Új privát üzeneted érkezett!

Én, már haladónak érzem magam, de ez semjött beKép!
KépTessék Nektek Kállay Nagy Kriszta(imádom)

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!
Az éjszakai baglyaink mindig gondoskodnak reggelre egy kis friss olvasnivalóval.
Jázi egyre taknyosabbKép
Nem hogy javulnánk, egyre rosszabb a helyzet.
Így az uszi részünkről megint elhalasztva.
Meg amúgy sem biztos, hogy bevállalnám ezen a hétvégén, mert még most is - 13 fok van.
De megyek is, mert extra nyűgös szegénykém!
Zita
 
 


Sziasztok!

Jó kis termés volt tegnap Kép Biztos a hideg miatt... A vitamin hozzászólásokat köszönöm mindenkinek, a 12.hétig biztosan szedni fogom. Tegnap meg lett a véreredményem, ahogy én látom minden oké, a neutro- és a lymphocita esik kívül minimális értékkel a tartományon,de pont összetalálkoztam a fogorvosommal, aki azt mondta, hogy biztos van egy kis gyulladás a szervezetemben és az okozza. Ma meg belgyógyászaton voltam reggel, kb.4 percig tartott ekg-val együtt a vizsgálat,és írtak róla egy oldalt Kép (a memóriám és aza gyműködésem ép, csak tudnám ezt miből gondolta, mert kb.két szót szóltam,az is a köszönés volt...)
Szülésznő: Bíróné Anna a barátnőm szomszédja, tegnap voltunk nála és nagyon szimpatikusnak tűnt, pedig állítólag igen kemény, "szigorú", de ezt elmondta magáról. Sok mindent mondott, bár még enyhén szólva korai.
Doki: 100%-hoz közelít, hogy Fricz Sándorhoz megyek. Tanácsadáson nagyon rendes volt, fiatal, szakmailag állítólag nagyon jó, szakrendelésen is hozzá került egy barátnőm, és ott is korrekt, figyelmes volt, pedig ott azért eléggé nagyüzemben mennek a dolgok.
A hétfőt alig várom már, remélem minden oké lesz az uh-on Kép

Zita Kép
Nem dolgozom, éppen egy 7 hónapos térdsérülés miatti táppénzről mentem volna vissza január végén dolgozni, amikor kiderült a baba, így itthon maradtam, mert a munkám több, mint stresszes Kép
Viki Kép
A pzstartóba a rendes papírzsepi való, van 25-30 db-os méretű meg 100 db-os. Emailen küldök "árajánlatot" kb.holnap Kép
Borsi Kép
Röhögtem!!
Baba-külön szoba: nálunk több mint való úgy lesz (bár lehet, hogy túl hamar kigondoltuk ezt?!), hogy a mostani nappali egyik "negyedében" lesz a birodalma, és kezdetben ott fogok vele aludni. A hálónk elég kicsi, ill. a párom minden reggel 5-kor kel, mert 6-ra jár dolgozni, így hátha kipihenhetné magát... Bár ez még a jövő titka, lehet, hogy olyan jó babuci lesz, hogy átalussza az éjszakákat? Kép Kép Mondjuk ha magamból indulok ki, aki csak a kert leggöröngyösebb részén tologatva volt hajlandó elaludni, nem éppen leányálom vár ránk Kép

Vera
Beteg gyerekek, anyukák jobbulást!
Vizsgázóknak szorítok!
 
 

 
 

Hahó!

Csak egy rövid hozzászólás, mert úgy érzem Sorsi, valamit félreértettél.
Azt mondtam, hogy a vitamin szedése sem biztosíték a koraszülés elkerülése ellen. Nem gondolom, hogy a vitaminhiány koraszülést eredményezne. Valamint saját tapasztalatból mondtam, hogy a hízás sem a vitamintól van, mivel én nem szedtem, mégis híztam rendesen.

Sajnálom, ha a szavaimból negatív hozzáállás érződött ki, de én csak a tapasztalataimat mondtam el. Épp ezért írtam, hogy nem kell mindent megfogadni, amit mondunk.
Örülök, hogy Borsi, Te jól értelmezted, amit írtam, mert nem akartam én félelmet kelteni.
Csak én is inkább úgy vagyok, mint Borsi, hogy ha lehet, inkább természetes forrásból szerezzük be a szükséges vitaminokat, meg mindent.

Na de most már befejezem, és ígérem ezentúl pozitívabb hozzáállást veszek fel.Kép

Viki
 
 


Hali,
Lányok, mi van veletek? Mindenkinek áldott jó gyerek(i) vannak, hogy ennyit írtok!!!
De elolvastam minden, és ha nem ébred fel az én áldott jó gyerekem, akkor meg is írom a véleményem minden témához: (no figyeljetek)

Sorsi,
én Kubut adok Virágnak reggelenként kb. 1 dl én attól kakil, vagy amikor még 5 hónapos volt csak és már próbálkoztunk a gyümilével akkor felhígítottam egy kicsit vízzel és az azonnal hatott.
Zita, a fogorvos még nem tudom mibe kerül a tömés ingyenes, a cserét még nem tudom, Február 10-én megyek először.

Vitamin: mivel én júliusban lettem terhes, igaz dokihoz csak aug. végén jutottam el azt mondta, hogy itt a nyár egyek sok zöldséget és gyümit. Így én egy darab vitamint nem nyeltem le bogyó formájában. Vasat azt szedtem, mert görcsölt a vádlim. A hízás szerintem alkati kérdés, én rengeteget gyalogoltam min. 3-5 km naponta és ezt a munkahelyemen, szakmai ártalomból. Nagyon imádtam, mert mozogtam, nem híztam, de a gyerek is örökölte az állandó izgőmozgóságomat.

Külön szoba: én az első percől fogva Virág szobályában aludtam 6 hónapos koráig. Akkor kitalálta, hogy éjszakánként 10-12x is felébredt, így másnap visszacuccoltam a "régi" helyemre és azóta max. 1x kel fel szopizni 5-10 perc és alszik is tovább. Szerintem az a jó, ha megtanul egyedül elaludni és aludni is.

Szülésznő, a táblázatunkból mindenki láthatja, hogy ki kinél szült és tényleg itt Egerben mindegyik szupi, de a szülészet...

Mi ebben a hidegben is voltunk úszni tegnap, szuper volt, legalább melegebbnek éreztük a vizet, de sokat mozogtunk. Képzeljétek Virág már nem csak a lábaival kalimpál automatikusan, hanem a kezeivel is!!!! Nagyon zabálni való a vízben. Pedig tegnap ki is akasztott, mivel ebéd után nem volt hajlandó elaludni és úgy indultunk el az usziba. Persze a kocsiban azonnal elszundizott, annyira, hogy még a DM-be is beszaladtam, ő aludt a kocsiban, nem akartam felébreszteni és már jó meleg volt a kocsiban, így hagytam. Akkor ébredt fel, amikor kivettem a kocsiból, de akkor már nagyon virgonc volt, látta, hogy hová megyünk.

Zsanya, kitartás továbbra is! Nem is tudom lányok, ebből a sok kérdésből amiket mi itt megtárgyalunk lehetne vmi vállalkozást is nyitni,mert ahogy Zsanya írta, egyes kérdésekben senki sem tud segíteni. Embernek meg aztán egyáltalán nem néznek bennünket.

Javulást a betegeknek, anyukáknak jó tanulást.
puszi
Maris

Maris


Sziasztok!

Viki, Borsi!
Lehet, én vagyok a hülye, de szerintem ti is félreértettétek Sorsit! Kép Õ ugyanis azt írta, ha jól értelmezem, hogy a vitamint nem a koraszülés megelőzésére szedjük, mert a 2 nem nagyon van összefüggésben. Persze ez az én olvasatom. Kép
Ez a hátránya az írásbeli kommunikációnak, az ember nem lája a másik reagálását, és maga sem tud rögtön visszakérdezni. Mi is így jártunk a múltkor Bettivel, mert félreértett és vádlónak érezte a náthával kapcsolatos eszmefuttatásomat. Pedig semmi ilyen célom nem volt, mert tökmindegy, honnan ered a betegség, a lényeg a gyors gyógyulás.

Borsi, azt hittem, a bébiőr személy. Kép Ez jó! Kép

Zita, sajnálom, hogy Jázi még mindig küzd a bacikkal. Voltatok dokinéninél? De láza ugye nincsen? Az uszit mi is meggondoljuk, mert tényleg hideg lesz nagyon. Sasiorsi, te viszed Ádit? Persze ő már nagyon edzett kis kölyök! Kép

Vera, a limphocitaszám nekem sem stimmelt soha, tényleg gyulladás, és bármi apróság meglátszik. A dokim azt mondta, nem kell foglalkozni vele. Kép


Kata, utsó vizsga? Többiek?

Puszi mindenkinek, Judit
Vendég
 


Sziaztok!

Ebből bunyó lesz hihi Kép!

Különben nem is ijedtem meg igazán a vitaminoktól, az biztos, hogy ártani nem árt! Bár a vérképem egyre rosszabb képet mutat (fehérje fel, vas le) de azt mondják ez természetes.

Ma végre már kibújtam a vackomból, jól felöltöztem, isteni volt a verőfényes napsütésben sétálni! Elmentem a Mecsek úti "baba-mama tornász klubba" érdeklődni a kismama jóga felől. Nagyon kedves hölgyike volt, azt mondta, javasolja a jógát, de azért a felelősséget nem vállalja. Úgy hogy hétfőn megkérdezem a dokibácsit mit javasol, így veszélyeztetetten a mozgásra.

Sikerült időpontot kapnom a 4D UH-ra is február 15-re Gyöngyösre, jól be vannak táblázva. Akkor talán megoldódik a nagy rejtély (hogy fiú vagy lány?)

Akkor az a lényeg, hogy túl nagy bakot nem lövök egyik szülésznővel sem.
Megkaptam a tájékoztatót a babaúszásra is. Nem korai ez egy kicsit Kép!

Most már jön az enyhülés babócák, tessék meggyógyulni, alig várom az újabb sétát (mármint nekem az elsőt).

Pussz
Csilla

Ui: Hogy csináljátok azt a nagy vigyori szmájli pofát?

Csilla

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Délután szerencsére Jázi már nem volt nyűgös, de nem akar múlni ez a fránya takony.
Láza szerencsére nincs, de gondolkozok rajta, holnap nem-e kellene mégis megmutatani dokinak.
Bár ezzel sokmindent nem tud csinálni.
A homeo-szakértőnknek (vedd nyugodtan magadra Borsi! Kép )van esetleg valami ötlete?
Jázi ma felfedezte, hogy gurulva bárhova el tud jutni, így most mindent pakol, szerel, nincs egy perc szabadideje sem. Kép
Vizsgázók! Végre vége?
Várjuk a regényeiteket!
Üdv mindenkinek!
Zita
 
 


Hello lányok,

Csúfondáros leszereplés a vége, rinyáltam, mint egy fürdős k...va, de megvan a félévem. Timi, te túlélted a mai napot a 75 db egy napra bepréselt vizsgáddal?Kép

Vera,
most volt időm megnézni az ügysségi munkáidat, gyönyörűek! Jó sokat fogtok bindzsizni a gyerekeddel, ilyen kézügyességgel. Én oly béna vagyok, próbálok gyurmázni Lizával, de 5 dolgot tudok készíteni csak: hóember (himbi), Kígyó, Perec, labda, gomba. Meg egyszer egy iszonyú látványsérült kutyát, de senki nem ismerte fel...

Az orvosválasztásban bizto vagy???

Csilla,
és a többiek, akik Gyöngyösön voltak 4D-n! Melyik orvos csinálja?

Most elkullogok, vakoskododm csak,, Beni mögöttem aluszkál...

Kata
Vendég
 


Hahó!

Csilla: vigyori smile: :és O Kép

Nincs itt semmi bunyó! Nem bántásnak szántam a szavaimat, bocs Viki ha megsértettelek vele! Tehát Judit értett jól, azaz én nem látok összefüggést a vitamin és a koraszülés között! Na de mindegy!
A természetes vitaminforrásokban pedig teljesen igazatok van, nade!! sajnos a Tesco-s paradicsomból, spenótból stb nem hiszem, hogy tudjuk fedezni a vitaminszükségletünket!!! Mondom sajnos! Bár ha valakinek van kiskertje vagy szorgos nagymamija, akkor az nagyszerű. Múltkor is répát akartam venni Ádinak a piacon egy termelőtől, ha láttatok még természetellenes kinézetű répát.....legalább félméteresek rudak voltak, nem az a cuki répa forma, íze sem sok, hát nem is adtam belőle Ádinak! Szeritetek az mennyi vitamint és ásványianyagot tartalmazott? Semmit!!! Legfeljebb műtrágyát, de azt jó sokat. Ezért kérdeztem múltkor, hogy hol lehet bio zöldséget kapni, de azt szerintem Egerben sehol, mert a bio boltokban nincs friss áru. Kép
Tudom, hogy a sok szintetikus cucc sem az igazi, de jobb, mint a semmi! Viszont tényleg ajánlom az Amway-es bio multi vitamint! Ilyenek vannak benne, mint szárított petrezselyem, élesztő (a szaga is olyan) miegymás....

Kérdésem is van, a laborból ki tudják mutatni, hogy pl mennyi E vitamin van a szervezetedben? Vagy csak az ásványi anyagokat? Ezt nem tudom.

Vera,
én is Bírónénál szültem! Nagyon jó volt, profi! Utána is sokat segített, pedig csak szinte véletlenül kerültem hozzá. Szegénynek kinyomtam a veséjét, de nem bánta, azt monda, csak azt nem szereti, ha rugdossák! Kép

Babamegőrző:
volt egy babaőrző váltás tavaly a klubban.

A mi védőnőnk is volt babaszoba nézőben, mikor terhes voltam. Akkor még elégedett volt velünk. Mióta viszont január elején feljött a szokásos ellenőrzésére valami megváltozhatott benne......tudjátok volt az autóbalesetünk....én pedig teljesen elfelejtettem, hogy azon a héten jön, persze mindig reggel 9-kor! Nagy kupi a lakásban, az ágy szanaszét, Sasi épp rántottát készített reggelire...szalonnás tojás szag terjengett a lakásban, én a vetetlen hálóban szoptattam épp Ádit egy szál gatyában (legalább az volt rajtam) és cicitartóban. Míg felért a 3-ra, Sasi villámgyorsan egy takarót húzott az ágyra.....a balesetből kifolyólag pedig egy tenyérnyi lilás kékes folt éktelenkedett az oldalamon....na védőnéni szétnézett....megcsodálta a sebesülésem, beszélgettünk 5 percig, aztán gyorsan elhúzott.... biztosan komolyan elgondolkozott azon, hogy kiküldi a gyámhivatalt....az asszonyt verik, a gyerek kupiban, koszban szalonnabűzben él....borzasztó! Kép Azót cseszegtet! Kép

Együtt alvás: az első hetekben kifejezetten sz*r, zavaró a nyögdécselése, mi aludtunk egy pár éjszakát a kanapén. Kép aztán jó, megnyugtató! Mi még együtt maradunk egy darabig, a nappalinkban egy tűt nem lehet már leejteni, Ádit nem raknánk oda, egy nagy ágy meg esélytelen. Majd Noszvajon...juhéjjjj!

Zita,
hogyhogy ilyen sokat beteg Jázi? Pedig anyatejes babóca! Sajnállak benneteket! Jobbulást!!!!!

Mi megyünk az usziba! A bátrakat nem tántorítja el egy kis zimankó! Ma is voltunk sétálni, isteni volt! Én mondjuk imádom a hideg időt, északi típus vagyok, vagy inkább hegyi! A legjobban 2000m felett és 20 fok alatt érzem jól magam!

Csilla,
nem korai! Én már 15 éve elhatároztam, hogy Ádi usziba fog járni. Az tökmindegy, hogy nem csípi a vizet annyira szegénykém! Kép

Fricz Sándorról még most hallok először!


Maris,
velemi azt csinálja mostanában Ádi, hogy ha meglát rázendít.... ennyire utál?!?!?!
Teljesen ki vagyok már idegileg! El vagyok fáradva, 2 hete folyamatosan egyedül tolom és úgy érzem, hogy ún a gyerekem! Mikor kettesben vagyunk itthon nyávog, semmi nem jó neki, nem tetszenek már a játékai, hamar ráún, bezzeg mikor jön valaki, vagy megyünk valahova, a bőréből majd kibújik. Ma már betelt a pohár, 1 óra alvás és kajálás után (mikor ugye jókedvűnek kéne lenni!!!) nyivák-nyivák, bruhaha....kész voltam, ott hagytam a kanapén és kimentem vacsit készíteni és vacsorázni. Persze pont akkor hívott Sasi is, szegénynek aztán kipakoltam rendesen....de már végre alszik! Nekem mikor lesz legalább egy hét kimenőm????????????

Pusza Nektek: Sorsi
 


Na ez is regény lett, bocs!
Miért nem forog az én gyerekem? és már megint nem beszél! Mi a baja? bruhaha. Más babák olyan ügyesek, mi meg itt bénázunk.....Kép
Sorsi
 


SZiasztok!
Azt hittem, hogy mar fennt vannak a vizsgaeredmenyek a neten...KépHogy sikerult lanyok?
Mi is megvettuk a parommal a felsooktatasi tajekoztatot.Lacusnak jelentkeznie kell masoddiplomas kepzesre en pedig nezegetem...nagy kedvvel...de lenne ra idom?Nekunk senkink sincs a varosban, semmi segitsegunk.Aposom beteg es budapesti, anyosom nincs, az en szuleim dolgoznok Budapesten.Egyszer mar abbahagytam a fosulit epp ezert, pedig nagyon szivesen tanulnekKép.
Nem konnyuek itthon a napok ilyen rosszidoben.Teljesen hozzaszoktunk hogy minden nap akar ketszer is tobb orat a szababdban toltunk.

Zsuzsa!Megindokolta az orvos valamivel egyaltalan, hogy miert kene elvalasztani Marcit?Szerinte ez egeszsegtelen?Te szegeny...ha velem tortent volna ez....en mindenen hetekig lelkizem.Gondolom neked se volt jo erzes, mikor hazafele mentetek hogy ennyi baromsagot a fejedhez vagtakKép

Vera!B. Anna volt a szulesznom.Nekem senki se ajanlotta, ot valasztottam veletlenul.Nem talaltam olyan szigorunakKépNagyon lelkiismeretesen dolgozik, engem mindenben vegighallgatott es megnyugtatott szules utan is, csak jot tudok rola mondaniKép

Judit!Ha igy folytatja Boti, felul egyedul fel evesen mint Levedi, jo koran elkezdte...nem ad okot az aggodalomra nekedKépA hozzataplalasrol:en pont a fel eves szulinap utan kezdtem el kostoltatni Lehelket, biztos evett volna hamarab b is, de 4-5 orara jollakik a szopitol es nekunk egyszerubb volt igyKép

Zita!Lehelnel tegnap kezdodott a taknyossag.Te mennyit szivsz ki Jazi orrabol, mert Lehelnek tele van es nem tud szopizni ha nem szivom leKépMi varunk meg es ha nem mulik, megmutatjuk dokineninek)

Viki!Semmi baj a hozzaalasoddal, szerintem nagyon is jo kisugarzasod vanKép

Betti!Regen irtal mar!Jol vannak a fiuk?

Udvozlom Csillat is, Borsit,Sorsit,Marist,Katat,Timit!Jo hetveget nektek!)
Vendég
 


Sorsinak egy gyors valasz!
Szerintem nem un es vegkepp nem utal Adi!Lehet hogy csak erzi hogy faradt vagy es kimerultel (teljesen ertheto hogy miert)ahogy te is irod!Ha hazajon a parod, huzz el otthonrol egy delelottre egyedul es kapcsolj ki!!Meglatod hogy fogtok orulni utana Adival egymasnak!
Mielott hozzank jon a vedono vagy barki, elotte egy nappal elkezdek osszepakolni...neha sikerul.Legutbb mondtam is a vedonineninknek, hogy annyi a szennyes, be se nezzen a furdoszobaba, es o olyan oszinten megnyugtatott, hogy nem zavarja es megertiKép.
Kata!Tul vagy rajta, nagyon jo!!!
No ennyi!En is sokat irtam!
Puszi
Vendég
 


Vera!
Megnéztem én is a munkáidat, tényleg nagyon szépek. A cserepeidet írigylem.
Én is nagyon szeretek festeni, tettem fel pár képet egy albumba arról, hogy én miket csináltam.(Cím a profilban) A kedvenceimet még nem tudom megmutatni, mert azok most bent vannak Jázi szobájában. De majd azt is felteszem.
Most Jázinak az abkakát szeretném megcsinálni, egy hatalmas meseországot festek neki. Csak nekikezdeni nehéz, utána már úgy élvezem.
Zita
 
 


Sziasztok!

Csilla, Vera!
Én megvettem egy doboz Elevitet, amit be is szedtem, igaz hébe-hóba, mikor eszembe jutott, kb félidőre fogyott el. Bulcsú 3050-nel, Bálint 3350-tel született.

Zita!
Bálint is gurulva közlekedik, még mindig nem mászik, kúszik inkább. Mostmár Jázi sincs biztonságban, le ne guruljon mint Bálint!
Nagyon sajnálom már Jázit, hogy ilyen nehezen keveredik ki, és Veled is nagyon együttérzek ezügyben, sajnos Bulcsúval rengetegszer végigcsináltam-tuk,. Annál szarabb érzés, mikor este úgy fexel le hátha holnap már nem kell porszívózni, és reggel mégis elő kell venni, a gyomrom görcsbe rándul tőle.
Bulcsúnak egyszer végső elkeseredésemben kamillateát cseppentettem az orrába, és használt. a kamilla ugye szárít és gyulladásgátkó is. Lehet, hogy kiröhögtök, de ez így volt.
Ma a Kira anyukájával azonosítottuk egymást a CIB-ben, mesélte, hogy mennyire imádtak e gyerekekKép!

SOrsi!
Tetszett a védőnős sztori, meg a helyzetkép a nagyszobátokról. Én azt hittem, csak a miénk ilyen, ráadásul nálunk két korosztály keveredik, téboly.

Micsoda, babaszobát néz a védőnő? Nálam szülés után is egyszer jött, azóta le is váltottaák, de ez már másik téma, asszem ecseteltem korábban.

Zöldségfélét nyáron magunknak termesztgetünk, télen meg nénikéktől veszek a piacon, akik valszeg nem vegyszerezik.
Ebből a szempontból télen van némi előnye az üveges bébiételeknek is.

Ezek a kis Bébibabák tényleg mindig a változást és az újat szeretik-keresik. Mikor Peti hazaér mindig elmesélem a napunkat, ált azzal fejezembe, hogy mostmár semmi nem jó. Ekkor átadom neki , és fél óra múlva kérdőn néz rám, ennek a gyereknek semmi baja, miről beszéltem? Ilyenkor már az is eszembe jut, hogy valamit én nem csinálok jól.

Vizsgázóknak gratulálok! Kata Neked külön is a lezárt félévhez.

Timi!
Neked is meg van a féléved?

Babaszoba: Bulcsú 6, bálint 5 hónaposan "repült ki" a saját szobájába. Mindketten ügyesen vették az akadályt.Én újszülöttként nem tudtam volna külön tenni, nyugtalan lettem volna meg sajnáltam volna.Az viszont igaz, hogy tényleg olyan hangosak tudnak lenni alvás közben.

Judit!
Szerintem vegyünk webkamerát a félreértések elkerülése végett!:o
Nem jutottunk ma el tornászni, mert a bölcsiben voltunk! Beírattam Bálintot 2007 májusától, akkor lesz 2 éves. Csak azért írták be, mert ugye Bulcsú is odajárt. Azt mondja a vezetőnő, hogy 120%-ig telítva vannak, nagyon ledöbbentem ezen. Van aki már pocakos korában odament beíratni a még meg sem született gyermekét......

Zsanya!
Hogy vagy? Tiszta röhej amin keresztül kellett menned a dokikkal!

Zita milyen a Livinglab orrszívó? Megvetted?

Sziasztok, bocs ha kicsit sokk voltam!
Betti

Betti

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Na a kisfiam tény, hogy forog, és jó gyerek, esténként a kacagós pancsi után magától elalszik, sokat mosolyog, jókedve van általában és remekül kajál...Na de a nappali elalvások... Már napok óta szenvedünk, egyszerűen nem akar aludni. Hullafáradt, kezd nyafogni, dörzsöli a vörös szemeit, aztán beteszem a kiságyba és löki ki a cimit, mocorog, rugdos, nyekereg majd ha továbbra is altatni próbálom, üvölt... Kép Könny ritkán jön a szeméből, ez inkább hiszti, rosszul van a gondolattól, hogy aludni kell. Ha mosolygok, akkor ő is elkezd, és minden álom kipattan a szeméből... Ilyenkor 2 lehetőség van: vagy kínozom még az ágyban, egyszercsak kidől, vagy kiveszem, és az ölemben gyorsan elalszik, ha puszilgatom. Hol ezt, hol azt választom, mert nem mindig bírom hallgatni a sírását. Ha magára hagyom, hogy hátha elalszik, egy ideig gagyarászik, aztán kiabál utánam, és kezdődik minden előlről... A hétvégén próbáltam, hogy akkor nem alszik, ha nem akar, majd kidől egyszer. Nos, estig nem dőlt ki, de fürdés után olyan hulla lett, hogy 5 korty tej, és beájult. Ébresztgettem egy darabig, de 1 korty lett az eredménye, feladtam... Éjjel persze hamar jelentkezett, mert vacsi nélkül feküdt le... Ma este a fürdés előtt fél órával elaltattam, nehogy megint ne egyen. Most működött. Szóval szerintetek mi történt a kis angyal fiammal? Persze panaszkodni továbbra sem akarok, mert semmi gond vele, és jól eljátszik egész nap a szőnyegen vagy a hordozóban, csak legyek a közelében...Na, most jól beszámoltam. Kép

Ildi, Boti 3 órát bír mostanában, szóval nem olyan sok az a tej, mégha elég is. Ezért is gondoltam, hogy szokja hamar az új ízeket, és ezért szeretném kipróbálni a tejpépet is.

Sorsi, kitartás, nekem is elegem van néha az egyedüllétből, és nálam tartósabb... Kép Ádi tündéri baba, ha nem fordul, hát nem fordul. Majd megteszi, ha szerinte itt az ideje. Semmi okod az aggodalomra, majd hónapok múlva, ha akkor sem fogja csinálni.
A védőnő hozzánk próbált jönni bejelentés nélkül, a lakásban kupi, én akkor ébredtem, szoptatás következett, és ráadásul még nem is mosakodtam... Hát egyet gondoltam,. és nem engedtem be. Utána telefonált, hogy biztosan sétálni voltunk, mert keresett. Na ja, 10-kor biztosan... Kép Azóta előre szól. Kép

Na megyek, mert elég fáradt vagyok, ma ment el a barátnőm, és két napig alig aludtunk, mert nagyon sokat beszélgettünk. Kép

Jó éjt mindenkinek, puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!
Az előbb írtam, de elszállt, de jobb is így, mert átalakult a kép Kép!

Kata!
Legalább az előadó művészi képességeidhez hagy grat, ez sokszor többet ér mint a tudás Kép.

Timi?
Elő a farbával!!Kép

Judit
Jól eldumálgatunk, mostanság Kép. Írunk valamit és aztán egy hétig magyarázgatjuk. Én már 2 perc múlva nem tudom mit akartam, nem még hogy mit írtam Kép.

Zita
Van egy Gripp-heel+Hepar kúra, de majd kikérem a professzoraszzonyom véleményét (a szomszédomKép).

Azért, mindenki akit érdekel; Dr. Berecz (homeo doki) 30/205-0675 vagy 413-631, a Hell Miksán van a rendelő asszem.

Sorsi!
Tudom mit érzel! Ezt borzasztó végigcsinálni. Írtad, hogy vannak barátnőid, nem tudtok találkozni? Én csak úgy tudtam/om átélni ezeket a napokat, hogy állandóan programokat szerveztem/ek. Pl. babatali Kép? (Neked mi is az urad, hogy ilyen sajtkukac?)

Védőnő!
Olvasta valaki a Nők Lapja múlt heti számát arról a nőről, aki immár a második gyermekét bántalmazza (miután az elsőt 5 hós korában megfoltotta, nagy valószínűséggel)? Magamon kívül vagyok, az e heti lapban van a folyatás! Ennyit a védőnői rendszerről Kép. De, ezt Juditnál Ildivel hármasban megtárgyaltuk, csak Ti már elmentetek.

Vitamin, mégegyszer; Igaz, hogy nagy az átverés esélye, de azért lehet találni a piacon nénikéket, akik el is modják, hogy mit hogyan termesztenek. Noszvajon viszont a házaknál szinte mindent meg lehet kapni (húsokat, tojást, lekvárt, savanyúságot, stb.) csak nálunk egyenlőre, kamra hiányában nincs kihasználva ez a lehetőség. Egyébként ezért küzdöttem tavaly én is a "biokertemmel" (kb 2*1,5m), mert imádtam, ahogy reggel kivonultak a gyerekek legelni. Igaz, közel van az út, meg minden, szal ebbe is van kivetni való... Én minden zöldséget és gyüm.t csak a szezonjában, és Magyarországról vásárolok, mert nem csípem, ha a vonaton "érik" meg a dinnye!

Na, itt egy kép arról, mekkora örömet tud nyújtani két darab úszószemüveg!KépKép
Kép
Tsók borsi

Kép
Kép
Kép
 


Nem bírom az iramot csajok! Mire bepötyögöm amit akarok, már semmi értelme, mert 100 levél érkezik és tök más a témaKép!

Kép
Kép
Kép
 


Judit!
Meg kellene próbálnod a módszert amiről Ildi írt.
Ez nekünk is bejött, gyönyörűen elalszik Jázi egyedül. (Előtte ha altattam egy óra hosszáig is ordított.)
Maris is írta, hogy már Virág sem igényli, hogy altassák. Van benne valami.
Lehet, hogy Boti is miattad nem alszik Kép
Sírni hagyni, 3 percenként bemenni megnyugtatni, ennyi az egész. Nekünk 2 nap alatt megoldódott a probléma. És minél fiatalabb a baba, annál könnyebben megtanul egyedül elaludni, azt írta a könyv.
Úgyhogy szerintem hajrá!
Nekünk 20 perc volt a leghosszabb sírás amikor elkezdtük. (Kevesebbet sírt, mint amikor ott voltam mellette.) Aztán minden altatáskor csökkent. Ma már mosolyog, ha leteszam aludniKép Megéri!
Zita
 
 


Kép

Csilla

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Nem tudok aludni a lelkiismeretfurdalástól, hogy kibuktam ma a kis manócskámra. Iszonyat érzés!
Köszi a biztatást és az együttérző szavakat!! Judit, kitartás!

Borsi,
haláliak a gyerkőcök, megpróbálom én is bedobni ezt a poént Dádinál! Kép

csocsi:Sorsi
 


Sziasztok!

Hát nem igazán tudok mindenre reagálni. Elolvastam, de annyi hozzászólás van, hogy el is felejtettem, hogy ki mit írt!

Sorsi!

Ki nektek a védőnőtök? Nem utál téged Ádi, csak egy kicsit "sok volt egymásból". De ezt inkább szerintem te érzed így, és minden nyafit erre fogsz. Elmúlik. Kép Én is depis tudok lenni, ha apa nincs itthon, pedig ő nem hagy itt minket, csak addig, amíg munkában van. Kép

A tegnapi napom egy katasztrófa volt!
Felkeltem 3.50-kor, elkészültem, kimentem az állomásra. Ötkor már ott voltam. Ekkor kezdődött minden, mert ugya ha hideg van, megáll az élet. Egy órát vártam a vonatra. A vonaton baromi hideg volt, nem fűtöttek. Fabonyban még megvárt a csatlakozás, gyors átszállás, irány tovább. A hatvani vonaton még hidegebb volt. Hatvanban leszálltam, és itt lett vége az utazásomnak. Itt nem volt vonatom. Azt mondták, hogy pedig volt, és el sem tudtam volna téveszteni, mert kis piros (megjegyzem ismerem a színeket, nincs színtévesztős gondom). Node én ott álltam a vágány mellett, és azon egy darab vonat nem volt! Mondta a nő, hogy megy egy másik, de ahhoz nincsa csatlakozás...úgyhogy fél kilenckor úgy döntöttem, hogy felpattanok az egri vonatra, és jövök haza. Ekkor már kockára fagytam. Pedig bakancs volt rajtam, alul-felül több réteg...
Szóval hazajöttem, és bosszankodtam, hogy kelek hajnalban, elindulok, előtte éjszakákat tanulok, megfagyok, apa szabit vesz ki...és még el sem érem a célomat. Kép
Tanarat felhívtam, elmeséltem neki. Mondta, hogy nincs több vizsgaidőpontja, de menjek kedden az irodájába, és megírhatom. No, akkor mindent be kell vágnom szó szerint, mert esélyem sem lesz puskázni! A másik két tárgyat még megoldom. Az egyikből még van időpont, a másikkal meg majd lesz valami. Azt a tanarat még nem értem el.

Megyek, többieket üdvözlöm...még jövök, csak a lányom vandalika királylány lett. Kép

Pussz!

Timi

Timi

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Kata Kép
Gratula a félévedhez!Lehet, hogy már írtad, de mit is tanulsz?
Amikor ilyen kérdések érkeznek felém: "biztos vagy az orvosválasztásban?" akkor elbizonytalanodom. Hallottál vmit Friczről? Megírhatod emailben is!
Zita Kép
Igaz, hogy a profilodban nem jó a hivatkozás, de nagy ügyesen megtaláltam: üvegfestés a neve, ugye? A legviccesebb a lábnélküli zsiráf, de a medúzák is gyönyörűek! Én próbáltam igazi üvegfestékkel (merthogy az enyémeim mind matricafestékkel készültek), de vhogy nekem nem jött be (biztos rossz a technikám Kép
Egyébként rajzolni én sem tudok, ezekben a technikákban az a jó, hogy a szalvétát pl. csak ki kell vágni, az üvegmatricához mindig van minta, csak körbe kell rajzolni, festeni sem kell halálpontosan Kép
Timi Kép
Sajnálom a vizsgát Kép De majd kedden Kép
Sorsi Kép
Remélem ma már jobban vagy, holnap meg már Sasi is jön haza, ugye?
Ildi Kép
Fősuli-én sem tudom még, hogy fogom megoldani a köv. tanévet szeptembertől, mert annak ellenére, hogy levelezőre járok, az idén is a 6 tárgyból 3-nak az óráira kötelező volt bejárni, és még véletlenül sem egy napon voltak Kép A család is Miskolcon lakik, lehet, hogy az lesz, hogy sulinapokon ideiglenesen odaköltözünk? De egy 1 hónapos babával? Egyébként annyiból biztosan jó, ha gyerek mellett tanul az ember, hogy egy kicsit kiszakad a mindennapokból-új emberek, máson forog az agya....
Borsi Kép
Cukik a kölykök! Ilyenkor mindig eszembe jut, hogy mi miknek tudtunk örülni a tesómmal (nagyapám által hungarocellből készített babaház, wcgurigára tekert papírra rajzolt mesefilm, amit aztán levetítettünk-tekertük a gurigát Kép

Na már megint sok vagyok, pedig nem is írtam mindenkinek Kép
Vera
 
 


Sztem megint sz.raxik a bnet, mert nem hiszem, hogy én voltam az utolsó Kép
 
 


Sziasztok!
En a delutan nem tudtam irni,nem mukodott.
Timinek nagyon sajnalom a szerencsetlen napjatKép
Olvastam hogy Zita is ajanlotta Juditeknak az alvasmodszert.En is ajanlomKépDe ehhez el kene olvasni a konyvet, mert van meg egy-ket apro fogas..pl.napirend..stb.Egyebkent nalunk is gyonyoruen mukodik.Nagyban hozzajarul a nyugalmamhozKépA dackorszak viszont nem jarul hozza a nyugalmamhozKépMost ott tartunk, hogy anya rugdosasa megy, ha valami nem tetszik...sose gondoltam volna az angyali kisfiamrol, hogy ilyen is lesz.Erre en elkuldom, elszomorodom es fogalmam sincs hogy mitevo legyek.
Zita!Csilla!Meg nem volt alkalmam megnezni a munkaitokat, de mar nagyon erdekel!En is kifestettem a fiuk ablakat, a furdoszoba csempe pedig a tenger viz alatti vilaga...szabadkezuleg, nekem csak igy megy az uvegfestes.
Borsi!Uszoszemuveg szuper!KépMegvettem a Nok Lapjat...olvastam a folytatast.Erdekes...
Sorsi!Hogy telt a mai napotok?Jobban erzed, erzitek magatokat?
Sok puszi mindenkinek, jo hetveget!!!!
Vendég
 


Halihó!

Csajok!

Tudtok nekem segíteni abban, hogy milyen párásítót vegyek? Hideget vagy meleget? Van valamilyen tapasztalatotok ebben?
Központi fűtésünk van, és reggelre mindig ki van száradva a szánk, Virág éjszaka sokszor iszik. Van ugyan egy párologtató a radiátoron, de kb.:2 dl víz fér bele.
Ha van valami ötletetek, írjátok meg légyszi.Kép

Köszi.

Viki

Zita, Jázi jobban van már?
És a többiek?
 
 


Sziasztok,

Lányok, az altatás megtanulását mindenkinek nagyon ajánlom, megéri! Bár mostanság nem tudom mi van a lányommal, ugyanis ebéd után alszik 2-3 órát és estére nem fárad el. Pedig mindent elkövetek. Már 3. napja csak este 10 órakor dől ki. Én meg már hamarabb is eldőlnék. De ilyenkor dehogy ébresztem fel, akkor biztos nyűgös lenne, meg olyan jó egy kicsit nyugisan lenni.

Sorsi, egy hét lazulás???? Vigyázz ha felébredsz az ilyen álmodozásból nehogy vmi érdekesben találd a kezed! Én már 3 órának is örülnék. Amióta Virág megszületett kozmetikushoz kezelésre, arctisztításra sem jutottam el, épp tegnap nézegettem, hogy olyan vagyok mint a tavaszi fák, rügyezek ész nélkül. De mikor engedhetem meg ezt a lukszust magamnak. A gyantázásra, szemöldök szempilla fesétérse is viszem magammal. Igaz elszórakoztatja a társaságot. Ha nagyon agyadra megy a gyerek, pakolj fel és gyere el hozzánk, ez mindenkire áll, ha akartok gyertek!!!!
Ezzel sajna én is így vagyok néha, ezért nagyon gondolkodom ezen a szeptemberbe visszamegyek melóba dolgon. Egyszerűen rémálom ez az itthonlét.

Képzeljétek megint úgy takarítottam végig a lakást, hogy szinte láttam saját magam árnyékát a nagy rohanásba. De már itt vagyok és remélem még kapok egy kis időt Virágtól lazítani.

A hidegnek semmi köze az úszáshoz, felöltözünk, hajat szárítunk és semmi gond.

Igaza van Borsinak, a falusi életben az a jó, hogy be tudsz szerezni mindenféle hausgemacht dolgot. Bár itt vannak olyanok, akik őrületesen drágán akarják adni pl. a húst. De mindig alkudozom.
puszi

Képzeljétek megjött a záró villanyszámlánk és 25899Ft-ot kell ráfizetnem!!!! Majdnem összeestem amikor megláttam! Még jó,hogy itthon van az ember, gyarapodjon a nemzet és fizess kevesebbből többet.

Biti, nekem azt tanácsolta a gyerekorvos pársító ügyileg, hogy teregessek ki Virág szobájában az a legjobb, mert a párásító sincs olyan aktív. Igaz szétnéztem a neten, de 30000 alatt normálisat nem is lehet kapni.

Maris


Sziasztok!

Tegnap du. nekem sem működött a babanet. .(

Viki, mi anyukáméktól karácsonyra egy elektromos meleg párásítót kaptunk, nagyon jó. 8-9 óra alatt elpárologtat 2 liter vizet, egész éjszakára nem is hagyjuk, mert akkor már túl páradús a levegő.

Egy kérdés. A szoktatás időszakában hogyan kóstoltattátok a gyerkőcökkel a szilárd kaját? Szopi előtt vagy után? Természetesen nem akarok szoptatást helyettesíteni, de szokja csak az ízeket, mert ahogy elnézem, nem dúskálok a tejben. Kép Karácsony óta megy ez a hercehurca, estére egyre kevesebb. Valamikor hajnal 4 óra után ébred fel először Boti, de meggyőződésem, hogy ha tudna még többet enni, akkor reggelig aludna. Ezért vettem tejpépet, és a jövő éten kipróbálom azt is. Egyébként ma barackot kapott, nagyon szereti. Mondjuk eddig minden ízkett neki. Kép Szóval írjátok már meg a sorrendet, jó? Kinek mi vált be? A könyvek mindegyike mást ír... Kép

Maris, Sorsi néha nekem is sok, pedig Boti még csak 4 hónapos. Persze biztosan amiatt is van, hogy egyedül vagyok, na meg ebben a rossz időben nem tudtunk kimozdulni... Kép

Az alvásunk változó. Este továbbra sincs semmi gond, nappal néha igen. Van, amikor 2 simi és elalszik, van, amikor otthagyom. Nos, ilyenkor nem sír, hanem jelez, ha kiesik a cumi. Bemegyek, cumi vissza, ki... Aztán ezt párszor még eljátszuk, a végén csak sikerül általában elaludni. Most a legfrissebb, hogy játszik napközben a kiságyban, azért nem alszik el. Pedig teljesen hulla... Köszönöm a tanácsokat!

Timi, sajnálom azt a rettenetes napot, kitartás még kicsit, szorítunk!

Lányok, olyan gyönyörűeket tudtok csinálni! Én nem is próbálkozom, mert nagggyon béna vagyok. Kép Csak azért kaptam meg mindig rajzból a 4-est, mert nem volt semmiből 3-asom... Meséltem, amikor kersztlányom megkért, hogy rajzoljak neki egy gólyát? Az anyja szuperül alkot, megszokta a gyerek, hogy normális alakokat rajzolnak neki... Amikor hosszas szenvedés után készen lett a gólya, (egészen elégedett voltam, nem volt rossz magamhoz képest...) keresztlányom rám nézett: "De keresztanyu, ez kispipi!" Kép

Vera, engem is érdekelnének megvételre a cuccaid!
Fritczről nekem két ember mesélt, az egyik jót, a másik rosszat...

Na megyek, mert jön az öcsém hozzánk. Legyetek jók és vigyázzatok magatokra!

Kellemes estét, puszi, Judit
Vendég
 


Hahó mindenkinek,

sajnos nem tudok minden levelet most végigolvasni!....majd este.....hazajött végre Sasom! Kép
Csak gyorsan azt akarom írni, hogy ma tanított a Dédnagymami, hogy néphagyomány szerint a tejtől begyulladt cicire diófa levelet kell rakni, borogatni. (sajnos csak tavasztól őszig érvényes) Szerintem bizti jó, ha ő mondja! Kép

Pussz: Sorsi
 


Kedves Viki!
Nekunk Solac hidegparasitonk van, teljesen zajmentes, pingvin alaku, Coraban egyeb muszaki helyeken lehet kapni, 11ezer korul van.Nalunk is szaraz a levego, naponta par orara kapcsoljuk csak be, mert olyan parat csinal.Kép
Ildi
Vendég
 


Meg valami: pontos neve ultrahangos hidegparasitoKépIldi
Vendég
 


Sziasztok!

Jázi ma mintha már egy kicsit jobban lett volna, így egy hét után ma kimerészkedtünk sétálni. Jázi persze visított, nem akart a babakocsiban maradni, így cipelnem kellett, de még így is nagyon élveztem, mert már kezdtem itthon begolyózni.

Betti! Igen, megvettük az orrszívót. Lehet, hogy én vagyok béna, de nekem nem az igazi. Az orrszívós jobban kiszívja, és már Jázi egészen megbarátkozott vele. Szegényt már egy hete kínzom vele.

Judit!
Gondolom akkor ti sem mentetek el úszni, mert nem írtad! nagyon szeretném már kipróbálni, nem igaz, hogy sohasem jön össze. Jázi ma is a nagy kádban fürdött és nagyon élvezte. Talán a jövő héten.Kép
A kajáról: Én először, amikor elkezdtük a gyümölcsöket, szopi előtt kínáltam meg Jázit , egészen addig, amíg szopizott utána. Mert eljött az az idő is, amikor már sokat evett és nem akart utána szopizni. Azóta én megfordítottam. Először szopi, utána gyümi. Úgy vagyok vele, főleg mióta ilyen rosszul eszik, hogy a szopinál nincs jobb, így is ritkábban szopizik, így az nem maradhat el. Az nem baj, ha gyümölcsből kevesebbet eszik, de ha nem szopik az igen.
De majd te is kitapasztalod nektek hogy a jobb.
sajnos nekem is nagyon kevés a tejcsim pár napja, de nem is csodálkozok rajta. Nem igazán kedvez neki, hogy Jázi napközben nem igazán akar szopizni. Éjszaka sajnos meg már sokszor hiába szeretne, szerintem nem elég neki. lehet, hogy ezért is kel 2 óránként. De éjszaka is kínáltam neki pótlást a fagyasztott-tej készletből, de azt meg nem akarta elfogadni. Bár ma mintha javult volna a helyzet tejcsi-ügyben, de még nem akarom elkiabálni.

Vera!
Én is üveg-matricával festettem ezeket. Próbáltam már az igazi üvegfestéket is, de az jóval macerásabb. írigyellek, hogy neked most még van időd ilyenekre, én is nagyon szerettem ilyenekkel foglalkozni, de mostanában nem igazán jut rá időm.

Sasiorsi!
Én sem értem miért ilyen beteges Jázi, szinte minden hónapban beteg volt eddig, hiába szopizik. Még, hogy az anyatej megvéd!
Még a babazsúra elvittem a cd-det, persze haza is hoztam. Hogy juttassam vissza neked?
Lehet, hogy Ádi azért ilyen nyugtalan, mert hiányolja a megszokott dalokat! Kép
Amúgy szerintem mindenkinél van ilyen, hogy betelik a pohár Kép
Nekem Roli egy héten csak két napot van szolgálatban, (igaz akkor 24 órát) így én nagyon szerencsés vagyok, mert nagyon sokat van itthon, de néha még így is nehéz. Minden elismerésem a Tiéd és a pláne a Judité! Én ezt biztos nem bírnám.
Jó éjt mindenkinek!
Zita
 
 


Bocsi a regényért, csak most látom, hogy egy kicsit túllőttem a célonKép
 
 


Sziasztok!

Megjöttem!
Szabad estén voltam Bp-n a barátnőimnél és ma egész délelőtt shoppingoltam, nagyon jó volt, csak iszonyat fáradt vagyok, mert alig aludtam, de isten ments, hogy panaszkopdjak Kép.

Judit!
Tudom, hogy az anyatejnél nincs jobb, de miért nem próbálod tápival pótolni a hiányt? Ha megkapja az anyatej-adagját Kép is, akkor nem lehet gond.

Na, majd máskor folytatom, mert Csenge a hasát fájlalja Kép.

Tsók Orsi

Kép
Kép
Kép
 


Na Jányok, jelentem, megoldódott Gyula.
csütörtökön beszéltem egy szopi-tanácsadóval, aki azt mondta, hogy babaolajjal és száraz meleggel lazítsam a cickót, és kegyetlenül nyomkodjam, mert a dugót ki kell nyomni belőle, és ha egy hét alatt kijön, gyors volt...
hát én nekiestem. rohadtul fáj, de már negyed mm-re kilátszott a vége, gondoltam, kiszedem csipesszel, egy óráig bizergáltam, míg egy darabot kicsíptem. Csak egy ilyen dugó a tejcsatornában olyan, mint a rugalmas gumi, és a belül levő fele szélesebb, mint a luk, ha cibáltam, véreztem. De ez még csak a horror eleje. (nem kell nekem tévé, meg akciófilm Kép )
másnap délben szopi közben éles fájdalom, fiam kiköpi cicit: merő vér a szája. fejek, mint az őrült, rózsaszínt, végre dugó kinn, gennyes-véres valami csöpög lassan belőle... azt hittem, ennyi. Péntek este megint fájdalom, mwegint vad köpködés. rohsanok a világos szobába, hát a mellbimbómon valami ótvar gusztustalan, felesborsó méretű gennyes-alvadtvéres csimbók fityeg, onnan jött ki! rosszul lettem! Na de azóta egyre jobb, ma már tejet is kezdett termelni az a negyed, belövellt.
Méghogy ne szoptassak belőle! Hát ez a rémség fejéssel sose jönne ki! A fiamnak meg kutya baja tőle...csak meg ne tudja később, hogy mit tettem, etettem vele, megutálna Kép !!!

Már látom magam alőtt, amint mindenki elmenekül a topikról... csak azért részleteztem, hogy hasznos infóval lássam el a népet! Bocccsánat mindenkitől!

Borsi, én is Kállay Nagy Kriszta fan vagyok!
A kölökök tündériek!!

Sorsi, tessék örülni a nagy szép Babának! Kép Biztos kivárja, míg rábízod, hogy ő mikor is óhajtson megfordulni .
Annyira érthető, hogy hogy kibukunk néha. Én is találkozom ezzel az unott pofival néha, és nagyon elkeseredem én is, mert ugy életemet-véremet a csládér, és kevés vagyok??? De nem baj, ez természetes a részéről, meg részedről is, így zajlik a való élet, csak semmi idill, olyan úgyse nincs.
Diófa...hogy ez nem jutott eszembe! Kösz Kép

Ildi, ez nehéz lehet, ez a dac...alig várom én is, alakul...
Ildi, Hogy indokolta -e az orvos az elválasztást? Nem. Hogy mit éreztem? Arra, hogy mondta, hogy "ne legyen önző, hogy ennyi ideig szoptat", nármint én, csak simán hülyének néztem, hogy ez nem tudja mit beszél! merő önzésből egy évig nem aludni... de most vki azt mondta, hogy az a pasas lehet, hogy azért nevezett önzőnek, mert az a meggyőződése, hogy én kifejezetten az erotikus élvezet kedvéért szoptatok idáig !!!!! ?!?! ??? Erre a gondolatra meg rosszul lettem, mi van, ha tényleg erre gondolt, és én még csak fel se képeltem a bunkót Kép ?

Na Judit, tessék, hiába majdnem tökéletes gyerek, az anya elégedetlen Kép és ha még a nappal is rendben lenne, akkore az lenne a baj, hogy túl rendes ez a gyerek, beteg lesz??? Kép Kép
Ááá, csak irigykedem Kép
Komolyra ford, én is tápot adnék, nem tejpépet 4 hónaposnak!! Én nem bíztam mondjuk a pépben, mert az nem hipoallergén, mint a táp, hanem teljes tejből van, ami még korai... ha már pép, akkor én a Sinlac-ot mondanám. De még a krumpli, alma vagy ilyesmi is jobb, mondom, SZERINTEM, a tejpépnél.
 
 


Hali lányok!

Köszi a szorítást, kicsit nyugodtabb vagyok, már nem érdekel semmi a sulival kapcsolatban, lesz, ami lesz! Kép

Nagyon otthon vagyok a HA táplálással kapcsolatban! Kép Mivel Lillcsi korababa volt, így csak ilyesmit adhattam neki. Elvileg még két éves koráig csak HA tápszert kaphatna, de ezt már nem vállaltam. A gyerekem ma sültszalonnát evett kechuppal. Kép

Én sem adnék tejpépet még ilyen korban. Viszont tényleg sok más van, amit próbálgathatsz. Mindenféle gyümi, amit imádnak általában. Ezt én két étkezés között vezettem be. Pl. a 10 órai és a déli szopi között pár kanál (ami nálunk elsőre fél üvegre sikeredett) gyümi. Vagy ha mindenáron pépet akarsz neki adni, akkor valóban jó a Sinlac (asszem receptre írják, de már régen volt, nemtom). Ez híg, gyümivel fel kell tuningolni...fincsi. Négy hós kortól adható, gluténmentes, tejmentes. VAn egy fél doboz (egy dobozban két csomi van, az egyik csomag még teljesen bontatnal...szóval ezért fél doboz Kép ) Sinlacom, ami 2006. 04. hóig szavatos. Szívesen odaadom, hogy kipróbáljátok! De természetsen másnak is, aki szeretne próbálkozni. Kép
Van még Milupa SOM. Az gyümölcsös szójapép. (szintén receptre volt nekünk) Ez sokkal finomabb szerintem, mint a Sinlac. (Lilla szerette mindkettőt) Hat hónapos kortól adható. (ebből nincs maradékom. Kép ) Vannak még HA pépek, csak nagyon rossz az ízük. (receptre) Ezt nem igazán ajánlanám, keserű.

Szóval pépekről ennyit, ki tudod próbálni őket. De a legjobb szerintem a gyümi, zöldség.

Párásítóról még gyorsan, aztán megyek a családomhoz!

Nekem dokinéni híve a természetes dolgoknak. Vizes törcsi a radiátorra, stb. Nem ajánlott a párásítókat, mert a fene tudja, miket bocsát még ki magából a párán kívül.

Na, pussz mindenkinek!

Sinlac-ért tessék jelentkezni, nagyon szívesen adom, és nem szeretném kidobni!!!

Timi

Timi

Kép

Kép
 


Zsuzsa!
Ez iszonyat amit leírsz. Bőven felér egy szüléssel szerintem, amit te most elszenvedsz.
De ez már legalább a végét jelzi.
Jobbulást!
Zita
 
 


Sziasztok,
mivel engem senki nem sajnál csak Sasit, meg is haragudtam kicsit!

Zsanya, nem is tudom, nevettem is és a könnyem is kicsordult írományod olvasása közben. De ez már a jobbulás és remélhetőleg soha többé ilyen szenvedés! Még mindig szorítok Neked.

Nekem is van egy csomag original Sinlac, mivel Virágnak nem tetszett és sajánlom kidobni, mint Timi. Úgyhogy felajánlom a köz javára. Úgyis receptre írják és olyan 800 Ft körül van az ára.

Virágom reggel már 6.30-kor kukorékolt, így most 11-kor eldőlt, mire én leülnék pihizni, mindjárt kialudva felébred.
Úgyhogy jó hétvégét mindenkinek
puszka
Maris

Maris


Sziasztok!

Maris!
Valószínű, hogy a te írásodból nem érződött ki annyira az elkeseredettség, de azért Neked is kitartás!Kép Lesz ez még így se!
Néha nehéz egyedül a gyerekkel, ha nincs segítség meg pláne!
Én ha már nem bírom, szólok anyuéknak, és örömmel rohannak segíteni!

Judit!
Én Virágnak már 3 hónapos korában adtam tejpépeket, de nekem akkor már nem volt tejem sajnos. A Hipp tejpépek szerintem jók, csak kicsit drágák. Valamint a gyümölcsös bébiételeket is nagyon szerette, később meg a sütőtök és társai is jöhetnek.

Köszi mindenkinek a párásító tippeket, én is ott teregetek, ahol alszunk, de így is száraz a levegő sajnos.

Zsanya!
Hát ez nem semmi, nagyon szorítok neked, hogy vége legyen ennek a rémálomnak, minél hamarabb!

Puszi.

Viki
 
 


Sziasztok!

Párásító: Nekünk olyan van mint Ildiéknek, a boltban azt mondták lehet bele tenni kammilát, de illóolajat nem. Egyszer kipróbáltam a mi szobánkban, hát a teregetés valóban hatásosabb...

Zsanya!
Írásodat olvasva azért némi megkönnyebbülést éreztem, talán már tényleg csak jobb lesz. Jó, hogy leírtad,szorítunk Neked továbbra is! Nagyon ügyes a Kisfiad, hogy segített rajtad!

Zita!
1 hét után már én is kikészülök itthon, ha nem tudunk kimozdulni, pedig most meg Bálint orra csillog, frankó hét elébe nézünk.Kép
De jó Neked, hogy ilyen sokat otthon van Roli, bár gondolom az alvást neki is be kell hozni vmikor, de legalább otthon van. Nálunk Peti 8-1/2 5-ig nyomja a Leoniban.

Judit!
Már megint kevés a tej, vagy csak attól tartasz? Annyi mindne mástól felébredhet, pl a fogzás, bár még nem látható, de neki már okozhat fájdalmat, hiszen egy fog kb. 2 hónap alatt bújik ki. Na de ez csak egy felvetés.
Én Bálintnak 5 hónapos korától kezdtem el adni a Bebe HA vaniliás tejpépet, ez is hypoallergén,receptre, Õ nagyon szereti, laktató, éjszakára jóllakik vele. Nekem ezt akkor javasolta a dr-nő, amikor elkezdett egyre hamarabb ébredni, mint Neked most Boti.
Nem ezzel kezdtem a hozzátápit, hanem a gyümölcsökkel 3 hónapos korban, mert ugye nem volt kaka 1-1 hétig. Ez nyáron volt, amikor volt friss őszibarack.
Én is úgy voltam az éjszakai ébredéssel, hogy ha kell, akkor tápszert adok neki, de semmiképp sem akarom éheztetni. Igaza van Borsinak, miért nem próbálod meg egyik este? Attól még fog szopizni, ha egyszer megpróbálod.

Maris!
Neked hiányzik a munkahelyi pörgés? Néha nekem igen, de olyankor arra gondolok, hogy soha többé nem leszek itthon kisbabával, és elhessegetem a gondolatot. Meg nem is tudnám kire bízni Bálintot, most még olyan kicsi, hogy velem a legjobb neki.

Képzeljétek mondtam Petinek, hogy én még úgy szeretnék még egy gyereket, nem, most, hanem kb amikor Bálint 6 éves lenne, és azt mondta, hogy majd meglátjuk az anyagiakat és visszatérünk rá.Kép

Ildi!
Köszi az érdeklődést, jól vagyunk. Most Bulcsú is jár oviba, viszont lehet, hogy Bálint náthás lesz, pedig szombatra mi is terveztük az uszit.
Írtad, hogy böngészitek a felsőoktatási tájékoztatót. Jelentkezel valahová?

Viki!
Neked is tök jó, hogy kéznél vannak a szülők, nekem apukám dolgozik, anyósék pedig Hajdúböszörményben. Nem egyszerű. Azért nagy segítség, hogy Bulcsút minden nap hazahozza valaki az oviból, ált. apu, így Bálint napirendjét nem kell felborítani, ha alszik esetleg amikor indulni kéne Bulcsúért.

Na slussz-passz, mindenki megelégelte, hogy a gép előtt ülök.
Mindenkinek puszi: Betti

Betti

Kép

Kép
 


Judit, a Sinlac pép most kb 900 ft/doboz, receptre, anélkül meg kb 3000/doboz.
Timi, azt mondják, a szója az egyik legerősebb allergén, te mit tudsz? Bár, ha a lányka bírta...

Zita, Maris, Viki, Betti, meg mindenki, köszi, arik vagytok! Az a fura, hogy ez semmi ahoz képest, amikor a szülés után belövell a tej, és két hétig minden szopi elején ordítana az ember Kép Vagy ezel nem mindenki van így?
De kiderült, hogy még mindíg ott a dugó, látom megint, ami eddig kijött, az mellette talált utat... tök izgi Kép Mint az első menses, undorral vegyes érdeklődés Kép

Maris, tényleg néha rémálom az itthonlét, négyszemközt a gyerekkel napokon...éveken át... pedig tündériek, és mindíg erre vágytunk... és akkor meg az jut eszembe, hogy akkor én most rossz anya vagyok, vagy mi? de nem, csak más szerepekre is vágyik az ember párhuzamosan, ugye... engem már ti is, a babaneten, olyan sokszor megvígasztaltok hasonló kínjaimban Kép

Betti, olyan jó olvasni egy ilyen lelkes-anya sorait (bár mindenki az, de Te különösen annak tűnsz Kép ) aki, úgy látszik, nagyon élvezi az anyaságát! Erőt szoktam meríteni belőle, mint Borsi fergeteges humorából...és mindenkitől valamilyen szempontból! Jó hogy vagytok, Csajok!

Jó éjt!
Zsuzsa
 
 


Sziasztok!
A parasitorol jutott meg eszembe, hogy nekunk kezdodo ekcemara ajanlottak, hogy lehet attol is hogy tul szaraz a levego telen.Volt egyebkent valakinek ekcemaja nalatok?Hogyan kezeltetek?Nalunk mindket fiunal 3-4 honaposan kezdodott es Levedi mostanra ki is notte.Lehelnel meg elojon ha nem kenegetem a kis boret, de szerencsere nem veszes, remelem o is kinovi.Kép

Maris!Ha jol tudom a te parod sofor, ti is napokig egyedul szoktatok lenni?Lesz Viragnak testvere?

Betti!Nem hiszem hogy jelentkezem barhova is, nincs segitseg es ido se nagyon.A ferjem jelentkezik, de neki a munkajahoz kell.Ti ismeritek a Sterimart?Ez egy tengervizes orrspray.En a fiukat ezzel fujogatom ha folyik az orruk.Gyogyulast kivanok Balintnak is!

Judit!Mibol erzed hogy keves a tejcsi?Biztos vagy benne?Mar a gyakori szoptatas sem segit?Lehel is felebred ejszaka, ketszer is szopizni...pedig lenne alkalma napkozben enni.Hizott Boti?Ha hizik es megvan az ot-hat pisis pelus, szopas utan elegedett akkor valoszinuleg eleg.En drukkolok hogy megiscsak eleg legyenKépHa szopi elott kinalod meg gyumolccsel, akkor annal kevesebbet szopik es annal kevesebb tej is termelodik.

Zsuzsa!LLL fuzetben olvastam, hogy a mellgyulladas gyogyulasahoz elengethetetlen a pihenes!Pihenj sokat, ha van ra alkalmadKép

Timi!Ha a heten vizsgaznal, sok szerencset!!!

Viki!Mit iszik Virag ejjel mikor felebred?Sikerul visszaaludnia?Levedi meg most is dol el ejjel ivas utan, csukva vannak a szemeiKép

A tobbieket is udvozlom!!!!!
Nekunk nagyon jo hetunk lesz, mert Lacus szabadsagon lesz egy hetig es itthon leszunk egyuttKépOromhir:megy a forgas oda-vissza, megprobalok tobbet nem aggodni, hiszen fejlodik Lehelke is a sajat tempojaban.Kép
A heten ha jobb ido lesz, lehetne egy kozos seta!Kép
Sziasztok, mindenkinek jo ejszakat!
Vendég
 


Sziasztok!

Hát Zsuzsa!
A Te sztoridra jóhirtelen nem sok vicces jut eszembe! Komolyan, nagyonn brutál! Mostmá' csak azt kéne megtudni, hogy ezt mi okozza? (Erről, most esezmbe jutott egy pár vicces, se azt inkább nem adom írásba Kép).

Nálunk tegnap este táncház volt a faluba, emberemmel úgy roptuk, mint két ufo, de azért jól éreztük magunkat. Az egy kicsit nehezítette (az amúgy sem könnyű) dolgunkat, hogy Ambruska közben felváltva az ölünkben volt, mert állatira élvezte, hogy rugózik velünk Kép.
Úgyhogy Csenge esti hasfájását, valami összevissza evésnek tudtuk be, mert volt ott süti, szörpi, stb.

Sajnos az én uram is keveset van itthon, mióta nem a cégünkben dolgozik, de mostmá' kezdem megszokni. Mint már oly sokszor leírtam nagyon türelmetlen tudok lenni, ezért mostanában azt találtam ki, hogy különböző mantra-szerűségeket mondogatok magamnak. A legújabb pl.: "Ne, mondj, vagy tégy olyat, amit pillanatokkal később megbánnál!" Engem úgy átbillent a hirtelen begurult pillanataimon, mint a csuda (hogy a lányomat is idézzem, ugyanis ez a kedvenc szavajárása Kép).

Hozzátáplálás!
Bevallom nektek férfiasan(Kép), hogy én 5 hós koráig egyik gyermekemet sem mertem hozzátáplálni, csak tápival. Csengének Aptamil volt, ami HA, de Ambrusnak Nutrilon, ami nem HA, de nem is olyan drága és prebiotikumos.
Nem akarok megint okoskodni és túlpszichologizálni (pedig fogok Kép), de nekünk fejlődéslélektanbó' azt tanította a tanárunk, hogy az első félévben a legfontosabb a "szopás", így szó szerint (most nem ecsetelem, hogy abban a szituációban mit robbantott ki ez a mondat, de gondolom el tudjátok képzelin Kép). A lényeg, hogy én, restellem bevallani, de valahol hiszek benne, hogy nem igazán egészséges ilyenkor az evés. Sietek leszögezni, hogy ez KIZÁRÓLAG az én, minden tudományosságot nélkülöző véleményem, és nem vonatkozik a néhány kanál hashajtás és kaki-gyártás céljából evett mennyiségekre. (Na, már látom, hogy ebből megint bunyó leszKép!)

El is futok Kép!
Tsók Borsi
Kép

Kép
Kép
Kép
 


Sziasztok!

Szép kis termés! Olyan jó! Kép
Hétvégeken kevesebbet jövök, az idő nagy részében a férjemen csüngök. Kép Jó az a 2-3 nap, mert ilyenkor hétközben iszonyúan hiányzik... Kép
Hétvégén nem mentünk haza, hanem voltak itt a szüleim és anyósom is. Jó volt nagyon, bár kicsit kiakadtam néha. Más, ha én vagyok a gyerekkel... Szombaton kora délután már hulla volt Boti, beraktam a kiságyba, otthagytam. Egyszer kétszer kiesett a cumi, visszakapta, és láttam, hogy hamarosan elalszik. Aztán a cumi megint kiesett. Mondja anyósom, hogy majd ő beteszi. Mondom, ok, de ne szóljon hozzá, mert kiverődik. Anyós felmegy, marad. Csodálkozok, hol jár ennyi ideig. Egyszercsak hallom a bébiőrzőben, hogy cuppog a gyereknek, majd mondja neki, hogy aludjál, 2 perc múlva pedig már hangosan nevetve: Hát miért nem akarsz aludni? Mondanom sem kell, Boti csak egy óra múlva aludt, mert lehoztuk újra, totál kiverődött. Persze abban az egy órában már csak ölben maradt el... Na de igyekeztem ezen nem mérgelődni, végül is nem jön gyakran a család. Kép

Magyarázkodnom kell kicsit, mert félreérthetően fogalmaztam a múltkor szerintem a hozzátáplálással kapcsolatban. Én nem elválasztani akarom Botit, és nem azért adok neki szilárd kaját, mert kevés a tejem, hanem mert érzem, hogy nincs olyan nagy mennyiség, és szeretném, ha szokná az új ízeket, hogy amikor odakerülünk, hogy nincs elég tejcsi, akkor gond nélkül tudjunk egy étkezést helyettesíteni. Remélem, ez csak fél éves kora után következik be.
Ildi, Betti, onnan látom, hogy kevesebb van, hogy nem bírja ki napközben a 4 órát, noha eddig hamarabb nem nagyon adtam neki. A gyakoribb szoptatást szoktam csinálni, de úgy veszem észre, hogy mindig átmeneti a javulás, és nem hiszem, hogy a 4-5 órát kibírná valaha is tejcsivel. De lehet, hogy hülye vagyok, és nem is baj, ha még mindig 3 óránként eszik?

Szoktam mérni néha, és reggelenként 120 körül eszik, de este soha nem éri el a százat. Ilyenkor nincs is több tej. Persze 5-ig ezzel is bírja, de kötve hiszem, hogy 80-90 mili elég lenne egy négy hónapos gyereknek...

Szóval mivel gyarapszik (150 gramm körül hetente), ezért egyelőre csak szoktatom az új ízekhez. Ezért nem akarok neki tápszert adni, a tejpépet is csak új ízként gondoltam. Aztán ha 2-3 hónap múlva nem tudom 5-6-szor szoptatni, akkor kicserélem valamelyik szopit tejpépre. A Milupa tejpépet vettem egyébként, az bébitejjel van, az a tápszer, ha jól tudom. Szóval semmi tejes, azt én sem szeretném, hogy kapjon!
A Sinlacot kipróbálnám, ha tényleg nincs szükségetek rá, Timi és Maris! Átveszem, ha jó nektek úgy, hogy a receptes árát fizetem.

Zita, azt hiszem, én akkor eleve azzal próbálkozom, hogy szopi után kóstolgatunk. Ma felhívtam egy szülésznő barátnőmet, aki azt mondta, hogy ha nem elválasztani akarom, akkor kaja után adjak neki. Szóval jó a meglátásod a szakemberek szerint is. Kép Nálatok mi újság szopi ügyben?

Borsi, igazad van egyébként abban, hogy fél éves korig legjobb a szopi. Az én védőnénim még nem tudja a próbálkozásaimat, majd kiderül, mit szól. Kép Még olyat is olvastam, ami már szerintem túldimenzionálás, hogy fél éves korig olyan éretlen a gyerekek emésztőrendszere, hogy árt a szilárd étel. Nos, akkor nem értem, hogy a tápszeres babáknak miért nem árt, hiszen nekik korábban javasolják a szilárd kaják bevezetését...
Lehet, hogy én látom rosszul, de Boti igényli a kanalas kajákat. Minden nagyon ízlik neki, szinte röpköd, ha meglátja az előkét. Gyereke válogatja biztosan.

Mindenkinek NAGYON köszönöm a tanácsokat, aranyosak vagytok, hogy segítetek!

Betti, szupi a 3. gyerek gondolata! Gyarapodjon csak a magyar! Egy kollégám mindig azt mondta, hogy kettő még csak a szülőket pótolja, a 3 gyerek az igazi. Kép Mi is lehet, hogy 3-at szeretnénk, de majd inkább a 2. után nyilatkozom. Kép Egyébként jövőre szeretnénk kistesót, mármint hogy jövőre foganjon. Kép A 3 gyerekkel az az egyetlen gondom, hogy tudom, sok lenne itthon az a 7-8 év, hiányozna a suli, ha meg visszamegyek a 2. után, akkor félő, hogy nem jövök újra gyesre. 1-2 évet tanítani...annak nincs sok értelme. Többet meg nem engedhetnék meg magamnak, mert 29 vagyok, 35 utánra nem akarom hagyni...Szóval sok mindenen múlik még ez.

Mondjuk ha ilyen marad a családtámogatási rendszer, mint a mostani, hát akkor jó, ha kettőt vállalunk... Miért van az, hogy a kormány az intézkedéseivel arra buzdít hallgatólagosan, hogy ne szülj 2 gyereknél többet, mert nem lesz több a pénzed, ha dolgozol. Persze 5-6 gyerek és munkanélküli szülők, na úgy már kifizetődő, mert kapsz elég segélyt a megélhetéshez. Kép Elkeserítő... (Újabb vitaindító? Kép )

Zsanya, hát minden elismerésem a tiéd azért, amit átélsz! Jó, hogy mindezeket leírod, mert mi is tanulunk belőle, mégha segíteni az együttérző szavakon kívül nem is tudunk... Tényleg, mint egy horrorfilm, nem is gondoltam, hogy ilyen lehetséges. Pláne nem egy egy éves gyerekkel... Kép

Ildi, várható volt, hogy Lehel ügyesen elkezd majd forogni! Tényleg kár aggódni, mert ha egyszer beindul... Kép
Botinak is volt valami ekcémaszerűsége kb. egy hónapja, a doki Elocomot írt fel, azt kevertem a fürdetőkrémbe, és úgy kentem be az arcát. Szépen elmúlt neki. Mondjuk most is szokott száraz lenni az arcbőre, ilyen esetben ki mi használ rá?

Ildi ötlete szerintem remek a sétával kapcsolatban! Mit szólnátok egy csütörtökhöz? Fél 11-kor indulás a lakitól? Az háromnegyed a sétáló végén. Vagy kinek mi a jó időpont? Írjátok meg és egyeztetünk, jó? Jó lenne megint találkozni, és így tuti nincs rágókacsere! A kismamákat is jó lenne már látni! Kép

Ja egy utolsó kérdés. Borsi mi is volt a homeos kúp neve? Nem találom, mikor írtad, és a jövő héten megyünk a négy hónaposra, addig be akarom szerezni. Köszi!

Na megyek, lányok, mert ez a szokásosnál is hosszabb. Kép

Puszi mindenkinek, Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Ma voltam uh-on, 22mm-es, 8 hetes és 6 napos az élő embriónk Kép Szerettem volna képet kérni, de azt mondta a nőci, hogy ők azt nem tudnak nyomtatni Kép Akkor hogy fogom a családnak megmutatni? Én annyira biztos voltam benne, hogy ennél nincs egyszerűbb dolog... De közben gondolkodtam és lehet, hogy a fényképezést engedik, és akkor a monitort lefényképezem, utána meg kinyomtatom! Vagy Ti hogy csináltátok?
Tegnap este kapcsolgattama tv-t, és a Szülőszobát ismételték... Hááát, nem biztos, hogy egy darabig több rész is szeretnék látni belőle Kép
Na megyek, mert mostanában kb. óránként megéhezem Kép

Szép napot!
Vera
 
 


Jujj, ez nagyon sok! Kép
Pisti mindig azon röhögött, amíg tanítottam, hogy a fogalmazások végére regényt írtam, amiben indokoltam a jegyet, és megírtam, mire figyeljen. Úgy látszik, ezt a hiányt most itt pótolom a babaneten. Kép
Vendég
 


Szia Vera!

Gratula a kicsihez!
Vendég
 


Ne reménykedj a fényképben... Máshol természetes, de itt nem adnak. Kép Amúgy hülyeség, hogy nem tudnak nyomtatni, mert ha ismerős van, akkor ő kap képet. Én 2 embert is tudok, aki kapott... Kép Egri kórház... Kép

A szülőszobát ne nézd, a te szülésed úgysem olyan lesz. A szüléstörténeteket sem szabad elolvasni a Kismamában, engem is figyelmeztettek. Csak mostanában olvasom, aztán sokszor úgy érzem, lám, nekem nem is volt ilyesmi... Kép Ha előtte olvastam volna, biztosan pánikoltam volna olyasmitől, ami nálam nincs... Kép Puszi
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Judit!

Én szívesen odaadom neked a Sinlacot, nem kell kifizetni. Majd megbeszéljük, hogy mikor tudom odaadni. (apósom a Bercsényi utcán lakik, szóval, ha megyünk fel, akkor akár be is adhatjuk)

VAn még hat üveg brokkoli-pulykahússal (Kecskeméti) bébiételem. Öt hós kortól adható. Ezt is felajánlom valakinek, aki próbálkozna. Általában nem szokták szeretni a gyerekek, de az én lányom ezen élt. Õ mindenből azt szerette, amit mások nem. Kép

Egyébként én jól értelmeztem akkor a szopis gondjaidat! Kép Ezért is írtam, hogy ízlelgetni a legjobb délelőtt két etetés között. Így nem zavar be a szopiba se. Aztán majd ha eljön az ideje, akkor vagy korábbra teszed, és tízórai helyett gyümi féle, vagy későbbre és akkor ebéd helyett zöldségféle. De addig szopizzatok sokat! Kép

Ilidi!

Igaz, találkoztunk ma, de itt is puszi, és kérdésedre a válasz...holnap megyek vizsgázni. Kép

Vera!

Gratulálok a babához. Érdekes, nekem mindig nyomtattak képet, ha elég határozottan kértem! Sőt, videóra is felvették.

Judit!

Nekem is ilyen anyósom. Anyukám szerencsére azt csinálja, amit mondok. Kép De én sem haragszom anyósra miatta. Mégiscsak nagyszülő. Kép

Zsuzsa!

Remélem, hogy hamar rendbejösz!

Többiek!

Sok puszi!

Megyek, lányom lefektette magát, megnézem, hogy elaludt e. Délután megyek dokinénihez vele, mert péntek óta lázas. De semmi más tünet, semmi tüsszögés, köhögés, orrfolyás...nemtom mi van vele. Lehet, hogy Ildinek van igaza... érzi, hogy holnap megyek ismét el. Kép

Na, pussz Mindenkinek!

Timi

Timi

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Amikor én a 18 hetes UH-on voltam Egerben, akkor előre egyeztetett időpontban kellett mennem, nem kellett várnom egy percet sem. Bejöhetett az apuci meg a nagyi (ő még sosem látott ilyet, mert hát az ő idejében ...). Nagyon kedves volt a hölgy, elkérte a VHS kazettát (amit előre megbeszéltünk), aztán mindent töviről hegyire elmagyarázott. Legalább egy félóráig tartott, de lehet hogy tovább, ki figyeli akkor az órát. A felvétel is vagy 20 perc lett. Utána kaptunk két fényképet is a piciről (ezt nem kértük, ő adta). Megkérdeztem, hogy mennyivel tartozom, kifizettem és kész.
Szóval velem nagyon kedves és korrekt volt!
Én mondjuk a korábbi vizsgálatokon nem is kértem képet, nem is tudtam, hogy lehet. Tulajdonképpen - bár szörnyű lelkiismeretfurdalásom van emiatt - de én ugye az első babámnál tervezgettem mindenféléket, aztán meg megtörtént a baj! És most a másodiknál inkább csak figyeltem mi történik, nem is igazán mertem örülni a babócának, hogy nehogy megint fájjon, ha neadjisten ...
És most azért van rossz érzésem, hogy nem is igazán örültem neki?!
Nahát ennyit a lelkizésről.
Különben már rendesen fáj a hátam, a gerincem, a csípőm, azt hiszem más testrészem nem is maradt Kép!
No de sebaj.

Remélem akkor hamarosan lesz egy kis séta, amire beneveznék. Nekem speciel jó a csütörtök (bár én tudok a leginkább alkalmazkodni a pocakommal mint ti a picúrokkal).

Szép napot mindenkinek, olyan szépen süt a nap!!
Puszi:
Csilla

Csilla

Kép

Kép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: