Új privát üzeneted érkezett!

sziasztok bekes megyei anyukak

gondoltam nyithatnank magunknak is egy topicot

irjatok barmirol ha van kedvetek dumcsizni

en Ibi vagyok es van egy 4 hos kisfiam Marcel bebi

mindenkit varok sok szeretettel

pusza
 
 


Szia Ibi!

Én Békésen élek. A békéscsabai topikba szoktam írogatni. Nem mindenki békéscsabai. Te merre laksz?
Édes a kisfiad! Nekem van egy 4 éves fiam, Geri és egy 2 hetes kislányom, Zsófi.

üdv.: Anikó

Kép

KépKép
 
 


szio aniko

en elvileg gyomaendrodi vagyok, de most kint elek angliaban.
a parom angol.
itt is van kint par bekesi,lehet ismered is,Csokmei Dani, valamilyen Peti,Lama neven kozismert,raszta haju srac....
koszonjuk a bokot Marcus neveben is :D
a te gyerkoceid is edik nagyon.
melyik terhesseg es szules volt a nehezebb szamodra?
en is szeretnek majd egy kislanyt,ha sikerul/ha kisfiu az se baj persze/ csak felek meg most belegondolni a fajasokba.
 
 

 
 

Szia Ibi!

nekem is van kint Angliában jó pár ismerősöm és barátnőim közül is kettő. Csökmei Dani neve nagyon nagyon ismerős. Ha látnám, biztosan megismerném. Nagyon rossz az arcmemóriám. Mióta élsz kint?
Az egyik barátnőm egy rehabilitációs központban ápolónő. A másik barátnőm a férje után ment ki, aki kamionozik. Barátnőm meg a kislányával van otthon.

A terhesség közül a 2. nagyon rossz volt. Az első 4 hónapot feküdtem szinte végig, mert semmi nem maradt meg bennem. Még a víz is sokszor távozott. Legyengültem nagyon. És sokat is fogytam. De az egész terhesség nehéz volt. Fulladtam, ha mentem egy kicsit, vagy ha bedobtam a ruhákat a mosógépbe. Főzni sem tudtam nagyon, mert hamar befulladtam, vagy a pulzusom ment magasra. A vége is nehéz volt, mert eléggé fent volt a pocakom és nyomta a gyomromat és a tüdőmet is. De ezt mondják, hogy akislányokkal jobban megszenved az ember. Lehet benne valami. :)
A szülés nehéz kérdés.
Az első gyermekemet 12 óra alatt szültem meg. De nagyon kimerített és úgy érzem megszenvedtem vele nagyon. Zsófit nem egész 2 óra alatt szültem meg. Sokkal jobban fájt, de nagyon gyors volt. Mégis azt mondom, hogy inkább így szültem volna az elsőt is. Hiába fájt sokkal jobban, annyira gyors volt, hogy nem szenvedtem meg vele.
Én nem is a vajúdástól tartottam, hanem a gátmetszéstől és a varrástól. Na meg a varratszedéstől. És magától a felépüléstől. Gerivel 2 hónap alatt épültem fel és 3 hétig menni is alig bírtam. A beleim nem akartak helyre jönni. Nagyonnehéz volt.
Most a gátmetszést szintén nem éreztem, de a varrás az fájt. Két napig kínlódtam csak, de menni is tudtam és a 3. nap már jöhettünk is haza. A beleim már a 2. nap helyrejöttek. :) Szóval sokkal jobban és gyorsabban felépültem most. Meg is lepődtem rajta. A varratszedést alig éreztem. Nem fájt!
Így azt mondom, hogy összességében a 2. szülés és a felépülés sokkal jobb volt, mint az elsőnél.
Ne félj, mire jön a 2. baba, el is felejted a szülési fájdalmakat.
Mikor szeretnétek 2. babát?

Nekünk Zsófi meglepetésbaba volt. Noha egyszer mondták, hogytalán kislány, azért nem éltük bele magunkat. És amikor megszületett, annyira boldog volta, hogy van egy kislányom is, hogy sírtam nagyon sokat örömömben.

megyek,mert lassan kel a mininőm és enni fog.
Puszi!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


szia aniko

koszi az elmenybeszamolokat,nem semmi.
nekem marcel az elso babam,de a terhessegem elso 3 ho-ja az szornyu volt,mert se enni se inni nem tudtam,kijott belolem minden.undorodtam a szagoktol,izektol.viszont valahogy vegigdolgoztam 8 honapot.az utolso ho csak azert volt rossz,mert amit te is emlitettel,felment a pulzusszamom,meg az utolso ket hetben picit bevizesedett a labfejem.
a szules szerintem gyors meglett volna,ha megrepedt volna a magzatburok,de azzal szenvedtem.ejjel 1 korul jottek nagyon picike alig erezheto fajasok,6kor bementunk a korhazba,10korul mar azt kiabaltam,hogy Help mert megolok vkit,segitsetek.....aztan nagynehezen kaptam egy pethadine injekciot,amitol elkezdett izzadni a tenyerem,minden bajom volt,meleg hideg jott ram,nem tudtam mit csinaljak,mozogjak e vagy sem,raadasul ugy elkezdett fajni a keresztcsontom,hogy majd megorultem.egyik percben azt kertem a paromtol.legy szi masszirozz mar meg,majd elkuldtem a fenebe,hoyg ne merjen hozzam nyulni,mert meghalok.aztan 12-kor mondtam mostmar nem erdekel,szulni akarok.elballagtam a labamon a szuloszobara,meg mindig nem repedt meg a magzatburok.kb 1 korul egy nagy tolofajas kozepette megrepedt,majd 15:52-re kint volt Marcuskam(3kg 62 dkg,52cm).odatettek a hasamra,olyan fura volt,nagy, meleg, nyalkas baba sirt rajtam es nagyon boldog voltam,lett belso varrasom amit kozben csinaltak is,de a babat neztem csak,nem is erdekelt,ugy ereztem huhhhhh meg mindig elek,jajj de jooooo!anya lettem!!!
hal isten nekem nem volt varratszedes,mert ez felszivodos volt.pedig feltem tole nagyon.
masodik babat egeynlore nem tervezunk,bar heti egyszer elhangzik,hogy jo lenne egy masik baba is,egy kislanyka.meg amikor babaruhakat latunk.szerintem 3-5ev lesz a ketto kozott,ha vallalok meg.
es ti szeretnetek meg?es hogy viszonyul a kisfiad a kisbabahoz?azt mondjak pont az a korszak a legveszesebb mikor a fiugyermek 4eves,mert ugymond`szerelmes`az anyjaba es nagyon feltekeny tud lenni,ez igaz?
es mikor kezdett el beszelni a kisfiad?en mar ezt varom,pedig meg csak 5 hos lesz.
na puszi megyek iirrrjjjjjjjjj!
 
 


Szia Ibi!

Akkor te is jól megszenvedtél az első babáddal. Én is, de hidd el, hogy a szülési fájdalmakat elfelejti az ember. Csak arra emlékszik, hogy hú, szenvedtem, de hogy hogyan is fájt, azt elfelejti.
Én nem bántammeg, hogy Geri és Zsófi között 4 év van. Sőt, örülök neki. Gerivel voltak gondjaink, mert oxigénhiányosan született.
Júniusban volt egy kezelésen tavaly és azóta szuperül fejlődik. A beszédközpont volt nagyon éríntett terület, így 3 és fél évesen kezdett el beszélni. Azóta nagyon kis locsi fecsi lett.
De 1 évesen a babák már beszélnek. Szavak mondanak. De ugye gyereke válogatja. Barátnőm kisfia nagyon hamar kezdett beszélni. Ő 1 évesen már azt mondta, hogy kérek mézes tejcsit. :)
Marcel hatalmas baba, főleg, hogy első.
Én is mindig minden újabb produkciót nagyon vártam. HOgy mikor kezd megfordulni, mikor kezd ülni, mászni, járni, beszélni, stb... De most már látom, hogy élvezni kell azokat a pillanatokat, amik éppen vannak. Hisz olyan gyorsan felnőnek ezek a gyerekek. :)
Én is reménykedtem, hogy kislány lesz és az lett. De ha kisfiú lett volna a 2. is, annak is pont úgy örülnék. :)
Szopik Marcel? Nekem nincsmég elég tejem, de elég jól szaporodik. :) Így kap még pótlást Zsófi. Remélem egyre kevesebb tápszer kell. Jó lenne, ha pár hónapig anyatejet kapna. Remélem marad még tejcsim 6 hós koráig.

Most mennem kell, mert a kisfiam is itthon van és vár a legózás! :)
Puszi!
Anikó
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2010.01.04 16:54-kor.

Kép

KépKép
 
 


hello

en is meg voltam ijjedve ettol az oxigenhianyossagtol,mert mikor marcus szuletett,10 perccel elotte h kibujt,szolt a szulesz h lassul a baba szivverese,nagyon feltem, osszeszedtem minden eromet h kinyomjam minel hamarabb,majd elkuldtek a mehlepenyt,koldokzsinort vizsgalatra,amely kimutatta h nem lepett fel o2 hianyos allapot.szerencsere......
vegulis akkor a te kisfiad is beszel hal`istennek,csak kesobb kezdte.azert ez jo nagyon.
es a kislanyod meg csodaszep kismano.
hat a szoptatassal sem volt szerencsem,mert egyaltalan nem szopik a kisfiam,nincs letapadt nyelve,nem tudjuk miert pedig 1 honapig probaltam de csak uvoltott,ha mar cicit latott...szoval fejek mar vagy 5 honapja,bar az elso honaptol tapit is kell hogy adjak,mert nincs eleg.latom akkor te is ebben a cipoben vagy,vagyis hasonlo.zsofi ugye szopik?csak nincs meg eleg tejed,ugye?ha szoptatod lesz az,sok szerencset es erot kitartast!!!
ma el kellett vinnem marcelt a dokihoz,mert mar vagy egy hete napi 5-7 kaka van es irto budi,mintat kell kuldenunk a korhazba.de amugy meg eszik rendesen napi 1200 ml biztos meg van.
a masik gond meg,hogy kijott az arcan ket piros szaraz kicsi folt,lehet ekcemas.kaptunk kremet.nem iszok tejet,hatha attol van,bar ketlem,mert akkor mar hamarabb kijott volna nem?
nektek volt vmi hasonlo borbajotok a kisfiaddal?

megyek pusszzzz ibolya
sir a kicsim
 
 


egy kis kedvderito
Kép
 
 


egy szep kep
Kép
 
 


Szia Ibi!

ne haragudj, hogy most írok csak, de a tegnapi napom is rémes lett. 8 vendégem jött babalátogatóba és egész nap talpaltam.

Nagyon édi a kisfiad! MIcsoda nagy szemek! :D
Az ekcéma Gerinél is előjött. Ő nagyon csúnya volt. Eleinte csak egy folt volt az arcán, ami kb 2cm átmérőjű volt. Kenegettem neki elocom-mal, de azt nem lehet sokáig, talán csak 1 hétig. Még anyatejes volt ekkor. Pedig nem ettem semmi olyat, ami esetleg kiválthatta volna, vagyis nem emlékszem, hogy ettem volna. Majd később az egész testén voltak. Csak gyógyszertári mosakodókrémmel fürdethettem. A JOhnson's termékeket el kellett felejtenek. Kiderült, azok nagyon allergizálhatnak.
Nagyon sokáig küzdöttünk az ekcémával, majd kiderült tejérzékeny. HOgy pontosan milyen alkotóelemére, nem tudom.Így 3 éves koráig csak tápszert adtam neki tejcsi helyett. Tehát azzal is főztem.
Ma már minden nap iszik tejjel készült kakaót,semmi baja. De ha pl tejet is iszik és tejbegrízt is eszik egy nap, akkor már piros pöttyök jönnek ki rajta. De nem vészes,másnapra el is múlik.
Majd a dokitoknak mutasd meg a kiütéseket, hátha tud rá adni valamit. Valóban nagyon tudnak viszketni ezek a foltok.

Megyek, mert a nagyfiam nyúz!
Puszi!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


szioka

kisse eltuntem,mert meg vagyunk most fazva,en is meg a baba is kohog sajna...1 hete itt volt nalunk egy ismeros es elegge beteg allapotban jott ide es valoszinuleg elkaptuk tole a nathat.
a foltok mar jobban vannak,bar nagyon erzekeny Marcus bore,ha mar az apja megpuszilja csupa piros utana az arca,de elmulik,vagy pl. tegnap a pulcsijatol,lehet allergias arra az anyagra.nem adom ra tobbet,ugy megijjedtem,mert vagy feloraig nagy voros folt volt a nyakan,de elmult.azt hittem az ekcemaja rosszabbodik.
egyebkent nem hiszem h ekcemas,bar ki tudja,nem hasznalom tobbe a johnsons babafurdetot,helyette gyogyszertari van es azota jobb es allandoan hidratalom is a boret,mar alig latszik ket mini halvany petty az arcan.mashol nagyon szep a bore.ja es soha sem viszkettek...
tok jo h a te kisfiad kinotte,mert soknak megmarad nagyon sokaig vagy ki-kiujul megint.
mi ujsag tej ugyben?eszik a kis manoka?nekem ma mar csak 60-20- ml jott le ket cicibol,szerintem apad el a tejem. :(
megfigyeltem,h marcel az utobbi egy hetben megint 3 orankent koveteli a tejcsijet, mint ujszulott koraban,sot ma mar volt olyan,hogy 2 ora 20 perc telt csak el es mar ehes volt.most 5 honapos es 1 hetes,szerinted kezdjek hozzataplalni?te mikor kezdtel???meg most mar ul egyedul,ha en huzom fel,de ha elveszti a koncentralokepesseget eldol meg.olyan edike,csak picit hisztis lett az utobbi 1 hetben.az is lehet fogzas lesz,mert ragja az ujjat meg az enyemet is :D
veletek mizujs?
na megyek
pusza ib
 
 


Szia Ibi!

Nem sok erőm volt írni, a másik topikban jelentkeztem csak.
Teljesen bedagadta gátam és nagyon nagyon fájt. Azt hittem soksor, hogy itt a vég, nem bírom tovább, hogy menni alig birok. De elkezdtem az aloe vera first spray-vel áztatni a gátat és nagyon jó volt, mert 2 nap és elmúlt a fájdalom. A duzzanat is csökkent.

Tejcsi ügyben... szaporodik a tejem. :) Már majd 500ml van egy nap. Újra kezdtünk szopizni is. reggel már sikerült neki az egész adagot kiszopizni. Reggel van bőven tejem, így egy ciciből elég is volt neki. Azt vettem észre, hogy a szopitól serken a tejem. Minél többször teszem mellre, annál több tejcsim van. Úgy örülök neki. Délután már nem elég neki, meg hamar el is fárad a szopizásban, így gyors lefejem és cumisüvegből adom neki oda a maradékot. Macerás, de hátha belejönne Zsófi a szopizásba.

5 hónaposan már nyugodtan adhatsz neki krumplit, répát, stb...
A lényeg az, hogy először csak 4-5 kanállal, majd minden nap egy kanállal többet, amenyit igényel. És ha pl krumplival kezded, akkor 3 napig csak azt add neki. Ha nincs gond, akkor utána válthatsz pl répára.

Marcus bőre hogy áll? Javult?
Írj, ha lesz időd. Szerintem már én is sűrűbben jövök, hogy tudok ülni. :)
Puszi!
Anikó

Kép

KépKép
 
 


szioka

udv ujra!
nekem is van aloe first spraym es tenyleg nagyon jo,en multkor megegettem a kezem a forro olaj kicsapott es tok jo volt ra.

gratu a tejhez,igy tovabb.igen az jo h minel tobbet teszed mellre mert csak ugy szaporodik igazan,nekem is azt mondtak itt mikor szultem,csak az enyem sajna egyaltalan nem akart szopizni :(

marcus bore rendben van mar,bar azon a ket ponton erzekeny ha vmi hozzaer kicsit kiszarad,de bekenem es jo megint,nem piros nem viszket.es nem hasznaljuk a johnsons termekeket.attol mindig kiszaradt.

marci uldogel mar egesz nap csak ulne es behisztizik ha le akarom fektetni.rag mint egy kis mokus :lol: latom mar az inye alatt a feherseget,de meg nem erzem az ujjammal a fog receit.

elkezdtem neki adni sutotokpuret,ezt bebietelben adom mert nem veszek ezert a kisadagert egy egesz tokot,de kesobb majd csinalok neki papit,mar osszeirtam,hogy is kene haladni.egy fogos utan egy hajtosabb kaja es igy tovabb.
hust mikortol lehet?itt azt mondjak 6 honapos koratol mar jo ha adok,szuksege van vaspotlasra,mert mar feleli a vastartalekait a 6.honapra.vagy eleg a 7-8. hotol?te hogy csinaltad?

hany varratod volt?nekem belso volt de felszivodos.
te meddig maradsz otthon a babaval?

1 ho es megyunk haza mar alig varom,itt tok szar az ido.tavaly jo volt.

na lepek alukalni.jobbulast
szia
 
 


Szia Ibi!

Hogy vagytok? Jó régen írtam, de gyors feljövök, néha beírtam amásik topikba és rohantam tovább.
Mi jól vagyunk, végre lehült egy kicsit a levegő és tutunk sétálni is.
Zsófi nehezen alszik el, sokszor altatom a drágámat. Végre a cumit is elfogadja és így talán egy kicsit könnyebb neki.
Sokat nőtt és nagyon kis édes baba. Nagyon sokat gagyarászik, nevet és imádja a játszószőnyeget is! Nézegeti a lelógó játékokat, dumál hozzájuk és hangosan kacag is. Annyira imádom! 1 hét múlva kapja az első oltását. Ettől kicsit félek. Sajnálom szegényt már most.
Jó, ha adsz neki már igazi hamit is, mert itt azt mondják, hogy 6 hónapos kórtól kell is adni nekik. Addig fedezi a tej minden szükségletét a babának, de 6 hónapos kor után már kell adni mást is.
A sütőtökpüré nagyon finom, Geri is imádta.
Én most párolt krumplival fogok kezdeni szerintem 2 hónap múlva és majd kap répát is. Ősszel meg lesz tök és akkor azt is kap majd.

Varrat. Belül 3 varrat volt, ami felszívódó és kívül 5. Nekem soknak tünt. :)
Én nagyon szeretnék 3 évig itthon maradni, de majd meglátjuk. Lehet Zsófi nagyon fogja igényelni a babák társaságát, akkor viszont beadom bölcsibe de csak fél napra.
Geri is járt bölcsibe és ő is csak délig volt, utána hotam haza. De ez is nagy segítség, és nagyon jó volt Gerinek is.

Írj, ha lesz még egy kis időd hazautazás előtt!
MI nemmegyünk nyaralni,majd jövőre. Most csak kirándulni megyünk. De ez is olyan jó, mert kimozdulok egy kicsit.

Puszi! Hamarosan jönnek a vendégek és még nem takarítottam ki.!
Anikó
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2010.01.04 16:55-kor.

Kép

KépKép
 
 


szia aniko

koszi szepen mi jol vagyunk
marcusnak van mar 2 foga csak egyik naprol a masikra jottek ki.halisten mar alszik ejjelente is vegig.nagyon nagyot nott mar 9 kilo es majdnem 80 cm.uldogel sokat,meg mar probal rugozni ,probalna maszni,de meg nem tud,es begurul,h nem megy neki. :D
ket het es megyunk haza nyaralni.hallom szaz fok van otthon.itt meg eleg huvi...brrr.
szep zsofi nagyon,gyonyoru kis haja van.
es a kisfiaddal mizujs,o ovis ugye?szereti?
na mentem pusszancs
 
 


Sziasztok!

Gádorosi magányos anyuka vagyok! Jöhetek?

Anikó! Utólagosan nagyon boldog névnapot!!!!!!!!!!!!!!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


Sziasztok!

Gabi! Persze, hogy jöhetsz. :) Nagyon örülök, hogy itt is többen leszünk. van egy másik topik is békéscsabai kismais. Ott is az egész megyéből vagyunk. :)
Nagyon aranosak a gyerekeid. Majd írj magadról.

Ibi!
Lassan indultok haza. Csak sajnos meg itt is hideg van. Most 19 fok van és esik és fúj és a nagy hőség után mi is vacogunk. :) De nekünk ez most olyan jól esik! lesz itt még jóidő!
Jesszus mekkora már Marcus! hatalmas! Geri 1 évesen volt kb 80-85cm. :lol:
Geri is begurult, hogy nem sikerül neki mászni. De addig gyakorolt, hogy sikerült. Ő úgy csinálta, hogy a falnak vagy a kiságy rácsának betámasztotta a lábát és lökte magát. Hú, ez olyan izgalmas. :)

Geri nagyon nagyon várja az ovit. Pont összefutottunk az óvónénijével. Vagyis a volt óvónénije, mert másik csoportba kerül Geri. Neki is mondta, hogy már szeretne menni.

Hétvégén Gyulán voltunk a végvári estéken. Nagyon jó volt. Geri mindent kipróbált. Imád lovagolni. teszek is fel egy képet róla. :)

megyek ebédelni. Én mindig ilyen késő jutok oda. :)
Anikó
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2010.01.04 16:55-kor.

Kép

KépKép
 
 


Gabi!

Jut eszembe. Szoktunk Gádorosra menni. A férjem nagybátyja és a lánya élnek ott. Biztosan ismered őket. Ők a református lelkészek. Kis Sanyi bácsi és Ilonka néni. A lányuk meg Édua. na nem sűrűn megyünk, mert azért van különbség köztük és köztünk, de azért csak a rokonai Gabinak.
Anikó

Kép

KépKép
 
 


sziasztok

lassan de biztosan gyulekezunk.udv a 3.tagunknak!!!
belekukkantottam a blogod kepeibe.szep gyermekeid vannak.mikor kezdtek menni a gyerkocok nalatok?
hany eves vagy,ha nem titok?
en is most vettem olyan uszogumifeleseget,ami a ti kepeiteken van,szerette a kislanyod?nemsoka megyunk a balcsira meg aquaparkba.

szia aniko.ari gabika a lovon,amikor kicsi voltam nekem is keszult pont egy ilyen kepem en a pacin :D
otthon is rossz az ido?jajj remelem jobb lesz mire megyunk.jovohet kedden indulunk.
hogy van zsofi?szeret furdeni?

na megyek,puszaaa
 
 


Sziasztok!

Köszi a kedves fogadtatást!

Anyko! Így névről természetesen tudom, kik a rokonaid, de kb. úgy vagyok én is velük, mint te, hogy egészen más világ. Nincs egy Médea lányuk is? Csak mintha derengene...

Ibi! Hát, elárulom, bár már kezdek olyan kategória lenni, mikor tagadni kell! :-) 30 leszek novemberben.

A gyerekek elindulása pedig éppen aktuális, Mesi most a napokban kezdett el rendesen járni, tehát 14 és fél hónaposan, nem kapkodta el, ahogy Lackó sem, ő 14 hónapos volt, mikor elindult.

Bocsi, most megyek. Benézek a bcsabai topikba is!

Puszika!

Gabella

Lackó 2002. október 30-án született
Mesi 2006. május 14-én született
Gergő 2013. augusztus 22-én született
 
 


sziasztok

mi most nyaralunk,a balcsin vagyunk,azert nem irtam.
ma furodtunk eloszor a balatonban,eleg huvi volt mert esett tegnap meg elotte de ma mar tok jo az ido.
marcust nem vittuk be,nehogy megfazzon.de gyoman voltunk 8-an a furibe es ott bevittuk a babapancsiba es nagyon elvezte csak ugy csapkodta a vizet.
ha megmarad a jo ido megyunk holnap balatonfuredre az aquaparkba.
tegnap megneztuk a festetics kastelyt keszthelyen,szep volt nagyon.anyu bebiszitterkedett ejjel es elmentunk parommal a partra bulizni kicsit,mar 1millio eve nem voltunk ilyen helyen,tancoltunk is,ami am nagy szo nala. :D szoval jol ereztuk magunkat,de mar 3-ra otthon voltunk.marcus fel sem ebredt.
veletek mizu?gyerkocok jol vannak?
jo ejt
irjatok
 
 


Sziasztok lányok ! Szeretném én is bővíteni kis csapatotokat ha lehet! Mezőberényi anyuka vagyok , van egy 18 hónapos kislányom. Kép az én cicám
 


szioka szeximexi :D

persze h bovitheted,bar itt pangas van elegge.
nagyon cuki a kicsiked.
hany eves vagy?jartam egy idoben sokat bulizni berenybe.
hogy hivjak a kislanyodat?jar bolcsibe?
irj majd kicsit magatokrol.
nekem van egy 7 hos kisfiam Marcel baba,mi kint elunk mar angliaban,nemreg voltunk otthon nyaralni.
teszek egy kepet.
puszaaa
Kép
 
 


Kép
 
 


Helló ibigirl! Kösz, hogy bevesztek. Nekem nem baj a pangás.Én már sajnos 30 éves vénasszony vagyok, de azt mondták a kislányom megfiatalít.A lánykámat Boglárkának hívják, ő az első. Most 18 hónapos ,de már a bölcsin erősen gondolkozunk, ha a munkahelyről szólnak megyek vissza dolgozni. Nem tudom nálatok hogy megy, de én örülhetek , hogy visszavesznek! A kisfiad nagyon aranyos és vígkedélyünek néz ki, remélem így van. Mióta laktok a messzibe és mennyi időközönként jártok haza ?Az unokatesóm Londonba él és évente kétszer jön haza. na csaó ...
 


Ezt csak azért írom ide, hogy lássam, megjelenik-e az aláírásom.
Bocsi :oops:

Kép
 


helloka

nem is venasszony,miket beszelsz ?:)
valahogy en is ugy terveztem h az elso gyerekemet ott korul szulom mint te de aztan maskepp lett.
en biztos nem megyek oda vissza ahol meloztam,keresnem kell majd uj helyet,de mar telkjesen mast akarok csinalni.most szeptembertol megyek suliba(esti),aztan majd meglatjuk.
igen marcel nagyon vigkedelyu kismano,kiveve a tegnapi napot,az szornyu volt.egesz nap sirdogalt,fogzik,meg szekrekedese is volt.te mit csinalsz szekrekedeskor a kislanyoddal?adsz valamit,en vizet szoktam sokat,ha elfogadja.
most meg az a baj,hogy nem akar babakajakat enni,olyan gaz,mert most anyosnal lakunk 1 hetig,mig koltozunk,mar varom,hogy en a magam kis csendessegemben tudjak neki fozni valami kajat.viszont tejet sokat eszik.
en 2,5eve lakom angliaban.a parom angol.es eddig en is kb 2szer jartam haza,de lehet mostmar 3szor 4szer fogok.
bogi mikortol maszott es ment?
ti hasznaltatok bebikompot?
na pusza
lepek ebredezik
 
 


Helló ibi! Nálunk is örökös téma volt a székrekedés, mi először glicerines kúpot adtunk neki, most,hogy nagyobb egy szem aszaltszilvát kap.Na attól tele lesz a pelus! :shock: Amikor mg még nagyon pici volt akkor szőlőcukrot irt az orvos.A védőnő pedig azt javasolta, hogy itassak vele éhgyomorra jó édes kamilla teát. Remélem valamelyik használ nektek is ! :D :wink: Ez a babakaja nem tudom nálatok mit takar,de a foga miatt Bogi sem viszi túlzásba az evést,de a lőtyölést annál inkább.A "közlekedés" nálunk hamar ment: mér 4honaposan kúszott, 7honaposan mászott(itt egy kicsit megtorpant a dolog) 13hónaposan eljárt e
gyedül.Mi nem használtunk kompot , mert azt olvastuk , hogy az nem segíti előrébb a fejlődését, mert van segédeszköze, minek strapálja magát! Persze ez nem biztos, hogy igaz de mi megfogadtuk!Remélem hamar kibújik a fogacskája Marcelnek! Hány foga van? Na pusza!

Kép
 


szio

kiprobalom a kamillateat meg lattam szilvas bebietelt majd veszek neki.koszi a tanacsot.
a babakajan azt ertem,amit en fozok neki,bocs csak hulyen fejeztem ki magam.mar neha eszreveszem,h elszoktam a magyartol :(
marcel nem kuszik meg nem is maszik csak ul es allasba huzza magat,ha kapaszkodik belem v vmibe,fura...
mar van 2 foga alul a ket metszo.szerintem felul is jonnek majd nem soka,be van kisse dagadva ott neki.
milyen volt az elso felallas es jaras boginak,kis ideig tartott vagy hogy tortent,lattad???de izgi,mar alig varom.
szerintem marcus is megy bolcsibe olyan masfeleves koraban vagy keteves kora korul,mert megyek suliba es a fosulinak van ingyen bolcsije,vagy ha mar tele lesz segitenek mashol talalni bolcsit.
na pusszzzaaa
ui:boginak hany foga van mar?
 
 


Helló! Marcel fiú nagyon erős ! ő átugordja a köztes dolgokat, mint a mászás, rögtön férfiasan a közepébe! Bogi 11 honaposan állt föl először a járókába és én annyira örültem , hogy amikor szegény eldőlt mint egy szobor akkor is csak álltam bénán :oops: sokáig nem is állt fel, és nagyon furdalt a lelkiismeret! Nem bántásból kérdeztem rá a babakajára, csak nem tudtam mit jelent , milyen fajta ételt. Boginak 14 foga van most jön még a felső szemfoga és lassan túl is leszünk rajta. Nekünk viszonylag hamar lezajlott a dolog ugyanis 1 évesen még fogatlan volt a drágám :D gondolom már nagyon várod a költözést az új lakásotokba :D Az jó ha tudsz még tanulni egy kicsit , ha lehetőség van. A bölcsi meg szerintem nem válik kárára senkinek! Én is jártam bölcsibe és jéé élek! ( na ez csak vicc volt!) :oops: Nem kérdeztem még ,te hány éves vagy?Na puszi,mert már késő van!

Kép
 


szioka

en 23 eves vagyok.

hogy vagytok ma?mi jol vagyunk,most fel vagyok dobva mert voltunk moziba es mar ezer eve nem voltam sehol.vigjatek volt de nem birtam ki konnyek nelkul,mert kisbaba szuleteset mutattak es felideztem marcel szuleteset.mar bogos vagyok,mi lesz itt meg kesobb?
voltam beiratkozni a fosulira is ma.
ugyhogy hamar eltelt a napom.
tenyleg te mivel foglalkozol/tal?mikor iratod bogit bolcsibe?anyum bolcsodei gondozono(ez most csak igy eszembejutott)
biztos cuki volt bogi fogak nelkul egyevesen :D
es meg mindig nem koltoztunk...anyospajtasnal vagyunk meg..szornyu,
na megyek csicsikazni
jo ejt
 
 


Helló!
Az tök jó ,hogy voltatok moziba! Amióta Bogi megszületett én is nagyon érzékeny lettem, de engem is főleg a gyerekekkel kapcsolatos dolgok zaklatnak fel.Mikor kismama voltam meg egyfolytában itattam az egereket! De azért már jobb! Remélem hamar költöztök! Én nem bírnék anyóssal sokat. Mikor Bogi született akkor hozzánk költözött 2hétre :oops: , hát már 2 nap után utáltam szegényt!remélem a tiéd jobb, mint az ényém!
Én a szülés előtt itt dolgoztam a Sparba ,oda is megyek vissza.
Milyen suliba fogsz járni?
Remélem a nagyfiú jól van, és kibújt a fogacska! A mi napjaink változatosak (hiszti itt, hiszti ott!) ,de nem panaszkodom! na puszi majd írok holnap is!

Kép
 


szia

fog sehol,lehet csak vaklarma volt...
fitnes oktatonak megyek,de nem ugy kell elkepzelni mint norbi v beres alexandra,hanem segitek majd az edzeni lejovo emberkeknek,hogy mire dolgozzanak,mit egyenek,hanyszor hogyan csinaljak a gyakorlatokat....tobbretu..
meg megyek angolra is.
az en anyosom se jo sajna nagy hangulatember.
nalatok milyen az ido hult mar sokat itt mar eleg huvos van,ma vettem kis hosszuujju felsoket meg melegito alsokat marcusnak.
es mikor mesz vissza melozni?
majd jelentkezem pusz pusz
 
 


szia
az idő ma még remek , de holnaptól jön a lehűlés , 13 -15 max. , ez nem sok!!.Én is vettem már Boginak egy pár őszi cuccot, lassan kabát is kellene! Gondolom ott sinsc tikkasztó hőség.
Tök jó lehet az a suli ahova fogsz járni , nem beszélve arról , hogy mindig tiszta fitt leszel! Én is újra elkezdtem nyüstölni magam, ha már nyárra nem sikerült a tervezett lefogyás hátha télire!? :oops:
Mikor kezdődik a suli?
sajnálom ,hogy Marcelnek nem bújt ki a foga!
Melózni lehet ,hogy csak januártól megyek , a főnökömtöl függ mikor szól , hogy van hely. Persze meg legyen hely a bölcsibe! Na puszi mert Bogi felébredt!

Kép
 


szia
nincs meleg mar itt sem sajna,en meleg parti vagyok,jobban birom mint a hideget.
annyira unatkozom itthon,mar alig varom a sulit.szeptember 17-en indul minden hetfon plusz meg megyek angolra is ha osszejon kedden es szerdan estenkent.
kepzeld ma reggel marcus nagyon nyuszogos volt,es lam lam be van neki dagadva az inye felul es latszik,hogy megiscsak jon az egyik metszofogacskaja,mar egy kis lyuk van az inyen.attorte.
keszulhetek a sirosabb idoszakra.
te szoktal jatszora jarni bogival?szereti?miket mond mar?
na pusszancs megyek furdeni.
 
 


hellóka!
Nagyon sajnállak benneteket, és főleg Macelt a foga miatt! az tök jó ,hogy mindjárt itt a suli, én is úgy mennék valahova! Jó lenne kimozdulni rendszeresen egx kicsit, mert egy kicsit már fásult vagyok! Bogival rendszeresen járunk barátnőkhöz és amíg nem volt hideg játszótérre is mentünk.De ő mindig a nagyok után akart menni amit persze ők nem nagyon szerettek!
ha mész suliba kivel lesz Marcel?
Bogi nem tartozik a beszédesek közzé, '"néni, bácsi, tea, baba, nancs(narancs),csí(csiga), csill(csillag)a-pa,enya(ez vagyok én)tata, pipi." talán ennyi, persze minden nap van valami új!
Gondolom Marcel is gagyarászik már .Most megyek főzni a vacsit. puszi
Észre vetted, hogy csak ketten maradtunk? Lehet én üldöztem el a többieket!?

Kép
 


szioka

sajna nekem itt nincs nagyon jo bnom,vagyis van egy lany,de o mar nem itt lakik es csak neha jar haza.
amikor suliba megyek,anyospajti fog vigyazni marcusra,sajnos :(
parom is jon arra a szakra minden hetfon 6-9.este.
az az enya nagyon halali lehet mikor bogi mondja,gondolom tok jol esik,hogy mar beszel.marcus is gagyog mostanaban eleg sokat elkezdett es azt szokta csinalni,hogy elobb csak neman mondja,majd hangosan neki kezd:mammamamammammmmammmmmmmmmama.ugy imadom,majd megeszem.
tenyleg 2-en maradtunk,anykoval beszeltem itt elotted,de szerintem neki a masik csabais topik a fo topikja,azt jobb szereti biztos.nem a te hibad,ne aggodj :)
tenyleg bogut szoptattad vagy tapis volt?
megyek most mar az agyikomba,nyugovora terek,pusza :D
 
 


helló!
Remélem jó lesz a suli, már a múltkor akartam kérdezni( nem muszáj válaszolni!) , hogy miként mentél férjhez angliába? Kint dolgoztál? Unokatesóm először melózni ment ki, azután ottragadt.Most már kint van 10éve és azt mondja nem is jönne haza. persze neki már ott az otthona.
Amúgy én Bogit nem szoptattam csak 3 hónapig , mert nem volt több tejcsi, a tápszert meg nem akarta elfogadni. :( Elég sok fajtát kipróbáltam és fájt tőle a hasa :( a tejtermékeket a mai napig utálja, úgyhogy nekem sokat kell cselezni, hogy jusson egykis tejcsihez vagy túróhoz! Arra számítok , hogy a bölcsiben majd ha a többiek jó ízüen eszik ő is kipróbálja!
Mercel mennyire jó evő? Neked van még tejcsid? Miket szokott már enni? Szereti a vizet? Bogi utálja! Most , hogy nagy meleg volt szopókás üvegből ivott 1 kortyot és ennyi :cry:
Biztosan nagyon aranyosan gagyarászik!
pusza

Kép
 


szia

koszi.amugy nem vagyok meg ferjnel,de a paromat itt ismertem meg,mert egy helyen dolgoztunk,aztan elmentunk egyutt ide oda es osszejottunk :D .en mar 2,5 eve vagyok kint es az elejetol egyutt meloztunk.en is ugymond melozni jottem ki es itt ragadtam.szerintem en sem megyek haza tobbet lakni,bar meg nem tudjuk.
nekem marcus egyaltalan nem szopizott,minden segedeszkozt latba vetettunk,de nem fogadta el,azota is el szoktam rajta gondolkozni de miert?nincs letapadt nyelve...5 honapig fejtem allandoan,de a 2.hotol mar potlast is kapott(tapi).az 5.honap utan mar nem volt tejem,csak cseppek.
biztos valtozni fog bogi izlese szerintem meg sokat.remeljuk megkedveli a tejtermekeket.Marcus szereti a hasat,mindig is tobbet evett,mint amit ugymond kellene(tapis doboz szerint).2szer kap egy nap most mar tejcsin kivul pepeket is.(reggel tej,kovetkezo etkezesre gyumis pep,v gyumik rizzsel,neha meg erre is iszik tejet,kovetkezo etkezesre ez mar delben:vmi fozi husival,utana tej...)volt az elejen,h nem annyira jott be neki,pl ma is csinaltam neki krumpli-repa-serteshus variaciot es nem evett belole sokat.viszont a delelotti banan-mangosat bevagta.
te hogy csinaltad?nalunk sem fogy sok viz,neha elkapom mikor szomjas iszik par kortyot,egyedul a sutotoklet imadta magyarorszagon,mikor otthon voltunk,itt meg nem kapok sehol leben.teat nem adok neki.szoktam tobbszor probalni itatni egy nap,de nem kell neki sok.megnyugattal,hogy a te kislanyod sem iszik sokat,es o mar nagyobb is.bogi mar mindent eszik?kenyeret meg kiflit te mikortol adtad?grizt meg rizst meg tesztat?
na pusza megyek setalni ki vele most kelt
 
 


helloka!
Örülök ,hogy Marcelnek jó az étvágya, most Bogi is felfalja a kaját. Mivel már neki majdnem az összes foga kint van mér a kenyeret, kiflit és mindent megeszik.Viszonylag hamar bevezettem én is a krumplival madnem egy időbe a tojásnélküli tésztát 6-7hón. és a rizsát is .Nem sokat előszőr , csak fokozatosan egy kicsit.Jól megjártam a rizsával, nem szürtem le normálisan és szegénynek jól megfogta a hasát :( , azóta mindig 2léből mosom át miután megfőtt.
Tök jó ha izlenek Marcelnak ezek a sütőtöklevek, kár hogy ott nem lehet kapni!akkor biztos a sütőtök is izlik majd neki télen, azt Bogi is nagyon imádta.
Amúgy ez az evés nálunk is mindig téma volt, mert Bogi soha nem "hozta az átlagot" , és ez a védőnömnek nem tettszett! Nem kövér , de ilyen a testalkata.egész nap jön -megy a kaját amit megeszik mind lemozogja. Remélem nálatok nem kukacosak a védőnök ! Mondjuk anyukád biztos sokat tud segíteni.
Mikor költöztök ? Remélem nem soká. Na most már megyek aludni. pusza. Tegyél föl képet Marcelről

Kép
 


egy keppel inditok
Kép mi ketten
 
 


szioka

nagy meloban vagyunk festettunk ma szonyegeztunk,de holnap vegreeee koltozunk.
itt nem olyan kukacosak a vedonok,nincs is annyi csekkolas mint otthon.bar ez nem biztos h jo.nem jarnak ki hazhoz csak az elso 2-3 hetben jottek,ha akarom keddenkent en elviszem marcit meretni v ha valamit akarok kerdezni megtehetem.
neked bogid hany kg?nagyon mozgekony mar?
mivel szeret jatszani?
venni akarok vmi jo jatekot marcusnak.lehet azt a formabedugdososat veszem megnektek volt olyan?ha igen,jo?
na mentem eldolni mert hulla vagyok puszooo
 
 


helló!
Tök jó hogy költöztök, nagyon sok sikert az új otthonhoz!
Képzeld most jöttünk haza az orvostól , Bogi összeszedett valami vírust, na ezt csak azért írom , mert bogi az orvosnál 38c fokos lázzal csak nyüzsgött.Azt mondta a többi szülő, hogy mi menjünk haza , mert ennek a csajnak semmi baja nincs! Na csak ennyire mozgékony! már nagyon félek a téltől , hogy ezt a rengeteg energiát mivel fogom lekötni. :oops: Bogi most 81cm.,9.45kg, nincs elhízva, de nem mondom hogx sovány lenne.van kis pocak , kis sonka, de az étvágya most megint szupi.Marcel mekkora már?
Nagyon aranyosak vagytok :D , lehet ,hogy írtad , de én azért megkérdezem hogy hol laktál ? Mármint anyukádék, ugyanis hasonlítassz egy békési csajra.
a játékrol csak annyi ,hogy olyan beledugós van nekünk is és Bogi nagyon szereti. Most megyek pihizek . pusza

Kép
 


szio

bocs h most irok...ezer dolgom volt.remelem bogi jobban van mar?
hallod marcel oriasbebi,mindjart 8 hos 10kg es 80 cm.hurkagyurka.
a vedono mondta h nagy magas fiu lesz,mert a novekedesi tablazatban eddig mindig nagyobb volt mint atlag.
en gyomaendrodi vagyok elvileg.bekesen lehet van egy hasonmasom? :D tok jo.
marcel nem eszik megint tul sokat bebikajabol.de vidam es jol van szoval nem parazok.egy anyuka mondta h adjak neki higabb kajakat.de akkor h fog hozzaszokni a darabosabbhoz.4 foga van mar de mindig oklendezik,ha adok neki darabosabb kajat,pedig 7 hos kortol irja az uvegen. :( nehez ez a hozzatapi.mas elmeletben mint gyakorlatban.
tegyel fel te is kepet,ha van rolatok.irj h vagytok!
sok puszaa
 
 


Hellóka!
Örülök, hogy lól vagytok, gondoltam , hogy a költözködés nagyon lefoglal. Örülök azért, hogy írsz!
Marcel tényleg hatalmas :D , de ez biztos a génjeiben is van. Bogi apukája Pl.nem egy birkózó tipus , inkább soványacska ,én sem voltam terhesség előtt nagyon nagy csomó, a lényeg az hogy egészséges és vidám legyen!
Amúgy a darabos kajával Boginak is sokáig baja volt, a többi társa már rég ette a kifli csücskét ő meg akkor még fulladozott tőle . Ezek a kis mókusok ilyenek. Persze én sem voltam soha olyan nagyon bátor és inkább mindent összecsipkedtem picire. Kép Kép [/img] Kép
Majd még rakok föl képet.
Hallom ,már nagyon szar az idő nálatok ,unokatesóm a hétvégén jön haza . Csak úgy most eszembe jutott. :oops:
Bogi megfázásos virusos betegsége nem sokat javult 1 hét alatt :cry: , de azt mondják ez most benne van a levegőbe!
jók legyetek,pussz

Kép
 


szioka

igen sajna mar eleg huvos van.szeles is raadasul...dzsekit akarok venni most Marcusnak.
nagyon szep Bogi a kepeken,kis angyal,nagyon szep sotet haja van.itt erre ritka a sotethaju kislany,sok szoke.
Biztos benne vannak a genjeibe Marcusnak,h nagy mert az apja is 185 cm kb,bar en csak 162 de a csalodombol is minden fiu magas.
a kaja meg mindig nem az igazi,a joghurtot azt szereti.de nem aggodok mert nem ugy nez ki mintha ehezne.ezen a heten kezdett el maszkalni,de olyan kis viccesen csinalja,kicsit meg fellabasan,de mar el tud kuszni messzire.most mar csak a foldon szeret lenni.
rohangalhatok utana :D
mindig megtamadja a szemetes kukat meg a szatyrokat.
remelem Bogi javult mar.felek elore a hidegtol,mert Marcel szeme nagyon erzekeny meg az orra is sokat eldugult jan,febr,marc-ban..vettem egy uj orrszivot Magyarorszagon mikor otthon voltunk,anelkul letezni sem tudtunk volna.
na megyek pihizni,jok legyetek
ib
 
 


hellóka! Bogi szerintem is nagyon szép :D ,de tudom mindenkinek a sajátja a legcsodálatosabb !
Az tök jó ha Marcel mászik :D az nagyon izgi, én akkor költöztettem a szemetest a konyhából a kamrába. Akkor azért te sem panaszkodhatsz ,telnek a napjaitok mozgalmasan. Ez az orrszívó egy nagyon jó találmány , mikor Bogit hazahoztuk a kórházból szegény megfázott :( és bizony én is azt a csöpp nózit szívtam :( .Anyukám mindig azt kérdezte , hogy nem sajnálom? de muszáj szegényeket. Ott amúgy nincs ilyen?
Remélem Marcel megússza megfázás nélkü!
készülsz már a sulira ? Kicsit irigykedek rád :) jó lenne nekem is tanulni még valamit. talán majd ha Boginak tesója születik :D
ma most megyek puszi

Kép
 


sziasztok ép most regisztráltam és csak ámulok mennyi szép babaát látok!!Ha majd rájövök hogyan kell én is teszek fel képet a kisfamról.Addig is mindenkinek jó egészséget kívánok!! :)

Kép


[img][img]http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachments/1190726572.2439.jpg[/img] [/img]

Kép


Kicsit sutára skerült az első üzim remélem azért engem is szívesen láttok.Nekem épp most töltötte a kisfiam a 4. hónapot.Mivel látom itt gyakolott anyukák vannak tud e valaki okosat a hascsikarás ellen?Megköszönném.Pá mindenkinek

Kép

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron