Új privát üzeneted érkezett!

Ha még nem láttátok volna:

http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... le&sid=314

Ez egy petíció a szabad szülészorvos választhatósága érdekében. Jó lenne, ha minél többen aláírnánk, terjesztenénk! Talán országos szintű megmozdulás is lehet belőle.
Tudjátok, összefogásban az erő!

Tim

Kép

Kép

Kép
 
 


Bocs, de ide is le kell írnom: :)

Maximálisan egyet tudnék érteni a kezdeményezéssel, ha nem csak a szülészorvos választásról lenne szó. Nyilván, akik ezt a honlapot olvasgatjuk ide írogatunk, most vagyunk abban a korban, hogy -jó esetben- nagyjából a szülés az egyetlen komolyabb kórházi "élmény", ami ránk vár. De ezt a petíciót pont azért nem fogom aláírni, mert az egész egészségügyi reform úgy igazságtalan, alkotmányellenes, emberellenes ahogy van, és nem szabadna leszűkítenünk ezt a szülés kérdésére, mert akkor a "reform" kiagyalói pont azt a célt érik el, amit az összes mostanában felmerülő, a társadalom számára húsbavágó intézkedés kapcsán szeretnének: egymásnak ugrasztani a különböző társadalmi csoportokat (ld. még pl. gázárkompenzáció.)

Gondolj csak bele: ha pl. egy idegsebészeti beavatkozás, vagy egy szívműtét várna ránk, akkor vajon mindegy lenne, hogy ki végzi? Az éppen ügyeletes, a körzeti kórházban? Megkockáztatom, hogy a szülésnél jóval nagyobb kockázatot rejtő és sokkal veszélyesebb beavatkozásdok is vannak, csak szerencsére mi itt, túlnyomó részben ezekre -még- nem gondolunk.

Vagy, hogy ne menjek ilyen messzire: ha a gyerekeinknek lesz/lenne szüksége kórházi beavatkozásra, akkor mindegy lenne? Pl. egy gyerekre váró mandulaműtét (hogy komolyabbat ne is említsek)esetén is szeretném megválasztani, hogy kihez viszem.

Ne a szülészorvos-választásból legyen országos szintű megmozdulás, hanem az egész egészségügyi reform ellen, beleértve a gyógyszerellátást, szabad orvosválasztást, vizitdíjat, kórházbezárást, átminősítést (ami nagyjából egyenlő a bezárással).
Vendég
 


Kedves Skála_kópé !!!

Csak annyit füznék hozzá a leveledhez ,hogy ha nem az én fizetett dokimnál szülök ma nem élek és a fiam se ráadáaul a férjem szeme elött halhattunk volna meg!
(zavartalan terhességem volt)
Azon a szép napon amikor egy család születik és határtalan az öröm !

Ez nekem elég ,hogy aláírjam mert szeretnénk még gyereket !!!
Természetesen ha lesz más petíció azt is alá fogom írni (e.ü. témában)! ! !

Üdv.:Judit
 
 

 
 

Kedves Babi!

Én is így jártam volna! De itt másról beszélünk.
Félreérted a dolgot! Szülhetsz a választott dokidnál továbbra is, csak ezentúl a hálapénz mellett még a kórháznak is perkálnod kell a rád eső önrészt ez ccca. +100.000 Ft, ha nem a körzeti kórházban szülsz.
És persze nemcsak a szülésnél, hanem egyéb orvosi beavatkozásokkor is.
Gondolj csak bármilyen műtétre, ugye ott se mindegy ki műtene?

Kívánom ne kerüljön rá sor!

Kópé
Vendég
 


skála_kópé!

Én értem mit modasz! 8)
Viszont úgy gondolom, hogy ha több szinten "támadjuk", azzal nem hiszem, hogy ártanánk. Persze egy globális "támadás" egyrszerűbb (talán... :roll: ) éa logikusabb lépés lenne...
 
 


Sziasztok!

Még egy gondolat, amit ezzel az egésszel kapcsolatban valaki nálam sokkal jobban megfogalmazott a Babafalva honlapon:

"...Ha már petíciót írtok, legyen az megírva rendesen, és ne adjátok meg a minisztériumnak a lehetőséget arra, hogy a ti leveletekkel takarózva végrehajthassák ezt a marhaságot. Majd azt fogják mondani, hogy ?lám, mi jó minisztérium meghallgattunk titeket, és annál szülsz, akinél akarsz?. A többi ellen meg ne szóljon senki, mert ?Miért nem szoltál akkor, amikor a másikért kiabáltál. Mi megtettük volna, de te nem kérted??..."


Kópé
Vendég
 


Mondjuk nem ártott volna precízebben fogalmazni akár jelen topik címében sem. Nem a szülészorvos szabad, hanem a választás. Jól is nézne ki egy megkötözött szülész például. :? Ha a petíció is ilyen pongyola, akkor valóban úgy fogják kiforgatni, ahogy nem szégyellik.
Szerintem amúgy Kópénak teljesen igaza van. A mandulaműtét vagy bármi más esetében ugyanúgy legyen jogunk orvost választani, mint a szülésnél. Nem kéne a betegeket illetve eü ellátást kapókat (mert a szülés ugye pont nem betegség :wink: ) egymással szembeállítani. Jó kis módszer a valódi probléma elkendőzésére. :twisted:
 
 


skála_kópé

Hát ebben valóban van ráció! Nem is kevés! :bólogat:
 
 


Sziasztok!

Most olvastam én is a peticiót és rögtön nyomtattam is pár aláíró ívet, hogy másokkal is aláírassam.
Ezt szerintem mindenkinek meg kell tenni.

Én 2004.-ben szültem és tudatosan nem a megyei kórház szülészetére mentem, mivel annak már híre volt és persze ott senki nem tudja ki kicsoda. Egy kis város szülészetén szültem, lakóhelyemtől kb.40 km-re, de ott találtam meg azt a légkört és azt az orvost akire mind magamat és születendő fiamat biztonságban tudtam. Család centrikus és bababarát kórházról van szó amit most lehet,hogy a bezárás fenyeget ezzel a kötelező hókuszpókkal :!:

Borzasztónak tartom ,hogy ide jutottunk! Remélem ezt még megfontolják a parlamenti ücsörgők.

Szép lenne ha egy olyan orvoshoz kellene menni, bármi problémával aki nem érti a szakmáját és a beteggel sem tud bánni. Sajnos elég sok ilyen orvos van .

[/img]

Kép



móni
 
 


Sziasztok !!!

Hmmm.... ! :shock:

Skála_kópé:
nem szülhetsz a választott dokidnál csak ha épp ügyel (ill.munkaidőben)ha lejár a müszakja mennie kell ha megszültél ha nem !!!
Nem hívhatod be mert megindult a szülésed ha épp nem dolgozik, hanem egy idegennél szülsz !!!
Pont ez a szemétség ill. ez is !!!! :oops:

Bedmona:
én is így gondolom és letöltöttem én is és sokan aláírták már !!!
PRÓBA SZERENCSE !!!!! :wink:

Üdv.: Judit
 
 


Most én is egyet értek azzal,hogy lehessen választani dokit saját bőrömön érzem hogy mit is jelent ez most29 hetes kismama vagyok és Körmendi ?Szombathelytől kb.25 km lehet,hogy itt fogok szülni bár az egyik doki azt állitotta,hogy 150000ft allat nem válal kismamát. :? :?
 


Nem szűnik meg a szabad orvosválasztás.
 


Lányok!

Tudna valaki adni egy linket, hogy lehet pontosan utánanézni mi is a jelenlegi helyezet az orvosválasztással, meg úgy az egész egészségügyi "reform"-mal kapcsolatban...

Üdv! Szilvia!
 
 


Úgy látom befagyasztottam a topikot... :|
 
 


Szilbee,

Nem fagyasztottad be, de úgy tűnik senki sem tud egy megbízható honlapot! Én is arra várok! :D

KÓPÉ
Vendég
 


a háziorvosok az eü "reform"-ról:

TILTAKOZUNK

A FAKOOSZ Alapellátó Orvosok Országos Szövetsége, az alapellátás rohamosan növekvő terheinek és felelősségének ténye, valamint a finanszírozás minden átgondolást nélkülöző szemléletet tükröző csökkentése közötti hatalmas ellentmondást látva, tiltakozik az egészségügyi reform címén bevezetett megszorító intézkedések, a bevezetés módja és annak a társadalom előtti elhallgatása, a kommunikáció mikéntje ellen.

Minthogy a kormányzat az elkövetkezőkben egyre nagyobb mennyiségű feladatot egyre nehezebb körülmények közt ellátni kénytelen háziorvosokat, ütköző gyanánt tolja maga előtt a megszorítások alkalmazása terén, a továbbiakban a gyógyító munkát rendkívüli mértékben akadályozó konfliktushelyzetek kialakulása várható a rendelőkben.

A lakosság nem érti és a rossz kommunikáció miatt nem is tudja, hogy mit miért kell a háziorvosnak vele kapcsolatban elvégeznie, tennie minden olyan területen amelynek pénzügyi háttere van. A megszorításokra való felkészülés során valódi demagóg módon a beteg érdekeire hivatkozva, szakmailag ésszerűtlen, még egy logikusan elvárható bürokrácia követelményeit is meghazudtoló elvárásokkal lépnek fel.

Miközben erőteljesen hangoztatják, hogy a vizitdíj február 15. után az intézményeknél marad, egy szóval sem említik, hogy annak összegét meghaladó elvonásokat vezettek be, vagyis a vizitdíj nem az ott dolgozókat gazdagítja, hanem talán majd részben kompenzálja az elvonásokat. Külön említést érdemel, hogy az elvonások a házi gyermekorvosokat is sújtják, ahol pedig vizitdíjra nem számíthatnak! Jóhiszeműen ítélkezve hozzá nem értésükről tanúskodik az a sajtóban is terjesztett állításuk, hogy a vizitdíjjal az orvosok még jól is járnak. Sajnos valószínűbb a tudatos félretájékoztatás, mely könnyelműen odavetve nem csupán annak megfogalmazóit hivatott erkölcsileg tehermentesíteni, de további orvos ellenes érzéseket is ébreszt.
A vizitdíj február 15-én történő bevezetésével szemben, az elvonást nagy mohósággal már január elsején bevezették, ami gyakorlatilag október elsejét jelent, mivel finanszírozásunk átutalása ekkora időbeli csúsztatással történik.
A pontértéket, melyet hosszú évek óta még az infláció arányában sem emeltek, éppen most csökkentették le. Az alapellátást sújtó elvonásokról semmit sem hallhattunk, s csak most olvashattuk a sajtóban, hogy már december 5-én megszavaztatták a költségvetési módosítások között, hogy : „A források átcsoportosítására az egészségbiztosítási alap költségvetésen belül elkülönített, 1,353 milliárdos kerete megőrzése és a vizit illetve kórházi napidíj szociális kompenzációja miatt volt szükség”. Enyhén szólva is furcsa megoldás. Honnan s hova!? És ezzel még nincs vége a történetnek, mert a szaktárca a Népszabadság rovatvezetőjének kérdésére tagadja a pontérték 162-ről 153 forintra csökkentését, miközben a számlákon ez észlelhető, és az OEP is ezzel indokolta az átutalt összeg csökkenését..
Az évtizedes küzdelmek után kiharcolt – és amúgy is csak képletes – amortizációs díjunkat, minden szakmai vita és átgondolás nélkül megszüntették, éppen most amikor az adminisztrációs feladatok növekedése miatt a körzetek jelentős részében többlet munkaórákat kell majd megfizetni, hogy az OEP egyáltalán nem elegáns fenyegetéseinek gyakorlati megvalósulását elkerülhessék (elgondolkodhat bárki azon, hogy nekünk beteg embereket a fenyegetettség állapotában kell gyógyítanunk, teljes empátiával és odaadással). Mi lesz a műszerezettséggel, hiszen hasonló könnyedséggel vonták el nemrégen az eszközvásárlási hitel támogatását is? A kettő együtt már a körzetek jelentős részében meghaladja a havi 50 000 forintot. A pontértékcsökkenéssel együtt már éppen a többlet feladathoz szükséges munkaerő költségei estek ki. Tehát többet kevesebbért.

De honnan? Hírek szerint vannak már praxisok, ahol a gépkocsi és a mobiltelefon használatát kénytelenek korlátozni. Ha arra számítanak, hogy az orvosok kénytelenek lesznek ezt is elviselni és majd „bőséges hálapénzükből” (a lakosságnak – költségvetési kiadást kiváltó – rejtett megsarcolásával) kompenzálják a hiányokat, akkor tévednek.
Tudjuk, hogy elképesztő számok keringenek szakpolitikusok szövegeiben a hálapénzről. Az egyik jeles szakember pl. nemrégen évi százmilliárdot említett. Ez azt jelentené, hogy minden aktív magyar orvos havi 250000 forint hálapénzt kap. Ez több mint nevetséges. A pénzügyérek tehát nem számolnak, hanem hatásos számokkal dobálódznak, melyekről egyébként hiteles felmérés sohasem készült.

Miközben deklarált és támogatható célként a betegeknek a drágább fekvőbeteg ellátásból az olcsóbb járóbeteg ellátásba terelését jelölik meg, a háziorvosi ellátás meggyengítésével éppen az ellenkező hatás valósul meg.

Ha már eleve megbízhatatlannak és csalónak vagyunk beállítva, olyannak, aki csak fenyegetettség állapotában tud megfelelni a reformnak nevezett elvárásoknak, akkor figyeljenek az életre, annak talán képesek hinni:
- A háziorvosok kiöregedése félelmetesen fenyegető folyamat.
- A hatalmas hálapénzekkel gyanúsított körzetek eladhatatlanok.
- A szakma nem vonzza a fiatalokat.
- A külföldre távozás – bár próbálják bagatellizálni – egyre ijesztőbb.

Miért?

Tudjuk, hogy az egészségügy finanszírozása GDP részesedésének egy ötödével csökken. Azt is, hogy a Miniszterelnök – nagyon várt és szükséges tapsot aratva – éppen a mi két év előtti kongresszusunkon ígérte e részesedés 8 százalékra emelését. Vagyis tudják hogy nagyobb a szükséglet, de közben elvonnak, mégpedig a működésképtelenség tartományába taszítva a finanszírozást.

Hol itt a reform? Mi itt a cél?

Igazságos egészségügyi ellátást még sehol a világon nem tudtak megvalósítani profitorientált alapokon. És akkor azt nem is említettük, hogy a társadalmak elvárása szerint emberségesnek vagy netán színvonalasnak is kellene lennie.

A magyar háziorvos társadalom dolgozni akar. Gyógyítani akar. Hivatást szeretne űzni. A hálapénz egyre több bajt okozó terhétől szabadulni óhajtana.
Kérdezzék meg tehát a szakmát is a lehetséges megszorítások határairól, módjairól, módszereiről, és ha mindenáron csak pénzben gondolkodnak, valódi szakemberekkel számíttassák ki, hogy az ésszerűtlen elvonások mennyibe fognak kerülni. Pénzben! Életminőségről, emberéletről nem is beszéltem.

Ezért tiltakozunk! Egyelőre a tapasztalat szerint eddig nem értékelt módszerünkkel, azaz szóban…

Szász István T.
A FAKOOSZ elnöke

 


sziasztok!
bocs hogy én is írok; a petíció kezdeményezők egyike vagyok.
Itt folyamatosan olvashattok a fejleményekről:
http://www.babafalva.hu/portal/modules. ... w_topic=35
A szabad orvosválasztás NEM SZŰNT meg, csak elhalasztották; tudomásunk szerint június 30.-ig.

Ildi

 


iuiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuziffgtsgdgqqgwtqhz

KépKép
 
 


:?: És valaki nem tud egy hivatalos forrást???
 
 


eü reform hivatalos (törvények és jogszabályok)
http://www.eum.hu/index.php?akt_menu=5005

http://www.eum.hu/index.php?akt_menu=5008 "TÖBBEN, JOBBAN, TOVÁBB - Az egészségügyi reform első szakasza" - ezt elolvasva be kell látnunk, hogy nem mindig a hivatalos a hiteles!

szabad orvosválasztás
Ezzel kapcsolatban szinte semmi "hivatalosat" nem találtam.
A miniszterelnök egyik felszólalásának részlete a parlamentben 2006. októberében (vmilyen szinten hivatalos, de a hitelesség újfent kérdéses) Itt magyarázza, hogy miért kell majd fizetnünk.

"Nagyon büszkék vagyunk arra a szerzett jogunkra, hogy szabad orvosválasztás van. Azonban pontosan tudjuk, hogy az emberek túlnyomó többségének ez semmit nem jelent, mert a faluban egyetlenegy körzeti orvos van. A körzeti orvos általában a szomszédos városkába utalja be az embert, és nincsen szabad orvosválasztás e tekintetben. Nem igaz ez már jó néhányakra, de ez nem az átlagos magyar embert, választót érinti. Ha valakinek van kapcsolata, akkor ott már van szabad orvosválasztás. Ha valaki nagyvárosban lakik, ott is van szabad orvosválasztás. Ráadásul akik ezt megtehetik, nyilván a lehető legjobb minőségre törekednek. A jobb minőségű ellátásuk költségét, ráfordítását pedig kifizettetik a közzel. Furcsa módon az történik, hogy szabad orvosválasztásról beszélünk, mint általános, mindegyikünket illető jogról, de amikor megnézzük a hétköznapokat, kiderül, hogy ez csak a nagyvárosokban élők és ráadásul a felső tíz, vagy százezerhez tartozók előjogát jelenti. "


KÖZÖS KINCSÜNK A GYERMEK
Nemzeti program gyermekeink egészségéért
2005.11.11 17:00 - EüM
(részlet):
"A most útjára indított gyermekegészségügyi program célja, hogy hazánkban több és egészséges gyermek szülessen, és gyermekeink családban, biztonságban és egészségben nőjenek fel, testileg és lelkileg felkészülten váljanak felnőtté."
( http://www.eum.hu/index.php?akt_menu=2797 )
Ezt inkább nem kommentálom...

És még egy tudósítás: http://www.lam.hu/folyoiratok/lam/0104/13.htm

Ha még bírtok olvasni, még egy cikk: http://www.hetivalasz.hu/showcontent.php?chid=14041

 


Annamari!
Nagyon szépen köszi! :D
 
 



Igazabol az eum honlapjan nem aktualisak az informaciok.
Kesve frissitik, es a jogszbaly tervezetek sem jutnak el a lakossag fele.
En egeszsegugy es kozigazgatasrol irom a szakdolgozatomat, igy amit leirok, par nap mulva mar nem ervenyes.
honapos fiu anyukaja vagyok, fizettem az orvosomnak, mert megerdemelte.
A szaktekintelyere gondoltam aldozni, mert nem azert szulok X vagy Y orvosnal, mert divat, es nincs hova tenni a penzem. Hanem azert valsztok orvost, hogyha baj van, akkor rogton dont es jol.
Okulaskent egy pelda. Mindannyian tudjuk milyen szorongasok, ketsegek es gondolatok vannak egy szulo noben es azt hiszem ehhez tamogato hozzaalas szukseges.
Az orvosok tobbsege, sajnos nem az empatikus, de attol meg jo szakember. Nkem olyan ember kellett, aki mindegyik egyben. Nem mindegy, hogy mikor felkelsz a vizsgaloagyrol a kezet nyujtja es segit feltapaszkodni, hiszen nagy pocakkal nem konnyu.
En biztam magamban, tudtam, hogy megcsinalom, megis volt valasztott orvosom. Vedonokent dolgozom, baratnom koraszulottek korai fejlesztesevel foglalkozik, es tudom mi mulik, azon az 5 percen, es egy jo dontesen.
Elso ultrahang vizsglat, amikor nem volt valasztott orvosom...X doktor ultrahang vuzsgalat. Kozolte vetkozzek le, hat szabadda tettem a pocakom. Kozolte, "latom maga nem tudott levetkozni, hivjunk be valaki mast, aki mar kesz"
Mondtam gyorsan kibujok a fehernemubol, es erre morgas volt a valasz. Ennel az embernel kellene szulnom, aki visszazavar az oltozobe, mertr nem tudja azt mondani: Jo napot holgyem huvelyi vizsgalathoz kerem elokeszulni..
Baratnom Kanadaban szult, hadd ne mondjak semmit O mit mesel a mienkhez kepest, de ott orvos ilyen hangnemet nem engedhet meg maganak.
Egy masik baratom angliaban orvos, meseltem neki a tortenete reszletesen, Ha O ott ilyesmit csinalna, regen betegjogi ugy lett volna belole.
 
 



Sziasztok,

Én viszont nagyon szeretném aláírni, de sajnos pdf formátumba menti le a gépem és nem akarja az istenért sem átkódolni.
Ha vki tudna ebben segíteni azt nagyon megköszönném, ugyanis mi is szeretnénk még később babát, de én másnál nem vagyok hajlandó szülni, így is ez az egy emberséges orvosunk van. :? :?

Köszi a segítséget előre is. :wink: :wink:
 


Sziasztok,
norka, én úgy látom a letölthető kísérőlevélen, hogy 2006. dec. 15-ig kellett eljuttatni az aláírt íveket az ott megadott címre.

Kép

Kép
 
 

Hozzászólás írásához be kell jelentkezned!

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

cron