Új privát üzeneted érkezett!

Babócád gyönyörűséges :D
Tényleg mint egy macika :D
enyém baba integetett

12 hetesen Kép

kis kalácsképű :) (32 hetesen)
Kép

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Csillagfény! Köszönöm a tanácsot! Nagyon kedves vagy! Csak azt nem tudom - és ezt meg is fogom érdeklődni legközelebb -, hogy a Pankánál lehet-e szülni. Nem igazán tudom, hogy ezek a nagy összevonások után mi változott. Annyit már kiderítettem, hogy csak a klinikán lehet szülni, a Megyeiben már nem. És ő nem dolgozik a szülészeti klinikán. Ha lenne rá lehetőség, szívesen választanám őt, mert az eddigiek alapján nagyon szimpatikus volt! :)

A 12 hetes fotód elragadó! :) :) :) Szerintem nincs hozzá fogható érzés a világon semmi, mint amikor először meglátod a monitoron, hogy tényleg ott van, mocorog és megvan mindene!

Amúgy nagyon ismerős vagy nekem a kép alapján! Írj pár sort magadról! Még az is lehet, hogy ismerjük egymást! :)


Kép
 
 


Szisztok!

Csillagfény: nagyon szép pocak és egyáltalán nem bálna! Igazság szerint mát várom, hogy megnőjön a pocakom, bár azért már most is látszik picit... :oops: Majd én is csinálok egy montázst, de sok képem még nincs. Az UH fotód is tetszik! Aranyos bébi!
Április a lányok hónapja? Mmm.... :) :) És ha kisfiú érkezik a szabály erősítésére? Akkor is mmmm...:) :) Mi nem tudjuk eldönteni, h fiút vagy lányt szeretnénk jobban, akárhogy is törjük a fejünket!

Anta: Igen, a Klinikán van a dokim és oda is járok hozzá. Anno én úgy hallottam, hogy konkrét magánrendelése nincs is, a betegeit a Klinikán fogadja. De lehet, h tévedek... A Panka dokiról én is csak jókat hallottam!! Ha nem az Arany doktor úrhoz kerülök, akkor hozzá mentem volna :wink: Egyetértek Csillagfénnyel. Ha a pénztárca bírja, akkor csak bátran! Azt nem tudom, hogy vállal-e szülést, de ha átbeszélitek, úgyis ki fog derülni :) Az UH képed nagggyon édes tényleg kis ölelni való mackó! :wink: :wink: Az én picim kényelmesen heverészett, de pl a bal karját nagyon alaposan szemügyre tudtuk venni. Azok az ujjacskák...

Lássuk csak, magamról pár sort... Eredetileg nem pécsi vagyok, hanem a párom révén kerültem ide. Nem vagyok férjnél, de közel 9 éve együtt vagyunk jóban-rosszban, szerintem ez felér egy házassággal! Uhh, munkám viszont nincs... Három és fél évig 200 km-re dolgoztunk egymástól és már tarthatatlannak éreztük, én váltottam. Viszont hiába kerestem a váltás előtt is és azóta is állást, nem jártam sikerrel. A babóval pedig nem akartunk tovább várni!
Röviden ennyi a történetem.

Majd ti is írjatok pár sor magatokról!
Szép estét!
J
 
 

 
 

Sziasztok!
Én is kertvárosban lakom, van egy szépséges kislányom, Loli, aki minden energiámat leköti, de nem bánom, hiszen ő az életem értelme! Idén március 9-én született, teljesen nyugodt és laza befejezése lett a terhességemnek. Három éve én is elvetéltem és magamba voltam zuhanva, és néha még mindig fáj, mert nem tudni mi volt a baj.
Loli a Klinikán született Dr. Panka Tibor volt az orvosunk és nagy szerencse volt, hogy megfogadtuk! Lolinak a nyakára tekeredett a köldökzsinór és nagy baba is volt hozzám képest(elég alacsony vagyok, 152 cm), 3490 g és 50 cm volt! A lényeg, hogy ha nem fogadok dokit nagy eséllyel császárral kellett volna szülnöm, de így ezt megúsztam(ez volt a legnagyobb félelmem a terhesség alatt), csak 3 orvos kellett, hogy segítsenek kinyomni a kis óriásomat.
A héten lesz 7 hónapos a lelkem! Olyan ügyes kislány, már üldögél egyedül, próbál mászni, de még nem nagyon megy neki. Kíváncsi leszek, hogy mennyit nőtt, legutóbb 7630 g és 65 cm volt.

A babát váróknak: én nem akartam orvost fogadni, úgy beszéltek rá, de utólag nem is bánom! A Panka doktort csak ajánlani tudom, nagyon kedves és emberséges orvos!

Remélem nem gond, hogy írtam! Szép estét!

Zsuzsi
Kép

Zsuzsi
Kép


Sziasztok!

Zsuzsi, gratulálok a pici lányodhoz! Biztos vagyok benne, hogy Ő kárpótol minden korábbi szenvedésért vagy kellemetlenségért.
Ha gondolod, akkor tegyél fel egy képet szemed fényéről! És bátran írj még, ha van kedved!

Szuper, hogy nem kellett császárral szülnöd.
Anta, még egy érv a Panka doki mellett... :wink: :lol:

Szép estét mindenkinek!

KépKép
 
 


Sziasztok!

Kérdezném a nálam tapasztaltabb kismamikat, anyukákat, hogy jártatok-e terhestornára? Ha igen, akkor hova, mit érdemes tudni ezzel kapcsolatban.
Köszi!

Naposabb hetet!

KépKép
 
 


Manama, én jártam terhestornára és labdás terhestornán is voltam. Nagyon jó volt, főleg, hogy megtanították, hogy hogyan kell lélegezni a szüléskor. Ha gondolod és érdekel előkeresem a telefonszámot, ahol érdeklődhetsz mindkettő felől. Egy védőnő csinálja és kertvárosban az Anikó utcai iskolában van a torna ha jól emlékszem keddenként délután fél öttől, bár az időpontban nem vagyok biztos. Párszáz forint volt akkor, amikor jártam, bár nekem 25 hetesen le kellett állnom vele, mert megrövidült a méhnyakam és a doki nem engedte. Amúgy is érdemes megkérdezni az orvost, mielőtt mész.

Kicsi szemem fénye: Laura Hanna (Loli)
Kép

Kép

Zsuzsi
Kép


Sziasztok pécsi kismamik :lol: jó hogy gyülekeztek!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Sziasztok!

Zsuzsi
Nagyon édi kislányod van! A terhestornás tippet köszi! A telefonszám érdekelne, ha elküldöd, megköszönöm. Itt, vagy priviben, rád bízom!

Evilany
Szia Neked is, mind rutinos fórumozónak ;-) Kis helyes a kisfiad és blogod is tetszik! Jó babanevelgetést!

Szép estét!

KépKép
 
 


Köszönöm! :)

Utánanéztem pontosan a terhestorna időpontjának! A telefonszámon kérdezd meg, hogy most van e, mert nem mindig indul. A védőnő neve: Pál Gyuláné (Maja) száma: 72/547-888 vagy 20/525-8233. 400 Ft/ alkalom és az Anikó úti iskola tornatermében tartja keddenként 17:30-18:30-ig.

Sok boldogságot a babaváráshoz és használj ki minden időt, hogy magadra fordítsd és a párodra, később nem nagyon lesz időtök... :wink:

Zsuzsi
Kép


Na ja,és aludj aludj aludj :wink: :wink: :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Aranyosak vagytok... :lol: :lol: :lol:

Zsuzsi, köszi az infót, utánajárok ennek a torna-dolognak!
Köszi a tippet, igyekszem minden percet teljesen megélni!

Evilany
Ó, igen... eddig is jó alvó voltam, de amióta a picúr a pocakban lakik, extra sokat tudok aludni... :P

Nektek pedig kellemes babázást kívánok. Gondolom, hogy titeket az édes mosolyok kárpótolnak a nyúzott percekért...

Szép estét!!!!

KépKép
 
 


Úgy irigyellek :) én 7 hónapja nem aludtam egyhuzamban 5 óránál többet. Ez is csak mostanában van. Bár én a terhességem alatt se aludtam végig az éjszakát, minimum 3x keltem fel pisilni éjjel :lol:

Édes mosolyok bizony, a legédesebbek! Persze vannak keserű percek is, de hát minden rossz elmúlik egyszer...

Kép Mai séta

Zsuzsi
Kép


manama, akartam kérdezni, hogy szoktál e olvasni Zsebibaba füzetet? Abban benne szokott lenni minden, hogy ki, hol és mennyiért tart milyen tornákat. Érdemes fellapozni!

Ha kiderül, hogy milyen nemű lesz a bébikéd, szívesen (el is) adok ruhákat, van unisex is, de többnyire lányos ruhák, és van egy majdnem új pihenőszékem is. Ha érdekel, akkor priviben írj nyugodtan.

Szép estét!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kovzsuzsanna 2010.10.07 21:08-kor.

Zsuzsi
Kép


Sziasztok!

De örülök, hogy újra él fórum! :)

Üdv. az új kismamiknak! :) Problémamentes pocakosodást kívánunk! És tényleg pihenjetek sokat, amíg lehet! :wink:

Evilany, Csillagfény!

Gyönyörűek a fiúk! :D

Zsuzsi!

Loli tündéri! Nekem unokaöcsim ennyi idős kb. :)

Mindenki vigyázzon magára!

Ja, 10-én vasárnap bababörze a Vásárcsarnokban! Csak ha valakit érdekel :oops: :wink:

Viki&Peti&Eszti
Kép
Kép
viki27
Pécs
 
 


Üdv Viki!

Köszönöm, a Te gyerekeid is édesek!

Most már rutinos bababörzés lettem. Baba marad a mamáékkal, amíg apa-anya kutat :lol: Másképp lehetetlen, annyian vannak. Tudtam, hogy most is lesz, nem is baj, hogy ilyen kicsi idő van a kettő között most, legutóbb nem találtam, amit kerestem. Talán most...

Zsuzsi
Kép


verdict!

Én úgy tudom, hogy a Panka a klinikán dolgozik, bár ott csak a magánrendelése van. A Veress-ben van a székhelye. Én nála szültem, csak jót tudok róla mondani, nagyon szimpatikus ember, orvos.

Ha nem vagy a körzetében, akkor bitzos, hogy a magánrendelésre fog hívni sajnos... :?

Zsuzsi
Kép


Sziasztok!
Csak ide is gyors bekukk :)
Hanna gyönyörűséges...(ha lányunk lett volna,ő is a hanna névre hallgatna) :D
Megvagyunk csak egy kicsit takonykórosan :(
Kötelező oltás megvolt...bökésnél felsírt...aztán csend :DÁldott jó gyerek :D
Viszont jól be van duzzadva a felső "fogsora"...kenjük ezerrel-ömlik a nyálunk :(


Panka megfogadható-szuper jó fej,kedves doki!!!
További szép napot-nőjetek nagyra!

Kép

A legjobb haverjaimmal :)

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Sziasztok!

Hű, de beindultatok! Helyes-helyes! ;)

Zsuzsi
Hát, azt nem mondanám, hogy végigalszom az éjszakát. A pisilős ingajárat nekem is megvan :D Zsebibaba füzetről pont a napokban hallottam, felkutatok egyet! Ruhákat majd később akarok beszerezni, de amint ott tartok, minden lehetőséget számba veszek. Szóval ha kell vmi, írni fogok, köszi! :) Főleg, ha már tudjuk a babó nemét...

Csillagfény
Akkor neked nagyon nyugodt kisfiad van, ha jól tűri a szurit! Jobbulást a takonykórból!

Viki
Nézem a vonalzóidat, édesek a képek a gyerekeidről!

Szép napot!

KépKép
 
 


Sziasztok!
Örülök, hogy rátaláltam erre a fórumra! Én is pécsi kismami vagyok a 9. héten járok az első babómmal! Múlt héten voltunk uh-n, akkor már 23.5 mm esek voltunk! Igaz még fiatal vagyok, de nagyon szerettünk volna már babát a párommal. Szerencsére elsőre sikerült. Gyakorlott kismamik remélem majd segitetek minden rossz gondolatomat elhesegetni! :D
 


Sziasztok
Börze:én hülyét kapok mikor a szűk sorok közt van aki képes mélykocsival nyomulni :evil: mi kendővel mentünk de úgy is
rémálom...

Tomokata,nyugi :) rossz gondolatok hess hess

Mi a 2010 aug-tól szerencsések vagyunk,mert 5-en is pécsiek vagyunk,így rendszeresen összejárunk.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Mosolynak:

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Évi-Tomi egy tünemény :D
Igen-jó hogy tudunk olykor-olykor talizni :D

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Sziasztok!

Végre Újra itt vagyok! Nagyon örülök, hogy már ennyien vagyunk! És annak is, hogy él a fórum!

Lányok! Gyönyörűek a kisbabák! Gratulálok mindenkinek, aki már túl van a várakozáson, és a kezében tarthatja, élete értelmét!

Aki pedig a "sorstársam" annak sok türelmet és kitartást kívánok!

Most jutottam el ebédelni... Igaz a rendezvényeinknek vége, de munka így is akad dögivel... Nagyon szeretem ezt a melót, de lassan belefáradok... Mindenki örül, hogy jön a baba, csak egy gond van, senki sem veszi ezt figyelembe! :( Ugyanannyit kell teljesítenem, mint a többieknek, ugyanannyi órát dolgozom... szóval semmi könnyítés... :( De ebédszünetekben jönni fogok! :)

És még egy "szép és kedves" dolog a főnökömtől: Holnap 11-kor lesz egy megbeszélés. Ugye mindenki itt lesz? Mondtam, hogy nem, mert orvoshoz kell mennem. Hát miattam nem fogják elhalasztani, tetessem át az időpontomat! Hallottatok már ilyet?

Köszönöm, hogy ennyien ajánlottátok a Pankát! Most már elég közel állok ahhoz, hogy tényleg megfogadjam! Szerencsére a körzetébe tartozok, így remélem nem kell a magán rendelésére járnom majd!

De egy jó hír azért maradt a végére! Megjött ** Londonból ** a vérvizsgálatom eredménye, és NEGATÍV! :)

Legyetek jók! Vigyázzatok magatokra és a babákra! További szép napot!

Tsók! Anta


Kép
 
 


verdict
örülök a jó eredménynek!!!
szuper!!!

Panka :wink:

főnök
:twisted: :shock:

idiot :)

Kitartás!!!
Puszika

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Szép estét mindenkinek!

Nnna, akkor megyek sorba!

Tomokata! Örülök, hogy jöttél és gratulálok a 9 hetes pocakohoz! :) Én is az első babámat várom, szóval hasonló helyzetben vagyok, már ami az aggodalmakat illeti! De ez a fórum tényleg jó arra, hogy megnyugodj vagy tisztábban láss ;)

Évi! Mit ne mondjak, sikerült... mármint a mosolyfakasztás :D :D Tündéri kisfiad van!

Anita! Örülök, hogy tudtál jönni, viszont :(, hogy ennyire sok a munka, és senki nem jut tovább annál, mint hogy de jó, hogy babát vársz... :evil: Azért amennyire lehet, kíméld magad! Gratulálok a negatív eredményhez!!! Milyen vizsgálatod lesz hnap? Mindenesetre nagyon szorítok hozzá! A főnököd meg... öhm, inkább nem is kommentálnám!

Puszi!

KépKép
 
 


Hű, nagyon meglepődtem, hogy élet van ezen a fórumon, de nagyon örülök neki!

Már most izgulok értetek friss pocakosok! (megmondom hogy irigykedek is...olyan jó nektek! ) :oops: :oops: :oops:

Én is a 2010 aug-i babákból írok.
Réka manóm szuszog a szomszéd szobában! :)
Nagyon pörgött az a topik amikor várandósak voltunk, alig lehetett követni.
Ha napközben nem olvastál bele egy párszor, akkor lemaradtál rendesen :)
Remélem ti is így pörögtök majd!!!! :)

Én is a Pankához jártam gondozásra s a szitu dettó mint Csillagfénynél!
Én teljesen elégedett voltam/vagyok vele!!!!

Tomokata!
Nem ismerjük mi egymást egészen véletlenül ???? :D

Clárika
Kép
...alig tudom elhinni, hogy teljesült az álmom, hogy mindig itt leszel velem, hogy belőlem lettél, és általam létezel. Én pedig Teáltalad.
 


Én is irigykedek kicsit a várandósság csodájára :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Drága lányok!

Megint csak épphogy beesek... :( Sajnálom, hogy nem jöttem tegnap, de tiszta ideg voltam... Ugyanis nem jutottam el a dokihoz, mert mire véget ért az értekezlet - aminek az ég világon semmi értelme nem volt -, és fel tudtam hívni a rendelőt, addigra kiderült, hogy már nem fogadnak, menjek a jövő héten! :( Nagyon elegem van!!! :( De a legszomorúbb az egészben, hogy semmit sem tudok tenni, mert december 31-ig szól csak a szerződésem, és csak szóbeli ígéretem van a hosszabbításra... Így nem merem nagyon kihúzni a gyufát...

Bocsánat, ha egy kicsit értelmetlen, de még mindig ideges vagyok!

Nagyon örülök, hogy anyukák is benéznek néha erre az oldalra! :) Ti már profik vagytok! Majd összegyűjtöm a kérdéseimet, és rátok zúdítom! Feltéve, ha nem bánjátok!!! Lehet már mondtam, de gyönyörűek a babák!!! :)

Tsók! Anta


Kép
 
 


verdict :( :twisted:
nyugodtan kérdezz! :D

Örülök,hogy mindenki jól van!
Pocakfotókat kérek!!!!!!!! :D

Kép
Gergőm aluszkál :D

Kép
Egy kis esti "duma" :D

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Clárikám én vagyok!! :D
 


Altatás

Nincs rá szükség, hogy elaltasd a babát, ha jókedvű, jóllakott, eléggé fáradt, akkor magától is elalszik - legalábbis újszülött korában. Mert később már a legtöbb anyuka trükközésre kényszerül, ha szeretné álomba ringatni gyermekét. Mi ennek az oka?

Dr. William Sears, Éjszakai gondoskodás című könyvében ír arról, hogy "a kisbabákat arra tervezték, hogy segítséggel aludjanak el". Az alvás egy nyugalmat, kiegynesúlyozott lelkivilágot, elégedettséget, ellazulást igénylő tevékenység, mi felnőttek sem tudunk vagy csak nagyon nehezen tudunk elaludni idegesen, túl fáradtan, és bizony mi is gyakran igénylünk segítséget ehhez a művelethez. A baba számára az élet igencsak idegesítő tud lenni: az anyaméhben állandó táplálékellátás mellett, egyenletes melegben és ringatózva élte életét, a hangok, fények csak tompítva jutottak el hozzá. Ehhez képest a születés után a külvilág fényei, hangjai mind élesek és ijesztőek lehetnek számára, és ebben a kellemetlen állapotában nehezére esik számára az elalvás. Szerencsére remek eszközt kapott a kicsi a természettől arra, hogy ezt a sok negatív hatást ellensúlyozza, mégpedig a szoptatás személyében: az anyamellen, szorosan az anyához bújva, hallva anya odabentről már ismerős szívverését, a baba könnyedén ellazulva képes álomba ringatni magát.

És akkor jövünk mi, felnőttek, az altatásról alkotott elképzeléseinkkel! A baba testközelséget igényelne - mi meg azt szeretnénk, ha a saját ágyában hajtaná nyugovóra fejecskéjét. Mi alig várjuk már, hogy végre egy órácskára elaludjon - ő pedig arra tartana igényt, hogy legalább 20 percig altassuk.

Az altatással kapcsolatos elveink már az elején dugába dőlnek, mert az az igényünk, hogy legalább egy órára végre csend és nyugalom legyen erősebb, mint az, hogy a baba végre szíveskedjék a saját ágyikójában önállóan nyugovóra térni, így általában már az első napokban megadja magát az anyuka, az apuka és a nagyszülők és a legkülönfélébb trükköket bevetik, hogy a kicsi végre álomra hajtsa fejét: babakocsiztatás, hordozás kenguruban, kendőben, járkálás fel-alá a lakásban, cicin elaltatás, ringatás, dúdolás a végtelenségig... S mivel a módszer jól beválik, a csecsemő idővel mindig elalszik, ezért megtartjuk e szokást egy időre abban a reményben, hogy "majd kinövi a baba". De a baba nem növi ki. Esze ágában sincs kinőni, ő ezt szokta meg és ezt várja el elég sokáig.

Úgy nagyjából 7-9 hónapos kor között aztán őfelsége már nem hajlandó a korábban megszokott egyik módszerrel sem elaludni. Egyre többet kell ringatni, hordozni, kocsikáztatni, és egyre nehezebb is, hiszen már nem 3 és fél kilót, hanem 8-9-et kell órákon át rázogatni. Ha minderre éjszaka több alkalommal kerül sor, akkor a kétségbeesett szülők (s főként az anyukák) egyre kimerültebbek és tanácstalanabbak lesznek, míg végül megoldás után kezdenek nézni.

És mit találnak? Hogy szoktassák önálló elalvásra gyermeküket. Persze egy akaratos 8 hónapost, aki most kezdi bontogatni akaraterejének szárnyait, igen nehéz rábírni arra, hogy az éjszakai őrjáratait mostantól önállóan bonyolítsa le, ha felébred magától csendben szíveskedjék visszaaludni. A lelkiismeretesebb mamák neki sem vágnak a projektnek, hanem kivárják, amíg végképp kinövi a baba ezt a korszakot és méltóztatik egyedül a saját ágyában elaludni. számukra rossz hírem van: a csemeték többsége nem nő ki ebből a korszakból, hanem még jó sokáig igényelni fogja az anyai közelséget az elalváshoz, s ebben az esetben a megoldás általában az szokott lenni, hogy amikor már nagyobb a gyermek, mondjuk betölti az 1 évet, akkor először rászoknak, hogy anyuka melléfekszik, amíg el nem alszik (mert az azért mégis kényelmesebb, mint ringatni), aztán bevezetik a mesélést is, és ahelyett, hogy a gyerkőc önállóságot tanulna egyszerűen csak újabb altatási módszerekre szoktatjuk át, míg végül 7-8 évesen valóban nem igényli már. De ki akar addig várni?

Másik út szokott lenni, hogy bevezetik az együttalvást, ringatás helyett. Szerintem ez egy jó módszer, mert a legrázósabb időszakban, amikor a pici amúgy is sok szempontból érzékeny és ezért könnyen ébred, szóval éppen ebben a korszakban nyújtunk számára biztonságot, 8-9-10 hónaposan, és ez meghálálja magát, a kicsi idővel magától kiszokik majd ágyunkból, mert nem érzi azt a görcsös ragaszkodást, hogy neki mindenképpen a saját ágyában kellene aludnia.

S, hogy visszanyúljunk az történet elejére: jobb az önálló elalvást már az elején megtanítani. Az újszülött, ha minden rendben van körülötte és kellőképpen álmos, gond nélkül elalszik, tanítsuk ezt meg neki még akkor, de legkésőbb az első 2-3 hónap folyamán, később már sokkal nehezebb lesz. Nagyjából 6 hónapos korig még könnyebben korrigálhatjuk kezdeti eltévelyedéseinket, de később erre már vajmi kevés módunk lesz, s csak nagy sírások árán sikerülhet.

Clárika
Kép
...alig tudom elhinni, hogy teljesült az álmom, hogy mindig itt leszel velem, hogy belőlem lettél, és általam létezel. Én pedig Teáltalad.
 


ááá...nem ide akartam :) ....

Clárika
Kép
...alig tudom elhinni, hogy teljesült az álmom, hogy mindig itt leszel velem, hogy belőlem lettél, és általam létezel. Én pedig Teáltalad.
 


Sziasztok

Emlékek :)



Kép


Kép :wink: :lol:

Én uráncárosban lakoma férjemmel 2 cicámmal és Tomival :) egyébként a 400 ágyasban dolgoztam a Bel ITO-n.
Dr Borsay volt az orvosom és a sok komplikáció(kevés magzatvíz,farfekvés,magas vérnyomás)miatt a 41.héten indított császár lett..

Kép

Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Üdv újra!

Most sikerül magamat összeszedni, egy hetet wellnesseltünk a párommal, Lolival és a szüleimmel. Hatalmas élmény volt! Kicsi lányom élvezte a vizet, a sok új arcot és hangot maga körül és persze nekünk is nagyon jó kikapcs volt. A szüleim élvezték, hogy korlátlan ideig kényeztethetik a bébit, ezt ki is használták rendesen. Most itthon szenvedek, mert nem lehet Lolit letenni, hogy kiteregessek vagy feltegyem a kaját...de akkor is megérte!

Én a vetélésem ellenére nem féltem annyira, mint indokolt lett volna. Nem is szabad félni, nem szabad aggódni. Jó, hát az első trimeszter eltelt némi izgalommal, de amikor 12 hetesen az uh-on ugrott egyet a lányom, szinte olyan volt, mintha szólt volna: anya, itt vagyok! Nagyon jó érzés volt! Amúgy legyetek nyugodtak mindig, mert meghálálja magát!

Ezek a kis srácok imádni valóak! Nőjetek nagyra!

Zsuzsi
Kép


Sziasztok!

Édesek a bébik!

Évi! Nagggyon jó megoldás, hogy ugyanott, ugyanúgy fotóztad a pocidat, mert így nagyon szépen lehet követni a fejlődést. Az "elbújtam pocakkal" képed pedig óriási! :P Persze nem a pockaméretre gondolok :lol:
Én is készítem a dokumentációt, de még nem találtam jó helyet, ahol a fényviszonyok is jók lennének...
Egyébként én is Uránvárosban lakom a párommal és rettenetesen sok növénnyel, amik lakás-el-foglalóban vannak :lol: :lol:

Látom, Ti gyakorlottabbak vagytok nálam! Hogyan tudok külső webcímről feltölteni képet. Nekem a Flickr-n van albumom, de nem vagyok biztos abban, hogy az megfelelő. Bocsi, ha értetlen vagyok, de inkább megkérdezem... :oops: Ha küldenétek tippeket, akár priviben is, megköszönném!!

Nekem lassan időszerű lesz a 16 hetes AFP. Csak kíváncsiságból kérdezem, hogy mennyi idő alatt van meg az eredmény?

Szép napot és jó babázást!!!

KépKép
 
 


Zsuzsi!

Hű, egy hét wellness... jól hangzik ;) Ráadásul a nagyszülők is kiélhették magukat... azt hiszem, ennél több hirtelenjében nem is kell! ;)
Csak visszaáll a lánykád is egy idő után a normál kerékvágásba...

KépKép
 
 


[
Hát, szóval piskóta:
pl 6 tojásból:
6 db tojás, 6 e vőkanál cukor, egy cs. vaníliacukor, 1 citrom (vagy narancs) reszelt héja, 6 evőkanál liszt, egy cs. sütőpor. A 6 tojást szétválasztom, a fehérjét kemény habbá verem. Közben a sárgáját a cukorral, vaníliacukorral, citromhéjjal, és a sütőporral gépi habverővel összekeverem. Lassan kanalanként adagolom hozzá a lisztet, ezt is a habverővel keverem bele. Ezután fakanállal óvatosan beleforgatom a felvert tojásfehérjét.
Közben már előmelegítem a sütőt 165-170 fokra légkeveréssel, és kiolajozom (vajazom) és kilisztezem a sütőformát. (ha félsz, hogy beleragad, tegyél bele alulra sütőpapírt) A tésztát beleöntöm a formába , majd az előmelegített sütőbe teszem. 20 percig semmi esetre sem nyitom ki, akkor meglesem, és csinálok egy tűpróbát. Ha jó kiszedem, ha nem, akkor még kb 5 perc és jó lesz. Amikor kieszem, megvárom, míg kicsit kihűl, majd vékony pengéjű késsel elválasztom a piskótát a tortaforma szélétől, és ezután nyitom csak ki óvatosan a csatos formát. Az alját is minden oldalról alányúlva kicsit meg-megemelem, mielőtt lecsúsztatnám róla. Remélem nem voltam túl szájbarágós.... :oops: :oops: :oops: :oops:[/quote]

Halli Viki, hát rég nem írtam már,de nagyon hosszú............történet,amiért most írok,az az hogy megköszönjem a receptedet,mert sikerült!!!!!!! tortát sütnöm,és ez óriási!!!!
Köszönet érte és :) :P
egyik-másik kreációm:) Kép Kép Kép Kép
 
 


Hű micsoda torták!!

Kép feltöltés:
Ha fent van valahol a kép már a neten,jobb egérgomb:tulajdonságok,hely-et kimásolni(első sor)itt kép-bemásolni a sort-kép újra(itt az üzenet fölötti sorban van)

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Sziasztok!

Évi, köszi-köszi!!
Még nincs fent kép a neten, most még mellékletként töltöm fel.
Szóval ilyen egy 15 hetes pocak nálam:
Kép


A torták pedig tényleg iszonyat jól néznek ki!!!! Nyami...

Szép estét!!!

KépKép
 
 


Manama de szép vékony vagy... :wink: csini!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Sziasztok!

Lolival semmi gond sincs, csak velem. Ő hamar visszaáll, már a nyáron tapasztaltuk. Nagyon szerencsés vagyok ilyen szempontból, neki csak az kell(ett) mindig, hogy én ott legyek vele, mint biztos pont. A nyáron még csak szopott, amikor pár napra elruccantunk a Balcsira, éjjel kicsit többet kellett felkelni hozzá, de jó kislány volt végig. Most csak első két éjjel volt felriadás, utána szépen aludt egész reggelig. Bár erre igazából sose volt panaszom, mert újszülött korától jó alvó. Minden leendő anyukának ilyen nyugis babát kívánok, mint az enyém! Csak ne rontsátok el, ahogy én :lol:

Szóval a hét kihagyás után most mosok, mint a mosómedve, bár teregetni már nem tudok hova lassan. Szerencsére a takarítást megúsztam, mert mielőtt elutaztunk kitakarítottam mindenhol. Csak ne kellene azon törnöm a bucim, hogy mit főzzek...utálok ezen agyalni!Ti hogyan találjátok ki, hogy mi legyen a kaja? Én mindig kifaggatom a párom, hogy mit enne, de neki mindig mindegy, szerencsére mindenevő :)

Manama: irigykedek, én a szülés előtt se voltam vékony, most meg...pff. Na, mindegy! Örülök a pocidnak(anno én is örültem az enyémnek, de ennyi idősen nekem még nem is látszott, simán letagadhattam volna, ha akarom...) 25 hetes terhesen a kiscsibém
Kép 25 hetes bébim a pociban még

Zsuzsi
Kép


Manama ...nagyon szép pocakocska!
Kovzsuzsanna...gyönyörűséges pici pocaklakócska :D
Loliról nem raksz fel képet? :oops: :oops:

Ha minden jól megy...ma tali a pécsiekkel :D
Nagyon várom,hogy lássam együtt ismét az 5 babát :D

Kép
Kép

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


TortáK!
Naymiiiiiiiiiiii...nagyon jók lettek!Ügyes csajszi!
:wink: :D

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Sziasztok
Kovzsuzsanna,Te merre laksz?(bocsi ha már írtad)
1 hét wellness,szuper :wink:

Igen ma tali :wink:

Súlyról ne is beszéljünk :oops: :( :( de amíg szopizik,mit tehetnék... :roll: :?

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


Köszönöm a pocak dicsit... :oops:

Jó talit nektek! Remélem ez az idő nem ront az élvezetekből. Bár sejtem, hogy a babócák megcsodálása lesz a fő progi ;)

Na, arra én is kíváncsi leszek, hogy a továbbiakban hogyan nő a pocak (és vele együtt én is), illetve később hogyan alakulok...

Főzés... hát, van, amikor egy hétre előre már megvan fejben, hogy mit szeretnék, máskor meg... csak állok a boltban, totál tanácstalanul. Van egy jól bevált receptes füzetem, végső soron ahhoz nyúlok. Hát, a párom... sok mindent megeszik, de nálam válogatósabb. Nála az a szerencse, hogy van néhány joker kaja, amit szinte bármikor megfőzhetek :)

Tényleg, nálatok mikor mozdult meg a pocaklakó? Első babás lévén még van időm, de már nagyon várom... :oops:

Szép napot!

KépKép
 
 


Lacám(első gyerek) 20 hetesen
Fancsám (második gyerek 14-15 hetesen éreztem
és
Gergőmet olyan 17-18. héten :(
azt hittem előbb fogom :(
hozzáteszem ezek nem finom mozgások voltak már...

Kép
Geri és Kriszti
csillagfeny1976
Romonya
 
 


Jó volt a tali bár kicsit sírós nyafis...főleg az én Tomim :?

Én a 17.héten éreztem először mozogni :) nagyon finom kis dobogás szerűt alhasban.

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
 
 
 


:)
Édes kis pocak :)

Én a 16. héten éreztem :)
16+3 kép:
Kép

Az elején nem igen híztam, aztán 29 kg-val zártam a terhességet, még 12 van rajtam, a kezdeti súlyomhoz képest :)

Hű, megnéztem az uccsó képem....brutál pocakom volt, akkor nem tűnt akkorának :lol:

Clárika
Kép
...alig tudom elhinni, hogy teljesült az álmom, hogy mindig itt leszel velem, hogy belőlem lettél, és általam létezel. Én pedig Teáltalad.
 


Az a baj, hogy túl nagyok a képek és nem engedi Loliról berakni a képeket, így csak párat tudok mutatni, pedig csak ma vagy 100-at csináltam róla. Imádom fényképezni és ő is szereti, egyből pózol :lol:
Kép Lolikám
Kép A szálloda előtt

Lolit én már a 16. héten érezni véltem, de úgy igazán 18 hetesen. És onnan nem volt megállás. Még a szülés előtt is mocorgott!

Kertvárosban lakom, a nevkó mellett.

És hát a hízás...pff...kereken 60-ról indultam és 82-vel mentem szülni. Bár mire a kórházba értünk az elfolyt magzatvíz miatt "csak" 80 voltam.

A pocaklakós képemen amúgy Loli van, csak még a pocakban volt :D

Zsuzsi
Kép

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: