Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Keresek olyan kismamákat, akik kerületiek, és 2015 nyarára várják kisbabájukat. Ha van kedvetek megosztani az örömöket, bánatokat, akkor írjatok bátran.

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Szia!
Ugyan nekem már megvan a babám, de én is 17.keres vagyok, jó lenne beszélgetni kerületiekkel! Remélem nem zavarok! :)

További szép estét!

Viki-Benő
anncsa
Budapest XVII. kerület
 
 


ÚJ! Spórolási lehetőségek kismamáknak, kispapáknak!

https://docs.google.com/forms/d/1AQNhu7 ... rm?c=0&w=1
marko95
Budapest VII. kerület
 
 

 
 

Sziasztok! Kerületi vagyok ugyan,de tavaszi babám lesz. Kizáró ok? :)
 
 


@annisza:


Szia Annisza!
Dehogy kizáró:) Akkor te már jóval előttem jársz! Mikorra vagy kiírva? Kislány v. kisfiú lesz?

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Szia! Kisfiú lesz. Ápr.9-re vagyok kiìrva,de sztem márc.vègèn már babázok. Neked első baba?
 
 


Igen, nekem is első:-) Nálunk kislány lesz, július 13-ra vagyok kiírva. Te hol szülsz?

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Az mèg odèbb van tènyleg. :-) Bajcsyba fogok.
 
 


@annisza:


Szia! Írtam privát üzenetet inkább!

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Én most már túl vagyok a szülésen. Februárban szültem a Bajcsyban. Esetleg csatlakozhatok???
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Szia! Rèszenről naná! Kèrek èlmènybeszt !! Èn is ott fogok.
 
 


 


@wica86:


Részemről is ok! Én is szeretnék élménybeszámolót kérni, bár én a sote II-n fogok szülni elvileg. Kisfiú lett vagy kislány?


Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Sziasztok!

Kbetti 84:  Nekem ez már a második gyerek volt. Az elsőt a SOTE II-n születem, a másodikat a Bajcsyban.

Annissza: Te melyik dokinál fogsz szülni?

Az én kis történetem annyi, hogy Február 20-ra voltam kiirva. január 30-án voltam a dokimnál, aki megvizsgált és mondta, hogy minden rendben van. De ő elment egy hét szabira január 31-től február 7-ig. Megadta a helyettes dokinak az elérhetőségét ha bármi van őt kell hívni.
Február 4-re volt először NST-re időpontom. Február 3-án még a barátnőmmel találkoztam és minden rendben volt. Éjszaka már nem annyira jól aludtam. És reggel úgy ébredtem, hogy éreztem, hogy vannak kicsi fájásaim. De azt hittem, hogy ezek jóslófájások. Azonban éreztem, hogy hogy 10-15 percenként jönnek. (Azt tudni kell, hogy  a kislányomnál éjszaka elfolyt a magzatvíz és menni kellett) Gondoltam úgyis megyek NST-re és majd ott kiderül, hogy mi a helyzet. Egyébként 37+5 napos terhes voltam. Mivel a kislányomra vigyáztak így óriási pocakkal egyedül mentem autóval NST-re. Mikor odaértem kicsit várni kellett és véletlenül meghalottam, hogy az a doki aki helyettesíti az én dokimat épp bent van. Ismeretlenül leszólítottam és mondtan neki ki vagyok és, hogy NST-re jöttem, de fájásokat érzek. Egyébként ez a doki a Dr. Kubicsek Tamás volt. (dr.Gyopár Ernő lett volna a fogadott orvosom). Nagyon jó fej volt és mondta, hogy mindenképpen ránéz az NST eredményére. De már akkor benézett hozzám amikor rajtam volt az NST és látta,, hogy tényleg fájásaim vannak és mondta, hogy utána mindenképpen megvizsgál. Így is volt!
Megvizsgált és közölte, hogy 2 ujjnyira nyitva vagyok és már ne menjek sehová! Na akkor én kicsit bepánikoltam, ugyanis nem voltam még össze se pakolva, illetve otthon volt a 2 éves kislányom. És megbeszéltem vele, hogy nem lakok messze és had menjek még haza. Jah, és persze hívtam a férjem, hogy jöjjön, mert megyünk szülni. :-) Megbeszéltem a dokival, hogy amint tudok megyünk vissza. Hazaértem addigra hazaért a férjem is. Összepakoltam, lezuhanyoztam, hajat mostam, felöltöztem és a kislányomat rendeztem, majd sajnos el kellett tőle búcsúznom! Nagyon nagyon féltem! Sokkal jobban, mint az első szülésnél! Beértünk a kórházba és besétáltam a szülőszobába! :-) Átöltöztem, kaptam egy beöntést. De ugyanolyan állapotban voltam még, mint amikor elindultam haza. Jöttek a fájások, de nem voltak rendszeresek. (ez volt du. fél 5 körül) Még nagyon sokáig vajúdhattam volna, de mondta a doki, hogy gyorsítsuk fel és megrepesztette a burkot. Na utána jöttek ám a kemény fájások. Majd 3/4 7-kor kértem, kaptam fájdalomcsillapítót és akkor már annyira jöttek a fájások, hogy el se akart múlni. Akkor mondta a doki, hogy majd jön negyed 8 körül. Jött is és mondtam, hogy nézzen meg, de akkor már csak nyomtam annyira fájt. És mondta, hogy akkor próbáljuk meg akkor és beleadtam mindent és kettőt nyomtam és kint is volt a kisfiam. Február 4-én 19:20-kor. :-) Nem lett volna ilyen gyors, csak mivel már nem először csináltam így tudtam, hogy mit kell csinálni és annyira fájt, hogy minél hamarabb túl szerettem volna rajta lenni.
Hát ez az én szüléstörténtem.  A Bajcsyval egyébként meg voltam elégedve. Normális volt velem mindenki. És szerdán szültem és elvileg szombaton engedtek volna haza, de mivel 6 után szültem így csak vasárnap engedtek haza. Ráadásul az influenza járvány miatt látogatási tilalom volt. De a szobában a szobatársam beteg volt és szerintem tőle kaptam el, mert olyan beteg lettem, hogy vasárnap olyan lázas voltam, hogy azt hittem, hogy haza se tudok menni. :-( Jól indult a kis életünk.
Ha bármire kíváncsiak vagytok szívesen válaszolok! :-)

Kbetti 84: Ha kíváncsi vagy az első szülésem történetére, ami a SOTE II-n volt privátban szívesen elmesélem! :-)
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Köszi az élménybeszámolót:-)
Akkor mondhatni, hogy elég gyors szülésed volt! Azóta minden rendben? Szépen fejlődik a Fiad?

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Elég gyors volt. Mindenkinek ilyet kívánok! :-)
Igen, minden rendben vele. Szépen gyarapszik. Tegnap volt 1 hónapos és már 1 kg-ot hízott. :-) 
Nagyon szeret enni! :-)
Te mikor szülsz? Fiú vagy lány? Mi lesz a neve?
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Húúú Wica nem semmi, hogy túl vagy rajta...
Nekem első baba lesz, fiú és a Sulyok doktor Úrnál fogok szülni, remélem. :-)
Az normális, hogy ,ost 35 hetesen egész nap rángatja a hasam a baba?
 
 


És hogy fogják hívni a kisfiadat?
Igen, lassan készülődik kifelé. :-)
Nagyo izgi! :-) Apás szülés lesz?
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


@wica86:


Én júli 13-ra vagyok kiírva és Boglárka lesz, ha minden igaz

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Nekem Levente. :) Rágom a centit.
 
 


kbetti 84:

Van sok-sok lány ruhám ha esetleg érdekel!?
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Kár,hogy nem fiú rucid van!
Azt szerettem vna kèrdezni,hogy nem tudod a Bajcsy intèzi-e az anyakönyvit,tb-t?
 
 


@wica86:
Persze, érdekel. Képeid vannak? vagy hirdeted őket valahol?


Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Nem hirdetem őket. Vannak képeim. Ha kapok egy email címet vagy valamilyen elérhetőséget ahol át tudom küldeni, akkor átküldöm.
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Disznóság! :lol:
 
 


Vannak kisfiú ruháim is! 
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Nahát, csak erőszakoskodnom kellett? :)
 
 


A bajcsy intèzte az anyakönyvit,meg a tb kártyát?
 
 


Igen, ott intéztek mindent.
Személyi, LK kell meg házassági anyakönyvi kivonat vagy apasági.
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Az apaságit nem ott kell nyilatkozni? Nem vagyunk házasok. Vagy vinni kell az önkorm.tól? Bocsánat,hogy ennyit kèrdezek.
 
 


Azt nem tudom sajnos hogy van. Mi házasok vagyunk.

Jah, és még egy jó tanács: Most aludd ki magad! 
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Már most se megy. :( Most is kelt ès akkor alhatok,ha Ő is engedi. Tehát ezt már buktam. :)
 
 


Tényleg ennyire nem lehet aludni már a vége felé?? Annyira mozog a Pici, hogy felébredsz? Ez hányadik héttől kezdődik??
És amikor még csak 1-2 hónapos, akkor éjszakánként mennyi időközönként kell felkelni hozzá? Este is kell etetni?? Előre is bocs, ha butaságot kérdezek, de 0 tapasztalatom van

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Én sem tudtam aludni a végefelé, mert vagy a baba rugdosott vagy állandóan wc-re kellett mennem.
És utána meg éjjel kelni kell hozzá etetni. Most pl. éjjel 2 max.2,5 óránként kel enni. Néha azért kibírja a 3 órát.
De minden baba más! De azt azért nem hiszem el, hogy egy baba eleinte végig alussza az éjszakát. Olyan pici a gyomruk, hogy nem tudnak egyszerre sokat enni. Meg én már másodszor csinálom ezt végig. És teljesen más a 2 gyerek, de mind a kettővel éjszakázni kell(ett). 
Jah, és nem ijeszgetni szeretenélek titeket, de a hasfájás az a legrosszabb, mert segítenél a babádon, de nem tudsz.  Van mindenféle amivel lehet segíteni, de azért szerintem egyik sem mulasztja el teljesen. Nekem a kislányom kb. 2 hetes korától volt hasfájós és 2 hónapos koráig tartott. A kisfiam is hasfájós, de nála szinte már elejétől kezdve az volt és remélem hamar vége lesz nála is. Elvileg max. 3 hónapos korukig kinövik. De az egy örökkévalóság!
Ha esetleg van valamilyen téma amiben esetleg kell egy kis tanács vagy ami van tapasztalatom akkor nagyon szívesen megosztom veletek!

wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Van,hogy arra èbredek,megindul a hasam. Ès most nem a hagyományos hasmenèsre gondolok,hanem hogy Banám annyira mozog,hogy viszi. Megaztán èbredès ,pisi járat,visszamászás pont elèg arra,hogy őlŐ is felèledjen ès rámoljon. Olyankor nehèz megtalálni az alvó pózt. Olyankor van idő világmegváltó gondolatokra. :) Nekem eg kb.egy hete ilyen. Van mikor jobb,van mikor rosszabb,mèg nem minden èjszaka ilyen,de nem áltatlak,sűrűsödik.
 
 


Kitartás! Már nem sok idő van hátra!
Egyébként nekem április 3-án van a szülinapom.
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Hát Titeket olvasva, tényleg most kell kialudnom magam

Nálam az elmúlt 3-4 hétben (most vagyok 22+1) nagyon beindult a súlygyarapodás. Már az elején eldöntöttem, hogy a heti 30-50dkg-nál nem hízom többet egy héten, de az utóbbi hetekben majdnem egy kiló hetente az átlag. Kajára megpróbálok odafigyelni, valamivel többet eszem, mint terhesség előtt, de az csak azért van, mert sűrűn diétáztam előtte.. mozgás az minden nap van, torna, séta, futópadon gyaloglás stb. Egyszerűen nem értem...
Nálatok volt esetleg ilyen?

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Hát nekem havi egy kiló volt. A hetit kicsit soknak èrzem,de persze ez sokmindentől függhet. Nekem babám pl.azt csinálta,hogy hó elejèn semmi. Stagnáltam aztán a vègère rántotta mindig fel a kilót. Lehet Neked előre szedi ès a várandósság vègèn megállsz. A vèdőnèni úgyis figyel. Volt hónap mikor nekem a magzatvìz miatt ugrott meg az is ok nèlkül,talán vmi kis vìrus miatt törtènt.
 
 


És mennyit híztatok idáig? Szedtek terhesvitamint?
Én a kislányommal 16 kg-ot híztam. A kórházban hagytan 8 kg-ot a többi pedig lement a szoptatás alatt.
A kisfiammal sokkal kevebb volt a súlyom, mint az első terhességnél és vele 18 kg-ot híztam. A kórházban hagytam 11 kg-ot és még van rajtam kb.6-7 kg.
Van aki 30 kg-ot is hízik bár szerintem az már nagyon sok!
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Èn most vagyok 36 hetes ès pontosan 9 kilót hìztam eddig. Eleinte elevietet szedtem,majd a gravidát.
 
 


23. hétben vagyok, és már 5 kg-ot szedtem fel (és ezt mind az elmúlt 2 hónapban). Terhesvitamint nem szedtem egyáltalán. Kizárólag bio zöldséglevekkel próbálom pótolni a plusz vitaminszükségletemet, és eddig úgy tűnik, hogy sikerül is.
Akkor megpróbálok odafigyelni az esti evésre, sajnos 8-9 körül jutok a vacsorához, és 10 körül én már szunyálok:) lehet, hogy ez a probléma...
Elég alacsony vagyok különben (163), úgyhogy  mondta a védőnéni, hogy max 10 kiló, ami belefér a magasságomhoz!

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Nincs baj Betti mndom,lehet az elejèn felszeded ès megállsz.
 
 


Én is 163 cm vagyok. :-)
Én sem szerettem volna sokat hízni, de nem sikerült.
De majd lemegye! A babának nem árt!
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Köszi szépen a bíztatást!
Amúgy az is a gondom, hogy a férjem magas és vékony (192cm, 76 kg), emiatt neki "hízlalósabb" ételeket kell ennie, nekem meg diétásat. És mivel én már 6-7 éve magunknak főzök, így állandó dilemma, hogy mit készítsek, ami neki is és nekem is jó
Két féle kajára nem nagyon van leleki erőm, bár két naponta főzök előre két adagot...
Nálatok ez hogy működik? Van hasonló gond?

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Hajaj. Mindketten szeretjük a hasunkat! Èn tornával kompenzáltam. Máshogy nem megy. Meg betartom azt,hogy este nem eszek,mert az az èjszakámra is rányomná a bèlyeget. Amúgy abszolute hìzásra hajlamos vagyok. :)
 
 


És azt hogy bírod ki hogy este nem eszel?? Ma is hazajöttem edzésről, már farkas éhes voltam. Még főztem egy gyorsat, aztán erőt vettem magamon és megcsináltam a salátámat, mint régen még terhesség előtt Mondjuk volt benne egy főtt tojás, meg egy kis füstölt sajt, de anélkül nagyon "fűízű" lenne az egész

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Tojás kell is a Babónak! És a várandóság alatt nem diétázhatsz! Megszoktam,hogy este nem eszek.

Van gyerekorvosról tapasztalatotok?
Nekem jövő héten már döntenem kell.
 
 


Amikor megszületett a kislányunk, akkor még a színes házakban laktunk így az Újlak utához tartoztunk.
A mi gyerekorvosunk: Dr.Szederkényi Katalin.
Mi megvagyunk vele elégedve.
Bármi van mindig fel lehet hívni, hétvégén is.
És az tetszik benne, hogy rugalmas. Ha bármi van kihívom házhoz és nem kell a beteg gyerekek közé vigyem mostmár a gyerekeinket. (Igaz, hogy mindig adok neki egy kis pénzt)
Szóval én tudom neked őt ajánlani!
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Gyerekorvost már szülés előtt választani kell??? Nem tudtam, de jó hogy beszéltek róla!

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Betti:
A védőnéni ütemezi a végén és akkor választani kell igen.

Wica:
Én rákosligeti vagyok.
 
 


Azt akartam még kérdezni, hogy gyerekruha vásárlással hogy állsz/álltok? Nekem pl. fogalmam sincs, hogy egy pici babának milyen és mennyi ruhára van szüksége. Újat, vagy használtat érdemes-e venni stb. Ha van tanácsotok, tapasztalatotok, azt szívesen fogadom

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron