéni hogy nem baj, ilyenkor minden más fontosabb nekik mint az evés, fel kell fedezniük a világot. Azért én vettem vitacolánt hátha használ valamit.

Judit Üdv itt, igaz én csak "betolakodó" vagyok, mert Tárnokon lakom, csak itt olyan rendesek a csajok, hogy muszáj ide is írnom! :lol: Azt viszont Én is tudom hogy elég drágák a telkek, házak ott, de biztos ki lehet fogni egy jó vételt. Amúgy mit lehet tudni rólad? Azt látom hogy két kisfiad van! Most merre laktok? Mit doliztál?

Anikó látom te sem diósdi vagy. Gratulálok a babához!! Hogy keveredtél ide? Félre ne érts, csak azért írom hátha csak elkerülte a figyelmed, de van Érdi topic is. Vagy te is több vasat tartasz a tűzbe, mint Én? :lol:
Amúgy nem szokott ilyen kihalt lenni, most valahogy mindenki el van foglalva valamivel. Te is mesélj magadról.Ki a dokid? Hol szeretnél szülni? Majd írok bővebben a kérdéseidre, de most mennem kell.

Ja és köszi a tippet ágy ügyben, már megoldodótt. Kaptunk itt Érden a bútorboltban! Amúgy ti hogy álltok baba cuccokkal? Van eladó babakocsink. ABC Design Travel System a hivatalos neve azt hiszem, hordozóval egybeépített, világoskék.

Na puszka mindenkinek, írjatok!!!

Anna

Kép

Kép
 


Lilla!!!

Nagyon szégyenlem magam hogy nem tudom a pontos napot, de mostanában lehet Roncsi 1 éves.
Nagyon Sok Boldog Szülinapot neki, Isten Éltesse Sokáig!!!!!

Puszka!

Anna

Kép

Kép
 


Helló!

Jól vagyunk, most már...Kismiki beteg volt 1 hétig,megfázás, már jól van. Kapott antibiotikumot is, hogy az milyen rossz izű, tök keserű, szerencsétlennek úgy kellett lenyeletnem aki ezt kitalálta azzal kéne megitatni, én csak az ujjamat nyaltam le, amire ráfolyt, de valami szörnyű volt, nekem is innom kellett utána hogy elvegye azt a keserű izt. :evil:

Judit tényleg drágák a házak itt, én születésem óta itt élek, imádom :P Meg se fordult a fejembe hogy elköltözzek, mikor megismerkedtem a férjemmel, nekünk szerencsék volt, mert anyámék telkére épitkeztünk. A hegyen nagyon szép házak vannak, gyönyörű a környék, viszont oda csak kocsival lehet közlekedni, mert ott fenn nincs busz.
A suli is jó, csak az oviba nincs hely :cry: , most épitettek egy konténerovit, átmenetileg megteszi.
Kertes házat akartok, vagy mást?

Vikianyuja kitartás!!! :D Nálunk is az az ördögi kör van, mert Apa dolgozik két helyen is , hogy legyen pénz (a gyedem zsebpénznek sem elég) , viszon szeretném, ha sokat lenne velünk.. :lol:

DagiKép
 
 


Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

Dagi :) igen, kertes házat szeretnénk. Most kicsit elkeseredtünk, annyira nem találunk, de nem adjuk fel! Hamarosan egy hiteles ürgével is találkozunk, remélem, jó ötletei és jó hírei lesznek, és végre azt is megtudjuk, egyáltalán mennyiért keresgélhetünk.

Vikianyuja :) Most a 20. kerületben lakunk. Én szeretek itt élni, de a férjem utálja a közlekedést, így szóba sem jöhet.
Igen, két fiunk van, szeretnénk majd legalább mégegy porontyot :)
Bankban dolgoztam a gyerekek előtt.

Judit

Kép

Kép
jucc33
Érd
 
 
 
 


Sziasztok,
bocsánat, hogy én is eltüntem, de sokminden történt. Pl kiderült, hogy ujra kisfiunk lesz :lol: elöször ledöbbentem, mert eléggé kislányt vártam, de biztos igy is jo lesz :)
Aztán a héten majdnem sikerült eladnunk a házat!! a vevö teljesen beleszeretett, és már mindenki beleélte magát, aztán tegnap hoztak egy sugárzás bemérö embert, aki megállapitotta, hogy Szent György sugárzás van a telkünkön, ami normál embereknél nem okoz különösen semmit, de a vevönek cukorbeteg a kislánya, és neki vigyáznia kell. Igy lefujták a vételt :( Teljesen magam alatt voltam....

Judit,
mi is Diosdra szeretnénk költözni, ha megveszik végre a házunkat. Nekem D.liget tetszik a legjobban, de ott horror árak vannak. Sashegyen találtunk megfizethetöt, de ott sok a magasfeszültségü vezeték, férjem szerint azért olcsobb. És a golfpályánál is olcsobbak a telkek, de ott meg állitolag egy szabadidö kp fog épülni, és jo zajos lesz. de ezt csak egy másik forumon olvastam, nem tudom, mi igaz belöle.

KépKép
 
 


Farsang 2007 február 24-én szombaton!
Farsang, jelmezvásár, jelmezbemutató jelmezbál!

http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html

Helyszín:

Szülők Háza Családi Központ és Játszóház
Budapest XI. Gazdagrét, Eleven Center
1118 Bp., Rétköz utca 7. I. emelet (P2 szint)

Program:

10:00 - 11:00 Kreatív játékok, kalandfal, alkotó
foglalkozás (kézműves)
11:00 - 12:00 Varázserdő: zenés drámajáték a
gyerekek részvételével
12:00 - 13:00 Jelmezvásár, könyvvásár,
arcfestés, farsangi köröm az anyukáknak
- szünet -
16:00 - 17:00 Kreatív játékok, kézművesség,
kalandfal
17:00 - 18:00 Bábelőadások
Hol lakik az idő?
Manómese
18:00 - Zenés jelmezbemutató: mutasd meg
magad, és ha kedved van, mondj verset, énekelj,
táncolj az otthon készített, vagy a délelőtt itt
vásárolt jelmezedben; ajándékok a résztvevőknek.

Árak:

Gyerek jegy:
1.500,- Ft / gyerek (1-14 év)
Kísérő jegy:
500,- Ft (14 év fölött)
Családi jegy:
3.000,- Ft / család
 


Sziasztok!

Nálunk nagy változások vannak, mert a férjem is elkezdett dolgozni, úgyhogy Roncsi a nap nagy részét a Margit nénivel tölti. Egyrészt örülök, hogy végre találtunk neki állást, de azért rossz, mert így Roncsi kvázi egy idegennel fogja tölteni a hétköznapokat. Bár meglátjuk, hogy mi lesz, mert sokat kell cipekednie, azt pedig nem szabad neki a gerincsérve miatt, úgyhogy lehet, hogy sajnos nem lesz ez a munkahely túl hosszú életű.

Képzeljétek Roni már 2 napja átaludta az éjszakát: 9-kor leraktuk és ¾ 7-ig aludt! Ez nagy szó, mert eddig erre csak 1x volt példa. 1x azt hittem, valami baja van, de szerencsére szépen szundizott.

Próbálkozik az állással, egy-két másodpercig el szokta engedni a bútorokat, de még billeg egyelőre. Viszont a lépcsőn villámgyorsan mászik, seperc alatt fent van az emeleten, úgyhogy megvan a napi tesiórám, mert kb. 10x biztos megmásszuk a lépcsőt esténként.

Megtanult integetni is, ha mondjuk neki, hogy pápá, úgyhogy reggelente így szoktam elbúcsúzni tőle.

Az első tudatos szava a nem, ami jellemzi a mostani időszakot. Elkezdett akaratoskodni, és nagyon tud balhézni meg feleselni, ha vmi nem úgy történik, ahogy ő szeretné.

Kis mini Morris: 70 cm és 7,4 kg, mondjuk aprónak is született. Viszont amilyen apró, olyan fürge, egy percig nem tud nyugton maradni. Az egész lakást gyerekbiztossá tettük, így szerencsére nyugodtan garázdálkodhat, csak ritkán kell rászólni. Kezd a haja göndörödni, és a nagy kék szemeivel mindenkit levesz a lábáról.

Még mindig nem nagyevő, a tápszert és a tejpépet egyre ritkábban hajlandó megenni. Viszont a krémtúrót, a túró rudit (csoki nélkül), gyümölcsjoghurtot nagyon szereti, na meg a virslit. Kis válogatós, ha a péksütemény nem friss, nem eszik belőle.

Múlt pénteken volt 1 éves, úgyhogy kivettem egy szabinapot, hogy vele lehessek egész nap. Mivel nálam a főzés megáll a rántottánál, ezért rendeltünk neki túrótortát. Délután nagy zsúrozás volt, jöttek Dagiék, az összes nagyszülő meg még 2 baráti pár, úgyhogy jól meg volt ünnepelve a kisasszony. 1x nem is tudott mit kezdeni a sok emberrel meg ajándékkal, aztán Kismikivel egymás kezéből húzkodták ki a játékokat. Jól sikerült szülinap volt.

Üdv Judit a csapatban. Én 1988 óta élek Diósdon, előtte Budán laktunk lakótelepen, de semmi pénzért nem mennék vissza a városba. Szeretek itt lakni, anyuékkal lakunk egy kertben 2 családi házban, amit egy télikert köt össze. Jól megvagyunk és nagy segítség, főleg amióta megszületett Roni. Ezalatt a majdnem 20 év alatt iszonyú sokat fejlődött a falu, szépen rendben van tartva, nézz csak körül.

Az orvosi ellátás szerintem teljesen ok, 3 háziorvos van, meg 2 gyerekorvos lesz (egyelőre még 1 van), bár erről nem tudok nyilatkozni, mert nekünk a keresztanyám a gyerekorvos. Jelenleg 2 óvoda van, de állítólag 2 év múlva meglesz a 3. is, mert rengeteg gyerek van. Annyian vannak, hogy még építettek egy ún. konténeróvodát is a régi ovi kertjében, annyi gyereket nem tudtak felvenni. Az iskolát nem tudom, csak annyit hogy most újították fel a kisiskolát (1-3 osztályosok járnak oda) és a nagyot is.
Van még egy ún. amerikai iskola is, de oda úgy hallottam, hogy 1 millió a tandíj egy évre.

Az egyik legnyerőbb dolog, hogy rengeteg lehetőséged van arra, hogy hogy menj be Pestre. Én autóval járok minden reggel, és általában a 0-s 6-os út kombináció szokott a legjobb lenni, de bármi van még legalább 3 felé tudsz menni.

Bár már évek óta nem sárgabuszoztam, de amit nem szerettem annak idején, hogy a csúcsidőn kívül ritkán járt a busz, de anyukám elmondása szerint most már csúcsidőben is kriminális a helyzet.

Apropó, közbiztonság. Bár megszűnt az az idő, amikor nem kellett kerítés meg zárni az ajtót, de azért még mindig nem vészes.

Eladó házat pontosan nem tudok, de amikor babakocsiztunk jópár hete a faluban, a fő belső út mentén elég sok eladó ház volt.

Anikó téged is üdv a csapatban. 1x is gratulálok a babához!!! Kisfiú-kislány? Élvezd ki a pocakosság minden pillanatát, mert bár lehet hogy nem úgy tűnik, de hamar elmúlik, és legalábbis nekem életem egyik legszebb időszaka volt. Persze most is az, de azért az az időszak tényleg egy teljesen más állapota az embernek. Én a rázósabb hányós időszakot megúsztam, de volt terhességi cukrom meg a magas vérnyomásom miatt jobban kellett vigyázni. Sajna a végét kórházban töltöttem, mert kevés volt a magzatvizem, és ezért Roni pont egy hónappal előbb született meg császárral. Akkor fogtam életemben 1x ilyen kicsi babát, előfordult, hogy 3x öltöztettem át egy pelenkázás alatt, de aztán belejön az ember.

Nekem nagyon sokat segített, hogy a MÁV kórház bababarát kórház, és a nővérkék mindent megmutattak és segítettek. Persze elolvastam egy csomó könyvet, hogy mit hogyan, nem árt hogy képben legyen az ember, de aztán a baba úgyis megmondja mit akar a maga kis nyelvén. Eltelt pár hétbe, míg teljesen összeszoktunk, de aztán egyre jobban ment. Nem tudom olvastad-e a Suttogót, én nagyon sok hasznos dolgot tanultam belőle.

A ruhavásárlást hagyd a szülés előtt pár hétre, akkor már jobban lehet tudni, hogy milyen méretet vegyél, és elég csak egy párat venni egy méretből, főleg az elején, mert nagyon gyorsan nőnek. A Brendon baromi drága, de néha időhiány miatt oda megyünk. Egy csomó mindent megkapsz a hiperekben, és érdemes megnézni a Baby Outletet is a Soroksárin. Mi most vettünk babaülést ott 10 ezerrel olcsóbban, mint a Brendonban. A babahordót meg a komoddá alakítható pelenkázót szintén egy baba depoban vettük, ami a törökbálinti Metro felé van, csak el kell menni Budakeszi felé, és a Don Pepe előtti leágazásnál kell elmenni balra. Nem is gondolná az ember, hogy ott van, mert sorompón engednek át, de ott van egy Kenguru diszkont is. Mi a Baba magazinban találtuk meg a hirdetésüket, és tényleg jóval olcsóbban lehet mindenfélét vásárolni.

Vikianyuja fel a fejjel, készen lesztek hamarosan. Köszi a szülinapi üdvözletet. Roni még 2x alszik, délelőtt jobban szeret, többet aludni, de szeretnénk átalakítani, hogy inkább 1x aludjon délután többet.

Fibi, hogy vagy? Mi az a Szt. György sugárzás? Van új vevő? Tényleg épül a hegyen egy szabadidő központ, ott lesz állítólag az új ovi is. Most olvastam a diósdi újságban, hogy parcelláznak arrafelé megint.

Na befejezem a kisregényt, mert a férjem már alszik.

Üdv:

Lilla

Kép


Lilla,
köszi kérdésed, viszonylag jol vagyok, de eddig az utobbi 2 honapban kétszer görcsölt a hasam, tegnap elég erösen, kicsit megijedtem :(
Nem tudom pontosan, mi ez a sugárzás, állitolag felviheti a vérnyomást, hát az enyém 90 körül mozog mindig. Egészséges emberekre nincs hatással, csak betegeknél kell vigyázni. Bár én nem hiszek abban, hogy bárki ettöl lenne betegebb pl....
Nincs uj vevöjelölt sajna :( most az Expresszben is elkezdjük hirdetni, hátha....
És igen, néztük ott a telkeket, sajna baromi drága, 15milla körül vannak...

KépKép
 
 


Helló mindenki!

Hogy vagytok?
mi jól, Kismiki már csak egyszer alszik, úgyhogy mindig ki kell találnom valamit hogy lefoglaljam, mert ő természetesen, nem bir nyugton játszani egyedül, csak kb fél órát. :roll:

Ime pár kép:

nagykádban fürdök Kép

karácsonyi ajándék ÉdesapátólKép

szilveszterKép

kisördögKép

DagiKép
 
 


Sziasztok!

Köszi minden tippet, nagyon jól jöttek, mert én csak ide-oda rohangálok és nem találom meg az igazi szép, jó darabokat! Ha még valami eszetekbe jut akkor légyszi írjatok, pl.: gondoltam kiugrok Bécsbe megnézni mit lehet ott kapni baba téren, valakinek van valami tapasztalata, hol lehet jó cuccokat venni?

Én Érd Partkvárosban lakom, 19 hetes vagyok, még nem tudni a nemét!

A viharokat hogy viselitek?

Anikó
 


Sziasztok!

Szakítok gyorsan egy kis időt az írásra a munkából, bár úgy látom, nektek sincs időtök a levelezésre mostanában.

Jelenleg én vagyok megint a családfenntartó, mert a férjemnek nem bírta a dereka a rengeteg pakolást, úgyhogy 2 hét múlva felmondott az új munkahelyén. Nagyon nem örültünk neki, mert tetszett volna neki a munka, de egész nap 20-30 kilókat kellett pakolnia, amitől kezdett kiújulni a gerincsérve, úgyhogy inkább eljött, mielőtt műtét lett volna belőle. Így most visszaállt a régi rend: ő van otthon Ronival, Margit néni jön hetente 3x, míg a férjem intézi a dolgainkat, és ismét állást keresünk.

Roni néha már elenged minket, és pár másodpercre áll. Ezt elsősorban az ágyban szokta gyakorolni (hétvégén délig általában az ágyban sziesztázunk, férjem hoz nekünk reggelit, megnézzük a Szezám utcát, meg alszunk egyet még Roncsival), ahol nem üti meg magát. Egyébként a bútorokba kapaszkodva mendegél, ha pedig gyorsan el akar jutni valahová, marad a mászás, amiben villámgyors, főleg hogy ha a fejébe veszi, hogy felmászik a lépcsőn. Most már futni kell utána, mert néha már majdnem a lépcső közepén tart, mire én az aljához érek. Persze van lépcsőzárunk is, de csak hadd gyakoroljon, inkább megyek utána. A felmenetel már nagyon megy, a lejövetelre még nem jött rá.

Egyfolytában szövegel, a baba meg a nem-et mondja, a nemet most már általában tudatosan, és mindenről megvan a véleménye, sőt az utóbbi időben felesel is. Az etetőszékében nem hajlandó megülni, csak a kaja elején, amikor még nagyon éhes. Ha bekötöm, visít, azért nem eszik, úgyhogy általában nem szoktam bekötni, hanem mondom neki, hogy csüccs különben nincs kaja. Ez működni szokott, míg éhes, de jár a szája, és bár nem értem mit mond, de a hangsúlyából értem, hogy már most pimaszkodik. Mi lesz itt később! Apja állítja, hogy rám ütött a nagy szájával, bár szerintem inkább az ő csökönyösségét örökölte.

Napközben még 2x alszik, de délután 4-kor mindig felkeltjük, ha esetleg tovább aludna. Igy általában elalszik 9 körül balhé nélkül, de éjszaka sajnos még mindig felkelt ½ 3 körül, át kell vinnem magunkhoz, ahol aztán forgolódik, óránként kelteget, hogy szomjas, pedig párologtatok, ledobja a takaróját (a fűtést is lejjebb raktam), és mindenáron úgy akar aludni, hogy fogja valamimet, ami elég nehézkessé teszi az alvásomat, mert elég nehezen tudok befogott orral, vagy ujjal a számban aludni.

Mostanában nagyon anyás, már amikor otthon vagyok. Alig bírom a kabátomat levenni, mert egyszerűen nem lehet lerakni, úgy visít és nyújtogatja a kis karjait, hogy azonnal vegyem vissza. És szinte egész este lóg rajtam, mint egy kis maki.

Fibi hogy vagy? Remélem nem görcsölt azóta a pocakod. Sikerült azóta találni vevőt a házatokra?

Anikó, és te hogy vagy? Nem tudom, hogy az időjárás mennyire befolyásolja, vagy sem, de Roncsi továbbra sem alszik túl jól. Bár lehet, hogy ez most már inkább a foga (vagy most éppen erre fogjuk, mert a 13 hónap alatt 5 éjszakát aludt rendesen át).

Mivel mi a ruhák nagyrészét örököltük-örököljük, így max. a hiperekben veszünk néhány darabot, ezért a bécsi vásárlásról, árakról sajnos nem tudok nyilatkozni.

Csatoltam néhány fotót.

Üdv mindenkinek:

Lilla


Kép Kép Kép Kép

Kép


Helló!

Látom el van tünve mindenki.
Kismiki teper ezerrel, már négykézláb alig-alig megy. :wink:
Most a jó időben kinn voltunk egész nap az udvaron, nagyon élvezi, csak még mindent meg akar kóstólni(kavics, virág...) :roll:
Este 8-kor meg már beájul az ágyba.
3 hét múlva 1 éves lesz, hihetetlen. :D

nálunk ezek vannak, többiek?

DagiKép
 
 


Kedves Fórumozók!

Szombaton 5-kor Szalóki Ági énekel a Szülők Házában, gyerekeknek, és
felnőtteknek egyaránt élmény lesz, mindenkit várunk.
Több info: http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html
Ági ezúttal zenész-barátai társaságában, Lamm Dávid gitár-, és Pálhegyi
Máté fuvolaművésszel lép föl. Nem érdemes kihagyni!
 


Téged is vár a Szülők Háza Családi Központ és Játszóház

…mert TE is fontos vagy!

Kényelmes karosszékben dőlhetsz hátra, újságot olvashatsz, internetezhetsz, kávézhatsz, beszélgethetsz, amíg gyermekeid igényes és biztonságos környezetben, szakképzett munkatársaink felügyelete alatt játszanak.

Rendelkezésedre áll masszázs, vagy éppen manikűr-pedikűr. Legyél bár várandós, vagy „friss” kismama. Tornázhatsz, jógázhatsz, de választhatsz tanfolyamjaink közül is. Büszkék vagyunk rá, hogy központunkat egyre több apuka látogatja!

Felnőtt programjainkon kreatív gyermekfelügyeletet biztosítunk!

Nem vagy egyedül! Kérdéseidre választ kaphatsz szakembereinktől egyéni, vagy csoportos beszélgetéseinken.

De, ha gondolod, el is intézheted ügyes-bajos dolgaidat, vagy éppen be is vásárolhatsz.
Ne aggódj, mi vigyázunk szemed fényére!

Gyermekprogramjainkat is igyekszünk élvezetesé tenni a számotokra, így azok aktívan mozgósítanak majd Titeket is.
Így a gyermekeitek - a szülői mintát követve - bátrabban be tudnak kapcsolódni a játékba, és Ti gyermekeiteken keresztül újra átélhetitek a játék a zene örömét.

Levesszük válladról a terhet!

Tartsd nálunk - az ország legnagyobb nappalijában – gyermeked, vagy akár a nagyi születésnapját!

Gyere velünk táborozni!

Programjainkról bővebben a www.szulokhaza.com, weboldalunkon olvashatsz, vagy ellátogathatsz hozzánk személyesen a XI. ker. Rétköz u.7 alatt található Eleven Centerbe, ahol szeretettel várunk Titeket, minden nap 9-19 óráig.
 


Hol vagytok?
Magammal nem akarok levelezni. :roll:

Chrissy, Viki anyuja, Tündér ????????

DagiKép
 
 


Helló mindenki!

Hol vagytok?
Ez a topik is megszünik?

Most jöttünkm haza a horvátországi nyaralásból, szupi volt.
Kismiki is élvezte, kavicsozott a parton, nem is fürdött olyan sokat, mint mi.
Az utazást is nagyon jól birta, kb 8 -9 órát voltunk az autóban, közben megálltunk néha 1 órákra, hogy tudjon rohangálni.
amúgy kb 5-6 óra lenne az út.

A szállás is jó volt, csak messze volt a parttól, igy kocsival kellet menni, viszont igy majdnem minden nap máshol pancsiztunk.
Az idő is végig jó volt. :P

Ti hol vagytok? miért nem irtok, ha nem akarjátok folytatni, akkor szóljatok, hogy ne strapáljam magam feleslegesen.
Hogy telik a szünidő?

DagiKép
 
 


Úgy látom megszüntetek létezni. Én elköszönök. Sziasztok.

DagiKép
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, igyekeztem olyan munkát találni, amit a kicsi mellett otthon is tudok majd végezni. Ez egy internetes munka. Én már regisztráltam, csinálom is.
Ha érdekel valakit, írjon e-mailt, és küldök neki egy tájékoztatót! (írd bele kérlek az e-mailbe, hogy a Babanetről jössz!. )
Sziasztok

uvme.mn@gmail.com

(freemail- ről ne írjatok, mert a válaszomat nem fogjátok tudni megnyitni)
 
 


A Babuka Kft. Gyermekfelügyelete és a Madárfészek Kávéház

Szeretettel meghívja a kisgyermekes anyukákat előadásaira és beszélgető-sorozatára

Önnek is problémát okoz….?
Ön sem tudja kivel beszélje meg…?
Ön is a legjobbat szeretné kihozni gyermekéből?
Most mi, anyukák, magunk között, őszintén beszélhetünk azokról a kérdésekről, melyek kitöltik napjainkat. Ráadásul most tapasztalt szakemberek is segítenek nekünk…


November 29. csütörtök 11 órától
Nyelvtanulás (kis)gyermekkorban
Horváth Hilda német nyelvtanár és Tárczy Judit a Kabóca Oktatási Műhely vezetője

December 6. csütörtök 11 órától
Babamasszázs
Némethné Gregor Judit babamasszázs-oktató, gyógymasszőr, szoptatási tanácsadó IBCLC


December 13. csütörtök 11 órától
Mit tanulhatunk egy intim torna tanfolyamon?
Bogdán Magdi szakokleveles intim torna tréner

Január 3. csütörtök 11 órától
Beszélgessünk a család étkezéséről
Seenger Nóra dietetikus


Helyszín: Madárfészek Kávéház, Biatorbágy, Viadukt lakópark, Szily Kálmán u. 8.
A részvétel ingyenes, a kávézó árai barátiak. Gyerekeknek játszósarok.

Információ: Petes Beáta – Babuka Gyermekfelügyelet telefonja: 06 30 9941 526

Beusa
Kép
 
 


Kedves mindenki!


Érdi anyuka vagyok, és szeretném eladni a kislányom hordozóját ( Pierre Cardin) , amit 4X használtunk.

Ár: 10000,-Ft

tel: 30/3100056
Kép
 
 


Sziasztok!

Április 15.-én kedden 10:00-től hordozókendő tanfolyamot tartunk, Biatorbágyon: Rosenbach u.36. a BABUKA Gyermekfelügyeletnél

Aki nálunk vásárol hordozó kendőt, annak ingyenes a tanfolyam, aki már meglévő kendővel jön, annak 500 Ft.

Végre nem kell Budapestre bemenni, hogy hordozó kendő tanfolyamra mehessetek. Bababarát környezetben, itt a közelben is részt vehettek rajta.

Ha valaki szeretne eljönni, kérlek jelezzetek vissza, mert ha sok érdeklődő lesz, két csoportot is tartunk.
jelentkezni: mszell@interware.hu vagy 06/70-277-72-74 -es számon lehet.
További információt a www.okobaba.mlap.hu oldalon olvashattok.

Sziasztok:
Széll Viki

Viki
 


Jaj és még egy dologban zseretném a segítségeteket kérni: Nem tudtok egy jófej Diósdi védőnőt?
Köszi:
Viki

Viki
 


Sziasztok!

Május 6.-án kedden hordozókendő tanfolyamot tartunk Budakeszin. Két részből fog állni a tanfolyam ,az első részét 9-10-ig tartjuk kb. 6 hónapos korig való kendő kötések, 10-11-ig a nagyobb babáknak.

A KIKI-LALA játszóház biztosít nekünk helyszínt.

Cím: 2092 Budakeszi, Erdő utca 49.

Aki vásárolja a hordozókendőt, annak ingyenes a tanfolyam, aki már meglévő kendővel jön, annak 600 Ft és aki mindkettő tanfolyamon részt szeretne venni ,annak 900 Ft.

Kérjük jelezzen vissza, akit érdekel, hogy tudjuk hány fővel számoljunk.

Részletek: www.okobaba.mlap.hu oldalon

Jelentkezni levélben vagy telefonon:

mszell@interware.hu 0670/2777-274

Sziasztok:
Széll Viki
 


Sziasztok!

Csiri-Biri Babatorna indul októberben a Retro Sport klubban. Bővebb információ a kezdéssel kapcsolatosan a honlapunkon, vagy a sport klubban.


Az első részvétel ingyenes.

Erről lenne szó http://www.csiri-biri.hu/

http://www.retrosportclub.extra.hu/

Kedvcsinálónak: http://uk.youtube.com/watch?v=9vZr5_63pjo

Eszter

 
 


Sziasztok!

Látom Diósdon nem nagyon megy a netezés! :(

Egy kérdésem lenne, hátha segít valaki.
Van "fent a hegyen" egy ovi, állítólag a Vadvirág utcából nyílik egy utca, nem tudom jobbra-e vagy balra?
Tud erről valaki valamit?
Hol van pontosan, hogy hívják, van-e weboldala? Milyen?
Köszönöm előre is!
Andi
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet nevében szeretettel várunk Titeket a 2009. július 25-i Találkozón, a Millenáris parkban.

Kérdésekkel bombázzatok nyugodtan, kajaügyileg is egyezkedhetünk ebben a topikban.

Gyertek, gyertek!

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ismeretlenül zavarok de lehet, hogy valakit érdekel a dolog:

Összeszokott 3 fős csapat családi házak, lakások heti rendszeres vagy alkalmankénti takarítását, kertgondozást, karbantartási munkát vállal Budapest déli részén és a környező településeken.
Egyénre szabott árak és szabadon változtatható időpontok.
Hívj: 06/203831924
Írj:munkamailbox@gmail.com
Nem fogod megbánni. Gyors, olcsó, megbízható, leinformálható csapat vagyunk!!!!


Szép napot mindenkinek és köszi, hogy elolvastátok.
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: