Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
No én is jól eltűntem, de most megvagyok, azaz megvagyunk... :-))
Már csak másfél hónap van hátra és annyira-de-annyira szeretnék már ott tartani, ahol Ti; vagy legalább kézben tartani már a babámat! Kimondhatatlanul irígyellek Benneteket, úgyhogy lassan teljesen sárga leszek :-)
Óvatosak legyetek a betegségekkel és örüljetek a jó időnek...
puszi minden babának és mamának: noes
 
 


Sziasztok!

En most kezdem a 2 dolgozo hetemet... Hat a legrosszabb az alvashiany!! :-((
Ines, azert ha megint "normalis" lesz az ido, randizhatunk delutan. En altalaban 4h korulre erek haza, ugyhogy egy gyors jatszoterezes meg belefer.

Azert azt elpanaszolom Nektek, hogy most, hogy tomegkozlekedek megdobbent, hogy egy ekkora pocaknak (30.het) senki nem adja at a helyet!!!!
Elkeserito es szomoru!!!

Udv,
Andrea
 
 


Sziasztok Pocakosok!

Noes!

Én meg pocisokat irígylem!Kép
Ha majd előbukkan a pici, lehet, hogy néha lesz olyan gondolatod, hogy még maradhatott volna egy pár napigKép. Nem hittem el a húgomnak, hogy ezt fogom gondolni, mert már annyira rossz éjszakáim voltak, és nappal is elég hamar kipurcantam, de igaza volt.Kép
Úgyhogy ne sárgulj, inkább használd ki az időt addig is! Sok olyasmit csinálj, amit szülés után nem tehetsz egy jó darabig! (Mozi, bulizás, ilyesmik.)

Andrea!

Jesszusom, 30. hetes terhesen + 1 másik babával pont most mentél vissza dolgozni? Vagy valamit félreértettem?
Egyébként eddig számomra nem is derült ki, hogy van egy hasi babád is...Kép
A BKV-val én is így voltam. Volt, hogy fel se mertem szállni, mert arra nem számíthattam, hogy valaki átadja a helyet, a tömegben állni akkora pocakkal pedig veszélyes a babára.

Bóbita
 
 

 
 

Szia Bobita!

Igen, sajnos mindenkitol ezt hallom, hogy "nem divat" a kismamaknak atadni a helyet.
Elnezest, mar az Ines-zel valo talalkozasomkor kiderult, hogy nem emlitettem a pocakot. Valahogy annyira a randizasra koncentraltunk...

Elso sorban anyagi megfontolasbol mentem vissza (parom fizuja az utobbi idoben bizonytalanna valt), de kicsit az is benne van, hogy most egy kicsit a papajaval van a gyerek, ami szules utan (meg a korhazi napok alatt) ugy remelem, hogy "megterul". Talan jobban veszi majd Adam, hogy nem tudok 100%-ig Ra koncentralni...

Noes,
Szerintem se irigykedj, bar meg tapasztalattal a tarsolyomban is nagyon varom en is a "nagy talalkozast", de tenyleg elvezd ki a babavaras perceit, mert utana egy egeszen mas szakasz kezdodik es ez orokre veget er. Persze ujrazni lehet, de egyik varandossag sem egyforma.

Ines,
Mi van Veletek????

Udv,
Andrea
 
 


Sziasztok!
Bocsi, bocsi, hogy nem írtam. De a lustaság erőt vett rajtam.
Andrea!
Most már nincs sok hátra! Mikor szülsz pontosan?
Találtál megoldást az EDA-ra?
Oli szépen fejlődik, hamarosan 5 hónapos lesz. Nagyon édes. Hanna is nagyon szereti.

Ines
ini
 
 


Haho!

Hat nekem sincs mindig energiam a gep ele ulni este, odabent merg nincs ra ido, ha az ember tenyleg dolgozik...
Hivatalosan juli 28-ra vagyok kiirva, de most mar masodszorra mondjak az UH-on, hogy nagyobb a baba min. 1 hettel, szoval juli kozepe sem kizart. Majd meglatjuk :-)
Mindig eszembe jutsz, mikor "vagtazok" hazafele, hogy vajon mikor tudunk legkozelebb talalkozni?? Pedig nagyon szeretnelek kifaggatni a tapasztalataidrol... Bar ez meg szules utan sem keso.
EDA vegul nem lesz, mert ahhoz dokit kellett volna ismet valtani es arra ugy ereztem, hogy mar nincs energiam. Igy is nehez "atszokni", ugy meg mar keptelenseg lett volna. Inkabb hiszem, hogy mindenkihez hasonloan en is kepes leszek anelkul szulni. (csak a gyermek meretetol tarok kicsit!)

Irj!

Andrea
 
 


Sziasztok!

Most, hogy kitört a nyár, már én sem fogok gép előtt ülni olyan gyakran, de neked, Andrea azért még gyorsan sok erőt kívánok a babához, meg a melóhoz is. Nem semmi, hogy mit vállaltál magadra az utolsó hetekre.

Bóbita
 
 


Sziasztok!

Jár még erre valaki?

Ági (7 hónapos kisfiúval az Erdő utcából)

Boeske
KépKépKépKép

Kép
 
 


Sziasztok!
Egy kérdésem lenne: félfüllel hallottam egy gyerekdokiról, aki kijár házhoz is Budakeszin. (nem itteni orvos) Én nem nagyon vagyok megelégedve a saját dokinkkal, úgyhogy nagyon örülnék, ha tudnátok nekem segíteni akár itt, akár e-mailben: metope@hu.inter.net
Nagyon szépen köszönöm
Metope
 
 


Szia, Metope!
Hozzánk a "régi" pesti orvosunk jár ki ide Budakeszire. Nagyon szeretjük, emiatt eszembe se jutott itteni gyermekorvosra váltani. Ha gondolod, megkérdezem, vállal-e új pácienst innen. Mivel a topic sajnos alig él, emilben is felkereslek.
 
 


Sziasztok!

Tud valaki Budakeszin normális játszóteret?
Olyasmire gondolok, hogy bekerített és mondjuk nem a főút mellett van közvetlenül, hogy a gyerekek szívják a büdöset.

Bóbita
 
 


Sziasztok, szia, Bóbita!

Hát ez az egyik legnagyobb gondunk Keszin! A játszótérhiány... :-(
Egyetlen gondozott, karbantartott, friss homokkal évről évre ellátott játszó van, az is társasházi magántulajdonban, állagát a közös költségből óvják. Nincs bekerítve, de a környék nem forgalmas, panelházak fogják körbe. A város Telki felé eső végén van, Honvéd u. Vagy ha úgy ismerősebb, a Pitypang ovi közelében.
A másik a sportpályán van; forgalommentes, igazi fűvel, de a játékok ezen is igen-igen régiek.

Ezeken kívül én eddig csak játszótérromokkal találkoztam, rozsdaette, lepusztult sőt veszélyes játszószerekkel, korhadt fajátékokkal. Fontolgatom, hogy írni kellene a polgármesternek ez ügyben, de komolyan! Sok a kisgyerek, és újra sok baba van Keszin, sokan költöznek ki gyerekkel, de ha nem kertes házat vettek a szülők, akkor egyszerűen nincs hova menni velük! A Fő utcai parkban legalább már a padok normálisak. Sétálni ott lehet, de játszani ott sem. Kilométereket tehetsz meg a hepéken és hupákon babakocsit zötyögtetve, hiába, máshol lehetetlen megpihenni a városban.
Úgy tűnik, a város vezetői még sosem hallottak a biztonságos, EU szabvány szerinti játszóterekről, meg a hozzájuk kapcsolódó pályázati lehetőségekről.
Talán mire a mi gyerekeink felnőnek... :-(
Addig is fel a buszra, autóba, irány a Millenáris, a Margitsziget, meg a Szent István Park meg a Mikkamakka! Vigyük innen a jó levegőről be őket a városba játszani!

Az elkeseredett Mabinog
 
 


Szia Mabinog!

Tök jó, hogy írtál!
Szóról szóra ugyanezeket gondoltam én is, amiket Te! Sztem pl. ugyanazok iratják be a gyerekeiket a Budenzbe, meg a Virányosiba, akik már játszóteret se találtak itt, az iskolát meg már nem is keresik Bkeszin. Nem beszélve a helyi közösségépítés fontosságáról, stb.
Már megfogalmaztam 1 levelet a polgármesternek, még finomítani kell rajta, de most már biztos el fogom küldeni! Csak nem akartam blamálni magamat, hogy esetleg kiderül, hogy szuper játszók vannak itt, csak én nem találtam meg őket. Kép Ezek szerint nincsenek.
A sportpályásat ismerem, a Honvéd ltp-it pedig megnézzük a fiammal, köszi a tippet. Kép Egyébként a Hunor utcában is van egy magánjátszó, két babahinta, meg két pici mászóka.
Ha gondolod, a profilomban van e-mail-cím, ha arra írsz, el tudom küldeni Neked a véglegesnek szánt levelet, hogy mi a véleményed róla. Bár ez nem a napokban lesz, mert most kicsit be vagyok fogva.
Gondoltam arra is, hogy mini-aláírásgyűjtést lehetne csinálni, csak nem ismerem nagyon az itteni kismamákat. Esetleg a baba-mama klubban, vagy a cini-cini-muzsikán?

Bóbita
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak így bejöttem, de
egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és teát,cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
Melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy ídőt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra


A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu


Szia, Bóbita! Sziasztok, "elveszett" topiklakók: Ines, Andrea, Noes és Ági! Reménykedem, hogy azért ti is bekukkantotok ide néha... Tavaly tavasszal egész pezsgett a topikélet a kezetek alatt.

Kedves Bóbita, írtam neked ma.

Kedves Többiek, figyeljetek, jó hírt hallottam tegnap! Az önkormányzóság 2 új játszó építését vette tervbe. Az első (Noes! Ági!) a Fő utcai parkban lesz építendő, amire állítólag már van is 3 millió forint; a másik (Ines! Andrea!) itt a Barackos lakópark közepén, amelyre még nem különítettek el pénzt a költségvetésből, de ez is tervbe van véve, és jövő tavasszal kezdik meg az építését. Lakossági támogatást, pénzadományokat gyűjtenek mindkét játszóra. A gyűjtést megbízás alapján két szülő végzi: egyiküktől ered az infó. Ma este hétkor lesz egy tali az Arany János utcai lepusztult kis játszón, utána többet fogok tudni.

A gyűjtést és a ma esti találkozót szervezők egyike Török Diána, Ákos és Soma anyukája, tel.: 30/201-28-62; e-mail: tdiana@t-email.hu. (Õ maga nem babanetezik, de örömmel hozzájárult, hogy itt is közzé tegyem az elérhetőségét.)

Aki tud, jöjjön el!

Mabinog
 
 


Sziasztok!

A zuhogó eső ellenére öten voltunk a kis játszón 5-én este. :-)

Hiteles és pontos információ azoknak, akiket érdekel! Budakeszi Önkormányzata két játszótér építését tervezi:

1. Játszótér a Fő tér melletti parkban. Az Önkorm. az ez évi ktségvetésből 3 millió Ft-ot különített el. Építkezés tervezett kezdete: 2005. ősz. Lakossági hozzájárulásokat gyűjti: Pianovszky Enikő (tel. 06-30-5762638) és Bedő Krisztina (tel. 06-20-3376333).

2. Játszótér a Barackosban. Jövő évi költségvetésből. Építkezés tervezett kezdete: 2006. tavasz. Lakossági hozzájárulásokat gyűjti: Török Diána (tel. 06-30-2012862).

Jó nyarat mindenkinek! Üdv: Mabinog
 
 


Sziasztok!

...sőt, még egy üveg pezsgő is előkerült valahonnan, úgyhogy az eső ellenére igen jó volt a hangulat. Kép

Bóbita
 
 


Sziasztok!
Köszi az infókat a játszótérről.
Ami még engem elszomorít, hogy nem csak játszóteret kell építeni itt, hanem ovit is. Hanna lányomat őgy vettékj fel a Tarkabarkába, hogy felújítás után. Hogy mikor lesz a felújítás? Jó kérdés. Ebben a tanévben elkezdik. TZehát, ténylegesen nem fog járni, de gondolom a fejpénzt megkapják rá, mert felvették, de még nem járhat.Kép
Összesen 60-70 gyereket utasítottak vissza. ez már egy új ovi létszám.

Ines
ini
 
 


Gyertek el a Szülők Háza októbertől, Budaörs-Kamaraerdőn induló programjaira!Első foglalkozás október 7.-én pénteken, 11 órakor lesz. Tartja: Takáts Rita drámapedagógus, színész

A SZÜLÕK HÁZA Program szolgáltatásai pontos, korszerű, orvosi szempontból is megbízható információt és tanácsadást nyújtanak a családdá szerveződés korai szakaszában felmerülő kérdésekre, problémákra, egyben lehetőséget is biztosítanak a kisgyermekes családok és a kisgyermekek számára, hogy szabadidejüket aktívan és hasznosan tölthessék el.

Programok:
Hétfő, szerda: 9.30-10.15
Manómuzsika, Manótorna
Versek, dalok, tánc, mozgás, játékok a legkisebb korosztály számára (fél év-3)
Kedd, csütörtök
Várandóstorna, 9.30 - 10,30
Szülés utáni regeneráló torna 10.30 - 11.30
Baba-mama torna + Babamasszázs 11.30 - 12.30
Minden hónap utolsó szerda: 17 órától-19 óráig
Fonó – Családi koncert és csoportos, tematikus beszélgetések szülők és leendő szülők számára, szakértők bevonásával ( Szülés, szoptatás, alvás, evés, nevelés kérdései )
Egyéni konzultációs lehetőség

Jelentkezni lehet:
Személyesen: a Kamaraerdei Közösségi Házban, cím: 2040 Budaörs, Kismartoni u. 45
Telefonon: 06-30/ 942-3699-es számon
Emailben: regosjudit@chello.hu

Megközelíthető: Kosztolányi Dezső térről a 87-es és a 87/a buszokkal, a Batthyányi tértől a 41-es villamossal. Mindenkit szeretettel várok!, üdv: Judit
 
 


Ha jó és olcsó minőségi baba és kismama ruhát szeretnél vásárolni, gyere nézz be Irénke uj honlapjára.
Mindenkit várok szeretettel, gyors és pontos csomagküldés,
http://www.g-portal.hu/portal/baby-mami/
Üdv: Irénke
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Erre már csak a hirdetők járnak? Kép

Nem csak a topik élettelen. Sajnos a játszóterek sem épülnek még. Egy kapavágás nem sok, annyi sem történt. Pedig szépen gyűlnek a lakossági adományok! Ez, mondjuk, jó, hogy még nincsenek teljesen elfásulva az emberek...

És ezer köszönet a fáradhatatlan, lelkes szervezőknek!!!
 
 


Sziasztok!!!!!!!! Mégis lesz játszótér Budakeszin!

Madarat lehetne fogatni velem! Panaszkodtam, hogy egy kapavágás nem sok... Erre épp másnap! Lebontották a veszélyes, régi, sz@har maradványokat a Fő utcán, bekerítették a terepet és elindult a munka. Mit munka - kivitelezés! :lol: Előző nap még ott bóklásztunk. Luca harisnyanadrágja volt a hinta utolsó áldozata. :lol: :lol:
Menjetek, azt hallottam, hogy a terveket az építésvezető boldogan megmutatja ott helyben.
A Barackosé úgy áll, hogy mostanában adják be engedélyeztetni...

Még az eső is másképp esik, nem úgy találjátok? :)
 
 


Tartozom a krónikáknak azzal, hogy a Fő úti játszót gyereknapon átadták.

Remélem, a barackosi is eljut idáig! Addig is van már hová menni. :)

Jó nyarat mindenkinek!
 
 


Sziasztok lányok! Tudtok nekem segíteni? Szeptemberben a budakeszi müvházban elindítom Csiri-biri torna nevű foglalkozásaimat 1-3 éves gyerkőckéknek (www.csiri-biri.hu- ez egyelőre egy régi honlap, az új jövő héten készül el, majd nézzétek meg!!!), viszont mivel nem ismerek senkit Budakeszin, kétségbeesetten keresek olyan embert, aki tartaná a foglalkozásokat...Lehetőség szerint énekelni szépen tudó óvónőket, pedagógusokat keresek- az sem baj, ha gyesen van az illető, mivel heti egy délelőttről lenne szó (kedd, ill. Pesthidegkút csüt. délelőtt, ha vállalja az illető...). A foglalkozások 9.30-tól 11.45-ig fognak tartani. Ha van ismerősötök, aki szívesen vállalná a csoportokat, légyszi írjatok: csibildi@freemail.hu
06 30 389 55 00

Üdv: Oildi
Kép Az egyik foglalkozáson...
 


Sziasztok!

Izgulok, remélem Csibildi talált foglalkozásvezetőt! :)
Aki a hétvégét itthon tölti, figyeljen most kicsit:


Kedves Anyukák, Apukák, Nagyszülők!



2006. augusztus 19-én a CSALÁDI NAPOK rendezvényen a játszótérgyűjtő csapat jótékonysági sátorral szeretne megjelenni a Barackosban építendő Találkozások Játszótere javára, ahol gulyáslevessel, palacsintával, sütivel, innivalóval várjuk az érdeklődőket és adományozókat. A Fő téri játszótérhez padokra és ivókútra gyűjtünk adományokat.



A sátorban szívesen árusítanánk megunt, de jó állapotban lévő játékokat, könyveket, gyermekfolyóiratokat, rajzeszközöket, videó- és hangkazettákat, ajándék- és dísztárgyakat, gyermekruhákat.



Felajánlásaikat előre is köszönjük és várjuk az alábbi telefonszámon:
06-30-201-28-62 (Török Diána)


Köszönjük, Dia! Fáradhatatlan vagy - hál'Isten. Találkozzunk a sátornál! Ezt most nem fogja elmosni az eső, bízzunk benne!
 
 


Kedves Budakesziek!

Gratulálunk a Fő téri játszótérhez, igazán klassz lett. (S külön gratula, hogy mikor eltört a csúszda gerendája, milyen hamar javításra került.) Mikor felétek járunk, ha csak lehet megállunk.

Szeretnélek tájékoztatni benneteket:

Megnyílt a biatorbágyi GEKKO. Szeretettel vár minden 0 és 12 év közötti – játszani és játszva fejlődni akaró – gyermeket a GEKKO Képességfejlesztő Játszóházak Országos Hálózatának új tagja: a GEKKO Biatorbágy.

Címünk: Biatorbágy, Nagy u. 56. Tel.: (06-23) 319-252, (06-30) 261-7276, biatorbagy@gekkonet.hu

Nézzétek meg a központi honlapot, érdemes: www.gekkonet.hu

Üdvözlettel:
Timár Julianna
 
 


Kedves Fórumosok! Anyukák és Apukák! Tartsátok nálunk, a Szülők Házában fórum találkozótokat és egyéb családi rendezvényeiteket (szülinapi buli, stb). Kétszáz négyzetméteren, óriási játéktéren, sok-sok játékkal, beszélgetős és kávézós sarokkal, óriás csúszdával várunk titeket! Címünk: XI. kerület Eleven Center, Rétköz utca 7. Előzetes bejelentkezés alapján árainkból 10% csoportos kedvezményt adunk. Állandó programjainkat a http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_programok.html honlapunkon olvashatod. Amennyiben csak Ti szeretnétek aznap játszani, az egész játszóházat is kibérelhetitek, sőt, még szakértői, illetve egyéb programokat is szervezünk nektek.
 


Sziasztok Budakeszis kismamák!


Hát senki sem jár erre?
Én április elején (1.-2.) szülök :).
Várom jelentkezéseteket :)!

Timi
 
 


Farsang 2007 február 24-én szombaton!
Farsang, jelmezvásár, jelmezbemutató jelmezbál!

http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html

Helyszín:

Szülők Háza Családi Központ és Játszóház
Budapest XI. Gazdagrét, Eleven Center
1118 Bp., Rétköz utca 7. I. emelet (P2 szint)

Program:

10:00 - 11:00 Kreatív játékok, kalandfal, alkotó
foglalkozás (kézműves)
11:00 - 12:00 Varázserdő: zenés drámajáték a
gyerekek részvételével
12:00 - 13:00 Jelmezvásár, könyvvásár,
arcfestés, farsangi köröm az anyukáknak
- szünet -
16:00 - 17:00 Kreatív játékok, kézművesség,
kalandfal
17:00 - 18:00 Bábelőadások
Hol lakik az idő?
Manómese
18:00 - Zenés jelmezbemutató: mutasd meg
magad, és ha kedved van, mondj verset, énekelj,
táncolj az otthon készített, vagy a délelőtt itt
vásárolt jelmezedben; ajándékok a résztvevőknek.

Árak:

Gyerek jegy:
1.500,- Ft / gyerek (1-14 év)
Kísérő jegy:
500,- Ft (14 év fölött)
Családi jegy:
3.000,- Ft / család
 


Szia tftimi

Én ugyan nem keszis vagyok hanem Pátyi, de hát az a 10 perc nem olyan sok ugyhogy gondoltam beszemtelenkedek ide és megnézem mi ujság a Keszis kismamákkal:)
De amint látom elég kihalt ez a topik :)
Olyan mint a Pátyi, ott is csak ketten vagyunk :)

KépKép
KépKép
 
 


Szia Akíra!

Majdnem ugyan ott tartunk időben :D .Én már a 33. hétben vagyok.
Hogy bírjátok a terhesség végét?Hol fogsz szülni?Én a HIETEn a Szabolcs utcai szülészeten.


Kép

Timi
 
 


Szia Timi!

Igen nagyon közeli a dátum :)
Én a Schöpfméreibe fogok szülni és már alig várom :)
Nagyon félek tőle, ez lesz az első nekem és borzasztóan rettegek, de jobban várom már, hogy itt legyen mint amennyire félek :)
Egyébként már elég nehézkes néha egy két dolog, főleg estére fáradok el nagyon, de azért még megbírkózok mindennel!
Te hogy bírod? Izgatott vagy? Nem félsz a szüléstől?
Első baba neked is?
Egyébként nem tudom, hogy más topikokat szoktál-e olvasgatni, de van egy kettő ami nagyon jó szerintem, én pl. a 2007.ben fogok szülni topikot látogatom rendszeresen, szerintem ha van kedved bekukkanthatsz oda is, ott sokan vagyunk, közel hasonló koru terhesen :)

KépKép
KépKép
 
 


Szia Akira!


Igen láttalak azon a topikon is ,mert arra is szoktam nézelődni.
Majd átmegyek oda hozzátok,csak nem mertem nagyon bepofátlankodni :? .
A szüléstől én is egyre jobban rettegek.Sajnos nekem nem olyan egyszerű a helyzetem ráadásul,mert a szivemmel vannak gondok,de a terhességet eddig jól viselte a ketyegőm.
A szívdoki azt monta,hogy rendesen szülhetek,de hát azért a frász kerülget elhiheted.
Egyébként nekem is első babuci lesz.
Csak hogy jó kedvre derítselek,a kolléganőmnek most hétfőn d.u.2kor repesztettek burkot és 6ra már meg is szülte a kisfiát (első).
Remélem nekünk se lesz rosszabb :D .
Ma megyek meglátogatni őt ha minden igaz.
Ti már megvettetek mindent?Mi igen kivéve a mérleget.Te azt vettél vagy bérlitek?

Timi
 
 


Szia Timi!

Nyugodtan gyere arra a topikra is, mert én is csak nemrég "pofátlankodtam be" és nagyon aranyosan fogadtak, mindenki nagyon kedves :)
Van egy másik topik is ahova elvileg tartozunk a 2007 tavaszán fogok szülni topik...hát ott ugyanezt a kedvességet nem tudnám elmondani...nekem az a társaság nem jött be, de erről garantálom, hogy nagyon aranyosak :D

Huhh, hát nem semmi akkor a te szülésed, remélem komplikációmentesen meg tedod szülni, de mondjuk lehet én akkor se kockáztatnék és császárral szülnék....vagy nem tudom, neked mi a véleményed a császárról, de a te esetedbe lehet, hogy biztonságosabb lenne...

Huh, hát nekünk is ilyen könnyű és gyors szülést remélek és kívánok! :lol:

Már mindene megvan amire szerintem szükség lehet jelenleg! A mérleget mi nem akartuk, mert szerintem csak paráznék, hogy jézusom most ennyivel kevesebb ennyivel meg több, de az anyósom meg azt vesz nekünk ajándékba a baba érkezésére, ugyhogy nem szólok bele, ha ő ugy gondolja, ám legyen, anyóssal jobb jóba lenni :)

KépKép
KépKép
 
 


Kedves Anyukák!
Nemrég indult a Művelődési Házban a Csiri-biri muzsika. Fél éves kortól várok mindenkit nagy szeretettek 3 éves korig. Rengeteget éneklünk, mondókázunk, mozgunk, lovagolunk, ejtőernyő alá bújunk, ölbenülős játékokat játszunk. Ha van kedvetek, gyertek es, nézzétek meg! :) Bővebb infót a www.csiri-biri.hu honlapon találtok.
Üdv.
Norka
 
 


Kedves Fórumozók!

Szombaton 5-kor Szalóki Ági énekel a Szülők Házában, gyerekeknek, és
felnőtteknek egyaránt élmény lesz, mindenkit várunk.
Több info: http://www.szulokhaza.com/szulokhaza_pr ... ujabb.html
Ági ezúttal zenész-barátai társaságában, Lamm Dávid gitár-, és Pálhegyi
Máté fuvolaművésszel lép föl. Nem érdemes kihagyni!
 


Téged is vár a Szülők Háza Családi Központ és Játszóház

…mert TE is fontos vagy!

Kényelmes karosszékben dőlhetsz hátra, újságot olvashatsz, internetezhetsz, kávézhatsz, beszélgethetsz, amíg gyermekeid igényes és biztonságos környezetben, szakképzett munkatársaink felügyelete alatt játszanak.

Rendelkezésedre áll masszázs, vagy éppen manikűr-pedikűr. Legyél bár várandós, vagy „friss” kismama. Tornázhatsz, jógázhatsz, de választhatsz tanfolyamjaink közül is. Büszkék vagyunk rá, hogy központunkat egyre több apuka látogatja!

Felnőtt programjainkon kreatív gyermekfelügyeletet biztosítunk!

Nem vagy egyedül! Kérdéseidre választ kaphatsz szakembereinktől egyéni, vagy csoportos beszélgetéseinken.

De, ha gondolod, el is intézheted ügyes-bajos dolgaidat, vagy éppen be is vásárolhatsz.
Ne aggódj, mi vigyázunk szemed fényére!

Gyermekprogramjainkat is igyekszünk élvezetesé tenni a számotokra, így azok aktívan mozgósítanak majd Titeket is.
Így a gyermekeitek - a szülői mintát követve - bátrabban be tudnak kapcsolódni a játékba, és Ti gyermekeiteken keresztül újra átélhetitek a játék a zene örömét.

Levesszük válladról a terhet!

Tartsd nálunk - az ország legnagyobb nappalijában – gyermeked, vagy akár a nagyi születésnapját!

Gyere velünk táborozni!

Programjainkról bővebben a www.szulokhaza.com, weboldalunkon olvashatsz, vagy ellátogathatsz hozzánk személyesen a XI. ker. Rétköz u.7 alatt található Eleven Centerbe, ahol szeretettel várunk Titeket, minden nap 9-19 óráig.
 


Mamik
Nyitok egy új topikot ahova szeretném összegyűjteni a véleményeket tapasztalatokat, hogy hova érdemes költözni Budapest környékére... hol milyen lehetőségek vannak? Milyen az iskola óvoda?

http://www.babanet.hu/tarsalgo/index.html

Itt a topik gondoltam, jobb ha egy helyen van és minnél több embert meg tudok kérdezni...


ÉLETMÓD----HOL ÉRDEMES ÉPÍTKEZNI?

nem enged linkelni valamiért...

Kép
Kép
Kép
 
 


Sziasztok

Van egy Álomvirág légzésfigyelőm, amire már nincs szükségem, és nagyon elégedett voltam vele. Azért írok ebben a rovatba, mert a közelség miatt személyesen is át tudnám adni.

Új ára 23400,- volt tavaly. Én adnám 14000,- ft-ért.
telefon:30/3100056

Érd
 
 


Sziasztok!
Mivel babát tervezünk, igyekeztem olyan munkát találni, amit a kicsi mellett otthon is tudok majd végezni. Ez egy internetes munka. Én már regisztráltam, csinálom is.
Ha érdekel valakit, írjon e-mailt, és küldök neki egy tájékoztatót! (írd bele kérlek az e-mailbe, hogy a Babanetről jössz!. )
Sziasztok

uvme.mn@gmail.com

(freemail- ről ne írjatok, mert a válaszomat nem fogjátok tudni megnyitni)
 
 


A Babuka Kft. Gyermekfelügyelete és a Madárfészek Kávéház

Szeretettel meghívja a kisgyermekes anyukákat előadásaira és beszélgető-sorozatára

Önnek is problémát okoz….?
Ön sem tudja kivel beszélje meg…?
Ön is a legjobbat szeretné kihozni gyermekéből?
Most mi, anyukák, magunk között, őszintén beszélhetünk azokról a kérdésekről, melyek kitöltik napjainkat. Ráadásul most tapasztalt szakemberek is segítenek nekünk…


November 29. csütörtök 11 órától
Nyelvtanulás (kis)gyermekkorban
Horváth Hilda német nyelvtanár és Tárczy Judit a Kabóca Oktatási Műhely vezetője

December 6. csütörtök 11 órától
Babamasszázs
Némethné Gregor Judit babamasszázs-oktató, gyógymasszőr, szoptatási tanácsadó IBCLC


December 13. csütörtök 11 órától
Mit tanulhatunk egy intim torna tanfolyamon?
Bogdán Magdi szakokleveles intim torna tréner

Január 3. csütörtök 11 órától
Beszélgessünk a család étkezéséről
Seenger Nóra dietetikus


Helyszín: Madárfészek Kávéház, Biatorbágy, Viadukt lakópark, Szily Kálmán u. 8.
A részvétel ingyenes, a kávézó árai barátiak. Gyerekeknek játszósarok.

Információ: Petes Beáta – Babuka Gyermekfelügyelet telefonja: 06 30 9941 526

Beusa
Kép
 
 


Sziasztok!

Hordozó kendő tanfolyamot tartunk Budakeszin a Kiki-Lala játszóházban.
Részvételi díj 500 Ft. Aki nálunk vásárol hordozó kendőt, annak ingyenes.
Minden kedves érdeklődőt szeretettel várunk.
Jelentkezni a 06/70-277-72-74 telefon számon lehet.

Egyéb részletek és rendelés a www.okobaba.mlap.hu oldalon

Viki
 


Sziasztok!

Pátyon beindult a kismama/baba-mama torna a Művházban. Egy gyógytornásznő tartja, lehet gyerkőccel is jönni, meg nélkülük is! Hétfőn és pénteken 9.15-10-ig tart.

Gyertek minél többen, mozgassuk meg elsatnyult tagjainkat! :lol:

Dóri

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Május 6.-án kedden hordozókendő tanfolyamot tartunk Budakeszin. Két részből fog állni a tanfolyam ,az első részét 9-10-ig tartjuk kb. 6 hónapos korig való kendő kötések, 10-11-ig a nagyobb babáknak.

A KIKI-LALA játszóház biztosít nekünk helyszínt.

Cím: 2092 Budakeszi, Erdő utca 49.

Aki vásárolja a hordozókendőt, annak ingyenes a tanfolyam, aki már meglévő kendővel jön, annak 600 Ft és aki mindkettő tanfolyamon részt szeretne venni ,annak 900 Ft.

Kérjük jelezzen vissza, akit érdekel, hogy tudjuk hány fővel számoljunk.

Részletek: www.okobaba.mlap.hu oldalon

Jelentkezni levélben vagy telefonon:

mszell@interware.hu 0670/2777-274

Sziasztok:
Széll Viki
 


Sziasztok!!

Valaki még jár erre? Jó lenne beszélgetni!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron