Új privát üzeneted érkezett!

Te jó ég, hogy eltűnt ez a topic! Valaki bekukk még ide? Van sok-sok élménybeszámolóm... de ha senki nem olvassa, nem írom le!
Jelentkezzetek!
Vio

Kép
vio
 
 


Halihóóóóó!!!
Március óta nem írt senki... de néha még bekukkk, hogy történt-e valami - és meglett a gyömülcse :) Hurrráááá!!!
Hogy vagytok????? Mekkorák már a lurkók? Ovi? Áron hogy van? Kezelések? MESÉLJ!!!! Ha tudom, hogy itt vagy én is jövök legkésőbb két-három naponta.

Mi megvagyunk. Réka egyfolytában dumcsizik, dől belőle a szöveg. Néha ugyan kicsit fársztó, de általában inkább megnevettet a szövegével. Balázs pedig fél éves múlt. Bő 9 kg és 70 cm - vagyis egy óriás. Tegnapra pedig áttört az első fogacskája!!!

Remélem a többiek is előkerülnek. Pussssz: Móna
 
 


Szia Móna! Kira itt ül az ölemben és elszállt, amit írtam... szoval gratulálok Balázshoz, de elárulod, mivel eteted, hogy ekkora?! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Áron egy hónapja kap hormont, egy számot nőtt már a lába és nőtt 1 cm-t is azóta. Végre! Remélem, nem Ő lesz a legkisebb a kiscsopiba, mert megint kicsibe megy.
Mi jól vagyunk amúgy összességében, rástartoltunk a 3. babára, össze is jött egyből, de sajna rosszul folytatódott, mert már az első uh-n nem élt.... :( :( :(
Ez volt júniusban, missed ab, befejezték júni 20-án. Aztán egy mensi után elkezdtünk próbálkozni, de sajna tegnapelőtt megjött...
Ki is akadtam, mert eddig azonnal teherbe estem, amint szerettünk volna. Remélem, köv. hónapban már nem csalódok...
Áron ma elment vidékre nagyizni másfél hetet még ovi előtt. Úgyhogy Kira most itt unatkozik.... :roll: :roll:
Kicsit félek, mert azt hittem, ha még aug.ban összejön a baba, akkor legalább letudom az első 6-és egyben legkritikusabb szakaszt ovis-betegségek veszélye nélkül. De most....
Neked hogy volt, nem féltél ilyenektől és mennyire úsztad meg a nyavalyákat?
Írj!
Vio

Kép
vio
 
 

 
 

Sziasztok!

Elnézést a zavarásért, de szeretném figyelmetekbe ajánlani honlapunkat,mely reményeink szerint elnyeri tetszéseteket!
Köszönettel: H. Anikó

Dekorációs falfestés nem csak gyerekeknek!

http://www.dekofalfestes.atw.hu/

Kép


Szió!!!
Csak igérgetem, hogy ittvagyok - aztán megint jól eltűntem - bocsika... Betegek voltunk :(
Kezdődött Balu fülgyulladásval, aztán három hét orrszívózás, Rékának mandulagyulladás. Nem akart lemenni a láza sem. Mire ő jobban lett Balázs lett lázas, aztán apát is elkapta a kór. Neki torokgyulladása volt. De úgy néz ki, hogy most már rendbejöttünk.

Balu 6 hónapig kizárólag anyatejet kapott :) - volt mit, hisz még most is napi 3-4 dl tejet leadok. Már gyümölcsöt, zöldségeket is kap, amit változó kedvvel fogad. Egyelőre a tejcsi még a fő táplálék, amit különösebben nem bánok. Egyedül az éjszakai evés elhagyásának örülnék már nagyon...

Örülök, hogy Áronnal jól alakulnak a dolgok - már nagyon rátok fért!

Kistesónak nagyon szorííítok!!! Nálunk Balu hamarabb összejött, mint terveztük - szóval nem is gondoltam ilyen baci-mizériákra... De szerintem ezt nem lehet igazán befolyásolni.
Móna
 
 


Szia Móna!
Te jó ég, 3 hétig szívtad az orrát?! Szegényke... nálunk is volt valami baci, de engem terített le, nem a gyerekeket. Én sem értem. Áron kicsit taknyos lett, de ment oviba, mert az orrfolyáson kívül nem volt más baja, és Kira meg el se kapta. Én viszont fetrengtem itthon lázasan, a torkom iszonyúan be lehetett gyulladva-orvoshoz nem mentem, nem bírtam kb. egy hétig nyelni. Benne volt a pakliban, hogy terhes vagyok, ezért nem láttam értelmét, hogy dokihoz menjek, pláne, hogy vírus... 2-3 algopyrint bevettem és pár coldrexet... sajnos muszáj volt. Az agyam is lüktetett, nagyok kiütött! De csak engem :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Kira meg most, hogy mindenki nagyjából meggyógyult, tegnap előtt reggel elkezdett köhögni, és folyt az orra. Na mondom, mi lesz itt éjjel... este nehezen aludt el, és szívtam az orrát, aztán végülis nem ébredt fel reggelig, és nem fogod elhinni, hogy másnap semmi baja nem volt már! Én még ilyet nem láttam.
Na és a lényeg, van 4, azaz négy darab halvány pozitív tesztem!!!!!
Nagyon boldog vagyok, csak még nagyon félek is... október 2-án megyek a dokihoz, este. Aztán gondolom utána uh, és aztán kicsit megnyugszom. Akkor leszek 6 hetes és rá következő héten, ha megyek uh-ra, akkor a 7. héten már remélem, látszani fog a szívműködés, de nagyon félek az első uh-tól, mert júniusban az első uh-n már mondták is, hogy nem él. Egyre az jár a fejemben, hogy nem ismétlődhet meg, csak hát a rossz emlékek...
És tesóm is terhes! Ő 8 hetes, én 4!!!
Múltkor is pont így volt, de akkor 6 hét volt köztünk, azt hiszem. És Először Ő vetélt el, aztán én...
Most bízom benne, hogy minden rendben lesz velünk...
Még csak enyhén émelygek, viszont a súlyom már most nem tetszik.... oda kell nagyon figyelnem!
Tényleg senki nem néz már be ide a régiek közül?!?!?! :( :( :( :( :( :(
Na puszi, remélem, Te hamarosan benézel..
Vio

Kép
vio
 
 


Halihó!
Húúúú, nagyon-nagyon szorítok Nektek továbbra is!!! Négy pozitív teszt az már tuti babóca kell legyen! Remélem ebben a doki is megerősít majd és minden rendben lesz. Ne törjön le a múltkori kudarc... inkább légy nyugodt - mindekttőtöknek az a fontos most! A súlyoddal meg ne most akarj kibékülni :)

Örülök, hogy sikerült kilábalnotok Nektek is a bacikból. Nagyon bízom benne, hogy, ha így ősz előtt átestünk a megfázásokon, akkor most jódarabig nem is lesz újabb.

Nálunk is nagy hírek vannak: Réka vasárnap óta (Egyik pillanatról a másikra) szobatiszta nappalra. Alváshoz még nem merem róla levenni a pelust, pedig a délutáni alvásnál 3-4 napja az is száraz. Most nagyon büszke ám magára és innentől kezdve rettenetesen várja az ovit :)


Küldök egy friss képek a lurkókról:

Kép

Puszi és nagyon kíváncsian várom a híreket a kistesóról (is):
Móna
 
 


Sziasztok, holnap megyek az első uh-ra...
Puszi!
Vio

Kép
vio
 
 


Kíváncsian várom a híreket!!! Már eltelt megint jópár nap, de semmi :( VIÓ! Nagyon drukkkkk...
Írj, hogy hogy vagytok!
Móna
 
 


Jaj szia Móna!
Bocs a késésért.... totál kiment a fejemből, hogy nem számoltam be!
Minden ok, van szívműködés is!
Csak a doki 1-2 héttel kisebbnek látja, de majd még kiderül a köv. uh-n. Most 2 hét múlva elmegyek nyaki redőre, aztán ha azt mondják, korai, visszamegyek megint. Legalább többet látom! Utána meg már hál' Istennek hasi uh lesz csak.
Sajnos reggeltől estig émelygek a sárgatest hormonpótlás miatt. És hízok is tőle, szoval ez van. Iszonyú fáradt vagyok és álmos, most anyukám itt volt egy szűk hetet, rengeteget segített és elvitte ma Kirát magával egy időre! Asszem így fognak kinézni a napjaim:
Áront elviszem oviba-hazajövök-alszok-felkelek-eszek-aztán valami értelmeset is csinálok, de csak ami nem megterhelő!
Ki kell használnom, hogy végre tudok majd pihenni-aludni!!!! Csak Áron le ne betegedjen... mert akkor nem megy oviba!
Na pá, majd még benézek!
Vio

Kép
vio
 
 


Kedves Fórumosok! Anyukák és Apukák! Tartsátok nálunk, a Szülők Házában fórum találkozótokat és egyéb családi rendezvényeiteket (szülinapi buli, stb). Kétszáz négyzetméteren, óriási játéktéren, sok-sok játékkal, beszélgetős és kávézós sarokkal, óriás csúszdával várunk titeket! Címünk: XI. kerület Eleven Center, Rétköz utca 7. Előzetes bejelentkezés alapján árainkból 10% csoportos kedvezményt adunk. Állandó programjainkat a http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_programok.html honlapunkon olvashatod. Amennyiben csak Ti szeretnétek aznap játszani, az egész játszóházat is kibérelhetitek, sőt, még szakértői, illetve egyéb programokat is szervezünk nektek.
 


Kedves Fórumozók!

Szombaton 5-kor Szalóki Ági énekel a Szülők Házában, gyerekeknek, és
felnőtteknek egyaránt élmény lesz, mindenkit várunk.
Több info: http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html
Ági ezúttal zenész-barátai társaságában, Lamm Dávid gitár-, és Pálhegyi
Máté fuvolaművésszel lép föl. Nem érdemes kihagyni!
 


Téged is vár a Szülők Háza Családi Központ és Játszóház

…mert TE is fontos vagy!

Kényelmes karosszékben dőlhetsz hátra, újságot olvashatsz, internetezhetsz, kávézhatsz, beszélgethetsz, amíg gyermekeid igényes és biztonságos környezetben, szakképzett munkatársaink felügyelete alatt játszanak.

Rendelkezésedre áll masszázs, vagy éppen manikűr-pedikűr. Legyél bár várandós, vagy „friss” kismama. Tornázhatsz, jógázhatsz, de választhatsz tanfolyamjaink közül is. Büszkék vagyunk rá, hogy központunkat egyre több apuka látogatja!

Felnőtt programjainkon kreatív gyermekfelügyeletet biztosítunk!

Nem vagy egyedül! Kérdéseidre választ kaphatsz szakembereinktől egyéni, vagy csoportos beszélgetéseinken.

De, ha gondolod, el is intézheted ügyes-bajos dolgaidat, vagy éppen be is vásárolhatsz.
Ne aggódj, mi vigyázunk szemed fényére!

Gyermekprogramjainkat is igyekszünk élvezetesé tenni a számotokra, így azok aktívan mozgósítanak majd Titeket is.
Így a gyermekeitek - a szülői mintát követve - bátrabban be tudnak kapcsolódni a játékba, és Ti gyermekeiteken keresztül újra átélhetitek a játék a zene örömét.

Levesszük válladról a terhet!

Tartsd nálunk - az ország legnagyobb nappalijában – gyermeked, vagy akár a nagyi születésnapját!

Gyere velünk táborozni!

Programjainkról bővebben a www.szulokhaza.com, weboldalunkon olvashatsz, vagy ellátogathatsz hozzánk személyesen a XI. ker. Rétköz u.7 alatt található Eleven Centerbe, ahol szeretettel várunk Titeket, minden nap 9-19 óráig.
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Szabadidőben, jövedelemkiegészitésként otthon végezhető munkára keresek aktiv, kedves jelentkezőket. Nóra
Érdeklődni lehet:
p.eleonora@vipmail.hu
20/3348-932
 
 


Sziasztok Kismamik, Anyukák!

Hátha tudtok nekem segíteni...
Érdekelne, hogy ismeritek-e az Albert utcai rendelő gyermekorvosait.
Az van hozzánk a legközelebb, de tapasztalat és környékbeli ismerősök híján nem tudok dönteni :)

Ők a dokik:

Dr. Bene Márta
Dr. Sziráki Katalin
Dr. Szakolczai Ilona
Dr. Rapp János


Minden véleményt megköszönök :) A legjobb lenne priviben :)
Ezer hála!

Kép


Sziasztok!

Remélem nem haragszotok meg érte, de fel szeretném hívni a figyelmeteket 4 új csoportra a XI. kerületben. Mindegyik csoport teljesen ingyenes, előjegyzés nem szükséges! Jöhetnek idősebb gyerekek is, a hely egy játszószoba, jó nagy tér, tele játékkal.

1. Baba-mama szopis csoport. Két IBCLC-re készülő anyuka vezeti, én pszichológus vagyok, társam pedig gyermekgyógyász. Oldott légkörben beszélgetés a leggyakoribb szopis kérdésekről, problémákról amíg a gyerekek játszanak, ismerkednek. Lehetséges témák: a szoptatás menete, tejmennyiség növelése, visszatérés a tápszeres pótlásról az anyatejre, hozzátáplálás, elválasztás, alvás, szopis problémák, a szoptatás örömei, előnyei, az 1 éven túli szoptatás, tandem szoptatás, stb, stb. Minden hónap ELSŐ péntekén 10-12 óráig.

2. Szoptatásra felkészítő csoport várandósoknak. A szoptatás alapjai, hogyan kezdjük jól, az újszülött viselkedése, a szoptatás normális menete, felkészülés az első időszak lehetséges nehézségeire. Ide is jöhetnek nyugodtan idősebb testvérek, van jó sok hely és játék. Minden hónap HARMADIK péntekén, 10-12 óráig.

3. ANGOL NYELVŰ baba-mama szopis csoport. Mint fent, csak angol nyelvű anyukáknak. Minden hónap MÁSODIK péntekén, 10-12 óráig.

4. ANGOL NYELVŰ várandós csoport. Nemcsak szoptatás, hanem a babavárással kapcsolatos összes téma angol nyelvű kismamáknak. Minden hónap NEGYEDIK péntekén, 10-12 óráig.

Helyszín: XI. Bártfai u. 34/A, Korai Fejlesztő Központ
Tel: 363-0270
Megközelítés: Piros 7/173 busz a Bártfai u megállóig (Szt. Imre kórház).
Parkolási lehetőség van a környéken.

Várunk mindenkit szeretettel! Légyszíves adjátok tovább az információt bárkinek aki esetleg érdeklődik egyik vagy másik csoport iránt!

Köszönöm szépen!

Zsuzsanna 2005 szeptember 7.
Szilvia Vivien 2007 február 28.

Tejmentes blog
Életkör
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet nevében szeretettel várunk Titeket a 2009. július 25-i Találkozón, a Millenáris parkban.

Kérdésekkel bombázzatok nyugodtan, kajaügyileg is egyezkedhetünk ebben a topikban.

Gyertek, gyertek!

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: