Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok Anyukák!

Egri, vagy Heves megyei anyukákkal ismerkednék, ha van ilyen közetetek (mert túlnyomó többségben a budapestiek vannak erre a babaneten). Azért pont egriekkel, mert akkor talán valós esélye is lehet, hogy találkozunk, mivel mi Andornaktályán lakunk, 5 percre Egertől.

Lilla
 
 


szia lilla

nekem csak annyi közöm van heves megyéhez hogy kedvenc városunk eger és pélyen lakik a fél pereputty, viszont az nlc-n láttam hogy van egri anyukák topic, itt úgy látom nincsennek túl sokan
ja, andornaktályán a rékásiakat ismerem

szia becsi
becsi
Iklad
 
 


Ne mond már!!!

Rékásiék elköltöztek, Maklárra, ott építkeztek. A rendőr, igaz. Van egy lányuk, Réka. Egyébként a Rékási Sanyi Kiskörei származású, (szintén heves megye). A férjem őshonos kiskörei. Kép Most is ott karácsonyozunk.
mi az az nlc?
És képzeld volt a gimis (Neumannos) koleszban, egy pélyi szobatársam, már nem tudom valamilyen Enikő, a férje is pélyi és van már gyerekük is.

Szia, Lilla

U.i. Azt hittem soha nem kerül ide válasz Kép
 
 

 
 

szia

igen az a rékási a sanyi húga a kati az unokabátyám felesége körén ---bocsi hogy így írok de rossz a klavíatúra----
ki a férjed-----írásjelet sem tudok--
mi szilvesterezni szoktunk körén,most speciel haragban vagyunk az unokabátyámékkal....neki köszönhetem hogy megismertem a párom ő pélyi
pélyi enikőt is ismerek de nem jut eszembe a vezetékneve......majd...... annak 2 fia van
nlc a nők lapja honlapja ott vannak egriek
kellemes karácsonyt, mikor utaztok
becsi
becsi
Iklad
 
 


24-én fát díszítünk iithon, és utánna. Jézuska már maminál körén jön. A férjem nevét majd mélben írom. Lehet, hogy a pélyi Enikő is egy, akire gondolunk.

Az nlc-t már kitalálltam, és már meg is találtam az egrieket, oda fogok írni, ha itt nem jelentkeznek többen.

(gyorsabban gépelek, mint gondolkodok Kép

Szia, Lilla
 
 


Szia, Lilla!

Gyöngyösi vagyok, kb egy éve írogatok ide, bár csak most regisztráltattam magamKép.Valóban nem sokan vannak itt a környékről! Nildike volt még gyöngyösi régebben, de kb ennyit is, akit tudok. Azért kíváncsi vagyok, hátha mégis többen leszünk!

Boldog, békés karácsonyt!

Magdi
 
 


Szia Magdi!

15 évet éltem Gyöngyösön. A 7.es suliba jártam. A dombon laktam. A fiam keresztanyja, legjobb barátnőm gyöngyösi Kép Imádom Gyöngyöst Kép

Lilla
 
 


Lilla!

Hát én nem annyira, de a férjemet a munkája ide köti, és a szüleim is a környéken laknak, tehát ez van, ezt kell(ene) szeretni. Töredelmesen bevallom, hogy "hazahúz" a szívem, de annyira le van a falu épülve, hogy nem látom semmi értelmét. Így az marad, hogy hétvégén cuccolunk haza férjestől, gyerekestől. Még jó, hogy a párom legalább annyira szeret ott lenni, mint én.Kép

Én Egert imádom feltétel nélkül!!! Oka van: Oda jártam gimibe! Régen KépKépKép

Magdi
 
 


Van itt még valaki a környékről?
 
 


Szia, Sadrien!

Nagyjából Lilla és én Kép Kép Kép

Magdi
 
 


Most néztem meg a profilodat! Csak így utólag... Én Gyöngyösön élek. Te itt vagy Norvégiában?
Van még egy lány, de ő csak chatelni szokott, ő Portugáliában él a családjával, kb 3 éve ment oda férjhez. De úgy tűnik, tényleg csak ennyien vagyunk. De azért csak írj! Kép

Magdi
 
 


Szia, mi most épp Gyöngyösön vagyunk, egyébként itt is - ott is.
 
 


Sziasztok!

Hát még nem igazán gyűltetek ebben a topicban össze, de remélem beindul... Én nem vagyok egri, sőt hevesi sem, de a közelben lakom, Mezőkövesd mellett. És Egert nagyon jól ismerem, elég gyakran megfordulok ott.
Anno 96-ban oda jártam ötödévre a Közgazdaságiba.
Gyöngyöst is ismerem, mert oda meg a fősuliba jártam.

Szóval van egy kis kötődésem, még ha nem is vagyok hevesi...Kép

További szép napot nektek!

Ditta

Kép

Kép
 
 


Sadrienn!
Pedig már épp írni akartam neked, hogy milyen szép idő van itt! KépDe ezek szerint látod . Meddig maradtok? Mekkora a Babóca? Képtelen voltam eldönteni, hogy kisfiú v. kislány, bocs érte, de mindenképp csuda szép ezekkel a fürtökkel és a kék szemével!

Ditta, anno én is A Főiskolán végeztem, csak ahogy elnézem sokkal előbb. Sajnos.Kép Kép Kép

Magdi
 
 


Sziasztok!

Magdi,
élveztük is a szép időt, sétáltunk egyet délelőtt =)
Most májusig tuti maradunk, páromnak akkor muszáj menni vagy 2 hónapra, de még azt sem tudjuk, hogy mind megyünk-e v. csak Apa. Bár az sz** lenne. Utána még egy félévet szinte tuti, hogy itthon leszünk, aztán majd kiderül.
Babóca fiú, 15 hónapos. A kép nagyon friss, talán múlt héten csináltam. =)
- Adrien
 
 


Kedves gyöngyösi, egri, mezkvesd és ezen városok krönyéki Kismamák!

Szeretettel látunk Titeket Mazsola Muszika foglalkozásinkon! 6 hónapos kortól, zenás-mesés-mondókás-foglalkozások. /Bővebb a Gyermekek-Mazsola Muzsika/

Ha van óvodaedagósu ismerősötök /Gyöngyös, Eger/ avagy valamelyikőtök óvónő és van kedvetek heti egy alkalommal egy ilyen fogalalkozást megtartani hívjatok avagy írjatok 70-559-83-89 /itt tudtok bejelentkezni a foglalkozásra/ mazsolamuzsika@freemail.hu.

Szintén szertettel várlak Titeket /3 hóapso kortól/ Gyöngyösön, a Fittness Centrumban Kalovits-módser féle babaúszásra!

Várom a jelentkezéseteket!
k

U.i.: Külföldön élő anyukák : ha jártok valamilyen babákank szóló foglalkozásra várom az ötleteket, észrevételeket, módszerket!
Mottóm: a magyar illetve vidéki anyukák is akpják meg azon lehetőségeket mint a külföldi illetve budapesti társaik!
 


Sziasztok!

Most találtam rátok! Én egri vagyok! Első babámat várom, holnap leszek 20 hetes.
Igyexem bekapcsolódni hozzátok!

Timi

Timi

Kép

Kép
 


Szia Timi!

Gratula a babához!KépKépKépKép
Mikorra vagy kiírva? Egerben fogsz szülni?
Tudod már a nemét?

Üdv. Ditta

Kép

Kép
 
 


Szia, Timi!

Én is gratulálok! Kép


Ditta, neked van babád?

Sadrien!
Bevallom, fiúra gyanakodtam!KépAz enyémből indultam ki, mert ő is ilyen "babás" arcú volt ilyen pici korában. Még most is, ha sapka van rajta és csak az arca látszik! De az enyém már "nagy kiscsoportos óvodás"! Merre laktok itt?

Magdi
 
 


Sziasztok!

Júli. 28-ra vagyok kiírva. Itt Egerben fogok szülni. Holnap megyek uh-ra, akkor talán megtudom a nemét a babámnak. De én úgy érzem, hogy legény lesz. Bár ez semmit nem jelent.Kép

Timi

Timi

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Magdi, mi a dombon lakunk. Ti merre?

Timi! Én kb. a 15. héttől fiúra gyanakodtam, eleve fiúneveken gondolkodtam, stb. Bejött a megérzés Kép

- Adrien
 
 


Sziasztok!

TimiKép
Majd írd meg, mi volt uh-n! Én mindig imádtam uh-ra járni, jó volt látni, hallani a bébit!

MagdiKép
Igen, van babám, illetve babáim. A kislányom Veronika 3,5 éves, a kicsi fiam Attila 3,5 hónapos.
Most készül az új albumom, de addig is láthattok pár képet a fotóalbumban, "Veronika és Attila" címen. Csak nem tudom, hogy kell ide belinkelni, hogy innen egy kattintásra eljussatok oda.

Sziasztok

Kép

Kép
 
 


Ez igen ,de sokan idetaláltatok, még nem is olvastalak bennteket vissza, mert most látom ,csak, hogy van ilyen új, lakhely szerinti főcím.

Hurrá, Kép

Lilla
 
 


Sziasztok!

Timi!
Holnap helyzetjelentést kérünk!!!

Sadrien!A Mátrai lakótelepen lakunk. Még, de folyamatosan költöznénk, ha vmi jobbat találnánk!
Itt született a kisfiad vagy Norvégiában? Mesélsz vmit arról, hogy milyen ott a babák és a mamák élete? Meddig maradnak otthon a gyerekekkel? Van ovi vagy vmi hasonló? Vasorrú is egy gyöngyösi lány ( írtam már róla), ő Portugáliában él, nyáron itthon voltak és találkoztunk. Érdekes dolgokat mesélt ő is. Teljesen más kultúra.

Ditta!
Az én fiam is 3 és fél éves. Háááát... Mindig azt hiszem, hogy a következő korszak könnyebb lesz, de eddig hiába vártam....Kép Csak most már ki is magyaráz mindent. Csuda nagy okosságokat tud mondani, sokszor komoly önfegyelmet kell tanúsítanom, hogy ne röhögjem el magam mikor épp nevelni akartam...Kép

Magdi
 
 


Sziasztok,

na képben vagyok.

Ditta, van az utcánkban egy nagymami, akinek a lánya Mezőkövesdre költözött. Most van egy 10 hónapos babája. Ja, és én andornaktályai vagyok.

Timi,
gratulálok Kép
Dolgozol még? Hol? Ki az orvosod? Te nem vagy bizalmatlan az egri kórházzal szemben?
Én annyi negatív tapasztalatot hallottam, és nem csak olyan rémhíreket, hanem személyes elsőkézből tapasztalatokat, hogy nem mertem itt szülni egyik gyereket sem. (Debreceni Klinikán szültem) Pedig a másodikkal kicsit macerás volt lejárni. Az elején én is itt jártam néhány vizsgálatra, de ...

Adrienn,
én is a dombon laktam 15évig, 0-15 éves koromig. Aztán jött Eger: középsuli, fősuli, majd férj Kép
aki nem bírta a Cseboxot, így lett bőle Andornaktálya.
Ja, és most volt vasárnap a kisfiam keresztelője, a keresztanya gyöngyösi, a dombi házban laktunk együtt és azóta is a legjobb barátnőm.

Sziasztok, Lilla
 
 


Szia Egerimádó Magdi, Kép

Kis gyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond. Engem ezzel a közhellyel nyugtattak, amikor megszületett az első és üvöltött Kép

Lilla

Adrien, mi a férjed foglalkozása, ami ennyire mobilis. Kép
 
 


Magdi, hát, nehezet kérdeztél hallod. Azt sem tudom, itt milyen elvileg. Kép Ok, persze, vannak különbségek. Pl. Norvégiában nem néznek meg, ha ősrégi 30 éves babakocsit használsz. És elég sokan húzzák bringa után a gyereket olyan kis utánfutószerűségben. Ja, és egy környékbeli 4-gyerekes anyukánál láttam: az egyiket úgy "kötötte" magához, hogy egy pár méteres "póráz" volt az ő kabátja és a kisgyerekek kabátjához erősítve. (Tolta a babakocsit, két oldalt két kicsi + egy csellengő mögöttük - utóbbi volt "pórázon" általában)
Ovi van, de akinek nem úgy hozza az élethelyzete, kb. 4 éves kornál előbb nem feltétlenül adja oda másnak a gyereket. A gyest a gyerek 8 éves koráig bármikor ki lehet venni, te osztod be, hogy mikor.
Most hirtelen ennyi. Kép
Ja, Manó Pesten született.

Lilla, én gyakorlatilag 6-14 éves koromig laktam itt Gyöngyösön. Meg most Kép
A mobilitás pedig a többnemzetiségből fakad. (Emberem egyébként kb. programozó matematikus.)

Magdi, ki a gyerekorvosotok? Nem tudsz véletlenül olyan dokit a közelben, aki homeopátiában is jártas?

- Adrien
 
 


Sziasztok,
mint Heves megyei származék Kép jelentkezem csak, mivel én nem ott élek. A szüleim hevesiek, apu besenyőtelki, anyukám káli, és pár éve "haza"költöztek Kálba.
Én anno mindne nyaramat a nagymamámnál töltöttem Káélban. Nagyon szerettem ott lenni, és Heves m. egy kicsit mindig a második szülőföldem marad Kép.
üdv minden hevesinek
Zsóka

Zsóka
 
 


Ismét itt! Szóval nálam tényleg semmit nem jelent, hogy mit érzek.Kép A doki szerint "nincs egyértelműen mérhető fütyije, talán azért, mert nincs is neki"Kép Szóval úgy néz ki, Lillám lesz.Kép

Lilla!

Hernádi az orvosom. Én is hallottam rosszakat a kórházról, de a férjemnek majd az egész családja ott dolgozik, ezért úgy gondolom, hogy nem lesz annyira rossz. Meg én úgy tervezem, hogy "rámjön" a szülés, bemegyek, megszülök, és pár nap után irány haza.Kép remélem így is lesz.

Timi

Timi

Kép

Kép
 


Sziasztok!

Adrienn, és akkor te is a 7es suliab jártál a dombon? Én igen.
És angolul, magyarul v. norvégül beszéltek a ferjeddel, ha nem vagyok indiszkrét Kép ?

Ja, és tök jó hely lehet ez a Norvégia. 8 éves korig gyes... vagy csak 3-4 év gyes?

Timi, tényleg Lilla lesz, ha lányod lesz?? Kép Amikor a 2. gyermekem, Petit szültem, a terhespatólógiás szobatársam, ikerterhes egyik babája is Lilla lett.
Hernádi az egyik legjobb, ha nem a legjobb. Az tényleg számít, ha van ismeretséged. Kép (nekem nem volt) Én is így terveztem, és szerencsére így is lett Debrecenben. Kép

Lilla
 
 


Lilla, igen, oda (is)
És angolul, magyarul, norvégül. Sőt még cifrázzuk 1-2 másikkal is ;-)
De Manó előtt próbálunk angolul beszélni, hogy a kódváltást könnyen tanulja.

Ja, a gyes nem ám mind a 8 év! Csak a gyerek 8 éves koráig te oszthatod be, hogy hogy-mikor akarod kivenni, lehet több részletben is.

- Adrien
 
 


Sziasztok!

Adrien, most viccelsz a nyelvekkel? Huuuu....
A férjem unokatesója most 8 éves, ő is három nyelvet használ. Nagyon érdekes volt, mikor piciként már értette, hogy apával, anyával és az oviban is "másképp" beszélnek, csak nem zudatosodott benne, hogy pl. a család nyelve német, apával horvátul, az oviban magyarul beszének. Simán használta mind a hármat, viszont mikor oviba került teljesen ki volt akadva, hogy a gyerekek nem értik csak a magyart. KépEzt úgy hetekig nem fogta fel.
Nem tudok homeopátiás orvost sajnos, de majd kérdezősködöm egy kicsit! Az az igazság, hogy hozzánk a város másik végéből jár a doktor bácsi, de kedden megkérdem az oviban, hogy mit tudnak. Talán az egyik doktor néni itt...

Lilla, Timi!
A barátnőmnek három hete születtek ikrei Egerben, szülés előtt benn volt hat hétig, de csupa jót mondott. Bár azt hiszem neki is voltak kapcsolatai..

Magdi
 
 


Jó reggelt!

LillaKép
Bekukkantottam a profilodba, nagyon édik a gyerkőcök! És látom, te is 76-os vagy, mint én!

TimiKép
Hát az igazat megvallva én sem hallottam túl jót az egri kórházról, de lehet,hogy ez csak szóbeszéd, mert 3 ismerősöm is ott szült, és nem volt semmi gond. De az egyik barátnőmnek is rokona volt a szülésznő, és az tök jó, hogy neked is van sok ismerős.
Viszont Egerben él az egyik barátnőm, akinek 2001-ben született meg a kislánya, koraszülöttként. És azért lett koraszülött, mert a 28 hetes uh-n azt mondta az orvos (egri kh.), hogy a magzatnak nincs arccsontja, torzszülött lesz. Erre Edina(a barátnőm) sokkot kapott, azonnal megindult a szülés, Pestre vitte mentő. A baba 1600 gr-al született, és persze makkegészséges gyönyörű kislány! És ez a lényeg, de azt máig nem tudja megemészteni, hogy nem lehetett apás szülés, nem tudott szoptatni, 2 hónapot töltöttek kórházban. Most várják a kistesót, de az egri kh-ról hallani sem akar. Ami érthető!
Na de nem akarlak ijesztgetni, te biztos jó kezekben leszel!

MagdiKép
A kisfiad jár már oviba? Ha igen, szereti?

Ditta

Kép

Kép
 
 


Sziasztok!

Ditta, igen, október óta jár oviba, januártől pedig csak négy napot volt itthon. Kép Kép Addig 2 hetes ciklusokban járt. Egyébként elmegy oviba, de nem szívesen. Minden reggel fáj a hasa vagy a feje vagy amit éppen kitalál. Volt már olyan, hogy a kruppja fájt ovi előttKép Van egy kislány, akivel sülve - főve együtt vannak, ha ő ott van, akkor egész jól is érzi magát. Egyébként azt mondják, hogy leginkább foglalkozásokon nyílik ki. A kislányod ovis?

Magdi
 
 


Szia Magdi!

Igen ovis a lányom szeptember óta. Mi is elég sokat hiányoztunk, szinte állandóan köhög, vagy náthás, legutóbb egy hányás hasmenés vírus miatt nem ment 2 hétig. Viszont ő imád oviba járni!
A beszoktatás első 2 hete rázós volt, sokat sírt, amikor otthagytam, de mostmár örömmel megy, mondogatja a tanult énekeket, verseket.
Neki is van 1-2 kiválasztott kis barátnő, de a többi gyerekkel is jól elvan.

Szia!
Ditta

Többiek?????????

Kép

Kép
 
 


csajok, én az utóbbi napokban kétszer is kihagytam az éjszakai alvást és harmincx órán át ébren lenni kicsit kivette az erőmet. De vagyunk, írjatok, itt a tavasz!!! Kép
- Adrien
 
 


Bocs mindenkinek, majd jövök, csak most itt van keresztanya Gyöngyösről pár napig és nagy családi programok vannak, meg csomó játszóterezés, meg kertezés Kép

Szép napsütést mindekinek, Lilla
 
 


Látom, hogy a jó idő mindenkit elcsalt a gép elől!
Adrien, nincs a doki elfelejtve, csak nem járunk oviba... Meg őrült módon lakást is árulok, az adóbevallásokról nem is beszélve... Kép


Magdi
 
 


Sziasztok!

Segítségeteket kérem!

Nagy elhatározásunkban elkezdtünk kidolgozni egy országos adatbázis, mely tartalmazza minden hazánkban dolgozó orvos és gyógyító tevékenységet végző személy közérdekű adatait (név, szakterület, rendelés helye, elérhetőség), illetve az orvos kérése alapján további kiegészítő adatokat.

Az adatbázis még közel sem teljes. A teljesebbé tétel érdekében kérlek Titeket, hogy segítsetek nekünk, milyen orvosokat ismertek Heves megyében, akit szívesen ajánlanátok másoknak is.

Köszönettel:

L
 
 


László, Kép ha tudnék igazán jó orvosról, beírnám, hidd el...
 
 


Sadrien, ez valóban Kép
 
 


Sziasztok!

Sokminden történik mostanában, de most rátok zúdítom a híreket Kép

Nagy kádban fürdenek az apróságok együtt. Kép Pétert azért folyamatosan fogni kell. Teljesen magától Péter hasra szokott forduni, és úszik is a vízben. Támaszkodik és úgy kapálódzik, meg kúszva mászik. Néha kicsit belemegy az arcába a víz, de nem bánja. (ilyenkor is tartom, de nagyon bátran ficánkol Kép )
Zsófinak a jóidővel a kedve is nagyon jó lett. Mentünk játszóterezni, nagy séták, 2 órahossza, amiket télen nem igen bírt, most simán. A rosszidővel viszont nyüszögős lett. És mindenre azt mondja "nem akarom". Már az alávsokkor, fürdetéskor, öltözéskor is, ami eddig nem volt ellenszenves neki. Remélem a jóidővel elmúlik ez, és nem "dackorszakos" nyüszögés. Titkon abban reménykedek, hátha ilyen nyüszögésekkel, bőgésekkel megúsznám a dackorszakot, és csak így havonta jönne elő pár napra a nyüszögős dacos Zsófi.

Ja, és képzeljétek, mostanában volt 1-2 babatalálkozó, nálunk is pl. tegnap. Petike tiszta "hölgykoszorúban" volt. Nincs most erre korbaeli kisfiú, csak 3 éveses. Az apja beszélgetett este Péterrel, és azt mondta neki: "Na, fiam 1 év múlva micsoda bartánőzés lesz itt... veled fognak babázni, téged fognak majd fésülgetni, meg öltöztetni. (mert Ő a legkisebb.) De nem baj, fiam, majd kiképezlek, aztán jól elvered majd mindet."
Kép Kép Hát biztos érdekes lesz a sok kiscsaj közt neki. Most szurkolok, hogy szülessen erre fele fiú is.

Peti nem sokáig bírja a csücsülést a b.kocsiban a játszótéren... max. 15-20 perc alvás után. Uncsi neki. Nem tudom mi lesz így majd a játszóterezésekből, ha már megy Peti. Lehet, hogy kertezésre kell váltani, mert az kevésbé veszélyes Zsófira, míg Petivel játszogatok majd kint.

Dehát addig is várjuk a jóidőt, mert nálunk 5 azaz ÖT fok van. Kicsit mérges is vagyok ezért. Kép

Sziasztok, néha azért írjatok, én is csak néha jövök, mert még mindig vannak bankügyek, meg a házbővítés is nemsokára kezdődik, meg a férjemnek most szezonja van a munkában, meg ilyenek.
Lilla

U.i.: ja, és Petikémet 3 hete megkereszteltük. Kép jó volt a családi "buli" is, befértünk a nem túl nagy házunkba 16-18an, sogorom hidegtálakat csinált, szuper fini és szép volt. És a keresztanya gyöngyösi Kép
 
 


Lilla, jó, hogy írtál! Mi szerdán a szemetelő esőben voltunk 3 órát a városban. Manó kipihente magát az esővédő alatt Kép
Nekem ez a játszótérezés-téma még nagyon idegen.
Ha csak anyuékhoz megyünk is át (itt laknak az utcában), Manó hirtelen gyökeret ereszt néha és úgy bámul 1-1 járókelőt.
Többiek?
- Adrien
 
 


Sziasztok!

LillaKép
Nagyon édik a gyerekeid, bekukkantottam a profilodba!
Én is tettem fel képet a profilomba, és megcsináltam az albumomat:

Ditta albuma1
Ditta albuma2 címen megtekinthető a fotóalbumban.

Hát ez az időjárás...KépKépKépKép
Nem lehet sétálni...

Ma kicsit nyugi napom van, anagylányom elment a nagyszülőkkel Bp.re, rokonlátogatás. A férjem dolgozik, csak a picivel vagyunk itthon, ő meg per pillanat alszik.
Ezért szörfözgetek ide-oda.

Sziasztok!
Ditta

Kép

Kép
 
 


Lányok, mit lehet tenni egy HŰŰŰŰŰŰŰŰJJJJE szomszéddal?!
Most nagyon el vagyok keseredve. Manó este 11-kor sírt (jön a foga), erre átdörömbölnek. Eddig sz*rtuk le őket, mert totál nonszensz, akkor is átdörömböltek, amikor verset olvastam a gyereknek, akkor is, amikor a felettük lakók ricsajoznak, amikor épphogy hazaértünk és az előszobában vagyunk, halljuk a nagyszoba falon a döngetést, stb. és hozzá kell tenni, párommal mindketten nyugis emberek vagyunk, hangos szó nincs a házban, sőt még tévénk sincs. A nappalink fala közös az ő hálójukkal (nekik 4 szobájuk van, akár át is mehetnének másikba, ha nagyon akarnának...), én hallom a vén f*sz horkolását, reggel 5 előtt az ő rádiójukra ébred a fiam a lakás túlvégében Kép Most totál elegem van. És a legszörnyűbb az egészben, hogy EZEKNEK van egy Down-kóros unokájuk, ergo azt hinné az ember, toleránsak. Hát a francokat.
Én átmenni nem fogok hozzájuk, mert az alattunk lakókhoz egyszer (teli) konzervdobozt vágott. Halántékon találta a csajt, ahogy este 10-kor az erkélyen beszélgettek a vendégeikkel.
Most meg a dörömbölésére rácsaptam a falra (soha nem szoktam), és úgy tűnik, klasszul elpattant egy ér a csuklómnál. Kék, hatalmas és persze fáj. Egyszerűen nem éri meg, meghát ilyen alsófelekkel kár foglalkozni, de most egy kicsit nagyon sok volt. Páromnál béketűrőbbet nem hord hátán a Föld, de esküszöm, a szomszédnak szerencséje, hogy ott a fal a két lakás közt.
KépKépKépKép
 
 


Ja, azt hozzá kell tennem, hogy a hortyogás és a rádió nem a papírvékony falak rovására írható! Egyszerűen csurig hangerőre van állítva a rádiójuk. (Lehet, hogy nagyothallanak, ezt nem tudom.)
 
 


Megint én, és megint sír a szám...
A minap lementünk Manóval sétálni. A ház mögötti játszótér felé húzott a fiam, hintára ültettem, aranyvesszőt szaglásztunk, stb. Kiscsaj (olyan 16 körüli) jön a rúgjbelém fehér kutyájával. (Ok, a kutyára egyébként nem haragszok, nem tehet róla, hogy ilyen *** a gazdája.) Először azzal hitegettem magam, hogy a 300méterre (lehet, hogy csak 200) levő kutyafuttatóra mennek a játszótéren át. De nem. Szépen fel-alá mászkált a játszótéren, úgy 3 cigi erejéig, jól körbeszaratta a kutyával a jó kis aranyvessző bokrokat meg a homokozó szélét.
Most mondjátok meg, mit lehet az ilyennel csinálni?! Kép És úgy max. 10 éven belül ez a bige is a gyerekét hozza majd le a kutyaszarba?!
(És ha tudnék ilyen kis sírva üvöltő fejet idevarázsolni, most idebiggyeszteném...)
 
 


Adrienn! Hát ez van... Itt nálunk egy negyvenes nő a macskáját hordja le a játszóra... Pórázon... Sétálni...És a homokozóból cseréli az almot... De idén feljelentem, ha meglátom. Ha más mindent megtehet, akkor én is ennyit. Egyébként az a szerény véleményem, hogy lakótelepre sem macska, sem kutya nem való. Á...A Posta tér is úgy néz ki, mint egy galambdúc,amit jó ideje nem takarítottak. Az Orczy kert dettó...

Azért vesztem ám el, mert újra dolgozok, és így kicsit el vagyok havazva. Jól van mindenki?

Magdi
 
 


Na, a macskás se semmi Kép
Én sem tartanék lakótelepen kutyát, de ha már vki úgy döntött, hogy igen, legalább egy kicsit legyen már N O R M Á L I S, könyörgöm.
A szomszédasszonyomnak kb. egy órája szóltam, hogy ugyan menjen már a konyhaablakunk elé cigizni, ne a gyerekszobánál. Egész normálisan fogadta. (Sajna a közös erkélyre "néz" a konyhánk meg a gyerekszoba ablaka)
- Adrien
 
 


Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok:
MártiKép
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: