Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Ha van kedvetek beszélgetni az V.kerületi orvosokról,védönõkröl,stb Írjatok!
Beáta
 


Nem tudom be szoktál e még nézni, én szívesen beszélgetnék veled
Kriszta
Névtelen
 


Én is! Mi a három hónapos kislányommal a Szaszovszky doktornõhöz tartozunk. Eddig nem volt vele gondunk, csak furcsa, hogy nem jön házhoz, ha baj van.

A védõnõnk pedig a Varga Andrea, aki aranyos, kedves, de hát látszik, hogy nincs gyereke, és könyvbõl tanulta meg, amit mi meg saját magunk tapasztalunk. (vagy épp nem)

Veronika
Névtelen
 

 
 

Sziasztok
Én most a kerület egyik végébõl a másikba költözöm ezért változik a védõnéni. Még nem ismerem az újat.
Kisfiam még csak most fog megszületni, kb még két hónap van hátra.
Gyerekorvost nem te választasz?
Kriszta
Névtelen
 


Gyerekorvost is lehet választani, mint a háziorvost.
Névtelen
 


De nem muszáj. Automatikusan tartozol valkihez.

Vero
Vendég
 


Sziasztok!

A Szántó Zsuzsanna A doktornénink és csak jót tudok róla mondani, nagyon aranyos és eddig bármikor hívtam még aznap kijött.Legtöbbször egy órán belül.
Gyerekorvost lehet választani, védönõt nem.

Beáta
Beáta
 


Sziasztok Lányok!
Egy nagyon nagy kérésem lenne! A kétéves lánykámat szeretném bölcsődébe vinni. Találtunk is egy megfelelőt (ahova fel is vennék) az V. kerületben. Csak az a probléma, hogy nem az V. ker-ben, hanem a VI. ker-ben lakunk.
Tehát egy ideiglenes lakcím bejelentésre lenne szükségünk, hogy felvegyék.
Az ideiglenes lakcímbejelentésnek úgymond semmi rizikója nincs, mivel 30 nap múlva automatikusan meg is szűnik!
Ha van tippetek, hogyan lehetne ezt megoldani
légyszí írjatok mail-t, minden megoldás érdekelne!

köszönöm, Phaedra
 


Jól kihalt ez a topik! Van még valaki, aki V. kerületi, és babázik?
Detti
Detti
 


Szia Detti, itt vagyok még én is, asszem kb. ketten lehetünk az egész kerületben Kép, legalábbis a Parlament környékén, itt valahogy más a populáció. (Nem baj, legalább nincs akkora zsivaj! Kép)) Te is errefelé laksz?
Kriszta
 


Sziasztok,
én is itt vagyok, mint V. kerületi, de Ferenciek tere környéke...
CoCo
 
 


Hellóka! Most lett megint jó a gépem. Én a Nyugatinál Kép ...
Felélesztjük a topikot?
Detti
Detti
 


Úgy tűnik, hogy nem Kép
Detti
 


Nnnahát, de türelmetlen itt valaki Kép. Halott topicba egyébként sem néz be az ember naponta...
Akkor élesztek: első probléma: merre sétáltat az ember? és hol lehet jól gyereket animálni a környéken, van tipped? (A lányom 11 hónapos lesz, lassan ilyesmire is kell gondolnom.) Ti mennyi idősek vagytok?
 


Hááát, az én kisfiam 2,5 hónapos Kép pont ma.
Mi a Szigetre járunk ki, amúgy csak piac, ilyesmi az útvonal.
Nektek van valami jó útvonalatok?
Ki a doktornénitek?
Mikor tervezed a bölcsit? Tervezed egyáltalán? És ha igen, hová? Kép
Detti
 


Hehe, útvonal... ált.kettő van: Pozsonyi-Szt.István park-Újpesti rkp. vagy Szabadság tér-Honvéd tér-Parlament
Én valahogy utáltam a hídon (a sziget felé) tolni a kocsit, főleg amikor még olyan kicsi volt, mint a fiad. Mondjuk akkor mindenhol utáltam, valahogy túl koszosnak láttam a várost... de ez szerencsére elmúlt. Mármint nem a kosz Kép, hanem a parám. Ha jobb idő lesz, szerintem én is szigetezni fogok. Ilyen szutyok időben még nem bírtam magam rávenni arra a távra, csak az apjával együtt.
Nekünk Szántó Zsuzsa a dokink, nem hozzá tartozunk ugyan, de ismerős ajánlotta... a tiétek?
Bölcsit meg egyelőre nem tervezek, az a helyzet, hogy nem teperek nagyon vissza dolgozni KépKép. Talán majd úgy másfél éves kora után ilyen pár órásra, a közösség miatt befizetném, van esetleg jó tipped bölcsire? Bár szerintem neked még korai, vagy te visszamész mostanában dolgozni?
 


Útvonal stimmel: a Szabadság tér - Parlament. A Szt. István parkosat még nem próbáltam, mert a szomszédban valahogy keskenyebbek az utcák, és a kocsik a járdán parkolnak, meg minden csupa kutymuty potyadék Kép Kép
A levegő tényleg oltári rossz. A hétvégén sétáltunk a XIV-ben. Ott legalább az illúzió megvolt, mert a rügyező fák jól átvertek. De ott sem jobb a levegő..
A mi doktornénink is a Szántó Zsuzsa. Nagyon csípjük mindketten. Igazi doktornénis jelenség. Kép Kép Kép
Bölcsit a héten láttam a Balaton utcában. Sztem mi oda tartozunk majd. Ovi is van. Amúgy nem teperek vissza melóba, de csak 2 évig tudok itthon maradni. Sajna. Kép
Detti
 


Sziasztok Szomszédok!
Igaz, én a VII. ker-ben lakom, de laktam az V-ben is egy jó ideig. Csak azért írok, hogy ha van kedvetek nézzetek be hozzánk az Opera Környéki topikba, eddig ketten voltunk, de most már 3-an!!!
Szigetre is járunk csoportosan, eddig egyszer sikerült találkoznunk, ehétre is meg van beszélve szerdára, (szerintem a szerda 12 óra egy heti program lesz!) de ha ilyen idő lesz, mint ma volt, akkor sztornó. Nem baj, lesz még tavasz!

Detti, mi meg ismertjük egymást ugyebár!!!!
Sziasztok!
Andi és a majdnem 3 hónapos Peti
 
 


Ha mégis kedvet kapsz a Szt.I.parkhoz, próbálkozhatsz a Pozsonyin vagy az Újpesti rakparton is, azok szélesek és napközben elég nyugis környék. A parkban van 4 db ilyen legkisebbeknek való hinta, ilyen szuszpenzor-szerű, a környéken ott láttam a legprofibbat. Nektek persze ez még odébb van Kép, én már vizsgálom a helyzetet...
Bölcsit én a Széchenyi rkp-on láttam, (talán a kerületit?) amikor pár hete arra kavartam, le akartam jutni arra a dunaparti sétányra, ami a Parlament és a Lánchíd között van közv.a Dunaparton (hát mondanom sem kell, hogy tolókocsisoknak és babakocsiknak az halott ügy Kép (csak ha a gyerkőc a saját lábán, könnyű babakocsi meg az ember hóna alatt... akkor meg már minek?!?) Tényleg, tömegközlekedni szoktatok?
Szia Andi, vettem az adást Kép.
 


Sziasztok!
él még ez a topic?
most Fővám térnél lakunk, de nov.ben a Deák térre költözünk. Van valaki arrafelé?

Kép
 


Sziasztok!

Nahát, már a nyárnak is lassan vége, és ez a topik még mindig ugyanott tart, mint tavasszal. Kép

Nem baj.

Csak azért jöttem ide is, hogy elújságoljam a nagy hírt, hogy TÜNTETNI FOGUNK, mi kismamák, ill. anyukák, magunkért, Budapest otthonosabbá tévéséért, és GYERTEK TI IS!!!!!!

Szeptember 20-án du. fél 4-kor a BLAHA LUJZA téri aluljáróban, sok érdekes program lesz, természetesen gyerekeknek is!!!!!!!!

Bővebben:
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=284&post=342070#POST342070

Üdv.
Andi
 
 


és valaki más az 5. kerületből?Kép

Kép
 


Sziasztok!
Bár nem az V.ker-be, de azért a Deák térhez elég közel, a Király utcába költözünk hamarosan.
2,5 éves kisfiamnak keresek játszótársat és magamnak jófej barátnőket.
Szoktatok időnként találkozni?
Irjatok!
Suzy
 
 


Szia Suzy!
elegge kihalt a topic..sajnos
anno orultem volna egy kis tarsasagnak, de azota mar elkoltoztunk...

Kép
 


Sziasztok!

Gondoltam, benézek én is ide, V. kerületi kismama vagyok.
9. hetes múltam és a Nyírőben fogok szülni Kép
Él még a topic? :-)

Zsuzsa
KépKép
 
 


Kzsuzsa!

Szia és is V. kerületi vagyok és a Bajcsyn lakom az én kisfiam már lassan 9 hónapos. A topik ugy látom nem nagyon él. De ha gondolod mi dumcsizhatunk itt.

Szia Ildi

Kép
 
 


Sziasztok!

Kzsuzsa,Vildi!

A Városligetben szoktam találkozniV-VI-VII-ker.-esekkel, ha van kedvetek, ott öszejöhetnénk ismerkedni. ( Bemutatkozásom 4 hozzászólással fentebb, képek a fotóalbumban "Suzy1 családja" alatt.)

Sziasztok
Suzy
 
 


Suzy1!

Kedv az van, időjárásfüggő a kérdés bár a 9 hónapos fiam még nem igazán játszótárs egy 2,5 évesnek.

Ildi

Kép
 
 


Eltelt egy év, és Te még mindig 20 kg-ot cipelsz 30 lépcsőfokon?
Lejárt a törvényben előírt határidő és Téged néhány lépcsőfok még mindig elválaszt a világtól?
Szeretnél egy olyan országban élni, ahol a választott vezetők betartják az általuk hozott törvényeket?
Ki szeretnéd fejezni szolidaritásodat a hátrányos helyzetűekkel és elesettekkel?
Ha igen, akkor várunk 2005. szeptember 20-án 16:00 órakor a Kossuth térre a Parlament elé, ahol ismét felemeljük szavunkat a
MAGYARORSZÁGI KÖZLEKEDÉS ÉS KÖZÉPÜLETEK AKADÁLYMENTESSÉGÉÉRT!
A demonstrációt a TAVASZ (Tegyünk A Világért! - Anyák Szövetsége) Egyesület szervezi, csatlakozott hozzá a Fehér Kereszt Gyermekvédő Alapítvány, a Habeas Corpus Munkacsoport, a Levegő Munkacsoport, a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége, a NaNE Egyesület, a Terézvárosi Zöld Kör, a Városi Biciklizés Barátai, a Védegylet és a Zöld Fiatalok. Az eseményt támogatja a Humanista Mozgalom.
Médiatámogatónk a Civil Rádió és a www.tusarok.org
 
 


Sziasztok!

Kzsuzsa, Vildi!

Kerületi lakosként gondoltam én is benézek ide, de nincs nagy pörgés ahogy látom. Az én kislányom most múlt 4 hónapos.
Ha jártok még erre - bár eléggé halódó a topik - és van kedvetek beszélgetni, én itt leszek.

Edit
 


Sziasztok!

Látom nem vagyunk sokan, azaz alig vagyunk mi belvárosi anyukák...

Vagy mégse?

Kisfiam jövő héten lesz nyolc hónapos! :D
 
 


Kedves anyukák és csemeték!
Fiatal iparművészként gyerekszobák meseszép kifestését vállalom!
Ha bizalmat kapok, kedves figuráimmal megtöltve, meséssé varázsolom gyermeke szobáját, segítek megvalósítani álmait elképzeléseit.
Kifejezetten egyedi elképzelések megvalósítását tervezem, saját figuráimmal karaktereimmel dolgozom, Walt Disney-t ha lehet szeretném elkerülni...


A szoba adottságait az ön elképzeléseit, álmait figyelembe véve arra törekszem, gyermeke a legnagyobb örömét lelhesse leendő szobájában.



Rólam és a munkáimról itt lehet egy kicsit többet megtudni:


http://www.babaszoba.hu/forums/topic?tid=199434

Kép

Kép
Kép
Kép
 
 


Hahóó!

Nincs valakinek kedve eljönni velem az okosbabára? (www.okosbaba.hu)
Szombaton (júni 2.) 9-13 -ig lenne a Villányi út 11-13-ban. Erre az időre le kéne passzolni (apának) a csemetéket.
 
 


Szabadidőben, jövedelemkiegészitésként otthon végezhető munkára keresek aktiv, kedves jelentkezőket. Nóra
Érdeklődni lehet:
p.eleonora@vipmail.hu
20/3348-932
 
 


Sziasztok V. kerületi anyuka-társak! :)

Vagytok még itt?

Nekem 2 kislányom van, 3 évesek.

Jelenleg ovit keresünk nekik a kerületben. Az önkormányzatnál azt mondták, hogy a József Attila utcai Tesz-Vesz oviba tartozunk, de nézegettem még a Kossuth téri ovit is.

Tudtok tanáccsal, infóval szolgálni?

Előre is köszönöm!
Remélem, még benéztek ide néha! :wink:

Adri
adric
Budapest
 
 


Senki?

Kár, jó lett vona beszélgetni... :cry:
adric
Budapest
 
 


Hahó!

Vagytok még?

Üdv,

Erika
Kisfiam nyáron lesz 3 éves :D
 
 


Szia Erika!

Még vagyok! :)


Merre felé laktok?
Mi a Bajcsy-n, nem messze az Arany J. utcai metrómegállótól.

Ikerlányaim vannak, akik decemberben múltak 3 évesek. :)


Adrienn
adric
Budapest
 
 


Sziasztok, vagytok meg erre??????????????????
HAHOOOOOOOOO :D

mi most koltoztunk a Szabadsag ter melle, ket 7 honapos ikerfiucskaval, szivesen ismerkednek, jatszohazat, foglalkozasokat, babajogat stb-t keresgelek.... teljesen uj vagyok, kulfoldrol koltoztunk haza, nem ismerem a dorgest :roll:

Adri gratula a 3 eves nagylanyokhoz :)


seta utvonal nekunk a szabadsag ter-korzo-vorosmarty es vissza, vagy csak a bazilikahoz.... szigetre meg csak egyszer mentunk, es igaz igaz, a hidon nagy a buz meg a kosz.... :( de megeri hamar kiert az ember, es a Holdudvar etterem kavezo nagyon bababarat :)

Varosligetbe meg nem mentem, az Andrassy vege is budos-koszos :( ti hogy juttok ki a leggyorsabban? mert mar ideje lenne allatkertezni is :)

 


Szia! :D

Jól hangzik ez a sétakörút! :wink:

A pici babás programokat nem igazán ismerem itt a környéken, mert májusban lesz 1 éve, hogy örökbefogadtuk a lányokat, akkor ők 2,5 évesek voltak, tehát ez az első időszak kimaradt a közös életünkből.

Sajnos egy kismama ismerősöm sincs itt a környéken, mert eleve nagyon kevés a gyerek, ráadásul mivel én nem voltam pocakos és nem tologattam babakocsit, annyira nem is tudtam beszállni kialakuló csapatokba. A játszótéren is inkább a lányaimmal játszom, együtt építünk homokból mindenfélét, így nem tudok beszélgetni a többi anyukával. :oops:

Ahová néha elmegyünk, az a Baba-Mama klub, amit a gyermekorvosi rendelőben szerveznek csütörtökönként. Általában meghívnak 1-1 szakértőt és lehet vele beszélgetni, meg persze egymással. Mi egyébként Kary doktornőhöz tartozunk, a védőnőnk pedig Varga Andrea, tünemény! :)
Ezen kívül van még az Arany János utcában a Mazsola Játszóház. Még nem próbáltuk ki, de jó véleményeket hallottam róla.


Ha van kedved, akkor elmehetünk egy közös sétára, persze én mostanában még egy kicsit félve megyek sétálni a lányokkal, mert 1 hónapja kezdtük meg a szobatisztaság-projektet és annyira még nem megy jól. Bár tegnap már pelus nélkül mentünk sétálni 1-1,5 órát és nem volt probléma! :)

Hol éltetek eddig?
adric
Budapest
 
 


Hogy azért az utolsó kérdésedre is válaszoljak:
mi nem nagyon szoktunk messzebbre elmenni a lányokkal. Csak itt a környéken, mert a lányok sajnos a múltjukból fakadóan eléggé le voltak maradva minden tekintetben (2,5 évesen nem beszéltek, alig tudtak járni, lépcsőzni sem tudtak), ezért az elején kész rémálom volt eljutni velük mindenhová. Főleg, hogy én is totál kezdő voltam és a lányoknak annyira nem volt még kialakulva a mozgásuk, hogy nem tudtak még egy alacsonypadlós buszra sem felszállni. Mindenhol fel kellett vennem őket, ami több, mint összesen 20 kilósan nem olyan jó móka, ráadásul mivel mindkét kezem tele van ilyenkor, én már kapaszkodni sem tudok.

Szóval egyedül a lányokkal még nem mertem megkockáztatni a Margitszigetet a 4-6-os villamos vékony peronjával együtt.

A Városligetbe viszonylag egyszerűbb, mert hétköznap délelőtt nincs akkora forgalom a bkv-n és csak felszállok a lányokkal az Arany János utcánál a trolira és leszállunk a Ligetnél. Bár babakocsival nem tudom, hogyan lehet felszállni a régi trolikra, főleg egy ikerkocsival...


Neked is gratula a kislegényekhez! :D
adric
Budapest
 
 


adric szia :)

aha, jo lenne osszefutni, irj privit ha gondolod, hogy mikor jo neked..... nekem vmiert nem megy, nem engedi ... :(

es koszi az infokat, a baba-mama klub jol hangzik maj dkideirtek rola infot!!!!


szobatisztasaghoz szoritok!!!

 


Szia!

Írtam privit, remélem, átmegy! :)

Ha gondolod és nincs nektek messze, akkor benézhetünk a gyerekorvosi rendelőbe, mert mindig kirakják a faliújságra, hogy mi lesz a következő Baba-Mama klub témája, kit hívnak meg!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára adric 2011.05.02 12:06-kor.
adric
Budapest
 
 


Kedves Mindenki!

A Babanet nevében szeretettel várunk Titeket a 2009. július 25-i Találkozón, a Millenáris parkban.

Kérdésekkel bombázzatok nyugodtan, kajaügyileg is egyezkedhetünk ebben a topikban.

Gyertek, gyertek!

Dia
dia
Budapest
 
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: