Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Van itt vki sóskútról?

H.
 
 


Szia, Hedvig!
Van ám! Kép
A.
 
 


Hű,de jó!
Ősgyökeres sóskúti vagy?
Merre laktok?
Mi a Petőfi utcában.

H.
 
 

 
 

Szia!
Nem vagyunk "bennszülöttek" ;), három és fél éve költöztünk ide (és nagyon szeretünk itt lenni). És ti?
A Hegy utcában lakunk, a templom mögött. A kisfiam 14 hónapos, Kristóf. Nálatok?
A.
 
 


Mi tavaly novemberben költötztünk ide, a lányom 3 éves múlt februárban.Mi is szeretünk itt lakni,bár eddig még jó oldalát nem tapasztaltuk.
Építkeztettek?Beilleszkedtél már?

H.
 
 


Az mit jelent, hogy jó oldalát még nem tapasztaltátok? (Elképzelésem persze van, de kíváncsi vagyok a véleményedre. Én is úgy látom, hogy nem egy pörgős falu ez, aminek előnyei és hátrányai egyaránt vannak...)
Építkezni csak készülünk, eredetileg egy kétszobás házat vettünk, ami így a kiskölyök érkezésével kezd szűkössé válni, nem beszélve a tervezett kistesóról. Szóval tavasszal szeretnénk bővíteni, csak még mindig nem vettem lottószelvényt... Kép
Beilleszkedés: hát, jó kérdés. Mindketten Budapesten dolgoz(t)unk, igazi ingázóéletet éltünk, reggel elrohanás, este hazarohanás. Most ugyan sokat vagyok itthon a fiammal, de azért alapvetően a családunk, a barátaink mind Bp-en vannak. Az egyik szomszédlánnyal szoktunk találkozni, az ő kisfia másfél éves, gyakran legeltetünk együtt gyereket. Ezen kívül viszont nem vagyok valami aktív falulakó, pedig gyakran azt hiszem, nem ártana egy kis szemléletfrissítés...
Ti honnan költöztetek?
 
 


Budapestről,a barátnőm itt lakik már pár éve,így ismertük meg a falut.Pár embert ismerünk már,gázszerelőt,építési vállalkozót,a "hentest".
Mi ingázunk,Baudaörsre járunk dolgozni.
Beilleszkedés....hogy őszinte legyek nem akarok összejárni a szomszédokkal,mi a kert miatt költöztünk ki panelből.
A barátok majd jönnek hétvégén.
A gyerek tavasszal kap játszóteret,így egy kicsit ő is jobban fogja érezni magát.

H.
 
 


Na az én ismeretségeim se túl alaposak, mondjuk a zöldséges néni már tudja, ki vagyok. Kép A szomszédok itt a környéken nem pont azok, akikkel együtt lehetne sörözni, jobbára idős emberek.
Budaörs! Nahát, én ott születtem, ott nőttem fel.. már tíz éve nem ott élek, és azóta annyira megváltozott, de nekem akkor is a "szülőfalum" marad Kép
A kert nálunk is fontos volt, mindenképpen házat akartunk venni. Az, hogy Sóskút lett belőle, főleg az anyagiakon múlott, Bp-en házat venni... Kép
A játszótér jó ötlet! Az egész faluban nincs egy valamirevaló játszótér, már gondolkodtam, hogy gyűjtést rendezek... Kép
Azt mondod, jobban fogja magát érezni a kislányod. Most nem jó neki itt? Tényleg, jár már oviba? Vagy van valami infód az itteni oviról?
Ja és hogy hívják a kislányodat?
Na jó sokat kérdeztem, eldugulok... Kép
A.
 
 


A kislányomat Lilinek hívják.
2 és fél éves volt mikor Sóskútra költöztünk,megszokta addig a játszóteret,azt hogy az utcán a járdán lehet kerékpározni,motorozni.Itt vagy nincs járda,vagy a kutyáktól gázos a helyzet.
Bölcsis Budaörsön,oviba is ide fog járni.Az ovi a hírek szerint jó,csak nagyon sok a gyerek.Az egyik óvónénit ismerem.Kép
 
 


Hát igen, pontosan ezért gondoltam én is, hogy zizzenni kellene játszótér-ügyben. Bár mi még csak megyünk az orrunk után, és az is kaland, ha elmegyünk a templom elé a buszokat nézni, de ami késik, nem múlik...
Óvónéni: azt hiszem, talán az a legfontosabb, hogy megbízz az óvónőben. Na nekem még ismerkednem kell ezekkel a fogalmakkal...
Ti terveztek kistesót?
 
 


Sziasztok!

Csiri-Biri Babatorna indul szeptember 26-án Herceghalmon a Kultúrális Egyházi Központban (KEK) 9:30-as kezdéssel.
Gesztenyés út 36

Az első részvétel ingyenes.

Erről lenne szó http://www.csiri-biri.hu/

Kedvcsinálónak: http://uk.youtube.com/watch?v=9vZr5_63pjo

Eszter

 
 


Sziasztok!

Biatorbágyon folyamatosan rendezünk hordozó kendő tanfolyamot.
Akit érdekel, a 06/70-277-72-74 telefonszámon tud érdeklődni.

Viki

Viki
 


Sziasztok!

Bár nem Sóskúton lakom, hanem Tordason, úgy gondoltam hátha jól jön az alábbi információ Nektek is.

Tordason sokan dicsérik most már a nemrég nyílt Bóbita Családi Napközit, nagyon rugalmasak, remekül főznek a gyerekekre és nagyon jó kis helyük van ott a csemetéknek.
Bár egyre többen jelentkeznek (úgy tudom már Tabajdról is idejárnak), még van egy-két hely ha gondotok lenne Tárnokon a gyermekek elhelyezésével. Ja, és amiért még szeretik a Bóbitát, az az, hogy alapítványi, így a környéken a legkedvezőbb árú családi napközi.
Honlapjuk is van: http://www.napkozi.com/

Esetleg én is tudok kérdéseitekre válaszolni, az egyik ismerősömnek odajár a kisfia.

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron