Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok,
ugy gondoltam nyitok egy témát mert ami engem most foglalkoztat arrol sehol sem találok semmit.szoval ami engem érdekel aza bölcsi,adjam ne adjam?18 honapos lesz a fiam mire elkezdenénk.de nem tudom hogy jót teszek e vele,a barátnömnél nem ugy sültek el a dolgok.A másik dolog nem netezik senki a 18.kerületböl?
Ha van kedvetek irjatok
 


szia,

már rég írtál ide, de most találtam meg véletlenül ezt a topikot.
én XVIII.kerületi vagyok és bölcsis a lányom.
nekem 16 hónapos volt a lányom, mikor elkezdtük a bölcsit, és nemhogy nem bántuk meg, imádja / imádjuk.

azt írod, h. "nem tudom, h. jót teszek-e el vele".
ha kényszerpálya van, akkor ezen ne gondolkozz, tipródj -mert ha menni kell melózni, akkor menni kell - és a gyerek megérzi a szorongásod, ő is fog - és nehezebb lesz a beszoktatás.
inkább állj úgy hozzá (mivel nincs más választás, de ezt már nem írom még 1x :roll: ) , h. minden okés lesz, szeretni fogja, fejlődik , kortársai között lesz stb.
bár tény, h. mi nagyon jó csoportba kerültünk másodjára - nagyon édes gondozónénikkel stb.

persze, ha megteheted maradj otthon még egy picit, bár én személyszerint nem vagyok híve (még annak sem, akinek nem pénz kérdés) a 3 évig otthon ülésnek.

miért és hol volt a barátnődéknek rossz tapasztalata ?

Marcsi

KépKép
 
 


szia
Nagyon örülök,mindennap néztem hátha valaki ir,de semmi.ma meg sem akartam nézni de gondoltam egye fene,és lám....
Szóval Lacus elég barátkozo gyerek és szeret a játszón is lenni,szóval ezzel szerintem nem lenne gond.biztos hogy inkább én parézom tul a dolgot.a pénz ugye jól jönne.a volt munkahelyemröl még nem szóltak hogy vissza tudnak e venni,pedig már itt lenne az ideje :twisted:
És igazán azon megy a dilemma hogy beadom elmegyek valahva dolgozni és áll.beteg lesz,azt elöbb utobb megunják és szépen megválnak tölem.aztén megint ott vagyok ahol kezdtem csak mellé a gyedet is elveszitettem.Nálatok hogy ment ez a betegeskedés?
ti melyik bölcsibe jártok?És kihez?Bennünket a csibekasba vettek fel,és a Zitához kerülünk,róla hallottam jókat.
A kondor Béla sétányon jár bölcsibe a barátnöm kisfia, sajna a bölcsi nevét nem tudom.És folyamatosan beteg,de tényleg.Havonta 2xbizti és ugye egyikböl sem gyógyul ki 2 nap alatt.ö is azt mondta ha nem vették volna el a gyedet maradna inkább otthon.de egyszer majd csak dülöre jutunk :lol:
Ancsa
 

 
 

szia Ancsa,
Laura a Fecskefészek bölcsibe jár {KISZ ltp.}
viszont mi nem leszünk mérce azokra, amiket írtál :? {most jövök rá, h. milyen szerencsés helyzetben vagyunk, amibe igazán még bele sem gondoltam. :oops: }
amúgy abszolút értem a parádat, mert a ti helyzetetek az életszerüübb, gyakoribb.

mi az "igazi" betegségeket megúsztuk, bár tény, h. Laura majdnem folyamatosan taknyos bölcsiidőszakban.
igazán 1x volt nagyon beteg október {bölcsikezdés} óta, akkor a fülére is ráment, de azért, mert a dokink elbagatellizálta, és nem adott gyógyszert.
azóta igazából nem is volt lázas beteg, de amint írtam, folyamatosan taknyos, de lábon kihordja. :lol:
nekem anyukám nyugdíjas, szintén lőrinci - így mozgósítható betegség v bármi kimaradás esetén. plusz a mh-m is toleráns és rugalmas - igaz 11 éve ott vagyok, tehát "kényelmesebb" , megengedőbb helyzetben vagyok emiatt, bár az is tény, h. nem nagyon teszteltem még őket hiányzással, mert a lányom nem igazán beteges szerencsére. kopp-kopp-kopp.
csak sajnos nem a mi fenti helyzetünk a nagyátlag... :? és tökre értem amit írsz... először azt hittem egyébként, h. a beilleszkedés miatt parázol...
viszont ovinál u.így végig kell majd járni a lépcsőket, u.úgy közösségbe kerülésnél jönnek a betegségek, amíg meg nem szokja a kis immunrendszere az új szitut, vírusokat, és u.úgy idióta főnök lesz, csak 1 évvel eltolva. és lehet neked is még nehezebb lesz visszailleszkedni 3 év kihagyással v. kettővel. szerinted ?

nekem a Gyed maga indifferens volt, mert szerintem semmire sem elég, pedig a maximumot kaptam.
legalábbis a fizetésem lényegesen magasabb volt, tehát nekem nem volt visszatartó erő. nálunk ez volt a kényszerpálya. az anyagiak. sajnos. ilyen világot élünk.

a dokinőnk mondta még bölcsikezdés előtt, h. ált. az első félév úgy zajlik, h. 2 hetente 2 hétre betegállomány.
hát mi megúsztuk. szal nem törvényszerüü.
bár az is tény, h. én szoptattam 13 hónapig, bölcsi alatt meg Béres csepp + c vitamin a kisasszonynak. nem tudom van-e összefüggés ??

figyi, azt tudod, h. beszoktatás után {asszem 1 hónapon belül} kell munkáltatói igazolás ? csak azért kérdezem, mert írtad, h. még nem beszéltél a mh-del.

Marcsi

KépKép
 
 


szia
Elromlott a gépem a szomszédböl pötyögök.szóval ha kicsit késöbb is de irok folyamatosan.
igen mástol is ezt hallottam hogy nem mindenki beteg folyton.tudom tul kell tenni magunkat rajta és lesz ami lesz.teljesen igazad van ha valaki bunko(fönök)akkor beleköt másba is nem igaz?
Nem szóltak még vissza de igazolás az nem gond.Lacus is szopott 14 honapos koráig,a béres cseppet hallottam már meg van valami oltás is a felsö léguti betegségek ellen.te tudsz róla valamit?
Persze a pénz kell nekünk is szóval majd lesz valami.Nem paráztatom magamat.belekezdünk aztán meglátjuk.na mennem kell.
 


szia Ancsa !!
na látod ez a beszéd... :wink:
hajrá, mindent bele..

ha jó lesz a géped, dobsz majd képet a gyerkőcről ?

ma nálunk a bölcsiben "strandos" nap van, felállítottak medencét, vinni kellett fürdőruhát.
tök jó, h. mindig kitalálnak vmit. egy évben 3x ugrálóvárat is hoznak, meg szoktak az ünnepekre készülni meg stb..

majd jelentkezz !

Marcsi

KépKép
 
 


még mindig rossz a gépem de azért megoldom ahogy tudom ha ritkábban is
probáltam tenni fel képet detul nagy volt a méret.de megprobálom ha megjavul.az tényleg jo hogy sürön van program,most már egyáltelán nem parázom.nem soká megyünk le anyuék nyaralni szóval lehet akkor azért nem fogok jelentkezni.de azért ne felejtrsük el egymást.ok?
 


de jó nektek ! mi már (sajnos) túl vagyunk a nyári szabin.
muszáj volt a bölcsiszünettel összekombinálni, de amúgy világéletemben augusztusban mentem szabira..

remélem szép időtök lesz ! jó pihenést !
jelentkezz, ha visszajöttetek !

Marcsi

KépKép
 
 


Halo Marcsi
Ne haragudj hogy eltüntem de sajnos totál elromlott a gépem és most tudtunk venni másikat.szóval ha nem felejtettél el és van kedved még dumálni részemröl folytathatjuk.
elkezdtük a beszokást a bölcsibe.eddig nem volt gond de ma nagyon sirt.nagyon rossz volt otthagyni.igaz délbe mentem érte.de nagyon kemény ez a rész.Nálatok meddig tartott ez az idöszak?
és ugy egyébként mi van veletek?
Ancsa
 


szia Ancsa !

jó, h. előkerültél... :D
már tegnap olvastam a prividet, de csak most jutottam rendesen ebbe a fórumba is.

mikor kezdtétek a beszoktatást ? és végülis melyikbe ?
igen, az eleje kőkemény, és szerintem anyukának rosszabb, mint a gyereknek.. :?

nálunk úgy indult, h. elkezdtünk x csoportba szokni, és 1 hét után átkértem magunkat y csoportba az igazgatónőnél, mert nem volt szimpi x gondozónő..
szal első héten nem haladtunk semmit (de annál a haramiánál nem is csoda), második héten az új csopiban, már harmadik nap ott aludt, és nem is igen sirdogált.
de ő csak 16 hónapos volt, és azt mondják, h. akkor könnyebb beszoktatni, mint a 2 év körüli gyereket, dackorszak kellős közepén.
amúgy gyerekenként változó nyilván, de a mieinket nem lehet összehasonlítani, mert a lányom még picurka volt nagyon akkor (hozzátok képest)...
lehet az is számított még, h. én az első hetet a Haramiánál végigparáztam, idegeskedtem, és egyszerűen ráragadt a lányomra. mikor második héten az új csopiban kezdtünk, én annyira-de-annyira megkönnyebültem, megnyugodtam, h. ő is máshogy állt az egészhez, mert érezte rajtam az előzőekhez képesti felszabadultságot.

te mennyire izgulsz, mikor mentek reggelente ? mennyire van "lelkifurdalásod" , rossz érzésed ? tudod, a kis csápjaikkal mindent megéreznek, és jól ki is használnak a kis rafkósak... (sírnak, sajnáltatják magukat...)

amúgy mennyire tetszik a bölcsi, a csoport ? milyenek gondozónők ?

és mikortól kezded a munkát ?

dobsz majd egy képet Lacusról ?

köszönöm a kérdést, mi jól vagyunk, pörögnek a minennapok.

most szeptemberben egyébként volt egy pár nehéz hetünk is a beszoktatások miatt, de már lassan kezd visszaállni minden a régi kerékvágásba.

Marcsi

KépKép
 
 


szia,
tök jó hogy jelentkeztél.pontosan 10 napja járunk a csibekas bölcsibe.az elsö héten semmi baj nem volt.már akkor is kijöttem,söt mult héten szerdán el is jöttem.semmi gond nem volt.utána 2 napot kihagytunk és most hétfö ota sir,de nagyon.bár tegnap jobb volt már egy kicsit de a reggelek katasztrófálisak.tudom én hogy megérzik probálok jo kedvü lenni minden nap elmondom hogy milyen szupi lesz de azért megeröszakolni nem tudom magamat,sajnálom.
Egyábként rendes a gondozonö,kiderült hogy arra fele valósi ahova mi a férjemmel,szóval hazai.meg azt is mondta addig nem vállal uj gyereket amig legalább de.nem szokik be Lacus.a melöt csak akkor kezdem ha már teljesen beszoktunk.a volt munkahelyem beintett.szoval kell találjak mást.lett is volna most egy ajánlat de nagyon messze van:Biatorbágyon :cry:
meg egy ismerösünk is azt mondta talán tud melot adni részmunkaidöben,megbeszéljük ha beszoktatásnak vége.
szóval még minden képlékeny.
milyen gond volt ?elszokott a Laura a bölcsitöl?
nem tudok egyenlöre feltenni képet mert uj gépem van és még nem tudtam rámásolni a képeket.nem akarja olvasni a cdt,csak az elsö 13 képet.meg régebben amikor próbálkoztam mindig azt irta ki hogy tul nagyok a képek méretei.
szóval rajta vagyok a dolgon .
Na lasan megyek a szerelmemért,ebéd után elhozom.
Nálatok szoktak vinni a gondozonönek valami kis ajándékot?Szerinted mit lehet?Kávét bonbont,ilyeneket?
na tényleg megyek:Puszi
 


szia Marcsi,
Megnéztem a mikulás honlapját, :o
Hát hallod 15 ezerért+áfáert még én is beöltözök :D
Egyábként nagy ujság van:Nem sirunk péntek óta a bölcsibe.
Na mit szolsz?Tök jó.gyorsan el kellett ujségolnom.-veled mi van behavaztál?
Pusza
 


szia Ancsa !

brühühü, mindig elfelejtek benézni, pedig annyira jó, h. végre találtam egy "földit"..

ancsunti írta:milyen gond volt ?elszokott a Laura a bölcsitöl?

nem szokott el, csak nehéz volt neki, h. másnak ott lehet az anyukája, akkor neki miért nem, és hát a g.nők óhatatlanul a beszokós babával vannak többet, így figyelmet sem kapott annyit.

plusz elmentek a kis barátai oviba, az is furi volt neki eleinte...

de már vége a beszoktatásnak, kevesebb a sírás is bent, így most megint szeret járni.


Nálatok szoktak vinni a gondozonönek valami kis ajándékot?Szerinted mit lehet?Kávét bonbont,ilyeneket?

nem tudom szoktak-e, én nem szoktam, szerintem zavarba is jönnének a mieink, nem értenék.
egyedül Karácsonyra vittünk egy kis édességet a g.nőknek, akkor láttam másokat is vinni. na annak akkor örültek.

pedig megérdemelnék nagyon, mert potom pénzért kőkemény munkát végeznek, de vhogy én nem is tudnám ezt átadni, mert hálának meg kevésnek érzem...
szal nem tudom...
szerintem puhatold ki ottani anyukáktól, h. a ti bölcsitekben hogy szokták..., biztos ami biztos...
[/quote]

Marcsi

KépKép
 
 


ancsunti írta:szia Marcsi,
Nem sirunk péntek óta a bölcsibe.


juhujuhu !! nagyon ügyi Lacus !!
de tényleg !!
gondolom neked is könnyebb a szíved, meg sokkal könnyebb így őt otthagyni.

hát hallod, menjünk el krampuszoknak a mikulás mellé... én még a feléért is beöltözöm... :wink:
pont most néztem a Tescoban, h. már elkezdték átalakítani a karácsonyi játékőrületnek a placcot !
pedig még csak okt. közepe van, könyörgöm !!!
lassan aug-ban kezdjük a karácsonyi készülődést ??
komolyan mire odajutunk, már mindenki elfárad , befásul ebbe a nagy bevásárlási mizériába...
pedig alapból szeretem a Karácsonyt !!

Biatorbágy nincs közel tényleg .. még autóval sem..
drukkolok h. sikerüljön vmi jó melót kikapnod !!

nálatok mikor "illik" elhozni a gyereket ?
nálunk elvileg 6-ig van a bölcsi, de 5-kor már tűkön ülnek a g.nők, sőt akkor már gyerek is alig van.
én nem tudom mások hogy oldják meg, de én hivatalosan 16.20-ig dolgozom, és még fél órát utazom minimum.
így általában mi az utolsók egyike vagyunk...
de hát ez van.

Marcsi

KépKép
 
 


na hello bello
egy anyukát láttam aki vitt a mi csoportunkba egy kis édességet megköszönve a türelmet mert a kisfiu nagyon nehezen szokik be.aztán megkérdeztem egy másik csport beli anyukát,aki felháborodva közölte velem ö aztén nem visz azért kapják a pénzüket.de valamelyik nap szégyenlösen megkérdezte vittem e már valamit,mert ö is látott mást.szóval szerintem viszek majd valamit.olyan rendes a g.nö mondta addig nem vállal egy gyereket sem amig legalább de.jól nem érzi magét Lacus.
Hát én is egyetértek ezzel a karácsonyi dologgal tényleg hihetetlen minden évben egyre hamarabb kezdödik.én kereskedelemben dolgoztam a westendben meg a polusban,ott már nov.elsö napjaiban ki volt irva hogy boldog ünnepeket.szerintem ez tényleg tulzás de nagyon.mire karácsonyhoz értünk kimerültünk és minden "kedves" :x embert a fenébe kivántunk.de remélem idén jobb lesz már 15 -ekörül hazamegyünk vidékre ott azért nem nyomatják olyan hamar.

én is azt hallottam hogy 5 körül már nem nagyon van gyerek bent.de hát tényleg nem tud az ember repülni.mi még délben hazajövünk.aztán az is lehet hogy majd már csak a jövö évtöl kezdem a melót.még nem tudom.
A férjem munkahelye megpróbál segiteni.ök fehérnemü alapanyagokkal foglalkoznak.és az egyik készitö azt mondta lehet tud alkalmazni.meg azt mondta a férjem fönöke hogy lehet róla szó hogy engem jelentenek be a céghez nem Lacit.ez jó lenne mert ha majd késöbb lesz tesó nem kapnék szinte semmit.na persze ezt a tesó dolgot még nem a közeljövöbe tervezzük.
de olyan munkát nehéz lesz találni ahol bejelentenek,jó munkaidöben tudok dolgozni.
te a régi munkahelyedre mentél vissza?
na megint idö van lassan készülnöm kell.
puszi
 


haliho
Hiába probálom feltölteni képet mindig azt irja ki hogy tul nagy a méret. :evil:
mit kellene csináljak szerinted?
 


halihó !

bocsánat, rég jártam erre, mert a másik topikkal, ahová írogattam, átköltöztünk egy teljesen más fórumra !

mi újság melóügyben ? jó hírek ?

kérdeztél engem: igen, én a régi mh-emre jöttem vissza, Laura 1 éves korában. akkor dolgoztam 4 hónapon keresztül 4 órában, majd az 5.hónaptól 8 órában.

igen, először le kell kicsinyíteni a képet 600x600-ra, utána tudod csak feltölteni.

én pénteken beadatom az influenzaoltást Laurának, elég csúnyákat hallottam az idei járványról.
gondolkodom, h. magamnak is beadassam-e.

veletek mizu ?

Marcsi

Marcsi

KépKép
 
 


hello,
kérdezted mi van a meloval :egyenlöre semmi.eléggé háttérbe szorult most.a hétvégén szüleinknél voltunk vidéken.olyan jo idö volt és tök jól éreztük magunkat.csak szombat este Lacus belázasodott.ugy hogy egy kis üröm is vegyült bele.ezért nem maradtam otthon vele inkább mi is vissza jöttünk apával.ma kihivtam a gyerekorvost mivel a láz vissza-vissza jött.tüszös mandulagyulladás a végeredmény :(
szóval bölcsi megint kiesik,kezdhetjük megint mindent (sirást) elöröl.de hát ez lesz még egy jo darabig.a héten lesz a fényképezés is.kár hogy arról is lemaradunk.
de egyébként nagyon hösiesen türi a kisdrágám a betegséget,csak enni nem akar semmit.de azt mondta a doki az nem baj csak igyon.szóval nálunk ez a helyzet.
gondolkodtam én is az influenzán,tavaly is be akartam adatni de akkor a doki lebeszélt mondván egyáltalán nem biztos hogy az a virus fog fertözni mint ami ellen beoltanak.bár most hogy közösségbe jár más lehet a helyzet.majd megkérdezem ha meggyogyultunk.amugyis vár még 1 pneomoccocus oltás ránk.az elsöt már beadattam még mikor nem támogatták.ha lehet beadatom egybe a kettöt.
hát röviden ennyi történt velünk :wink:
puszi
 


szia Ancsa,

már vártam, h.írj !
néztem mindennap, h. jelentkeztél-e !

jobbulást Lacusnak !! mit kapott szegényke ? antibiotikumot ?
nagyon ügyi nagyfiú, h. így viseli?
igen, nekünk felnőtteknek sincs olyan nagy étvágyunk, ha betegek vagyunk, így a gyerekeknek sem. azt mondta a dokink egyszer (tényleg, ki a dokitok?), h. az emésztés sok energiát vesz el. így egy legyengült beteg szervezet azzal védekezik az energiaelvételtől, h. nem kíván nehéz, megterhelő és sok kaját. végülis logikus.
meg gondolom nyelni sem lehet kellemes neki tűszős mandulával.

adsz amúgy Lacusnak vmi immunerősítőt v. extra vitamint ?
mi a téli időszakban béres + cebion cseppezünk megelőzésként.

jaj, gyerekeknek nagy élmény ám vidéken ! én is imádtam a nagymamámnál lenni anno !
neki voltak csirkéi is, meg nagy veteményes és virágoskert, minden ami egy igazi "panellánynak" nem adatott meg.
ez az idő amúgy tényleg nem semmi ! én nagyon élvezem, csak az a baj, h. korán sötétedik.

figyi, nektek nincs az az előírás a bölcsiben, h. beszoktatás után 1 hónappal (?) be kell mutatni munkáltatói igazolást ?
nálunk kérik / kérték.

a pneumot mi is akkor adattuk be , amikor még nem volt támogatott... grrrrr...

mi hétvégén állatkertezünk a szép időben, meg voltunk a temetőben. Laura nagyon élvezte a gyertyarakosgatást. meg kellett vagy 15 mécsest gyújtani, amit ő helyezgetett el. :D

Marcsi

KépKép
 
 


szia,
antibiotikumot kap,igen.bár azt mondta a doki hogy nem annira vészes mikor kérdeztem hogy adjak e mellé normafloret.
Igen c vitamint szed Lacus.
végül is logikus a kaja dolog amit irtál de azért aggaszt egy kicsit.mondjuk az a jó hogy inni iszik sokat.
ja a dokink:Kiss Magdolna.
ti is a kondor béla sétányra jártok orvosi rendelöbe?

de kérik a papirt de ha majd beszoktatásnak vége.mi még ugye délben eljövünk.egyébként én már egy csomoszor kérdeztem,mindig az volt a válasz:Ráér még.söt egyszer az igazgatónötöl is kérdeztem.a válasz szintén ez volt.
Nálatok hogy van ha beteg volt Laura csak ugy mehetettek megint ha vittetek igazolást?az egyik barátnöm azt mondta náluk igy müködik.nálunk nem törik össze magukat az ilyen dologért.
most nem nagyon tudok többet irni ugyanis ketten irunk Lacussal mert most szó szerint össze vagyunk növe.
na puszi
 


Sziasztok!
Én új vagyok itt, 15 hetes magzatomat várom, hogy minnél elöbb láthassam, de egyenlőre még csak ultrahangon...
:D
Van valaki a 18.kerületben aki hozzám hasonló szép dolgok elé néz és nincs kivel megosztania???
Örülnék, ha lenne kivel beszélgetni!!!
cyrus18@freemail.hu
Sziasztok :roll:
 
 


szia Timchy,
Az a helyzet hogy mindkettönknek már "nagyok" a lurkoink.de ha van kedved maradj nyugodtan és beszélgessünk.
szia,Ancsa
 


szia Ancsa,

hogy van Lacus ? gyógyulófélben ?

igen, mi is a Havannára járunk dokihoz.

nem semmi laza a bölcsitek.
igen, nálunk is kérik az orvosi igazolást, sőt a szeptemberi szülőin külön felhívták erre a figyelmet.
egyébként én nem bánom, sőt, mert akkor tudom, h. mástól is kérik. így talán kisebb az esélye, h. bevisznek egy még nem teljesen gyógyult, urambocsá' beteg gyereket.

képzeld tegnap muffint sütöttünk Laurával.
én amúgy nem vagyok egy nagy sütikészítő, úgyhogy ez nagy szám.
úgy élvezte! annyira cuki volt, h. ott kevergette a tésztát, meg töltögette a formába.
na persze hagy ne mondjam hogy nézett ki a konyha is meg ő is utána... :lol:

hétvégétől jön az igazi ősz... :cry:

Marcsi

KépKép
 
 


szia,
fogjuk rá hogy gyogyuloban vagyunk már nem lázas és elkezdett enni is.viszont az éjszaka az szörnyü volt valami fájhatott neki mert sokat sirt miután adtam neki nurofent utána tudott elaludni.mondanom sem kell szinte semmit nem aludtam.a férjem szerint meg kell mutassam egy fülorrgégész szakorvosnak.szoval ma felkerekedtünk a Heim Pálba.másfél orát vártunk,tök álmos volt éhes mire sorrs kerültünk.az eredmény:nem látott semmit az orvos,a tüszök is eltüntek,a fülével sincs semmi.reggeltöl fél 1re értünk haza mondhatom a kezemet nem érzem.ugyhogy ki vagyok purcanva.
Nekem is addig tart a tudásom mint meggyes pite amit csak össze kell keverni és kb.20 perc alatt kész van.gondolom hogy élvezte Laura,ezek a dolgok olyan sokat adnak a gyerekeknek,Lacus is szokott nekem segiteni teregetni hozza a zoknikat tegnap pedig az autoit tette sorba miután meg kértem.hát nönek ezek a gyerköcök,pedig még most születtek nem?
Igen én is hallottam hogy jön a hideg de legalább eddig örülhettünk a jo idönek.én csak annak szurkolo hogy karácsony táján essen egy kicsike ho.én ugy vagyok vele mindegy milyen hideg van csak az eso ne essen.mert az bezár a lakásba.
na megyek kitörpölöm milyen vacsit készitsek,mert még alszik Lacus addig gyorsan megcsinálom.
pusszancs
 


hahó Marcsi,
Mi van veletek?Csak nincs valami baj? :(
Remélem minden rendben és "csak"elfelejtkeztél rólunk :lol:
irj hamar,pusza
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!
Jár még errefelé valaki? :)
Mi nemrég költöztünk Lőrincre, senkit nem ismerek itt. A kislányom 5 hónapos.
Lőrinci anyukák, írjatok! :)
nuur
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Zsuzsko!

De örülök, hogy írtál! Én nem is mertem remélni, hogy ide még valaki benéz, olyan régi volt ez a topic, csak gondoltam, megpróbálom :)
Mi Szemeretelepen, a Bajcsy-Zsilinszky úton lakunk, úgyhogy nem is vagyunk olyan messze egymástól :) Decemberben költöztünk ide, a kislányom márciusban született, de egy darabig még sétálni se tudtunk menni egy betegség miatt, ezért csak nemrég fedeztük fel a környéket. Legmesszebb a Béke térig szoktunk menni, mert ott van a Spar meg az orvosi rendelő. Ti is oda jártok?
Hol szültél, és milyen volt? Nagyon édes a babád! Én is csatolok egy képet Jázminról és rólam :)

Üdv a klubban :)
Nóri Kép
nuur
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Remélem még benéztek erre a fórumra néhányan. :D Nóri , Zsuzskó ti jöttök még erre? Mi is nemrég költöztünk a 18. kerületbe. Nekem 11 hónapos lesz a kisfiam, és jó lenne megismerkedni, tapasztalatot cserélni más kerületi anyukákkal, kismamákkal. Úgyhogy 18. kerületiek, jelentkezzetek! :)

Üdv: Ria
ria79
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Ria!

De jó, már hárman vagyunk :D
Ti merrefelé laktok? Hogy hívják a kisfiút? Hol szültél? Eddig minden rendben ment a 11 hónap alatt? Hú, nemsokára 1. szülinap! :)
Örülök, hogy itt vagy,
üdv:
Nóri
nuur
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Nóri!

Mi a Szarvas Csárda felé lakunk, nem is olyan régóta és a lassan 1 éves nagyfiút Ádámnak hívják. (annyira gyorsan elszaladt ez az 1 év...:-)) Szülni a Szent Imrében szültem. És Te? Nagyon édes a kislányod. Én is jövök majd Ádiról képpel:-) Jázmin milyen baba? Alvás, fogacskák?

Üdv
Ria
ria79
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Ria!

Akkor nem is vagyunk olyan messze egymástól :)
Igen, nagyon gyorsan megy az idő, ráadásul nekem volt egy betegségem, ami miatt úgy érzem, mintha Jázi 7 hónapjából kb. 3 kiesett volna :( És hihetetlenül gyorsan fejlődnek a gyerekek, ez viszont jó, csak éppen egyszer nézegetem, hogy milyen aranyosan fekszik és nézelődik, a következő pillanatban meg már föl akar állni a járókában, és egész nap "dumál" :D
A Szent Imréről jókat hallottam, nem tudom, Neked milyen élményeid voltak. Én az Istvánban szültem (sajnos), nagyon rossz élmény volt, de az orvosom miatt mentem oda :? Nagyon koszos volt az újszülött-osztály, nagy valószínűséggel ott kaptam el az MRSA-t, a húsevő baktériumot, azzal szenvedtem hónapokig :(
Jázi különben nagyon jó baba, és kedves, barátságos, jókedvű :) Aludni nagyon jól alszik már az elejétől, és a fogai miatt sem szenved nagyon (csak kicsit néha), de az már tart 3 hónapja, fog meg még sehol :) Nálatok mi a helyzet?
Köszönjük a dicsérő szavakat, és várom a képet Ádámról!
Nóri
nuur
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Nóri!

Ez tényleg nem távolság. Meg mi azért elég mobilak is vagyunk. Igyekszünk sokat jönni-menni. Meg is vagyok kicsit lőve ezzel a télies időjárással. De imádtam nagyokat csavarogni, most meg kicsit jobban beszorultunk... :( Azért igyekszem pozitívan hozzáállni ehhez a trutyis időhöz:-).
Huhhh, amit az Istvánról írtál, elég durva. Az az igazság, hogy én sem sok jót hallottam róluk. A Szent Imréről igen, ezért is mentem oda (választott orvos is ott volt) és mégis belefutottunk mi is vmibe. Ádi elkapott vmi újszülöttkori fertőzést (hogy hol? -szülőszoba, újszülött osztály, v. még a pocimban, és hogy pontosan mi okozta) azt persze nem tudni azóta sem, de kórházzal indítottunk két hétig. Az azért nem volt kellemes. Azóta szerencsére minden rendben, tényleg napról napra ügyesebb, értelmesebb. Nagyon élvezem ezt az időszakot. Olyan sok mindent ért már. Fogacskákkal mi eléggé megkínlódunk. 11 hónapos, és még csak 1 bújt ki. :lol: Chamomillát és Dentinoxot használunk, de ha van vmi tuti tipped, hát nagyon várom :D

Ria
ria79
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Ria!

Na, akkor Ti is megjártátok. Talán ez még rosszabb, mint nekünk volt, az első két hetet végigaggódni meg kórházazni :?
Mi is szeretnénk menni ide-oda, de a babakocsink nagyon nehéz, nem egy praktikus darab - legalábbis tömegközlekedéshez -, ezért most szeretnénk venni egy olcsó és extrakönnyű sportbabakocsit, hogy én is tudjam emelgetni a villamosra meg a lépcsőkön :) Eddig kenguruval közlekedtünk, de Jázika elég nehéz (9 kg körül jár), és már alig bírja a hátam meg a derekam :P
Jázi is küzd a fogaival már 3 hónapja, de még egy sincs :lol: Mi nem használunk semmit rá, mert azért annyira nem szenved szerencsére, csak a rágókái vannak. A védőnő mondta, hogy nyugodjak meg, mert a körzetben több olyan gyerek is van, akiknek 1 éves kora után jött ki az első foga.
Tegnap reggel 3x felállt Jázi a kiságyában, amíg én ott tettem-vettem mellette :D Nagyon aranyos volt, először elkezdett sírni, mert megijedt attól, hogy felállt :lol:
Ti hová jártok orvoshoz? Tudsz itt a környéken valami jó programot vagy helyet, ahová Jázival vagy egyedül esetleg a férjemmel tudnék menni? Már majdnem 1 éve itt lakunk, és semmit nem ismerek itt :?
nuur
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Nóri!

Ne haragudj, hogy így eltüntem. Mamáéknál vendégeskedtünk, aztán meg apa is kivett pár nap szabit, és csavarogtunk. (ebben a jó kis szmogos időben :)
De már itt vagyok, hazakeveredtünk és most küzdök Ádival, mert úúúúgy el lett két hét alat tkényeztetve... :D Kell pár nap, míg helyreáll a menetrendünk.
Hát igen, elég izgulós volt az első pár hét...és pont karácsonykor...
Babakocsival én is így jártam, mint te. Aztán beneveztünk egy teljesen egyszerű esernyőre csukható kocsira, és már csak azt használom. Mi Hauck-ot vettünk és alapvetően szeretem, csak ezek a kis kerekek...ilyen rossz járdákon-utakon. De vmit vmiért. Könnyű és könnyen szállítható kocsival is.
A fogacska miatt tényleg ne aggódj. Ádi is 10 hónapos volt, mikor kibújt az első. :D Már 2 van, de őt nagyon megviseli én meg már számolgatom visszafelé, hogy már csak 18 van vissza...
Huhh, programokat, helyeket én sem nagyon ismerek itt. (jól összetalálkoztunk mi ketten :D ) De azért már érdeklődtem játszóházakról , zenebölcsről is. Ha gondolod, megosztom veled nekem miket ajánlottak, Személyesn még nincsenek letesztelve, de készülünk vmikor mostanság. Eddig sétálni és játszóterezni voltunk sokat, ami sajna az idő miatt nem túl időszerű mostanság...
Én most kerestem a kerületbe tornát is magamnak, rámfér :?
Apával mi inkább anyuméknál tudunk kettesben kipacsolódni(na azért nem olyan sűrűn fordul elő), mert addig ők vigyáznak a kicsire.
Itt a kerületben étteremben voltunk illetve cukiban. Étteremben hangulatos a Bókai kertben a Városház utcában a Kastély étterem. Meg nem messze onnan a Zilah cuki. Ezeket már leteszteltük, bátran tudom ajánlani.
Na most muszáj mennem, felébredt Ádi és követel :D
Ria
ria79
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Nóri,

remélem jól vagytok...nagyon eltűntél... :(

Ria
ria79
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Ria!

Jajj, ne haragudj, tényleg eltűntem, szerencsére nem volt semmi baj, csak családi programok meg itthoni teendők tömkelege :roll: Tavaly karácsonykor költöztünk ide, de még mindig van mit alakítani a lakáson, mivel akkor már semmit nem tudtam csinálni - olyan voltam, mint egy partra vetődött bálna - , aztán márciusban megszületett Jázi, és onnantól elég lassan haladtunk mindennel. Remélem, idén karácsonyra sikerül elkészülnünk. Hú, én már nagyon várom a karácsonyt! Ez a kedvenc ünnepem, pedig utálom a telet, és vallásos sem vagyok, de valahogy imádom a hangulatát, meg az ajándékozást :)
Vidéken voltatok?
Megvettük a babakocsit (Touragoo) és a kicsi kerekekkel én is szenvedek. Majd írd meg a helyeket meg a tapasztalataitokat, mindenre kíváncsi vagyok! Hol találtál játszóházat, zenebölcsit meg tornát? Tornázni nekem is kellene... :lol:
Ti voltatok a hétvégén a Baba-mama Expon? Mi szombaton kimentünk (ingyen jeggyel :wink: ), egész jó volt, hazahoztunk egy szatyornyi ajándékot meg katalógust :)
Te mivel készülsz karácsonyra (ajándékok, menü stb.)?
Ígérem, most már nem tűnök el. Jó éjt!
Nóri
nuur
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Zsuzsko, Ria - jártok még erre? :)
Hogy álltok a karácsonyi készülődéssel? Mi nem túl jól :? Az sk. ajándékokat még el se kezdtük, és a lakás sem áll még készen az ünnepekre :oops: De van még 5 napunk! :lol:

Majd írjatok!
Nóri
nuur
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Boldog új évet! :)
Hogy teltek az ünnepek? Nekünk nyugisan, ahogy egy 9 hónapossal karácsonyozni meg szilveszterezni lehet, de jó volt, annyira nem is vágytunk a pörgésre :lol:
Jázi még nincs egy éves, de már azon gondolkozunk, hogy hamarosan el kell kezdenünk bölcsit és ovit keresni, hogy nehogy lekéssük a jelentkezéseket :? Nem tudtok véletlenül a kerületben - esetleg a Szemeretelepen és környékén - olyan bölcsit, ovit, ami nem egyházi, nem magán, és jó? Ez az első kör, aztán majd lejjebb adunk az igényekből... :wink: +1 kérdés: hogyan és mikor kell jelentkezni, ha csak azért kell bölcsődébe adnom a babámat, mert márciusban lesz 3 éves (mármint 2014-ben), és csak szeptembertől tud oviba menni? Lehet, hogy korai ezen görcsölni, csak infót akarunk gyűjteni, hogy nehogy lecsússzunk róla :)

Köszi! Nóri
nuur
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Ha megengeditek, hogy közbe kotyogjak, tudok nektek ajánlani valamit a környéken. Nálunk még nem aktuális a téma, (csak tervezési fázisban vagyunk ;) ), de szivesen megosztom veletek. Az öcsémék mesélték, hogy odajárnak a környékre (Hargita tér) a kisfiukkal zenebölcsibe, meg Kerekítőzni is. Nem rég nyitott a hely, így még elég foghíjas az órarendjük, de úgy tudom fokozatosan töltögetik majd fel az igények alapján. Felnőtteknek még csak zumbájuk van, az viszont direkt olyan esti időpontban, amikor már a gyerkőcök túl vannak a vacsin, fürdetésen és alhatnak vagy együtt csibészkedhetnek még egy kicsit apával. Sógornőm is így szokott menni. :) Ha gondoljátok utána kérdezek a honlapjuknak, meg pontos címnek.

Zora
zora82
Budapest
 
 


Hááát ezt hogy csináltam...? :oops:
zora82
Budapest
 
 


Szia Zora!

Köszi az ötletet! :)
Igen, ismerem a helyet, és szerintem lassan ellátogatunk oda, ha másért nem, szocializálódni :wink:

Nóri
nuur
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nóri! Ne haragudj, hogy így eltűntem, ez a december-január nekem nagyon zsúfolt volt. Sokat mamáztunk, utaztunk, a számítógépem közben teljesen tönkrement, cserélni kellett.
Remélem azért még van kedved beszélgetni velem :)
Szóval jó egy kicsit itthon. Ádám már olyan nagyfiú. 14 hónapos lesz holnap :D
Ügyesen megy, szinte már mindent megért, mondani még nem sok mindent mond. Viszont a NEM-et azt szinte válogatás nélkül mindenre :)
Veletek, Jázival mizujs? Hogy bírjátok a telet?
A bölcsis kérdésen már én is kezdek gondolkozni. Most akarom a jövő héten a védőnénit is megkérdezni, melyik jó bölcsi itt a környéken. Ha kapok tippeket, megírom Neked :)
Zora!
Köszi a tippet, ez az az új játszóház a Hargita téren? Sokan szoktak lenni a foglalkozásokon?

Ria
ria79
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Beszéltem tegnap tesómékkal. A pontos cím Hargita tér 4. A honlap: www.mozgasvilag.fw.hu. A játszókuckó/minibölcsi része már kb. 1-2 éves és e mellett, egy külön teremben indultak pár hónapja a foglalkozások. Azt mesélték ezeken most alakul még az odajáró társaság, meg hogy szimpatikusak nekik a foglalkozások vezetői is, meg a helynek is szeretik a családias jellegét.

Majd kérdezősködöm még náluk, ha gondoljátok. :)
Szép napot! :)
Zora
zora82
Budapest
 
 


Sziasztok!

Ria, de jó, hogy visszatértél! :D Semmi gáz, gondoltam, hogy valami technikai ok miatt nem tudsz írni.
Azt hiszem, ez a NEM szó, amit a gyerekek az elsők között kezdenek el használni, nagyon fontos az anya, apa és hasonló szavak mellett, hogy minél hamarabb el lehessen kezdeni a lázadást :lol:
Jázi is sokat "beszél", bár neki értelmes szavak egyelőre nem igazán hagyják el a száját, de próbálkozik. 10 hónapos múlt, és jelenleg a kedvenc tevékenysége a lépcsőzés, természetesen szülői felügyelettel. Az egyetlen problémánk, hogy valami vírusos-köhögős betegség állandóan visszatér neki, azzal szenvedünk :(
Itt a környékünkön 1 bölcsi van (Fülek u.), majd utánajárunk, hogy milyen, meg nem messze, az Üllőin most nyit egy családi napközi - mert már azon is gondolkoztunk - , de ha minden jól megy, akár föl is vehetik az oviba, ha betöltötte a három évet (ezt is most tudtam meg). Én is írok, ha megtudok vmi hasznosat. Ami érdekes, hogy megnéztük a neten, és a kerület tele van családi napközikkel - kérdés persze, hogy milyenek és mennyiért :wink:

Zora, köszi az infókat, meg is nézem majd a honlapot, mert tényleg jó lenne már Jázit gyerekek közé vinni.

Nóri
nuur
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Nóri!

Sajnálom Jázi visszatérő hurutos betegeskedését. :x
Mit mond a dokitok, mi lehet az oka, hogy folyton visszaesik?
Ádi szerencsére eddig egész jól megúszta a telet, persze azért még jócskán van vissza belőle, úgyhogy majd meglátjuk. Te adsz Jázinak immunerősítőt, C-vitamint? Én vissza-visszatérően azért adok neki C vitamint kúraszerűen akkor is, ha nem beteg.
Mi most a kajával küszködünk. 15 hónapos lesz a szentem, de képzeld nem hajlandó nem pépesített ételt megenni. Semmit. Kekszet sem, almát sem, banánt sem, kenyeret sem... Viszont minden nem ehető tárgy, ami a keze ügyébe kerül, landol a szájában.:-) A pépesített főzit, gyümölcsöt nagyon jó étvággyal befalja.
Nem erőltetem, de szépen azért próbálgatom, egyszer csak ráérez és megeszi a kekszet, kenyeret stb..., de eddig nem jártam sikerrel. Most reggel pl kis vajas kenyérbelső darabkákat próbáltam. De ez sem kellett neki... :x
Tényleg, Ti hogy bírjátok a minuszokat? Viszed azért Jázit levegőzni?
Mi hétvégén nagyot szánkóztunk. Ádi nagyon élvezte, akkorákat kacagott :D

Ria
ria79
Budapest XVIII. kerület
 
 


Szia Ria!

Képzeld, azóta is beteg Jázi, kap antibiotikumot is, most már javul szerencsére, de nagyon unom, ráadásul azóta én is beteg lettem, annyira köhögök, hogy nem tudok tőle aludni éjszaka :( Közben mindhármunkon végigment a hányásos-hasmenéses vírus, szóval már egy kicsit belefáradtunk a betegségekbe. Mondjuk, én egész évben csak január-februárban szoktam beteg lenni, de most már elég volt, hogy az egész család agonizál :x
Cebiont szoktam adni Jázinak, mikor egészséges, akkor is, és amúgy nem is beteges szerencsére. Nem igazán akartam kivinni a fagyba, de muszáj volt, mert orvoshoz kellett mennünk többször is, de az a kicsi ráfért, és nagyon jókat aludt kint :) Jó Nektek, hogy már tudtok menni szánkózni. Ebből a szempontból alig várom, hogy Jázi nagyobb legyen :)
Ádinak hány foga van? Nagyon sokan járnak így, ahogy Ti, hogy a gyermek nem hajlandó nem pépeset enni, biztos vannak jó magyarázatok meg ötletek, mit lehet ilyenkor tenni. Én azért nem néztem ennek soha utána, mert Jázi meg az ellenkezője, annyira habzsol mindent, még akkor is, ha majdnem megfullad tőle, utána is tömi be a kekszet, na, ez sem jobb :roll: Nekem is csak az a tippem, hogy akkor add neki pépesítve, és néha-néha próbálkozz be valamivel, hátha rákap :) Ja, és egyetek együtt, ha tudtok, hogy lássa, hogy Ti is rágtok :lol: Jaj, Jázi is mindent a szájába vesz, múltkor megette egy kis Hello Kitty-s címke felét úgy, hogy ott ültem vele, de egy pillanat alatt eltüntette :?
Te mikor fogsz visszamenni dolgozni? Én most ezen gondolkozom, hogy hogy csináljam... majd, mert most még nem aktuális, ennyi idősen biztos nem adom még be sehová Jázikát.
Ti ne legyetek betegek! :)

Nóri
nuur
Budapest XVIII. kerület
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, jár-e még valaha valaki errefelé, én írok serényen :)
Úgy néz ki, szeptemberben visszamegyek dolgozni, így ma mentünk beiratkozni a bölcsibe, és voltunk már nyílt napon is. Ez a Fülek utcai Csiga-biga bölcsi. Jónak tűnik, remélem, felveszik Jázit.
Ami viszont igen bosszantó, hogy már hónapok óta szeretnék hozzájutni egy kisgyerekes bérlethez, de nem sikerül, mert a BKV-nak hatalmas problémát okoz, hogy most már a GyED-esek is kaphatnak, ráadásul nálam a munkahelyem a kifizetőhely. Ezzel sajnos képtelenek megbirkózni, és senki nem tudja világosan elmondani, hogy mi legyen az igazoláson. Már háromszor próbálkoztam, kicsit uncsi :evil:
Ezek vannak. Veletek mi újság? :shock:

Nóri
nuur
Budapest XVIII. kerület
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: