Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Keszthelyen élek és 13+0 kismama vagyok.
Jó lenne, ha összegyűlnénk itt, ha esetleg többen vagyunk itt Keszthelyről, vagy környékéről.

Kinga
 
 


Szia Kinga!
Én ugyan nem vagyok még kismama, de én is keszthelyi vagyok. Talán lehet, hogy még ismerjük is egymást, mert én is annyi idős vagyok mint te. Ha van kedved szívesen beszélgetek veled, és a keszthelyi nőgyógyászokról is tudok mesélni.
Móni

Kép
 
 


Szia Móni!

Már azt hittem,hogy csak én netezem a régióból.
Hogy kerültél erre az oldalra?Én bevallom,csak azóta vagyok itt,mióta a babóca megvan.
Amúgy a Pap Ervin az orvosom.Egyelőre nem tudok róla túl sokat.Te kihez jársz?
Merre jársz iskolába?

Kinga
 
 

 
 

Szia Kinga!

Már mi is gondolkozunk a babadolgon, és tapasztalatokat gyűjtök. Én a Novákhoz járok, pontosabban jártam, mert most Pesten tanulok. Sajnos voltak gondjaim, műteni is kellett, így jártam már az osztályon és majdnem minden dokival találkoztam. Nem tudom, hogy a Pap doki milyen a szülő nőkkel, de a nőgyógyászati részen nagyon kedves volt a pácienseivel, vizit után visszajött és mindenkivel elbeszélgetett. A Novák még hétvégén is , mikor nem volt ügyeletben bejött és megnézte, hogy jól vagyok-e és minden rendben van-e? Szóval csak jó tapasztalataim voltak.
Te mit tanulsz? Előtte hova jártál középiskolába? A dokival meg vagy elégedve?

Móni

Kép
 
 


Szia!

Keszthelyre járok egyetemre,gazdasági agrármérnöknek tanulok.Előtte egy évig a az ELTÉ-n tanultam jogot,még azelőtt pedig Zalaegerszegre jártam a Kölcsey gimibe. Te mit tanulsz most?

Tapasztalatokhoz:bizonyára nehéz lesz tanulás mellett egy baba,de úgy imádom ezt a kis pocaklakót,hogy megéri.Amúgy szívesen segítek,egyelőre a 15.hétig tudok elmesélni bármit.
A Novák doktort én is imádom,mert ő volt az,aki hosszas vizsgálódások után végül kimondta nekem,hogy terhes vagyok, és menjek a védőnőkhöz.Tehát eddigi életem legnagyobb eszmei értékű papírján az ő aláírása áll.Ráadásul megdícsérte még a parfümömet is,nagyon aranyos orvos.
Nekem már életem első nőgyógyászati vizsgálatát is Pap Ervin csinálta,azért is ragaszkodom hozzá.Egész eddig nagyon rendes volt,külön bejött,hogy ne más nézze a kicsi tarkóredőjét,hanem ő, és amikor kétségbe estem,hogy hátha baj van,külön kérésre megcsinált plusz egy uh-t is,pedig leszidott,hogy ezt már nem nagyon kellene.Mármint ennyi uh-t.

Hű,jó hosszú lettem! Kép

Egy kalappal a vizsgákhoz!

Kinga
 
 


Szia Kinga!

Olyan jó lehet neked, hogy ilyen boldog vagy a babával. Remélem nekünk is hamarosan összejön. Biztos nehéz lesz a suli mellett, de már nincs sok hátra és alig lesz pár tárgyam a következő évben. Ja mondjuk a család nem biztos, hogy örülne, ha a nyári esküvő előtt összehoznánk a babucit, de én lennék a világ legboldogabb embere.
A vizsgákról csak annyit, hogy a mai szigorlatom sajna nem sikerült, de remélem majd jövőhéten összejön. Különben a BME építészkarára járok és most vagyok 5. éves, de a már említett műtét miatt halasztanom kellett, ezért van még egy évem hátra.
Van egy volt osztálytársam ugyanazon a szakon, ahol te vagy Pap Andrásnak hívják, lehet hogy ismered, bár egy nagyon csendes gyerek.
Látom neked is csak pozitív tapasztalataid vannak a Novák dokival kapcsolatban. És képzeld engem már csak onnan ismer, hogy a fiával egy napon születtem és a fia az öcsém osztálytársa volt.
Na mára ennyi kicsit sok lesz.
Neked is sok sikert a vizsgákhoz!

Móni

Kép
 
 


Szia Móni!

Bocs,hogy eltűntem,nagyon lázas voltam,meg hánytam,de ilyenkor nem lehet gyógyszert enni,úgyhogy ráadásnak a holnapi vizsgám sem fog menni,de majd halasztom,sebaj.Csak a Pocoknak baja ne legyen.
A család véleménye nem számít,főleg,ha biztosak vagytok benne,hogy össze is házasodtok.Egy ilyen kis Babóca csak ajándék lehet,erre pedig idővel az is rájön,aki az elején majdnem leesett a székről a hírtől.Nálam a helyzet ennyire nem egyszerű,mert nem maradtam együtt a Kispapával,bár néha úgy tűnik,kisüt a Napocska,csak sajnos,én nagyon szabadlelkű vízöntő vagyok,meg neki is voltak dolgai...A lényeg az úgyis a Johanna v.Bendegúz.Hétfőn lehet,hogy kiderül! Kép

Valóban nagyon szeretem a Novák dokit,a másik kedvencem ő lenne,ha valami miatt nem A Pap dokinál lennék.Ha Téged meg ilyen jól ismer és ismeri az előzményeidet is,akkor kétszer annyira fog Rád vigyázni.Ha nem indiszkrét,megkérdezhetem,mi volt a bajod?Említetted,hogy volt egy műtéted.De nem gáz,ha nem írod meg,mert ez magánügy.Vagy ha csak itt nem akarod megírni,írhatsz emilt is nekem: rkeresztes@freemail.hu.

Most még alszom kicsit,hatkor kelek a hülye vizsga miatt!

Puszi,Kinga,15+5
 
 


Szia Kinga!

Remélem már jobban vagy és a vizsgád is jól sikerült. Nekem sikerült tegnap a szigorlatom és még holnapra is van egy, de ez lesz ebben a szemeszterben az utolsó szerencsére. Ez a vizsgaidőszak jól lefárasztott, nem tudom te hogy bírod ebben az állapotban még a vizsgákat is csinálni.
Sajnálom, hogy így egyedülmaradtál a babával, de hidd el ő minden rosszat felejtetni fog veled, már én is alig várom, hogy sikerüljön. Tényleg, ha nem vagyok indiszkrét, nektek mennyi idő alatt jött össze? Én minden hónapban reménykedem, hogy talán most, de remélem idővel sikerül.
A műtéttel kapcsolatban, nem hiszem, hogy indiszkrét lenne a kérdésed. Már elég régóta komoly hasgörcseim voltak, de egyik doki sem talált semmit, míg végül elmentem a Novákhoz hátha valami nőgyógyászati probléma. Sajnos az volt, de már az első vizsgálatnál tudta, hogy mi lehet a baj, de azért a biztonság kedvéért elküldött ultrahangra. Az egyik petefészkemen kívülről volt egy daganat, mint utőbb kiderült szerencsére jóindulatú (bár ez elég érdekes kifejezés, mert egy betegség hogy lehet jóindulatú), ami már olyan nagy volt, hogy sürgősen meg kellett operálni. De szerencsére a műtét sikerült és 50%, hogy a petefészkem is rendesen működik megint, bár a doki szerint a petevezeték nem biztos, hogy átjárható. De leszámítva azt a csúnya vágást a hasamon most már jól vagyok, és remélem nem fog ez a dolog akadályozni a teherbeesésben és a babuci kihordásában.

Gyógyulj meg!!!

Puszi, Móni

Kép
 
 


Szia Móni!

Köszi,hogy leírtad.Elég szörnyű lehetett mindezt ennyire fiatalon átélni,de mivel csak egyik oldalon volt probléma szerintem sem lesz gond a teherbeeséssel,a kihordásával meg semmiképpen.
Én rettegtem,hogy nem jön össze,mert korábban anorexiás voltam és kimaradt a mensim.Ennek ellenére viszont a legelső próbálkozásra összejött a baba.Én valahogy úgy érzem,hogy tudom,mikor fogant meg,így akár azt is írhatom,hogy kétszeri szeretkezés elég volt neki.Nálam nagyobb volt a veszélye,hogy kihordani nem tudom,ezért az első 3 hónapban épphogy csak a légzéstől nem tiltottak el,és fel kellett szednem 6 kg-t,indulásnak.
Elképzelhető,hogy tudat alatt tartasz a család ítéletétől,vagy a vizsgáktól,ezért nem sikerült eddig.
A vizsgám sikerült,grat a tiédhez és egy kalappal a következőhöz!

És most jut eszembe,hogy majd az esküvődön gondolj rám,lehet,hogy pont akkor fogok szülni!

Pussz,Kinga
 
 


Szia Kinga!

Örülök, hogy sikerült a vizsgád. Nekem sajnos nem jött össze, de ez nálunk nem meglepő most is 96 emberből 8-nak lett meg.Nem baJ, majd jövőre.
Szóval engem is cukkolnak azzal mostanában, hogy anorexiás vagyok, mert mostanában elég sokat fogytam (58-ról 48-ra), pedig ugyanannyit eszem, mint előtte, lehet, hogy a stressz hatása.
Örülök, hogy a terhességeddel minden rendben. Különben, ha jól néztem a dátumokat a másik topicban, akkor neked előbb meg lesz a babócád, mint az én esküvőm, mert mi augusztus 14. esküszünk.
Remélem, most, hogy vége a vizsgaidőszaknak, majd sikeresebb lesznek a próbálkozásaink, ha nem, akkor elmegyek egy kivizsgálásra.
Legyél jó és pihenj sokat!!

Puszi, Móni

Kép
 
 


Szia Móni!

Ne haragudj,nem szűntem meg teljesen,csak nem nagyon vagyok gépközelben,mert minden szabadidőmet kint töltöm a szabadban.Nagyon hiányzik a mozgás,idén akartam megtanulni snowboardozni is...
Sajnálom a vizsgádat,de ha ilyen az arány,akkor ez nem éppen a Te hibád!
Ha ennyit fogytál,akkor az is lehet ám az oka,hogy nem jön még a babóca:amíg fel nem szedtem a normális súlyomat,nekem sem jött össze.Akkor hagytunk szünetet,híztam pár kilót,hogy normális legyen az indexem és akkor elsőre összejött,ahogy írtam!Majd szurkolok nektek.
Tényleg minden rendben,hétfőn AFP vizsgálaton mondták,hogy 20 cm-s a babu,amivel óriásnak számít! KépMár kicsit kezdek félni!
Hát,akkor az esküvőd idején már lesz egy hónapos Bendegúzom(az uh szerint most fiú,de ez nem bizti,a doki ki sem mondta,csak a barátnőm Kép ).
Én meg gondolom le leszek strapálva,mint a veszedelem.
Ha gondolod,talizhatunk személyesen is,feltéve,ha jársz egyáltalán Keszthelyen a suli mellett.
A kivizsgáláshoz:sajna,sok embernek van problémája,de ahogy nézem,előbb-utóbb képesek segíteni.Fel a fejjel,mert ha elkeseredtek,az nem segít.Ja,és lehűtésképpen nézz körül a bababoltban:én csak lesek,annyi minden van,meg kell,nem is gondoltam...

Puszi,Kinga
 
 


Szia Kinga!

Én sem tudtam netezni a héten, mert nálunk szünet volt és otthon voltam, így nem tudtam válaszolni.
Mostanában ebben a jó időben mi is sokat voltunk a szabadban, de azt mondják, hogy megint vissza jön a hideg.
Örülök, hogy minden rendben a babucival és hogy ilyen szépen fejlődik. Különben állandóan bababoltokba járok és Kismama újságot veszek, és olyan szerencsém van, hogy a párom is támogat mindenben, sőt talán ő még jobban sajnálja, hogy még nem jött össze.
A kivizsgálásra csak azért gondoltam, hogy nehogy valami kis apró dolog miatt ne jöjjön össze, aztán majd meglátjuk.
Én is szívesen találkoznék veled, bár még nem tudom mikor megyek legközelebb haza, talán egy-két hét múlva, majd még megbeszéljük.

Puszi,Móni

Kép
 
 


Szia Móni!

Akkor Te már otthon vagy babacuccokban...Én elvesztem végleg,asszem.Játszószőnyeg,kétrészes rugi,amit télen kabátként lehet hordani.Ilyen sapka,olyan sapka,ilyen kocsi,olyan kocsi,ilyen hordozó,olyan autósülés.Ráadásul minden ezerféle színben.Katasztrófa.Még jó,hogy majd pont a vizsgaidőszakban vásárolgathatok!!! Kép

Gondoltam,hogy nem mostanában leszel itthon,csak megemlítettem,mert tudom,hogy nehezen jönnek össze az ilyen talik.

Igazad van a kivizsgálással,nehogy valami butaságon múljon!

Én most izgulok az AFP eredmény miatt,még egy hét,mire megjön.Drukkolj,hogy ne legyen semmi gáz!

Milyen az órarended?Tűrhető?

Megyek aludni,álmos a Benő.

Pusszantás,

Kinga Kép
 
 


Szia Kinga!

Van már listád arról, hogy mi kell a babának? Én most találtam egy jó listát, ha gondolod elküldhetem, bár ahogy olvasgattam elég sokba fog kerülni egy gyerek. Tényleg nálatok nincs valahol a családban kisgyerek, mert nálunk az a szokás, hogy családon belül adjuk tovább a gyerekholmikat, ha már kinőtte a gyerek, de persze ez csak egy ötlet.
Az órarendeb nagyon is jó, heti 10 órám van csak, úgyhogy lesz időm angolt tanulni.
Drukkolok az AFP miatt, remélem minden rendben lesz.
Úgy néz ki, hogy a február 28.-ai hétvégén megyek haza, úgyhogy ha ráérsz találkozhatunk.
Szoktad nézni a Szülőszoba című műsort? Én néha megijedek, hogy ilyen egy szülés, de a végén, amikor megszületik a babuci, akkor mindig sírok. Te nem félsz egy kicsit a szüléstől? Bár lehet, hogy még mindig jobb természetesen szülni, mint császárral. Nekem, úgyanúgy vágták fel a hasamat, mint egy császárnál és két hétig nagyon fájt a seb, alig tudtam leülni, és felállni. Lassan már nézhetem is a következő részt.

Puszi, Móni

Kép
 
 


Szia Móni!

Itt leszek azon a hétvégén,legalábbis egyelőre úgy néz ki.
Holnap megyek az AFP-ért,már minden bajom van,annyira izgulok.Pedig már a babóca szívhangját is meghallgattuk,olyan mint egy gőzgép,140-es a pulzusa.Nem semmi egy ekkora kis paránytól!
Légyszi,küldd el a listát,mert érdekelne.Annyi féle lista,meg ilyesmi van,de egyszer mindegyik alapján leülök és megírom a sajátomat.KépNálunk is szokás a kiscuccokat átpasszolni,remélem,meg is teszik,mert annyi jópofa cucca van az unokatesóknak!Én csak akkor kapok idegbajt,ha meglátom,hogy kisrugi 13000 Ft.Na ne.Ezt ne.Aranyból van?
Szoktam nézni a szülőszobát,de most nem értem rá(na jó,elaludtam),meg néha meg is ijedek tőle.Tudod,eszembe jut néha,hogy nem lesz az kellemes,ha egy 10 cm-s átmérőjű baba fog áthaladni rajtam.Láttam fotókat is és annyira képtelenségnek tűnik.De mindegy,még van pár hónapom lelkileg felkészülni.
Remélem,jól vagy és örülz a hónak+napsütésnek!

Pussz,Kinga
 
 


Szia Kinga!

Na mi lett az AFP eredménye? Már nagyon kíváncsi vagyok. Én biztos elsírtam volna magam, amikor meghallottad a baba szívverését. Nagyon jó lehetett hallani, hogy minden rendben van, és jól érzi magát odabent.
Kicsit irreális az az ár, amit írtál egy bébi ruciért, hisz alig pár hónap(hét) alatt kinövi. Keszthelyen nem tudom mennyi lehetőség van ilyen dolgokat vásárolni, de itt Pesten a nagyobb áruházakban azért normálisabbak az árak.
Örülök, hogy ott leszel, így találkozhatunk végre.
A listát elküldtem e-mailben, remélem segíteni fog.

Puszi, Móni

Kép
 
 


Szia!

Köszi a listát,ez egész reális.Csak azt nemtom,mire kell a kisbabaápoláshoz napraforgó vagy repceolaj.Babaolajat helyettesítendő?
Lehet,hogy még tovább is adom a többi nyűgös anyukának.Mármint a listát,ha nem gáz.

Én most roppant boldog vagyok,mert nagyon tökéletes az AFP.Kispapánk nagyon örült,mert az ő kora miatt lehettek volna gondok.

Az a rugi,amit írtam,az ilyen hipermárkás kisrugi volt.De megyünk a szombathelyi Megatoysba Csabával(ő a kispapa)és megnézem ott is a cuccokat.Aztán majd megyünk Pestre is,3D-s uh-ra,akkor meg ott is körülnézünk.

Én akkor sírtam majdnem,amikor a kis fejét kidugta alul a pocakomon és lehetett látni,hogy dudorodik.

Én is örülök,hogy talizunk végre!

Jól vagy,nem támadott meg semmi vírus,vagy nátha?Sajna,én megfáztam kicsit,orrom folyik,meg olyan nyomi vagyok.

Puszi,Kinga
 
 


Sziasztok Keszthelyiek!

Most fedeztelek fel benneteket és nagyon örültem, nálam ne maz a helyzet, hogy nem vagyok kismama, hanem az hogy már nem vagyok Keszthelyi. Budapesten élek idejöttem férjhez és most várom a harmadik babámat, 35 hetes vagyok, de dúlaként kisérek szüléseket és feltett szándékom hogy hosszútávon megpróbálom megváltoztatni a vidéki kismamák helyzetét. Írjatok ha bármi kérdésetek van, harmadszor szülőként két csodálatos kórházi szüléssel a hátam mögött (beöntés, borotválás, gátmetszés és egy csepp oxitocin nélkül...) és már néhány szülést kisérve mint dúla, hátha tudok nektek válaszolni, vagy segíteni.


Rita


Szia Rita!

Gratulálok a kicsidhez és a nagyokhoz.Fiúk vagy lányok,vagy vegyesen?Bizonyára lesz majd kérdésem Hozzád,egyelőre abban a kérdéskörben mozgok,hogy miért nem nő a hasam,ha a baba normális,sőt,kicsit nagy.Hidd el,tényleg nem látszik!
Írnál valamit arról,hogy mivel is foglalkozik a dúla?Mert ugyan hallottam már róla,de nem világos nekem!

Kinga
 
 


Szia Móni!

Voltam ma uh-n és artista lesz a Bendegúz.Nem lehetett rendesen megnéznem,mert mire ráfokuszáltam valamijére,már odébb is ment.Ez milyen kis tekergő!
Nagybátyámék egy csomó cuccot összepakoltak nekem,de még nem hoztuk el,már nagyon kiváncsi vagyok.
Veled mi van,csak nem vagy beteg?

Puszi,Kinga
 
 


Szia Kinga!

Bocsi, hogy csak most válaszolok, de én is elkaptam ezt a nyavaját. Örülök az uh és az AFP eredményének, ezek nagyon jó hírek!
Különben, ha nem túl indiszkrét, hány éves a párod, hogy a kora miatt gondok lehettek volna, szerintem a férfiaknál ez a kor sokkal később van, mint a nőknél.
Nekem sajnos megint megjött, úgyhogy jövőhéten elmegyek a dokihoz, hátha megint előjött egy-két kis ciszta és ez a gond, remélem azért minden rendben van.
Hogy bírod a sulit így terhesen? Ezt a félévet végig csinálod, vagy halasztasz? Nekem egyáltalán nem lenne gond, mert heti 7 órám van csak egy héten, úgyhogy rengeteg a szabadidőm. Beiratkoztam egy angoltanfolyamra és eljárok tornázni is. Neked mennyi szabadidőd van?

Puszi, Móni

Kép
 
 


Szia Rita!

Ha lehet én szeretnék kérdezni. Én is Pestre megyek férjhez, tehát a keszthelyi dokimat sajnos ott kell hagynom, és most szeretnék választani egyet Pesten, de sajnos itt senkit sem ismerek, nem tudnál esetleg segíteni ebben. Mi is próbálkozunk a babával, és jó lenne, ha mihamarabb találnék egyet.
Különben mit csinál egy dula?

Móni

Kép
 
 


Sziasztok,

A doki kérdésre igen a válaszom, persze hogy tudok ajánlani, mégpedik a legjobbakat. Siklós Pálnak hívják az István kórházban dolgozik, a magánrendelője a Váci út 16 alatt van (Westend Hiltonnal pont szemben) kedden és csütörtökön rendel 15.00-20,00-ig tel: 320-4268 minden hétköznap déltől már be lehet jelentkezni. Én is valahogy így kerültem 10 évvel ezelőtt hozzá, hogy felköltöztem és kellett egy nőgyógyász, és hála istennek a lehető legjobb helyre csöppentem véletlenül. Éppen most beszéltem egy ismerősőmmel aki egyel idősebb generáció nálunk, és persze a szülésre terelődőtt a szó, elmesélte, hogy náluk 8 évig nem jött össze a második gyermek, de azután elmentek a "nagy gyerekcsinálóhóz" és mindjárt megfogant. Kérdeztem ki a fent nevezett személy hát ki, Siklós Pál mondta. Szóval kicsi a világ. Igazán ért ahhoz amit csinál.
Mit csinál egy dúla: szülést segítő asszonytárs a hivatalos fordítása (ami nekem nem annyira tetszik) Azzal a "tudásával" ami abból fakad, hogy már szült, tehát teljesen empatikus tud lenni, minden módon megpróbál segíteni a kismamának, már a terhessége alatt, de elsősorban a szülésnél, lelki támogatással, borogatással, mikor mire van szükség aszülés alatt. a szülés minden pillanatában ott van soha nem megy el, nem hagyja magára az anyukát. Ha papás szülésnél van természetesen, megőrizve a pár intimitását, a háttérből teszi ugyanezeket, anélkül, hogy megzavarná a család legcsodálatosabb pillanatait. De mindent meglát amit esetleg egy kispapa nem egy szájkiszáradásból, lábremegésből tudja hol és hogyan segíthet, tartja a kapcsolatot a szülésznővel orvossal, amire esetleg a kismama a fájdalmak, vagy egyéb miatt már nehezen képes, bíztat, támogat, de ha kell a háttérbe húzódik, és mondjuk akkor van szerepe, ha mondjuk kiderül, hogy a pár otthonfelejtette a fényképezőgépét, és nála pont van egy (ez megtörtént már.) szóval teljes szívével, lelkével ott van. NA de ennek ellenére nem mindenkinek van szüksége dúlára, mert egyszerűen úgy érzi, neki a párja pont elég. Persze más a helyzet, ha valamiért az apuka nincs benn. De nagyon fontos a terhesség alatti szerepe is mert, ahhoz, hogy egy baba igazán szépen szülessen meg az anyuka legkisebb lelki és fizikai sérülésével, és lehető legnagyobb boldogságával sok mindent érdemes tudni már szülés sőt ideális esetben már a terhesség előtt. Nem állítom, hogy ezt én mind tudtam, talán szerencsém volt, hogy jó helyre csöppentem és maximállisan figyelembe vették, hogy én mit szeretnék, hogy nekem mi a jó. Talán épp ez a szerencse is indítatott arra, hogy másoknak segítsek, hogy ne csak a szerencsén múljon. Persze vidéken így keszthelyen sem könnyü a helyzet, ugyanis egy monopol helyzetben lévő kórház, nincs rákényszerítve a változtatásokra, hogy mondjuk azt vegye figyelembe, hogy mi jó a mamának, vagy a babának, esetleg Bababarát legyen, mert úgyis mindenki odamegy szülni, nem így a pesti kórházak akik egymást ölik a kismamákért és a velük járó TB pénzekért és ezért mindent megtesznek, hogy odacsábítsák az anyukákat, akik pedig csak úgy mennek oda és úgy maradnak, ha meg voltak elégedve. Na elsőre ennyit, remélem nem zúdítottam rátok túl sokat. A profilomba van egy cím csináltam fényképalbumot, ott meg tudjátok nézni a láynaimat, meg a pocaklakót is, aki szintén lánynak várható. King ne aggódj a pocakod miatt, én emlékszem , hogy az első babával még 20 hetesen ugyanazt a kosztümöt hordtam, csak egy nagy biztosítótűvel megtoldva az összegombolást, és még senki nem vette észre. az első pocak még feszes és lassabban nő. Na ne félj majd ha lesz kedves egy másodikhoz, meg is fogsz ilyedni milyen gyorsan nő, hiszen már tudja hogy kell az izmok szövetek már nem olyan rugalmasak. Írtál a napraforgó olajról, a gyógyszertári napraforgóolaj annyiból jobb, hogy sem szinezéket sem illatanyagot nem tartalmaz és teljesen természetes, és babaolajként használható, pár csepp a fürdővízbe, vagy vattapamaccsal bekenve a hajlatait, esetleg babamasszázshoz.
na tényleg megyek,

sziasztok,

Rita


Kedves keszthelyi és környéki anyukák!
Gyermekfoglalkozások megtartásához avagy szervezéséhez keresünk szervezni szerető anyukákat avagy óvodapedagógusokat!
70-559-83-89
S.o.S
 


Szia Rita!

Köszönöm, hogy válaszoltál és a doki telefonszámát is köszönöm, de az István kórház tőlünk egy kicsit messze lenne, ezért sajnos mást kell választanom.
Ha majd végre összejön a babó, akkor biztosan rengeteg kérdésem lesz, de most még csak próbálkozunk. Tényleg itt is az első kérdés, mennyi idő próbálkozás után kellene megnézetnem magamat, ha nem jön össze, most már több, mint fél éve próbálkozunk, és semmi, szerinted már el kéne mennem? Különben, jó ötletnek tartom ezt a dula dolgot, ő legalább tudja, hogy érezzük magunkat szülés közben, és jobban is figyel az emberre, mint egy szülésznő.

Szia, Móni

Kép
 
 


Szia Kinga!

Csak nem megint beteg vagy, vagy a suliban van valami, hogy nem jelentkezel? Hétvégén megyek haza, úgyhogy valamelyik nap találkozhatnánk. Írd meg, hogy neked mikor lenne jó!

Puszi, Móni

Kép
 
 


Szia Móni!

Ne haragudj,hogy nem jelentkeztem,hétvégén bulizni voltam és kicsit meghaltam.Szombat délelőtt érnék rá valamikor,azt hiszem.Ne haragudj,csak időközben megismerkedtem egy fiúval,akivel összejöttünk és mivel ő veszprémi,tanulni meg Szombathelyen tanul,így csak 7végén tudunk együtt lenni!Egymillió bocs,erre kicsit nem számítottam,talán megérted.

Nincs velem semmi baj,csak kicsit hülyén jönnek ki a dolgok,pl a suliban is hülyének néznek,ha mondom,hogy 20 hetes vagyok,mert semmi hasam nincs.Olyan,mintha jól belaktam volna.Én nemtom,hol van akkor a babóca,aki egyébként egyre nagyobbakat bír rúgni,talán focista lesz.

Végigcsinálom ezt a félévet is,mert kevés órám van és felmentettek előadások alól,így összesen 4x1,5 óra gyakorlatom van egy héten,azt meg mindenki kibírná.Teljesen egészséges vagyok,még tűsarkút is tudok hordani,nincs hasam,így nem akadályoz semmiben,kár lenne halasztani.Fél lábon is kibírom ezt a félévet és ha ilyen lesz a következő,akkor nem fogok halasztani.Fantasztikus a tanáraim hozzáállása,mindenhonnan röpködnek a kérdések,hogy jól vagyok-e,stb.Szeretem ezt az egyetemet.

Sajnálom,hogy nem jött össze,de talán Rita tud valami érdemlegeset mondani,én ehhez nem értek annyira,hülyeséget meg nem szeretnék mondani.

Na,most kicsit abbahagyom,majd jövök és írok az én új lovagomról,csak mindjárt kezdődik a számvitel szervezés!

Puszi és vigyázz magadra,remélem,nálatok is süt a napocska!

Kinga
 
 


Szia Kinga, Móni,

Nekem a dokim, egy évet mond azután kezd csak kutakodni. Mit jelent a messze lenne az István, merre fogtok lakni? Mert ez Keszthelyi viszonylatban érthető, de én páldául budán lakom és van aki Szentendréről jár az istvánba, Sőt az unkokahúgom Pápai és itt fog szülni a dokimnál. Egyébként babaügyben fel lehet őt keresni, ha mire felköltözöl sem lesz semmi, nem kell rögtön a meddőségen gondolkozni, ezer meg ezer olyan oka lehet, ami megszüntethető. És ez a doki előszőr ezeket járja végig mielőtt hormontablettákat meg mit tudomén miket ajánlana. Egyébként meg tessék elhinni, hogy termékeny vagy, kimozdulni, lazítani, és nagyokat szeretkezni, nem csk azért mert baba kell. Egyenlőre csak azt tanácsolnám, hogy próbálj meg ne nagyon gyereket akarni, a barátnőmnek, most jött össze 8 hónap után amikor már kiverte a fejéből a görcsöt, mindegy mikor jön össze rengeteg időd van még. Vigyázzatok magatokra, Kinga ne aggódj lesz az a has még nagy is.

Jó éjt, Rita


Szia Rita!

Ugye,esély nincs rá,hogy itt Keszthelyen nekem dúlám legyen július 14-én(Bendegúz a nagy francia forradalom emléknapján akar születni,ajaj,Bastille)?Pedig jó lenne...

Kinga
 
 


Szia Kinga!

Örülök,hogy találtál magadnak egy párt, és jó hogy így a babával is elfogad. Sajnos én csak szombat reggel megyek haza, úgyhogy nem tudom, mi neked a délelőtt, mert én csak fél 11 után érnék rá.
A hasad miatt ne aggódj a barátnőm nővérénél is csak a negyedik hónap után látszódott valami, és a végére akkora hasa lett, mintha lenyelt volna két nagy görögdinnyét, szóval még minden lehetséges.
Nagyon jó, hogy a tanárok így kiállnak melletted, nálunk nem foglalkoznának velem, legfeljebb közölnék,"hogy ezt jobban végig gondolhattam volna". Majd szurkolok, hogy sikerüljön a féléved.

Puszi, Móni

Kép
 
 


Szia Rita!

Angyalföldön fogunk lakni, most már hamarosan, és onnét messze lenne az István, mert nincs kocsink és mostanában nem is lesz, tehát valószínűleg kénytelen leszek a Nyírőben dokit keresni.
A vizsgálatot én azért tartom fontosnak, mert nekem már sajnos nagyon sokszor volt cisztám méhemben, petevezetékben, ezeket gyógyszeresen kezelték, de sajnos meg is kellett műteni, mert az egyik nagyon-nagyra nőtt. Szóval attól félek, hogy hátha megint előjött egy-két ciszta és ez okozza a problémánkat.
Különben egyáltalán nem görcsölök mert a 23 évemmel még egyáltalán nem vagyok elkésve, de nagyon boldoglennék, ha már sikerülne.

Móni

Kép
 
 


Szia Móni!

Sajnálom,hogy nem tudtunk talizni,nem voltam Keszthelyen.Sajna,az öcsém kikavart magának egy hatalmas balhét,így le kellett mennem hozzá,hogy legalább kicsit kirángassam.Ma volt a fegyelmije,szerencsére megúszta egy igazgatóival,de 3 napja Szombathelyen dekkoltam miatta.
Asszem,Pesten nekem sem így álltak volna hozzá.Ez az előnye,hogy kicsi egyetemre járok!

Most megyekne haragudj,csetelünk a párommal,ha már ugrott ez a 7vége!

Puszi,Kinga
 
 


Sziasztok,

Kinga, kinél fogsz szülni, és apás szülés lesz-e? Én ugyanis abban az időpontban biztosan Keszthelyen leszek, mert ott töltjük a nyarat, igaz akkor lesz kb 4 hónapos az én manóm és valószínő még szopni, fog de talán éjszaka nem. Ha nem papás szülés lenne, boztos, hogy beengednének, ha papás az már kérdés, mert sok ,helyen szentírásnak veszik az eü törvényt amiben az áll hogy egy emberhez van "jogod". De mivel ott nőttem fel és vannak még gyökerein otthon, lehet, hogy még így is meglehetne beszélni. Szóval sok a bizonytalan, de semmi sem lehetetlen.
Móni, most kisértem egy szülést az Istvánban és Angyalföldön lakott a lány, én vittem be mert nekik sem volt kocsijuk, de azért utána nézek neked a nyírőnek is, hogy ott kit lehet találni aki jófej és hogy hogy lehet szülni. Bár a vizsgálatokhoz még mindíg az én dokimat javasolnám, mert a legjobb kezekben lennél akár cisztamütét esetén is.
sziasztok,

Rita


Szia Rita!

Olyan fantasztikus lehet ott lenni egy születésnél!Én tavaly dolgoztam Keszthelyen a gyerekosztályon,mert nagyon szeretem a gyerekeket,de csak olyan karitatívan,mert még végzettségem sincs,de nagyon sajnáltam,amikor muszáj volt abbahagynom a vizsgák miatt.Az elején jó furán néztek rám,hogy miért akarok ingyen gályázni...

A Pap Ervinnél szülök,ő a fogadott dokim, és nem lesz apás szülés,legfeljebb anyás(mármint az én anyukám),bár Anya nem lelkesedik az ötletért felhőtlenül.De egyedül nem akarok lenni.
Addigra már 4 hónapos babád lesz?Hiszen akkor Te nemsokára szülsz!!!Mégis mikor?Mekkora a hasad?Mert nekem nincs és ez elég gáz.

Puszi,Kinga
 
 


Kinga!

Ne aggódj a pocid miatt, majd megnő, nekem még 5 hónaposan ruhában nem látszott az első, és a végén arról ettem a kaját mert egy mélytányér is lazán elfért rajta. Aztán meg alkat kérdése is. HA úgy godolod összehangolhatjuk, én júniusban de lehet, hogy már májusban is leszek lenn de az is lehet, hogy hamarabb, nem nagyon bírom a tavaszt sem Budapesten, mert itt nem lehet virágillatot érezni a levegőben. Meg lennék tisztelve, ha segíthetnék neked a szülésnél, pont azt érzem ezzel kapcsolatban mint te a gyerekosztállyal. Egy csoda ez az egész. Hogy mikor szülök? Március 28-ra vagyok kiírva, de nem számolgatok, mert ugyan az első lányom időben jött a második a 37. héten megérkezett. A profilomban ha a nevemre klikkelsz találsz albumcímet ott megnézheted a családomat, meg a jelenlegi pocakomat is.
ideírom, a mobilomat, nyugodtan hívj, vissza tudlak hívni. 20/9753-845

Rita


Szia Rita!

Most csak pár sort,mert 5-kor felébredtem,és azóta nem bírtam aludni,de most már nagyon szétcsúsztam!
Megnéztelek benneteket és olyan szépek vagytok.Én is szeretnék nagy családot!!!Barnabás is a Te fiad?Komolyan úgy emlékeztem,csak lányaid vannak,de bocs,mostanában lyukas az agyam.Hű,néztem a pocidat,gyorsan beálltam a tükör elé,próbáltam elképzelni,de nem megy.Olyan szép.

Köszi a mobilt,asszem,igénybe fogom venni,és tényleg örülnék,ha meg lehetne oldani a szülést.Ismered a Pap Ervint amúgy?

Na,most dőlök ki!

Kinga
 
 


Szia Kinga,

Nem a Benedek az öcsémék kisfia, de mellettünk laknak így gyakran kötnek ki közös fürdőkádban.
Személyesen nem ismerem a Papp Ervint, de sok ismerősöm szült nála, ha beszéltünk akkor én majd elkezdek nyomozni, mert már néhány volt osztálytársam is dolgozik orvosként a kórházban meg hát Keszthelyen nőttem fel, és kicsit körbeszaglászom a szülészetet.
Na én is kidőlök babaruhát vasalni.
Szia,

RIta


Szia Kinga!

Sajnálom, hogy nem sikerült találkoznunk, de a tesóddal remélem sikerült mindent tisztázni és most már minden rendben van.
A babóval mi a helyzet, voltál mostanában uh-n? Nem tudnál feltenni egy képet a profilodba, annyira kíváncsi vagyok.

Sajnos most csak ennyi időm van, majd még írok.

Puszi, Móni

Kép
 
 


Szia Rita!

Köszönöm, hogy segítesz! Szerencséje volt annak a lánynak, hogy te ott voltál, és te eltudtad vinni, de nekem sajna nincsenek ilyen ismerőseim, akik el tudnának vinni, de majd még meglátom.

Most már tényleg mennem kell!!!

Puszi,
Móni

Kép
 
 


Szia Rita!

Akkor mi van,ha Anya is bent akar lenni,mikor szülök?Akkor Te nem tudsz bejönni?
A pocak továbbra sem nődögél,ma megyek dokihoz este,asszem,megnézetem uh-val,mert kicsit már aggódom,bár a Bende azért mocorog...
Sok kisrucitok van?

Puszi,Kinga
 
 


Szia Móni!

Én is sajnálom a tali elmaradását.Öcsém megúszta igazgatóival.Sokat a hozzáállásán nem javít.

Uh-n nem voltam,talán most megnéznek,de nem bizti.Pocakom még mindig nincs.

Te voltál már dokinál?

Puszi,megyek gyakra!

Kinga
 
 


Sziasztok,

Kinga, igen valószínű, hogy a Keszthelyi kórházban nem mehet be a kismama mellé második személy. De azért még megkérdezem. A kisrucikból van sok, mert a nagytesókról mindent örököl a kismanó, de azért vettem, ha nem is sok de egy-egy új dolgot ennyit megérdemel, hogy neki is legyen vmi új. Írd meg majd az UH-s méreteket meg a pontos hetet. összehasonlítom a lányokéval, hogy ne aggódj a pocak mérete miatt.
sziasztok, megyek pihenni, mert már kezd vizesedni a lábam.

Rita


Szia Rita!

Lassan nem is fogsz jönni már,mert kibújik a kismanó!A vizesedés biztosan kellemetlen,nem igazán várom.

Leírom a 19 hetest,mert az nyomtatva van,a kézzel írottat nemtom elolvasni.Szóval:
Fekvés:Kpf.
BPD:47mm FOD:55mm THQ:42mm Fl:29mm
Lepény:mellsőfali
Magzatvíz:norm.
Szívműk.:jó
Magzatmozgás:élénk
Gyomor:telődik
Hólyag:telődik
Gerinc:végig követhető
Hasfal:zárt
Végtagok ábr.

Most már annyira rúg a babóca,hogy kívülről is látszik a hasamon.Tökjó,persze,gondolom,Neked nem újdonság.

Vigyázz magatokra!

Puszi,Kinga
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eddig nem válaszoltam, csak betegen feküdtem és semmire sem volt erőm. Igen voltam dokinál. Kiderült, hogy van egy méhszájsebem, ami igazából nem tudom, hogy mi csak azt, hogy majd le kell fagyasztani. És sajnos megint találtak apró cisztákat, kaptam rá gyógyszert remélem hamar elmúlnak.

Rita!

Megszületett már a babaó, vagy még "egyben" vagytok? Drukkolok nagyon neked, bár szerintem így harmadszorra már nagyon könnyen fog menni.

Kinga!

Nagy már a pocid? Remélem a babóval minden rendben van, és azért a sulit is bírod mellette.

Vigyázzatok magatokra, és élvezzétek a tavaszt!

Puszi, Móni

Kép
 
 


Szia Móni!

Azt hittem,végleg eltűntél!
Sajnálom,hogy beteg voltál,idén én megúsztam,szerintem az Elevitnek köszönhetően.
A barátnőmnek most találtak a petefészkén egy lúdtojás méretű cisztát,megpróbálják gyógyszerrel kezelni,de lehet,hogy vágni kell.
Méhszájsebem nekem is van,de nem kellett vele semmit csinálni.Már 17 éves koromban megvolt,és én sem tudom,mitől,semmi szado-mazo dologban nem vagyok járatos.

Rita még egyben volt vasárnap,olvastam egy másik topikban,csak betegek a gyerekei és nincs sok ideje.

Poci nődögél,de bele kellett nyugodnom,hogy nem lesz nagy.Furcsa már így is,főleg,hogy a mellem is nő,mint egy bolondgomba,de sosem lesz akkora,mint a többieké a nyári kisbabás topikban.Súlyomat is jól tartom,meg én nagyon sokat sportoltam előtte és nagyon erősek az izmaim,kötőszöveteim,nem nyúlnak meg,csak amennyire kell.Viszont Kisbence(átneveződtünk Bence Bendegúzra)olyanokat ficánkol,abba se hagyja jóformán és a hasam csak úgy hullámzik.Mindenki annyit nevet a kis alienen.

Remélem,szebb tavasz lesz,és Te is sikeresen begyűjtesz egy pocilakót,annyira örülnék neki!

Vigyázz magadra,ne betegeskedj!

Puszi,Kinga
 
 


Szia Kinga!

Remélem elmúlnak a cisztáim, tudod engem már meg is kellett műteni egyszer emiatt, akkor az egyik petefészkem bánta sajnos, de azért nem kell mindig a legrossabbra gondolni nem igaz!
Anyukám is azt mesélte, hogy 9 hónapos terhesen csak 58 kg volt, és csak annyi látszott rajta, mintha felszedett volna pár kilót, pedig egészséges baba voltam 52 cm és 3650 gramm. Szóval ne búslakodj nem mindenkinél ugyan olyan a terhesség.
A Bence nekem jobban tetszik, mint a Bendegúz, de lehet, hogy csak azért mert személyekhez kötöm a neveket és az egyik unokatesóm Bence, aki nagyon kedves nekem.
Az gondolom meg különösen jó, hogy érzed, hogy mozog is menden rendben van vele kapcsolatban, örülj neki, hogy ilyen ficánka.
A babaprojektet most a gyógyszerszedés idejére abba kellett hagynunk, de remélem minél előbb újra nekiláthatunk és sikerülni is fog. (meg sajna a lakáshitel miatt is össze kell hogy jöjjön hamarosan)
Azt hiszem kicsit sok voltam.

Puszi, Móni

Kép
 
 


Szia Móni!

Dehogy voltál sok!
Szóval,vettetek egy szép lakást?Lassan nekem is kellene ilyesmin gondolkodnom,de egyelőre még a babakocsin sem bírok túllépni.Éjjel arra ébredtem,hogy ezen töröm a fejem.Mármint,hogy melyik jó.
Igazad van,ameddig fejlődik a Bence,addig semmi baj nincs,csak mindig látom a hatalmas hasú anyukákat és megijedek,hogy szegénynek nincs helye.
Szegény barátnőm nagyon kiborult a ciszta miatt,a végén már azzal vígasztaltam,hogy esküszöm,megszülöm a gyerekét,ha ő nem hordhatja ki,erre megnyugodott.Kép
Most pihizek még fél órát a következő órámig,mert ebben a rossz időben nem érzem magam jól és Bencebaba sem igazán.

Puszi,Kinga
 
 


Szia Kinga!

Hát a lakás még odébb van. Már befizettünk 3 részletet, de még van 3 amit a hitelből kellene fzetünk, de a decemberi hitelkérelem beadás óta nem jelentkeztek az OTP-től, szóval nem tudom mit ülnek rajta annyit, de már kezdek ideges lenni miatta. A lakás pedig csak 2005 februárjában lesz kész, még van majdnem egy év addig. De azért nagyon örülök neki, már papíron rendezgetem és gyűjtöm az ötleteket, hogy mit kérjünk nászajándékba.
Nyugtasd meg a barátnődet, hogy biztos minden rendben lesz, és ha mégis műtétre kerülne a sor az sem olyan vészes, csak a vágás helye fáj egy darabig, de így 2 évvel a műtét után már a helye is alig látszik.
Mikor talizunk? Jövő hétevégén megyek haza és utána kedd estig maradok (április 2-6), ha esetleg valamikor van kedved és ráérsz, akkor találkozhatunk.

Vigyázz magadra és pihenj sokat!!

Puszi, Móni

Kép
 
 


Sziasztok,
igen kösz Móni a hírt valóban még egyben vagyunk vasárnapra vagyok kiírva, csak betegek voltak a lányok, mostmár jól vannak és tűkön ülve várom a nagy napot. kinga, tök jók a 19 heti értékeid, nekem a mostani manónál szinte ugyanazok 1-2 mm eltéréssel. Megyek pihenni, mert az utóbbi napokban nem sokat aludtam.

Jó éjt nektek,

Rita


Szia Rita!

Gondoltam rád tegnap, megszületett a babó? Remélem minden rendben van veletek. Ha majd lesz időd rakjál fel képet rólatok.

Puszi, Móni

Kép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: