Új privát üzeneted érkezett!

Zsámbék és környéke hol vagytokKépKépKépüdv.vera
Kelemenné Vera
 


Szia Vera,

Én még nem vagyok zsámbéki, de kb. 2 év múlva fogunk Zsámbékra költözni. Ebben az évben, január 8- án született meg a Kismanóm.
Szeretnék érdeklődni, hogy milyenek Zsámbékon az óvodák? És az iskolák?

Üdv,

Vic
Victoria
 


Szia Viki!Én itt születtem tehát úgy 34 éve élek itt .Semmi pénzért nem mennék el innen.Az ovik és a sulik tekintetében megoszlanak a vélemények mert természetesen nem lehet mindenkinek minden egyformán megfelelőKép.Két óvoda van az egyik nagyobb több csoport van benne és van egy kisebb óvoda ahol két csoport van ez egy kicsit családiasabb: az én nagy fiam is ide jár 4.éves kora ótaKépkisebb nagyobb zökkenőkkel eljutottunk az iskola választáshozKépmost fog felvételizni az Apor Vilmos Katolikus Főiskola Gyakorló sulijába ez az egyik suli a másik állami iskola .Bármi kérdésed van irj itt is vagy emilben is ...örülök hogy ide költöztök puszi a babónak isKépKépKép üdv.vera
Kelemenné Vera
 

 
 

Nekünk is nagyon megtetszett az a táj, a friss levegő; egyszerűen csodálatos! A legjobbak a körülmények a kisgyerekeknek is.
S én is arra gondoltam, hogy majd ha nagyobb lesz Dorka, akkor a főiskola gyakorló iskolájába menjen, persze ez még eléggé messze van, de szerintem jobb távlatokban gondolkodni, nem?!

Épp most nézegettük, hogy végülis a nagy bevásárlóközpontok is elég közel vannak.
Ha jól tudom, akkor nemsokára akarnak építeni nagy konferenciaközpontokat stb. a Zsámbéki- medencében. Mit tudsz erről?

Ja, és a Pemüről akartam még kérdezni. Közel vagytok hozzá? Mennyire lehet érezni a szagokat? Vagy egyáltalán nem lehet soha semmit sem érezni?

Hű, jó sokat kérdeztem,
s előre köszi a válaszokat!

Vic
Victoria
 


Szia Viki! Jó választás...én itt születtem de semmi pénzért nem mennék el innen...két ovoda és két iskola van ...egy kisebb és egy nagyobb befogadóképességű ovi a kisebbet ismerem oda jár a fiam 4.éves kora ótaKép több kevesebb problémával de eddig mentek a dolgokKépa suli közül a katolikus iskolát ismertem meg most oda felvételizik a fiam szombaton...üdv.vera irjKép
Kelemenné Vera
 


szia bocsi de az előbb nem küldte el...A Szilicium völgyről beszélsz ugye? valóban igaz de szerintem ez még egy kicsit odébb van...a tájékoztatás folyik de konkrétumok még nincsenek...a PEMÜ-höz nem vagyunk túl közel de semmi szagot nem lehet érezni...teljesen zárt technológiával dolgoznak....kérdezz bármitKépKép vera majd este visszajövök...három gyerkőcKépKépKép
Kelemenné Vera
 


Szia Vera,
Épp múlt héten voltunk kint Zsámbékon. Ti merre szoktatok sétálgatni?

Üdv,

Vic

Ui.: Hogy sikerült a fiadnak a felvételi a suliba?
Victoria
 


Szia Viki!Sétálni mindig úgy megyünk hogy találomra amerre akarnak a fiuk...bár mostanában nem nagyon tudtunk kimenni mert mindenki beteg volt...a felvételiről annyit hogy helyhiány miatt elvagyunk utasitva és várakozólistán vagyunkKépKépKép üdv.nektek.vera
Kelemenné Vera
 


Szia Vic!A séta az attól függ hogy a fiuknak merre van kedvük..mi a központban lakunk és a szélrózsa minden irányába lehet menni csak mostanában elég sokat voltunk betegek és nem nagyon mentünk sehová...a felvételin hely hiányában el vagyunk utasitva de a várólistán rajta vagyunkKépKépKép üdv.nektek vera
Kelemenné Vera
 


bocs de az előbb azt hittem nem küldte el .vera
Kelemenné Vera
 


Sziasztok!
Most találtam ide, igaz nem zsámbéki, csak környéki vagyok. Kb. 10 km-re tőletek!
Üdv!
Márti
T-Márti
 


Szia Márti!Hol van az a közelKép üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Szia Vera,

Jó régen voltam errefelé, bocsi!
Hogy vagytok? Gyönyörű idő volt hétvégén, gondolom, Ti is jó nagy sétákat tettetek!

Épp most olvastam az óvodafajtákról, és az óvodákon belüli foglalkozásokról. Mint különbalett, furulya oktatás, torna, úszás stb...

Zsámbékon az oviban van valami ilyen jellegű foglalkozás?
Ja, meg azt is szeretném kérdezni, hogy Zsámbékon van- e lehetőség pl. balettra, zeneórákra, tornázni járatni a gyereket?

Puszi,

Vic
Victoria
 


Szia Vic! Köszönjük megvagyunk..most Apa az" Anya" is mert sajna most nem emelhetek el vagyok tiltva,10 napja műtétem volt ...mostmár jól vagyok "csak " nem dolgozhatok semmi megerőltetőt...remélem ti jól vagytokKépAz ovikról annyit hogy ahová az enyém jár ott van torna,úszás minden héten,német nyelv oktatás játékosan...a nagy csoportban iskolára előkészitő foglalkozásokkat tartanak,plusz fejlesztő pedagógus és logopédus is foglalkozik azokkal a gyerekekkel akiknek szükségük van erre...külön órákra lehetőséget nyújt a Műv.Ház..itt van gyerek tánc csoport,torna is , zene órákra ugy tudom hogy csak a zeneiskolában van lehetőség járni...KépKépKépVan baba-mama klub is egész jó az is...van játszóház is...kb.most ennyi ami eszembe jutott...gondolom kijöttök ha majd jobb idők járnak és lehet jókat kirándulni...a babónak is élmény lenneKéppuszi nektek irj ha valami érdekel üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Szia Vera,

Te szegééény! Milyen műtéted volt? Nagyon fájt? És hogy bírta Kispapi a "kiképzést" azokra a napokra, míg bent voltál a kórházban?

Ez az óvodás kérdés nekem nagyon bíztatónak tűnik! Én azt szeretném, ha Kismanómat tudnánk majd hordani tornázni, úszni, s ha van rá affinitása, akkor valamilyen zeneórára.

Tényleg, mi lett a gyakorló sulival? Felvették a kisfiadat? (ugye a kisfiad felvételizett?) Mert írtad, hogy várólistán vagytok, de gondolom, hogy azóta változott a helyzet. Ha még nem, akkor mennek a nagy drukkok, hogy felvegyék!!!

Én ma voltam fogorvosnál. Hát mit mondjak, nem szeretek fogorvoshoz járni, de most váltottam, és kifogtam egy tényleg nagyon jó kis dokit. Nagyon nyugis, türelmes, és nem hozza a frászt az emberre, amikor belenéz az ember szájába. Még a szuri sem volt annyira fájdalmas, pedig annyira utálok mindenféle szurit! A lényeg, hogy túl vagyok rajta. Szerdán megyek legközelebbKép
Aztán már csak egyszer kell mennemKép Kép

És Te is jársz a baba- mama klubba? Miket szoktatok csinálni?

Dorka csütörtökön lesz 3 hónapos. Olyan fura, hogy nemrég még a pocakomban volt, most pedig már ünnepeljük a 3. hónapos szülinapjátKép

Egy kép az én Kismanómról:
Kép

Üdv, és jobbulást! Vigyázz nagyon magadra!

Vic
Victoria
 


Szia Vic!Istennek hála túl vagyok a nehezén a Párom példás Apuka és nagyon jól eltudta látni a gyerkőcöket a kórházba mindennap behozta valamelyiket a nagyok már megértették hogy most ez a helyzet...a picurka/10,5kgKép/ úgy el volt halmozva szeretettel /Apa és Anyukám mega tesók/ hogy ő nem igen érezte a hiányomat annyira mire érezhette volna addigra már otthon voltam..a Petit sajna várólistára tették a suliban igy nem tudunk még semmi konkrét infót hogy mire számitsunkKépés itt van a nyakunkon a másik suli ba a beiratkozásKépmajd elviszem és mesélek neki hogy milyen volt akkor amikor még én jártam ide stb.majd megpróbálom elfogadtatni vele a helyzetet...a fogászet egy nem jó téma bár nem nagyon kellett még igénybe vennem úgy komolyan egy tömött fogam van és a többi egészségesKépneked kitartás a kezeléshez....a baba-mama klub jó kis móka csütörtök délelőttönként...a két védőnő és egy Óvónő anyuka szervezi jó kis foglalkozások vannak pl:üvegfestés ,papirból hajtogatás ,rajzolás,készülődés az aktuális ünnepekre...mi már régen voltunk mert mindig volt valami ami miatt nem tudtunk menni...majd bepótoljuk...A Pici lánykád egész egyszerűen gyönyörűséges ilyenkor bánom hogy nem lett kislányunk....ugye szopizik még???olyan édes kis gömbölyű a kis arcocskája...majd teszek fel a fiukról képeket csak be kéne szkennelni....majd?! Köszönöm a jókivánságodat és puszillak benneteket,irjatok üdv.vera
Kelemenné Vera
 


Szia Vic!Köszi az emilt...én ide tudtam irni...Köszi jól vagyok a párom is vissza ment dolgozni mostmár teljesen egyedül csinálok mindent...a másik lakásban vannak a szüleim de nem nagyon akarom igénybe venni őket csak ha nagyon muszáj...Az oltás sajnos a 3hós az ilyen nekem is mindháromnál magas láz jelentkezett de szerencsére hamar jobban lettek a többi oltásnál úgy emléxem hogy nem volt ilyen lázas reakció talán a 3évesnél de nektek ez odébb van még...a szoptatott babák súlyát szerintem nem szabad egy kalap alá venni a tápis babákkal mert nem egyformánb alakul a gyarapodás...teljesen természetes hogy az egyik héten semmi hizás nincs a másik héten pedig valamennyi? nálam is úgy volt hogy egyszer volt egy hónap hogy 1,5kg-ot hizott a másik hónapban 0,5 kg-t a picim ma 10 hós és 11kg Kép 9 hónapig szopott és nincs "túletetve" hanem ilyen nyugodt baba volt eddig evett aludt éjjel isKépa védőnő nagy ámulatára...a korkülönbségről az Andris 2,5éves volt amikor a kicsi született ...tulajdonképpen nem volt időm ezen lamentálni hogy mennyi lesz a korkülönbség köztük mert a Krisztián nem volt "betervezve"már 11hétben voltam amikor kiderült babánk leszKép egyébként egészen a 33.hétig problémátlan terhességem volt mondhatni könnyű és az Anyukám sokat segitett igy nem volt nehéz pocakosan + a kicsi és képzeld olyan szerencsém volt dacára annak hogy az utolsó heteket kórházban töltöttem hogy mire hazajöttem addigra érthetően beszélt és két hetes volt a baba és egyik napról a másikra szobatiszta lett a dokinénink megvolt lepve Képez a Párom és az Anyukám gondos törődésének és odafigyelésének az eredménye Képa suliról nem tudok semmit még hidd el tűkön ülök egyfolytában ...jobbulást a picikédnek pusszllak benneteket üdv.veraKép
Kelemenné Vera
 


Szia Vera,

Már annyiszor akartam írni...

Hogy vagytok? Hogy van a Kismanód? Mesélj Róla!

Mi mostanában többször voltunk kint Zsámbékon, mert építészt vittünk ki, hogy lássa a telek adottságait, és szép kis tervet tudjon nekünk készíteni.
Már úgy várom, hogy álljon a ház!!!

Gyermekeid hogy vannak? Oviban mikor lesz szünet?
Drukkoltam a suli miatt! Mi lett végülis az eredmény?

Hallottam, hogy a fősuli átköltözik VácraKép Akkor a gyakorlóiskola sem Zsámbékon lesz mostmár, hanem Vácon?

Magunkról most nem írok, mert úgyis tudsz mindent rólunk a másik topicbólKép

Puszi:

Vic
Victoria
 


Szia Vic!A kicsi Dorka tüneményes babaKépKépKépcsak néztem és gyönyörködtem a képeibenKépnálunk sajna megvannak fázvaKépmindhárman és énis....Krisztián most volt 18-án 1.éves.Kép11kg-os és 78cm hosszú nagyfiu és már segitséggel lépked és sokat "dumál "a nagyok jól vannak a Petikém már nem óvodás többé elballagott és már nekünk nics ovi..a suli az egy külön szám mert beirattam a régi sulimba de még mindig várólistán vagyunk a Főikolán...a gyakorlóiskola megmarad "csak"a főiskolai oktatás költözik VácraKép Mikor kezditek az épitkezést?Milyen házra gondoltok?Majd meglátod milyen érzés az mikor kész az ember olyan boldog hogy végre megvalósult az álma mi legalábbis igy voltunkKép puszi nektek remélem egészségesek vagytok??üdv.vera

Kép
Kép
 
 


Vera! Bocs, hogy csak ilyen későn reagálok: Gyermelyen lakunk!
Régen jártam erre, most olvasok...
Márti
 
 


Szia Márti!Örülök hogy erre jársz!Kép
Mi újság veletek?
Nálunk nagy esemény van készülőben ősztől iskolás a nagy fiamKépKépKépa középső pedig ovisKépKépKép
Gyermelyen volt az esküvői vacsink a MalombanKépnyolc éve.Kép

Kép
Kép
 
 


Sziasztok,

Nagyon régen jártam erre, bocsiKép

Márti,
üdv ebben a kis családias topicban!
Neked mennyi idős/ek a manód/manóid?!

Szia Vera,
Hát nem is győzök bocsánatot kérni...
Épp múlt héten voltunk Zsámbékon, a talajmechanikát csináltattuk meg. Jövő tavasszal kezdjük az építkezést, már találkoztunk a leendő szomszédunkkal is, akik már ebben az évben elkezdik felhúzni a házukat, mert Ők már ebben az évben ki akarnak költözni.
Nekünk végülis van időnk, és a tervek is most készülnek. Nagyon izgi, és egy kicsit félünk is tőle.
Nézegettük arrafelé az új házakat, egészen jól néznek ki.
Hogy vannak a gyerekek? Majdnem iskolás fiad nem izgul már? Hatalmas dlog ez, amikor óvodába megy a gyerek, aztán amikor ballag onnan, és megy a suliba...Húúú, hát nekem ez még távolinak tűnik, de ha azt nézem, hogy nemrég szültem, és Dorci már 7 hónapos, akkor olyan közeli. Nagyon rohan az idő.

Merre voltatok nyaralni?

Most megyek, de felteszek ide is egy kis utótüzijátékot:
Kép

Üdv,

Vic
Victoria
 


Szia Vic!örülök hogy benéztélKép
A Dorka egyszerűen gyönyörű kislányKépKépKép
A fiuk mindig kérik hogy megnézhessékKép
A sulihoz már minden készen áll ...Peti várja is rendesen majd kiderül hogy meddig tart a lelkesedésKép
Az idén nem igazán nyaralgattunk mert elég dolgos nyarunk volt...majd bepótoljuk
Üdv.vera

Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Herceghalmon lakok, és érdeklődnék, hogy Zsámbékon van-e valami játszóház, bölcsi, zeneovi, és ehhez hasonló piciknek való foglalkozás. Ja, és van-e játszótér és milyen.

Ha tudtok infot adni megköszönném, írjatok a dioda1@freemail.hu címemre, mert ritkán jutok babanethez.

köszi
Erika
 


Sziasztok!

Szia Brokkoli,
Örülök, hogy ránktaláltál.
Remélem, Verától kaptál azóta infot, és találtatok jó játszóteret, ovit stb.

Vera,
Hogy vagytok, hogy megy a suli?
Majd ha lesz egy kis időd, tudnál nekem is írni a játszóterekről, meg hogy van- e játszóház stb...?
Még nem égetően sürgős, van időnk bőven (most kaptuk meg az ép.engedélyt, úgyhogy nemsokára kezdjük az építkezést, alapozást).

Puszi,

Vic
vic
 
 


Szia Vic!
Régen"beszéltünk".Büszkén újságolhatom hogy a suliban nagyon sikeres a fiacskám...csupa 100%-os eredményei vannak...A kislányod gyönyörű ...
játszótér ügyben azt tudom hogy átépités alatt vannak és hogy mikor lesz belőle valami azt senki nem tudja..
játszóház szokott lenni a Műv.Házban...infó telefonon...
Üdv.VeraKép

Kép
Kép
 
 


Szia Vera,
Bocsi, hogy ilyen ritkán látogatok errefelé. A Buborék topicban (Erről- arról csak reg.nak- on belül) mindig megtalálsz, kevés szabadidőm nagy részében ott szoktam "lebzselni"Kép Szívesen látunk ott is, kukkants be hozzánk, ha lesz egy kis időd!
A kisfiad a fotó alapján nagyon kis édes, büszke lehetsz Rá!
A 100%- os eredményekhez is nagy gratula!!!

Puszi:

Vic

Ui.: Sajna kis gond van még az építkezéssel, habár az engedélyünk már megvan, de lehet, hogy kicsit módosítanunk kell a terveken, még meglátjuk.
vic
 
 


Szia Vera,
Merre vagy? Remélem, jól vagytok! Gyerkőcök?
Gondolom, alig vártátok, hogy jöjjön a jó idő, most lehet kint játszani a kertben!

Puszi:

Vic
vic
 
 


Szia Vic!
Itt vagyunk ...ragyogunk....nagyon nagyon betegek voltunk...és nehezen lábaltunk ki a kórságokbólKépmostmár teljes gőzzel ki a levegőreKépKépKépmár meg bolondultam velük a lakásban.
Köszönjük a gratulációkatKépnagyon ügyes kislegény az én kis-nagyKépfiam
képeket még teszek fel a fiúkról
csak volna több időmKép
Dorka?biztosan már nagylány?fogacskák?dumálás?annyira édesek ebben a korbanKépKépKép
Köszsönöm a meghivást beugrok majd a topicba amit ajánlottálKép
Puszi nektek:Vera

Kép
Kép
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok!

Most vettem házat Zsámbékon, ha minden igaz decemberben költözünk. Ajánlanátok ovit, iskolát és gimit? Hova járhatnának a gyerkőcök? Kérlek segítsetek, ha tudtok, semmit nem tudok a környékről, s kicsit izgulok is. Előre is köszönet mindenkinek! :)


szettevette

Zsámbékon nagyon jók az iskolák óvodák a közösségi élet... nekem keresztgyerekem lakik ott... rengeteg a nagycsaládos!
Irigyellek, hogy sikerült ott házat vennetek... sajnos konkrétabbat nemtudok, de nyugi, jó helyen lesztek!

Sok sikert a továbbiakban! :) :) :)


Mamik
Nyitok egy új topikot ahova szeretném összegyűjteni a véleményeket tapasztalatokat, hogy hova érdemes költözni Budapest környékére... hol milyen lehetőségek vannak? Milyen az iskola óvoda?

http://www.babanet.hu/tarsalgo/index.html

Itt a topik gondoltam, jobb ha egy helyen van és minnél több embert meg tudok kérdezni...


ÉLETMÓD----HOL ÉRDEMES ÉPÍTKEZNI?

nem enged linkelni valamiért...

Kép
Kép
Kép
 
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.


Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.



Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo.....mp;start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


KépKép
KépKép
KépKép

Kép
Kép
Kép
 
 


Kedves Anyukák,

Március 10-én nyit a Babuka Biatorbágy, mely családi napköziként fog működni. Tapasztalt pedagógusaink várják az 1-8 év közötti gyermekeket a lakóparkban, a játszótérhez közel.
Játékos angol
Népi játékok és néptánc alapok
Kézműves foglalkozások
Zenebölcsi
Nagy udvar
Bio és egészséges ételek
Maximált létszám
Egész napos, félnapos és időszakos felügyelet

Rosenbach u. 36.: Babuka Biatorbágy: játszunk a gyerekekkel, amíg a szülő dolgozik, tanul, kikapcsolódik (gyermekfelügyelet hétköznap 8-17 óra között). Ingyenes nyílt nap: március 10-én 9.00-12.00 között

Rosenbach u. 36. Intim torna csoport március 29-30-án 10-15 óra között gyermekfelügyelettel (a csoport előzetes jelentkezés alapján 6 fővel indul) : Szülésre való felkészítés, szülés utáni regeneráció, időskori panaszok gyógyítása

Rosenbach u. 36.. Ingyenes előadás-sorozat "gyermekes" témákban: minden MÁRCIUSI CSÜTÖRTÖKÖN 10 órakor

Március 6. csütörtök 10 órától

Utak a családi harmónia felé - Fejlesszük a kommunikációnkat és figyeljünk a testi jelekre
Ambró Judit Gordon-instruktor, wellness tanácsadó, coach

Március 13. csütörtök 10 órától
Önállóságra nevelés, elválás
Dobosiné Majoros Ildikó óvodapedagógus

Március 20. csütörtök 10 órától
Minden amit tudni érdemes az allergiáról
Dr. Abavári-Tóth Marianna gyermekorvos

Március 27. csütörtök 10 órától
Anyabarát munkaközvetítés
Keveházi Katalin alapítványvezető, Jól-lét Alapítvány

Mindenkit szeretettel várunk.
Petes Bea - beata.petes@gmail.com

Beusa
Kép
 
 


Sziasztok!

Pátyon baba-mama/kismama torna indult!!! A Művházban hétfőn és pénteken 9.15-10-ig egy gyógytornásznő vezetésével.
Lehet kisgyerekkel is jönni!

Gyertek minél többen, mozogjunk egy kicsit együtt!

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Csiri-Biri Babatorna indul szeptember 26-án (pénteken) Herceghalmon 9:30 órás kezdéssel. :)
Erről lenne szó :) http://www.csiri-biri.hu/

Kedvcsinálónak: http://uk.youtube.com/watch?v=9vZr5_63pjo

 
 


Sziasztok!

Csiri-Biri Babatorna indul szeptember 26-án Herceghalmon a Kultúrális Egyházi Központban (KEK) 9:30-as kezdéssel.
Gesztenyés út 36

Az első részvétel ingyenes.

Erről lenne szó http://www.csiri-biri.hu/

Kedvcsinálónak: http://uk.youtube.com/watch?v=9vZr5_63pjo

Eszter

 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet nevében szeretettel várunk Titeket a 2009. július 25-i Találkozón, a Millenáris parkban.

Kérdésekkel bombázzatok nyugodtan, kajaügyileg is egyezkedhetünk ebben a topikban.

Gyertek, gyertek!

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron