Új privát üzeneted érkezett!

Colett, mi a Kavicsosnál lévő játszira szoktunk járni. Na oda semmiféleképp nem iratnám!!!! A Hartyánon és a Mézeskalács téri ovin gondolkodunk.


Veronika, a tesóm például nem messze lakik onnan. :wink: Amúgy nem tudom, hogy mennyi kismama van ott. Játszit én a Sparnál ismerek, az nagyon tuti!!! Patika nem messze van, Posta az nagyon messze (mármint gyalog), rendelő az közép messze. :lol: Ovi, suli se vészes. Amúgy autóval ezek kb. két perc, a posta az 5 perc.



sziasztok!
Ebbe a topikba már nem jár senki?
Nincsenek 15.ker. anyukák?

Kép
 


Vannak,csak elköltöztek :)
Legalábbis mi :)
De kérdezz bátran abban a kerületben nőttem fel,1 éve költöztünk el.
Vendég
 

 
 

XV. kerületi

37 éves szakképzett csecsemő és gyermekgondozónő keres gyermekfelügyeleti munkát. Eddig bölcsődében dolgoztam és családoknál.
Szeretek sütni ,főzni.
Referenciával rendelkezem.
A hét bármely napján,éjszaka, és akár alkalomszerűen is vállalok munkát.
Kérem csak gyerekekkel kapcsolatos munkával keressenek meg.

beatrix72@indamail.hu
 


Sziasztok!

Mi most keresünk lakást a Kőrakás parkban.
Csütörtökön viszem a fiam beiratni a Hartyán oviba. És nagyon izgulok, hogy felveszik-e, mert még lakásunk nincsen:( csak fix hogy oda szeretnénk költözni.
Az oviról kezdtem infókat gyűjteni, mikor megtaláltam ezt a fórumot:)

Bemutatkozom: 29 éves vagyok, van egy két és fél éves kisfiam, és egy két hónapos kislányom, és mivel harmadik gyerkőcöt is tervezünk, egy jó ideig fogok még a játszóterezős anyukák szerepkörben tündökölni:) - amúgy élvezem.

És tökre nem ismerek senkit Újpalotán, csak anyósomékat, sógornőmet, és néhány volt osztálytársamat, de gyerekes anyát nem igen :(

Hja, ha valaki tud eladó lakást a Kőrakásban, szóljon ;)
 
 


Sziasztok!

DANY GYEREKÁGYAT KERESÜNK keresünk gyermekünknek.

Ha van eladó, szívesen megvennénk.

Köszönettel:
Lucsia
 
 


Sziasztok!

Végre, írtatok!!! :D

Bubu, én kedden irattam be a fiam a Hartyánba és én is reménykedem, hogy felveszik.

Bettike, én itt vagyok.



Sziasztok,

Mi is Újpalotán lakunk (Neptun utca), de sajnos én sem sok embert ismerek itt. Én 30 éves vagyok és van egy közel kéthónapos kisfiam.

Bubu: Sikerült a beiratkozás? Lakást találtatok már? Ha gondolod, néha séltáltathatjuk együtt is a gyerkőcöket.
 


Bubu, Kispiskóta!


Hartyánba jár mindkét lurkóm, én csak jókat tudok mondani róla, remélem felveszik a tieiteket!

Most kicsit izgulok a fiamért, mert maradt 1 évig az oviban, 6 éves, csak még nem tudja az igazgatónő, hogy akik maradnak, hogy kihez kerülnek....remélem nem dobják be a kicsikhez, az kicsiknek se jó, meg neki se, ugye...

Vikcsibaba: Tökjó, hogy Neptunban laksz, tudsz segíteni? Láttam, hogy van ott a suliban karate a fiamnak, csak nem tudom, hogy bkv-val, hogy jutok el oda tőlünk? Mi áll meg a sulinál?

Beatrix 72: Barátnőmék árulják a lakást, 13,2-ért Kőrakásban, de jó kis lakás, ha kell megadom a számot! És ti most hol laktok?

Pörgessük fel a topicot! :wink:

KépKép
KépKép
 


Sziasztok!

Én többnyire az Uzsokis fórumot szoktam látogatni, de most olyat kerestem, ahol kerületi sorstársakkal tudok kicsit eszmét cserélni.
Rákospalotán, a Bethlen Gábor utcában lakom, a párommal és 15 hetes (lassan 4 hónapos) kislányommal.

Igazából engem az érdekelne, hogy ki, hogyan tud babakocsival közlekedni?!
Mi még a BKV-zásig el sem jutottunk, de már most elment tőle a kedvem, mert a járdákon is alig tudok haladni (gödrös, hepehupás, kőlapokból álló járdákra gondolok).
Szerintetek, ha az utak felújítását is hiába várjuk, mikor fognak a járdákkal foglalkozni!?
Olyan jó volna, ha valaki kézbe venné ezt az ügyet, de kihez lehetne vajon fordulni?

Szép napot!
Kriszti
 


Sziasztok! Én olyan anyukákat (apukákat) keresek a kerületben, akiknek két év körüli gyereke NEM megy/ment bölcsibe. Én ugyan elkezdtem dolgozni részmunkaidőben, de a férjemmel meg tudtuk oldani felváltva a gyerekkérdést. Viszont szeretnék a lányomnak viszonylag rendszeres gyerektársaságot, esetleg magunknak is felnőttet :-). A játszótéri ismerősök nagy része bölcsis lett most ősztől. A kislányom huszonhat hónapos, a bátyja hét éves.

Amúgy harmincegy éves vagyok, ízelítő az érdeklődési körömből a profilomban, bár ez nem különösebben mérvadó, mert eléggé nyitott vagyok. A Pólus környékén lakunk, de sokat mozgunk a Szent Korona útja-Rákos út felé is, amúgy is elég mobilak vagyunk.

Mivel nem fórumozok, a leginkább e-mailes jelentkezésnek örülnék. idgie84@freemail.hu

Kriszti! Én hordozóval közlekedtem (kendő, meitai), sokat BKV-ztunk, aztán amikor már nem bírtam, meg ő is inkább szaladt, tizenhárom kilós kora után, vettem egy háromezer forintos sportkocsit, most azzal zötyögünk. Ha nagyon rossz az út, kiszáll, és sétál, de ritkán van rá szükség, őt már nem zavarja a zötyi, kicsinek meg a hordozás remek volt mindkettőnknek (sőt, hármunknak, mert tudtam fogni a nagy kezét is).
 
 


idgie vártuk a hívásod :?

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!
Lenne egy furcsa kérésem. Szeretnék babakocsit vásárolni. A neten nézegettem, mi lenne nekem jó, és kinéztem pár márkát. De meglepő módon egyiket sem lehet budapesti boltban megtekinteni, csak rendelni. :( Én pedig nem akarok látatlanban ennyi pénzt kiadni. Ha valamelyikőtöknek lenne ilyen kocsija,és esetleg valamilyen találka keretén belül megmutatnátok milyen, nagyon sokat segítenétek vele. A következő márkákról van szó: Kunert Silver, Adbor Arte, RAF-POL Fenix, anmar Hilux, és Tako Jumper. Ha van valakinek legalább tapasztalata róla, és megírná (kérdezhetnék) már az is sokat segítene.
Előre is köszönöm.
 
 


Sziasztok!

Él még ez a topik?
Én egy hónapja költöztem a kerületbe a Kőrakás parkba és olyan anyukákat, kismamákat keresek akik kerületi lakosok.
Igazából csak jó lenne megismerni néhány embert a kerületben.
A kislányom jövő héten lesz 5 hónapos.

Köszi ha írtok
Andi

 


Sziasztok!

Többnyire az uzsokis fórumot szoktam figyelni, de néha ide is benézek.
Én is XV. kerületi (Rákospalota) kismama vagyok, egy 8 hónapos kislányom van.
agnus: A babakocsik, amiket kinéztél, tényleg jól néznek ki, de ha csak vidéki boltokban kapható, akkor, ha valami gond lesz, azt is elég körülményes lesz intézni.
Azt javaslom, nézz körül a Bergonnál (XV.Szentmihályi út 171.), sok fajta kocsijuk van és szervizelnek is úgy tudom.

Üdv:Kriszti

Kép
 


Kedves Kriszti!

Köszönöm a hozzászólást! :)
Az eddigi babakocsiaimmal sose volt gond, nem gondoltam még a szervizre. Meg aztán barkácsolunk sokat, elég sokmindent meg tudunk oldani szükség esetén. Amúgy se feltétlenül újonnan vennénk, akkor meg úgysincs gari. Jártam már a Bergonnál. Valóban jó kocsit vannak, de amilye én keresek olyan egy se. Rendes merev mózest szeretnék, széleset, és a sport résznél kicsúszásgátlót. Na ilyen ezeken kívül nincs együtt. Legalábbis én nem találtam. Persze már gondolkozm, hogy leadok az igényeimből, nem fog ez így menni. (ne tudd meg,milyen hosszú a lista, hogy miket kéne tudnia a kocsinak...) Egy helyet találtam a XVIII-ker. -ben, ahol az egyik kocsi van. Azt legalább megnézem, aztán kiderül...
Én amúgy egy 17 hónapos nagylánnyal vagyok itthon, szintén rákospalotán, és egy 13 hetes bentlakóval. :) Ez utóbbinak keresem a kocsit, a nagylánnyal való tapasztalatok alapján.

Ági
 
 


andicsiga
na rég néztem be ide is és látom írtál :lol:
most hogy megszülettünk megint tolódik a találkozás azt hiszem azt igértem legutóbb hogy majd ha nem leszek beteg...na de aztán a nátha beindította a babót :?
remélem azóta is jól érzitek magatokat a XV.kerületben :D

én most szobafogságban vagyok mert a férjem dolgozik így csak én vagyok a babával és mivel korán jött nem mehetünk ki egy darabig sajnos...

Kép
menion
Budapest
 
 


Kriszti!
Köszönöm, hogy írtál.

Szia Menion!
Te itt is vagy? dejó! igen jól érzem magam itt a kerületben, kezdem kiismerni magam. Bizony nem számoltunk azzal, hogy előbb jön a baba. Nade a lényeg hogy semmi baja. Remélem legkésőbb tavasszal tudunk majd találkozni, addigra a babód megerősödik és az idő is jobb lesz. Addig meg dumálunk a fórumokon.Vigyázzatok magatokra.

Agnus!
Én ezeket a típusokat nem ismerem. Én itt vettem a mi babakocsinkat: www.babaholmiolcson.hu
Ez sincs közel, de sokféle van és jó áron.

 


Sziasztok!

Boldog Mikulást mindenkinek!

agnus: Rákospalotán belül, hol laksz? Lehet, hogy találkoztunk már valahol. Mi a Rákos úti gyerekrendelőbe járunk, Sigmond doktornőhöz, és Szabó Mária védőnőhöz tartozunk.
Az jutott még eszembe, hogy a Szentmihályi úton ( az 58 szám alatt, a buszmegállónál, Katica Bababolt) van egy bababolt, ahol mi a babakocsinkat vettük. Nem túl nagy üzlet, de a tulajdonosai nagyon rendesek, és ha valami nincs náluk, azt is megpróbálják beszerezni, ha kell. A neten is megtalálod őket, ott is lehet tőlük érdeklődni, nagyon segítőkészek.

Pusza: Kriszti

Kép
 


Andicsiga!
Ez az a hely, amit én is meg akartam nézni, az egyik típus még kapható is itt. Köszi a tippet. :)

Kriszti!
Mi Újpalotánra járunk dokihoz, és Novotny Nikihez védőnőhöz tartozunk.
A Katica bababoltot már néztük. Tényleg aranyosak, nagyon segítőkészek, de nem sok mindenük van.

Gondolkodom újabban a Bergon kocsikon, megfogott bennük, hogy nagyon széles a fekvőfelület, és végülis teljesen ledönthető, mózes szerűen. Mi a tapasztalat, nem túl meleg az nyáron? Van az a jó kis szúnyogháló a gyerek fejénél, az mondjuk sokat segíthet a szellőzésben, és még ki is lát feltámaszkodva. Csak az oldala zavar, hogy olyan magasra felmegy, a sima mózeskosárnál ha leveszem az árnyékolást, akkor egéz jól átjárja a levegő. Meg még azt se tudom, befér-e az autóba, nagyon nagy darab... Nem tudom, hogy legyek okos... :/

Ági
 
 


Helló!

agnus:
És hol laktok?
Igen, a Bergon kocsik tényleg nagyok, ez a baba szempontjából jó, mert elfér benne kényelmesen, de nehéz szállítani. A mienk Giraffe Club-os, Katicánál vettük, elég nagy, de alig fér be a Suzukinkba.

Üdv: Kriszti

Kép
 


helló mindenkinek!

nem tudom ti hogy vagytok ezzel de nekem nincs nagy repertoárom rokonokból akik vigyáznának a gyerekemre ezért keresek kerületieket akikkel rendszeresen segíthetnénk egymást kölcsönösen!

most még nincs sok programunk de gondolom ez késöbb majd gond lesz és hát bébiszitter drága is és nem is biztonságos....jobban szeretném a kicsinyemet olyanra bízni akit ismerek és így ha megismerkedünk néha összejárunk akkor remélem partnerre találok ezügyben....

akit érdekel én egy 2 hónapos koraszülött babával és férjemmel vagyok a Szerencs u. Bánkút u. kereszteződéséhez közeli kertesházban és nemsokára autóval is rendelkezem így mobilisabb is leszek...nyilván időben szintén hisz gyás-on vagyok...

Kép
menion
Budapest
 
 


Szia Menion!

Én szívesen találkozom veled, mi elég közel lakunk egymáshoz, ezt már priviben írtam is.
Remélem ha jobb idő lesz összehozzuk a találkát!

Andi

 


andi
örülök neked és mindenképp szeretnék talizni...próbálok edzeni hozzá ma mondjuk nem voltunk kint ilyen ködben de igyekszem egyre többet kint lenni hogy el tudjunk menni egy talira
neked van kire hagyni a babád?

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok

Én is 15. kerületi anyuka vagyok.A lányom 1 éves és szeretném baba társaságba vinni és az anyukájára is ráférne egy kis kikapcsolódás :oops: A Kanga klubbra gondoltam.A véleményetekre lennék kíváncsi. Pozitív és negatív is érdekel.

Köszönöm tlindi

Tlindi

Kép
 
 


tlindli
szia én nem ismerem azt a klubbot az milyen?mi van ott?foglalkozások?vagy csak összejövetelek időnként?

Kép
menion
Budapest
 
 


menion

Ez a klub a Hartyán köz 3-ban van. Az ovis kor előtti gyerkőcöket és szüleiket várják ide hétköznap délelőttönként, van kinti és benti játszóterük. Én is csak ennyit tudok róla, mert a neten se találtam semmit. A jövő héten elmegyünk és megnézzük hogy milyen.

Tlindi

Kép
 
 


Kedves Topiklakók!

Még ma játékba lehet szállni az Aquaworld családi belépőért! Csak egy komment kell hozzá a Babanet valamelyik cikke alatt, és Ti is esélyesek vagytok a holnapi sorsoláson!

És még mindig várjuk a Ti történeteteket! 1-2 gépelt oldal terjedelemben, wordben, szülésről, gyermekvállalásról, problémákról, gyerekekről, a szülőségről, az életről, a gyereknevelésről, a párkapcsolatról. Ide: szerkeszto kukac babanet pont hu

Ha pedig még nem csatlakoztatok a Facebook rajongói csoportunkhoz, akkor gyorsan tegyétek meg!

Fontos! A Facebook megváltoztatta a beállításokat, ezért, ha a továbbiakban is szeretnéd látni a Falon a Babanetes bejegyzéseket, akkor állítsd át a Beállításokat úgy, hogy minden ismerősöd és lájkolt oldalad látni szeretnéd. Vagy: lájkoljátok a Babanetes bejegyzéseket, netán ott is szabad kommentelni!

További szép napot:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Kriszti vagyok és van egy 15 hónapos kisfiam. Idén szeptemberben szeretném őt a Rákospalotai Fő úti bölcsibe beíratni. Azt szeretném megkérdezni, hogy van-e valami tapasztalatotok a bölcsivel kapcsolatban, vagy hallottatok-e róla már valamit?
Előre is köszönök minden információt! :)
 
 


tlindi
köszi! mi még kicsik vagyunk hozzá ezek szerint de azért várom hogy mit tudtál meg mert nagyon hamar telik az idő és hipp-hopp megnövünk :D

skiki
én nem arra lakom így sajnos nem tudok róla semmit

Kép
menion
Budapest
 
 


Tlindi!
Én is várom az infókat, bár mi sem vagyunk ovi előtt, de érdekelne, hiszen gyorsan telik az idő!

Skiki
Sajnos én sem ismerem azt a bölcsit, mi nem rég költöztünk a 15.kerületbe, de nem a Fő út környékén lakunk. Viszont szívesen veszem ha leírod amit megtudtál róla
köszi

 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat. Ha megtudok valamit megírom. Aztán meg majd szeptemberben a személyes tapasztalataimat is leírom, hátha tudok vele segíteni. :)
 
 


Sziasztok

Andicsiga, Menion

Voltunk tegnap klubbozni. Nagyon jól éreztük magunkat. Sok játék van és szerencsére nincs túl sok gyerek összezsúfolva. Reggel 8-tól 12.30-ig van nyitva. Hétvégén nincs. Van kis konyha, ahol megetetheted a gyerkőcöt.Van benne hűtő és mikró is. Van pelenkázó hely is. 1200 ft/ hó a tagsági díj. Ebből az összegből annyiszor lehet menni, amennyiszer akarsz egy hónapban.

Az ovis kor előtti gyerekeket úgy értettem, hogy még nem járnak oviba. Az én lányom is még csak 1 éves. Mi is messze vagyunk az ovitól :D Volt 9 hónapos baba is :D

Skiki

A bölcsis téma engem is nagyon érdekel, mert 2 évesen én is be szeretném adni a kismanómat.

Tlindi

Kép
 
 


Sziasztok!

Aki ezen a héten kommentel a Babanet valamelyik cikkéhez, az egy cuki Figurka álommanót nyerhet!

Kép

Úgyhogy mondjatok véleményt bátran: mi az, amit feleslegesnek tartotok megvenni a babának? Mit szóltok az új, otthonszülést szabályozó rendelethez? Vagy pl. szerintetek milyen praktikákkal lehet ránevelni egy gyereket az olvasásra?

Kedden sorsolunk!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!

Mi is Rákospalotaiak vagyunk, Kolozsvár utca környéke. Ovival kapcsolatosan akartam érdeklődni, de látom még inkább a bölcsi-választásnál tartotok... :)

Ősszel mennénk oviba, ha valakinek van tapasztalata, vagy szintén oviválasztás előtt áll, szívesen vennék minden infót!

Kép

Kép


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok Topiklakó!

Ha még ma kommentelsz, holnap a Tiéd lehet a Figurka Design álommanója a Babanet kommentelős játékán!

Kép

Például bakiparádét tartunk szülőségből itt! Ha Neked is van mókás bénázás a tarsolyodban, oszd meg velünk!

Folytatódik a Születésnapló is! K. immár a 30. héten jár, és cseppet sem unatkozik.

Talán végre tényleg szabályozva lesz az otthonszülés! Te kipróbálnád? Szerinted milyen alapvetéseket kellene belevenni a törvénybe?

Egyre több az olyan gyerek, aki nem szeret olvasni. Íme, néhány tipp, hogyan neveld olvasóvá a kicsit! Ha vannak további ötleteitek, mi kíváncsiak lennénk rá!

És továbbra is várunk Facebook csoportunkban mindenkit, aki még nem csatlakozott!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


tlindi
nagyon szuperül hangzik ez a kanga klub és pláne hogy 1200 havonta!!! most még ehez is kicsik vagyunk de amint lehet menni fogunk! köszönöm az infót!

ovi
a tesóm lánya most az aulich u-i oviban van és elég jónak tűnik bár a kolozsvár u-hoz nincs közel...

Kép
menion
Budapest
 
 


Kedves menion, andicsiga és a többiek!

Benéztek néha még ide?

Nekem egy 5 hónapos kisfiam van, és kb. januárban költöztünk a xv. kerületbe.
Nem ismerek itt senkit, és szívesen beszélgetnék, barátkoznék, sétálnék Anyukákkal és babáikkal. :)

Mi a Rákos út, Beller Imre környékén szoktunk leginkább sétálni, de van. hogy a Szentmihályi út környékére is kimegyünk.

Jártok esetleg baba-mama jógára, vagy a korábban említett klubba? Esetleg máshova, valami jó helyre?
Mi a belvárosból költöztünk ide, és a nagy pörgés után nehéz volt megszokni rákospalotát, de persze babával jobb itt...

Szóval ha van kedvetek írjatok!

Jó babázást, és minden jót Nektek!

alma01
alma01
Budapest XV. kerület
 
 


alma
amint látod nagyon ritkán ír ide valaki :cry: ezért én is elszoktam innen de most benéztem és olvastalak...
írtam pü-t neked remélem benézel még a babanetre és elolvasod! szia

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!

Látom, továbbra sincs nagy pörgés a kerületünkben, pedig jó volna kicsit szervezkedni :) Anno az első gyerekemnél váltottam itt néhány szót sorstársakkal, de aztán én is eltűntem, meg a többiek is...
Most viszont nagyon sürgősen segítséget keresek, így gondoltam, benézek :wink:

Egyrészt érdekelne a menion féle "bandázás", másrészt babysittert is keresek, aki pl. olyan helyzetekben is tudna segíteni, mint amiben most vagyok: a 3 évesem betegeskedik, miközben a kicsit gyógytornára kellene vinnem... Szóval ha ismertek valakit, aki Rákospalotán (mi a Kossuth utcában lakunk) szabad gyerekfelügyeletes kapacitással rendelkezik, légyszi jelezzétek!

Üdv

Kép
Kép
 
 


ha kérdésetek kérésetek van felém kérlek írjatok privát üzit mert ide jó ha félévente benézek....
most is látom hogy októberben írt nekem sheep11...
én minden nap szinte megnézem a babanetet mert 2 topik is van amibe írok de azok zártak!
a vonalzó alatti PÜ vagy EMAIL-en keresztül megtaláltok! már ha kellek valamiért :wink:
nagyon szívesen segítek mindenkinek ha tudok!!!

Kép
menion
Budapest
 
 


Sziasztok!
Jar meg erre valaki ?
:)
 


Sziasztok!
Jar meg erre valaki ?
:)
 


Sziasztok!
Jar meg erre valaki ?
:)
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron