Új privát üzeneted érkezett!

Hmmm. Hát én nem telefonáltam be az eredményért, nem tudtam, hogy kell. Pesten ez úgy ment, hogy hívtak ha valami gond, vagy eltérés van. Mert ha jól tudom, akkor kelleni fog az adókedvezményhez, hogy minden vizsgálat meglegyen?! De akkor nekem elvileg elfogadja a tavalyit, remélem.

Na milyen sztorit tudsz a sorszám szerzésről? :D

Mi leszoktunk menni hétvégén a Zagyva partra, és egy kört ott szoktunk sétálni, bár az ártér egyre bűzösebb....De sok kacsa van, bár egyre melegebb van.

Most szombatra szülő találkozót szerveztem. Jönnek anyósomék és anyukámék is az élettársával. Főzünk ebédet, meg dumálunk kicsit. Nem akarom, hogy szőkőévente egyszer találkozzanak.
A vasárnap meg pihi nap lesz szerintem.

Lehet, hogy kérdeztem már, Ti voltatok 4D-n? Hányadik hétben? Én a 25.hetet tervezem, bár a doki azt mondta, hogy a méhlepény mellső falon van, és akkor az később kitakarhatja a picit.

Köszi a sok segítséget a vérvételes témával kapcsolatban. :)

Nemsoká kinézek a family centerbe kicsit. Hátha látok valami olcsó felsőt, vagy nadrágot. Meg kicsit legalább kimozdulok.

Kisfiad mellet, hogy jut időd a főzésre, ilyesmire?

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Az adókedvezményes dolog lazább, mint gondoltam. Én azt hittem, hogy majd le kell adni a kiskönyvet, és milyen szigorúan nézik, hogy ki van-e rendesen töltve, meg volt-e minden kötelező vizsgálat. Nos, egyáltalán nem nézték! Nekem adott E. egy igazolást (kérni kell!!), hogy mikor töltöttem be a várandósság 91. napját. Ez sem a menzesz szerinti, hanem más dátum, szerintem a baba mérete alapján számol. Ugyanis nekem egy héttel nagyobb volt a babám végig, a 91. napot május elején töltöttem volna, az igazolás meg április végére van kiállítva. Ez azt jelenti, hogy a családi adókedvezményt (havi 10 ezer Ft-ot) nem májustól, hanem már áprilistól igénybe tudtam venni. (Egyébként júliustól kértem ténylegesen, a 3 hónapit most igénylem vissza adóbevalláskor.)
Az anyasági támogatáshoz kellett azt hiszem, bemutatni a kiskönyvet, de nem vették el (lehet, hogy lemásolták, Apa intézte, szóval nem tudom pontosan). Mindig magunknál kell tartani, főleg ha elutazol, orvoshoz, védőnőhöz mész. A kórházban mindig elvették, amíg bent voltam.
Sorszám szerzési sztorimat itt találod: http://baba-szoba.blogspot.hu/2012/07/2 ... 5-het.html
Ebben a bejegyzésben van az a felvétel is a babámról, amin nagyon szépen látszanak az arcvonásai. Mi nem csináltattunk 4D-t, részben anyagi okok miatt, részben azért, mert ez a felvétel nagyon szépen mutatja az arcát. Nekem is a mellső falon volt a lepény.
Házimunka. Szerintem én elég lusta vagyok, ami a főzést illeti. Tavaly még volt is időm, bár növekvő pocakkal 30-35 fokos lakásban nem egy nagy élmény a tűzhely fölött állni. Mióta megszültem, azóta többnyire a fagyóból eszünk. Amikor tudunk, hazamegyünk anyumékhoz, ő főz 2-3 féle kajcsit, süt fasírtot, ezekből 6-7 napra való ebéd lesz. Többi napokon összeütük valamit, ilyenkor sütök húst, szeretem használni a Knorr Rafinéria alapokat. Csak feldarabolom a húst, bele a tepsibe, elkeverem a port, ráöntöm, sajt, és be a sütőbe. Rengeteg rizst eszünk, mert az is gyorsan megvan. Szoktam még bolognait, pörköltet, borsófőzeléket is főzni. Nyáron imádjuk a görög salátát párolt csirkemellel. Sajna a palacsintára már nincs időm, tavaly azt is sütöttem, a maradékból másnap hortobágyi volt. Most szinte minden héten van rántotta/tükörtojás. Ha van krumpli itthon, rakott krumplit is szoktam sütni. Nem vagyok egy nagy konyhatündér. Süti sütésre sincs időm, azt inkább anyuval csináltatom meg, mert imádjuk a sütiket.
Pár hete jött meg a mosogatógépem, ez roppant nagy segítség, amíg dolgozik, addig tudunk sétálni menni. Azelőtt volt, hogy 2 napig is állt a mosatlan. :(
Mosni a télen rengeteget mostam, vasaltam. A babaruhákat mindig vasalom higiéniai okok miatt, max fokozaton.
A takarításban a férjem segített a szülés után pár hétig, a felépülésemig, illetve, amíg nem sikerült kialakítanom egy új rendszert, hogy nagyjából rendezett legyen a környezetünk. Utálom a rumlit magam körül, de egy ideig el kellett fogadnom, hogy kevesebb idő jut a házimunkára. Mostanra már azért kialakult egy rendszer, amihez igyekszem tartani is magam.
Az első hetekben anyum jött hetente többször, hozott levest, másodikfélét, kivasalt, elmosogatott.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Megjöttem a kis körútról. Tök kiakadtam, mikor betértem az Esserébe. Egy lenvászon gatya 15 500 HUF :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A felsők meg 6-7 000 HUF. Nem az én boltom lesz az tuti. :lol:

A Familybe semmit sem láttam. Se a Kik-be, se a C&A-ba, Takkoba. Na mindegy legalább vettem isteni finom magyar, szabadföldi epret. Az Obi parkolójában árulják. Meg sem közelíti a fehér belsejű savanyú epret, amit a boltokban lehet kapni.

Olvastam a sztoridat. Nagyon kedves!!! Mosolyogtam rajta, hogy ilyen emberek még léteznek.
Egyébként véleményem szerint nem számít, hogy ki hányas sorszámmal megy be. A lényeg, hogy legyen nálad. Hisz értelemszerűen a 27. nem ül ott reggel 8-tól.

Én is hasonlókat főzök. Sütni meg nem szoktam, pedig imádjuk a sütiket mi is. A hétköznapi ebédet rendeljük. Egyszer bedobtak egy szórólapot, ételhordós ebédről. Felhívtuk, hogy kipróbáljuk, ez egy éve volt, azóta is rendeljük. Tudom javasolni Nektek is. 550 Ft: leves és második. Az ételhordót ők adják. Elmosod, másnap csere. Van A és B menü. Rendkívül változatos. Sültek, főzelékek, tészták, gombóc félék. Levesek is változatosak. Hús leves, gyümölcs leves, krém levesek. Sokszor beszéltük át férjemmel, hogy abba hagyjuk-e a rendelést, és főzzek-e. De mindig arra jutottunk, hogy nem jönnénk ki olcsóbban. Az adagok bőven elegek. Férjem fizikai munkát végez, és jól lakik vele.
A futársrác délelőtt szokott jönni úgy 11 körül. Beteszem az étlapot, hogy lásd, hátha kedvet kapsz. Ha másnap egy-két napra is jól jönnek ezek a kaják. Én utáltam mindig kitalálni, hogy mikor mit főzzek, és férjem is utálta ezeket a kérdéseket :lol: Nekünk a szüleink sem laknak a környéken sajnos.



Próbáltam az uh képen kivenni a kisfiad, de sehogy sem tudtam, hiába nagyítottam ki. :( :(
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eruska82 2013.05.31 06:24-kor.

Kép
eruska82
Szolnok
 
 

 
 

A sorszámnál már én is tapasztaltam, hogy nincs ott mondjuk a 6-os, 7-es, ők lehet, hogy délután jönnek csak, de ott van mondjuk a 12-es is, akkor ő megy be, ha nincs előtte már más. Ilyen élményem is volt.
Az Essere árai naggyon durvák! Kiakadtam megint. Mondta a szomszédasszony, hogy varrassak derékrészt egy régebbi nacimra. Nekem ez nem lett volna jó, mert a csípőm is szélesedett. A szülés után lement a hasam, de nem lett a régi, egy kis háj maradt rajta, emiatt nem tudok hordani régebbi nadrágokat, csak esetleg bővebb felsővel, mert oldalt kibuggyan belőle a hurkám. Kellene új nadrág nekem is, de még csak télit vettem SOS-ben még decemberben. Van pár bővebb térdnadrágom nyárra, amik két éve lógtak rajtam, most legalább jók, nem csúsznak le. :D
Mi is gondolkodtunk az ebéd rendelésen, főleg a szülés kapcsán, de végül nem került rá sor, valahogy mindig megoldódott. Nem vagyunk levesesek egyébként.
Az UH képet el kell forgatni. A bal kezét az arcához emeli éppen. Teszek fel egy sorozatot, ezen már el van forgatva az UH-os kép. Látszik a jobb szeme, orra, felső ajka, arcocskája és a koponyája vonala.
Te pesti vagy? Anyósomék Szolnokon laknak, a férjem szolnoki.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára makkmarci2 2013.06.26 09:29-kor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Így már látom az uh képet! De jó!!! Tényleg nagyon szépen kivehető. :)

Most én is kiakadtam és fogalmam sincs, hogy honnan lesz kismama gatyám :cry: :cry: :cry: :cry:

A neten nem merek venni, mert mi van, ha kicsi. :x

Eredetileg pesti vagyok. Anyukám ott is lakik mamámmal és az élettársával. Én a fősuli óta nem lakom otthon. Először Kiskunfélegyházán laktam az exemmel, utána Kecskeméten egyedül, aztán pedig Szolnokon párommal. Bátyám és a családja Londonban élnek. Ott két édes gyerkőc van.

Párom szolnoki. Anyukája mezőhéki, tesója és családja pedig szajoli. Szóval inkább ő ismerős erre.

Lehet nem jutunk ma el a dokihoz :( Párom most telefonált, hogy lehet nem ér haza. :cry:

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Végül sikerült eljutni a dokihoz, vagy a párod nem ért haza? A sorszám nálad maradt? Mikor mész legközelebb?
Mi du.kimentünk a tescoba, vettünk pár új ruhácskát a legénynek.
Vaterán nem néztél szét kismama naci ügyben? Ott ha kell, le is mérik, amire kíváncsi a vevő. Én is vettem ott régebben, igaz, nem kismama ruhát, de én is mérettem.
Tényleg, anyukád tudja már, hogy várandós vagy? Mennyire titkolod az ismerősi körödben? Én nagyon nem szerettem volna, ha hamar kiderül, de nem így alakult. A missed ab miatt nem lettél veszélyeztetett? Bocsi, ha lerohantalak, nem kell valaszolnod, ha nem akarsz.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Szia! :)

Végül sikerült eljutnunk, nagy nehezen. De a sorszámot mindenképpen vissza vittem volna, ha nem jutunk be. Nem szeretek 5után menni, mert sajnos ilyenkor többen vannak. Volt egy csaj a váróban, aki mikor bejöttek a párjával, és az figyelmeztette, hogy ide kell sorszám, mosolygott és közölte, dehogy kell! :x Nem tudom, hogy végül vele mi lett, mert mi bementünk. Nagyon kedves volt E.Z. Először hasi uh-val kezdtük, de nem volt túl részletes, ezért váltottunk hüvelyire. Párom olvadozott, láttam. :) Hallgattunk szívhangot is. Megnéztük minden kis testrészét. Gerincét, lábacskáját, kezeit, arcát. Keresztbe tette a lábát a drágám :D
Aztán mondta E., hogy lát egy kis árnyékot. Párom bepánikolt, hogy ne, mi lehet a baj. Majd mondta E. hogy az ott túl nagy lenne klitorisznak, tehát valószínűleg kisfiú :D Bár ezt már mi mondtuk ki, ő meg helyeselt. :) Természetesen nagyon boldogan távoztunk a rendelőből. Nagy örömködés, meg minden.

Barátnőm mesélte, hogy náluk a kislányának 16 hetesen mondták, hogy kisfiú :D

Majd alakul még a drágám, hogy egyértelmű legyen.


Gondoltam rá, hogy marad a vaterás ruha vásárlás, de az a gondom, hogy nem tudom felpróbálni, és nagyon kár kiadni úgy pénzt érte, ha nem jó rám. Nagy a fenekem, széles a csípőm, nehéz eleve is nadrágot venni. Turiban sincsen kismama osztály :D De majd szétnézek a neten, hátha találok valamit.

A párom nagyon ellenezte, hogy bárkinek is elmondjuk a várandósságot, de én a szűk családhoz ragaszkodtam, hogy tudják, bár legszívesebben kikürtöltem volna. De most már mindenki tudhatja. :)

Nem mondta E.Z, hogy veszélyeztetett lennék. De majd szeretném kiíratni magam úgy a köv hónapban. Te az voltál?

Milyen rucit vettetek? :) Alig várom, hogy én is vehessek egy-két dolgot majd :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára eruska82 2013.05.31 06:24-kor.

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Tegnap lebeszéltük E.Z-vel, hogy mikor menjek. És azt mondta, hogy menjek be jún 5-én a kórházba reggel 7re hozzá a vérvétel előtt. Tehát én a kórházba megyek vérvételre, hát ez is kiderült. Nem is bánom, hogy megnézzük a picit. Nem is tudom addig, hogy bírom ki.

Kértük tőle az adókedvezményhez is az igazolást, meg is írta. Párom viszi be a munkahelyére. Ha jól tudom kell mellé egy papírt kitöltenünk. És alá kell írnia neki, nekem, és a munkáltatóinknak is.

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Jajj de jó képek! :D Örülök, hogy jól alakult a tegnap délutánotok, a párod is el tudott szabadulni a munkából, és együtt tudtátok megnézni a babát! Nagyon meghitt lehetett. :) Mindjárt 13 hetes vagy, még ha látszik is a neme, vagy legalábbis sejthető, ahogy telik az idő, a következőnél már még biztosabb lesz. Júniusban már bőven benne leszel a második trimeszterben, szóval ha nem lesz szégyenlős a bébi, akkor szerintem 100% lesz a neme. Barátnőmnek a 12 hetes UH-on még fiút látott, de a következőnél (pár hét múlva) már lányt. Nekünk a 15 hetesen mondta a nemét. (Korábban nem is kérdeztem.)
Necces ez a ruhavásárlás. Elszomorító tényleg, ahogy le akarják húzni a kismamákat a ruhákkal anyagilag. :( Ficánka sem olcsó, de az esserénél szerintem olcsóbb valamivel. Ott voltál már? Múltkor voltam bent bodyért, és láttam ott is terhesruhákat. (Részletesen nem néztem, mert nekem ugye nem aktuális.) Én ott vettem szoptatós pizsit is, mert én nem szeretem és fázom hálóingben (október-novemberben ugye :D ).
Mi a ruhák nagy részét a Tescoban vesszük. Most egy csíkos kapucnis véknyabb, de bélelt fölsőt kapott, hozzá két joggingalsót. Tavasszal vettünk egy nagyon szuper kabátkát neki a C&A-ban, de horror áron. Viszont 80-as, így az ősszel is tudja hordani. Farmer dzseki, egy szürke, önmagában is viselhető, kicipzározható kapucnis melegítőfelsővel. http://www.c-and-a.com/at/de/shop/produ ... en/94000/1
Irtó cuki benne. Van neki kocsicipője is. Úgy szeretem felöltöztetni, hogy olyan "kis pasis" legyen.

Ezen a képen a szürke fölsőben van, ami a kabátka belseje.
Bodykat, rugikat mindig a tescoban veszünk. 3-5 db-os csomagokat választok. Ezek finom pamut anyagok, jól bírják a magas hőfokos mosást és a forró vasalótalpat. Itthon ilyenben szokott lenni. Télen body+rugi (hosszú ujjúak), mostanság rövid ujjú vagy ujjatlan body, esetleg zokni. Pelenkát szintén a tescosat használjuk. Nem folyt ki belőle jobban a pisi, kaki, mint a liberoból vagy pampersből (utóbbit nem is bírta a bőre). A kórházban libero pelust használnak! Kiadják a napi adagot, de ha nem elég, szólsz, és kapsz. (Talán 5-6 db-ot adtak egy napra.) Ott egyébként a kórházi ruhát adják rá, hazahozatalhoz kell majd behozatnod a férjeddel, miben viszitek haza. (body, rugi, bundazsák, esetleg plusz fölső, ha nagyon hideg lesz) Én ezt sem tudtam, nagyon bénának éreztem magam az elején. De aztán hamar belerázódtam a dolgokba. Mint ez a ruha-ügy is. :D
Szóval itthon nem szoktam nacit adni rá, csak ritkán, nehogy elszorítsa a hasát, de ha sétálunk akkor igen, mert az ugye jóval kevesebb idő, mint amit itthon tölt szabadon.
Veszélyeztetett voltam, a missed ab miatt, meg nekem sokat kellett volna utazgatnom a munkahelyem miatt, meg ott is cigiztek bent. Utána jött az a szabály, hogy nem lehet. Anyagilag rázósabb, meg a nyár uncsi volt itthon a sötét, meleg lakásban, de azért jobb volt így. Nem csinálnám másképp. Viszont nem jár a betegszabi, csak a táppénz. Ja, később meg ugye feküdnöm is kellett, mert kicsit kinyíltam.
Igen, az adókedvezményes igazolást mindkettőtök munkahelyének szignóznia kell, hogy tudják, ki veszi igénybe. Jár majd a baba születése után az apának 5 plusz szabi (egyszeri), ezt a születést követő 2 vagy 3 hónapban, egyhuzamban kell kivennie. (Le kell majd igazolnia, szül.anyakönyvi kivonattal, TAJ kártyával - a babáéval) Jár még évente két nap plusz szabi mindkét szülőnek a gyermek miatt.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára makkmarci2 2013.06.26 09:29-kor.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Szia!

Igen, tényleg meghitt volt a tegnapi nap. A képek jók, de nem egyértelműen kivehető :lol:

Igen, majd még kikerekedik még a neme. Reméljük nem lesz szégyenlős , mert most is keresztbe tett lábakkal kezdte :D

Nadrág témában abban maradtam magamban, hogy lemérem az egyik még jó nadrágomat és próbálok olyat venni :?

Én is alig várom, hogy vagányan öltöztethessem majd a picit! :) Szeretnék majd keresni vicces feliratú pólókat is. A szobát majd kreatívan én megoldom, hogy csecse legyen :wink:

Ez olyan izgi :D

Jajjj de cuki a kisfiad ahogy ott feszít. Nagyon vagány! Anya és apa büszkesége!!

Nagyon nagyon hasznos tanácsokat adtál nekem, köszönöm szépen!! Igen, mert ezeket ugye honnan tudhatná az ember? Ha csak nem valaki megosztja a tapasztalatát, mint ahogyan Te is :)

Ma megint elég válogatós a hasam evés terén :)

Láttunk az imént egy elég jó babakocsit. Milyen javaslatod van esetleg babakocsi téren?

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Tegnap délben elmentünk a postára, meg vásárolni, a délután meg úgy elszaladt: evés neki, kajacsinálás nekünk, evés, újra séta, az este meg nagyon elröppen mindig. Ráadásul a mai hidegfront miatt tegnap este nagyon nyűgös volt, még az Éjjel-nappal Bp-et is alig tudtam megnézni. (csak itt-ott láttam) De hát ez van. :) Ilyen ez a popszakma! :D
Ma délelőtt is kinéztünk a Kossuth térre, de inkább iskolás gyerekeknek való műsor volt, vagy valami díjátadó. Utána Tisza-part. Most csend van, alszanak a fiúk, később még séta.

Szóval babakocsi. A saját tapasztalatomat írom. A vaterán vettem használtan kb. 20 ezerért, postán küldték el, nagyon jó állapotban van, Anmar leon. Itt írtam erről bővebben:
http://baba-szoba.blogspot.hu/2012/08/babakocsi.html

A tapasztalataim szerint mivel a környéken és a városban sok a foltozott járda, a nagy kerekek és a rugózás csökkentik a rázkódást. Barátnőm nem javasolta kifejezetten a bolygókerekeket, őt idegesítette. Én meg nem hiányolom. Elég nagy kocsink van, a liftbe csak úgy férünk be, hogy felhajtom az állítható tolókar végét, előremegyek a liftbe, kiállok oldalra, és behúzom magam után. Azért írom ezt le, mert szerintem nálatok is olyan pici lift van, mint itt. Így éppen hogy beférünk, és be tud csukódni a lift ajtó.
Nem bántuk meg, hogy használtan vettük, mert tényleg elég drágák a boltokban. Főleg a 3-funkciósak. A levehető részeit kimostam kímélő programon, a fix huzatokat áttöröltem fertőtlenítős kendővel. Szállításkor, az autó csomagtartójába úgy fér be, hogy a kerekeit le kell venni, és persze a vázat összecsukni.
150 fokban is dönthető az ülése, így félig ülő helyzetben már most szoktam utaztatni.
Most így hirtelen ennyi, de kérdezz még nyugodtan, mire vagy kíváncsi!

Hogy sikerült a szülő-találkozó?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Mi is nézzük az Éjjel nappal Bp-t :D Ha lemarad megnézzük a neten :)

Igen mi is használtan szeretnénk venni majd a babakocsit. Vaterán, apródon, ilyesmi. Majd azért lehet elmegyünk egy boltba megnézni, hogy melyiket a kényelmesebb tolni.

A szülő tali csak félig sikerült sajnos, mert anyósomék pénteken lemondták, mondván sok a meló a ház körül....nem kommentálom a dolgot. Már három hete tudják, hogy mi a dátum, stb. Sajnos ők most először csalódást okoztak ezzel. Be is vásároltunk már, készültünk, stb. Így úgy döntöttünk, hogy azért anyumék jöjjenek el. Jó volt nagyon. Marhapöri galuskával volt a menü, kovi ubival :lol: Sokat dumáltunk, elsétáltunk a Zagyva cukiba, sütiztünk. Este 6körül mentek el. Minden szupi volt. Estére ki is dőltem teljesen. Most meg háromnegyed 6 óta nem tudok aludni :? Hátha napközben majd szunyálok egyet, bár ritkán sikerül.

Azért a terhességed alatt jó párszor hánytál. :? Én szerencsére egyszer sem. Csak émelygés volt. Barátnőm az ikreivel non-stop hányt az első 12 hétben :shock:

Ki a védőnőtök, aki ennyire kedves? :x Micsoda hozzáállás :evil:

Ma is olvasgatom tovább a blogodat :wink:
Ha kérdésem lenne kiabálok :)

Szép hétvégét Nektek! :)

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Sajnálom, hogy lemondták anyósodék. Zagyva cukit mi is szeretjük, mindig oda járunk sütiért. Húú, tavaly hányszor voltunk ott somlóiért!!! Mindig azt kívántam! Imádom!!
Mi mára pikniket terveztünk a parkban, de úgy elromlott az idő - és ezzel nem számoltam. Pedig jó lett volna kirakni Eriket egy plédre, már egyre ügyesebben négykézlábazik. Na mindegy, majd máskor.
A védőnő nevét nem írom le, ha nem baj, majd személyesen vagy priviben. :) A Mórára járunk egyébként. Te hová tartozol?
Szerintem az ikerterhességnél több HCG termelődik, és ha valakinek a szervezete nem tolerálja, akkor bizony kitaccsol párszor. Én nem bántam, sőt, örültem is neki, mert az első terhességnél nem volt rosszullét. (Csak egyszer egy kis szédelgés.)
Nap közben én sem tudok aludni, este sokáig kukorékolok, pedig reggel mindig kelni kell. De azért törekszem arra, hogy hétköznap este 10-11 körül ágyba kerüljek.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Kár, hogy nem tudtok piknikezni :( Hova mentetek volna?

Én is a Mórára járok :shock: Sz.Cs?

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


A Verseghy parkba, szoktak ott mások is leülni babával. De majd lesz még jobb idő. Így mára is marad a séta.

Nem, M.E.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Kreatívkodás: van egy csomó bébiételes üvegem, és gondolkoztam rajta, miként lehetne felhasználni. Egy részét mamámnak adtam, hogy a nyáron töltsön bele málnalekvárt, vagy baracklekvárt. Pár darabot fűszertartónak minősítek át, már meg is vannak a címkék (kinyomtatva, laminálva). De még így is sok maradt.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Egész jó idő lett végül :)

Ma teljesen használhatatlan és erőtlen vagyok :cry: Szörnyű......

Jó ötlet a bébiételes üveg felhasználása lekvárnak, befőttnek. Én mintha láttam volna madáretetőt is belőle. Fektetve, függesztve. Nem tudom már hol láttam.....

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Jóidő lett, de fűben heverészéshez hüvi, így maradt a séta. Mivel nagyon sütihiányom lett, elmentünk a zagyvába délután. Azt vettem észre, nincs is olyan messzi gyalog, mert utána még lenéztünk a Tisza- partra, és még csak negyed öt volt. (3-kor indultunk itthonról.) A végén már unta a fiatalúr a kocsit, úgyhogy siettünk haza.
Nem tudom, hogy a front vagy a foga, de most megint nyügisebb. A hasamban érzékeny volt a hidegfrontra.
Ti voltatok valahol ma? Vagy pihentél?

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Szia!

Akkor elütöttétek azért az időt. :)

Mi itthon voltunk. Kicsit főztem, mert rántott csirkecombot kívántam petrezselymes krumplival :lol: De inkább pihentünk. Délutánra nagyon megfájdult a fejem, amin csak a mozdulatlan fekvés segít, szóval pihentem. Néha sajog a hasam, de nem vészes.
Ma igen pocsék idő van. Álmosító is. Este majd megfagytam, a plédet is magamra húztam :D Nyitott ablaknál alszunk mióta ez a nagy meleg bejött, és a takarókat is kicseréltük vékonyra. Azt hiszem visszacserélem a melegebbre.
Ilyen időben is lementek sétálni? Bár talán nem esik. Csak nagyon fúj a szél.

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Egyre gondoltunk a petrezselymes krumplival! Délelőtt leszaladtunk a zöldségeshez némi zöldségért és almáért, mert az elmúlt héten kétszer is nagyon megzavarta Eriket a vilmoskörte és a szilva. Ezentúl nem adom neki önmagában tízóraira, csak almával vagy banánnal elkeverve. (Konkrétan a szőnyeget is ki kellett tisztítani :shock: )
Szóval a zöldségesnél többek között vettem krumplit is, és mivel már újkrumpli, ezért a tavalyról a fagyóban maradt petrezselyemmel én is csinálok a héten petrezselymes krumplit. Nyamiii!!! :D

Tényleg rémes ez a lakásban bennrekedt meleg! Nálunk 27 fok volt az éjszaka is, Szerintem Erik nyugtalan alvásának sokszor a meleg az oka. Pedig csak egy rövid bodyban aludt, takarót nem tűr magán, én meg parázok, hogy meg ne fázzon, de 27 fokban csak nem. Úgy vettem észre, amilyen hidegek voltak a kezecskéi, most olyan izzadós. (A kórházba vigyél majd vékony sapit és kesztyűt, én fáztam a baba-mama szobában, Erik végtagjai is hűvösek voltak.)

Amikor esik az eső, nem szoktunk lemenni. Ősszel-télen, amikor ködös, nyálkás, nyirkos idő volt, nem voltunk sétálni. Remélem, délután nem fog esni, mert nagyon kell a séta. Már megszokta, mert amióta jó idő van, minden nap megyünk, igényli is, és a nyűgösségre is jó hatással van. Persze beöltözni nem szeret, most is üvöltött, hogy ráadtam a pulcsit, kabátot, de amint megindul alatta a "szekér", figyel, majd elkezd lazítani.

Szoktad nézni a Család-barát műsort?

Hasfájás mitől? Ettél valamit mostanában? Esetleg nem puffadsz? A terhesség elején a puffadás jellemző.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Nagyon szeretem a petrezselymes krumplit :D Csak sajna még nem új krumpliból csináltam.

Nálunk mindig nyitva voltak az ablakok, éjjel-nappal, szóval most minden csukva, mert hideg van :)

Nem, nem szoktam nézni, mikor és hol van?

Nem a gyomrom hasam fáj, hanem a méhem :) De csak ritkán sajog. Meg a medencém is, de az tényleg nagyon ritkán. Eddig 2*3-szor.

A Született Feleségeket nézem ilyenkor a Story4-en. Szeretem :lol:

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Amikor elkezdte vetíteni a TV, én is néztem, ha nem felejtettem el. Aztán ide-oda pakolgatták a kezdési időpontot, követhetetlen lett, így abbamaradt.
A Család barát 10:40-kor kezdődik az M1-en, hétköznapokon. Ismétlés Fél hatkor a Duna World-ön. Hétvégén is van, de azt nem szoktam nézni. Szinte minden részben van valamilyen téma, ami érdekel. Múltkor egyszer én is betelefonáltam, amikor az orrszívóról volt szakértő. (Érdemleges választ nem kaptam, inkább a magánrendelőjébe invitált a doktornő. :shock: Mindegy.)
A múlt héten volt a születés hete, nagyon sok kismamás téma volt.
Nagy fába vágtam a fejszét: ma Erik az én főztömet eszi! Kíváncsi leszek. Lassacskán át kell állni házi kosztra, mert a bébiételekre rámegy a gatyánk.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Áááá de kicsi a világ!! Nem mondod, hogy ismered a miklósi Gabit?
http://kellateso.blog.hu/

A húga a barátnőm. Rég ismerem őket! Ő is E.Z-hez jár.

Hihetetlen....

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


De!! Együtt feküdtünk bent másfél éve a kórházban. Azóta is levelezünk, ha úgy adódik, összefutunk. A tesóját is ismerem rajta keresztül. Tényleg kicsi a világ! Megyünk sétálni.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Épp most beszéltem Judyval, és meséltem neki, hogy fórumon levelezünk :) Érdekes, kicsi a világ tényleg. Mondta, hogy volt bent nálatok a kórházban. Mikor Kecskeméten laktam akkor ismertem meg Judyt, azóta pedig nagyon jóban vagyunk.

Jó volt a séta?

Én végre ma megtaláltam az angelsounddal a pici szívverését. Bele is könnyeztem :) Szeretném valahogy felvenni, de még nem tudom hogyan tudom kivitelezni a dolgot...

Milyen kérdésed volt az orrszívóval kapcsolatban? Hátha tudok segíteni, mert sógornőm használja, már kb 4 éve, mióta megvannak a gyerekek, sajnos :(

Mi volt a menü és mit szólt hozzá Erik? :) Biztosan ízlett neki nagyon! :)

Nemsoká hazaér a párom, megpróbálom neki is megmutatni a szívhangot. Az a baj, hogy sokszor elnevetjük magunkat a hangok miatt. Néha olyan mintha süvítene bent a szél :D Na meg hát az alienes dolog. Ezt nálad is olvasom a blogon :D Aztán ahogy nevetek szépen megsüketülünk :D

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


A tegnapi napunk is nyűgösen telt, főleg a délután. Nagyon igényli már a sétákat. De mivel szemerkélt az eső, így csak addig voltunk kint, míg elintéztünk pár dolgot: csekkbefizetés, goods. Nem is aludt sokat, lehet, hogy a zaj miatt, hiszen a Tisza-parton nincs autózaj.

Tegnap csirkehúslevest főztem, és abból vettem ki krumplit meg répát, illetve főztem külön só nélkül pipicicit, abból kapott még néhány grammnyit. Sűrűbb lett így a főzelék, nyilván mert alig volt benne plusz víz, mint a boltiak. Kevesebbet is evett, viszont utána többet ivott. Végülis jó kis adagot megevett így is. Ma is ilyet kap.

Mi szinte minden nap használjuk az orrszívót. Kicsi kora óta "hörtyög", éjszaka sem tud rendesen aludni, ha ott van a váladék. Viszont nincs megfázva, szóval ez szerintem a természetes váladéktermelődés. Erről kérdeztem volna a doktornőt, hogy hosszútávon nem baj-e, ha minden nap porszívózunk. Én ha tüsszögök 2×-3× egymás után, nekem is ki kell fújni az orrom, pedig nem is vagyok náthás. Apánál is így van.

Még mindig hihetetlen számomra a közös ismerősök! :D

Örülök, hogy sikerült megtalálnod a szívhangját! Szerintem is megható! Én elég érzékeny vagyok, hamar könnyek szöknek a szemembe; még most is elhomályosodik a látásom, ha eszembe jut a pillanat, amikor megmutatták nekem Eriket a műtőben! (meghatódott szmájli miért nincs?)
Én nem mertem sokszor hallgatózni, féltem a sugárzástól, de már tudom, hogy nem is ártalmas, a másodiknál szerintem sűrűbben hallgatózunk majd. Sajna nekünk sem sikerült felvenni, pedig próbáltuk. Sikerült a férjednek megmutatni a szívhangot? Mit szólt?

Végre megint süt a nap!!! Bár biztos hideg van kint. A reggeli szellőztetés után már csak 25 fok van a lakásban. Fel kellett vennem a hosszú ruhákat. :shock:

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Biztosan e miatt a hideg idő miatt volt Erik nyűgös.
Én voltam már lent boltban reggeliért és kabátban is fáztam. Bár árnyékos helyen mentem végig.

Akkor nagyon finom lakomája volt Eriknek! :)

Igen, sógornőmék is használják mindennap az orrszívót. Sajnos muszáj. Nekik azt mondták nem káros. Meg hát nem is szív az olyan erősen. Sőt tesóméknál már a nagyobbik gyerkőc 4 éves és magának szívja, sokszor még a 2 éves keresztlányom is. Nem szív az erősen, tehát nem károsítja. De miért nem válaszolt erre a tv-ben a csaj?? Nem értem....Ezek a műsorok erre vannak pedig. Nem egy bonyolult egyetem kérdést tettél fel neki pedig....

Igen, nekem is hihetetlen. Meséltem is a férjemnek. Vicces :)

Reggel itt mászkált egy tűzoltó, de el is ment, nem tudom mit akart itt. A nagy tűz óta rettegek tőlük :)

Jót nevettem a meghatódott szmájlin :lol: PEdig jó lenne ha lenne. Igen nagyon megható volt és a férjemnek is megtudtam mutatni. Már a mocorgás is annyira vicces, és jó hallani. Szinte látom a szemem előtt ahogyan lubickol ide-oda :) Tetszett a férjemnek is nagyon. Bár ő nem könnyezett :lol:

Ahogy elnézem elbújik a nap azért. Jól fel kell öltözni, mert a szél is fúj....

Ma reggel ráálltam a mérlegre, és közel mínusz 1kg-t mutat, aminek örülök nagyon, nem árt, sőt.... Bár nem eszem kevesebbet.

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


E.-nél a kilókkal kell óvatosnak lenni. Én úgy tudom, 14 kiló a határ nála. Annál többet nem szereti, ha híznak a kismamák. Én pont annyit híztam. A szülés után 9 kiló ment le, utána még 3.

Abban a házban laktok, ahol a tűz volt pár hónapja?

Amíg várakoztam a vonalban, hallottam, miket mond az előtte betelefonálóknak. Szinte mindegyiknek reklámozta a magánrendelőjét és a honlapját. (gyogysapka.hu)

Majd ahogy telik az idő, és láthatóvá válik számotokra a mozgása, még viccesebb lesz. Ahogy hullámzik az ember hasa :D :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


De szép menyasszony voltál! :)

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Igen azt hallottam, hogy nem igen tolerálja a felszaladt kilókat, ha túl sok megy fel, vagy ha nagyon ödémásodik az ember, akkor akár kivágja az utolsó héten is. Eléggé aggódom e miatt, mert nem említette egyiket sem nekem, hogy erre ügyeljek, csak hallom mindenhonnan. A hízást meg annyira nem tudom befolyásolni, mert diétázni nem akarok, ha a később a vér eredményeim sem indokolják.
Barátnőm is nagy testsúlyú, mint én, és az első terhességénél 8kg-t szedett fel csak. Reménykedem.....hátha.

Igen abban. De nem pár hónapja volt, hanem már egy éve....nagy volt a felhajtás. Azóta sem tudjuk mi történt....Nem kaptunk róla felvilágosítást, amit azért felháborítónak tartok. De valami olyan lehetett, hogy a lakók voltak a hibások, mert a közös képviselő feljelentette őket. Ennyit tudok. Azóta kicserélgették a biztosítékokat a dobozokban.

Biztosan nagyon vicces lesz. Alig várom már. De nem akarom siettetni az időt :)

Szép menyasszony voltam? Ezt honnan látod? A kis képből? :) Az, jah, annyira. Mint egy tank menya ruhában :lol:

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


FB-ról. :D Milyen tank?? Mivaaan????? Frászt! :D

Már egy éve volt? Ja, tényleg, akkor már itt laktam és itthon voltam, az ablakból néztem a füstöt! És tavasz volt.
Azért furcsa, hogy sok tisztázatlan kérdés maradt.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Akkor bálna, nem tank :lol: :lol: :lol: :lol:

Szóval te leskelődsz FB-on? :lol: Én nem találtam FB makkmarcit Szolnokról :lol: :lol: De Judy lebuktatott, mert mondta a keresztneved, és Gabi ismerősei között meg meg is találtalak :D

Igen, már egy éve volt. Aznap nem is mentem melózni. Eléggé megijedtem. Ijesztő volt, amikor pl tolták ki a tolószékbe a bácsit, aki csupa korom volt :? Mindenki pizsamába rohant le, a gyerekek sírtak. Mi nem mentünk le, de nem is szóltak, h menjünk. Mondjuk a másik oldalon volt a tűz. Utána képeken láttuk hogy néz ki minden. Brutál. A tűzoltók mindent hajigáltak ki az ablakon, könyveket, polcokat, ruhát, bugyit, mindent. Szanaszét repültek a cuccok.
Aznap épp az erkélyen kávéztam, cigiztem, mikor láttam, hogy lent állnak páran és kiabálnak fel, hogy ne nézz ki! ne nézz ki, mert az üveg és az ablak keret hullik le!! Eléggé bepánikoltam. De már jöttek is a tűzoltók. Hamar eloltották. De egész nap itt bóklásztak még, meg a rendőrök is.

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Bocsi, toltam pár like-ot :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


:D függő vagyok. A tavalyi babanetesekkel is többen átmentünk először zártba, aztán a FB-ra, zárt csoportba. Azóta már a hozzátáplálás és mozgásfejlődés a főbb témák. Jó kis csapat jött össze tavaly. :)

Rémes lehetett a tűz. :( De furcsállom, hogy nem ürítették ki az egész házat. Olyankor úgy szokták. Viszont láttuk azóta, hogy eltüntették a tűz nyomait kívülről.

Mi meg tízóraiztunk éppen.

Most meg olyan hangosan beszélget, hogy nem hallom a tévét. :D

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


Hát mert sok mondadója van :lol: :lol:

Teljesen felújították a lakást. Jó darabig itt volt a konténer abba hordták le a sok égett holmit, bútort. Később meg a körzeti dokinál ott volt valaki aki újságolta ott egy másik csajnak, hogy felújították az egész lakást. De sajnos akkor a bácsi még Pesten volt kórházban. Azóta nem hallottam róla.
A ház falát meg újra festették szerencsére.

Nekem is megvannak nyitva ezek az oldalak folyamatosan, és leskelődök, ki mit írt :)

Én is írok egyébként blogot. Bár csak gmail-es e-maillel lehet belépni, meghívással. Szívesen meghívlak, ha megírod FB-on a mail címed, jah, és persze érdekel :lol: :lol: :lol:

Kép
eruska82
Szolnok
 
 


Tegnap már nem tudtam visszajönni. Erik továbbra is nyügi, mindegy, hogy éjszaka van-e vagy nappal. Így aztán én is fáradtan ébredek. Össze-vissza alszik, most is 20 perceket. :? Nem tudom, hogy a foga, vagy a hideg idő miatt. Bár már annyira nincs is hideg.
Rendszeresen akkor alszik el, amikor a következő kajája lenne esedékes. Én meg várom, hogy felébredjen, nem merek belefogni semmibe (főzés), mert ha felébred, máris etethetem. Két dolgot tehetek: hagyom aludni, vagy felébresztem. Ha felébresztem, nem pihen eleget, és rövidesen újra nyügi lesz, ha hagyom aludni, csúszik a napirend. Na nem mintha normális napirendünk lenne.

Szóval tegnap is alig akart ebédelni, sokkal tovább tartott, és jóval kevesebbet evett, mint szokott. Apát elküldtem a laboreredményért, meg a boltba. Közben a kaját is készítettem. Már őt sem győztem várni, nekiálltam porszívózni. Amikor hazajött, ebéd (4 órakor), aztán leküldtem sétálni őket. Ekkor már 5 óra volt majdnem! Addig én hajat mostam, mert ez az, amire Erik születése óta alig jut időm. Örülök, ha heti egyszer sikerül megejteni. És nem is töltöm az időt a szárítással. Amikor egyedül vagyok vele itthon, nem szeretek belekezdeni, mert tuti, hogy akkor nyafog. :shock:
Hajmosás után azt sem tudtam, hogy a mosó vagy a mosogatógépet indítsam, hogy estére végezzen mindkettő. Aztán uzsonna Eriknek, ekkor már a híradó is ment... Szóval nagyon felborult nap volt. Közben végez az egyik gép, kipakoltam, cumisüveg mosás, kaka, de akkor már fürdés, filmet csak hallgattam. Mire pancsi után kicsit elszenderedik az ágyában, végez a mosógép, természetesen a szárító nála van, így mire előszedtem, felébredt... Este 9 volt ekkor. gyorsan csináltam neki egy kis tápit, azon bealudt újra.
Fél 10, ekkor tudtam menni fürödni, aztán 10-kor vacsi nekem.

Ilyen ez a popszakma.

Kíváncsi leszek a holnap délelőttre, mert a mamájával lesznek, ugyanis nekem el kell mennem itthonról.

Lilypie - Personal pictureLilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
makkmarci2
Szolnok
 
 
 
 


ehosszú :wink:
 
 


Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.Az első gyermekünk érkezését várjuk januárra.Újszászi vagyok, úgy tudom, hogy van helyi terhesgondozás,de nem tudom hog hol.Ha valaki tudna benne segíteni, azt megköszönném.
kattka88
Újszász
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: