Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gyöngyi vagyok, egy fél éves kislányom van. Mivel apuci sokat dolgozik, elég sokat vagyunk egyedül, és nem nagyon vannak itt barátaim Zuglóban. Négy éve költöztem ide, és vidéken hagytam az ismerõsöket. Ha van kedvetek találkozni, együtt játszóterezni, eljárni egymáshoz, írjatok! Szeretnék találni egy jó barátnõt, akivel mindenrõl lehet beszélgetni.

Várom a leveleket

Gyöngyi
gyongyicser@freemail.hu
Névtelen
 


Kedves gyöngyi!
Az Anyaságról topicban van egy "Zuglói anyukák" címû. Szerintem ott sok aranyos anyukát és gyerkõcöt találsz!Kép Nézz át oda!
Ágci

Kép
 
 


Tudom, hogy van másik topic is, de azért itt is próbálkozom, ha nem baj.

Gyöngyi
Névtelen
 

 
 

Kedves Gyöngyi!
Nekem 3 hónapos a kisfiam, Boldizsár.
Hol laktok? Mi a Rákos patak mellett, a Fogarasi útnál.
Írj, adok e-mail címet: baksa.moni@demex.hu

Szia, Móni
Névtelen
 


Szia GYöngyi és Móni!
Most találtam, ezt a topicot. ÜdV Nektek zuglóiaknak. Mi az Örs Vezér tér közelében lakunk, egy 7 éves és egy 4,5 hónapos kislányom van. ha godoljátok irjatok. Sztike
 
 


Sziasztok, én meg most találtam ezt a topicot. Mi a Rákos-pataknál, a Szugló utcában lakunk. Egy 3,5 éves kisfiam (most meg oviba, a Hétszínvirágba) meg egy fél éves lánykám van. Ti hová jártok játszóra/játszóházba?
 
 


Klára,
Mi a Benkő utcában lakunk, Zsófi lányom nyáron volt 2 éves. Játszóra az Adriára, a Posta kozelire járunk. Játszóházba, pedig a Szent László téri bölcsibe. A 3-as villamossal egész közel van. Szeptembertől újra menni fogunk. Írok többet róla, ha kéred.
Szilvii
 
 


Szia Szilvi! Nem is lakunk messze egymástól. A Vezér úti EUkonform játszót ismered? Az adriai milyen? A játszóház az ovi miatt Gellértnek már nem nagyon aktuális, Janka meg még kicsi hozzá, de azért írjál róla, pár hónap múlva belenő. Ráadásul tél lesz, olyankor minden program kincset ér. A Szt László tér Kőbányán van, ugye? Szia, örülök, hogy válaszoltál. Klára
 
 


Szia Klára!

Mi nem Zuglóban lakunk, de oda járunk oviba (bölcsibe tavalyig). A Hétszínvirágról nagyon jókat hallottam!

Szia!
Ilon
Kép
Névtelen
 


Szia Szilvi!

Írnál egy kicsit bővebben a Szent László téri játszóházról! Nagyon érdekelne!

Előre is köszi!

Vica
 
 


Ilon!nTi melyik oviba jártok? És melyik volt a bölcsitek? Nagyon örülök, hogy jókat hallottál a Hétszínről, megnyugtat valamelyest, más is jó véleménnyel van róla, bár nekem egyelőre abszolút nem tetszik. Őszintén szólva már azt fontolgattam, hogy megpróbálom átiratni máshová. Számomra ez az ovi túl nagynak és személytelennek tűnik, a bölcsink olyan aranyos, családias volt. (Mi a II. kerületbe jártunk.) Sajnos épp a nyáron költöztünk, így nem volt módom kellőképp tájékozódni a zuglói ovik között, és ez volt legközelebb, ezért ide irattam. Amúgy meg amíg a fiam nem panaszkodik, én sem károgok, elég a mának a maga baja. :-) sziasztok K.
 
 


Szia Klára!

A Mályva téri bölcsibe és oviba jártunk.
A bölcsiben az egyik csoportot rosszul fogtuk ki - soká derült ki, hogy az egyik gondozónő egyszerűen primitív - elnézést kérek mindenkitől, a többi 15 valszeg nem az.
A 2 gyerek 2 csopiba járt, a megismert 8 gondozóból csak azzal az eggyel volt komoly problémám, de sajna csak a legvégén derült ki, mivel akkorra tudott beszélni a gyerek!
A kisebbik csoportja viszont szuper volt, az egyik gondozónő szerintem professzor az átlaghoz képest (szakmailag és emberileg is)!
A felszereltségük kiváló.

Az ovi nekem tetszik, bár sokaknak nem.
Az a spéci benne, hogy 3-7 éves korig egy csoportban vannak a gyerekek vegyesen.
Ehhez kidolgoztak kb. 15-20 év alatt egy programot, ami nekem nagyon megfelel. Ehhez persze az átlagostól eltérő szemléletre van szükség, de az óvónők jól csinálják általában.
Itt is volt, akinek a csoportjába nem adtam volna a gyerekem, de a legtöbbel azért kiegyeznék.
Amelyik csopiba pedig végülis járunk, az nekem pont jó.

Ha jól emlékszem a Hétszínről hallottam azt, hogya kicsiket nem nagyon segítik. De ha a fiad önálló, pár hét alatt ígyis-úgyis beszokik.
Ha az van legközelebb, akkor meg pláne meggondolandó a váltás.
De látom, van kisebb babád is - hát így nehezebb egy picit a fiúcskának..., neked meg könnyebb lenne. Kép

Ilon
Kép
Névtelen
 


Ilon, köszi a választ! Azóta átmentünk a Lengyel utcaiba, ahol szintén az ún. Mályva-program szerint dolgoznak, és nekem is pont megfelel, épp ilyet kerestem. Igen, én is úgy éreztem, hogy a kicsik a Hétszínben "szükséges rossz", vagy mi, pl. a tök jó udvaron nem játszhattak, csak a főút mellett egy kis lekerített sávban, és az egész túl ridegnek tűnt számomra. A Lengyel sokkal családiasabb, jól felszerelt, szimpi. Kedves óvónénik, aranyos gyerekek, vegyes csopi. Tényleg mondanak rosszat erről is, dehát mindenkinek más jön be. Amúgy ti hogy kerültök zuglói oviba? Itt dolgozol? Pussz. Klára
 
 


Szia Klára!
Nem, de ezt majd személyesen beszéljük meg, jó?

Szia!
Ilon
Kép
Ilon
 


Ilon, játszóra pl jártok itt, Zuglóban? Klára
 
 


Sziasztok!

Egy programajánlót szeretnék küldeni minden érdeklődő részére:

EGYHÁZI CSALÁDI NAP
2005. szeptember 3., 9-18 óra
Budapest, XIV. kerület - Zugló
Csömöri úti Sport- és Szabadidőközpont
Program: rendvédelmi szervek bemutatója, veterán autó- és motorkiállítás, sport- és gyermekprogramok, hagyományőrzők, kulturális programok, arcfestés, ugrálóvár, bográcsban főzés.

9-13 óra között BABARUHABÖRZE is lesz, melyre árusítani elsősorban zuglói magánszemélyek jelentkezését várjuk a szigetigabo@freemail.hu E-mail címen korlátozott számban. Asztaljegy ára: 500.-. A börzére a belépés ingyenes.
 
 


A végleges program:

Zuglói Közösségi Nap 2005

Helyszín: Zuglói Sport- és Szabadidő Központ
1147. Budapest, XIV. kerület, Csömöri út 19.
Időpont: 2005. szeptember 3. szombat, 10-18h
Szervező: Hittel Zuglóért Egyesület és a Nagycsaládosok
Országos Egyesülete Zuglói Szervezete
Védnök: Rátonyi Gábor Polgármester (Budapest-Zugló)

Program:
10-11: Ökumenikus nyitó imádság, köszöntések, megnyitó
10-13: BABA- és GYEREKRUHABÖRZE
11-13: sportversenyek (közben főzőverseny)
13-14: közös ebéd

Valamint:
- zuglói közösségek bemutatkozása sátrakban
- gyermekprogramok
- családi vetélkedő
- KRESZ vetélkedő
- hagyományőrző íjászat
- Sasvári Sándor színművész, énekes műsora
- Ferenczi Éva énekművész műsora
- Talmácsi Gábor motorversenyző élménybeszámolója
- Éllő Vivien válogatott asztaliteniszező bemutatója
- Uzsoki Egészségmodell-program keretében egészségügyi
állapotfelmérés, életmód tanácsadás
- Rendőrség, Tűzoltóság, Polgári védelem, Polgárőrség bemutatók,
vetélkedők
- Magyar Áruk Áruháza - egészséges magyar termékek vására
- Veterán autó és motor kiállítás
- Mező együttes magyar népzene és néptánc
- görög népzene és néptánc

A RENDEZVÉNYRE A BELÉPÉS INGYENES!
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
 
 


Kedves Barátom!

A zuglói Mező Ferenc Általános Iskolában első ízben kerül
megrendezésre baba- és gyerekruha börze, melyre asztaljegyet
igényelhetsz (500-800 Ft), amennyiben vannak felesleges, mások
számára azonban még hasznos dolgaid. Szeretnénk rendszeresen
megrendezni a börzéket, ezért kérlek Te is népszerűsítsd az
ismeretségi körödben. Fontos, hogy minél több vásárló látogasson el a
rendezvényre.

A börze időpontja: 2005. november 26. 10-14.
Helyszín: Mező Ferenc Ált. Isk.
1144. Budapest, Ond vezér park 5.

Az árusítók 9-től már kipakolhatnak. Egy elárusítóhely 2db 120x60-as
asztalból áll. Kizárólag magánemberek jelentkezését várjuk!
Kereskedőknek nem tudunk lehetőséget biztosítani!
jelentkezés: Szigeti Gabriella szigetigabo@freemail.hu
 
 


sziasztok zuglói anyukák:-)))

Kisbabát várok, Pestre költöztünk, itt nem ismerek jó nődokit, tudnátok ajánlani egy kedves, lelkiismeretes dokit, ha jófej és van humora, még jobb:-))) Az Örs Vezér térnél rendelő Csapó dokit esetleg ismeri valamelyikőtök?

Köszi a segítséget!!:-)

Lilypie Trying to Conceive 21 to 37 day cycle tickers
 
 


Szia Pelle!

Sajnos nődokit a kerületben nem tudok, de próbáld megkérdezni inkább az Uzsoki kórház topikjában, vagy gyere át a Zuglói anyukák címűbe (efölött van épp), mert ide nem nagyon szokott jönni senki olvasni valamiért.

Szia,
Klára
 
 


„Muzsikával az újszülöttekért!”


Különleges eseménynek, a Gólyahír Egyesület javára szervezett gálakoncertnek ad helyszínt hamarosan a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme!
Valóban különleges koncert ígérkezik ez estére, ami így is van rendjén: a segítendő cél sem hétköznapi!

A Magyar Állami Operaház művészei - jelenlegi és volt énekkari művészek, korrepetitorok - a Gólyahír Egyesület nemes és önzetlen tevékenységének segítésére muzsikálnak majd ez alkalommal!
A koncert fővédnöke Medveczky Ádám, a Magyar Állami Operaház karmestere.

A Gólyahír Egyesület a nem kívántként születendő újszülöttek életben maradásához és családba kerüléséhez nyújt segítséget.
Válsághelyzetbe került várandós anyák fordulnak hozzájuk, ezért egy ingyen hívható krízisvonalat működtetnek, mely Magyarország területéről az év minden napján reggel 6-tól este 22 óráig ingyen hívható.
Megyénként egy mobiltelefonos karitatív munkatárs végez szolgálatot, mely önfeláldozó munka nélkül megannyi sorsára hagyott várandós anya és születendő gyermek sorsa maradna továbbra is kilátástalan.
Fennállásuk óta végzet munkájuk eredményességéről legékesebben a tények beszélnek…

Az elmúlt öt év alatt:
- 234 anyát sikerült elhelyezniük anyaotthonban, hogy fedél legyen a fejük felett
- 311 esetben gondoskodtak kelengyéről a rászoruló újszülöttek számára

A Gólyahír Egyesület által gondoskodásba vett terhességek közül:

- 112 gyermeket előzetes örökbeadási szándékának megváltoztatásával végül
saját családja vállalt
- 220 újszülött alig egy hetesen örökbefogadó családokhoz kerülhetett
- 620 házaspárt világosítottak fel az örökbefogadással kapcsolatban.
- 39 családi találkozót szerveztek örökbefogadó családoknak Budapesten, Tatabányán, Veszprémben, Százhalombattán és Székesfehérváron
- 3 konferenciát is tartottak a nyílt örökbefogadásról szakemberek számára
- folyamatosan biztosítanak ellátást és szállást a krízishelyzetbe került várandósoknak
- 2004-ben könyvük jelent meg GÓLYAMESÉK címmel
- Az újságokban, rádiókban, televíziókban, 5 év alatt 145-ször esett szó munkájukról
Sajnos azonban az állami támogatás megvonása miatt mostanában igen nehéz anyagi körülmények között kénytelenek küzdeni pártfogásukba vett várandósaik és aprócska újszülöttjeik sorsáért…
A 2006. február 6-án, 17 órától tartandó jótékonysági operagála teljes bevétele ezen nemes tevékenység támogatására kerül majd felajánlásra!
Az este műsoráról Töreky Katalin, a koncert szervezője mesélt nekünk:

„A gálakoncert műsorának összeállításakor fontosnak tartottuk, hogy minden kedves megjelent számára emlékezetes pillanatokat jelentsen majd ez a korafebruári hétfő este!
Választásunk végül az operairodalom négy remekművére:
- Mozart: A varázsfuvola,
- Rossini: A sevillai borbély,
- Bizet: Carmen és
- J. Strauss: A denevér című művére esett.

Az opera műfaját jól ismerők bizonyára örömmel hallgatják majd e méltán népszerű művek felejthetetlen pillanatait, az operai dallamokkal ismerkedők pedig olyan ízelítőt kaphatnak, mely reményeink szerint kedvcsináló lehet az opera műfajának mélyebb megismeréséhez!
A koncert sikere a népszerű dallamokon túl természetesen az előadóművészeken is múlik.
Személyes érintettségem okán külön figyelemmel igyekeztem az operakórus olyan tehetséges művészeit - énekeseket, korrepetitorokat - megnyerni ez estére, akik személye már önmagában is garancia, hogy színvonalas és szórakoztató koncertnek lehessünk majd részesei!”


A Jótékonysági operagála időpontja tehát: 2006. február 6. (hétfő) - 17 óra.
Helyszíne a Magyar Állami Operaház Jókai utcai különterme - Bp. VI. ker., Jókai u. 4. (az Oktogontól 1 percre!)
Jegyek 2006. január 9-től kezdve válthatók a Magyar Állami Operaház jegypénztáraiban és szervezési osztályán (Bp. VI. ker., Andrássy út 22.), valamint beszerezhetők a Gólyahír Egyesület segítségével (tel. 06-30-529-8329, bankszámlaszám: 64800073-10705005).

Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokak döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni a remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával - melyek ára 1400 Ft - segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!

KépKép
KépKép
 


Sziasztok, én a Kisföldalatti végállomásnál lakom, és én is keresek olyan barátnőt, akivel együtt sétálgathatnánk, játszhatnánk, esetleg vásárolhatnánk.
Sajnos minden barátnőm akivel eddig elvoltam elköltözik innen, és egyedül maradtunk.
Kislányom 9 hónapos múlt.

e-mail cimem: goofykati@bookmark.hu

Várom a leveliteket!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 


Az Újpesti Szülőotthon dolgozói tüntetést szerveznek a szülészet-nőgyógyászati osztály bezárása ellen!!!
2007. március 14.-én 13.00 az Újpesti Szülőotthonnál (Görgey Artúr utca 69.) Ne engedjük, hogy Újpestnek ne legyen szülészet-nőgyógyászati osztálya !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Mindenkit,aki segíteni szeretne vagy egyetért a demonstrációval szeretettel várnak!Nem csak a nőket,hanem a férfiakat is, hiszen ez nekik is fontos!
Aki csak teheti tegye ki a üzenőfalára, hogy minél több emberhez eljusson ez a hír! NEM HAGYHATJUK, HOGY BEZÁRJÁK A SZÜLŐOTTHONT

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy ismeretlenül zavarok de lehet, hogy valakit érdekel:

Összeszokott 3 fős csapat családi házak, lakások heti rendszeres vagy alkalmankénti takarítását, kertgondozást, karbantartási munkát vállal Budapest déli részén és a környező településeken.
Egyénre szabott árak és szabadon változtatható időpontok.
Hívj: 06/203831924
Írj:munkamailbox@gmail.com
Nem fogod megbánni. Gyors, olcsó, megbízható, leinformálható csapat vagyunk!!!!


Szép napot mindenkinek és köszi, hogy elolvastátok.
 
 


Sziasztok!

Elsőgyerekes anyuka vagyok, kislányom 2009. augusztus 19-én született. A Róna utca és a Kerepesi kereszteződésének közelében lakom.

Szeretnék környékbeli, hasonló korú kisbabák anyukáival találkozni, beszélgetni, levelezni - megosztani a kisbabás lét mindennapi örömeit és kételyeit.

Ha Te is szívesebben tologatnád a babakocsit többedmagaddal, örömmel várom jelentkezésed! :)

Eni
babamamaklub.zuglo@gmail.com
 


Sziasztok!


Reklámozok egy kicsit, jó? Ha nem szeretnétek lapozzatok nyugodtan tovább :-)

jól árasított társasaink kisebb gyerekeknek

Szívesen segítek választani, ha esetleg a családban valami távolabbi rokonnak kell ajándék és nincs ötleted. gyereknek, felnőttnek egyaránt tudunk jópofa, újszerű ajándékot. Jobb, mint egy üveg ital! Rendelhetsz a weben www.jateksarok.eu vagy megtalálsz a Győri Anyukák topikban is.

Üdv,

Piros

Kép

Kép

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron