Új privát üzeneted érkezett!

"Ifjú" pásztói vagyok, nemrég költöztünk.
Nem ismerek még itt senkit, ha van babás vagy babaváró család szívesen beszélgetnék velük. :D
 
 


Szia Twity!

olvastam a másik pásztói hozzászólásodat is, de inkább ide írok :wink:
Én is pásztói vagyok, lassan 10 éve. :D Már van egy 8 éves nagylányom, egy 3 éves nagyfiam, és március 4.-re várjuk a pocaklakót, aki úgy néz ki, hogy szintén kislány lesz :D
A lányomat Gyöngyösön szültem, a fiamat már itt Pásztón, és a picit is itt szeretném :wink:
Majd csütörtökön megyek orvoshoz, és akkor újra rákérdezek meddig megy itt a szülészet :cry: nyárra át fog alakulni ápolási intézménnyé :cry: Én nagyon örülnék, ha egyenlőre maradna.
Én az orvosommal is és az egész személyzettel nagyon meg voltam elégedve :D

Amott kérdezted az ingázást. Nekem ezzel gondom végül is nem volt első gyereknél, bár buszoztam, mert vezetni nem tudok. Szülés előtt meg leköltöztem anyuékhoz akik csak 5 km.-re laknak Gyöngyöstől.

Te mikorra várod a picit? Ez lesz az első babád?

Nem tudom fog e majd pásztói válaszolni, én még nem nagyon találkoztam senkivel itt a fórumon :( viszont kicsit feljebb van olyan topic, hogy nógrád megyei kismamák ott jelenleg 3-an vagyunk :D ha gondolod oda is írhatsz, az a topic általában elég jól megy :D

Majd ide is benézek, hogy írtál e :wink:

Üdv. Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Szia Gabi!

Mi április közepére várjuk, ő lesz az első nekünk. :) És ha az ultrahang nem csalt, akkor kukacos pocaklakónk van. :)
Ha jól olvastam, Te Berze doktornál szültél.
Én most Takáts doktorhoz járok, nem tudom hallottál-e róla valami jót/rosszat. Mondjuk vele kapcsolatban tapasztaltunk hideget és meleget is.A háziorvos aszisztense őt ajánlotta, nála szült a menye. Szerintük nagyon megbízható, talpraesett orvos. Bár a stílusa nem épp orvoshoz méltó. :roll:
Itt Pásztón hogy működik a cukorterheléses vizsgálat?
A vérvételhez itt nem fűződik jó emlékem.. Elindultunk 7kor, hogy mivel 8kor kezdődik a sor elején legyünk.Előttünk csak ketten voltak, de mégis 1/2 11re került ránk a sor. mire bejutottunk, megállapították, hogy nincs vérem..
:lol: Ami később kiderült-védőnő szerint- azért lehetett, mert a kismamáknál addigra étlen-szomjan "összeesnek " az erek.
Nem tudom itt milyen szokás ez, de máshol (Bp, Érd, Tárnok, stb.) a kismamákat és a cukrosokat előre veszik.. Itt mi voltunk az utolsók.
Már előre félek a cukorterheléstől.. Mikor végzünk 1-2 körül?!
Gondolom Te már most ezen túl vagy.. Neked hogy sikerült? Hamar végeztél?
Szia:Twity
 
 

 
 

Szia Twity!

Igen én Berze dr.-úrhoz járok, már kb. 6-7 éve. Én nagyon meg vagyok elégedve vele. Ha Starjáánba kell szülni akkor is szülhetek nála, mert oda fog menni félállásba :wink:

Takács szakemberként ténylegesen dicsérik. tudtommal itt ő ért legjobban az uh.-hoz.Viszont én mint embert nagyon nem bírom :oops: :oops:
Olyan lekezelő tud lenni. Most az első uh.-nál voltam nála, de olyan bunkón odavágta, hogy megtartja???
A kismamái viszont dicsérik.Azokhoz aranyos állítólag :roll:

a cukorterhelés eléggé meg van most kavarva :roll: Az a baj, hogy beutalót ugye csak a terhesgondozáson adnak. Na ugye nem kell bemutatni ott mennyit kell már a kartonozóban várni :roll: :roll: jó fennt a cukros-vizsgálatra várókat veszik előre ők kapják először a beutalót.
Sajnos a laborban nem érdekli őket, hogy kismama valaki. Amikor a kisfiamat vártam rögtön behívtak a vizet meginni, viszont akkor nem vettek éhgyomorra vért. :(

Egyébként héfőn a rendelőben kevesebben vannak, a labor az meg kiszámíthatatlan :(

amúgy a köv.vérvételre már nem kell éhgyomorra menni, csak a cukrosnál kell. Azért olyankor kicsit jobb elviselni az ember a várakozást.

Ja nekem van ismerős és így előre vesznek, márha dolgozik az illető :D

Ha megszűnik itt a szülészet Takács is megy Starjánba? Vagy erről még nem szólt?

Én tegnap voltam orvosnál, sajnos még nekem sem biztos, hogy itt fogok tudni szülni. A márc. egyenlőre nagyon bizonytalan :cry:

Egyébként honnan költöztetek Pásztóra?Én eredetileg heves megyei vagyok :wink: :wink:

Üdv:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Halihó!

Január óta nem járt itt senki? Nos én Bpesten szültem, de vannak tapasztalataim a pásztói kórházat illetőleg is. Én Takáts Szabolcshoz jártam, a stílusa néha tényleg furcsa, de egyébként szerintem lelkiismeretes, rendes doki.

Nekem egy 8 hónapos kisfiam van. Ha van valakinek hasonló korú gyerkőce szivesen megosztanám vele tapasztalataimat, illetve jó lenne megbeszélni az éppen aktuális gondokat, problémákat is.
Picurkámat most a fogai igencsak meggyötrik, ezen a héten szinte minden du kénytelen voltam Panadolt adni neki, mert folyamatosan sírdogált. Egyébként használunk Dentinox gélt ( ami most semmit sem ér) és Chamomilla v ch15-öt este és reggel 5-5 bogyót. Aztóa nyugodtabban telnek az éjszakáink.
 
 


Sziasztok!

Szuzy
üdv. közöttünk :wink: :wink: én szorgalmasan nézem ír e valaki :wink: egyedül nem izgalmas beszélgetni. :oops:
Gratulálok a kisfiadhoz!
A fogzást a kisfiammal mi is jobban megszenvedtük. Adrikának szépen bújtak ki vele semmi különösebb gond nem volt. Néha bekentük Dentinoxal, de ennyi. Viszont ő rágókázott, rágott ilyenkor az biztosan segített.
A fiam ő nem , ha jött a foga semmit nem volt hajlandó rágni, pedig az csak segített volna. :cry:

Egyébként nekem mint a vonalzóm is mutatja már van 2 rosszcsontom, akik már nagyon várják a hamarosan megszülető kistesójukat :D :D

Amúgy egy kicsivel feljebb van nógrád megyei topic is, ott nagyobb a forgalom, ha gondolod jelentkezz be oda is, jó kis társaság van :wink:

Twity
hová tüntél, mi van Veled?
Jól vagytok? Ha van időd írj Te is!!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Szia Gabi!

Nagyon aranyosak a gyerkőceid. Hogy birod így két gyerkőc mellett a terhességet? Nagyon bátornak tartalak, hogy vállaltál egy 3.-ot is. Én nem tudom, hogy másodikat merek e egyáltalán vállalni, nemhogy 3-at. Egyáltalán nem biztos.
Nekem mondjuk nagyon nehéz terhesség áll a hátam mögött.
És hát ahogy látom egy pici babával is baromira nehéz.
Ma kibújt Szilárd 2. fogacskája, aminek nagyon örülünk. Most épp itt téblábol a lábam alatt, így nincs is több időm irogatni. De igérem most már gyakrabban jelentkezem.

Puszi nektek!
Szuzy
 
 


Szia Szuzy!!

Köszönöm a dícséretet a gyerekekre. Büszke is vagyok ám rájuk :wink: :wink: Terhességileg most az volt inkább nehéz, hogy én amióta megtudtam, hogy babát várok mindíg volt valami nagyobb dolog amit csinálni kellett.
Gondolok itt, mi itthon 2 helyiségben felvertük az ajzatbetont, mert nagyon meg volt süllyedve, azt betonozni, lapozni, ablakcserék voltak, na azután az borzasztó volt....na meg ugye festés.
Közben anyuéknál is aljazbetonozás, és festés.
Ez jun. végétől okt.-ig, na ez jobban kikészített.

A gyerekek, ugye Adrika suliba jár, ritka az, hogy mind a ketten itthon vannak, viszont akkor nyírják egymást néha :roll:
A kicsi ő alapjáratban nagyon nyugodt, vele annyi gond nincs :wink: :wink:

A családtervezés meg így alakult. Mi arról sosem beszéltünk, ill. a kezdetekkor, hogy mekkora családot szeretnénk, ez közben alakult így :D :D
Mai világban végül is nagyon előre nem is tervezhet az ember, az igaz. :wink:

Most nagyon kíváncsi vagyok a kicsi milyen lesz. Adri babának egy álom volt, viszont kisgyerekként mint a tűz :shock: :shock: ez azóta is tart :twisted:
Krisztián babának hasfájós volt, és a fogzás őt is megviselte, viszont ő egy sokkal nyugodtabb gyerkőc.

Pocakon belüli időket hasonlítom össze, ez a mostani pocok a legrafkósabb, szóval kíváncsi vagyok kinnt is megmarad e ilyennek?

Neked milyen gond volt a terhességgel?
A másik kettővel én is feküdtem kórházban is, szerencsére most terhességileg minden oké, az elejétől fogva :wink: :wink:
Reméljük azzal sem lesz gond, hogy ráhúzunk és azért kell befeküdni :shock:

Kisfiad mászik? az olyan jó időszak :D Imádnivalóak olyankor.
Nekem Krisztián kinnt is képes volt mászni :shock: pedig ugye ő is febr.-i és hideg volt akkortájt a talaj :D de ez nem tartotta vissza :wink: :wink:

Na megyek, mert megyünk a védőnőhöz, meg vissza kell vinnem Krisztián a dr.nőhöz, a múlt héten összeszedett egy mandulagyulladást :? :? Most már jól van szerencsére, de a nyirokcsomói, és a mandulája még eléggé fel van dagadva, úgyhogy lehet, hogy még kapunk gyógyszert :?

Szép napot nektek!!!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Szia Gabi!

Hát nem irigyellek. Egy lakásfelújítás nem csak fizikailag de szellemileg is ki tudja készíteni az embert.
Nem beszélve a sok piszokról, amit folyamatsoan takarítani kell. Na és persze biztos volt olyan is, hogy nem találtatok meg dolgokat. Szerencsére mi még a beköltözés előtt felújjítottuk a házunk, így ezeket a dolgokat sokkal könnyebben viseltül. A nyárom Anyuméknál volt nagy felújjítás, így el tudom képzelni, hogy mivel jár.

Nos én a terhességem elején nagyon hányós, szédülős voltam. Egyáltalán nem birtam enni. Állandóan hányinger gyötört. Aztán a pici úgy helyezkedett el, hogy a vesémben tágulat alakult ki mindkét oldalon. Így végig izgultam, hogy nehogy tovább romoljon a helyzet, mert az is elképzelhető volt, hogy leáll a vesém, s akkor be kell csövezni. Ezt szerencsére megúsztuk!

Szilárd a pocimban is nagy mágus volt. Állandóan tepert, főleg éjszaka. Eleinte, az első 4-5 hónapban sajnos ő is hasfájós volt. Aztán volt egy nagyon jó időszak, amikor csak evett, aludt, játszottunk. De amikor elkezdődött a fogzás ismét nyűgös lett a pici. Éjszaka álmában is sokszor fölsírt.
Szerencsére az étvágyával nincs baj. 5,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Már az elejétől mindent megeszik. Szerencsére tejem is van, így még jól szopik is.

Most be kell fejezzem, mert csöppség fölébredt s engem követel.
Szia
 
 


Szia Gabi!

Hát nem irigyellek. Egy lakásfelújítás nem csak fizikailag de szellemileg is ki tudja készíteni az embert.
Nem beszélve a sok piszokról, amit folyamatsoan takarítani kell. Na és persze biztos volt olyan is, hogy nem találtatok meg dolgokat. Szerencsére mi még a beköltözés előtt felújjítottuk a házunk, így ezeket a dolgokat sokkal könnyebben viseltül. A nyárom Anyuméknál volt nagy felújjítás, így el tudom képzelni, hogy mivel jár.

Nos én a terhességem elején nagyon hányós, szédülős voltam. Egyáltalán nem birtam enni. Állandóan hányinger gyötört. Aztán a pici úgy helyezkedett el, hogy a vesémben tágulat alakult ki mindkét oldalon. Így végig izgultam, hogy nehogy tovább romoljon a helyzet, mert az is elképzelhető volt, hogy leáll a vesém, s akkor be kell csövezni. Ezt szerencsére megúsztuk!

Szilárd a pocimban is nagy mágus volt. Állandóan tepert, főleg éjszaka. Eleinte, az első 4-5 hónapban sajnos ő is hasfájós volt. Aztán volt egy nagyon jó időszak, amikor csak evett, aludt, játszottunk. De amikor elkezdődött a fogzás ismét nyűgös lett a pici. Éjszaka álmában is sokszor fölsírt.
Szerencsére az étvágyával nincs baj. 5,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást. Már az elejétől mindent megeszik. Szerencsére tejem is van, így még jól szopik is.

Most be kell fejezzem, mert csöppség fölébredt s engem követel.
Szia
 
 


Szia Szuzy!

Míg el nem felejtem, mivel már a terhesség végén járok, ha nem jelentkezem nézz be a nógrádi topicba :wink: oda ír a nővérem is, és értesíti a csajokat ha megszültem :D
Normál esetben minden nap benézegetek , főleg reggel amikor még alszik a csipet-csapat :wink:

Felújjítással az a baj, hogy sosincs vége :?
Mi kertes házban lakunk, anyósommal, már 30 valahány éves házban. Ugye mostanra minden kezd elavulni, és cserélni, v. újjítani kell :x :x :x
Idén mindenképp a konyhát kell festeni, mert az tavaly elmaradt, ráadásul ott leszakadt a radiátor, most téglákon áll :shock: :shock: aztán, hogy ha levesszük nem e lesz gond vele? na majd kiderül.
Ráadásul a vízzáró réteg a párom szerint elment. és mindenhol vizesedik a fal :shock: :shock: ráadásul a szobákban parketta van amit sajnálunk felszedni, felverni :? na, majd lesz valami :wink:

A veséd az helyrejött? Mármint szülés után?

Ismerősek az időszakok amiket írtál. Bár nálam az át nem aludt éjszakák nem szokatlanok. Adrika 21 hónapig szopizott, addig nem aludta végig az éjszakákat. Krisztián ő 18 hó-ig szopizott, ő azóta alszik rendesen, jó vannak éjszakák, hogy felébred, olyankor hozza a cuccát, és átfekszik közénk :shock:
Most, hogy beteg volt, főleg amíg lázas folyamatosan közöttünk aludt.
Szóval valahol fel vagyok készülve az újjabb éjszakákra, de azért remélem a pici nem lesz hasfájós, mert az borzalmas volt. :?

evés: Adrival szenvedés volt a hozzátáplálás, semmit nem akart enni, csak szopi.
A kicsi nagyon jól evett, de most már ő is válogat, nehéz a kedvében járni :roll:

Na megyek, mert egy csomó mindent kéne csinálni :?

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Szia Gabi!

Rendben akkor majd nézem a Nógrádi topicot ha eltűnsz innen.
A tesód milyen néven szokott írni?

Neked milyen szülés várható? A baba fejfekvésű? Előző két gyerkőcöd a normális utat választotta, vagy császárral jött a világra? Nekem Szilárd császáros volt.

A vesémmel remélem minden ok, de idő hiányában nem nézettem meg. Néha ugyan szokott fázni, de én mindig könnyen felfásztam, így ezen nem lepődöm meg. Az első terhességem után anno helyreállt, így bízom benne, hogy most sem maradt vissza semmi.

Te dolgoztál valahol a gyerkőcök előtt? Én már kezdem magam unni itthon. Jó lenne egy kis hétvégi munka, na de ilyet itt Pásztón biztos nem találok.
Pedig csak akkor tudnám a picurt rábízni valakire, mert mind a két mami dolgozik még.

Izgulsz már a szülés miatt? Majd szorítok Nektek. Mikorra vagy pontosan kiírva?

Üdv
Szuzy
 
 


Szia Szuzy!

Tesóm Mókuska néven ír :wink: :wink: Elvileg képpel is naprakész lesz, márha a párom küld nekik.
Ők nem valószínű, hogy le tudnak majd jönni hozzám, h megszülök, pont mára lett neki a kislánya bárány-himlős, és majd várható valamikorra a kisfiú is :(

Amúgy márc. 4-re vagyok kiírva. Szerintem márc. 6, de majd kiderül :wink: Végülis nekem mind a ketten kihúzták végig, Adri 1 nappal lett előbb, a kicsi pedig +5 napra született meg a második indítás után :?
Egyébként simán születtek, és ügyesek voltak, nem hagytak nagyon sok óráig vajúdni :wink: :wink:

Szerencsére befordult. Még 32 hetesen nem volt, és azt mondta Berze mindenképp megszüleszt simán, majd befordítja a kicsit, na ezt nem szerettem volna :?

Én dolgoztam az Agro P.-nál a sertéstelep részen :wink: Nagyon szerettem, majd ha úgy alakul akkor vissza is szeretnék menni oda ha eljön az idő :wink:
Az unalmas időszak most csak átmeneti, majd ha jön az igazi jó idő, hidd el olyan gyorsan vége lesz a napoknak :shock: sokszor csak azt vettem észre már aludni kell, már menni Adriért fürdés alvás :wink: :wink:
Adri után én is vártam nagyon, hogy emberek közé menjek, most jobb, bevallom ehhez a net is hozzásegít, mert van kihez "szólni".
A párom 2 műszakban dolgozik olyan sokat nincs itthon :cry:

Én most a nyáron besegítettem a szomszédasszonynak takarítást, de ugye már terhesen. Hát jó is volt meg nem is. Nagyon el tudtam fáradni, ráadásul 5 órától amikor már itthon időm lett volna jobban lepihenni.

Szüléssel kapcs.-ban most már inkább természetes izgalom van bennem. A pici a 33-34. hét környékén rámijesztett, akkor megijedtem, de most már ugye semmi gond nem lehet sem a súllyal sem a korral, úgyhogy most már jó.
Inkább attól izgulok, hogy, hogy indul be a szülés, és, hogy jutok be a kórházba. Szerencsére most már biztos, hogy márc. 31.-ig megy a szülészet, azért ez biztonsági érzést ad, nem igazán szerettem volna Starjánba szülni. :?

Te hol dolgoztál a pici megszületése előtt? Gondolom már terhesen a problémák miatt veszélyeztetett voltál :?
Annak örülök, hogy nem lett gond a veséiddel :wink: :wink: :wink:

Na megyek, mindjárt hazaér apa is :D :D

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Szia Gabi!

Hát valóban elég izgalmas ez a marad a kórház vagy sem kérdés. Aki mondjuk áprilisban szül, nem irigylem. Főleg ha ide járt dokihoz. Itt megismerték egymást, aztán egy vadidegen dokihoz kerülni pont szülésre szerintem egy rémálom.

Mit csináltál a sertéstelepen? Ha szeretted akkor bizti jók voltak ott a kollegiális kapcsolatok.
Én a K&H-ban dolgoztam. S valóban mivel veszélyeztetett terhes voltam mient megtudtma, hogy terhes vagyok már itthon is maradtam. Igaz ami igaz nem is tudtam volna dolgozni olyan szarul éreztem magam az elején. Utánna szerencsére a közérzetem jobb volt, csak egy kis izgalom maradt a problémák miatt. Egyébként az én munkám olyan stresszes volt, hogy szerintem ártottam volna a picinek ha tovább dolgozom.

Megállás most sincs napjaimban, nem a semmittevés ami rossz, hanem az emberek hiányoznak. ( mégha olykor a pokolba is kívántam őket) Elég messze lakunk a központtól ( a strand környékén), így ha kimegyünk picurral sétálni szinte akkor sem találkozunk senkivel. Babakocsival hosszú útra nem merek elindulni, mert semmi kedvem egy esetleges hiszti esetén a babakocsit is tolni, meg a gyerkőcöt is cipelni.

Egyébként elég rossz kondiban vagyok. Szilárd csak kézben alszik el, s már leszakad a derekam, kezem, hátam. Már 7 kg-al vagyok minuszba a kiindulási súlyomhoz képest. Pedig akkor sem voltam elhízva. Most egyenesen gebe vagyok. Már rossz rámnézni.

Szia
Szuzy
 
 


Szia Szuzy!

Én a sertéstelepen állatgondozóként dolgoztam. Nem vagyok alapjáratban egy egy helyben ülő típus, és ez így nagyon jó volt. Olyan jól teltek a napok. Még lányként dolgoztam kenyérboltban eladóként, ott is a pörgést szerettem, viszont rájöttem nem biztos, hogy egész életemben tudnék mindenhez jópofit vágni :oops: nehéz emberekkel dolgozni. :?
Munkatársak aranyosak voltak, csak fiatal nagyon kevés van, az is inkább férfi. Nem volt nekem gondom az idősebb korosztállyal sem, de néha bizony hiányzott a fiatabbak társasága is.
Amúgy én sem sokáig dolgoztam 8 hetesen bevéreztem, amivel kórházba is kerültem :cry: :cry:

Mi szerencsére elég jó helyen lakunk Kis-hegy. Mi konkrét egy zsákutcában, de van egy jó pár gyerek. Na meg itt az utca végén apatak-átjáró, és ott ha jó idő van a környék összes gyereke kinnt van :wink: :wink: nyáron többet ér mint a játszótér :lol: :lol:
A gyerekeim imádják nagyon.

Nekem szerencsére babakocsiban is el voltak a gyerekek, és aludtak is szépen. Krisztián nekem is sokáig ölben aludt el, ugye sokáig a szopi miatt, utána csak az idebújás kellett neki. Később a cicit visszakérte, de csak ahhoz bújt és úgy aludt el. Most már ugye a pocimtól ölben nem tudom altatni, így elalszik simán tv. nézés közben az ágyunkon :wink:

Felfelé a fő úton mi is sokat szoktunk sétálni :wink: a párom a képkeretezőbe dolgozik, és szoktunk kimenni elé, ha jó idő van :wink:

Hát a kórház, de az egész egészségügy most borzalmas. Úgy utáltam a kötelező rutinokra járni. a rendelőbe fél órát csak a kartonozónál kellett várni, ugye levegő semmi :?
Amúgy a terhesgondozás megmarad. Nst, uh, labor mindent megcsinálnak helyben "csak" épp szülni kell majd Starjánba menni. A pláne ebben, hogy menj olyan helyre ahol így semmit nem tudsz hol van, hová kell szólni....ááá. Jó, sőt így a legjobb nekem, hogy még itt szülhetek. Jó kis kórház ez pedig, és a szülőszoba is tök jó.
Most elég sok baba is van folyamatosan :wink: :wink:

te pásztói vagy egyébként is? Én nem a párom idevalósi, de most már én is nagyon szeretek itt élni. Én Gyöngyös mellől kerültem ide :wink: Tesómmal mind ketten jöttünk Nógrád megyébe, ő Starjánban él.

Szia :Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Szia Gabi!

Én is kötődöm némileg a mezőgazdasághoz, ugyanis agrármérnöki végzettségem van. Mondjuk ilyen területen egy percet sem dolgoztam. ( növénytremesztés a szakirányom)
Ja és Gyöngyösre jártam fősulira. Te honnan jöttél Pásztóra? Azért kérdem mert több csoporttársam is volt a környékről lehet, hogy ismered is valamelyiküket.

Én eredetileg tari vagyok. A páromék laktak Pásztón, de nagyszülei neki is tariak. Ez által ismerkedtünk anno meg.

Hát azért a Kishegy is elég messze van a központtól. Mennyi diő alatt érsz be? Nekem gyerkőc nélkül kb 20-25 perc alatt sikerül bejutnom.
Szilárd eleinte még a nyáron nem maradt el egy percig sem a babakocsiba, csak úgy ha előtte elaltattam. Aztán most volt vagy 3 hónap amikor jókat sétáltunk vele, el is aludt már benne. Most újból nem tetszik neki a helyzet a kocsiban, mert ugye ő már lavírozni szeretne, nem pedig egyhelyben ülni.

Ti az anyósodékkal laktok? Ő dolgozik még, vagy esetleg már nyugdíjjas? Szokott Neked segíteni?

Na megyek, mert nemsokára fürdetünk.
Szia
Szuzy
 
 


Szia Szuzy!

Én is mg.-i vonalon tanultam, bár én csak az érettségiig vittem :oops: Gyöngyösön tanultam mg.-i áruforgalmazó szakon. Sajna azzal lehetelenség elhelyezkedni, annyit változott a mg. helyzete. :cry:
Tulajdonképp az állatokat mindíg is szerettem, és így utólag nagyon bánom, hogy akkor nem állattenyésztő szakra jelentkeztem, bár lehet, hogy tovább akkor sem jutok.
Utána én teljesen más pályára készültem, konduktornak jelentkeztem :D ott néztek is a nagy-váltáson.
Sajnos akkor nem sikerült, utána meg nem próbáltam többször :(

Valamit azért jó lenne majd tanulni még, attól függetlenül, hogy ha megmarad a telep :wink: -és miért ne maradna :?: :wink: vissza szeretnék menni.
Anyósam még bő 1 évig dolgozik, utána majd szétnézek suliügyben :D

Eredetileg gyöngyösoroszi vagyok. nagyon szerettem ott is élni, ésGyöngyöst is imádtam. Sajna már szerintem rá sem ismernék a balvárosra olyan ritkán jutunk be, max. Tesco, de oda meg du. v. este megyünk.

Tar: származás szerint anyósom is tari :wink: :wink: Sógornőm pedig oda ment férjhez, és ők ott is élnek. Nevét esetleg priviben leírom, így azért nem szeretném :wink: Biztosan ismered őket :wink:

Távolságra nem vészes a központ. A Fő útra a rendőrségig kb. 8-10 perc. Most kicsit több, mert cammogok többnyire :oops: :oops: na meg Krisztián lassúbb, de elég jó. közel is van, de jó csendes környék is :wink:

Hát nagyon remélem Esztike is szereti majd a kocsit. Én szinte mindenhová gyalog megyek és elég sokat. Jó most Adrikát csak akkor kisérjük le a suliig ha táska van hétfőn, egyébként atkisérem a Fő úton és egyedül megy. Itt ez a Szentlélek, Hunyadi, Fő út kereszteződés elég forgalmas reggel, és egyedül még nem merem elengedni, pedig menne ő. Hiába a zebra, sajna nem úgy figyelnek a ygerekekre a sofőrök ahogy kéne :cry:
Ősszel szeretném beradni a kicsit is oviba, ugye oda meg kell majd menni. Szóval járkálunk mi bőven.
Ugye ahogy egyedül voltam itthon én rászoktattam őket, Adrit is szélben hidegben mindíg vittem egy kicsit, ha többet nem is tettünk egy kört a Kis-hegyen, szóval megszokták, és tényleg jókat aludtak.

Anyósom, persze segít, de ugye ő még aktívan dolgozik, így hétvégén van itthon. Akkor ő főz :wink: :wink:
Most itthon lesz jövő héttől, mert szerinte a 3. baba előbb jön :roll: hát nem tudom, én jelenleg nem így érzem.

Tegnap voltam dokinál, de semmi szülésre utaló nincs :wink: méhlepény is "csk" másodfokban érett, azzal bőven ki lehet húzni végig. Meg nem is vizsgált, hogy most már úgy sincs jelentősége. Ha beindul a szülés, úgyis beindul az is :wink:

Neked Szilárd mennyi időre született végül? És milyen súllyal?
A császár gondolom a vesék miatt volt, elővigyázatosságból. :wink:

Na megyek, ja kicsit szeretek beszélni :oops: látszik ugye? :twisted:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


bocsi a sok helyesírási hibáért, de most nem olvastam át előbb, mert már sietek :oops:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Szia Gabi!

Nos a helyesírási dolgokkal javaslom ne foglalkozzunk. Nekem sincs általában időm visszanézni, hogy mit írtam. Ha mégia, akkor látom, hogy a nagy sietségben fölcsréltem a betűket. Na bumm. Annyi baj legyen.

Én is gondolkodom további tanulmányokon. Régebben úgy terveztem majd Gyed ill. Gyes alatt tanulok, mert akkor nem kell tandíjjat fizetni. Na mire ide jutottam ezt a kedvezményt megszüntették. Most indul a PSZF-en másoddiplomás képzés ( közgazdász) de kb 150e a félévi tandíj!!!!!!!!! Ráadásul a pici mellett időm sincs. Anyukám és Anyósom is még dolgozik kb 3 évig, így hét közben nem lehet rájuk sokat számítani, így a tanulás elmarad. Azt hiszem azért ebbe nem halok bele. Bár jó lett volna egy versenyképesebb diploma, mert sajnos az agrármérnöki szarba se nézik, pedig nem volt könnyű, főleg egy közgazdasági szakközép után. S ha letelik a Gyes tutira nem lesz munkahelyem.

Megírnám az e-mail címem,de az egyben a nevem is... na mindegy szóval rozsazsuzsanna@freemail.hu. Id emegírhatod anyósod és sógornőd nevét. Lehet, hogy ismerem őket, de koránt sem biztos.

Szilárd pont a kiírt napon jött a világra. 2006.06.06.-án, 3280 gr és 52 cm volt.

A hétvégét én is szeretem, mert szombaton anyósom, vasárnap anyukám főz. S anyu szokott hétközben is hozni kaját, nem kis örömömre, mert akkor nem kell a konyhában bajlódnom, miközben Szilárd a járókában nyüszít. Már bocs, hogy ezt írom, de szegény nem viseli jól a bezártságot. S ha teszem bele a járókába már akkor elkezd nyüszögni.

Hát én sem engedném el a gyerkőcöt egyedül suliba. Egyrészt a sok autó miatt, meg aztán a mai világban már annyi rosszat hallani. Jobb rájuk vigyázni.

Na szia
Szuzy
 
 


Szia Szuzy!

Köszönöm az emailcímet, majd küldöm a mélt, bár én így a Babaneten keresztül gondoltam a privit. MInden hozzászólásnál van alul, hogy profil, és pü. Ha azt megnyitod akkor írhatsz privit, ha Te kapsz az meg felül van kiírva, hogy van 1 privát üzeneted :wink: :wink:

Még olyannal nem próbálkoztál, hogy Szilárdot csak úgy szabadon hagyod? Nekem azt élvezték, oké, így jobban pakolnak is, de ami olyan azt összekötöttem, vagy toltam oda valamit, hogy ne férjenek hozzá. Az énm fiam már 3 éves, de mai napig imádja a konyhát :wink: :wink:
Fakanál edény, néha dobol, van, hogy ő is kipakol :roll: de sokszor csak a saját játékait hozza és azokat rakja szét, én meg nem győzöm kerülgetni őket.

Nekem ahogy másztak, pillanatok alatt ott voltak bárhol. Azóta jobb a helyzet, mert akkor még linóleum volt, azóta leburkoltuk a folyosót, és az előteret és szőnyeg van rajta, úgyhogy így már nem is hideg :D :D

Egyébként nem terveztek több babát? Vagy ez majd még menet közben kialakul?
Amúgy rengeteget változnak ám ők.
Nekem Adri picinek álom volt, 1 éves korától meg mint a tűz. De a mozgásigény a rengeteg energia most is benne van. Fél percig nem tud nyugton lenni.
A kicsi babának rosszabb volt, na meg ő lelkisebb ( vele volt magzatvízvétel 18 hetesen, onnantól pociban is símogatni kellett) őt többet kellett babusgatni, viszont sokkal nyugisabb. Ő általában ott van ahol én, jó ennek hátránya is van, mert pl. az udvaron egyedül nem hajlandó kinnt maradni :cry:
Most már elmesézik ő is, és szépen eljátszik.

na meygek, van egy jó nagy halom vasalnivalóm. Most lehet napközben is, mert itthon van Adrika is, és legalább játszanak, remélem :roll:

Szép napot:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Szia Gabi!

Még azt elárulhatnád, hogy a kicsik fotóját, hogyan kell ide feltölteni, illetve az életkoros kis vonalzót.

Szilárd szabadon mászkál ha fönn vagyunk, de mindig oda megy ahová nem szabad és azt akarja csinálni amit nem lehet. A Hifi alatt az összes könyvet kipakolni, majd a polcra fölmászni. A vezetékeket huzogatni, a papucsomat a szájába tenni.

Lent nem teszem le, mert a konyha és az ebédlő is járólapos, és baromira hideg, így ott nem poroszkálhat. Így is félek ( még a szőnyegen is, hogy fölfázik).

Anyósodat szerintem nem ismerem, (úgy mint tarit), de gondolom, hogy ki lehet. A sógornőd és sógorod is fejtörést jelent számomra, de őket is sejtem, hogy kik lehetnek. Sőt! Megnéztem a tesód képét s azt hiszem, hogy Ti nagyon hasonlítotok egymásra. Legalábbis azt hiszem. Csak Te szőkésbarna vagy. Ugye? Persze lehet, hogy nem is Te vagy akire én gondolok. Régebben jártál a KH-ba? És a Tóth A-t nem ismered véletlenül? Nem voltatok esetleg osztálytársak?

Még nem tudom, hogy vállalunk e második babát. Jó lenne egy hugica, de sok gond is egyben. Majd meglátjuk.

Na mennem kelle, indulunk anyósomékhoz ebédelni.
Szia
Szuzy
 
 


Szia Szuzy!

Képet ide kicsinyítve tudsz feltenni. Én a nero-val szoktam képet szerkeszteni, de csak a Néró 7-nek van ilyen :cry: ,vagy a hp-nek a fotószerkesztőjével.
Egyébként a pixel méretet kell megkeresni, és azt lecsökkenteni 600x600-as képet lehet ide feltölteni.
Valahogy lehet úgy is, hoyg a %-ot kicsinyíted, de én úgy nem tudok :oops:

Vonalzó: elég sok olyan oldal van ahol lehet ilyeneket készíteni, egy magyar nyelvű van a Babafalvás. ha az én vonalzómre rákattintasz beadja az oldalt :wink: ott megkeresed a vonalzókat, szülinapost választasz, és elkészíted a vonalzót. Ott ad több kódot, Neked a BBC kód kell, azt kell bemásolni a fejlécen belül :arrow: Segédletek :arrow: Profil :arrow: Aláírás :wink: és lemented.
A Lilipie-s is ugyanez, csak az angol. Viaszont ott talán szebbek a vonalzók :wink: természetesen ahhoz is odajutsz a vonalzómon keresztül :wink:
Ezekhez nem kell regisztrálni. Egyébként sok olyan oldalon is vannak ilyen vonalzók ahol előtte regisztrációra van szükség,.

Valamennyire igen hasonlítunk a tesómmal, de nem nagyon. Nekem barna hajam van eredetileg, csak festett ill. most már egy jó ideje melírozott :wink:

A volt munkahelyedre nem nagyon szoktam bemenni, ill. nem jártunk. :cry: Attól függetlenül már találkozhattunk :wink: :wink:

Szabadon pakolás, hát nekem is volt benne részem bőven. Szerencsétlenségemre mind 2 gyerkőc elég érdeklődő (volt)ilyen dolgokban :? :?
Adrival volt olyan, hogy mire észbe kaptam az összes ágyneműt kipakolta és a közepébe pisilt :shock: :shock:

Na megyek pihenni kéne egy kicsit :wink:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Szuzy!

A lányok várnak a nógrádi topicban is beszélgetésre :wink: :wink: ha gondolod nézz be oda is :D

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Kedves Gabi!

Köszönöm az infót. Majd ha lesz időm megpróbálok feltölteni a kicsiről egy képet.

Ha nem jártál a K&H-ban akkor mégsem az vagy akire gondoltam. A nógrádi topicba nem igérem, hogy benézek, mert én a Libero.hu-n is szoktam csevegni, s amire végig érek az olvasnivalóval általában picur föl is ébred. Meg persze először a házimunka, s csak utánna a gép.

Tegnap du én is pinehtem kb fél órát. Anyukáméknál voltunk, s amíg a pici aludt, én is megpróbáltam ugyanezt tenni. De amióta megszületett Szilárd valahogy nem mennek ezek a pihik. Kb 10 perc szundi után fölébredek. S ráadásul elég rossz éjszakánk volt, Manócska sokszor fölsírt. S a kis virgonc már 5,30-tól fölvolt. Szerencsére most alszik kicsit, így van időm mosni. Van egy csomó mosni való. Mag kaját is kellene csinálni legalább a picinek, nekünk még van egy kis maradék.

Na szia
Szuzy
 
 


Szia Szuzy!

A netezéssel én is "több lábon állok", de ide szeretek legjobban írni, mármint a nógrád megyeiekhez :wink: :wink: meg így is nagyon jó, hogy valaki van Pásztóról is :wink: :wink:
Kép
Na ez vagyok én :wink: :wink: :wink:

Szilárd egyébként már átalussza az éjszakákat? Nekem csak nagyon sokára aludtak. Most már ugye megszokom, és kezdjük ujra :twisted: nem baj. Ha hasfájósság nincs, akkor semmi gond.
Krisztián hasfájós volt, és eleinte a pelust éjszaka is 3 óránként ahogy enni kelt cserélni kellett, + ágyat húzni, mert folyton tiszta pisi lett :?

na mennem kell Adrikáért, szia:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
 


Szia Gabi!

Hát sajnos eddig nem ismertelek. Így akire én gondoltam az tévedés volt.
Szilárd sajnos még nem aludja át az éjszakát. Eleinte én is cseréltem éjszaka is mindig pelust, minden szoptatásnál. Most ez már nincs, egy pelus elég egy éjszakára. Általában egyszer szopizik egy éjszaka, de ma éjszaka kétszer, és közben is nyöszörgött, sírdogált. Biztosan jön a 3. foga. Az előző kettőt is így megszenvedtük. Most délután Panadolt kellett beadnom neki, mert vigasztalhatatlanul sírt.
Én a Liberon szeretek a legjobban csetelni, mert ott van egy topic ahol ugyanilyen korú babák mamái osztják meg tapasztalataikat mint amilyen a Szilárd.

Próbáltam egy fotót feltölteni, de sajna nem sikerült. Na majd legközelebb újból próbálkozom.

Szia
Szuzy
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: