Új privát üzeneted érkezett!

Hello csajok!
Boldog mikulást minden anyukának és csemetének, no meg a kispapáknak is!!! :lol: Remélem tele voltak azok a cipőcskék :lol: , és jo sok csokit ettetek ti is!Nekem a karácsony mindig a féktelen lakmározásról szól :oops: , és így kesz mit ledolgozni tavaszig :roll: , bár ha visszamegyek dolgozni hamar elfogynak a plussz kilók.
A mézes kiszúrós süti receptet nagyon várom!
Elkezdtem nagytakarítani, függönyt mostam , és ablakot pucoltam.Bogi édesen segített , serénykedett körülöttem.Próbálom a lakást is díszíteni egy kicsit, vettem mécseseket, meg föstölő, fenyőágat....
Remélem lessz hó is karácsanyra, hogy lehessen szánkózni!
Puszi mindenkinek: sz.

Kép
 


Sziasztok!

Hami!
De aranyos Sanyika!
És nagyon ügyes. Zsófi tegnap óta megint többet tud. Hasról hátra is fordul. És kúszik is. Még nem nagy távot tesz meg, de próbálkozik nagyon. Illetve végre finnyás gyomrú Zsófi tegnap paradicsomos krumplit evett!
Sajnos a kajálás borzalom. Nem eszik meg semmit sem amit én csinálok. Öklenezik, kiköpi, stb...
Üvegesből is csak az univer alma csirkehússal, kecskemétiből pedig az őszibarack, őszibarack-alma-rizs, alma-őszibarack megy le neki. Tegnap paradicsomos burgonyát adtam neki délben. Háááát, őklendezett, sírt kb 5-6 kanálig. Minden olyan volt, mert kiköpte, köhögött, stb..., de nem hagytam abba. A végén már csak fintorgott, de evett több, mint fél üveggel. Gerihez képest ez nagyon fura, mert Geri minden evő volt, kivéve spenót. Geri az most válogat nagyon, de kicsinek imádta a répás dolgokat. Zsófi meg... Nem tudom mi lesz így vele.
A babakocsiba ültetem mostmár. Vagyis döntve van az ülés. Tetszik neki.
A börze nem volt nagy durranás, de azért jobb volt, mint amire számítottam. Adtam el pár rucit, játékot, könyvet.
Gyere majd el a klubba. Szerintem jó. Illetve 2 hét múlva pénteken lesz karácsonyi buli a babásoknak. :) Azt mondják nagyon jó.

Szexi!
Mézes!!! Jó, hogy írod. Máris felrakom.
Hogy álsz a díszítéssel? Még én is aarok díszíteni egy kicsit bent. Olyan jó a lelkemnek. :)
Találkozott Bogi a mikulással? Mit szólt hozzá? Mi is voltunk a városba, illetve tegnap a centerben a mikulás bulin. Zsófi aludt, így ő nem látta a mikulást. Geri meg félt tőle! :lol:
Jön a mézes recept. Mi most fogjuk csinálni.
Megyek.
Puszi!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


[i]PUHA MÉZESPOGÁCSA

hv.: kb. 80 db-hoz
125 gr. méz
125 gr. vaj
3 tojás
25 dkg porcukor (én csak a felét teszem bele)
1/2 citrom reszelt héja és leve
25 dkg finomliszt
25 dkg teljes kiőrlésű rozsliszt
1 kávésk. szódabikarbóna
2 teásk. mézesfűszer

tetejére: 1 kk. tejszín (elhagyható)
1 tojás
dió, mogyoró, mandula, mazsola stb.

A mézet a margarinnal felolvasztom, majd hagyom langyosra hűlni. Simára keverem a tojásokat a cukorral, és a citromlével, a mézes keverékhez adjuk.
Összekeverem a liszteket és a szódabikarbónát, a fűszert és a reszelt citromhéjat, majd több részletben a mézes keverékhez adom. tetejét elsimítom, folpackkal letakarom, és min. 3 órára a hűtőbe.
(én innen szaggatom) A tésztát 8 részre osztjuk, és 8 db 4 cm átmérőjű rudat sodrunk belőle. Mindegyiket 10 részre osztjuk, és lisztes kézzel gombócokat formálunk belőle. Kissé ellapítjuk, közepébe a fakanál végével mélyedést nyomunk. Egymástól kb. 4 cm távolságra sütőpapírral bélelt tepsibe rakjuk. Tetejüket megkenjük a tojásos tejszínnel, majd jöhet a mandula, mogyoró stb.
200 fokos sütőben 10-12 perc alatt megsül. Még melegen le kell venni a papírról és hűlni hagyni.
[/i]

Kép

KépKép
 
 

 
 

itt egy link a mézes kiszaggatásához és díszítésáhez. a recept, amit bemásoltam nagyon jó. Tuti puha.

http://www.mezeskalacs.uw.hu

Kép

KépKép
 
 


NA SZIASZTOK!HOGY VAGYTOK?ÉÁN MÁR MEGINT TELJESEN ELVAGYOK.KÉT NAPIG VÁSÁROLTUNK NEKEM KARÁCSONYRA AJÁNDÉKOKAT.NAGYON SOK MINDENT KAPTAM :lol: NA ÉS PRÓBÁLKOZOM A SÜTIKKEL,ÉP MOST SÜTÖTTEM EGY TÚRÓS KUGLÓFOT,MÉG NEM TUDOM MILYEN LETT,HŰL.VELETEK MI UJSÁG?
HOGY VANNAK A GYEREKEK?NA MOST MENNEM KELL.

Kép


Sziasztok!

Szexi!
Megsütötted a mézest? Ha ige, milyen lett? Én holnap szeretnék sütni egy kis kókuszos muffint. Nagyon szeretem. És holnap ha minden igaz, jön barátnőm.
zeretnék karácsonykor méterest is sütni. Meg lesz almás pite és mákos diós kalács is. Én nem beiglitszoktam sütni, hanem kalácsot. Viszont rétest nem tudok sütni, így rendelek a rétes kuckóból. Mert rétes nélkül nem szilvezster a szilveszter.

Hami!
Milyen lett a kuglóf? Ha jó, megírod a receptet? Kuglóf formám van, de még nem használtam.
Sanyika? Zsófinak kint vana foga, mert kocog a kanál. :) De lehet még nem tört át teljesen. Viszont csúnyán köhög, így kihagyjuk most a babaklubbot. nem jössz el jövőhéten? karácsonyi buli lesz. Díszekkel , sütivel, üdítővel. Mi visszük a sütit is és az üdítőt is. Biztos jó lesz. Lesz zene is.
Ha Zsófi jól lesz, megyünk.

Zsófi forog, nagyon ügyes és kúszik. :)
Megyek,mert fáj a fejem ettől a széltől és a hideg fronttól.
Anikó

Kép

KépKép
 
 


mézesek:
Kép Kép
Kép

Kép

KépKép
 
 


Helló csajok! Anykó köszi a receptet! még nem sütöttem , de hétvégére szeretném időzíteni, bár még hétvégén nagybevásárlást is tervezek! Nem tudom , hogy lessz!Nagyon guszta minden süti amit fölraktál képet :lol: Nagyon jó ha már kocog a fogán a kanál :lol: , nem soká lehet "harapni" a sok finom falatot :lol: :lol:
Remélem Haminak is jól sikerült a kuglóf! Sanyika nagyon édes ! :lol:
A barátnőmék hoztak Boginak egy táncoló hóembert, de szegény Bogi annyira félt tőle, hogy vissza kellett vinniük :lol: csak most a mikulásról jutott eszembe! A lakás mostmár fel van díszítve, az illatméscesek és a párologtató megy ezerrel, nagyon kellemes az illat és a díszek eggyütt.Teljesen rá vagyok már hangolódva az ünnepre!Most mennem kell, legyerek jók! Puszi

Kép
 


Sziasztok!

Szexi!
A nagybevásárláson mi már túl vagyunk. Majd a kajához kell csak venni pár dolgot.
Ja és Zsófinak veszünk még egy overált, mert egyet kinőtt és csak egy van most neki. De olyat akarok, amit még tud sokáig használni.
A lakás nálunk is készen van. Olyan jó! Imádom! Majd akarok még narancsba tűzdelt szegfűszeges dekort is az illata miatt.

Én karácsonykor méterest is akarok sütni. Bár nincs őzgerinc formám. Majd lehet veszek azt is. Na meg almás pitét meg cseresznyéset is. mert azt Gabi megeszi.
Holnap sütök egy kis kókuszos muffint. Nagyon szeretem, de ritkán sütök.
Geri is félt minden ilyen zenélő mozgó valamitől. Majd kinövi. :)

Hoztam neketek valamit!
Boldog karácsonyt! :lol: :lol: :lol:
http://www.elfyourself.com/?id=1369619943
Geri és Zsófi táncolt!

Megyek,mert nagy főzésben vagyok. Bolognai és csirkepöri készült. Lesz vacsira és holnap ebédre. Így holnap főznöm már nem kell! :wink:
Puszi!
Anikó

Hami!
Milyen a kuglóf? ha jó, kérem a receptet! :wink:

Kép

KépKép
 
 


SZIASZTOK!
HÁT KÉPZELJÉTEK NAGYON JÓ LETT A KUFLÓF.ANNYIRA IZGULTAM ÉS ELÁRULOM A TÉSZTA ÁLLAGÁT MEGLÁTVA MINDEN REMÉNYEM SZERTE FOSZLOTT.DE A VÉGEREDMÉNY REMEK LETT.NEM IGAZÁN VOLT IDEJE PIHENNI A TÁLCÁN ÚGY BEFALTUK AZ URACSKÁMMAL.SZEGÉNY SANYIKA CSAK NÉZTE A KÉT HABZSOLÓ SZÜLŐT.
JAJ ÉS HÁT AZ ÉN DRÁGA FIAMNAK KEZD BUJNI A FOGACSKÁJA.MÁR ALIG VÁROM HOGY KINT LEGYEN.A PICI KIS FEHÉR CSÍKOCSKA OTT VIRIT A KIS ÍNYÉN.NA ÉS EGYFOLYTÁBAN GŐGICSÉL.MÁSZNI MÉG NEM TUD DE A BABAKOCSIBAN EGYEDÜL FELTUD ÜLNI :lol:
A RÉTESRŐL JUT ESZEMBE ÉN AZT ÚGY SZOKTAM HOGY LAGZINÁL MEGRENDELEM A TÉSZTÁT,KINYÚJTOM ÉS MEGTÖLTÖM .NEM NEHÉZ CSAK A TÖLTELÉKET KELL SAJÁT MAGAMNAK CSINÁLNI ÉS MEGSÜTNI.

TÚRÓS KUGLÓF

25DKG TÚRÓ
25DKG LISZT
1CS. SÜTŐPOR
25DKG RAMA MARGARIN
15DKG CUKOR
2CS.VANILIÁS CUKOR
2 TOJÁS

A TÚRÓT SZITÁN ÁTTÖRJÜK(DE ÉN NEM TÖRTEM)A LISZTET A SÜTÖPORRAL ÖSZEFORGATJUK.A PUHA MARGARINT ELŐSZÖR MAGÁBAN MAJD A KÉTFÉLE CUKORRAL KEVERJÜK HABOSRA.A TOJÁSOKAT EGYENKÉNT EBLEDOLGOZZUK,MAJD A TÚRÓT ÉS A LISZTETIS HOZZÁADJUK.

A MASSZÁT A MARGARINNAL KIKENT,BELISZTEZETT FORMÁBA RAKJUK ÉS ELŐMELEGÍTETT SÜTŐBEN KÖZEPESNÉL KICSIT KISEBB LÁNGON 50 PEC ALATT MEGSÜTJÜK.ELKÉSZÜLTÉT TŰPRÓBÁVAL ELLENŐRIZZÜK.CSAK AKKOR BORÍTJUK HA MÁR KIHÜLT.

ÉN FŐZTEM MÉG RÁ CSOKI KRÉMET IS .HA KIPRÓBÁLJÁTOK JÓ ÉTVÁGYAT HOZZÁ.

PUSZIKA NEKTEK!!

Kép


Helló csajok! Remélem mindenki remekül van! Megsütöttem a amézest és nagy siker lett ! :lol: Megettük 1 nap alatt :lol: :lol: , pedig gondoltam eltart karácsonyig :lol: :lol: .MIndebkinek ízlett, és nagyon örültem köszi a receptet!! Remélem jól vagytok!Majd teszek fel képeket!! Most mennem kell ! Sok puszi

Kép
 


Sziasztok!

Örülök, hogy jó lett a mézes! :wink:
Én már nem tudok jönni az ünnepek alatt, mert nincs segítségem és ki vagyok fáradva. Januárban biztos leszek, már az elején, ahogy elkezdődik az ovi!

Nagyon boldog ünnepeket kívánok mindenkinek!
Millió puszi!
Anikó

Kép

Kép

KépKép
 
 


Nagyon sok boldog, békés karácsonyt kívánok mindenkinek!!!Sok-sok mindent a fa alá és még több szeretetet!!! Puszi.

Kép
 


Sziasztok!

Hogy telt a karácsony?
Nálunk elég mozgalmas volt és örültem, hogy végre ma szusszanhattam. Holnap de mi megyünk vendégségbe, délután barátnőm jön. De utána pihi. Szilveszterre anyuék jönnek ebédre. Így már 30-án belefogok a sütésbe-főzésbe.

Boginak hogy tetszett a fa? És Sanyikának?
Geri velünk díszítette, és mikor elkészült, annyira boldog volt. :) Énekelt és mondta, hogy ez a legszebb fa a világon! :)
A játékok is jók, tetszik nekik.

Ti hol lesztek szilveszterkor?
Teszek fel pár képet. :)
Puszi!
Anikó
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2010.01.04 16:26-kor.

Kép

KépKép
 
 


B.U.É.K.
Remélem ez a topik még sokáig fog élni és mindenki újra erőt kap az íráshoz! :)

Kép

Kép

KépKép
 
 


Helló csajok! Boldog Új Évet Kívánok mindenkinek!!Remélem mindenkinek kellemesen teltek az ünnepek!Fölszedtetek egy pár kilót :wink: , én igen, de most majd belevetem magam a fogyóba :lol: .Rakok fel majd képeket!! Sok puszi

Kép
 


szeximexi írta:fölszedtetek egy pár kilót :wink: , én igen, de most majd belevetem magam a fogyóba :lol:


Ááááá, én igeeen! :cry: :cry: Annyi vagyok, mint mikor szülni mentem. Vagyis már fogytam karácsony óta, de karácsonykor annyi voltam pont, mint szülés előtt. Most is nagyon sok vagyok. 74kg körül. És nagyon alacsony vagyok, mert csak 164cm.
Mikor kezded a fogyózást? Én január közepétől. Nem szabad egyből a sok kajálás után kezdeni. Kicsit hagyom átállni magam a kevesebb kosztra. :)
Te milyen fogyit fogsz csinálni? Én egyenlőre a Táltos diétát. Ez csak 2 hét kínzás. :lol: :lol: De nekem 2 hét alatt 6kg a minimum, amit ezzel le tudok adni és nem szenvedem nagyon.

Június 1-én szeretnénk tartani a keresztelőt, addigra csininek kell lennem.
Puszi!
Anikó

Haminak tuti nem kell fogyóznia. Ő olyan csini maradt szülés után! :wink:

Kép

KépKép
 
 


Helló csajok!
Én már belevetettem magam a fogyókúrába! Taposom a szobabicit , mint az őrült és igyekszem odafigyelni az étkezésekre.Ezelőtt 2 hónappal tojásdiétát csináltam :roll: , hát a 2 hét alatt 3kg.-ot fogytam :cry: , bár szerintük 12kg-ot is lehet :roll: .Hát nekem nem jött be!Amit te írtál azt nem ismerem.Amúgy én is 72kg vagyok a 162cm hez, ez sem nevezhető ideálosnak, csak abban bízom, hogy mire visszamegyek dolgozni lemegy egy kicsi./az mensoká itt van :cry: /azért érdekelne a te módszered is .
Hami nagyon szerencsés ha nem kell fogyóznia, jó neki,lehet ő nem is zabált olyan mértéktelenül mint én az ünnepek alatt :oops: , de olyan finomak voltak :lol:
Most mennem kell, remélem a csemeték jól vannak! Sok puszi

Kép
 


SZIASZTOK!MINDENKINEK B.U.ÉK!!REMÉLEM JÓL TELTEK AZ ÜNNEPEK.ÉN RENGETEG MINDENT KAPTAM.SANYIKA IMÁDTA A KARÁCSONYFÁT.LÁTOM TI MÁR FOGYÓZTOK.HÁT NEKEM HÁL ISTENNEK NEM KELL. :lol: PEDIG ANNYIT ETTEM HOGY AZT MÁR ÉP ÉSSZEL FELFOGNI NEM IS LEHET.RÁADÁSUL HOLNAP MÉG DÍSZNÓT IS VÁGUNK.NA OTT IS LESZ NAGY ZABA.MOST MEGYEK.SOK PUSZI NEKTEK ÉS MINDEN JÓT!!!

Kép


Sziasztok!

Látogassatok el a köv. oldalra!
Gyermek mondókákat fogtok találni
:lol:

www.ltime.hu/hoppa/index_mond.html

Vagy

http://hoppa.ltime.hu/index_mond.html

Kép

Üdv.
 


Sziasztok!

Nem igazán idevágó téma, de olyan nőgyógyászt keresek Békés vagy Csongrád megyében, aki méhszájseb műtétet lézerrel vagy fagyasztással csinál.

Légyszi, akinek van tapasztalata ezügyben, vagy csak tud ilyen orvost, írjon nekem privit! Ki, hol, mennyiért csinálja, be kell-e feküdni, altatásban csinálja-e, ilyesmi.

Előre is köszönöm!

Gabella

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


NA SZIASZTOK!! KIHEVERTÉTEK MÁR A KARÁCSONYI FÁRADALMAKAT?LÁTOM NEM NAGYON JÖTTÖK ERRE.REMÉLEM MINDENKIVEL RENDBEN VAN MINDEN!! NA PUSZIKA

Kép


helló csajok! Igazad van hami , tényleg régen nem írtam má :oops: , de intézem a bölcsit! :( Boglárka szerdától jár beszoktatásra a bölcsibe. Nagyon izgatott vagyok, hogy milyen lessz.Mivel nagyon szereti a társaságot, remélem nem lessz baj, csak az ottalvástól félek.De majd lessz valahogy!Remélem ti sem vagytok betegek!!!Most mennem kell, de majd beszámolok!puszi nektek

Kép
 


Sziasztok!

Ezer éve nem voltam erre, de karácsony óta alig van időm. Geri beteg lett január elején. 1 hetet itthon volt. Influenzás lett. majd elkaptam én, ez megint egy hét és utána Gabi. Ő most lábal ki belőle. Zsófi megúszta szerencsére.
Jól kezdődik az év ugye? De ha egyszer közösségbe jár a gyerek, onnastól kezdve a betegségek is hazatalálnak.

Zsófi nagyon szépen halad. Mostmár 4kézlábra is tud állni, de csak rövid időre. Elég kövér, így ez is szép teljsítmény! :)

Szervezem a keresztelőt is. Pont Zsófi 1. szülinapján lesz. Gerit is megkereszteltetjük. Elég nagy buli lesz. 54 főt hívunk meg. Nagyon szuper a szervezés, élvezem nagyon. A dübögőben lesz. Csinálnak a gyerekeknek külön játszósarkot is, ami el lesz kerítve. Virágdísz az asztalon, lufik, stb... Gyönyörű lesz!!! :)
Rendelek egy emeletes marcibános tortt, ami fehér lesz, kis virágokkal és arany színű cukorkákkal. Zsófi szülinapjára. Jaj, alig várom már. Zsebbe nyúlós lesz, mert ugye még a ruhákat is meg kell venni mindenkinek, de ez az egyetlen alkalom, hogy a nagy család összeüljön. :)

Szexi!
Miért adod bölcsibe Bogit? Mondjuk én is azt vallom, hogyha pl a gyereken látom, hogyigényli a gyerektársaságot, akkor kell a bölcsi. Gerinek is kellett. Így szerintem Zsófi is az lesz úgy 2 és fél éves korától.

Hogy állsz a fogyival? Rólam az ünnepek óta 6kgment le, de így is tök kövér vagyok. Persze fogyizom tovább, míg 60 kg nem leszek. Ezt szeretném elérni a keresztelőre.

Hami!
Sanyika hogy van? Miket csinál már? Gondolom ő már láépeget magától! :)
Puszi!
Anikó
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2010.01.04 16:27-kor.

Kép

KépKép
 
 


Helló lányok! Remélem mindenki jól van.Zsófi nagyon édes :lol: és aranyos és nem kövér! Most voltunk vizsgálaton a bölcsihez, Bogim meg pici és sovány.84 cm, 10kg. nem egy nagy csomó ez igaz :lol: .A bölcsi nagon tettszik neki, üvölt ha jönni kell haza, még a beszoktatás alatt csak pár órát maradunk.Az az igazság, hogy én már kevés vagyok neki, van barátnője, de azt sem lehet , hogy egész nap ott legyen nálunk.Tennivalók is vannak :( .Remélem nem bánom meg a döntést.Így hamarabb visszamegyek dolgozni :cry: ami annyira nam jó hír:(
Nagyon barátkozós és kedveli a közösséget, csak ugye épp járvány van, úgyhogy ma nem is megyünk csak hétfőn újra.Írjatok ti is ,puszi nektek

Kép
 


Remélem nem bánjátok, hogy egy picit bepofátlankodok, de szeretnék ajánlani Nektek is termékeket, illetve akit érdekel a termékek forgalmazása annak üzleti lehetőséget! Kiváló minőségű magyar tisztítószereket, élelmiszereket és táplálékkiegészítőket kínálok a H&I képviseletében ... www.bogen.5mp.eu ... nekem nagyon tetszenek a termékek, biológiailag lebomlanak...
Szép hétvégét: bogen@tvn.hu

Kép
 
 


halihó!

Szexi!
Dolgozol már, ugye? Milyen volt visszazökkenni? Jaj, én sem várom.
Bölcsi?
Mi jól vagyunk. Zsófi mászik, mindenhol feltérdepel és fel is akar állni. Nagyon ügyes!
Fogzik folyamatosan. Kínozta nagyon és vettem egy borostyánláncot a nyakába. Most valamivel jobb.
Fogyival hogy állsz? Én kitartó vagyok, mivel 22,8kg-t szeretnék leadni. Már több, mint 8 kg lement január eleje óta. Ez szerintem nagyon jó arány.
Kitartó vagyok nagyon!
Megyek, mert hamarosan ébred Zsófi és utána eszik.
Puszi!
Anikó

Humi merre vagy? Nagyon régen voltál te is!

Kép

KépKép
 
 


Helló csajszák!!!!!
Bocs amiért ennyire elhanyagoltalak benneteket!Melózom ezerrel és nagyon élvezem!Jó egy kicsit kimozdulni és emberek között lenni!Persze nagyon sajnálom az időt amit nem tudok Bogival tölteni, de úgy látom neki is jótt tett a bölcsi.Nagyon nehezen ment a beszokás és sokáig nem fogadott el semmit a bölcsibe.se enni se inni !!!:( Nagyon nehéz volt mindenkinek, de úgy néz ki tuljutottunk rajta.Sajnos a rossz szokásokat is fölvette a bölcsiből. szinte néha rá sem ismerek mennyitóre vad lett!
Remélem ti is jól vagytok és nem vagytok betegek .Nagyon nőttök már ha már állni és járni akartok!:)Jók legyetek és tegyetek föl képet !puszi

Kép
 


SZIASZTOK!
REMÉLEM MINDENKI JÓL VAN!!!
MI MOST LETTÜNK TÚL AZ ELSŐ KOMOLY BETEGSÉGEN.ÉN MÉG SOHA NEM FÉLTEM ANNYIRA MINT MOSTANÁBAN.SZEGÉNYKÉMNEK 39 FOKOS LÁZA VOLT ÉS NAGYON NEHEZEN SIKERÜLT LEVINNI.EZ ÍGY MENT EGY EGÉSZ HÉTIG.BORZALMAS VOLT,DE MOSTMÁR JÓL VAN. :wink:
TI HOGY VAGYTOK?MEGY MÉG A FOGYIZÁS?KITARTÁST!!!
GYEREKEK?RAKOK FEL KÉPET MINDJÁRT.
NA PUSZIKA MINDENKINEK ÉS JÓ EGÉSZSÉGET

Kép


Kép

Kép


Kép

Kép


HELLÓÓÓÓ!
HOL VAGYTOK?REMÉLEM MINDENKIVEL RENDBEN VAN MINDEN!!!
ÍRJATOK!!

Kép


Sziasztok!

Lencsési lakótelepen lakókat keresek!
Úgy tudom intimtorna tanfolyamot szerveznek és erről szeretnék érdeklődni.
 


Sziasztok!

Emlékeztek még rám? Hami biztosan, mert kaptam egy levelet tőle! :)
Ne haragudjatok, hogy nem írtam, de annyira el vagyok veszve.
Írok pár sort rólunk annak a reményében, hogy újra életre kel a topik. :)
Jól vagyunk. Zsófi 14 hós lesz hamarosan. Még nem tud egyedül járni. Emiatt kicsit szomorú vagyok, mert nagy könnyebbség lenne, ha már menne. hatalmasat nőtt, de még így is kicsi. Csak 77cm és kb 10kg. Már ahogy meg tudom mérni. Örök mozgásban van. :) Minden érekli, beszél is már egy keveset és az állatokat jól tudja utánozni. Imádja a cicákat!
Gerivel nagyon nagyon jól elvannak. Néha vita van és közbe kell lépjek, de nem mindig Geri miatt! Zsófi elég harcias. ha kell, megveri a bátyót! Na ekkor muszáj közbelépni!
Végre jó evő Zsófi. Szerencsére minden zöldséget és gyümölcsöt megeszik. Nyersen is imádja őket. Kedvenc a nyers karfiol, brokkoli. De tényleg mindent megeszik. Falja a görögdinnyét. :lol:
Geri nem várja az ovit. De ha megyünk, biztosan szeretni fogja.
Nyaralni nem voltunk, de egy hétvégére elmentünk Pestr. Tropikáriumoztunk és csavarogtunk Budán. Nagyon jó volt. Csak jött Zsófi foga és szörnyen kínozta. :(
Remélem ti is jól vagytok! Ha nem bánjátok csatolok pár képet.
És itt is megnézhetitek a képeket:
www.kisvakondbaratai.gportal.hu

Én újra dolgozgatom itthon. Imádom. :) Kikapcsol és pénzt is keresek vele. ha kell valami, szóljatok! nektek jár a 10% kedvezmény. :)
www.anyko.gportal.hu
Puszi!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


:wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2010.01.04 16:27-kor.

Kép

KépKép
 
 


:wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2010.01.04 16:27-kor.

Kép

KépKép
 
 


:wink:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2010.01.04 16:27-kor.

Kép

KépKép
 
 


Sziasztok! Lara 107 vagyok. 15 hetes kismama. Végre kismama!Szeretném megkérdezni tőletek, hogy Békéscsabán hol csinálnak 4 D-s ultrahangot? Milyen számon lehet bejelentkezni? Közületek csináltatott-e valaki ilyen felvételt? Hányadik héten érdemes? Előre is köszi a segítséget!
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy bezavargok ide, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy babákkal, gyermekekkel, szüléssel, szülőséggel kapcsolatos portált.

A portál elérhetősége: http://portal.lilimode.hu

Találtok is sok érdekes dolgot, például cikkeket, (cégek tömény mennyiségű hirdetéseitől mentes) apróhirdetési rendszert, fórumot, szakértőket, recepteket, meséket és verseket, ajánlókat.

Ezen kívül egy különleges dolgot is találtok: egy ingyenesen letölthető havi magazint, amely teljesen reklámmentes.

Minden hónapban nyereményjátékot is indítunk, ami például most az iskolakezdéssel kapcsolatos, így akinek iskolába menő, vagy iskolás korú gyermeke van, azt biztos érdekelni fogja!

Azok, akik szeptember 15-ig regisztrálnak sorsoláson is részt vesznek, ahol értékes nyereményeket sorsolunk ki.

Kérlek nézzétek meg a portált, és ha tetszik, regisztráljatok!

Köszi,

hanee
 
 


Kedves Lara107!
Békéscsabán a Baross.u.34.alatt csinálnak 4 D ultrahangot. A tel:66-437-509. Ha jól emlékszem én 26.hetesen csináltattam meg. Kb.a 30-dik hétig érdemes megcsinálni.

Szilvia
 
 


Sziasztok!
Csak gondoltam beszólok ide is, hogy Tótkomlóson van egy eladó házunk, ha valakit érdekel... :)
A Hunyadi Mátyás utcában 132 nm-es a ház, alápincézett, tetőtér beépíthetőségi lehetőség, fent + 2 szoba alakítható ki. Lent az alsó szinten, 3 szoba, konyha+étkező+kamra, fürdő..stb van.
Az udvar 1051nm-es, hatalmas kapubejáróval, akár egy kamion is be tud állni. A gazdasági épületek, garázs még 180 nm-ert tesznek ki. Akár 2 generáció együtt élésére is kiválóan alkalmas. Óvoda 600 méterre iskola 500 méterre a háztól.
Képet itt tudotk nézni róla :http://komlos.fw.hu/udvar.jpg
8 millió forint.
Érdeklődni nálam priviben :)
Köszi
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Mégeccer a kép róla, hogy csak egy klikk legyen :)

http://komlos.fw.hu/udvar.jpg

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Ha szeretnétek a gyereknek egy remek mesekönyvcsomagot nyerni, gyorsan ragadjatok billentyűzetet, és írjatok egy Mikulás-történetet - lehet megtörtént is, a családi legendáriumból, esetleg kitalált is.

További információ a Kölökneten:

http://koloknet.hu/949-mindennapi-trtneteink

A könyvcsomagban remek illusztrátorok és írók munkái találhatók meg, ráadásul még odaérhet Télapóig!

Üdv:

Dia
dia
Budapest
 
 
 


Sziasztok!!
Én a Gyulai Pándy Kórház szülészeti osztályáról szeretnék valakivel beszélni. Aki esetleg jártas ezen a környéken , az légyszíves írjon .
Üdv: Lina
 
 


Sziasztok. nagyon elszomorodtam amikor észrevettem hogy senki nem irt nekem vissza . Vagy rossz helyre irtam be. Akkor légyszi irjatok meg hogy hova küldjem ezt az üzit .
Köszi elöre is
sziasztok : Lina89
 
 


Szia Lina!

Ez a topic mar kihaloban van, paran a bekescsabaiban irogatunk.

En lassan mar 3 eve, hogy Gyulan szultem. Nekem nagyon jok a tapasztalataim, kerdezz batran! Persze ez olyan tema, hogy biztosan ebben sem ertene velem egyett mindenki, gondolom vannak, akik panaszkodnanak, de en azoknak javasolnam az angol egeszsegugy kiprobalasat, foleg a szulest Angliaban es akkor azt hiszem egybol rajonnenek, hogy milyen jo dolguk van a gyulai korhazban. :wink: A kortermunkben is volt egy csajszi, akinek semmi sem volt jo. Minden alkalommal, amikor panaszra nyitotta a szajat, emlekeztettem, hogy en azert jottem ide szulni, mert itt sokkal nagyobb biztonsagban van a baba es a mama es sokkal jobban figyelnek az emberre, mint egyes fejlettnek es gazdagnak velt mas europai orszagokban.

En a dokikkal es a noverekkel is nagyon meg voltam elegedve, mindenki nagyon kedves volt. Meg a takaritonok is nagyon kedvesek es segitokeszek. Egyedul az epulet van egy kisse elhanyagolva, de tisztasag van.
A csecsemogondozo noverekkel nem voltam 100%-ig elegedett, de utolag megertem oket, mert kevesen voltak es rengeteg munakjuk volt, szoval ok a kismamaknak nem sok segitseget tudnak nyujtani, pedig elvileg nekik kene segiteni a szoptatasban. Persze a csecsemoket szepen ellattak es hazamenetelkor turelmesen osztottak a jo tanacsokat.

En csaszaros voltam, ugyhogy a szulesznorol nem tudok beszamolni, de az aneszteziologus is nagyon kedves volt. Viszont vannak ismeroseim, akik Gyulan szultek es ok a szulesznoket is dicsertek. Te egyebkent gyulai vagy vagy Gyula kornyeki?

Van valasztott dokid? Kinel fogsz szulni?
Kepzeld, volt ott egy kismami, aki mar a 3. gyerkocet szulte es sose volt valasztott dokija, de valahogy minden szulesenel ugy jott ki a lepes, hogy ugyanaz a doki volt az ugyeletes, ugyhogy mind a 3 babajat ugyanannal a dokinal szulte.

Remelem, tudtam segiteni vagy ha vannak kerdeseid, akkor tudok majd ra valaszolni.

Udv:

Olive

KépKép
 
 


Kedves Olive !!

Nagyon szépen köszönöm , hogy visszaírtál , tényleg nagyon fontos ez a számomra hogy valakivel tudjak ilyen dolgokról beszélgetni . Én az első kisbabámat várom , és 20 éves vagyok . Tehát még fiatalocska . Rendes párkapcsolatban élek a párommal már 4 éve . Persze nem terveztük a babát , de ha már így alakult akkor jöjjön , aminek jönnie kell. Nagyon kíváncsi vagyok a Gyulai kórház szülészeti osztályára és ezért is írtam be , hogy a véleményeket elolvassam , és valamennyire képben legyek a helyzettel . Már 5és fél hónapos vagyok , tehát már nem igazán sok van hátra .
A kérdésedre a válaszom , igen , van fogadva orvosom , méghozzá Dr. Juhász Lajos László , elég fiatal külsejű de nagyon aranyos és segítőkész . Ő nála voltam amikor kiderült hogy babát várok és egészen 7 hetes korom óta folyamatos a kapcsolattartás közöttünk. A szüleim ragaszkodtak hozzá hogy legyen fogadott orvos . havonta egyszer kell elmenni hozzá magán rendelésre , amin 5.000 ft-ot kér el , ilyenkor megvizsgál , és ultrahangot készít . A szülésnél is jelen lesz , amire szintén 5.000.-ot kér és ha úgy gondoljuk akkor még lehet többet is adni. De úgy gondolom hogy elég pénz az hogy minden hónapban 5.000.-et kap . Természetesen a kötelező vizsgálatokat is ő végzi .

Ami még nagyon érdekelne az a Baba-Mama szoba . Erről tudsz valamit . Mert igazából megmondva nagyon sok rosszat hallottam a csecsemős nővérkékről . Hogy pl.: nem igazán foglalkoznak a szoptatást illetően . Sok ismerősöm ő miattuk nem tudnak szoptatni , mert nem tanították meg rendesen se a kicsit sem az anyukát szoptatni . Hiába volt tejük amit csak lefejni tudtak , a gyerek nem cicizett. Nagyon hálás lennék ha erről tudnál nekem írni hogy mi a módja menete ennek a Baba - Mama szobának??!!

Tulajdonképpen , hirtelen ennyi jutott eszembe , de rettentően várom a következő leveledet .
Nagyon jó egészséget kívánok neked és kedves családodnak .
Üdv : Lina
 
 


Szia Lina!

Igen, a gyulai korhazban van baba-mama szoba, bar en nem ilyenben voltam. Csaszarral kellett szulnom es megmondom oszinten, elso ket nap nem birtam volna kapkodni a baba utan, ha egesz nap velem van.

A baba-mama szobanak megvannak az elonyei es hatranyai is. A babanak termeszetesen ez lenne az idealis, mivel akkor egesz nap ott van az anyukaja kozeleben es barmikor meg tudod szoptatni, a baba igenye szerint. Az egyetlen hatranya, hogy tobb kismama es baba is van a szobaban es lehet, hogy te a korhazi bennleted alatt semmit sem fogsz tudni pihenni, mert ha ott egy baba razendit, akkor nem fogsz tudni pihenni. Persze, a korhazban amugy se tudsz nagyon aludni, mivel mar hajnalban ebresztenek es amugy is tobben vagytok egy korteremben, nem biztos, hogy a baba nelkul is tudnal pihenni.
Szoval, sima szulesnel en valoszinuleg a baba-mama szobat valasztanam. Az nagyon jo a babanak, hogy az elso perctol kezdve igeny szerint tudod szoptatni, nem csak megadott orakban. Nekem pl. a lanyom a legtobbszor eppen aludt, amikor szoptatasra hoztak a babakat, igy egy csomoszor nem tudott szopizni. Gondolom akkor ehezett meg, amikor pont nem volt szoptatasi ido es a babak a csecsemo osztalyon voltak.

Majd meg irok, csak most mennem kell.

Olive

KépKép
 
 


Szia Kedves Olive!!

El sem hiszed milyen jó végre valamit hallani erről a dolgokról!! Még amit szeretnék megkérdezni hogy ezt a Baba-Mama szobát mikor , kinél hogyan kell megigényelni ? Kinek kell szólni? Én is úgy gondolom hogy ez lenne a legjobb , bár még nem szültem és így nem tudom hogy milyen következményekkel jár . Ja és a legfontosabb...kell érte fizetni ?
Köszönöm előre is a válaszaidat!!

Minden jót
szia : Lina
 
 


Szia Lina!

Most néztem csak ide be és látom itt is írtok.
Gratulálok a pocaklakóhoz.

Én Csabán szültem, de ott baba-mama szobában voltam. Nem kellett igényelni előre. Csak mikor bementem szólni kellett. És ha van hely, odatesznek, ha nincs akkor sajnos nem.
Nagyon jó, hisz veled van a baba és akkor tudod szoptatni, amikor ő igényli. Figyeled, látod. Ez a babának is nagyon jó.
H apedig pihenni szeretnél, kérheted, hogy 2 szopi közt vigyék el. És tudsz pihenni.
Csabán akülön fürdő is tartozik a baba.mama szobákhoz, ami a szobából nyílik, így nem kell messzire menni, ha valami elintéznivalód akad.
Szoptatás... a csecsemősök elég leterheltek, így tényleg nem nagyon van idejük a szoptatást megtanítani, de Csabán segítettek. Gondolom, ha van ideje a nővérnek, akkor odafigyel és meg is mutatja mit kell csinálni.
Fizetni nem kellett a szobáért. Szerintem most sem kell.

Ha gondolod gyere át a békéscsabai topikba, mert ott vagyunk mindannyian. Az egyik anyuci is most fog szülni márciusban. :)

MInden jót, Anikó

Kép

KépKép
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: