Új privát üzeneted érkezett!

@krisztinam: Sajnálom a nagyidat  Kislányod hatalmas! Nekünk a kisfiunk a 32. héten volt 2070 g és mondták, hogy jajj, nagyon nagy baba lesz... És neked nem is volt magas a cukrod?! (Vagy csaltál és sétafikáltál a cukorlötty után?) Totál életképes méret. De biztosan bennmarad még jóideig...


Lilypie First Birthday tickers
 


Krisztina részvétem a nagymamád miatt! 

A babád tényleg nagy lesz!  Az én lánykáim 2600 grammal születtek,nekem az is elég volt a magasságomhoz képest!
Most kiváncsi leszek,mekkorára tudom növeszteni a Törpit!

Tegnap megint megnézte a doktorbácsi a gyerkőcöt,de továbbra is nagyon jól rejtőzködik,most is csak egy pillanatra látszott fiúnak,de most már beírta a kiskönyvbe kérdőjellel az XY-t! 4D-re nem hiszem,hogy megyünk,így a 32 hetes UH marad még,ahol kiderülhet ki is rejtőzik odabent!

Elkezdtem falszíneket nézegetni,ha ilyen jó idő marad,akkor hétvégén falat festek,ha rosszabb idő lesz akkor kiságyat! 

Szép napot nektek!


baby development

baby development

baby development
neva16
Szil
 
 
 
 
 


Félek is a temetéstől. Nem lenne jó ha a lelkiállapotom miatt indulna be a szülés ...
Megvettünk mindent a kórházhoz ,most 7végén össze csomagolom a táskát.
Az uh-n a doki kb 20mp után megszólalt : " Te úr Isten! Mekkora ez a gyerek!" és a szája is tátva maradt. Kicsit vicces volt. Én 24kg+nál járok.
Blankanyu: mindig minden leletem és a babáé is tökéletes. A cukorterhelésesnél nem tudtam volna mászkálni mert ülve is majd lefordultam a székről.
Neva16 : legalább meglepi lesz :-)
 

 
 

Sziasztok Lányok!
Nagy a csend,merre jártok? Jól vagytok?

Azon gondolkoztam,hogy vajon mekkora lehet a kórházi szekrények mérete? 
Ezelőtt nem akart a cucctáska beférni,viszont a takarítónénik előszeretettel kenték bele a felmosót! Ezt most szeretném elkerülni,és úgy döntöttem inkább varrok egy függőlegesen kinyitható táskát! :)
lehet centivel kellene mennem,hátha tudok egyet levadászni! 

Felén elég hülye idő van,állandóan nyüglődök a frontoktól,nem bánnám ha már beállna a tartós jó idő!

Vigyázzatok magatokra és a babákra!

baby development

baby development

baby development
neva16
Szil
 
 
 
 
 


@neva16: Hát nálunk ugyanez. A frontok kikészÍtenek. De összességében minden szuper. Már csak 3-6 hét. Nagyon izgalmas. Szekrények méretéről fogalmam sincs, sajnos... De elvileg jövő héten megyek az osztályra nézelődni, majd megpróbálok rájönni.


Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok! A front minket is megvisel! Elvileg 1hónap múlva megyek szülni ,de mindenki úgy látja ( meg hiába az első baba ,én is úgy érzem ) ,hogy bármikor kezdődhet a "buli" :-)
A védőnő is ezt mondja :-)
A kórházi csomag kész ,ruhák kimosva ,a kiságy vasárnapra lesz meg. :-)
 


@krisztinam: Én azt hittem, már le is babáztál, olyan nagy a csönd. Nálunk is minden összerakva, bár a kórházi táska még több részletben itt-ott leledzik...Mondjuk az van bennem, hogy ha azt is összerakom, akkor tényleg hivatalos meghÍvót adtunk a bébi kezébe, úgyhogy még várok vele...

Korábban azt hittem, hogy a bébi kb. két héttel előbb fog érkezni, most úgy vagyok vele, hogy nem sürgős egyáltalán, ráérünk... 

Majd tudósÍts, hogy mi történik!

Iner, nálatok mizu?


Lilypie First Birthday tickers
 


Folyton jóslóim vannak ,tegnap este azt hittem itt lesz az idő de tévedtem :-(
Rettentően várom ,hogy láthassam ezt a kis csodát :$
Párom folyton azt kérdezi ,nem e félek a fájdalomtól ... Hát a fájdalomtól pont nem! Olyasmiktől inkább ,hogy nem lesz e baj ,időben beérünk e stb. De persze ez csak a kisördög duruzsolja a fülembe :-)
A végére ugyebár nem szabad a pocakot simogatni mert stimulálja az izmokat és méhösszehúzódásokat okozhat ,apácska arra vár mikor adom meg neki az engedélyt ,hogy kicsalogassa :-)
Kb 1 hete megszólalt : "Nem akarsz még megszülni??"
Mondom : "Mi?? Miért??"
A válasza :"Játszani akarok a kislányommal!" :-D
Kedves ... Nem ám mert engem sajnál :-)
Ma elmentünk ahhoz a gyerek orvoshoz aki az enyém is volt és imádtam ,elvállalta a kislányom :-)
A doki várótermében úgycsinált apa mintha támogatná a hasam ,mondom :" Ez nem a lámpás" ,elkezd nevetni és mondja :"Kidörzsölöm a dzsinnt" :-D
Meg már kb.fél éve ,folyton megkéri a kezem nekem meg az a válaszom ,hogy persze ,ha fél év múlva esküvő ... ( van a babona ,hogy fél évnél további jegyesség rossz meg stb. ,na csak szólok ,hogy nem babona!! Sajnos volt 2jegyességem és 6hónap után tönkre ment mind2ő kapcsolat. Az első amíg én éjszaka dolgoztam ,lement a dunapartra 5csajjal fürdeni ,idáig nem zavart a dolog csak mikor megtudtam hogy mindenki nudizott ... A többit gondolhatjátok ... A másikról kiderült ,hogy csak egy példát mondjak ,ellopta a hátam mögött a dédim több mint 150éves írógépét -ami azért családi ereklye- és onnan derült ki ,hogy olyan cigánynak adta el akit ismertünk és jóban voltunk vele -ennek köszönhetően vissza került hozzánk )
Apácska ritkán beszél a hasamhoz és ma ezen ritka alkalmak egyike volt ... Oda hajolt a pocakhoz ,2szer megpuszilta és sutoggva ,de határozottan ... "Azt akarom ,hogy az anyukád a feleségem legyen!"
Mondanom se kell az olvadozásom ... :$

Hát nálunk most ez a helyzet ... Amúgy görcseim most is folyamatosan vannak ,úgyhogy nagyon bennem van a remény ,hogy bármikor megkezdődhet életem eddigi legszebb fajdalma :-D :$
 


@krisztinam:
*símogatná a hasam
Bocsi ha elírok valamit ,de telefonról pötyögök mindig és van mikor nem sikerül jól :-)
 


@krisztinam: Hát, szerintem mondj igen! :) Fél év bőven elég egy esküvő megszervezéséhez. Ha lagzit akartok, akkor is :) Nem tudom, nekem szoktak jóslóim lenne, de az azért más érzés, mint a szülési, szerintem. Ne siess, még tökre van idő! :)


Lilypie First Birthday tickers
 


@blankanyu:
De a lagzihoz pénz is kell ... Mondtam neki ,hogy ha lesz rá keret akkor oké :-)
 


@krisztinam:Hát, attól is függ, hogy milyen lagzit akartok. Én leginkább lenvászonruhás - levendulacsokros esküvőre vágytam egy tisztáson, a legközelebbi rokonokkal- ha már ott kell, hogy legyenek...- és utána batyubál lagzival, de a család -különösen a férjemé- megvétózta, nem ilyen lett. A végén persze még az anyósom is elismerte, hogy praktikusabb-olcsóbb lett volna az eredeti terv... (Nálunk egyébként az lett, hogy a barátokat, széles rokonságot meghÍvtuk a szertartásra és sütöttem egy csomó muffint, amit a templomi után szétosztottunk - ilyen állófogadás-szerű lett-, készültek fotók, volt pár vicces játék és utána egy barátunk mondott egy rigmust, aminek az volt a lényege, hogy "most már menjetek haza" és a szűk család- 30 fő- ment tovább lagziba...) De van olyan ismerősöm, akik összeházasodtak polgárilag és évekkel később tartottak lagzit... Persze, Ízlések és pofonok...az én férjem is akkor kérte meg a kezem, amikor már igencsak terhes voltam és én ki is voltam akadva, hogy nehogy már egy gyerek miatt akarjon elvenni. (Nekünk az első baba nagyon hamar összejött, a lánykérés idejére kb. 9 hónapja jártunk...Korainak tartottam)

Meg aztán, fontold meg! Ha hozzámész, az anyja végérvényesen a családod lesz


Lilypie First Birthday tickers
 


Már igy is az ...
Én csak egyszer fogok házasodni ,de az olyan lesz amilyenre pötty korom óta vágyom :$
 



Sziasztok!

Nekünk sajnos ez a hónap nem volt szerencsés, maradtunk az eredeti tervnél, remélem a június szerencsés hónap lesz majd....

Kitartés Lányok, ez már a véghajrá!!! Hamarosan meg lesz a találkozó életetek nagy szerelmével :)


Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


@iner: Lassan-lassan biztosan megérkezik az a baba, hogyha ennyire várjátok! A kicsi is be van avatva a nagy tervbe?

Ma elkezdtem a homeobogyókat szedni, már csak négy hét. Őrület! Hihetetlen, hogy anya leszek...(persze, egy ideje már vagyok,de ez azért akkor is más...)


Lilypie First Birthday tickers
 


Blankanyu! igen, nagyon várjuk a kistesót! Míra is be van aavatva, ő is nagyon sokat emlegeti már...
Tényleg hihetetlen, már csak 4 hét....milyen homeos bogyókat szedsz? én is szedtem anno Mírával, meg a málnalevél teát is ittam....és pont a 39. hétre született meg :)

Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Na most komolyan ... Van az a betegség ,hogy az embernek minden baja van az orvosok mégse találnak semmit ... Mert igazából több figyelmet akar az illető és így éri el ... Szerintem anyósom ebben szenved! 6.hónap elején vagyunk és eddig minimum 2hónapot volt itthon ( ha nem többet ) és megint rosszul van ... Nagyon durva!! Utánna most minimum 1hónapig azt hallgatjuk ,hogy jajj az orvos nem talált semmit stb.
Komolyan ezeket a tudatalattija hozza ki szerintem!!! Felhívtam a párom ,mondom szólok neki ,hogy most vitték orvoshoz az anyját mert rosszul van ,a munkából is eljött ,erre mi volt apácska reakciója ... "Már megint" ....
 


@krisztinam: Hát, az a. verzió, hogy a kedves mama hipochonder és nehezen viseli, hogy az életetek nem róla szól. A b. verzió- ami bizonyos szempontból sokkal rosszabb, bizonyos szempontból viszont...bármilyen morbid is, "jobb"-, hogy tényleg van valami nagyon ritka baja, amire az orvosok nem jönnek rá... (ValószÍnűleg az a. verzió érvényes és a mama örökké fog élni.) Kitartás. Egyébként hogy bÍrod?

Iner: mire jó a málnalevél pontosan? Már egy csomó mindent olvastam róla, de egymásnak ellentmondó dolgokat is. Egyébként ezeket szedem- illetve fogom szedni, mert elég domináns hatást tapasztaltam, szóval még várok-, actea racemosa, arnica, pulsatilla, carbo animalis.

És hétfőn, pünkösdre való tekintettel, szüléspozÍciós jógára megyünk...izgi lesz biztosan...


Lilypie First Birthday tickers
 


Krisztina le a kalappal,hogy ennyi idős terhesen még egyáltalán nem ütötted agyon a kedves mamát!
Úgy gondolom Blankanyunak teljesen igaza van,és csak figyelmet akar a drága!
Az én anyám is hipohonder,de ő orvoshoz nem hajlandó menni,csak sajnáltatja magát....Az elmúllt évben 4 halálos betegséget diagnosztizált magának...


Blankanyu én a málnalevélteát még nem próbáltam egyik szülésemnél sem,elvileg úgy tudom,hogy segíti a tágulást,vagy a méhszáj felpuhulását? 
Előző szülésemnél én is homeóztam.Nekem Cimicifuga,Caulophyllum,Arnica montana volt a menü.Elég hatásos volt,még a vajúdóban is szopogattam őket.Fél 7-kor vettek fel azzal,hogy ó még nem elég erősek a fájások,8-kor el is küldtem a páromat,hogy azt mondták reggelig nem lesz ebből baba,aludjon egyet,aztán a golyócskák hatására negyed 10-kor már 4 ujjnyira voltam tágulva... 
23:25-kor már ki is bújt a csajszi.Szóval én most is ezt a mixet szedem majd! 
Csak most rendes időben kezdem el szedni,mert ezelőtt cak a 37.hétben ajánlották,de már a betöltött 35 hét után lehet szedni.

Iner biztosan jön az a babácska hamarosan! Szerintem a következő teszted már pozitív lesz majd! <3

baby development

baby development

baby development
neva16
Szil
 
 
 
 
 


Anyós megjön orvostól ,kérdezem tőle mit mondott ... Válasz: "Azt mondta a doki ,hogy ez valami vírus ... De szerintem nem az! Reggel vérzett az orrom is! Csak lerázott ,aztán majd agyvérzést kapok .... "
Most komolyan ... És ezt úgy ,hogy 1hete napi szinten jóslóim vannak és satöbbi ...
Nagyon nehezen bírom ,bárcsak már megszületne ...
 


@krisztinam: Szerintem durvább lesz, ha kint lesz a baba... te hullafáradt leszel és tele hormonokkal, az anyós meg...hááát, legyen szerencséd.


Lilypie First Birthday tickers
 


Sziasztok! Friss kismama (6+2) vagyok Mosonmagyaróvárról, ez az első terhességem 31 évesen, másfél év próbálkozás után. :-)

ladysue
Mosonmagyaróvár
 
 


@ladysue:
Üdvözlet köreinkben :-)
Gratulálok a pindúrhoz ;-)
 


@blankanyu:
Igazából.megfordult a fejemben valami ... Amúgy sem áll szándékomban a babót ráhagyni ,de nem tudom ,hogy fogja elviselni ,hogy mindenkit a baba fog érdekelni ...
 


@ladysue: Szia Sue! Üdv minálunk! Látod, már ezerrel rutinosak vagyunk... (haha, csak hozzád képest, mint elsőgyerekes, mert egyébként asszem se én, se Kriszti nem számÍtunk hiper-szuper tapasztaltnak) Gratulálunk a picihez! Szerintem ez a része a legszebb és legfélelmetesebb, amiben te most vagy! Hogy érzed magad? Párod?

Kriszti: ez olyan szomorú... (ismerem, milyen ez, szóval nem kell bemutatni... esetleg összeereszthetjük a két mamát, szórakoztassák inkább egymást) Pont a múltkor láttam egy házat 3 millióért, gondoltam is rátok... Meneküljeteeeek! (Persze, szegény párodat sem irigylem...)


Lilypie First Birthday tickers
 


@ladysue:


Szia Sue! 
Üdv a társaságban Nektek!

baby development

baby development

baby development
neva16
Szil
 
 
 
 
 


@blankanyu:


Jól vagyok, minden rendben. :-) Egy kicsit rámragadt a páromról a nem szabad örülni, nagyon korai, de a barátnőim helyre tettek tegnap. Elég racionálisan fogja fel a világot, remélem a hétfői UH majd fordít ezen.

ladysue
Mosonmagyaróvár
 
 


Voltunk védőnőnél! Mondtam neki ,hogy tegnap odalent ( a méhszájnál kb ) olyan érzésem volt sokáig mintha szét feszítene valaki ,azt mondta lehet egy kicsit kitágult ... Úgy köszönt el "lehet jövő7en megyek hozzád babázni" :-D
Reménykedek nagyon ,hogy a pünkösd előcsalja :-D

Blankanyu : nem biztos ,hogy jó ötlet össze ereszteni a drága mamákat ... Nem akarok III. V.H.-t :-)
Már vannak tervek ,célok ha biztos lesz majd akkor leírom nektek :-D
 


Voltunk védőnőnél! Mondtam neki ,hogy tegnap odalent ( a méhszájnál kb ) olyan érzésem volt sokáig mintha szét feszítene valaki ,azt mondta lehet egy kicsit kitágult ... Úgy köszönt el "lehet jövő7en megyek hozzád babázni" :-D
Reménykedek nagyon ,hogy a pünkösd előcsalja :-D

Blankanyu : nem biztos ,hogy jó ötlet össze ereszteni a drága mamákat ... Nem akarok III. V.H.-t :-)
Már vannak tervek ,célok ha biztos lesz majd akkor leírom nektek :-D
 


@ladysue:
Mi már a 7.héten kiválasztottuk a neveket :-)
 


@krisztinam:


Nevünk már régóta van: Timi és Tomi - bár én múlt hónapban azt álmodtam, hogy volt egy Zsófi nevű lányunk, azóta bele vagyok habarodva a Zsófiba is. Tamásnak is tetszik végülis, csak a német nyelvterület miatt nem lesz jó a Zsófi.

ladysue
Mosonmagyaróvár
 
 


@ladysue: Szerintem nagyon helyénvaló örülni, de azért érdemes azt is figyelembe venni, amit a párod mond. (hosszadalmasan tudnám fejtegetni a tapasztalataimat e téren... reméljük, soha-soha nem lesz rá szükséged és Így mindegy is <3) De örülni azt bőven lehet. És miért ne lenne minden szuper veletek?
Német nyelvterületen éltek? Vagy "csak" tervezitek, hogy kiköltöztök? Lánynevünk egyébként a pozitÍv teszt birtokában azonnal lett (pedig nem volt korábban elhatározás), a fiúnév tartott sokáig...

Kriszti: háááát, szerintem a két anyós rohadt jól megértené egymást... Szidnának minket, utálnák a világot, és sajnálnák egymást 


Lilypie First Birthday tickers
 


@blankanyu: Jó, hülye vagyok... nem laktok német területen, csak ugye Móvááár. bocs...


Lilypie First Birthday tickers
 


Apa külföldön dolgozik, hétfőn hajnalban megy, pénteken éjjel jön. Ki nem költözünk utána, de amennyit lehet kint leszünk.

ladysue
Mosonmagyaróvár
 
 


Sziasztok!

Krisztina! kitartást anyóshoz.....meg tudom érteni az érzéseid....sajnos szerintem is inkább az a. verzió van nála....

Blankanyu! a málnalevél elősegíti a tágulást, állítólag....nekem szerintem segített, bár nem tudom milyen lett volna, ha nem iszom, de én jól tágultam a szülés során!
szüléspozíciós jóga? még nem is hallottam róla...már nem emlékszem, hogy milyen homeósakat szedtem, az árnicát szedtem utána, mert az sebgyógyulást segíti elő, meg csillapítja a vérzést....majd lehet megkersem a régi papírok kösz, miket szedtem... :)

Neva! tényleg, most hogy olvasom, én is ezeket szedtem anno :)
én a 36. héttől szedtem ezeket, ha jól melékszem, én a 39. hétre jött Míra, éjjel 3 kor ment el a magztavizem, apát 6 kor hazaküldték a kórhátból, 7 kor szóltam neki, hogy jönnön vissza, mert kezdődik....12.43 kor már meg volt Míra :)
Köszi, nagyon bízom a júniusban :)

Ladysue! gratulálok!!!! másfél év hosszú idő...spontán baba?


Iner

Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
 
 
 
 


Hát hölgyek ... Nem tudom ,hogy ezt az óriás bébit meddig tudom cipelni még! 10.napja görcsölök és már olyan fájdalmat érzek ami szörnyű! Napról napra egyre több furcsa érzés van ... A mai újdonság ,hogy a babám csúszdája egyre jobban szét feszül ( legalábbis én úgy érzem ). Du. 3óta nagyon pocsékul vagyok! Volt egy kis ( kb órás ) szünet ,de most megint ... Odalent nagyon feszítő érzésem van és ha nem fekszem akkor mintha a manóci feje alatt ( lent van már a helyén a feje ) csipked ... Már nagyon szeretném megszülni! És amúgy a rosszulléttől aludni sem tudok pedig nagyon fáradt vagyok!!! Bocsi ,hogy csak panaszkodom ,de apácska nem érti mi van és senki nincs a közvetlen közelemben akivel tudnék beszélni. Annyira örülök ,hogy megtaláltam ezt a mi kis mini közösségünket! <3
 


@krisztinam:


Nagyon közel az idő azt hiszem! 
Plusz még gondolom az időjárás is rátesz a rossz közérzetre.Ez a hőség belőlem is sokat kivesz,pedig nekem még azért jócskán van hátra időm! 
Ha nem is fáj nagyon,a keményedéseket is figyeld,mert nem biztos,hogy azt érzed,hogy hú de fáj.Van akinek nagyon magas a fájdalomküszöbe,és csak azt veszi észre,hogy hoppá már itt az idő!
Remélem azért sikerült pihenned kicsit az éjszaka!
Apás szülésetek lesz?

baby development

baby development

baby development
neva16
Szil
 
 
 
 
 


Kriszti, teljesen megértelek. A férjem sem érti, bár kellő mértékű kiakadás után hajlandó vele együttélni. A 32. héten 4 napig voltak rettenetes jóslóim, azok elmúltak. Pénteken a munkahelyemen szó szerint fetrengtem a mosdó padlóján, olyan görcseim voltak. (Már 5 perces fájásaim voltak reggel, amik aztán szétestek) És a melegtől vizesedem is. (A feszÍtő érzés, amit mondasz, nekem hetek óta szinte non stop vannak, szóval én azt már "fel se veszem") Ezt mondjuk értem... meg a vége is, a többieknek igaza van... tarts ki, nincs más választásod... Ez van :)

Jelezz majd, hogy mi a helyzet... itt nyugodtan nyÍghatsz, tök oké. (Plusz nekem van olyan egyidős terhes kismama ismerősöm, aki szerintem is sokat nyÍg, de szerintem ő se nyÍg annyit, ami túl sok lenne... terhesek vagyunk ugyanis... mondhat bárki bármit, ez már tényleg teher ilyenkor, akármennyire is csodás)

Lilypie First Birthday tickers
 


Köszönöm nektek <3
Igen apás szülés lesz ( ha nem gondolja meg magát az utolsó pillanatban )
Tegnap 6órán keresztül folyamatosan görcsöltem ,be mentünk ... 3hete 2000-res értéket mondt
 


@krisztinam:
*2000-res értéket mondtak ,tegnap 3000-ret. Ba betöltöttük a 37.hetet! Mától próbálkozunk előcsalogatni a törpit ;-)
Végre kész a kiságy is ,úgyhogy már tényleg minden kész a fogadására :$
Ki hogy érzi magát??
 


@krisztinam: Mi is a 38. hétbe léptünk mával :) Minden király, lassan induluk szülőpozÍciós jógára. (Mi ilyenekkel "próbálkozunk", bár, hogy őszinte legyek, veled ellentétben én még egyáltalán nem érzem úgy, hogy szülni akarnék...) Nekem már két hónapja 3100-as... szerintem attól is függ, hogy mekkora a vizsgálatot végző doki keze stb. (Legalábbis nem te vagy az egyetlen, akitől hallottam ilyet...) Egy barátnőm volt úgy, mint te...mindenáron szülni akart, mielőbb  Utólag azt mondja, kár volt siettetni a dolgot, mert baba arcán látszott, hogy őt "hÍvták" és még nem volt kész... (Persze, ez nem jelenti, hogy a ti babátokkal is Így lesz... mellesleg a "csalogatásnak" egész kellemes módjai is léteznek, ugyebár...)

Iner: te kérdezted, hogy mi ez a jóga, ugye? Pontosan nem tudom, mivel még nem voltunk, de elvileg légzés, tágÍtó mozdulatok, apukának masszásztechnikák a szülés idejére, ilyenek... Többen Írták a tanfolyamhoz tartozó fórumon, hogy nagyon hatásos, meglátjuk... Ha a bébi összejön, szÍvesen adok át vitaminokat, mert nekem hegyekben áll... (bár mindenkinek ajánlgatom, szóval, lehet, hogy addigra elkelnek)


Lilypie First Birthday tickers
 


Spontán baba, de a fogamzási elmebaj kb. november óta kísér... Aminek most vége, de van helyette terhességi elmebaj. Ma voltunk az UH-n, 15 mm a petezsák, Picur mérete 5,5 mm és van szívhangunk, de annyira gyenge, hogy hallani nem is hallottuk, csak a műszer jelezte. Délutánra teljesen szétestem és most túl vagyok egy síráson meg egy alváson. Ez hormonbőgés volt, hogy most mi hogy lesz, mit fogunk csinálni, ez már mindig így lesz, hogy lesz egy gyerekünk, nem is nőttünk még fel, tök felelőtlenek vagyunk, hippik vagyunk stb. nem vagyunk azok, csak most olyan kicsi hülyéknek érzem magunkat, akiknek gyereke lesz...
 

ladysue
Mosonmagyaróvár
 
 


@ladysue: Szerintem ebben a terhességi korban ez nem nagyon szokatlan. Ne aggódj! minden rendben lesz! (Őszintén mondom, úgy, hogy én jártam ennek a másik oldalán is... mégis hiszem: jó lesz!) A hormonok tombolnak, te meg pihenj! Vagy borulj ki itt és összekaparunk!


Lilypie First Birthday tickers
 


@blankanyu:
11napig görcsöltem ( jóslók ) amik elvileg a zuhanytól elmúlnak ,nekem 2szer erősebbek lettek. Szülés indító próbák : séta ,takarítás ,biciglizés ( nőin és férfin ) ,de csak bevizesedtem. Ma reggel próbáltuk apával a kicsalogatni ,erre nem kibújik hanem elmúltak a jóslóim. Ez a kiscsaj túl jól van bent ;-D
 


@krisztinam: Hát, ha igaz a hÍr, akkor a hét második felében jön a hidegfront, a babák meg potyognak kifelé :) épp ezért én csakazértse fogok, sose szerettem a tumultust :) CsÍpős kaja, szex...talán ezek a leghatásosabbak... ha már mindenképpen ki akarjátok csalogatni... (A jóslók szarok, nem kell bemutatni... de semmik a szüléshez képest, ez vigasztaljon...)


Lilypie First Birthday tickers
 


Tudom ,hogy front jön! Egész nap fekszem felstócolt lábbal ( tegnap is mikor itthon voltunk nap közben ) és mégis egyre jobban vizesedek ... Úgy döntöttem nem próbálom ki csalni! Csak nem marad bennem :-D
Amúgy érdekes ,de én nem csak ,hogy nem félek a szülési fájdalomtól ... Várom .... Esküszöm kíváncsi vagyok milyen :-D
 


Sikerült időpontot egyeztetnem a védőnővel, hétfőn 12-re megyek hozzá. Fura akcentussal beszélt a telefonba, nem idevalósi, alig értettem, hogy mit mondott.


ladysue
Mosonmagyaróvár
 
 


@ladysue:
Nálatok időpont kell a védőnőhöz??
 


Igen. A szívhangos UH után lehet felhívni a védőnői szolgálatot, ott kikeresték, hogy lakcím alapján ki lesz a védőnőm, megkaptam a nevét, mobilszámát, fogadóidejét (H 12-14 és Sze 14-16). Délelőtt elértem, felírta a nevem, számom, majd délután visszahív és ad egy időpontot.

ladysue
Mosonmagyaróvár
 
 


Név alapján már lecsekkoltam FB-on. Tamásom azt mondta, hogy ő nem engedné, hogy valaki védőnő legyen, amíg nincs legalább egy gyereke. Hát, nem tudom. Én is jobban örültem volna egy idősebb, tapasztaltabb védőnőnek. Na mindegy, ez van, ezt kell szeretni.

ladysue
Mosonmagyaróvár
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: