Új privát üzeneted érkezett!

Szia Mézgombi!

Én vagyok! Tényleg, most már emlékszem rátok! De jó, hogy így "összefutottunk"!
Mi van veletek? Mennyit beszélget már Julcsika?
Emma - múltkor összeszámoltam - 22 szót mond már. Igaz ebben benne van a pápá (köszönés), meg egy pár olyan szó is, amit csak mi tudunk, hogy micsoda, mert teljesen máshogy mondja, mint ahogy igazából van a szó. Pl. Tamara nevű unokatesóját mnya-nak hívja.
Egy kérdésem lenne, hátha tudsz segíteni. A profilomat hogy tudom megváltoztatni? Tudom, hogy a profil menübe kell valahogy menni, de az hol van? Egyedül a levelem alján találok ilyet, de ha abba belemegyek, akkor ott nem tudok változtatni semmit. Előre is köszike a segítséget!
Szép napot nektek!
Kép

Menyus

KépKép
 


Hahóka!

Ha minden igaz, sikerült megcsinálnom nekem is a pici lánykám vonalzóját.

Kép

Menyus

KépKép
 


Szia Mézgombi!

Na még egy dolog! Most, hogy jobban megnéztem a leveled, látom, hogy ismét babát vársz. Gratulálok nektek!!! Terveztétek a kistesót? Mikorra vagy kiírva? Hogy viseled a terhességet Julcsika mellett? Olyan, mint vele volt vagy más? Remélem nagyon jól vagytok!

Kép

Menyus

KépKép
 

 
 

Szia Menyus!

Épp akartam írni, hol találod a profil változtatását, de látom, hogy meglett. :)

Julcsika is mond már pár szót, kifejezést, pl. itt van, így van, ide-oda, ebbe-abba, ezzel-azzal, persze kicsit sajátos kiejtéssel, de azért lehet érteni. A családtagok nevét is mondja már, meg pár tárgyét, amiket naponta használ, pl. kád, meg a kajcsi az nála "kajsz". Sok állatot felismer, mikor könyvekben nézegetjük, formakirakós játékot kipakolja egyedül, pár állatnak a hangját is utánozza. Amit mondunk, azt mind megérti, nagyon segítőkész, amire megkérjük, azt megteszi, kiviszi a szemétbe, amit mondunk neki, segít teregetni a ruhákat, ilyesmik. Imád rajzolni, nem rég vettünk neki asztalt kis székkel, sokat ül ott, és alkot. :) Nagyon szeret gyerektársaságban lenni, amint van alkalmam, viszem, pl. szombaton voltunk babatalálkozón, meg tegnap is voltunk pár barátnőmmel az IKEA-ban, ott tudnak játszani a gyerekek, van nekik kialakított rész.

Kiestesót terveztük, kis korkülönbséget szerettünk volna, és folyamatosan maradok itthon, majd ha a kicsi is bölcsis korú lesz, akkor kezdek dolgozni. Március végére várjuk, most szombaton megyek majd a genetikai UH-ra. Eddig hasonló a két terhesség, igaz, most az elején tovább tartott a rosszulétes időszak, meg a gyomrom is égett, ez Julcsinál nem volt. Tesóka is sokat rugdos, őt hamarabb éreztem, már a 15. héttől. Jól esne többet pihenni, ezt nehezen tudom megvalósítani Julcsi mellett, de már kezdem megszokni, az elején volt rossz az állandó álomkór. Szerencsére Julcsival nem voltak panaszaim, a szokásos dolgokat (kis vizesedés, álmatlanság, sok pisilés) leszámítva, remélem most is így lesz.

Ti mikorra terveztek testvért? Sajnálom ezt a ciszta-dolgot, ez befolyásolja később, ha babát szeretnétek?

KépKép
KépKép
 


Még valami! Nagyon aranyosak vagytok a képen! :)

KépKép
KépKép
 


Szia Mézgombi!

A profil válltoztatást sajna nem találtam meg, hanem csak beszúrtam a levelem végére a vonalzót, úgyhogy ha van kedved, akkor légyszi írd meg, hogy kell csinálni.
Julcsika is nagyon aranyos kislány, megnéztem egy pár korábbi leveledben is. Látszik rajta, hogy jókedvű baba. :P
Emma is kb. ezeket a dolgokat csinálja, amiket leírtál, csak ő nem szeret rajzolni. Néhány naponta próbálom a kezébe adni a ceruzát vagy filctollat, de csak húz pár vonalat, aztán megunja. Később biztosan megszereti, gondolom én. Most a hintázás a mindene. Karácsonykor kapott egy szobahintát. Akkor tök sokáig szerette, utána megunta és most kb. 2 hónapja megint minden nap legalább 4-szer 5-ször hintáztatni kell benne, volt olyan is, hogy majdnem 1 órán keresztül. Sőt többször olyan is volt, hogy elaludt benne. Úgyhogy ez nagyon bevált.
Ő is nagyon szeret gyerekek között lenni, de mi csak az unokatesóihoz tudunk elmenni, mert mifelénk nincs játszóház vagy hasonló. De velük is nagyon jól eljátszik.
A kistesóval meg az a helyzet, hogy én már szeretnék, a férjem viszont nem. Ő a nyugalmat szereti maga körül, szerinem azért nem akarja erőltetni a dolgot. Azt mondta, hogy csak akkor lesz Emmának tesója, ha majd ő mondja, hogy szeretne. De szerintem biztos, hogy kérni fogja. Többen is mondták, hogy minden gyereknek van olyan korszaka - általában az oviban - hogy kéri a kistesót, mert látja, hogy a többieknek van, akkor neki meg miért nincs. Biztos, hogy jobban ellenne egy tesóval, mert azzal mégis csak más játszani, mint a szüleivel.
Örülök, hogy jól viseled a várandósságot. :D Én irigyellek, hogy ti már itt tartotok. Az elején lehet, hogy nehéz lesz egy kicsit, de biztosan belerázódtok és Julcsikának is jobb lesz egy állandó játszópajtással (majd ha már akkora lesz, hogy tud vele játszani). Úgyhogy sok boldogságot a gyerekeidhez!
A ciszta dologgal kapcsolatban: több doktortól is utánakérdeztem az inteneten keresztül is, és azt mondták, hogy ez veszélytelen fajta, tényleg nem kell vele foglalkozni, csak pár havonta megnézni, hogy változott-e. Az is lehet, hogy magától felszívódik. Hát jó lenne. Egyébként egy pár napja már nem érzem, hogy fájna ott a petefészkem, ahol szokott, úgyhogy javult a dolog. Korábban minden nap éreztem egy kicsit. Azt is mondták a dokik, hogy ettől még simán lehet gyerekem, semmi káros hatása nincs rám. Csak az elején ijedtem meg egy kicsit, de már kezdek lenyugodni.
Még valami: most Félegyházán laktok? Nem tudom, hogy jól emlékszem-e, hogy azt mondtad, hogy nem idevalósi vagy, de amíg kicsi a baba, addig itt laktok az anyósodéknál? Lehet, hogy rosszul emlékszem? Ha velük laktok, akkor jól kijöttök egymással? Be szoktak segíteni a szülők?
Mi külön lakunk tőlük, de nem túl messze és főleg az anyósom szokott vigyázni Emmára, mikor néha elmegyünk pl. moziba.
Jók legyetek! Vigyázzatok magatokra!

Kép

Menyus

KépKép
 


Még ezt a képet akartam csatolni Emmáról, de az előbb lemaradt.

Kép [/img]

Menyus

KépKép
 


Azt hiszem, végre megtaláltam a profilbeállítást és sikerült is.

Menyus

KépKép
 


Szia Menyus!

A profilváltoztatást a segédleteknél tudod megcsinálni. Fent található, klikk a kis nyílra, és ott lesz a profil. Ha bemásolod az aláíráshoz a vonalzó url-jét, akkor mindig látszódni fog az aláírás a hozzászólásod végén, és persze követi a babó korát is.

Mi is egyrészt azért is dönöttünk a kis korkülönbség mellett, hogy tudjanak majd együtt játszani. Szerintem úgy sokkal nagyobb a nyugi, ha lekötik egymást, most Julcsi nem mindig játszik egyedül, sokszor olvasunk, játszunk, kirakózunk együtt, ami nem gond, csak néha lenne dolgom, és ő tuti akkor igényli a társaságomat. :) Az elején biztos nem lesz egyszerű, de majdcsak gyorsan eltelik az az időszak.

Mi Pesten lakunk, csak Félegyházán szültem Julcsit, meg a kistesó is remélem ott fog megszületni. Oda járok dokihoz, Farmasihoz.
Miután Julcsi megszületett még 3 hétig otthon maradtunk anyuéknál, hogy legyen egy kis segítségem, a férjem abban az időszakban államvizsgára tanult.
Anyósomnál sosem laktunk, de asszem nem is fogunk, nem olyan a viszonyunk.
Sajnos nekem itt nincs segítségem, anyuék szoktak néha Julcsira vigyázni, mikor otthon vagyunk, akkor beülünk néha valahová, vagy egy kicsit kettesben vagyunk.
Apósom lakik itt Pesten, de ő meg nem az a kifejezett unokázós típus, egyszer volt, hogy vigyázott Julcsira, mikor pici volt, mi meg munkahelyi vacsorára mentünk.
Hiányzik néha, hogy kicsit kikapcsoljunk, de ezt csak maximum otthon tudjuk megoldani, anyuéknál.

Emma nagyon helyes kislány, édes mosolya van! :)

Most mennem kell pakolni, ma utazunk haza.

Szép hétvégét!

Andi

KépKép
KépKép
 


Szia mézgombi!

Nektek is kellemes hétvégét! És jó utat kívánok!
Kép
[/img]

Menyus

KépKép
 


Kedves mamák-papák és babák

Eladó Baboo babahordozó!

Olyan mint a Baby Bag.
Hasonlít a kendőre csak korlátozottabbak a hordozási lehetőségek, ellenben egyszerűbb a használata és nem kell a rengeteg anyaggal bajlódni, ha éppen nem használjuk, ráakasztva a babakocsi tolókarjára pakolóterületet nyerünk.


Nagyon jó minőségű, vidám színes pamutból.

Két pozicióban, újszülöttkortól hordozható. Eleinte fekve később ha már a baba ülni tud csípőhordozásban.



Honlapomon többet is megtudhat a hordozóról.

http://www.gportal.hu/portal/babooo

Mi nagyon szerettük, kisfiamat kb másfél éves koráig hordoztam.

Ára 8500 Ft


Képek és információk a hordozóról:

http://www.babanet.hu/tarsalgo.....mp;start=0
http://www.gportal.hu/portal/babooo/

A képen látható babák életkora:
első baba 3 második 5 harmadik 20 hónapos.


KépKép
KépKép
KépKép

Kép
Kép
Kép
 
 


Szia Mamacka!

Nagyon édik a babák. Mi már kinőttünk szerintem a hordozós korból és nem is igazán tudnánk hová használni, de nektek biztos hasznos volt és szerettek benne a babák. Aranyosak vagytok.

Kép

Menyus

KépKép
 


Szia Mézgombi!

Mi van veletek? Régen beszéltünk. Hogy telt a Mikulás? Miket kapott Julcsika?

Kép

Menyus

KépKép
 


Sziasztok!

Szeretném,ha ajánlanátok csecsemő-és gyermekorvost,olyant aki
kedves a gyerekekkel,jó orvos és ha a úgy adódik akkor házhoz is
ki lehet hívni.Jelenleg a körzetihez járunk,ő is jó,de ha találnánk
olyant,akit magánúton is el lehet érni,akkor váltanánk.

Köszi,ha jár még erre valaki és segít!


Mindenkinek Nagyon Boldog Új Évet Kívánok!

Andi

Kép

Kép
 
 


Szia Andi!

Én Dr.Rádi Erikát tudnám ajánlani!
Vendég
 


Szia Andi!

Igen, én is őt tudom ajánlani!

És Boldog Új Évet Kívánok minden félegyházi babanetes anyukának, apukának, babáknak! :D

Kép

Kép

Betti
 


Sziasztok!

Köszönöm szépen Móni és Betti!
Esetleg a mobil számát el tudjátok küldeni priviben?

Andi

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Látogassatok el a köv. oldalra!
Gyermek mondókákat fogtok találni
:lol:

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Vagy

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Kép

Üdv.
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron