Új privát üzeneted érkezett!

Vannak nagyon jó használt ruhák is! Pl. nekem is van egy csomó. 
Van olyan ami csak 1x volt a kislányomon, sőt olyan is, ami egyszer sem.
De én vettem is mind a 2 gyereknek ruhákat, meg kaptunk is.
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Írtam Neked ruha ügyben múltkor privát üzit - ahogy kérted - ezek szerint nem kaptad meg?? megírtam benne az e-mail címemet, ahová tudod küldeni a képeket,árakat!!

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Szerintem az ilyen pici babák abszolut nem használják mèg el a ruhájukat. Simán jók a használtak. Èn sem igazán vágom mi kell,de az biztos,hofy az induló null kilómèteres rucit nem èrdemes megvenni csak majd a fèrjednek,ha megvan a baba,mert sokan járnak úgy,hogy megveszik ès eleve nagyobbnak születik a baba.
Èn az egyèb dolgokat amik hiányoztak az olx-en keresgèltem. Páromnak már van egy fia ès neki sokminden el volt rakva szerencsère. Ès ebből kifolyólag neki van tapasutalata. Eggyel több.mint nekem. :lol:
 
 

 
 

Kbetti84: De megkaptam az üzit. Most Bocsi, de idáig nem vettem észre.
Holnap válaszolok neked rá!
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Köszönöm!
Én is úgy gondolom, hogy bőven jó a használt, hiszen ezeket jóformán alig hordják a picik, máris kinövik
Igazából a kérdés arra irányult, hogy milyen féle ruhácska kell egy nyári babának? Mi az a minimum, amivel készülni kell?

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Hááát ebben sajnos nem tudok segíteni,de nyáron az biztos, hogy annyira nem kell sokminden.
 
 


Nekem mondjuk mind a 2 gyerek téi baba volt. De nyárra sima kis bodyk, napozók kellenek csak. Vékony kis sapka.
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Ez az ún. "babazsák" alkalmas arra, hogy abba bebugyolálom a kicsit, ha megyünk valahova, és picit hűvösebb az idő??

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Szerintem igen.
 
 


Te hogy vagy Annisza így a vége felé? Láb ödémásodás van?? vagy hasonló kellemetlen tünet?

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Nekem semmi ilyesmim nincs. Mázlista vagyok úgy nèz ki-eddig.
 
 


Sziasztok!Én Augusztusban fogok szülni Kistarcsán.Szentágotai a dokim.Valaki jár hozzá?

 
 
 
 


Szia! Èn nem. Hogyhogy kistarcsán?
 
 


@nono36:


Én sem ismerem. De a kistarcsai kórházról jókat hallottam. (a szülészetről)

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Sziasztok! Hogy vagytok?
 
 


Te hogy vagy? Nem sokára megszületik a kisfiad. J


 


Szeretnék tőletek tanácsot kérni!


 


A kislányom ma 27 hónapos és azt látom rajta már egy ideje, hogy kevés vagyok neki. Szoktam vele mindenfélét csinálni, de nem tudom már annyira lefoglalni. Egész télen  bent voltunk és azt látom,hogy unatkozik.  Unja a játékait, unja a környezetet és szerintem már engem is.


Arra gondoltam, hogy van családi napközi és elmehetne heti 2-3 alkalommal és legalább egy kicsit neki is új lenne meg nekem is kicsit könnyebb lenne, hogy itt a kistesója és többet tudnék vele is foglalkozni. De jött egy lehetőség, hogy mehet bölcsibe, viszont ott mindennap kell mennie.


El is mentünk megnéztük és tegnap már voltuk 1 órát és persze a lányomnak tetszett.


De én képzeljétek ahogy odaértünk és néztem ahogy feltalálja magát és ahogy milyen jól érzi magát nagyon örültem neki, de jött a dolog nehezebb része,hogy teljesen kiborultam és tegnap egésznap sírtam, mert akkor tudatosult bennem, hogy ez tudom, hogy neki is nagyon jó lesz, mert ő már ezt igényli és lassan már oviba fog menni, de olyan érzés mintha elveszíteném. L L L


És majd belehalok ebbe az érzésbe! Én rosszabbul viselem, mint ő! És jövő héten jön a beszoktatás! Ha rágondolok  összeszorul a szívem! Nem tudom, hogy fogom tudni végig csinálni! Kicsit gyenge és sebezhető vagyok így szülés után pár héttel. A hormonok még keményen tombolnak.


És hogy ennyire nehéz nekem az elválás arra gondoltam,hogy csak úgy menne, hogy reggel elvisszük és délben mennénk érte. Viszont a férjem ő azt mondja, hogy egy idő után maradjon egésznap. De én nem akarom! Nem akarom, hogy teljesen elszakadjunk egymástól! Elég lesz majd akkor elválni és hogy ott aludjon amikor már megy oviba. Addigra már ő is nagyobb lesz és jobban megérti majd a dolgokat.


Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Ti is csak délelőttre adnátok be?


Szerintem  ez azért lenne jó, mert ez  az aranyközépút. Ő is kicsit társaságban lenne meg ott biztos sokat fog tanulni meg ebéd után alvás van és utána már menni kell csak érte és így meg aludhatna az ő saját ágyában. Illetve jön a jó idő és itthon alszik utána meg délután csinálhatunk mindenfélét. Mehetünk sétálni, a játszótérre, mindenhová és így velünk is lenne.


Megköszönném ha leírnátok ti mit tennétek ebben a helyzetben? 

wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Te hogy vagy? Nem sokára megszületik a kisfiad. J


 


Szeretnék tőletek tanácsot kérni!


 


A kislányom ma 27 hónapos és azt látom rajta már egy ideje, hogy kevés vagyok neki. Szoktam vele mindenfélét csinálni, de nem tudom már annyira lefoglalni. Egész télen  bent voltunk és azt látom,hogy unatkozik.  Unja a játékait, unja a környezetet és szerintem már engem is.


Arra gondoltam, hogy van családi napközi és elmehetne heti 2-3 alkalommal és legalább egy kicsit neki is új lenne meg nekem is kicsit könnyebb lenne, hogy itt a kistesója és többet tudnék vele is foglalkozni. De jött egy lehetőség, hogy mehet bölcsibe, viszont ott mindennap kell mennie.


El is mentünk megnéztük és tegnap már voltuk 1 órát és persze a lányomnak tetszett.


De én képzeljétek ahogy odaértünk és néztem ahogy feltalálja magát és ahogy milyen jól érzi magát nagyon örültem neki, de jött a dolog nehezebb része,hogy teljesen kiborultam és tegnap egésznap sírtam, mert akkor tudatosult bennem, hogy ez tudom, hogy neki is nagyon jó lesz, mert ő már ezt igényli és lassan már oviba fog menni, de olyan érzés mintha elveszíteném. L L L


És majd belehalok ebbe az érzésbe! Én rosszabbul viselem, mint ő! És jövő héten jön a beszoktatás! Ha rágondolok  összeszorul a szívem! Nem tudom, hogy fogom tudni végig csinálni! Kicsit gyenge és sebezhető vagyok így szülés után pár héttel. A hormonok még keményen tombolnak.


És hogy ennyire nehéz nekem az elválás arra gondoltam,hogy csak úgy menne, hogy reggel elvisszük és délben mennénk érte. Viszont a férjem ő azt mondja, hogy egy idő után maradjon egésznap. De én nem akarom! Nem akarom, hogy teljesen elszakadjunk egymástól! Elég lesz majd akkor elválni és hogy ott aludjon amikor már megy oviba. Addigra már ő is nagyobb lesz és jobban megérti majd a dolgokat.


Ti mit tennétek ebben a helyzetben? Ti is csak délelőttre adnátok be?


Szerintem  ez azért lenne jó, mert ez  az aranyközépút. Ő is kicsit társaságban lenne meg ott biztos sokat fog tanulni meg ebéd után alvás van és utána már menni kell csak érte és így meg aludhatna az ő saját ágyában. Illetve jön a jó idő és itthon alszik utána meg délután csinálhatunk mindenfélét. Mehetünk sétálni, a játszótérre, mindenhová és így velünk is lenne.


Megköszönném ha leírnátok ti mit tennétek ebben a helyzetben? 

wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Húú, hát most mondhatnám, hogy" jótól kérdezel", mert nekünk nincs még babánk, de véleményem azért van, ha már kérdezel
Biztos nagyon rossz lehet egyik pillanatról a másikra elszakadni Tőle 6-8 órára, így én biztos a délelőtti beszoktatást támogatnám. Viszont, ha azt látod, hogy Ő szívesen ott maradna, akkor lehet, hogy hagynod kéne. Biztos nem azért van, mert nem szeret téged, vagy mert untatod őt, de azért abba gondolj bele, hogy a saját korosztályával érteti meg jól magát, ugyanúgy, ahogyan azt a felnőtt emberek is teszik. Baba a babával, kisgyerek a kisgyerekkel, kamasz a kamasszal és felnőtt a felnőttel Legalább is én így gondolom, ha visszaemlékszem a gyerekkoromra... Ettől még imádni fog, és Te leszel neki a legfontosabb.

De ezeket mind úgy mondom, hogy nekem még nincs gyerkőcöm és csak "okoskodni" tudok elméletben... Biztos az én szívem is megszakadna, ha el kéne engednem a Kicsikémet egy napra...

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Èn köszönöm jól vagyok. Semmi extra nincs azóta se. :)

Èrdekes a bölcsis kèrdèsed. Ha jól èrtem van egy pici babád ès van a lányod akinèl most a bölcsi felmerült?
Pont a napokban bedzèltünk erről a párommal. Előszőr is azt kèrdeznèm,hogy amúgy a bölcsi fizetős most? Melyikbe vitted? Milyen?

Èn a bölcsiről úgy vèlekedek,ha a gyerek igènyli,márpedig,ha unatkozik,jobb neki a társaság. Az unalom ártóbb lehet neki. Persze az elszakadás....èrettebbè ès talpraesettebbè tesz egyik oldalt. Másik oldal a Tièd,a hiánya az elmaradt pillanatok. Ettől függetlenül sztem mèg akkor is inkább a bölcsi. Az egèsz napot pedig Te èrzed...abból ne engedj.
 
 


Nem fizetős a bölcsi. A családi napközi az lett volna.
A 18.kerületben van a bölcsi. 

Akkor azt mondjátok, hogy próbáljam meg elengedni és csak délelőtt vigyem!?
Tudom, hogy boldognak kellene lenne ha ő is boldog, de annyira fog hiányozni mégha csak délelőtt nem lesz velem attól is. :-(

De majd ezt ti is érezni fogjátok egyszer!  
Meg persze nekem van mit csinálni itthon amíg nincs itthon, mert itt a 6 hetes babám meg itt a háztartás.
Amíg ő nem lesz itthon elfog menni az idő, de eleinte nagyon nehéz lesz nélküle. 
Nagyon rosszul vagyok lelkileg és alig várom, hogy túl legyünk az elején!
Majd írok mi volt! Holnap megyünk megint. 
Én tuti megint sírva jövök el. :-(
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Wica csak az a lènyeg,hogy gyermeked Boldog legyen,ha ezt ő örömmel èli meg,nem lepasdzolás!!
 
 


Egyetértek Anniszával! Biztos nagyon rossz lehet most neked, de ha a gyerkőc jobban érzi magát, akkor had menjen

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Nem tudjátok vèletlenül,hogy a Bajcsyban milyen indulót adnak a babának? Mit kell vinni ès mit adnak?
 
 


Vinni kell neki pelust, popsitörlőt, kesztyűt, sapkát, zoknit, textil pelust. Ha azt szeretnéd, hogy saját ruhában legyen akkor vigyél, de adnak ott ruhát.  Az a ruha kell amiben haza viszed.
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Köszönöm!
Kèpzeljètek bevizesedett a lábam. :(
 
 


Hát már nagyon a vége felé jársz, szerintem ez normális. Azt mondják, hogy ilyenkor nagyon vissza kell fogni a só fogyasztást, és akkor csökkenhet a vizesedés, mert nem köti meg annyira a vizet a szervezetben. Egyél sok uborkát, mert az is vízhajtó
Fájdalommal is jár egyébként?

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Kèt napig tartott szerencsère csak. Most minden okès. Nem fájt.
 
 


@annisza:


Úgy irigyellek, hogy már a végén jársz Én most vagyok 24 hetes, de olyan lassan telik az idő....

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Ááá pont ez az! Pikk pakk elszállt az idő.
Elsuhant ez a 9 hónap. Mikor mások mondják olyan banálisan hangzik.
 
 


Már nem sok idő van hátra! 
wica86
Budapest XVII. kerület
 
 


Ha facen fennvagytok Szádoczki Anna vagyok. :)
 
 


meg vagy jelölve:)

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Sziasztok!Van valaki aki Kistarcsán fog szülni?Jár valaki szülésfelkészitőre?Én a 20. hétben járok.
 
 
 
 


Szia nono. Èn Bajcsis leszek ès 38 hetes. Nem voltam felkèszìtőn,tegnap jött vèdőnènim ès megtette. :)
 
 


Szia Nono! Én pedig Sote II-n fogok szülni. Szeretnék járni szülésfelkészítőre, elvileg jövő hét után kezdődik. Annyi baj van vele, hogy munkaidőben van (fél3-tól)

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


@annisza:


Szia!Hát akkor neked már nemsokára meglesz a picibabaád!Én még a felénél járok.Köszönöm,h válaszoltatok,igazán rendes tőletek!Túró petrezselyemmel összekeverve izlés szerint rakhatsz bele fűszert az nagyon jó vizhajtó hatású.Reggelire egyél ilyet!Szép napot neked és kitartás Te már nemsokára láthatod a babádat!Könnyű szülést kívánok!
 
 
 
 


@kbetti84:


Szia!Úgy látszik,h a szülésfelkészítő standard időben van minden kórházban.Tarcsán is du-n háromkor kezdődik,Én nem dolgozom ezért nekem jó a du-n három óra.Táppénzen vk.Veszélyes anyagokkal dolgozunk ezért én nem dolgozhatok,Szép napot kiívánok neked is!Ha bármiben tudok segíteni nyugodtan írj,szivesen válaszolok,Szép napot kívánok neked is!
 
 
 
 


Szia Nono szerencsèmre csak kèt nap volt vìz. Azóta újra minden okès.
 
 


@annisza:


Szia!Az nagy szerencse!Örülök neki!KITARTÁÁSSS!
 
 
 
 


Sziasztok!Azért Kistarcsén fogok szülni,mert a másik két fiam is ott született!A fogadott dokim is ott van.

 
 
 
 


Persze,ìgy egyèrtelmű!
 
 


Szia Annisza!

Ha jól emlékszem, akkor az utolsó hetedben vagy, ugye??? Hogy vagy? Izgulsz már?

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Szia Betti! Igen 39 hetes vagyok. Húúú nagy az izgalom már igen. Semmi bajom,semmi szülèsre utaló jel. :)
Aludni is hagy mèg babám. Azt hittem most,hogy jön a hidegfront beindulunk,de semmi. Veled mi újság?
 
 


@annisza:


Tök jó, hogy ilyen jól viseled a "végét" is Szerencsés vagy!
Velem is minden rendben. Sokat mozog a Pici, még van helye
Összepakoltál már a kórházra?

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 


Mozgás őrület van itt is. :)
Teljesen menet kèszre pakoltam magam. :)
Már sikerült kissapit is beszereznem. Úgyhogy teljes a csomag. Nálad mi a helyzet?
 
 


@annisza:


Szia!

Hogy vagy?Eltűntél.Csak nem megszületett a kisbabád?
Többiek?
Egyedül maradtam?
Mindenkinek szép napot kivánok!
 
 
 
 


Szia Nono! Ááá babám dacol minden közhellyel miszerint a frontok beindìtják a szülèst!! Mèg egyben vagyunk. :)
Ráadádul semmi hìre,hogy igyekezne kifele. :)
Èn alig alszok,mert kattogok,hogy mi lesz. A dokim azt mondta,hogy ha 7.-ig semmi akkor reggel bevonulhatok a kórházba ès gèpre tesznek. 39. Hetet taposom... Ja ès ma megyek uccsó nst-re. Ezt se gondoltam,hogy eddig járkálok...
Szóval,ha nem lesz húsvèti nyuszim,akkor 7.-èn akciózok legközelebb.
Veled mi újság?

Amúgy nem panaszkodhatok ám,mert babám nem gyötör feleslegesen,csak nem akar kibújni. Biztos fázós... :)
 
 


@annisza:


Szia!Hát akkor nem tudok neked mást kivánni,mint kitartást!Szerintem nyugodj meg az orvosod tudja mi a helyzet!Amíg ő nem ideges,Te sem legyél az!Babával minden rendben az a lényeg,na persze az is fontos,h Te jól érezd nagad!
Az nst-n minden rendben volt?
Velem minden rendben azonkivű,h 3.napja küzdök hányingerrel.Azelőtt csak a várandóság elején volt ilyen,ez most szokatlan.Most a 21. hétben járok.
Ápr.7-én megyek szülésfelkészitőre,majd gondolok rád!
Szép napot és ne idegeskedj!
 
 
 
 


Szia Nono!
Minden rendben volt az nst-n is. Úgyhogy szèpen várakozok. :)

Kellemes húsvètot mindenkinek!!
 
 


Kellemes Húsvétot Nektek is!
Annisza, már nem sok van hátra Nagyon drukkolok, minden rendben lesz!!

Betti

Kép
kbetti84
Budapest XVII. kerület
 
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron